رفتن به مطلب

خطر قطعی برق برای کیس کامپیوتر

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دیشب با درآوردن باتری مادربورد و سیمها و  گذاشتن کلید پاور رو صفر و موندن ۱۰ ساعت تو همون حالت روشن شد!!!

اگه این مشکل به clear cmos ربط داشته باشه باید با یکی ۲ دقیقه موندن حل میشد نه ۱۰ ساعت حالا چون این مشکل بارها برام تکرار شده . ایراد از کجاست؟ نیاز داره پاور گارانتی بفرستم؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 146
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

الان خب ظاهرا مشکل شما برطرف شده. شما باید همون موقع که این مشکل رو داشتید پاور رو روی یک مادربرد دیگه تست  میکردید که ببینبد مشکل از پاوره یا از جای دیگه. الان دیگه در ظاهر مشکلی وجود نداره و اثابتش هم کمی سخته. مگر اینکه خودتون یک نوسان ایجاد کنید تا دوباره این مشل نمایان بشه :)))

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام دوستان

بنده بعد 13-14 سال دوباره یه پولی گذاشتم کنار نیاز داشتم کیس جدید خریدم

متاسفانه تو تهران قطعی برق داریم و بدون اینکه کامپیوتر shotdown بشه روزی 2-3 بار خاموش میشه ... 😔

می خواستم بدونم با این اوضاع اقتصادی و گرانی قطعات بنظرتون خطرناکه؟ احتمال داره خدایی نکرده آسیبی به سخت افزار وارد بشه؟

البته محافظ کامپیوتر تایمر دار وصله که البته بیشتر بدرد نوسانات و افت ولتاژ میخوره! ولی برای قطعی برق نمیدونم احتمال آسیب چقدر باشه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

چیزی که به قطعات اسیب میزنه ولتاژ بالا هست.ولتاژ پایین اسیب نمیزنه فقط باعث میشه درست کار نکنه.

با قطعی برق هم ما افزایش ولتاژ نداریم.

داخل نیروگاه هم اول چند دقیقه ولتاژو صافو یک دست میکنند بعد میفرستند به شبکه تا شوک وارد نشه به وسایل متصل.

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

در ۴۹ دقیقه قبل، mhmd.۱۳۹۸ گفته است :

سلام دوستان

بنده بعد 13-14 سال دوباره یه پولی گذاشتم کنار نیاز داشتم کیس جدید خریدم

متاسفانه تو تهران قطعی برق داریم و بدون اینکه کامپیوتر shotdown بشه روزی 2-3 بار خاموش میشه ... 😔

می خواستم بدونم با این اوضاع اقتصادی و گرانی قطعات بنظرتون خطرناکه؟ احتمال داره خدایی نکرده آسیبی به سخت افزار وارد بشه؟

البته محافظ کامپیوتر تایمر دار وصله که البته بیشتر بدرد نوسانات و افت ولتاژ میخوره! ولی برای قطعی برق نمیدونم احتمال آسیب چقدر باشه؟

با تشکر

قطعی برق آسیبی نمیزنه. اونچه که آسیب میزنه نوسانه. اگر نوسان زیاد دارید، ممکنه پاور آسیب ببینه.

محافظ از افت یا از افزایش ناگهانی ولتاژ محافظت می کنه، نه از نوسان. برای محافظت از نوسان باید استابیلایزر تهیه کنید. متناسب با قدرت سیستمتون.

لینک به دیدگاه

پاور من 350 گرین اکو هستش

بنظرتون چی تهیه کنم؟ یهو یه ups بخرم خوبه؟

اگر در مورد ups و مدل هاش راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

در حد اینکه بتونم سریع shutdown کنم و فایل هارو ذخیره کرده باشم

ممنون

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، mhmd.1398 گفته است :

پاور من 350 گرین اکو هستش

بنظرتون چی تهیه کنم؟ یهو یه ups بخرم خوبه؟

اگر در مورد ups و مدل هاش راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

در حد اینکه بتونم سریع shutdown کنم و فایل هارو ذخیره کرده باشم

ممنون

دوست عزیز. با اجازه باهات رک صحبت میکنم. خیلی ها اینجا هستن سیستم های چند صد میلیونی دارن و جالبه بدون استابلایزر یا UPS دارن از سیستمشون استفاده میکنن (بعضی ها هم هستن که UPS دارن و حالشو میبرن). من جای شما بودم این بودجه رو صرف چیز دیگه میکردم، مخصوصا که الان مثل شما زیاده؛ چون همه دنبال UPS هستن که دستگاهشون نسوزه، قیمتش کمی بالا میره. مثل موتور سیکلت که تو تابستون گرون میشه و تو زمستون ارزون. این فصل گرما (قطعی برق) عبور میکنه تا سال دیگه که دوباره برگرده و وسیله ای مثل UPS سرویس باتری داره (مخصوصا آنلاینش) و هرسال روی دست شما چند میلیونی خرج میزاره. مدل پدر مادر دار هم هست که از 5 میلیون فقط باکسش (بدون باتری) شروع میشه. چون مدل های نیمه سینوسی رو بنده برای شارژر موبایلم هم استفاده نمیکنم چه برسه به سیستم. شما با خودت دو دوتا چهارتا کن چون تاپیک مشاوره خرید UPS تو انجمن هست دوستان هم اونجا راهنمایی های خوبی کردن مدل های مختلفی هم معرفی شده ولی بنده برای سیستم شما تجویز نمیشه. فقط هم به خاطر بحث هزینه و نگه داری، نه اینکه چون سیستمتون متوسط هست اینکار بی فایده باشه. تا عبد که سیستمتون اینجوری نمیمونه شاید یه روز خواستید ارتقا بدید ولی آیا از پس هزینه سالانه UPS بر میاید؟ در مورد خرید استابلایزر :کلا پاور های باکیفیت که دو مرحله EMI فیلترینگ دارن (مثل همین مدل اکو و هم رده اون از برند های دیگه) خودشون این هارمونیک هارو اصلاح میکنن (نوسانو نه) و باز من اون رو (خرید استابلایزر) هم بیشتر از UPS اطلاف هزینه میبینم.

ویرایش شده توسط Devileytion
اشکالات نگارشی
لینک به دیدگاه

سلام 

خوب دوستان همانطور كه مستحضر هستيد برق كشور اصلا وضع قابل قبولي نداره 

منم چون برنامه نويسي مي كنم و گيم هم ميزنم روزي ١٤ ١٥ ساعت كامپيوترم روشنه 

و روزي ٢ ٣ بار بر اثر قطعي برق بصورت نا صحيح خاموش ميشه من محافظ سارا رو از ليون 

كامپيوتر تهييه كردم آيا براي حفاظت از كامپيوتر من در اين مورد كفايت مي كنه يا بايد ups تهييه كنم؟

مشخصات سيستم در نمايه هست اگر فكر ميكنيد بايد ups تهييه بشه يك ups تا ٦ تومان پيشنهاد بديد كه بتونه ٢٠ دقيقه سيستم رو بعد از قطعب برق روشن نگاه داره مرسي.

لینک به دیدگاه

نوسانات برق اینجا وحشتناکه دیروز 5 بار برق رفت هر دفعه به مدت 2 تا 3 ساعت  !!!  حتی نصفه شبم برق میره وقتی هم میاد لامپ ها حالت نیم سوز دارن کل لامپ های توی حال از کار افتادن !

کولر به دستگاه دیجیتال وصله دیگه روشن نمیشه چون برق نوسانات شدید داره، استابلایزرم که به لپ تاپ وصله دائم رو وضعیت قرمز و زرد سوئیچ میکنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نوسانات برق اینجا وحشتناکه دیروز 5 بار برق رفت هر دفعه به مدت 2 تا 3 ساعت  !!!  حتی نصفه شبم برق میره وقتی هم میاد لامپ ها حالت نیم سوز دارن کل لامپ های توی حال از کار افتادن !

کولر به دستگاه دیجیتال وصله دیگه روشن نمیشه چون برق نوسانات شدید داره، استابلایزرم که به لپ تاپ وصله دائم رو وضعیت قرمز و زرد سوئیچ میکنه

كجا هستي شما ؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، HosseinTaheri76 گفته است :

كجا هستي شما ؟

غرب مازندران،از ساعت 12 تا الانم برق قطع :/

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، HosseinTaheri۷۶ گفته است :

من محافظ سارا رو از ليون 

كامپيوتر تهييه كردم آيا براي حفاظت از كامپيوتر من در اين مورد كفايت مي كنه يا بايد ups تهييه كنم؟

بستگی به نیازت داره،که آیا میخای فرصت داشته باشی سیستم رو خودت ببندی،یا اگه وسط کارت سیستم خاموش شد هم مشکلی نداری

البته من تعجب میکنم محافظا برق تو ایران کارشون فقط قطع کردنه،در حالی که محافظ برق واقعی ولتاژ اضافی رو از طریق ارت به زمین میرسونه ،و دیگه برق قطع نمیشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

غرب مازندران،از ساعت 12 تا الانم برق قطع :/

خدا بهت صبر بده فقط همين 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳ دقیقه قبل، Saul گفته است :

تهران 2 روزه برق نمیره باز دمشون گرم

سلام

امروز  رفت  بعدظهر!

لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، ferdosi گفته است :

سلام

امروز  رفت  بعدظهر!

خونه ما که 2 روزه نمیره با اینکه تو جدول هم هستیم مثلا امروز باید 10 تا 12 می رفت که نرفت، دیروزم ظهر باید قطع می شد که نشد.

البته تقریبا 500 متری خونه ما وزارت خونه است 😁

ویرایش شده توسط Saul
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

اگر دستگاه هایی مثل کولر یا ... که موتور (یا به طور کلی سیم پیچ دارن) به صورت ناگهانی برقشون قطع بشن ولتاژ القایی شدیدی میتونن ایجاد کنن. اگر مدارات محافظ براشون تعبیه نشده باشه و این ولتاژ به دستگاه های دیگه که به همان سیم کشی متصل هستن برسه میتونه به اونها آسیب بزنه.

لینک به دیدگاه

خواهشا دوستان دیگه داستان طلاوت نکنن ! سیمکشی به فلان جا وصله فلان دستگاه میسوزه ! .......یکیم پارسال میگفت سیم های داخل ساختمون آتیش میگیرن و فلان میشه......

نهایتا یه استابلایزر واسه PC تهیه کنید تمام وگرنه طبق گفته ی متخصین باید هر لامپ به یک UPS وصل بشه🤪

لینک به دیدگاه

با عرض سلام به همه عزیزان، من جدیدا با چیزی روبرو شدم که خیلی برام عجیب بوده. همین امروز به طور ناگهانی وقتی مهتابی خونه رو روشن کردم به شکل عجیبی باعث شد تا برای سوکت کیبوردم که به سیستم وصله مشکلی پیش بیاد و انگار قاطی کنه و قطع بشه.
 من هم یه بار جداش کردم و مجددا وصل کردم و مشکل حل شد.

پاور سیستمم هم گرین 400 وات هستش و خداروشکر مشکلی نداره.

میخواستم بدونم این تاثیر نوساناته یا خیر و این برای سیستم مشکل جدی ایجاد میکنه یا نه؟ و در ضمن به نظرتون مشکل از کجاست و برای رفعش باید چکار کنم؟

لینک به دیدگاه

مشکلی ایجاد نمیکنه نهایتا میسوزونه

لینک به دیدگاه

4 minutes ago, Coffee Addicted said:

مشکلی ایجاد نمیکنه نهایتا میسوزونه

از دید شما سوختن مشکلی نیست :|؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

خدمت دوستان و بزرگواران عرض کنم که قطعی برق هیچ اسیبی به هیچ وسیله برقی نمیزنه شاید تکرار زیادی قطعی برق در سیستم روشن باعث بوجود اومدن بدسکتور تو هارد بشه دقت کنید تو حالتی که هد پارک نیست .و هارد تو حالت خوندن و نوشتن هست

بزرگترین خطر وسایل برقی مخصوصا الکترونیکی نوسان برق هست که باعث سوختن میشه مخصوصا به هنگام وصل شدن برق شبکه

وقتی که برق شبکه بعد از قطعی چند ساعته وصل میشه  باز زیادی به هنگام وصل به شبکه وارد میشه تصور کنید یه لحظه همه مصرف کننده ها وارد شبکه میشن  و افت ولتاز لحظه ای بوجود میاد که شبکه برای جبران اون خیز بر میداره بعد از جبران افت ولتاژ ممکنه ولتاز بصورت لحظه ای خیلی بالا بره و اینجاست که بیشترین اسیب رو به وسایل برقی میزنه بردهای آسانسور  ساید بای ساید تلویزیون و .......

خوب تقریبا اکثر مردم نه تثبیت کننده دارن و نه میتونند یو پی اس بخرن  پس ارزونترین راه استفاده از محافظ برق خوب هست

من خودم تو خونه  به هنگام قطعی برق فیوز اصلی رو قطع میکنم  و5 دقیقه تا 10 دقیقه بعد از وصل شدن برق و تثبیت ولتاژ فیوز رو میزنم

یا اینکه میتونید با یه محافظ خوب و یه کنتاکتور کل ورودی خونه رو نسبت به نوسان  برق محافظت کنید

در در ۱۴۰۰/۴/۱۹ در 20:50، Bbiran گفته است :

با عرض سلام به همه عزیزان، من جدیدا با چیزی روبرو شدم که خیلی برام عجیب بوده. همین امروز به طور ناگهانی وقتی مهتابی خونه رو روشن کردم به شکل عجیبی باعث شد تا برای سوکت کیبوردم که به سیستم وصله مشکلی پیش بیاد و انگار قاطی کنه و قطع بشه.
 من هم یه بار جداش کردم و مجددا وصل کردم و مشکل حل شد.

پاور سیستمم هم گرین 400 وات هستش و خداروشکر مشکلی نداره.

میخواستم بدونم این تاثیر نوساناته یا خیر و این برای سیستم مشکل جدی ایجاد میکنه یا نه؟ و در ضمن به نظرتون مشکل از کجاست و برای رفعش باید چکار کنم؟

اون نوسان برق نیست اون یه نویز مغناطیسی هست که توسط ترانس مهتابی شما ایجاد شده و بر قطعات الکترونیکی تاثیر میذاره بنظرم بهترین راه تعویض ترانس مهتابی هست میتونی از ترانس الکترونیکی جنس خوب استفاده کنی

بار سلفی (بار مزاحم) نداره ، و عدم ایجاد اختلالات الکتریکی از مزایاش هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...