رفتن به مطلب

انتخاب قطعات برای آهنگ سازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود، یکی از دوستان سیستم میخواد برای آهنگ سازی و من I5 8400 + رم 8 پیشنهاد دادم، خوبه ؟ 

اول میخواستم amd  پیشنهاد بدم ولی در کمال تعجب AMD گرافیک مجتمع نداره ! 

لینک به دیدگاه

سلام ، وقتتون بخیر.

مهمترین مورد مبهمی که در خصوص درخواست شما وجود داره اینه که بودجه مورد نظرشون رو اعلام نکردید. با این حال بهترین کانفیگ ممکن با بودجه زیر 8 میلیون تومان خدمت شما :

مادربرد : GIGABYTE H310M S2P | قیمت : 1.000.000 تومان
پردازنده : Intel Core i5-8400 8Th.Gen | قیمت : 2.570.000 تومان
گرافیک : آنبورد | قیمت : رایگان!
رم : Geil Evo Forza DC 16GB 8GBx2 2400Mhz CL16 DDR4 | قیمت : 1.250.000 تومان
حافظه SSD : Samsung 860 Evo | قیمت : 570.000 تومان
حافظه HDD : Toshiba P300 Internal - 1TB | قیمت : 470.000 تومان
پاور : GREEN GP450A-UK 80Plus Gold PSU | قیمت : 700.000 تومان
کولر پردازنده : GREEN Notus400-PWM CPU Cooler | قیمت : 300.000 تومان
کیس : Green Z4 Astiak Gaming Case | قیمت : 800.000 تومان

جمع کل : 7.660.000 تومان

نکات قابل ذکر در خصوص سیستم بالا :
1) این سیستم برای مصارف میکس صدا و آهنگسازی در این رده قیمتی مناسب هست.
2) دلیل استفاده نشدن از کارت گرافیک این هستش که گرافیک آنبورد پردازنده که همون UHD630 باشه برای کار در دو یا حتی سه عدد مانیتور کاملا کافی هست و خرید گرافیک مجزا عملا پول دور ریختنه.
3) این تجهیزات بدون در نظر گرفتن مانیتور ، ماوس و کیبورد پیشنهاد شدن.
4) اگر اهل گیمینگ یا رندرینگ هستید ، بایستی تغییراتی در کانفیگ به وجود بیاد و صد البته که باید یک گرافیک مجزا هم تهیه بشه.
5) دلیل در نظر گرفتن کیس مدل گیمینگ اینه که در این مدل مبحث گردش هوا داخل کیس به خوبی رعایت شده و از این نظر کاملا استاندارد هست. خودش هم بصورت فابریک 5 تا فن داره که کارشون رو راه میندازه.
6) با داشتن 250 گیگ حافظه پرسرعت SSD برای اجرای نرم افزارهای میکس و در کنارش 1000 گیگابایت HDD برای ذخیره موزیک و فایل هاتون کاملا نیازهاتون رو مرتفع میکنه.
7) 16 گیگ رم از برند معتبر Geil که هیچ هنگ و لگی موقع عملیات های سنگین نخواهند داشت.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، micpet گفته است :

درود، یکی از دوستان سیستم میخواد برای آهنگ سازی و من I5 8400 + رم 8 پیشنهاد دادم، خوبه ؟ 

سلام دوست من خوب هستید؟

میشه بفرمایید با چ نرم افزاری میخان کار کنن؟
و کل مصرف فقط همین اهنگ سازی هست یا کار دیگه ای هم میخان انجام بدن؟

و اینکه بودجه مورد نظرتون رو هم بفرمایید.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، micpet گفته است :

تا اونجا که میدونم سیستم های مکینتاش بهینه تر هستن برای این برنامه ها ولی به طور کلی

شما حتما حتما باید یه ssd پرسرعت در نظر بگیرید 

سیپیو amd 3400 گرافیک داخلی داره و از لحاظ قدرتی هم برابر با 8400 هست و 4هسته و 8ترد داره 

روی سیستم های اهنگ سازی گرافیک مهم نیس 

در رابطه با عملکردسیستم های amd با نرم افزار های موسیقی اطلاعی ندارم 

ولی اگه اینتل میبندید  9400 بدون پسوند f و اینکه یه ssd 970 evo plus پیشنهاد بدید  چون پلاگین های این برنامه ها خیلی حجم سنگینی دارن و برای لودینگ ممکنه زمان زیادی صرف بشه اگه ssd نباشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، airoonia گفته است :

مادربرد : GIGABYTE H310M S2P | قیمت : 1.000.000 تومان
پردازنده : Intel Core i5-8400 8Th.Gen | قیمت : 2.570.000 تومان
گرافیک : آنبورد | قیمت : رایگان!
رم : Geil Evo Forza DC 16GB 8GBx2 2400Mhz CL16 DDR4 | قیمت : 1.250.000 تومان
حافظه SSD : Samsung 860 Evo | قیمت : 570.000 تومان
حافظه HDD : Toshiba P300 Internal - 1TB | قیمت : 470.000 تومان
پاور : GREEN GP450A-UK 80Plus Gold PSU | قیمت : 700.000 تومان
کولر پردازنده : GREEN Notus400-PWM CPU Cooler | قیمت : 300.000 تومان
کیس : Green Z4 Astiak Gaming Case | قیمت : 800.000 تومان

1-رم پیشنهادی بهتره حداقل 2660 باشه تا 2400 

2- ssd که پیشنهاد دادید بهتره از نوع m.2 باشه از درگاه pci express

3-کولر پردازنده فابریک هم از پسش برمیاد

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mَd گفته است :

1-رم پیشنهادی بهتره حداقل 2660 باشه تا 2400 

2- ssd که پیشنهاد دادید بهتره از نوع m.2 باشه از درگاه pci express

3-کولر پردازنده فابریک هم از پسش برمیاد

1) تفاوت خاصی ندارن و میشه رم های 2400 رو با پروفایل XMP اور کرد. استفاده از رم های 2400 مشکلی ایجاد نمیکنه. نگران نباشید.

2) حافظه SSD پیشنهادی کاملا کافیه واسه این مورد استفاده . حافظه های M.2 که از درگاه PCI ستفاده میکنن ، معمولا برای سیستم های ورک استیشن و رندرگیری که باید سرعت حافظه بالا و میزان تاخیرش هم خیلی پایین باشه پیشنهاد میشه و خریدش واسه این سیستم به نظر بنده هدر دادن سرمایه هست. ولی خب از اونجایی که نمونه های M.2 سامسونگ قیمت بالایی دارن ، این موضوع کاملا به جیب خریدار برمیگرده.

3) به دلیل اینکه مصرف میکس و آهنگ سازی هست و معمولا نیاز هست از چند نمایشگر مختلف استفاده بشه ، واسه اینکه هم دمای پردازنده مرکزی و هم دمای گرافیک مجتمع به خوبی زیر چنین بار کاری مهار بشه ، خرید کولر مناسب پیشنهاد میشه. البته کیسی که واسشون انتخاب کردم هم از تهویه مناسبی برخورداره.

ویرایش شده توسط airoonia
لینک به دیدگاه

دوستان باس رم مهمه اصلا ؟  حالا بالاترین چیزی که قابل توجیه باشه  رو انتخاب میکنم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من خوب هستید؟

میشه بفرمایید با چ نرم افزاری میخان کار کنن؟
و کل مصرف فقط همین اهنگ سازی هست یا کار دیگه ای هم میخان انجام بدن؟

و اینکه بودجه مورد نظرتون رو هم بفرمایید.

نمیدونم ولی احتمالا برنامه های مختلف،  بودجه هم در حد عاقلانه، مثلا آدم حتی اگر پول هم داشته باشه خریدن i7 با اون قیمتش احمقانه است به نظر من.

و کل مصرف هم فقط آهنگ سازی، واسه همین گراف در نظر گرفته نشده.

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

تا اونجا که میدونم سیستم های مکینتاش بهینه تر هستن برای این برنامه ها ولی به طور کلی

شما حتما حتما باید یه ssd پرسرعت در نظر بگیرید 

سیپیو amd 3400 گرافیک داخلی داره و از لحاظ قدرتی هم برابر با 8400 هست و 4هسته و 8ترد داره 

روی سیستم های اهنگ سازی گرافیک مهم نیس 

در رابطه با عملکردسیستم های amd با نرم افزار های موسیقی اطلاعی ندارم 

ولی اگه اینتل میبندید  9400 بدون پسوند f و اینکه یه ssd 970 evo plus پیشنهاد بدید  چون پلاگین های این برنامه ها خیلی حجم سنگینی دارن و برای لودینگ ممکنه زمان زیادی صرف بشه اگه ssd نباشه

بعید میدونم دوستم از مک خوشش بیاد بعلاوه محصولات اپل همشون الکی گرونن.

من متوجه  amd 3400 نشدم اصلا مرسی که اشاره کردید، حالا این یا 8400 ؟ 3400 هشتا ترد داره و 8400 هشت هسته فیزیکی هست ... کدوم میتونه کارکرد بهتری برای آهنگ سازی داشته باشه ؟

9400 بدون f جایی موجود نیست وگرنه اونو انتخاب میکردم. 

نکته شما درمورد ssd کاملا درسته و اینم به لیست اضافه میکنم ولی گرونه .

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، micpet گفته است :

نمیدونم ولی احتمالا برنامه های مختلف،  بودجه هم در حد عاقلانه، مثلا آدم حتی اگر پول هم داشته باشه خریدن i7 با اون قیمتش احمقانه است به نظر من.

سلام مجدد.

ببینید دوست من مرسوم ترین نرم افزار برای ساخت موزیک flv هست ک ی نرم افزار سبکه. ولی وقتی نیازه کل پلاگین هاش رو داشته باشید و استفاده کنید اون موقع اوضاع فرق میکنه. سی پی یو زیر i5 به هیچ وجه نگیرید. رم زیر 16 گیگ نگیرید. باس رم در صورتی ک حجم یکی باشه تاثیر خیلی کمی توی کار شما داره. همون 2400 رو هم بگیری کاملا اوکی هست برات ولی 16 کمتر نگیر 32 بگیری ک بهتر.

نکته بسیار مهم هم ssd هست ک حتما باید نرم افزار رو روی اون بزنید و اگر بتونید کل پلاگین هارو هم روی ssd بزنید عالیه. حدود 500 گیگ حداقل فضا لازم خاهید داشت و ssd 500 هم حدود 800 تومن قیمتشه. البته اگر کامل پلاگین ها رو بردارید فک کنم 1.5 گیگ حجمش بشه.

کیس رو هم توصیه میکنم یه مدل ارزون زیر 300 تومن بخرید چون نیاز ب کولینگ خیلی قوی ندارید البته به شرطی ک دمای محیط پایین باشه. کولر سی پی یو فابریک هم کاملا اوکی خاهد بود برای شما.

موفق باشید دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام مجدد.

ببینید دوست من مرسوم ترین نرم افزار برای ساخت موزیک flv هست ک ی نرم افزار سبکه. ولی وقتی نیازه کل پلاگین هاش رو داشته باشید و استفاده کنید اون موقع اوضاع فرق میکنه. سی پی یو زیر i5 به هیچ وجه نگیرید. رم زیر 16 گیگ نگیرید. باس رم در صورتی ک حجم یکی باشه تاثیر خیلی کمی توی کار شما داره. همون 2400 رو هم بگیری کاملا اوکی هست برات ولی 16 کمتر نگیر 32 بگیری ک بهتر.

نکته بسیار مهم هم ssd هست ک حتما باید نرم افزار رو روی اون بزنید و اگر بتونید کل پلاگین هارو هم روی ssd بزنید عالیه. حدود 500 گیگ حداقل فضا لازم خاهید داشت و ssd 500 هم حدود 800 تومن قیمتشه. البته اگر کامل پلاگین ها رو بردارید فک کنم 1.5 گیگ حجمش بشه.

کیس رو هم توصیه میکنم یه مدل ارزون زیر 300 تومن بخرید چون نیاز ب کولینگ خیلی قوی ندارید البته به شرطی ک دمای محیط پایین باشه. کولر سی پی یو فابریک هم کاملا اوکی خاهد بود برای شما.

موفق باشید دوست عزیز.

کیس رو آره یک چیز ارزون میگرم، ssd و رم رو هم بعدا میشه اضافه کرد ولی الان مسئله cpu هست.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، micpet گفته است :

بعید میدونم دوستم از مک خوشش بیاد بعلاوه محصولات اپل همشون الکی گرونن.

من متوجه  amd 3400 نشدم اصلا مرسی که اشاره کردید، حالا این یا 8400 ؟ 3400 هشتا ترد داره و 8400 هشت هسته فیزیکی هست ... کدوم میتونه کارکرد بهتری برای آهنگ سازی داشته باشه ؟

9400 بدون f جایی موجود نیست وگرنه اونو انتخاب میکردم. 

نکته شما درمورد ssd کاملا درسته و اینم به لیست اضافه میکنم ولی گرونه .

8400 6هسته و 6ترد هست

3400 4هسته و 8ترد 

از لحاظ کارایی برابر هستن ولی پرفورمنس در برنامه اهنگ سازی رو مطلع نیستم که کرش و یا مشکلی داشته باشه یا ن

حالا حتما لازم نیست سامسونگ باشه میتونید رو gigabyte 256 هم حساب باز کنید که یه سرعت کمتری داره ولی بهتر از ساتا هستش

کلا ssd ساتا رو پیشنهاد نمیدم

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، micpet گفته است :

به نظر من باید اول ببینید دوستتون مبتدیه یا حرفه ای

اگه مبتدیه یه i3 8100 هم زیادشه چون پردازش خاصی نداره اگه حرفه ایه همون 8400 کافیه یا نهایت اگه خیلی از گزینه ها استفاده میکنه 8700 بسشه تازه بازم زیادشه

رم برای اینکار 16 خوبه فرکانسشم همون فرکانسی که سیپیو تعیین کرده کافیه نیاز به مدل بالاتر نیست

حافظه هم که گفتم چی باشه  اصلا سراغ ساتا نرو 

کولینگ هم استوک با یه خمیر مرغوب کافیه مگه اینکه بری سراغ 8700 

پاور هم چون گرافیک نداره 450 وات زیادشم هست  ولی خوب برای اینده نگری 450 وات بسشه

کیس هم یه چیز ارزون و جادار انتخاب کنید که بعدا اگه قصد اضافه کردن چیزی داشت مشکل بر نخوره ولی نه در حد 800 تومن 

مادربرد هم اگه قصد خرید i3 یا i5 داری سمت h310 برو ولی برای i5  اگه b360 ارزون دیدی میتونی روش حساب باز کنید

اگه قصد خرید 8700 بدون k داری b360  

8700k برو سراغ z370

چون نمیدونم کارکرد amd به چه صورته و در کار با برنامه مشکل داره یا نداره پیشنهادی نمیدم که تهیه کنید 

از همه مهم تر شاید کمتر توجه کردید کارت صدا هست بلخره باید کارت صدای خوب هم کنارش باشه تا تجهیزات اگه داره بهش وصل کنه 

برای اون اطلاعاتی ندارم چون زمینه کاریم موسیقی نیست باید از اهل فنش بپرسی  ولی یادت باشه این گزینه رو 

بلندگو  خوب و یا هدست هم قطعا باید داشته باشه 

لینک به دیدگاه

یه مورد دیگه که در خصوص SSD های M.2 اونم از نوع رابط PCI اینه که حتما حواستون به بحث گلوگاه گرمایی قطعه باشه. خیلی مهمه که هیت سینک براش خریداری بشه (یا اینکه مین بردی بخرید که بصورت فابریک هیت سینک داشته باشه واسه پورت M.2). چون حافظه های NAND خیلی سرعتشون بالاست و داغ میکنن ، بهتره که دمای این قطعه توسط یک هیت سینک کارآمد مهار بشه تا یه وقت مشکلی پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

سلام، دوست عزیز چندتا نکته رو  در نظر بگیرید در انتخاب سیستم برای آهنگسازی

سی پی یو: بستگی به سبک و نیازهای آهنگساز ترجیحا زیر i5 نسل جدید نگیرین،مثلا برای سبک EDM که استفاده بالایی داره  i7 پیشنهاد میشه

رم : اگه مادربردتون رم باس بالا رو ساپورت میکنه حتما بگیرید اگه نه که سعی کنید با تاخیر پایین بگیرید، حجم رم هم با توجه به سبک کار 8 الی 16 جوابگو هستش، که ترجیحا 16 بگیرید آینده نگرانه هستش سعی کنید دوتا 8 بگیرین که دوال کار کنن

ssd : الان دیگه واقعا نیاز هستش برای آهنگسازی هر نوعی میخواین بگیرین فقط زیر 250 نگیرین، ترجیحا سامسونگ به دلیل عمر بالای رایت (وی اس تی ها روی اس اس دی همراه daw نصب میشن و پریست هاشون رو هارد معمولی)

هارد: زیر2ترا اصلا نگیرین ، بازم هرنوعی دوست دارین ، پیشنهاد بلک وسترن هستش ولی بخاطر قیمت بالا ، از نوع دیگه وسترن یا مارک دیگه بیگرین

گرافیک : فقط تصویر بده 

بقیه مواردم انتخابی هستش و ربط چندانی نداره به آهنگسازی، مثلا نوع مادربرد هیچ تاثیری نداره و امکاناتش فقط به استفاده فرد برمیگرده

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، mَd گفته است :

8400 6هسته و 6ترد هست

3400 4هسته و 8ترد 

از لحاظ کارایی برابر هستن ولی پرفورمنس در برنامه اهنگ سازی رو مطلع نیستم که کرش و یا مشکلی داشته باشه یا ن

درود

بین این دو 8400 بهتر و قدرتمند تره (چه از لحاظ کارایی و .....)

این نکته رو هم اضافه کنم، همیشه هرچه هسته واقعی بیشتر باشه پرفرمنس بیشتری بهمراه داره(البته ملاک ها و مقادیر دیگری هم وجود داره...بنده عمده حرفم روی نسل جدید هست)

برای مثال همین 2 مورد ذکر شده:

6 هسته و 6 ترد

4 هسته و 8 ترد

در مجموع هردو دارای 12 هسته واقعی و مجازی هستند، اما 6 هسته واقعی نسبت به 4 هسته بسیار بهتر عمل میکنه.

البته مزیت 3400 گرافیک داخلیشه که در نوع خودش امتیاز بحساب میاد.

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

درود

بین این دو 8400 بهتر و قدرتمند تره (چه از لحاظ کارایی و .....)

این نکته رو هم اضافه کنم، همیشه هرچه هسته واقعی بیشتر باشه پرفرمنس بیشتری بهمراه داره(البته ملاک ها و مقادیر دیگری هم وجود داره...بنده عمده حرفم روی نسل جدید هست)

برای مثال همین 2 مورد ذکر شده:

6 هسته و 6 ترد

4 هسته و 8 ترد

در مجموع هردو دارای 12 هسته واقعی و مجازی هستند، اما 6 هسته واقعی نسبت به 4 هسته بسیار بهتر عمل میکنه.

البته مزیت 3400 گرافیک داخلیشه که در نوع خودش امتیاز بحساب میاد.

در نسل 3 رایزن 4هسته واقعاپیشرفت خوبی داشته و برابری میکنه با 6هسته 8400

درضمن مجموع هسته ای وجود نداره چون ترد هسته به شمار نمیاد و مستقل از هسته حساب نمیشه و این یه باور عاميانه غلط هست  که میگن هسته مجازی،  درحقیقت فقط هسته  میتونه 2ترد رو پردازش کنه البته نه به طور هم زمان

اینکه 4هَسته و 8 ترد ضعیفت تر از 6هسته و 6ترد باشه رو باید از لحاظ پردازش ipc  و کش و معماری مورد بررسی قرار داد یه زمان هست شما یه هسته داری میتونه در ثانیه 2تا دستور عمل اجرا کنه و مقابلش 2تا هسته داری که هر کدوم 1 دستور عمل اجرا میکنن که طبق گفته شما باید 2هسته ایه بهتر از تک هسته ای باشه ولی اینجا برابرن باهم

این یه مثال بود حالا در واقعیت هم شبیه همینه

عددی که رو کاغذ که تعداد هسته رو مشخص میکنه مهم نیست اصل اون ipc و کش و معماری ساخت و تعداد ترانزیستور و... هست که یه سیپیو رو میسازن و در عمل باید مقایسش کنید

در بازی  و پایداری قطعا اینتل برگ برنده رو داره ولی در زمینه پردازشی رایزن ها بسیار خوب عملکردن ولییی پایداری خوبی ندارن ممکنه مشکل کرش در پردازش های پیچیده داشته باشه یا ازین مشکلات ریز 

نسل دوم و اول که فاجعه بودن ولی فکر میکنم نسل سوم ارزش خرید داشته باشه 

ولی باز من اینتل رو میپسندم چون اینقدر سرمایه گذاری کرده و حضوری بیشتری در این مَیادین داشته که مشکلات ریز رو دیگه نداره اگه مشکلیم پیش بیاد سریع رفع میشه

لینک به دیدگاه

حتما نکاتی که اشاره کردین رو در نظر میگیرم مرسی، در مورد cpu هم همون اینتل رو میگیرم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...