رفتن به مطلب

مشکل تیک زدن بازی ها

happy_moon
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. من سیستم جدید جمع کردم تازگیا ولی مشکلی که دارم اینه که با وجود سیستمم، بازی های قدیمی بازم روش تیک میزنن. اطلاعات سیستمم هم اینه:

CPU: Core i5 intel

Graphic: 2GB msi 620gt

Ram: 2ta 4GB Kingston

mainboard: gigabyte p61A-D3

مشکل داغ کردن سیستم هم ندارم چون پاورم green هستش و قویه.

درایور هام هم آپدیت کردم به جز nvidia که ورژنش جدید هست ولی به روز نیست. ورژن 301 هستش

سیستمم حتی روی splinter cell conviction و assassin's creed brotherhood یا یه بازیه قدیمی به اسم stalker که مال 2002 هم هست تیک میرنه. ویندوز هم 7-64bit هستش

ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه

گرافیکت برا بازی ضعیفه این گرافیک برای دیدن فیلم hd و کار های معمولی میخوره

سایز مانیتورتو بگو تا بهتر بشه راهنماییت کرد.

لینک به دیدگاه

دمت گرم بابا، اسیسین رو با پایین ترین تنظیمات هم نمیشه با این گرافیک بازی کرد. موتور پایه سنگینی داره. گرافیکت برای وبگردی خوبه ولی برای بازی، روش حساب نکن.

لینک به دیدگاه

سایز مانیتور رو یادم نیست. جعبشم ندارم. ولی رزولوشنش رو میدونم. 1350*1024 اساسین رو هم همه چیشو بالا بردم فقط کیفیت سایه هاشو کم کردم که روون شد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مسلما از گرافیک هست 

شما اگر همه ی قطعاتت با هم مچ باشن اون موقع می تونی بدون تیک بازی کنی مثلا شما اومدید core i5 رو گذاشتید در کنار gt 620 خوب مسلما شما از نصف کمتر قدرت cpu هم استفاده نمی کنید 

داخل بازی 60 درصد با گرافیک هست و 30 درصد با سی پی یو و 10 درصد با رم و بقیه چیزا شما گرافیکتون تصویر رو میسازه میده به cpu حالا این تصویری که ساخته شده اگر بیشتر از قدرت سی پی یو باشه اصطلاحا میگن گلوگاه ایجاد میشه ولی اگر کمتر باشه که هیچی همون معمولی هست 

اولوییت اول در بازی خرید گرافیک بالا هست و بعد سی پی یو متناسب با ان

لینک به دیدگاه

درسته حق با شماست. منم دنبال همین بودم. یکی دیگه سیستمم رو جمع کرده، ولی من همه ی قطعات رو چک کردم به جز گرافیک. گفتم 2گیگ هستش دیگه نیازی نیست. ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

رم گرافیک که یه چیز الکی هست که وقتی که میری درمغازه میگی گرافیک می خوام اگر ناوارد باشه که تو شهر ما 95 درصد از 100 درصدشون همین جوری یه خدمات کامپیوتری زدند و چیزی سرشون نمیشه میگن 1 گیگ می خوای یا 2 گیگ یا.....

رم گرافیک فقط یه جاهای خاصی لازم میشه وگرنه مثلا GTX 580 با 1.5 گیگ باید از GT 630 مدل 2GB کمتر باشه :blink:

ولی خوب امروزه چه NVIDIA و AMD دیگه توکارت های سری END از 3GB کمتر استفاده نمی کنند چون کم کمک دیگه داره یه جاهایی این رم گرافیک مهم میشه ولی خوب با این حال باز از رم کامپیوتر هم شیر میکنه .

لینک به دیدگاه

داداش گرافیکتو با 5770 یا gts 450 عوض کن اگرم بهتر خواستی 5870 یا 560 ti اگرم مایه داری برو بالاتر!!

لینک به دیدگاه

درسته حق با شماست. منم دنبال همین بودم. یکی دیگه سیستمم رو جمع کرده، ولی من همه ی قطعات رو چک کردم به جز گرافیک. گفتم 2گیگ هستش دیگه نیازی نیست. ممنون از راهنماییتون

برخی از فروشندگان سوادشون از گرافیک فقط در حد بیان کلمات 512-1 -2 - 3 گیگ هست و بس.

و از نظر اونا کارت  620 gt دو گیگ با gtx 670 دو گیگ فرقی نداره همینکه 2 گیگ باشه کافیه

اصلا و ابدا رو مشاوره این جور کاسبا نباس حساب کرد که نتیجش میشه مشکل شما.

(با احترام به فروشندگان با سواد و با انصاف)

لینک به دیدگاه

بابت اطلاعات فروشندگان حق با شماست

ولی باور کنید گاهی اوقات مقصر خود خریدار هست 

بنده خودم 3 سال توی کار کامپیوتر بودم

گاهی اوقات سر همین قضیه گرافیک با مشتری صحبت میکردم و تمام این حرف ها رو میزدم

اخر هم مشتری میرفت از کسی میخرید سیستم رو که میگفت بیا گرافیک 2گیگ میزارم رو سیستمت پرواز کنی

و جالب اینجاست بعد از این همه توضیح دادن و دلیل اوردن فکر میکردن میخوایم سرشون رو کلاه بزاریم

البته خیلی ها هم بودن که قبول کردن ولی اکثریت با اون دسته اوله :)

الان هم که مدتی هست گرافیک های 4گیگ اومده حالا بیا بگو مثلا 1گیگ 460 از 4گیگ 430 قویتره :))

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک قبلی منم 1گیگ بود. xfx 9600 gt متاسفانه همین یه قلم رو چک نکرده بودم که کدومشون بهتره. الان کارتای گرافیک که DDR5 هستن رو مینبورد ساپورت میکنه که از اونا بگیرم؟ چک کردم دیدم رزولوشن بالا رو با جزییات بازی با گرافیک high روون اجرا میکنه.

ویرایش شده توسط happy_moon
لینک به دیدگاه

کارت گرافیک قبلی منم 1گیگ بود. xfx 9600 gt متاسفانه همین یه قلم رو چک نکرده بودم که کدومشون بهتره. الان کارتای گرافیک که DDR5 هستن رو مینبورد ساپورت میکنه که از اونا بگیرم؟ چک کردم دیدم رزولوشن بالا رو با جزییات بازی با گرافیک high روون اجرا میکنه.

بله دوست عزیز مادربرد شما گرافیک های حرفه ای رو هم ساپورت میکنه!

اگه واقعا برای بازی کردن داری هزینه میکنی برای گرافیک ازهرچی میتونی بزن (حتی خورد و خوراک و...) و پولش رو روی گرافیک هزینه کن که بعدا پشیمون نشی!

مواظب پاورهم باش!

لینک به دیدگاه

آره من کلا فقط برای گیم هزینه کردم. اون کارت گرافیکی هم که گفتم رو 5سال پیش گرفتم که توی اون دوره خیلی عالی بود. بازم ممنون از راهنمای هاتون. :-)

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام 

اقا من یه چند وقتیه تو بازی یا حتی وقتی فیلم play میکنم یه حالت لگ و تیک انداختن دارم همه کاریم کردم ویندوز عوض کردم درایور گرافیکما اپدیت کردم مانیتور عوض کردم ولی درس بشو نیس باید چیکار کنم 

cpu i5 6402p

gpu gtx 960 turbo 

ram 8

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

سلام

من  الان سیستمم قوی هست ولی روی بازی هایی که زیاد سیستم قوی میخوان  هم تیک تیک میکنه مثلا بازی APACHE  سیستم من این هست

Core i7 2600     3.4GHZ

RAM=2x4GB

GPU= NVIDIA  Geforce GT610 برنامه اش هم آپدیته تا ۶گیگ شیر میده

POWER GREEN 580W

Windows 8  64bit

ویرایش شده توسط حسین007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، حسین007 گفته است :

سلام

من  الان سیستمم قوی هست ولی روی بازی هایی که زیاد سیستم قوی میخوان  هم تیک تیک میکنه مثلا بازی APACHE  سیستم من این هست

Core i7 2600     3.4GHZ

RAM=2x4GB

GPU= NVIDIA  Geforce GT610 برنامه اش هم آپدیته تا ۶گیگ شیر میده

POWER GREEN 580W

Windows 8  64bit

درود

در ابتدا ورودتون به فروم رو تبریک میگم.

دوست عزیز کارت گرافیک شما میشه گفت بین 5 تا از ضعیف ترین چیپست های انویدیا قرار میگیره و در واقع برای بازی ساخته نشده این کارت.

اون که فرمودید تا 6 گیگ هم شیر میکنه بیشتر یه جور ترفند هست که بعضی از فروشندگان از این جمله استفاده میکنند. اون مقدار حافظه مهم نیست و مهم چیپ کارت هست که چیپ کارت شما بسیار ضعیفه و نباید توقع خاصی ازش داشته باشید.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

در ابتدا ورودتون به فروم رو تبریک میگم.

دوست عزیز کارت گرافیک شما میشه گفت بین 5 تا از ضعیف ترین چیپست های انویدیا قرار میگیره و در واقع برای بازی ساخته نشده این کارت.

اون که فرمودید تا 6 گیگ هم شیر میکنه بیشتر یه جور ترفند هست که بعضی از فروشندگان از این جمله استفاده میکنند. اون مقدار حافظه مهم نیست و مهم چیپ کارت هست که چیپ کارت شما بسیار ضعیفه و نباید توقع خاصی ازش داشته باشید.

پس من چه کارت گرافیکی بخرم که بتونم باهاش باخیال راحت بازی کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، حسین007 گفته است :

پس من چه کارت گرافیکی بخرم که بتونم باهاش باخیال راحت بازی کنم

شما رزولوشن مانیتورتون رو بفرمایید و اینکه بودجتون برای کارت گرافیک چقدر هست؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sir MehDi گفته است :

شما رزولوشن مانیتورتون رو بفرمایید و اینکه بودجتون برای کارت گرافیک چقدر هست؟

1366x768

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، حسین007 گفته است :

1366x768

شما بودجه رو مشخص نکردید. اما با توجه به رزولوشن مانیتورتون کارتی مثل GTX 750ti و RX460 رو میتونید با حدود 400-450 تومان تهیه کنید.

چنانچه بودجتون بیشتر باشه بنده پیشنهاد نمیدم که توی این رزولوشن سراغ کارت های قوی تری برید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان ببخشید من یه مشکلی دارم توی ویندوز 10 من سیستممو تازه بستم همچیشم بالا هست رم و گرافیک و . . .

ولی وقتی بازی اجرا میکنم تیک میزنه حتی بازیهای قدیمی مثل IGI 1 لگ داره روش ولی جی تی ای ساناندریاس درست باز میکنه ممکنه مشکل از ویندوز باشه؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

اتفاقا منم همین مشکل رو با far cry 5 دارم

رمم هم 8 هست     گرافیکم هم 4

لطفا کمک کنین

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو، من بازی مترو اکسدس و نصب کردم بازی بدون هیچ تیکی اجرا میشه و روونه روونه! ولی بعد از چند دقیقه یهو میوفته روی تیک زدن. میشه بگید مشکل از کجاست ؟ ایا راه حلی برای برطرف کردن این مشکل هست ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...