رفتن به مطلب

یک بنچمارک عجیب از پردازنده Threadripper 2990WX و مقایسه عجیب تر با پردازنده Intel i9 7980XE !

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

ایشون که تکلیفش مشخصه . خدارو شکر توی این مدت خودشو خوب معرفی کرده چه تو بحث های سیاسی چه علمی و ...

درود خدمت شما بزرگوار. اینکه شما توی اسمبل قطعات سیستمتون نتونستین موفق باشین یک بحثه ! ولی اینکه هر تجربه ای که کردین پشتش میگید (رفتم یوتیوب سرچ کردم دیدم بله همه دارن میگن رایزن و تردریپر نخرید توی رندرینک و مالتی مدیا خیلی ضعیف عمل میکنه و همش هایپه)

میشه اشاره کنید شما کدوم ویدیو ها مد نظرتونه ؟ چون مقایسه هایی که بنده از پردازنده ی 900 دلاری اینتل 5960x  در برابر پردازنده 300 دلاری ای ام دی 1800x و که توسط کاربرها گرفته شده میبینم خیلی با گفته های شما فرق میکنه. فکر نمیکنید شما و دوستتون علم کافی برای کافیگ سیستم ورک استیشن های اند رو نداشتین ؟ و یا یه جای کار اشتباه عمل کردین ؟ و اینطور با حب و بقض دارین میگید (گول هایییییییییییییییییییییییییییپ نخورییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید !)

همونطور که خودتون هم اشاره کردین 2 - 3 روز در گیر اسمبل کردم و راه اندازی سیستم بودین که همین حرف خیلی چیزهارو میرسونه.

جالب تر اینجاست که شما به پردازنده ی قدرتمند 8700K میگید (مسخره و عجیب که نمیدونم چرا اینتل دادش بیرون) و ملاک خوب بودن پردازنده 16 هسته 32 ترد رو بنچمارکهای گیمینگ میدونید

تمام این ویدیوها با زبانهای مختلف هستن از روسی تا اسپانیولی و آلمانی  و توسط یوزرها گرفته شدن

https://www.youtube.com/watch?v=q4OwIerHprQ
https://www.youtube.com/watch?v=7rT92-qopok&vl=en
https://www.youtube.com/watch?v=90M6euVydXE

https://www.youtube.com/watch?v=eMvEYQZwEKU

--------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=zd7Sn80Og40

https://www.youtube.com/watch?v=Ke1URfVX-uU

https://www.youtube.com/watch?v=rQ8XCyDIlBc

بقیه ویدیو ها (سرچ گوگل)

https://www.google.com/search?q=5960x+vs+1800x&tbm=vid&ei=tadyW53cD6rkkgX3pJWwCw&start=0&sa=N&biw=1440&bih=760&dpr=1

https://www.google.com/search?biw=1440&bih=760&tbm=vid&ei=IalyW_7fMorTwQKlrKmoBg&q=1950x+vs+7900x&oq=+7900x+1950x&gs_l=psy-ab.3.0.0i10i30k1j0i8i30k1l3.383765.394246.0.397166.9.8.1.0.0.0.604.1951.0j6j1j5-1.8.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.8.1700...0j0i20i263k1j0i5i30k1j0i8i10i30k1.0.0nsP0BkgjkY

من نمیفهمم هدف شما چی بود از این حرفا... بد نیست حرفامو چند بار بخونید چون فقط تجربه کار با ترد ریمر رو گفتم  و گوشزد کردم اسکور سینه بنچ جوکی بیش نیست. همونطور که بنچمارک فایراستاریک معیار قطعی برای قدرت گیمینگ کارت گرافیک ها نیست

مرض ندارم حرف چرت بزنم ک جناب کارشناسی که از روی اسمبل دو سه روزه تشخیص میدین خیلی حرفا رو میرسونه !

بعد اگر چشماتون هم باز کنین میبینین ک نوشتم : خیلی متعجب نشدم چون پردازنده گیمینگ نیست

بنده گفتم 8700کا مسخرس چون واقعا مسخرس! با اون قیمت و تنها 2 هسته پردازشی بیشتر در قبال 7700کا در صورتی که 2700x انتخاب خیلی بهتریه 

خوبه والا جنس رو ما میخریم بقیه براش تصمیم میگیرن ک خوبه یا نه !

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، KINGPIN گفته است :

من نمیفهمم هدف شما چی بود از این حرفا... بد نیست حرفامو چند بار بخونید چون نه دفاع کردم از اینتل نه خرابش کردم فقط تجربه کار با ترد ریمر رو گفتم  و گوشزد کردم اسکور سینه بنچ جوکی بیش نیست. همونطور که بنچمارک فایراستاریک معیار قطعی برای قدرت گیمینگ کارت گرافیک ها نیست

مرض ندارم حرف چرت بزنم ک جناب کارشناسی که از روی اسمبل دو سه روزه تشخیص میدین خیلی حرفا رو میرسونه !

بعد اگر چشماتون هم باز کنین میبینین ک نوشتم : خیلی متعجب نشدم چون پردازنده گیمینگ نیست

بنده گفتم 8700کا مسخرس چون واقعا مسخرس! با اون قیمت و تنها 2 هسته پردازشی بیشتر در قبال 7700کا در صورتی که 2700x انتخاب خیلی بهتریه 

هدفم جلوگیری از سوتفاهم بود. نوشتهاتون هم نه یک بار بلکه چند بار خوندم.

بنده مدارک مورد نیاز رو ضمیمه ی نوشته های خودم کردم . جواب سوالاتتون هم دادم ولی شما ...

جسارت نمیکنم - منظورم چیز دیگه ای بود.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

حالا رایزن خوبه یا بد؟!?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

حالا رایزن خوبه یا بد؟!?

درود

اینا خودشونم با خودشون درگیری دارن، از اونور میگه گول هایپ نخور از اینور میگه 2700 خوبه ، از انور میگه اومده amd 12نانو کرده فقط، از اینور اینجوری میگه، اخرش نفهمیدیم چی به چیه!!!

..................

اقا سری اول رایزن خب اسمش روشه سری اول، انتظار یه محصول بی عیب و نقص رو نباید داشت، اینتل میاد از روی یه مدل تا 4 سال با افزایش فرکانس و تعداد هسته همونو قالب می کنه به کاربراش چیزی نیست بعد amd اومده سری بهینه کرده افزایش فرکانس داده فناوری ساختش رو بهتر کرده افزایش فرکانس رم داده اومدین میگین بدرد نمی خوره همش هایپه، اخه یه حرفی بزنین بگنجه 4 تا تازه وارد اومد تو تاپیک بهمون نخنده... !

بعضی از دوستان فکر می کنن چون ثردریپر خریدن باید اتم بشکافه خب عزیز من شما زیاد خودتو هایپ کرده بودی برو اول ببین تو چه زمینه ای پردازنده عملکردش بهتر بوده اگه همون کار رو داری بخر، قرار نیست هر محصولی تمام کار هارو بی برو بگرد مثل اب خوردن برات انجام بده ساختار پردازنده های اینتل و amd با هم فرق داره باید ببینی تو چه زمینه ای می خوای فعالیت کنی اون شرکت محصولش رو در چه زمینه ای ساخته روش مانور داده و با چشمان باز خرید خودتو انجام بدی، همه میدونن سری اول رایزن مشکلات کوچکی در راه اندازی داشت الانم البته خیلی بهتر شده با اپدیت هایی که اومده و در سری جدید خیلی هاش رفع شده کاملا!!!

شما اگه فرکانس بالای رم لازم داشتی اشتباه کردین اصلا رفتین دنبال ثردریپر کجا مطالعه کردی یا داشتی واقعا شتر از سوزن رد می کردی که ندیدی رایزن با رم با فرکانس بالا همخوانی نداره... همین نشون میده شما خریدت از روی نا اگاهی بوده!!!

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

شما اگه فرکانس بالای رم لازم داشتی اشتباه کردین اصلا رفتین دنبال ثردریپر کجا مطالعه کردی یا داشتی واقعا شتر از سوزن رد می کردی که ندیدی رایزن با رم با فرکانس بالا همخوانی نداره... همین نشون میده شما خریدت از روی نا اگاهی بوده!!!

درود دوست عزیز

دوتا سوال

خبری دارین از اینکه 2800x به این زودیا میاد یا ن ؟

بعدهم اگه تجربه یا مطالعه ای برای 2700x داشتین و اگه مشکلی داره بگین ممنون میشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

درود دوست عزیز

دوتا سوال

بعدهم اگه تجربه یا مطالعه ای برای 2700x داشتین و اگه مشکلی داره بگین ممنون میشم

درود

خدمت شما عارضم که منتظر 2800 نباش اگه بیادم همین اورکلاک شده و دستچین شده ی  2700 خواهد بودبا قیمت بالاتر که اصلا صرفه ی عقلانی برای تولید یا حتی خرید ندارد همین و بس...

تجربه شخصی خیر، دوست داشتم بگیرم اما با این قیمتا پشیمون شدم، فعلا یه 1700 دارم با 16 گیگ رم 3200 راحت کارمو راه می اندازد دیگه فکر کنم خیلی وقته استفاده مستمر دارم و بگونه ای عالی و روان هست این پردازنده که هنوز با همون ویندوز اولیه در حال استفاده هستم و دچار هیچگونه کرش و ناپایداری نبودم و تا روشن می کنم سریع ویندوز میاد بالا مثل روز اول!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر منم رایزن ها خوب هستن

بعضی از دوستان دیگه یخورده بزرگ نمایی میکنن مشکلات رو

من چند وقت پیش گفتم بزار خودم تجربه کنم

و یک 1600 و x370  گرفتم

رم هم تا حالا هرچی دستم امده نصب کردم و بدون مشکل سیستم امده بالا

تو گیم هم خیلی خوب جواب میده

تو فارکرای من 7700 کا رو با 1600 مقایسه کردم

1600 بهتر فریم میداد

من تو بنچ مارکها که میگشتم دیدم با بازیهای روز سازگاری بهتری دارن این رایزنها

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

3 تا احتمال وجود داره .

1. اصلا وجود نداره . مثل کارتهای RX 490 یا R9 395X و ...   . 

احتمالش هست مخصوصا که ای ام دی برای نسل 7 نانومتری سرمایه گذاری بزگی کرده و نسل 10 نانومتری اینتل هم در راه هستش .

2. شبیه به 2700 هستش با فرکانس بیشتر ( مثل رابطه 1700 با 1800 ) .

این مورد احتمالش بالا نیست چون همین الان هم 2700X به ته عملکردش بسیار نزدیکه و به عبارتی مثل کارتهایی غیر رفرنسه که در کارخانه اور شده اند . دلیل مصرف بیشتر 2700X به نسبت 1700X هم به همین موضوع بر می گرده . پس بسیار بعیده که 2800X به این شکل عرضه بشه ( چون اساس ساخت 2700 و 2800 یکیه ) یا در صورت عرضه تفاوت چشمگیری با 2700X داشته باشه .

3. با 10 هسته عرضه بشه . 

این مورد احتمالش بسیار پایینه چون این پردازنده ها از اساس برای حداکثر 8 هسته طراحی شده اند . تغییر طراحی گرچه ممکنه اما هزینه زیادی داره و فقط برای 1 یا 2 مدل CPU ارزش نداره ( 2800 و 2800X )  از طرفی نباید وارد رقابت با Threadripper ها بشه البته  Threadripper ها حتی در تعداد برابر هسته هم به علت ساپورت رم 4 کاناله و ... هنوز ارزش خریدشون حفظ میشه چنانچه 1900X و 1800X هردو 8 هسته ای بودند پس با توجه به  Threadripper  نسل دوم و این که ای ام دی این پردازنده ها رو عرضه کرده و به زودی بازارش اشباع میشه این مورد چندان مشکلی نداره . به شخصه امیدوار این مورد باشه هرچند به نظرم احتمالش از دو مورد بالا کمتره .

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

3 تا احتمال وجود داره .

1. اصلا وجود نداره . مثل کارتهای RX 490 یا R9 395X و ...   . 

احتمالش هست مخصوصا که ای ام دی برای نسل 7 نانومتری سرمایه گذاری بزگی کرده و نسل 10 نانومتری اینتل هم در راه هستش .

2. شبیه به 2700 هستش با فرکانس بیشتر ( مثل رابطه 1700 با 1800 ) .

این مورد احتمالش بالا نیست چون همین الان هم 2700X به ته عملکردش بسیار نزدیکه و به عبارتی مثل کارتهایی غیر رفرنسه که در کارخانه اور شده اند . دلیل مصرف بیشتر 2700X به نسبت 1700X هم به همین موضوع بر می گرده . پس بسیار بعیده که 2800X به این شکل عرضه بشه ( چون اساس ساخت 2700 و 2800 یکیه ) یا در صورت عرضه تفاوت چشمگیری با 2700X داشته باشه .

3. با 10 هسته عرضه بشه . 

این مورد احتمالش بسیار پایینه چون این پردازنده ها از اساس برای حداکثر 8 هسته طراحی شده اند . تغییر طراحی گرچه ممکنه اما هزینه زیادی داره و فقط برای 1 یا 2 مدل CPU ارزش نداره ( 2800 و 2800X )  از طرفی نباید وارد رقابت با Threadripper ها بشه البته  Threadripper ها حتی در تعداد برابر هسته هم به علت ساپورت رم 4 کاناله و ... هنوز ارزش خریدشون حفظ میشه چنانچه 1900X و 1800X هردو 8 هسته ای بودند پس با توجه به  Threadripper  نسل دوم و این که ای ام دی این پردازنده ها رو عرضه کرده و به زودی بازارش اشباع میشه این مورد چندان مشکلی نداره . به شخصه امیدوار این مورد باشه هرچند به نظرم احتمالش از دو مورد بالا کمتره .

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

حالا رایزن خوبه یا بد؟!1f643.png

بد ک نیست اما اونجور ک هایپ شده هم نیست. 

ببینید amd راه زیادی داره برای رفع نقص های موجود تو این معماری ک بزرگترینش از نظر من مشکلات لتنسی مموری و پهنای بانده ک تو نسل دومش هم هست. همه ما انتظار داریم پردازنده رو بندازیم رو بورد و فرکانس بخوره و بره جلو ولی اینجور نیست. رایزن هنوز معماری ناپخته ایه و بیشتر نرم افزار های کانتنت کریشن و ورک لود باهاش ب خوبی مچ نیستن چون از برخی دستور های مولتی تسکینگ ساپورت نمیکنه و اینتل بخاطر ساپورت همون چیرا ک طی سالیان دراز هی تیک تاک عمل کرده ب وضوح کاراییشو نشون میده.

من اصلا با گیمینگ رایزن بحثی ندارم چون گیمینگ فقط قسمت کوچکی از توان و کارایی ی cpu عه. اما رایزن یا بهتره بگم amd هنوز کار داره برای بهترین بودن. همه چیز قیمت و هسته زیاد نیست که هی اسکور سینه بنچ بزنیم باهاش. مشخصا هرچی تعداد هسته و فرکانس بالاتر باشه در کنار مموری پر سرعت تر اسکور سینه بنچ هم بالاتره. 

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Nima2007 گفته است :

درود

اینا خودشونم با خودشون درگیری دارن، از اونور میگه گول هایپ نخور از اینور میگه 2700 خوبه ، از انور میگه اومده amd 12نانو کرده فقط، از اینور اینجوری میگه، اخرش نفهمیدیم چی به چیه!!!

..................

اقا سری اول رایزن خب اسمش روشه سری اول، انتظار یه محصول بی عیب و نقص رو نباید داشت، اینتل میاد از روی یه مدل تا 4 سال با افزایش فرکانس و تعداد هسته همونو قالب می کنه به کاربراش چیزی نیست بعد amd اومده سری بهینه کرده افزایش فرکانس داده فناوری ساختش رو بهتر کرده افزایش فرکانس رم داده اومدین میگین بدرد نمی خوره همش هایپه، اخه یه حرفی بزنین بگنجه 4 تا تازه وارد اومد تو تاپیک بهمون نخنده... !

بعضی از دوستان فکر می کنن چون ثردریپر خریدن باید اتم بشکافه خب عزیز من شما زیاد خودتو هایپ کرده بودی برو اول ببین تو چه زمینه ای پردازنده عملکردش بهتر بوده اگه همون کار رو داری بخر، قرار نیست هر محصولی تمام کار هارو بی برو بگرد مثل اب خوردن برات انجام بده ساختار پردازنده های اینتل و amd با هم فرق داره باید ببینی تو چه زمینه ای می خوای فعالیت کنی اون شرکت محصولش رو در چه زمینه ای ساخته روش مانور داده و با چشمان باز خرید خودتو انجام بدی، همه میدونن سری اول رایزن مشکلات کوچکی در راه اندازی داشت الانم البته خیلی بهتر شده با اپدیت هایی که اومده و در سری جدید خیلی هاش رفع شده کاملا!!!

نمونه یک fanboy ...

جناب عزیز شما یاد گرفتین فقط چشماتون رو ببندین و بگین نههههههه این خوبههههه

شما ک انقدر زرنگی چرا نفهمیدی که وقتی گفتم بجای رم با فرکانس بالا رم با فرکانس پایینتر اما حجم بالا رو این سوکت جوابه؟ لابد فکر کردین من رفتم رم خریدم و بعدش فهمیدم اینطوریه رفتم پس دادم و ماژول دیگه گرفتم !

همین صحبت های من تحقیق پشتش بوده وگرنه من مثل فن بوی های amd پول دور نمیریزم ب این امید ک amd بعدا یا طی ماه ها با درایور و اینجور جوک ها بهتر میشه ! و نترسید... اگه قیمت های اینتل انقدر مسخره و بی حساب کتاب تو ایران نمیرفت بالا بنده وقتم رو با خوندن نظرات شما فن بوی ها هدر نمیدادم اینجا که بیاد ب بنده درس بده که چه پردازنده ای واسه چه کاری خوبه. اره عزیز من اینتل ب کار ما بیشتر میخوره ولی از جیب مبارک شما پولشو بدیم؟ 

هیچ چیز رفع نشده کاملا خواهش دروغ ب خورد کاربر های فروم ندین. شما فکر میکنی با ی اپدیت بایوس فرکانس رم رو 3200 استیبل کردی مشکلات "کاملااااا" حل شده؟ چرا چشم بسته فقط حرف بیخورد میرنید شما فن های amd. من نمیفهمم. مشکلات تایمینگ و لتنسی هنوزم ب قدرت خودش باقیه حتی تو نسل دوم. شما دو تا بررسی و تست تو یوتیوب ببین پول نت رو من حساب میکنم براتون! طرف تو ویدیو بررسی اون سر دنیا نشسته تست کرده میگه فلان مشکل هست شما میای میگی نههههههههههههه

یکی هم ک میاد از تجربه کارش میگه به تریپ قبای شما بر میخوره ! حالا خوبه از مشکلات کارت وگا نگفتم وگرنه سوپاپ اطمینان میترکونید و منفجر میشید !

اطلاعات اشتباه نده عزیز من ! بهترین کمکت همینه. 

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، KINGPIN گفته است :

یعنی فقط شما تو کل جهان ثرد ریپر خریدید و تست کردین ؟ این همه ویدیو تو اینترنت ریخته که نقطه مقابل حرف شما رو ثابت میکنه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

یعنی فقط شما تو کل جهان ثرد ریپر خریدید و تست کردین ؟ این همه ویدیو تو اینترنت ریخته که نقطه مقابل حرف شما رو ثابت میکنه

اهان !

همه تو بررسی هاشون گفتن ک رایزن یا بهتره بگم سری ترد ریپر مشکلات منوری و پهنای باند و لتنسی و تایمینگ مموری نداره ؟؟؟؟؟ 

میدونید دوست عزیز من حرفی با یوزر هایی ک فقط نظر خودشون براشون مهمه ندارم . اگه یادتون باشه من از جمله کاربر های اینتلی بودم ک از دست اینتل و بچاپ بچاپ هاش خسته شده بودم. از اینکه پول بدیم و کارایی 10 15 درصدی بیشتر دریافت کنیم. 

الان هم ک رایزن گرفتم متهم شدم ب اینکه نسل اول گرفتم و باید با مشکلاتش بسوزم و بسازم چون باید نسل دو میخریدم !!! 

واقعا فضای این فروم پر از جوک و شوخی و مسخره بازیه ک فقط عین طرفداران تراکتور سازی و پرسپولیس دو طرف میدون جمع شدین هرکی هرچی گفت بکوبینش بدون اینکه خودتون تست کرده باشین یا بدونین مشکلات در مورد چی هست اصلا....

شرمنده دوستان من حماقت کدم ترد ریپر گرفتم چون میخواستم برام اتم بشکافه!!! ولی نشکافته و این مشکلات هم همش تقصیر خودمه چون باید نسل دو میخریدم که مشکلات کااااااااملا رفع شده و این حماقت بنده هست. 

شما بزرگواری کنین ببخشین !

لینک به دیدگاه

همین که تجربتون رو در اختیار کاربرها میزارید دستتون باید بوسید و لی عجله نکنید مشکلاتی که گفتین با آپدیت بایوس به مرور زمان برطرف میشن

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

همین که تجربتون رو در اختیار کاربرها میزارید دستتون باید بوسید و لی عجله نکنید مشکلاتی که گفتین با آپدیت بایوس به مرور زمان برطرف میشن

من هم هدفم همین بود چون گفتم اقا گول اسکور سینه بنچ رو نخورید چون معیار کارایی نیست چون برنامه ایه که هرچی قدرت و منابع سخت افزاری بیشتر باشه مشخصا شاخص عملکرد هم بالاتره دیگه. متاسفانه amd هم یاد گرفته تازگیا با این چیزا تبلیغات زیادی میکنه در صورتی که یکدونه از اون تبلیغات برای برنامه های حرفه ای صرف نشده و یوزر ها مثلا میبینن خب هسته ها ک زیاد به به چه شود بریم بخریم  کلا خدا رو هم بنده نباشیم. من نمیگم بده ها ولی میگم اونجور ک بزرگش کردن هم نیست ولی ب مذاق برخی دوستان خوش نیومده و من هرچی میگم ی دلیل براش پیدا میکنن ک ایراد کارت از فلان جا بوده. من فقط و فقط و فقط گفتم اقا گول هایپ نخورید. اینتل هم سر نسل 8 اش هایپ کرد اونم چه هایپی !!!! do more with more cores !

که بنده هم کوبیدمش چون واقعا ارزش اینکه اسم نسل 8 روش باشه رو نداشت برداشتن 7700کا رو دو تا هسته اضافه کردن بهش کردنش 8700کا اونم با شعار خنده دار... از اون خنده دار تر 8086k با قیمت 425 دلار ب بهونه لیمیتد ادیشن !!

تو حرف هامم فن بوی بازی در نیووردم چون تجربه کارمو اونچیزی ک بود رو گفتم. ممکنه یکی مثل من ترد ریپر بگیره برای رندر vray و اینجور چیزا ک بنده سرشاخه ندارم ازش واقعا ازش کارایی بالا بگیره و بگه ترد ریپر همون چیزی بود ک میخوام اما خب تجربه ها و معیار های کاری با هم تفاوت داره .برای من ترد ریپر ب خوبی برای کاری ک میکنم اوپتیمایز نیست بعضی چیزاش بخاطر پشتیبانی نکردن از یک سری دستورات مولتی تسکینگ. دقیقا همون ویدیو هایی که از jayz و hardwarecanucks ذکر کردم... 

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...