رفتن به مطلب

سوختن پاور کولرمستر

Alirezaw_
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من این سیستمو از خرداد ۹۶ دارم 

1700

asus crosshair x370

16 gskill 

cm 650m 

منتها پاورم چند روز پیش ناگهان جرقه میزد ، جداش کردم هرجای خونه که میزدم برق اون قسمت قطع میشد تو جعبه تقسیم ، بعد از چن بار جرقه کلا از کار افتاد 

بردم دوجا نشون دادم بکیشون گفت آی سیش نیس یکی دیگشون گفت همه ماسفتاش سوخته کاری نمیشه کرد 

خواسدم بپرسم واقعا نمیشه کاری کرد ؟؟ 

لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، LGBT_Alireza گفته است :

من این سیستمو از خرداد ۹۶ دارم 

1700

asus crosshair x370

16 gskill 

cm 650m 

منتها پاورم چند روز پیش ناگهان جرقه میزد ، جداش کردم هرجای خونه که میزدم برق اون قسمت قطع میشد تو جعبه تقسیم ، بعد از چن بار جرقه کلا از کار افتاد 

بردم دوجا نشون دادم بکیشون گفت آی سیش نیس یکی دیگشون گفت همه ماسفتاش سوخته کاری نمیشه کرد 

خواسدم بپرسم واقعا نمیشه کاری کرد ؟؟ 

خیر، آخر خطه برای پاور.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خیر، آخر خطه برای پاور.

وقتی کلید پشتشو روشن میکردم جرقه میزد .. کلا میتونه این موضوع به مادربردمم اسیب زده باشه ؟ الان من نمی دونم سالمه یا خرابه بردم 

لینک به دیدگاه

تسلیت عرض میکنم عزیز، منم کولر مستر داشتم، خاموش شد دیگه روشن نشد😔

البته من جرقه نزد، و این که هنوز امید دارم درست بشه.

نمیدونم چرا این کولر مستر ها این قدر خرابی دارند؟ !!

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خیر، آخر خطه برای پاور.

داداش، چطوری امکان داره اخر خط باشه دقیقا؟

یک پاور از اجزای بسیاری تشکیل شده، هر کدم از این اجزا ، حتی کوچکترین جز یک بخشش دچار مشکل بشه ممکنه پاور روشن نشه، یا سلامت خودش رو بدرستی نشون نده.

وقتی که یک پاور فقط ممکنه یک قسمتش دوچار مشکل بشه چطوری امکان داره درست نشه؟

من که برای خود اواژنگ فرستادم گفتند قطعه نداریم وگرنه درست میشد !!!

حالا شما چطوری تاکید میکنید 100% ممکنه درست نشه؟

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

تسلیت عرض میکنم عزیز، منم کولر مستر داشتم، خاموش شد دیگه روشن نشد😔

البته من جرقه نزد، و این که هنوز امید دارم درست بشه.

نمیدونم چرا این کولر مستر ها این قدر خرابی دارند؟ !!

بعد تو بازیسنتر دو سال پیش گفتی یه کولر مستر دارم دست دو بهت میدم،دهنت سرویس😵

کولر مستر ما که فعلا دو ساله داره کار میکنه اونم اینجا که نوسانات برقش زیاده،استبلایزر که بیاد بهتر هم کار میکنه😇

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Coffee Addicted گفته است :

بعد تو بازیسنتر دو سال پیش گفتی یه کولر مستر دارم دست دو بهت میدم،دهنت سرویس😵

کولر مستر ما که فعلا دو ساله داره کار میکنه اونم اینجا که نواسانات برقش زیاده،استلایزر که بیاد بهتر هم کار میکنه😇

😅😂😂

اون کولر مستری که بهت پیشنهاد دادم یک 750 وات دیگه بود، که اتفاقا به اون کسی که فروختم همین الان هم مثل بنز داره کار میکنه روش😐

این کولر مستری که الان سوخته رو سیستم اصلی خودم بود که بعد از سیل 96-97 بود که سوخت :/  که کاش اصلا اونو نمی فروختمش که بعدش مجبور شدم 1/100 بدم گرین ://

زیاد شنیدم این کولر مستر ها خراب بشند، نمیدونم گرین چیکار میکنه، کلک ها، یک 330 وات دارم از سال 92 تا الان روشن بوده عین بنز داره کار میکنه.... یک 500 وات دیگه هم رو سیستم دیگه دارم 4-5 سالی میشه داره کار میکنه، این پاور جدیدم هم 2 سالی میشه خریدم گرین 700 وات :/ کلا حس بدی به کولر مستر پیدا کردم :/

لینک به دیدگاه

سلام؛

پاور قطعات الکترونیکی ریز و درشت زیادی داره که عدم وجود هرکدوم ممکنه باعث اختلال در کارکرد پاور بشه.

شما با جرقه متوجه سوختن پاور شدید یعنی به نظرم مدار EMI‌ فیلترینگ پاور به رحمت خدا رفته!

در ادامه اگه فرض کنیم خازن های اولیه اصلاً آسیب ندیده باشن باید ماسفت ها برسی شن که باید کلاً برد رو خارج کرد، هیت سینک ها رو از برد برداشت و همزمان ماسفت ها رو تعویض کرد که تازه اگه بتونید پیدا کنید تا بشه جایگزین کرد.

اگه همه ی مراحل خوب پیش بره شما مواجه می‌شید با یه پاور تعمیری که پلمپ هم نیست و ممکنه هر کدوم از قطعات تحت تاثیر مشکل نیمه-معیوب شده باشه و خدای نکرده بعداً مشکل ساز بشه!

پس واقعاً میشه گفت 100% راهی دیگه ای نیست که معقول باشه.

در 28 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

وقتی که یک پاور فقط ممکنه یک قسمتش دوچار مشکل بشه چطوری امکان داره درست نشه؟

آره، ولی به غیر از موارد بالا، اگه میخواید از سلامتی کل پاور مطمئن شید باید تک تک قطعات یعنی تک تک دیود ها و مقاومت ها و ... رو از مدار برداشت و جداگانه تست کرد چون در مدار احتمال خطا خیلی بالاست چون قطعات روی هم تاثیر میزارن و نمیشه به صورت صحیح تست کرد.

امیدوارم خدا این مصیبت رو نصیب هیچ بنی بشری نکنه!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

😅😂😂

اون کولر مستری که بهت پیشنهاد دادم یک 750 وات دیگه بود، که اتفاقا به اون کسی که فروختم همین الان هم مثل بنز داره کار میکنه روش😐

این کولر مستری که الان سوخته رو سیستم اصلی خودم بود که بعد از سیل 96-97 بود که سوخت :/  که کاش اصلا اونو نمی فروختمش که بعدش مجبور شدم 1/100 بدم گرین ://

زیاد شنیدم این کولر مستر ها خراب بشند، نمیدونم گرین چیکار میکنه، کلک ها، یک 330 وات دارم از سال 92 تا الان روشن بوده عین بنز داره کار میکنه.... یک 500 وات دیگه هم رو سیستم دیگه دارم 4-5 سالی میشه داره کار میکنه، این پاور جدیدم هم 2 سالی میشه خریدم گرین 700 وات :/ کلا حس بدی به کولر مستر پیدا کردم :/

دروغ نگو چاخان😁

قبلش گرین داشتم ویز ویز میکردم دهن گوشمو سرویس کرده بود

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، LGBT_Alireza گفته است :

cm 650m 

این سری تقریبا میشه گفت از سری های قدیمی کولر مستر هستش،و اما در مورد قابل تعمیر بودن ممکنه تعمیرکاران حرفه ای قطعاتشو داشته باشن و یا اینکه سفارشی براتون تهیه کنن بایستی وقت بزارین پرس و جو کنید.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Xen گفته است :

سلام؛

پاور قطعات الکترونیکی ریز و درشت زیادی داره که عدم وجود هرکدوم ممکنه باعث اختلال در کارکرد پاور بشه.

شما با جرقه متوجه سوختن پاور شدید یعنی به نظرم مدار EMI‌ فیلترینگ پاور به رحمت خدا رفته!

در ادامه اگه فرض کنیم خازن های اولیه اصلاً آسیب ندیده باشن باید ماسفت ها برسی شن که باید کلاً برد رو خارج کرد، هیت سینک ها رو از برد برداشت و همزمان ماسفت ها رو تعویض کرد که تازه اگه بتونید پیدا کنید تا بشه جایگزین کرد.

اگه همه ی مراحل خوب پیش بره شما مواجه می‌شید با یه پاور تعمیری که پلمپ هم نیست و ممکنه هر کدوم از قطعات تحت تاثیر مشکل نیمه-معیوب شده باشه و خدای نکرده بعداً مشکل ساز بشه!

پس واقعاً میشه گفت 100% راهی دیگه ای نیست که معقول باشه.

آره، ولی به غیر از موارد بالا، اگه میخواید از سلامتی کل پاور مطمئن شید باید تک تک قطعات یعنی تک تک دیود ها و مقاومت ها و ... رو از مدار برداشت و جداگانه تست کرد چون در مدار احتمال خطا خیلی بالاست چون قطعات روی هم تاثیر میزارن و نمیشه به صورت صحیح تست کرد.

امیدوارم خدا این مصیبت رو نصیب هیچ بنی بشری نکنه!

داداش، اشتباه نکنم قبلا بهم گفتی پاور رو تعمییر میکنی درسته"؟ بنظرت این پاور ما که یک دفهعه ای خاموش شد و اصلا دیگه روشن نمیشه مشکلش چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

داداش، اشتباه نکنم قبلا بهم گفتی پاور رو تعمییر میکنی درسته"؟ بنظرت این پاور ما که یک دفهعه ای خاموش شد و اصلا دیگه روشن نمیشه مشکلش چی میتونه باشه؟

نه، تعمیرکار نیستم.

خیلی از عوامل میتونه باعث بشه که پاور یهو از کار بیافته.

باید پاور باز شه تا به صورت ظاهری برسی شه؛ بعضی وقتا ممکنه یه مشکل خیلی ساده باشه و به راحتی حل شه ولی بعضی مواقع مثلاً ممکنه ذوب شدن یکی از سیم ها باعث شده باشه....

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، masooyan گفته است :

این سری تقریبا میشه گفت از سری های قدیمی کولر مستر هستش،و اما در مورد قابل تعمیر بودن ممکنه تعمیرکاران حرفه ای قطعاتشو داشته باشن و یا اینکه سفارشی براتون تهیه کنن بایستی وقت بزارین پرس و جو کنید.

من سال ۹۶ اولش از سری V کولرمستر خریده بودم فول ماژلار مدل V750 منتها اریا کامپیوتر نداشت جاش اینو برداشتم ، واقعا عالی کار میکرد نه نویزی  نه کم آوردنی همه چی عالی بود ناگهانی اینجوری شد متاسفانه 

لینک به دیدگاه

اگر پاور گرین سوخته بود این تاپیک تا کیلومترها جلو میرفت 😊

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، ata.royalfalcon گفته است :

اگر پاور گرین سوخته بود این تاپیک تا کیلومترها جلو میرفت 😊

منظورتو درست بگو؟ میرفت که چی؟

اصلا موضوع گرین شاید گاها ربطی به کیفیتش نداشته باشه!

خود من هم تا چندین ساله قبل به خانواده خودم دوستام و... پیشنهاد اولم گرین بود چرا؟

چون علاوه بر کیفیت ساخت مناسب قیمت بسیار بسیار بسیار عالی هم داشت!

الان کیس 900 داده تو بازار شده 3/600، حساب میکنی چند درصد اضافه شده؟

شما برندهایی مثه کولر مستر، انرمکس، کورسیر، انتک وووو میتونی بری تو سایت های معتبر

نقد و بررسی هاشونو ببینی، گواهینامه ای که دارن ببینی و از همه مهتر قیمت دلاریشونو هم ببینی

بعد اگر اوکی بود میخری! شما بهم بگو قیمت محصولات گرین رو کجا میبینی؟

الان واردات پاور و کیس و اینا اینقدر سخت و قطره چکونیه که تنوعی نمیبینی تو بازار!. 

لینک به دیدگاه

به نظرتون قطعات دیگم الان سالمه ؟؟ مثل مین و پردازنده 

سلام؛

به نظرم ۷۰٪ سالمه.چون پاور های کولرمستر پروتکشن های استاندارد و مناسب رو دارن که حتی در مواقع سوختن به قطعات دیگه آسیب نزنن.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Xen گفته است :

سلام؛

به نظرم ۷۰٪ سالمه.چون پاور های کولرمستر پروتکشن های استاندارد و مناسب رو دارن که حتی در مواقع سوختن به قطعات دیگه آسیب نزنن.

چرا ۷۰ درصد ؟؟؟ خیلی نگرانم برم پاور بخرم یه وخ روشن نشه سیستم 

چن بار وخدی وصل بود به سیستم روشنش کردم جرقه زد پاور همون لحظم برق اتاق تو جعبه تقسیم پرید 

ویرایش شده توسط LGBT_Alireza
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، LGBT_Alireza گفته است :

واقعا عالی کار میکرد نه نویزی  نه کم آوردنی همه چی عالی بود ناگهانی اینجوری شد متاسفانه 

میتونی قاب پاور باز کنی و از برد پاور یه تصویر با کیفیت قرار بدی؟

تذکر:به خازن های قسمت 220 ولت مدار(خازن های بزرگ) اصلا دست نزن چون اگه شارژ شده باشن ولتاژ بسیار بالایی دارن.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، LGBT_Alireza گفته است :
چرا ۷۰ درصد ؟؟؟ خیلی نگرانم برم پاور بخرم یه وخ روشن نشه سیستم 

چن بار وخدی وصل بود به سیستم روشنش کردم جرقه زد پاور همون لحظم برق اتاق تو جعبه تقسیم پرید 

ببین پاور پروتکشن های زیادی داره که همه روی صدمه ندیدنِ بقیه قطعات در شرایطِ مختلف تمرکز دارن.

فرض کنیم تو پاور شما مثلاً اتصال کوتاه شده که جرقه زده! در اینجا پروتکشن SCP وارد عمل میشه و پاور رو خاموش میکنه.

اون ۷۰٪ هم تقریبی هست چون همه چیز ممکنه به نحوی رخ بده که مادربرد شما هم خدای نکرده معیوب شده باشه ولی احتمالش کمه.

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

انشااله که سیستمتون سالم باشه.متاسفانه کولرمسترها کم خرابی ندارن.به نظر من شما اول سیستم رو تست کن و بعدش هم یه پاور نو بخر.این رو هم بده تعمیرکنند برای زاپاس.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

منظورتو درست بگو؟ میرفت که چی؟

اصلا موضوع گرین شاید گاها ربطی به کیفیتش نداشته باشه!

خود من هم تا چندین ساله قبل به خانواده خودم دوستام و... پیشنهاد اولم گرین بود چرا؟

چون علاوه بر کیفیت ساخت مناسب قیمت بسیار بسیار بسیار عالی هم داشت!

الان کیس 900 داده تو بازار شده 3/600، حساب میکنی چند درصد اضافه شده؟

شما برندهایی مثه کولر مستر، انرمکس، کورسیر، انتک وووو میتونی بری تو سایت های معتبر

نقد و بررسی هاشونو ببینی، گواهینامه ای که دارن ببینی و از همه مهتر قیمت دلاریشونو هم ببینی

بعد اگر اوکی بود میخری! شما بهم بگو قیمت محصولات گرین رو کجا میبینی؟

الان واردات پاور و کیس و اینا اینقدر سخت و قطره چکونیه که تنوعی نمیبینی تو بازار!. 

بهتون حق میدم.محصولات گرین واقعا گرون شده.بیش از حد گرون شده.احساس من اینه که بخاطر اینکه جای پایی برا خودشون باز کردن با اطمینان خاطر قیمت رو میبرن بالا

لینک به دیدگاه

انگاری هیچ تغییری ظاهری توش رخ نده نه ای سی سوراخ شده نه چیزی ترکیده ...

اون نقطه های سیاه روی خازنا چیه ؟؟؟ 

1F5DCCD0-210D-46C3-9048-25A0C1E17091.jpeg

BCEBF700-9989-4795-BC52-7A3DF36F76D6.jpeg

41456116-1F15-4F43-BC40-EFC87B8D7D4F.jpeg

ADBDC33F-39DA-4477-BFCA-FC3BB6E29BFE.jpeg

AEA3D807-C84A-46BC-A1CF-5585CB20F5F7.jpeg

84FC9FE7-E18A-4D4B-BF1A-EEBDF4840709.jpeg

9DA164EF-A47E-4CFE-AB22-61FC34CD26F1.jpeg

لینک به دیدگاه

امیدوارم سیستمتون صدمه ندیده باشه.

من جای شما بودم دیگه از خیر این پاور میگذشتم چون به هیچ وجه ریسک نمیکردم یه پاور تعمیری رو بزنم به یه سیستم معمولی i5، رایزن جای خودشو داره.

در مورد گرین هم که دوستان اشاره کرده بودن بگم که چند تا از پاوراشونو چندین ساله استفاده کردم همشون (اونایی که هنوز دارم و استفاده می کنم، GP1350B-OC و GP685 که 11 ساله گارانتیش تموم شده) درست عین روز اول کار میکنن و ولتاژ و ... که تو HWINFO نشون میده همگی نرماله.

ویرایش: البته شاید هم مشکل خاصی نداشته باشه (که از تصاویر ارسالی شما اینطور برداشت میکنم) و مثلا سویچ پشت پاور اتصال کوتاه داره که هر جا وصل کردید فیوز پرونده.

ویرایش شده توسط ISI300
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ISI300 گفته است :

امیدوارم سیستمتون صدمه ندیده باشه.

من جای شما بودم دیگه از خیر این پاور میگذشتم چون به هیچ وجه ریسک نمیکردم یه پاور تعمیری رو بزنم به یه سیستم معمولی i5، رایزن جای خودشو داره.

در مورد گرین هم که دوستان اشاره کرده بودن بگم که چند تا از پاوراشونو چندین ساله استفاده کردم همشون (اونایی که هنوز دارم و استفاده می کنم، GP1350B-OC و GP685 که 11 ساله گارانتیش تموم شده) درست عین روز اول کار میکنن و ولتاژ و ... که تو HWINFO نشون میده همگی نرماله.

ویرایش: البته شاید هم مشکل خاصی نداشته باشه (که از تصاویر ارسالی شما اینطور برداشت میکنم) و مثلا سویچ پشت پاور اتصال کوتاه داره که هر جا وصل کردید فیوز پرونده.

عاره ظاهرش که خیلی عادیه ولی بردم پیش یه کسی که کارش این بود گفت کل ماسفتاش سوخته شاید هف هشتا بیشدر باشه گف قبل عید دونه ای ۱۵ تومن بوده ، چیزای دیگم گفت یادم نیس دقیق ، گفت بردشم ایراد داره ...

من یکی نوشو میخرم ارزش نداره دیگه این ولی خیلی زوره این پاور رو که سال ۹۶ خریدم ۳۶۰ تومن الان باید بخرم یک و نیم معادلشو ولی حتما ترمال تیک میخرم قبل داشدم عالی بوده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...