رفتن به مطلب

نصب کارت گرافیک pci express3.0 بروی مادر بورد pci express 2.0

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام و وقت بخیر جسارتا 1 سوال داشتم همان طور که از موضوع معلوم هست خواستم ببینم امکان نصب کارت گرافیکی که پی سی آی 3 هست بر روی مادر بوردی که 2.0 هست وجود داره؟البته تو نت سرچ کردم گفتم مشکلی نداره منتهی جواب تخصصی دوستان در اینجا برام مهم هست امکان سوختن چیپ مادربورد بر اثر داغ کردن یا آسیب به کارت گرافیک چقدر هست؟

ممنون از محبت همه

لینک به دیدگاه

هیچ مشکلی نداره عزیز

توی تست های سایت های معتبر برای گرافیک های 3 میلیونی هم کم تر از 2% تفاوت دیده شده.

با خیال راحت استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در ادامه ی صحبت دوستمون، من خودمم الان دارم 480 رو روی z68 استفاده می کنم و بدون هیچ مشکلی داره کار می کنه خیلی هم عالی و راضیم! ^_^

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

درود

در ادامه ی صحبت دوستمون، من خودمم الان دارم 480 رو روی z68 استفاده می کنم و بدون هیچ مشکلی داره کار می کنه خیلی هم عالی و راضیم! ^_^

راضی از گرافیکت ؟؟؟چند فریم میده بازیا خوب عمل میکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

100% ^_^

خب با توجه به اینکه خیلی سیستم نسبت به گرافیک از نظر تکنولوژی و قدرت عقب تر هست اما جوابگو بوده و بخوبی فریم میده شاید حدود 5-10 درصد فریم از سیستم های بروز و حرفه ای عقب باشه که با توجه به قدرت بالای این کارت در فول اچ دی اصلا بچشم نمیاد و  از سر مانتیتورم زیادم هست!!!

لینک به دیدگاه

راحت جوابگو هست 

در زمینه گیم تقریبا قابل چشم پوشی هست و ناچیزه 

ولی در زمینه کارهای گرافیکی و رندرینگ یه مقدار تفاوت بیشتر هست و حدودا 40% ورژن 3 سریعتر از ورژن 2 هست البته با همون سی پی یو و رم 

تو یه سایت تموم سیستم رو با چیپست H81 که ورژن 2 هست و یه بارم با چیپست Z87 که ورژن هست چک کرده بودن و رندر ویدیوئی پریمیر گرفته بودن ولی سی پی یو همون بود ( 4790k و 16gb 1866 ddr3 ) و تفاوت حدود 40% رو ثبت کرده بودن ولی تو گیم ها در حد 5 فریم فرق میکردن !!!

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

100% ^_^

خب با توجه به اینکه خیلی سیستم نسبت به گرافیک از نظر تکنولوژی و قدرت عقب تر هست اما جوابگو بوده و بخوبی فریم میده شاید حدود 5-10 درصد فریم از سیستم های بروز و حرفه ای عقب باشه که با توجه به قدرت بالای این کارت در فول اچ دی اصلا بچشم نمیاد و  از سر مانتیتورم زیادم هست!!!

من خودم مادر بردم  H110M PRO-VD  روی این مادربرد نصب میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرقی نداره چه بردی هست هر بردی این شکاف pci ex رو داره باید نصب بشه و مشکلی نخواهد بود!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان

ولی با توجه به پهنای باند پی سی آی 3 نصبت به پی سی آی 2 و همچنینی استفاده از کارت گرافیکی که pci 3  هست روی مین pci 2در هنگام لود موجب داغ شدن کارت یا آسیب به چیب مین بود محتمل هسی یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

فرقی نداره چه بردی هست هر بردی این شکاف pci ex رو داره باید نصب بشه و مشکلی نخواهد بود!

بعد ببخشید من انقد سوال میکنم مانیتور من قدیمیه و فقط VGA میخوره ایا با تبدیل تصویر میده این گرافیک

لینک به دیدگاه

بلی

تبدیل هاش بیرون موجودن و بسته به کیفیت و برند از 20 تا حدود 50 شایدم بیشتر قیمتشون هست و براحتی قابل استفاده هستن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

بلی

تبدیل هاش بیرون موجودن و بسته به کیفیت و برند از 20 تا حدود 50 شایدم بیشتر قیمتشون هست و براحتی قابل استفاده هستن

نه میدونم قیمتم کردم کردم از 25 تا 150 تومن هم بود ولی اینو میخواستم بدونم کسی مثل من هست مانیتورش که با اون کابل ها جواب گرفته باشه مرسی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان من بیچاره شدم دیگه دارم دیوونه میشم
3 تومن پول دارم می خوام گرافیک بخرم و مدل مورد علاقمم RX480 سافایر نیترو اورکلاک شدست که بسیار جالبه فقط و فقط لیون کامپیوتر داره
می خوام دوتا بخرم و کراسفایر کنم اول کل سیستممو بگم
16GB RAM DDR 3 2400MHZ

MOTHERBOARD ASUS Z97-K PRO GAMING X5

ZOTAC GTX 650 2GB  که خب خیلی داغونه نسبت به این سیستم

CPU CORE I7 INTEL 4790-K 4400MHZ

CASE GREEN PARS که خب می خوام یا یه VIPER X2 بگیرم یا یه JAGUAR X2

POWER HUNTKEY 700W DC

خب سیستم نسبتا قوی هست ولی مشکل اینجاست که در مورد مادربردم بشدت درگیرم و مخم هنگه

1X PCI EXPRESS 3.0/2.0 X16 SLOT - @ X16 MODE

1X PCI EXPRESS 2.0 X16 SLOT - X4

الان من می تونم 2 تا RX480 روش بندازم یا نه ؟ مشکلی پیش میاد یا نه ؟

خب 3 تومن برا من پول گنده ایه حق بدین انقدر نگران باشم ممنون میشم کمک کنید

اینم بگم 15 ساله گیمرم و معمولا بازیای جدیدو امتحان می کنم ولی دیگه بهم نمی خورن

راستی داشت یادم می رفت کدوم بهتره ؟

Sapphire NITRO+ RX 480 1342Mhz 8GB GDDR5

ASUS ROG STRIX RX 480 OC DCIII 8GB GDDR5

البته خودم عاشق POWERCOLOR RED DEVIL هستم اما تو ایران نمیاد

دوستان خواهشا چند نفر کمک کنن و تعصبی مقایسه نکنن

مرسی

ویرایش شده توسط REL
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، REL گفته است :

3 تومن پول دارم می خوام گرافیک بخرم و مدل مورد علاقمم RX480 سافایر نیترو اورکلاک شدست که بسیار جالبه فقط و فقط لیون کامپیوتر داره
16GB RAM DDR 3 2400MHZ

POWER HUNTKEY 700W DC

خب سیستم نسبتا قوی هست ولی مشکل اینجاست که در مورد مادربردم بشدت درگیرم و مخم هنگه

اینم بگم 15 ساله گیمرم و معمولا بازیای جدیدو امتحان می کنم ولی دیگه بهم نمی خورن

مرسی

با اجازه اسارتر تاپیک ، دوست گرامی شما باید تاپیکتون رو در محل مناسب ایجاد کنید ، ولی در کل بدونید با این بودجه خرید یک عدد gtx 1080 بسیار منطقی تر هست.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Daniel110 گفته است :

با اجازه اسارتر تاپیک ، دوست گرامی شما باید تاپیکتون رو در محل مناسب ایجاد کنید ، ولی در کل بدونید با این بودجه خرید یک عدد gtx 1080 بسیار منطقی تر هست.

خب رفیق منم الان مشکلم مادربرده که یه اسلات PCI 3 داره و یه اسلات PCI 2 دیگه خب تاپیکو درست اومدم

جدا از اینا مادر برد من DDR 5 هست ولی 1080 DDR5X

در مورد 1080 باید بگم نمی دونم چرا همه انویدیا پرستن تو ایران از جمله خودم هر جا میپرسم می گن 1080 بگیر

خب الان 2 تا RX480 زمین تا اسمون با 1080 فرق داره

GTX 1080

MEMORY SIZE : 8GB

CORE CLOCK : 1936 MHZ

RECOMMENDED POWER : 500W

MEMORY BOSS : 256 BIT

MEMORY CLOCK : 10400 MHZ

و

RX480 CROSSFIRE

MEMORY SIZE : 16GB

CORE CLOCK : 2684 MHZ

RECOMMENDED POWER : 450W

MEMORY BOSS : 512 BIT

MEMORY CLOCK : 16384 MHZ

خب ببینید الان 480 یجورایی 1080 رو درسته قورت داده و تمام تستای رسمی ای که دیدم AMD قوی تر بود تو گیمینگ یعنی فریم بیشتری میداد

با این وجود نمی دونم چرا همه می گن 1080 بگیر تازه 1080 قیمتش 3600000 تومنه

ولی کلا موضوع بحثی که مطرح کردم این بود که ایا می تونم 2 تا RX480 رو رو مادربرد Z97-K نصب کنم یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، REL گفته است :

خب رفیق منم الان مشکلم مادربرده که یه اسلات PCI 3 داره و یه اسلات PCI 2 دیگه خب تاپیکو درست اومدم

در مورد 1080 باید بگم نمی دونم چرا همه انویدیا پرستن تو ایران از جمله خودم هر جا میپرسم می گن 1080 بگیر

GTX 1080

و

RX480 CROSSFIRE

خب ببینید الان 480 یجورایی 1080 رو درسته قورت داده و تمام تستای رسمی ای که دیدم AMD قوی تر بود تو گیمینگ یعنی فریم بیشتری میداد

ولی کلا موضوع بحثی که مطرح کردم این بود که ایا می تونم 2 تا RX480 رو رو مادربرد Z97-K نصب کنم یا نه ؟

سلام.
دوست گرامی باید بگم چه ربطی داره ؟ اصلا ما مادربردی با نام ddr5 نداریم ! تنها نوع حافظه هایی که در این گرافیک به کار برده شده Gddr5x هست و ربطی نداره ،
در ضمن ، همه بازی ها که SLI و کراسفایر رو قبول نمی کنن! 
بماند که در SLI و کراسفایر ، کور کلاک و مموری کلاک دوبرابر نمیشه !
اون بیت هم که نوشتید در 480 هست 512 و در 1080 هست 256 اینجا به کار نمیاد ،
باید بدونید که دوتا 480 می تونه سیستمتون رو مثل یک بخاری برقی کنه ! چه از نظر مصرف برق و چه از نظر گرمایی که تولید می کنه
تنها برتری کراسفایر 480 به 1080 اینه که یکی 8 گیگه ولی یکی دیگه 16 گیگ ، که این اصلا در وضوح فول اچ دی یا حتی 2k به چشم نمیاد.
گذشته از اینا ، ما 1080 هایی هم داریم که 2 میلیون و 800 باشن ! نمیدونم کی به شما قیمت داده 3 و 600 ! (البته تا 4 تومن هم 1080 داریم)
ربطی هم به انویدیا پرستی نداره ، اونی که پولش داره میره 1080 می خره ، اونی هم که نداره نمی خره ! 

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، REL گفته است :

GTX 1080

و

RX480 CROSSFIRE

راستی یک نکته رو دقت نکردم ! 
1080 پاور 550 به بالا نیاز داره ولی کراسفایر 480 با یک پاور 450 وات خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، REL گفته است :

GTX 1080

و

RX480 CROSSFIRE

درود

عزیز دل.شما وقتی دو تا کارت میندازی نباید تمام ویژگی های اون کارت رو دوبرابر کنی که.

در ضمن هر بازی ای که میاد کلی طول میکشه تا آپدیت بده که کراس فایر رو ساپورت کنه.یعنی تا وقتی که او آپدیت نیومده عملا شما فقط از یک کارت استفاده میکنید.

چون تو نسل جدید AMD پل کراس فایر حذف شده و PCI E مادربرد جای اون رو گرفته،برای ارتباط بین دو تا کارت حتما به PCIE 3.0 نیاز هست.

همونطور که دوستمون گفتن خرید یه 1080 معقول تره تا اینکه دو تا کارت میدرنج رو بخواید با هم استفاده کنید.

1080 هم حتما نباید که از برند هایی که الکی گرونن مثل ایسوس بخرید.

اینوتری دی کمتر از سه تومن هست و تو پنچ مارک ها جایگاه خوبی نسبت به کارتای دیگه داره.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، REL گفته است :

من عاشق این منطق هستم   عجب!! 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، REL گفته است :

به عنوان یه طرفدار شناخته شده ای ام دی شما رو راهنمایی می کنم .

نکته اول :

با کراس کردن قدرت 2 برابر نمیشه .

به طور مثال وقتی صحبت کراس یا SLI میشه ( چه تحت یک کارت 2 هسته ای چه تحت 2 کارت مجزا ) مموری ها با هم جمع نمیشن . در واقع شما از کراس کردن 2 تا گرافیک 8 گیگ به 16 گیگ مموری دسترسی ندارید . بلکه شما 8+8 گیگ مموری دارید که در این مورد 16 گیگ نمیشه . چون هر کدوم از کارتها فقط به مموری خودش دسترسی داره . درواقع اطلاعاتی که در مموری GPU اول هستش دقیقا همونیه که در مموری GPU دوم هست . قراره که در DX12 این مشکل حل بشه و مموری ها با هم جمع بشن . اما فعلا که نشده ( DX12 در اول راهه )

نکته دوم :

برای این که کراس در یک بازی جواب گو باشه چند شرط لازمه . 1 این که بازی ساپورت کنه ، متاسفانه بعضی از بازی ها از اساس و پایه چنین فناوریی رو ساپورت نمی کنند 2 این که درایور مناسب برای اون بازی منتشر شده باشه که این یکی مدتی طول میکشه . اگر اهل صبر کردن باشید این مورد مشکل بزرگی نیست چون هم بازی رو با همه آپدیت ها میگیرید هم میتونید از حالت کراس فایر لذت ببرید . 3 سیستم به نسبت قوی تری نیاز دارد . به طور خیلی ساده بخوام توضیح بدم ، در نظر بگیرید که یه تعداد سیم از CPU به درگاه کارت گرافیک اومده که ارتباط بین این دو رو برقرار می کنه . عموما تعداد سیم های  که CPU ها دارن به اندازه فقط یک عدد گرافیکه و اگر شما 2 تا گرافیک استفاده کنید سیم کافی برای ساپورت هر دو کارت نیست و این موجب گلوگاه شدن CPU میشه و پرفورمنس رو هدر میده . برای همین شما باید CPU بخرید که سیم کافی داشته باشه . برای 2 عدد گرافیک یه i7 از سوکت 1150 یا 1151 نیازه اگر تعداد از 2 تا بیشتر بشه نیاز به مهاجرت به سوکت 2011 و چیپست X99 میشه . درواقع یه عدد 1080 به راحتی با یه 6600 کار می کنه اما برای 2 تا 480 شما نیاز به یه 6700 داریدکه این هزینه بیشتری به شما تحمیل می کنه . استفاده از 2 عدد GPU مشکلات دیگه ای هم داره . گرمای بیشتر + مصرف بیشتر و همچنین دامنه تغییرات بیشتر فریم که موجب میشه smooth gaming از بین بره .

اما این که کراس کردن به درد شما می خوره یا نه بستگی به موارد پایین داره .

1 این که مشخصات دقیق سیستم شما چیه ؟

آیا یه i7 مناسب دارید ؟

آیا پاور مناسب دارید ؟

آیا اصلا رزولیشن مانیتور شما خارج از توان یک عدد 480 هست ( درواقع آیا شما مانیتور 2K یا بالاتر دارید ؟ )

و ...

شما با پول 2 عدد 480 میتونید یه 1070 بخرید . این هم یک گزینه هستش .

این که مادربرد ساپورت کنه یا نه فقط یه بخش کار هستش . مسائل بسیار مهمتری هستش .

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، REL گفته است :

16GB RAM DDR 3 2400MHZ

POWER HUNTKEY 700W DC

مرسی

شما باید حداقل یه پاور 800 با پایداری بالا داشته باشید با یه کیس با تهویه ی عالی ب CPU حداقل 6700K نیاز دارید مین برد هم دیگه جای خود داره.

هزینه ماهیانه ی پول برق رو هم در نظر بگیرید !

اما شما با این هزینه میتونید یه 1080 ببندید یا اگه مانیتورتون Fullhd هستش با هزینه میشه یه 1070 گرفت با یه مانیتور 2K  و ... 

? اگه همه ایرانیا nvidia پرستن شما جبهه ی مقابل رو شدید گرفتینااااا

اساسا معمولا کسی Amd کراس میکنه که لخواد ماین کنه که فک نکنم بخواید از این کارا کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، sajad25 گفته است :

من عاشق این منطق هستم  ? عجب!! 

دیده بودم یه مادر برد PCEx16 هاش نسخه سه باشه و PCIEx1 هاش از نسل دو

ولی تا بحال همچین چیزی ندیدم

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام  وقتتون بخیر.ببخشید من بتازگی  یه کارت گرافیکی  خریدم  ولی  از اونجایی  که پاور  کامپیوتر  من جوابگو تامین برق کارت نیست هنوز امتحانش نکردم!میخواستم قبل از اینکه هزینه کنم بدونم که ایا این کارت گرافیک بر روی کامپیوتر من قابل نصب و اجرا میشه؟ اینم مشخصات کارت گرافیکی که تازه خریدم:Biostar AMD RX580 8gb. و این هم مشخصات کامپیوتر من:CPU:Pentium(R) Dual-Core E5700 3.00GHz 3000Mhz مادربردمم اینه:Asrock P43DE3L PCIE 2.0 دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید!ممنون

لینک به دیدگاه

1070 رو روی برد 775 استفاده میکردم و مشکلی نداشت

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ha2001mid گفته است :

سلام  وقتتون بخیر.ببخشید من بتازگی  یه کارت گرافیکی  خریدم  ولی  از اونجایی  که پاور  کامپیوتر  من جوابگو تامین برق کارت نیست هنوز امتحانش نکردم!میخواستم قبل از اینکه هزینه کنم بدونم که ایا این کارت گرافیک بر روی کامپیوتر من قابل نصب و اجرا میشه؟ اینم مشخصات کارت گرافیکی که تازه خریدم:Biostar AMD RX580 8gb. و این هم مشخصات کامپیوتر من:CPU:Pentium(R) Dual-Core E5700 3.00GHz 3000Mhz مادربردمم اینه:Asrock P43DE3L PCIE 2.0 دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید!ممنون

سلام. این پردازنده کارت گرافیک رو خیلی گلوگاه میکنه ولی  از نظر سازگاری فکر نکنم با مادربورد مشکلی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...