رفتن به مطلب

گلو گاه 1080 با core i5-7500 یا نه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، shayan_dsh گفته است :

راستش من هنوز چون سیستمم رو نخریدم کامل هنوز اصلا ازش استفاده نشده (من دارم یکی یکی میخرم قطعات رو) و اتفاقا هروقت گیم نت میرم مانیتور 144 هرتز داره و به اون عادت کردم

خوبه،فقط حواستون باشه یجوری باشه که ضرر مالی نکنید سر این بحث ،اگه سیستم کبی لیک یعنی باندلو تکمیل کردید،برای مشکل فریم ۷۷۰۰k رو جایگزین کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 66
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 49 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

Cs go بنظر من میتونید تا ۲۰۰اینا فریم بگیرید،اما بیشتر این نه،جی تی ای کاملا پردازنده محور هستش تا جایی که زمانی که با ماشین سرعت میرید لگ هم میزنه،پس پردازنده خیلی قوی میخاید برا اون

با 1050ti تا خرخره اور شده تو مپ Dust2 که سبک ترین مپ هست میانگین 167 فریم میگیرم  البته تنظیمات گرافیکی نهایتش هست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ATER گفته است :

با 1050ti تا خرخره اور شده تو مپ Dust2 که سبک ترین مپ هست میانگین 167 فریم میگیرم  البته تنظیمات گرافیکی نهایتش هست.

اره خب منم منظورم تنظیمات روی الترا نبود ،اکثر افراد که انلاین میزنن چون گیم پلی مهم تره گرافیکو میارن پایین تا فریم بره بالا،وگرنه برای شما اتفاقا خیلی هم خوب فریم گرفتید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 39 دقیقه قبل، shayan_dsh گفته است :

راستش من هنوز چون سیستمم رو نخریدم کامل هنوز اصلا ازش استفاده نشده (من دارم یکی یکی میخرم قطعات رو) و اتفاقا هروقت گیم نت میرم مانیتور 144 هرتز داره و به اون عادت کردم

شما الان چه قطعاتی خریدی و چیا در نظر داری بخری و بودجت هم بگو تا دوستان بهتر راهنمایی بکنن ، اگه سی پی یو نگرفتین بهتره رایزن بگیریدو هر چی رزلوشن میره بالاتر عملکرد رایزن بهتر میشه

لینک به دیدگاه

والا من به جز کارت گرافیک و پاور و سی پی یو همش رو خریدم فقط مشکل من همین گلوگاه بود که خوشبختانه با کمک شما دوستان فهمیدم که گلوگاه میشه و  نظرم رو عوض کردم یعنی کارت گرافیک 1070ti وسی پی یو هم حداقل core i7-7700

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

والا من به جز کارت گرافیک و پاور و سی پی یو همش رو خریدم فقط مشکل من همین گلوگاه بود که خوشبختانه با کمک شما دوستان فهمیدم که گلوگاه میشه و  نظرم رو عوض کردم یعنی کارت گرافیک 1070ti وسی پی یو هم حداقل core i7-7700

به نظرمن جای 7700 معمولی یه 6700k بگیر دست دوم قیمتش هم بهتره اور هم میشه بعدا اگه بخوای قیمتشون تقریبا یکیه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، nima19 گفته است :

به نظرمن جای 7700 معمولی یه 6700k بگیر دست دوم قیمتش هم بهتره اور هم میشه بعدا اگه بخوای قیمتشون تقریبا یکیه

من اوور کردن بلد نیستم کار پیچیده ای هست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، shayan_dsh گفته است :

من اوور کردن بلد نیستم کار پیچیده ای هست؟

درود دوست عزیز نه زیاد سخت نیست من خودم 6700k دارم خیلی قوی هست اما خب کلاکش هم بازه میشه اور کرد با دو تا سرچ میتونی کمی اور کنی واتر کولر هم داشته باشی که بیشتر میشه اور کرد من هنوز نیاز نداشتم این سی پی رو رو اور کنم ولی قبلا 4770k داشتم اورش کردم کار پیچیده ای نیست 

لینک به دیدگاه

سلام وقتتون بخیر عزیز اولا بنچمارک هارو ببینید مثلا این:

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/assassin-s-creed-origins-test-gpu-cpu

میتونید سی پی یو های مختلف رو از گوشه بالای سمت راست انتخاب کنید تا بنچمارک هر کدوم که میخواید رو ببینید. فرضا توی AC: Origins تفاوت 6600k (که قدرتش تقریبا با 7500 برابره) با 6700K فریم وجود نداره کلا یه کم سرچ کنید و بنچمارک ببینید به این پی میبرید که خیلی تفاوت نداره مگه اینکه بازی هایی مثل total war یا سری civilization بازی کنید که عملا پوست هر سی پی یویی رو میکنه و پردازنده های رایزن توی این بازی ها عملکرد خیلی خوبی دارن

از اینا گذشته اگه هنوز مادربرد و سی پی یو رو نخریدید، حتما حتما i5 8400 رو در نظر بگیرید قیمتی کمتر 2500 باید داشته باشه و با 6 هسته و 6 رشته بیشتر اوقات پرفورمنس به مراتب بهتری نسبت به i7 6700k(کلاک استوک و اور نشده) داره. تنها مشکلش شاید این باشه که ضریب اورش بسته است که برای شما که اهل اور نیستید شاید تفاوت خاصی نداشته باشه و اینکه مادربردای سری 300 اینتل یکم گرونترن ولی این سی پی یو از لحاظ price/performance (نسبت قیمتش به عملکردش) یکی از بهترین های دنیاس

لینک به دیدگاه

اینم عملکردش توی تست های سی پی یو و بازی ها:

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_8400/18.html

حتی اگه نگیم از i7 6700k بهتر نیست، میتونیم بگیم عملکرد مشابهی دارن

اگه اهل اور نیستید و نمیخواید اور کنید اصلا 6700k یا 7700k پیشنهاد نمیشه چون قیمت خیلی بالاتری نسبت به 8400 دارن که اگه از ضریب باز اورکلاکشون نخاید استفاده کنید عملا دارید پولتون رو دور میریزید

لینک به دیدگاه

اینم عملکردش توی تست های سی پی یو و بازی ها:
https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i5_8400/18.html
حتی اگه نگیم از i7 6700k بهتر نیست، میتونیم بگیم عملکرد مشابهی دارن
اگه اهل اور نیستید و نمیخواید اور کنید اصلا 6700k یا 7700k پیشنهاد نمیشه چون قیمت خیلی بالاتری نسبت به 8400 دارن که اگه از ضریب باز اورکلاکشون نخاید استفاده کنید عملا دارید پولتون رو دور میریزید

این سی پی یو 8400 i5 واقعا ترکونده.از 6700k صد در صد بهتره. تو بازی ها خیلی خوب فریم میده.خب نسل جدید اینتله ۶ هسته ایه دیگه.البته سی پی یو بنده هم همینه ولی فعلا سیستم رو نبستم احتمالا با 1080 تستش کنم خبرشو میدم.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mahdiplayer گفته است :

این سی پی یو 8400 i5 واقعا ترکونده.از 6700k صد در صد بهتره. تو بازی ها خیلی خوب فریم میده.خب نسل جدید اینتله ۶ هسته ایه دیگه.البته سی پی یو بنده هم همینه ولی فعلا سیستم رو نبستم احتمالا با 1080 تستش کنم خبرشو میدم.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

مبارکتون باشه خیلی سی پی یو خوبیه واقعا خرید تمام سی پی یو های نسل قبل غیر منطقیه با وجود کافی لیک حتی i3 هاش هم از همه i5 های نسل قبل قوی ترن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سی پی یو واقعا خیلی مهم هستش مخصوصا در بازی های سی پی یو محور. همچنین سرعت کلاکش هم بسیار اهمیت دارد در کنار تعداد هسته. ببینید یه مثال بزنم من خودم 1080ti دارم با core i7 8700k در یک بازی مثل total war thrones of britannia  وقتی سی پی یو در کلاک 4300 باشه در 4k شما 48 فریم الی 50 فریم میگیرید اما وقتی بره رو حالت بوست و کلاک به 4700 برسه شما 57 الی 59 فریم میگیرید پس تفاوت حدود 9 درصدی به وجود میاد.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 1397/06/24, 10:11:51، HEGMATANE گفته است :

سلام وقت بخیر تا اونجای که من اطلاع دارم اگر بخوای فول اچ دی بازی کنی گلوگا میشه به نظر میرسه در حالت 2k.و 4k مشکل گلوگاه رو نداشته 

ویرایش شده توسط مصطفی۶۸
درسته
لینک به دیدگاه

در در 1397/06/24, 11:15:16، hosin گفته است :

دوست عزیز

این سی پی یو تو بازی های سی پی یو محور قطعا گلوگاه میشه ! اونم توی همون 1080

بازی های سبک مثل کانتر گلوبال - دوتا - راکت لیگ و ...  خوب اینا که اصلا فشاری نه روی گرافیک میارن و نه روی سی پی یو

اما origins - tom rider - far cry 5  و قطعا گلوگاه میشه

سلام  من خودم  بازی فارکرای پریمال  رو توی یوتیوب با سی پیویه g3220 و gtx970 رو نگاه کردم  ، ۴۵ فریم تو فول اچ دی میداد

به نظر من اصلا ارزش نداره به خاطر چند فریم بیای کلی هزینه i7  کنی در حالی که با یک i3 میشه نتیجه خوبی گرفت.

لینک به دیدگاه

بهتره با گل سر سبد بازیها pubg تست بگیری..بازیهای سینگل بخاطر اپدیت نبودن فریم های مختلف میدن

در کنار اورکلاک cpu تغییر در تایمینگ رم هم تاثیر بسزایی داره

و در اخر حتما واتر کولر یا ایر کولر خوب بگیر

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/24, 09:03:31، shayan_dsh گفته است :

سلام دوستان 

یه سوالی داشتم اونم اینکه اگه من کارت گرافیک Asus rog strix 1080 رو با سی پی یو Core i5-7500 ببندم گلوگاه ایجاد میشه یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام ترجیحا اگه i7 باشه بهتره اما اگه قصد تعویض cpu  رو نداری میتونی با همین بگذرونی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...