رفتن به مطلب

مشکل بالا نیامدن صفحه اولیه با وجود روشن شدن کامپیوتر

mohammadifar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گرامی

چند ماهی هست که معمولاً بعد از روشن کردن سیستم قدیمی یکی از بستگان، صفحه سیاه می بینم در حالیکه فن پاور و سی پی یو فعال است ولی چراغ ماوس و کی برد خیر. چندین بار باید خاموش و روشن کنیم تا اینکه صفحه مربوط به مشخصات مادربرد معلوم شود و بعد از آن ویندوز بالا بیاد. موقع کار معمولی با سیستم مثل برنامه نویسی که البته شاید مصرف حافظه بالایی توش باشه ممکنه ساعتها کار کنم ولی سیستم یه دفعه ریستارت بشه و دوباره همین صفحه سیاه بیاد و مجبور بشم چندبار خاموش و روشن کنم .بوق خاصی هم نمی زنه.

نوسان برق در محدوده که این کامپیوتر فعال بوده نسبتاً زیاده و حدس می زنم پاور مشکل پیدا کرده. این کامپیوتر هم معمولا تمام وقت روشن بوده. به نظر شما مشکل از پاور می تونه باشه یا قطعات دیگه ؟ البته داخل پاور بررسی کردم خازنهای شیمیایی برآمده نبودند و به نظر نمیاد نشتی داشته باشن.

مشخصات

CPU: Intel Pentium G2130

M/B: Asrock H61-M socket 1155

Power: 350w Green

HDD: Hitachi 500GB 7200rpm

DVD-RW: Liteon

VGA and Sound: Onboard

RAM: 4GB DDR3 (one Module)

خیلی متشکرم :)

لینک به دیدگاه

فن cpu رو در بیار تمیز کن یه خمیر هم بزن احتمال داره cpu داغ میکنه . احتمال خرابی گرفیک هم هست

لینک به دیدگاه

6 hours ago, میلاد بهرامن said:

فن cpu رو در بیار تمیز کن یه خمیر هم بزن احتمال داره cpu داغ میکنه . احتمال خرابی گرفیک هم هست

متشکر. امتحان می کنم

لینک به دیدگاه

من یه راه غیر مطمئن دارم : باتری مادربرد رو دربیارید و دوباره جا بزنید ، از نو مادربرد رو کانفیگ کنید 

فقط حتما حتما قبلش از  اطلاعات مهم بکاپ بگیرید ، در ضمن مسئولیت هم با خودتون 

لینک به دیدگاه

14 hours ago, Milad_22 said:

سیستم هنگام روشن کردن بوق میخوره ؟ 

نه هیچ بوقی نمی زنه

27 minutes ago, فرـشاد said:

من یه راه غیر مطمئن دارم : باتری مادربرد رو دربیارید و دوباره جا بزنید ، از نو مادربرد رو کانفیگ کنید 

فقط حتما حتما قبلش از  اطلاعات مهم بکاپ بگیرید ، در ضمن مسئولیت هم با خودتون 

ممنون من بدون باتری هم تلاش کردم روشن بشه ولی نشد دوباره گذاشتم باتری رو سرجاش

بایوس هم تنظیمات پیش فرضش هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل از کارت گرافیک هست.با یک کارت گرافیک دیگه تست کنید.

لینک به دیدگاه

1 hour ago, میلاد بهرامن said:

خازن باد کرده نداره ؟

نه اصلا

لینک به دیدگاه

21 hours ago, sofano said:

دوست عزیز مشکل از کارت گرافیک هست.با یک کارت گرافیک دیگه تست کنید.

خیلی ممنون

اگه گرافیک مشکل داشته باشه  با توجه به این که گرافیک آنبرد هستش، فکر می کنید کارت گرافیک جدید  بذارم این مسئله حل بشه؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mohammadifar گفته است :

خیلی ممنون

اگه گرافیک مشکل داشته باشه  با توجه به این که گرافیک آنبرد هستش، فکر می کنید کارت گرافیک جدید  بذارم این مسئله حل بشه؟

درباره گرافیک انبرد نظری ندارم اما این مشکل برای خودم چند سالی بدون اینکه دقیق بفهمم از کجاست بود تا اینکه چند ماه پیش کارت گرافیک کامل خراب شد و هر 3 دقیقه درایو میپروند الان هم جنازش افتاده گوشه خونه.شما اگه به کارت گرافیک دیگه ای دسترسی دارید ازمایش کنید ضرر نداره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...