رفتن به مطلب

گلیچ و آرتیفکت های گرافیکی شدید در بعضی از بازی ها 6800xt

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.
من یه مدتی هست تو بعضی از بازی ها به شدت آرتیفکت های گرافیکی دارم که به هیچ روشی چه کم و زیاد کردن تنظیمات یا آندرولت محسوس تاثیری نداشته. ویندوز, درایورا و بازی ها همشون آپدیت هستن.
دمای کارت زیر لود از 77 بالاتر نمیره و اینم اضافه کنم که کارتو پارسال کاکرده گرفتم.

مدل کارت: +sapphire 6800 xt nitro

اینم چند نمونه مثال:

Alan Wake 2: Medium Raytracing    *بدون FSR

GTA Online: Max Preset این فقط حدودا ۱۰ بار اتفاق افتاد ولی شدتش همیشه زیاد بود

Horizon Forbidden West: Max Preset   *بدون FSR

تو RDR2 هم وقتی نزدیک آب (مقدارش فرقی نمیکنه) بشم حتی رو لو فریمم نصف میشه. از این مورد کلیپ ندارم.

کلیپ ها تو سایت خارجی آپلود شده چون تو سایتای خارجی ام این سوال رو پرسیدم پس از این بابت معذرت میخوام.

AAA

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

3 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

سلام.
من یه مدتی هست تو بعضی از بازی ها به شدت آرتیفکت های گرافیکی دارم که به هیچ روشی چه کم و زیاد کردن تنظیمات یا آندرولت محسوس تاثیری نداشته. ویندوز, درایورا و بازی ها همشون آپدیت هستن.
دمای کارت زیر لود از 77 بالاتر نمیره و اینم اضافه کنم که کارتو پارسال کاکرده گرفتم.

اینم چند نمونه مثال:

تو RDR2 هم وقتی نزدیک آب (مقدارش فرقی نمیکنه) بشم حتی رو لو فریمم نصف میشه. از این مورد کلیپ ندارم.

کلیپ ها تو سایت خارجی آپلود شده چون تو سایتای خارجی ام این سوال رو پرسیدم پس از این بابت معذرت میخوام.

AAA

نمیتونم  عکس و کلیپ ها رو ببینم ولی احتمال زیاد مموری ها زیر فشار ماین داغون شدن

ویرایش شده توسط Kiarash
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Kiarash گفته است:

نمیتونم  عکس و کلیپ ها رو ببینم ولی احتمال زیاد مموری ها زیر فشار ماین داغون شدن

راهی هست بتونم دقیق تست بکنم؟ چون تو همه بازی ها اینطوری نیست و زیر فشار بنچ مارکا هم تا الان موردی نداشته

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

راهی هست بتونم دقیق تست بکنم؟ چون تو همه بازی ها اینطوری نیست و زیر فشار بنچ مارکا هم تا الان موردی نداشته

با نرم افزار 3dmark ببر زیر تست تایم اسپای ببین وضعش چطوره
با افتر بارنر یکمی فرکانس مموری رو کم کن ببین فرقی میکنه یا نه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

این ارتیفکت روی ری تریس طبیعی هست تقریبا اکثر بازیا این مشکل رو دارن 

بقیه موارد که گذاشتین باگ هستن و انجین با amd مچ نیست 

مشکلی از نظر ارتیفکت ندیدم من

برای تست میتونید از occt artifct استفاده کنید

چون اکثر بازی های کرک شده رو نسخه های ابتدایی هستن این باگ ها رفع شدنی نیست مگر اینکه نسخه جدیدشون کرک بشه...

آلان ویک همه amd ها باهاش مشکل دارن حتی nvidia هم تو نسخه ابتدایی ازین مور مور شدنا داشت

باگی از طرف کارت شما نیست

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

سلام.

اینم چند نمونه مثال:

AAA

image.thumb.png.9d6c3a7513ffb8a1fc9505aa3929e586.png  

تو خود فروم آپ کنید عکسها اینطوری بالا میان

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، Failure گفته است:

این ارتیفکت روی ری تریس طبیعی هست تقریبا اکثر بازیا این مشکل رو دارن 

بقیه موارد که گذاشتین باگ هستن و انجین با amd مچ نیست 

مشکلی از نظر ارتیفکت ندیدم من

برای تست میتونید از occt artifct استفاده کنید

چون اکثر بازی های کرک شده رو نسخه های ابتدایی هستن این باگ ها رفع شدنی نیست مگر اینکه نسخه جدیدشون کرک بشه...

آلان ویک همه amd ها باهاش مشکل دارن حتی nvidia هم تو نسخه ابتدایی ازین مور مور شدنا داشت

باگی از طرف کارت شما نیست

۳دی مارک اکستریم و سوپرپوزیشن رو چند دست ران کردم مشکلی که تو بازیا دیدم به چشم نخورد.

الن ویک مشکل دی نویزر ری تریس نیست, من یوتیوب چک کردم حتی 6600 ام این شرایط رو نداشت و قطعا با دی نویزر رو کارتای قوی تر بهتر هست.
بازیا همه ورژن اخر استیم هستن, الن ویک آپدیت آخر کرک هست.

ردیتو چک کردم کسی شرایط منو نداشت سوالم کردم کسی نمیدونست مشکل از چیه ولی اکثر فکر میکردن مشکل از وی رم هست.

تست occt هم رو 3d standard نیم ساعت انجام دادم فعلا اروری پیدا نکرده

لینک به دیدگاه

سلام gpu کلاک رو حدود ۲۰۰ مگاهرتز با msi a b کم کن ببین چجوریه . تو بازی هایی که ری تریسینگ ندارن چجوریه ؟

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام gpu کلاک رو حدود ۲۰۰ مگاهرتز با msi a b کم کن ببین چجوریه . تو بازی هایی که ری تریسینگ ندارن چجوریه ؟

سلام. بازی های غیر ری تریس ام مورد داشتن.  بازیایی هستن که درست اجرا میشن ولی خب بعضیاشون به طرز وحشتناکی آزار دهنده هستن.

مشکل اینه به هیچ روشی افتر برنر اجازه نمیده زیر 2000mhz بیام. من زیاد تو بحث مموری اندرکلاک کردن اینا وارد نیستم.

Screenshot 2024-05-09 185256.png

لینک به دیدگاه

درود 
عکس هارو مستقیم همینجا اپلود بزن
اما این طور ک شما میگی و ارتیفکت شدید داره و ... یک فاتحه نثار روح پر فتوحش بکن منم یک کارت همینطوری ب فنا دادم
موج منفی ندیم حالا 
یک تست با این نرم افزار بزن OCCT  ببین وی رم کارت گرافیک مشکل داره یا نه

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

سلام. بازی های غیر ری تریس ام مورد داشتن.  بازیایی هستن که درست اجرا میشن ولی خب بعضیاشون به طرز وحشتناکی آزار دهنده هستن.

مشکل اینه به هیچ روشی افتر برنر اجازه نمیده زیر 2000mhz بیام. من زیاد تو بحث مموری اندرکلاک کردن اینا وارد نیستم.

معمولا msi afterburner برای انویدیا خوبه. برای amd بهتره از خود آدرنالین تنظیماتو انجام بدی. افتربرنر رو حذف کن کلا چون تداخل ممکنه ایجاد کنه با درایور

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
53 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

امکان پایین اوردن مموری کلاک نیست

تو بازی هات اسپات کارتو چک کنید این مدل داغ هست و روی 100 درجه اینا میچرخه (حداکثر تحمل چیپ 110 درجه هست)

آلن ویک مشکل شما رو نداشتم ولی هورایزن چک میکنم ببینم داخل آب همچین چیزی میشه چون ویدیوی شما زیر اب مشکل دار بود ،( شاید افکت خود بازی هست)

کارتو اگه اندرولت کردید تنظمیات به حالت دفالت در بیارید از داخل درایور اندرولت هم تا 1100 یا 1080 پایین بیارید چون آلن ویک به کارت بنده بیشتر از 1075 اجازه نداد واسه هواریزن هم dlc جدید همینطور اما مپ اصلی هورایزن و بازیهای دیگه روی 1020-1030 مشکلی نداشتم

کارت هم باز بشه برای سرویس مشخص میشه از وضعیت پدها که چقدر زیر ماین رفته

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

درود 
عکس هارو مستقیم همینجا اپلود بزن
اما این طور ک شما میگی و ارتیفکت شدید داره و ... یک فاتحه نثار روح پر فتوحش بکن منم یک کارت همینطوری ب فنا دادم
موج منفی ندیم حالا 
یک تست با این نرم افزار بزن OCCT  ببین وی رم کارت گرافیک مشکل داره یا نه

سلام. تست وی رم و 3d هر دو بدون ارور انجام شدن.
کلیپ هورایزن و جی تی ای رو سعی کردم رو یه سرور ایرانی اپلود کنم. متاسفانه دردسر سایتای ایرانی برا ویدیو زیاده

لینک hfw 

لینک gtao

16 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

امکان پایین اوردن مموری کلاک نیست

تو بازی هات اسپات کارتو چک کنید این مدل داغ هست و روی 100 درجه اینا میچرخه (حداکثر تحمل چیپ 110 درجه هست)

آلن ویک مشکل شما رو نداشتم ولی هورایزن چک میکنم ببینم داخل آب همچین چیزی میشه چون ویدیوی شما زیر اب مشکل دار بود ،( شاید افکت خود بازی هست)

کارتو اگه اندرولت کردید تنظمیات به حالت دفالت در بیارید از داخل درایور اندرولت هم تا 1100 یا 1080 پایین بیارید چون آلن ویک به کارت بنده بیشتر از 1075 اجازه نداد واسه هواریزن هم dlc جدید همینطور اما مپ اصلی هورایزن و بازیهای دیگه روی 1020-1030 مشکلی نداشتم

کارت هم باز بشه برای سرویس مشخص میشه از وضعیت پدها که چقدر زیر ماین رفته

درود.

نه افکت زیر آب قطعا مشکل گرافیکی هست, با نسخه پی اس ۵ مقایسه کردم اینطوری نبود. پچ نت آخر که چند روز پیش اومد هم چک کردم چیزی در این مورد ننوشته بودن.

زیر فشار کل پکیچ رو معمولا بین 77 تا 80 میزنه ولی جانکشن تا 105 110 ام بعضی مواقع میره.

تنظیمات هم الان دیفالت هستن, سعی کردم از ادرنالین محسوس اندرولت کنم ولی تاثیری نداشت برا همین ریست زدم.

در مورد باز شدن هم من شهرستان هستم تعمیر کار خوب زیاد نیست باید حتما باز بشه تا وضعیتش مشخص بشه؟

ویرایش شده توسط Mike Tyler
لینک به دیدگاه

من مدل همین کارت ولی XFX رو دارم، به هیچ وجه همچین مشکلاتی باهاش ندارم...دقیقا هم الن ویک 2 رو باهاش تموم کردم...حتی بد ترین باگ های درایور AMD و ویندوز هم هچین مشکلاتی ایجاد نکردن واسه ام احتمالا مشکل سخت افزاری از کارت باشه...

یک امکان دیگه هم هست و اونم اینه وقتی دمای مموری به بالای 105 درجه برسه ، گرافیک تو پردازش بازی ها به مشکل بخوره، دقیقا من کارت قبلیم 5700XT بود وقتی دمای مموری هاش به 110 درجه میرسید( البته الحق هم کارت بشدت داغی بود و هر کاری میکردم تو بازی ها زیاد داغ میشد) کلا بلو اسکرین میداد ولی وقتی پاورش رو 5 درصد محدود کردم دیگ ههچ وقت دمای مموری از 70 درجه بیشتر نیمرفت و بلو اسکرین هم نمیداد...

بنظرم 110 تا 100 درجه برای مموری ها زیاده حالا AMD  هم گفته تا 110 اکی هست ولی بنظرم اکی نیست...

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

من مدل همین کارت ولی XFX رو دارم، به هیچ وجه همچین مشکلاتی باهاش ندارم...دقیقا هم الن ویک 2 رو باهاش تموم کردم...حتی بد ترین باگ های درایور AMD و ویندوز هم هچین مشکلاتی ایجاد نکردن واسه ام احتمالا مشکل سخت افزاری از کارت باشه...

یک امکان دیگه هم هست و اونم اینه وقتی دمای مموری به بالای 105 درجه برسه ، گرافیک تو پردازش بازی ها به مشکل بخوره، دقیقا من کارت قبلیم 5700XT بود وقتی دمای مموری هاش به 110 درجه میرسید( البته الحق هم کارت بشدت داغی بود و هر کاری میکردم تو بازی ها زیاد داغ میشد) کلا بلو اسکرین میداد ولی وقتی پاورش رو 5 درصد محدود کردم دیگ ههچ وقت دمای مموری از 70 درجه بیشتر نیمرفت و بلو اسکرین هم نمیداد...

بنظرم 110 تا 100 درجه برای مموری ها زیاده حالا AMD  هم گفته تا 110 اکی هست ولی بنظرم اکی نیست...

هات اسپات بین 97 تا 100 جا به جا میشه. تو سایبرپانک نزدیک 105 ام میرسید ولی خب اون بازی حتی رو ری تریس متوسط ام موردی نداشت.

پاورم هم تا 10 درصد محدود کردم دمای کارت کم شد ولی تاثیری رو مشکل نداشت

photo_2024-05-09_20-33-48.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
47 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

کلیپ هورایزن و جی تی ای رو سعی کردم رو یه سرور ایرانی اپلود کنم. متاسفانه دردسر سایتای ایرانی برا ویدیو زیاده

لینک hfw 

لینک gtao

درود.

نه افکت زیر آب قطعا مشکل گرافیکی هست, با نسخه پی اس ۵ مقایسه کردم اینطوری نبود. پچ نت آخر که چند روز پیش اومد هم چک کردم چیزی در این مورد ننوشته بودن.

زیر فشار کل پکیچ رو معمولا بین 77 تا 80 میزنه ولی جانکشن تا 105 110 ام بعضی مواقع میره.

تنظیمات هم الان دیفالت هستن, سعی کردم از ادرنالین محسوس اندرولت کنم ولی تاثیری نداشت برا همین ریست زدم.

در مورد باز شدن هم من شهرستان هستم تعمیر کار خوب زیاد نیست باید حتما باز بشه تا وضعیتش مشخص بشه؟

نسخه ps5 ول کنید پی سی ممکنه باگ داشته باشه زیر آب یه جای دیگه تست کنید چون احتمال میدم افکت باشه البته واسه من مشکلی نبود ری تریس خاموشه ، fsr روشن تنظمیات مکس 2کی

سافایر نیترو پلاس هات اسپات بالایی داره خودم اولش میخواستم همین کارتو بخرم چون ظاهر زیبایی داره و از xfx یکمی بالاتره فروششم راحتره ولی خوب وقتی دمای هات اسپات 100 درجه دیدم بیخیالش شدم

مطلب دیگه اینکه اندرولت کنید گفتم برای دو بازی مذکور ولتاژ 1100 الی 1075 روی درایور ست کنید

خودتون واسه فن پروفایل ست کنید یا قبل از شروع بازی روی یه دور فن ثابت بزارید رو کارتهای amd اینجوری بهتر جواب میده و خنکتر کار میکنه (پروفایل خود درایور داغونه) بنده روی 30 الی 35% میزارم کارت xfx merc البته بنده سرویس کردم و از کارت پلمپ کارخونه خنکتر کار میکنه (واسه شما فکر کنم 45-50% مناسب باشه)

راجب تعمیرکار هم اگه خودتون اطلاعات اولیه اسمبل اینا داشته باشید و بتونید سیستمو خودتون اسمبل کنید چند تا ویدیو توی نت تماشا کنید راجب باز کردن و تعویض خمیر کارت ، بعدش خودتون هم میتونید انجام بدید خمیر هم ضریب بالای 10 تهیه کنید مثل کولرمستر مسترژل یا هالنزی p15 ، خمیر هم معمولا ضربدری میزنن یا اگه مهارتشو داشته باشید با کارتک مخصوص خودش به صورت یک دست و لایه نازک

واسه مشخص شدن وضعیت مموری و خمیر بله باید باز بشه

رزلوشن مانیتور هم بفرمایید سعی کنید تنظیمات پایین بیارید که حداقل 60 فریم بگیرید یا fsr روشن کنید فریم هر چی بالاتر باشه لذتش بیشتره ، اگه مانیتور از فریم بالاتری پشتیبانی کنه چه بهتر 

مشخصات کامل سیستم ندیدم اونم بزارید 

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

نسخه ps5 ول کنید پی سی ممکنه باگ داشته باشه زیر آب یه جای دیگه تست کنید چون احتمال میدم افکت باشه البته واسه من مشکلی نبود ری تریس خاموشه ، fsr روشن تنظمیات مکس 2کی

سافایر نیترو پلاس هات اسپات بالایی داره خودم اولش میخواستم همین کارتو بخرم چون ظاهر زیبایی داره و از xfx یکمی بالاتره فروششم راحتره ولی خوب وقتی دمای هات اسپات 100 درجه دیدم بیخیالش شدم

مطلب دیگه اینکه اندرولت کنید گفتم برای دو بازی مذکور ولتاژ 1100 الی 1075 روی درایور ست کنید

خودتون واسه فن پروفایل ست کنید یا قبل از شروع بازی روی یه دور فن ثابت بزارید رو کارتهای amd اینجوری بهتر جواب میده و خنکتر کار میکنه (پروفایل خود درایور داغونه) بنده روی 30 الی 35% میزارم کارت xfx merc البته بنده سرویس کردم و از کارت پلمپ کارخونه خنکتر کار میکنه (واسه شما فکر کنم 45-50% مناسب باشه)

راجب تعمیرکار هم اگه خودتون اطلاعات اولیه اسمبل اینا داشته باشید و بتونید سیستمو خودتون اسمبل کنید چند تا ویدیو توی نت تماشا کنید راجب باز کردن و تعویض خمیر کارت ، بعدش خودتون هم میتونید انجام بدید خمیر هم ضریب بالای 10 تهیه کنید مثل کولرمستر مسترژل یا هالنزی p15 ، خمیر هم معمولا ضربدری میزنن یا اگه مهارتشو داشته باشید با کارتک مخصوص خودش به صورت یک دست و لایه نازک

واسه مشخص شدن وضعیت مموری و خمیر بله باید باز بشه

رزلوشن مانیتور هم بفرمایید سعی کنید تنظیمات پایین بیارید که حداقل 60 فریم بگیرید یا fsr روشن کنید فریم هر چی بالاتر باشه لذتش بیشتره ، اگه مانیتور از فریم بالاتری پشتیبانی کنه چه بهتر 

مشخصات کامل سیستم ندیدم اونم بزارید 

والا من اطلاعی از بازو بسته کردن کارت گرافیک ندارم ولی اگر بر این باور باشیم که کارت ماین شده فکر میکنم شرایط زیاد جالب نباشه.

فریم ریت برا اینکه نتیو 4کی هست پایینه, fsr رو خاموش کردم چون فکر کردم مشکل از آپ اسکیلر هست.

منطقه های دیگه ای ام که دریا داشته باشه همین مشکل هست ولی کم و زیاد میشه. فقط اگر پری ست رو وری لو باشه چون درا دیستنس خیلی کم میشه مشکل کمتر به چشم میاد وگرنه رزولوشن هیچ تاثیری نداره.

پیشنهادی ام که دادین برای ولتاژ و فن کرو انجام دادم. ولتاژ روی 1075 و فن کرو 50٪ روی دما تاثیرش خیلی زیاد بود ولی خب هیچ تاثیری روی مشکل بازی نداشت. اینطوریم که شما گفتین افکت یا مشکل از بازی نیست بیشتر مشکل کارته.

i5 12400f
GSKILL 32 GB DDR4 3600mhz (XMP) 
MSI B660-A
Samsung 980 Pro 1tb
 MSI MPG A750GF

photo_2024-05-09_21-13-45.jpg

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

ولی خب اون بازی حتی رو ری تریس متوسط ام موردی نداشت.

کارت خراب باشه در همه جا همه صورت همه شکل خودشو نشون میده

مشکل شما از جای دیگست

یا کابل تصویر ، درایور ، نسخه بازی ویندوز و....

دمای هات اسپات هم نشون دهنده خشک شدن خمیر هست

دمای مموری شما قطعا زیر 80 هست

از hwinfo چک کنید دمای مموری رو

از دید بنده مشکلی از سمت کارت شما نیست

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

والا من اطلاعی از بازو بسته کردن کارت گرافیک ندارم ولی اگر بر این باور باشیم که کارت ماین شده فکر میکنم شرایط زیاد جالب نباشه.

فریم ریت برا اینکه نتیو 4کی هست پایینه, fsr رو خاموش کردم چون فکر کردم مشکل از آپ اسکیلر هست.

منطقه های دیگه ای ام که دریا داشته باشه همین مشکل هست ولی کم و زیاد میشه. فقط اگر پری ست رو وری لو باشه چون درا دیستنس خیلی کم میشه مشکل کمتر به چشم میاد وگرنه رزولوشن هیچ تاثیری نداره.

پیشنهادی ام که دادین برای ولتاژ و فن کرو انجام دادم. ولتاژ روی 1075 و فن کرو 50٪ روی دما تاثیرش خیلی زیاد بود ولی خب هیچ تاثیری روی مشکل بازی نداشت. اینطوریم که شما گفتین افکت یا مشکل از بازی نیست بیشتر مشکل کارته.

i5 12400f
GSKILL 32 GB DDR4 3600mhz (XMP) 
MSI B660-A
Samsung 980 Pro 1tb
 MSI MPG A750GF

photo_2024-05-09_21-13-45.jpg

خوب الان دما درست شده حتی میتونید دور فنو کمتر کنید (نیازی به تعویض خمیر نیست) البته راجب پدها نمیشه گفت ولی خوب دما اوکی هست

کابل تصویر عوض کنید در صورت امکان مانیتور یا تی وی با مدل دیگه ای تست کنید آخرین مرحله تعویض ویندوز ترجیحا 10 بزنید درایور هم از سایت techpowerup بگیرید نسخه استاندارد

بازی ها رو هم آخرین اپدیت نصب کنید

لینک به دیدگاه

مموری رو میتونید پایین بیارید. باید برنامه more power tools رو دانلود و نصب کنید و از تب بالا گرافیک رو انتخاب ، کلاک مموری رو تغییر و کلید writh sppt رو بزنید و بعد سیستم رو از طریق ویندوز ری استارت کنید. در ضمن نگران نباشید طبق صحبت دوستان انشاالله که از کارت نیست ولی اگرم باشه قابل تعمیر هست. اگر چیپ اصلی باشه بیشتر مشکل لحیم سردی هست که با هیت یا ریبال حل میشه و اگرم مموری باشه نهایت تعویض میکنن. دوستان زیادی در سطح کشور این کارها رو انجام میدن. به لطف ماین گسترده  چیزی که فراوون یافت میشد تعمیرگاه کارت گرافیک بود.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Mike Tyler گفته است:

لینک hfw 

لینک gtao

درود.

افزونه های مورد نیاز سیستم همه نصبه؟ IObit Driver Booster نصب کن بزار آپدیت یا دانلود کنه

منم 6800xt دارم همچین موردی ندیدم تو همین بازیها

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، blooder گفته است:

مموری رو میتونید پایین بیارید. باید برنامه more power tools رو دانلود و نصب کنید و از تب بالا گرافیک رو انتخاب ، کلاک مموری رو تغییر و کلید writh sppt رو بزنید و بعد سیستم رو از طریق ویندوز ری استارت کنید. در ضمن نگران نباشید طبق صحبت دوستان انشاالله که از کارت نیست ولی اگرم باشه قابل تعمیر هست. اگر چیپ اصلی باشه بیشتر مشکل لحیم سردی هست که با هیت یا ریبال حل میشه و اگرم مموری باشه نهایت تعویض میکنن. دوستان زیادی در سطح کشور این کارها رو انجام میدن. به لطف ماین گسترده  چیزی که فراوون یافت میشد تعمیرگاه کارت گرافیک بود.

درود. هیچ مقدار آندرولت یا اندرکلاک تاثیری روی بازی نداشت. بازیم رو سیستم Rx580 رفیقم و بقیه افرادی که اینجا 6800xt این رفتار رو نداره پس فکر نمیکنم مشکل کارتای ای ام دی و بازی باشه. قطعا مشکل از تی وی یا hdmi هم نیست چون بازیو از انجین رکورد کردم.
تنها یه مضمون نرم افزاری باقی مونده اونم ویندوز هست چون درایورا رو کلین اینستال کردم و تفاوتی ایجاد نکرد.

یه نکته دیگه ای که الان متوجه شدم وقتی ویدیو 1080 استریم میکنم بعضی مواقع به ندرت ویدیو و صدا فریز های خیلی ریز داره, مربوط به بافر اینترنتم نیست چون خیلی جلوتر بافر شده و معمولا با ریست سیستم درست میشه.
در مورد تعمیرکار ام بنده گرگان هستم و تا جایی که امروز پرسوجو کردم کسی وارد نبود یا با این سری از کارتا آشنایی نداشت که قبول کنه. شرایط خیلی برام سخت شده.

26 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

افزونه های مورد نیاز سیستم همه نصبه؟ IObit Driver Booster نصب کن بزار آپدیت یا دانلود کنه

منم 6800xt دارم همچین موردی ندیدم تو همین بازیها

درایور آخرین ورژن نصبه, بازیا آخرین ورژن بازار هستن, ,ویندوز 11 23h2 ورژن 22631.3296 .

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Mike Tyler گفته است:

درود. هیچ مقدار آندرولت یا اندرکلاک تاثیری روی بازی نداشت. بازیم رو سیستم Rx580 رفیقم و بقیه افرادی که اینجا 6800xt این رفتار رو نداره پس فکر نمیکنم مشکل کارتای ای ام دی و بازی باشه. قطعا مشکل از تی وی یا hdmi هم نیست چون بازیو از انجین رکورد کردم.
تنها یه مضمون نرم افزاری باقی مونده اونم ویندوز هست چون درایورا رو کلین اینستال کردم و تفاوتی ایجاد نکرد.

یه نکته دیگه ای که الان متوجه شدم وقتی ویدیو 1080 استریم میکنم بعضی مواقع به ندرت ویدیو و صدا فریز های خیلی ریز داره, مربوط به بافر اینترنتم نیست چون خیلی جلوتر بافر شده و معمولا با ریست سیستم درست میشه.
در مورد تعمیرکار ام بنده گرگان هستم و تا جایی که امروز پرسوجو کردم کسی وارد نبود یا با این سری از کارتا آشنایی نداشت که قبول کنه. شرایط خیلی برام سخت شده.

درایور آخرین ورژن نصبه, بازیا آخرین ورژن بازار هستن, ,ویندوز 11 23h2 ورژن 22631.3296 .

احتمالا مشکل از چیپ گرافیک باشه. البته من خودم هم چند وقت پیش یه گرافیک سافایر مثل شما گرفتم که اونم در تست port royal آرتیفکت میزد اما در بازی های دیگه چیز خاصی ندیدم ولی ریسک نکردم و مرجوعش کردم. نکته جالب اینه که گرافیکی که من گرفته بودم فوق العاده تمیز بود و دمای خوبی هم داشت و تمام تست های vram هم بدون ارور پاس میکرد.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

درود

صرفا جهت محکم کاری. نسخه‌ های متفاوت درایور هم تست کنید. 

همچنین نسخه PRO Edition

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...