رفتن به مطلب

کار نکردن اسلت دوم مادبرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیزان من دیشب یه مادبرد دست دو مدل  giga790fxt ud5p

خریدم اسلات دوم گرافیک وصل میکنم یه بوق بلند دو بوق کوتاه مادبرد میزنه که یعنی مشکل از گرافیکه! حالا زنگ زدم خدمات جایی که خریدم البته اونم از تهران خریده میگه اون اسلات دوم اصلا نزار که فقطط برای کراس فایر هستش!

فقطب اید اسلات اولی بزاری

والا من دو تا ماین ایسوس داشتم جفت اسلاتاش کار میکرد نظر شما چیه دوستان همچین چیزی هستش؟ من تو دفترچه راهنماشم خوندم همچین چیزی ننوشته بود فقط نوشته بود دو اسلات 16 همین! بعدش یه مشکل دیگه

دو تا lan داره این مادبرد یکیش دیشب کار نمیکرد زنگ زدم خدمات میگفت اون برای اینترنات هستش نه اینترنت از اون یکی لن استفاده کن! البته الان وصل کردم داره کار میکنه! بنظرم داره میپیچونه من الان هفت روز مهلت تست گرفتم کلی هم پول مادبرد دادم دوستان حرفه ای ایا همچین چیزی هستش!

لینک به دیدگاه

سلام 

بایوس مادربورد مربوط رو از سایت گیگا بگیر،تو محیط خوده boot فلش کن،ببین چی میشه،اگه درست نشد،مادربورد خرابه

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA790FXT-UD5P-rev-10#support-dl

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، djbalak گفته است :

سلام عزیزان من دیشب یه مادبرد دست دو مدل  giga790fxt ud5p

خریدم اسلات دوم گرافیک وصل میکنم یه بوق بلند دو بوق کوتاه مادبرد میزنه که یعنی مشکل از گرافیکه! حالا زنگ زدم خدمات جایی که خریدم البته اونم از تهران خریده میگه اون اسلات دوم اصلا نزار که فقطط برای کراس فایر هستش!

فقطب اید اسلات اولی بزاری

والا من دو تا ماین ایسوس داشتم جفت اسلاتاش کار میکرد نظر شما چیه دوستان همچین چیزی هستش؟ من تو دفترچه راهنماشم خوندم همچین چیزی ننوشته بود فقط نوشته بود دو اسلات 16 همین! بعدش یه مشکل دیگه

دو تا lan داره این مادبرد یکیش دیشب کار نمیکرد زنگ زدم خدمات میگفت اون برای اینترنات هستش نه اینترنت از اون یکی لن استفاده کن! البته الان وصل کردم داره کار میکنه! بنظرم داره میپیچونه من الان هفت روز مهلت تست گرفتم کلی هم پول مادبرد دادم دوستان حرفه ای ایا همچین چیزی هستش!

تحت هر شرایطی روی اسلات دوم باید بتونید تصویر بگیرید و مشکلی نباید باشه

طرف داره توجیح میکنه مادربرد خراب رو و هرچه سریعتر مرجوعش کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، The.13east گفته است :

تحت هر شرایطی روی اسلات دوم باید بتونید تصویر بگیرید و مشکلی نباید باشه

طرف داره توجیح میکنه مادربرد خراب رو و هرچه سریعتر مرجوعش کنید

تایید میشه

یاد مسئول گارانتی آواژنگ افتادم که بهم میگفت بردت با گرافیک amd ناسازگاره ، انویدیا بگیر ! بردی که قابلیت کراس 3 طرفه داره 🤣نمیدونم اینا ملتو چی فرض کردن !

لینک به دیدگاه

از همتون ممنونم واقعا سریع جواب دادین

دوستان چنجا ئرسیدم اخر زنگ زدم خود مرکز پخش گیگابایت گفتش که یسری مادربرد خب باید بایوس اپدیت شه ولی مادربرد من گفت همینجوریه اسلات دوم فقط برا کراس کردن هستش دیگه خیالم لاقل راحت شد خراب نیست

فق پاور گرین دارم خراب شده یبار خازنش خراب شده بود عوض کردم درس شد بعد این سریم دیدم یه خازن دیگش باد کرده عوض کردم ولی این بار درس نشد.

اول گرافیک تصویر نمیداد بعد دوباره روشن کردم کلا روشن نمیشد خازنش باد کرده بود عوض کردم بازم درس نشد  یه لحظه روشن میشد بعد خاموش میشد و یوقتا روشن میشد ولی گرافیک تصویر نمیداد پاورم GREEN 885P  هسش دوستان بنظرتون درست میشه؟ و ایا خیلی هزینه داره تعمیرش؟

من ساوه هستم اگه تهران یا اطرافم یه تعمیرکار خوب برا پاور سراغ دارین بهم بگین

ویرایش شده توسط djbalak
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، djbalak گفته است :

از همتون ممنونم واقعا سریع جواب دادین

دوستان چنجا ئرسیدم اخر زنگ زدم خود مرکز پخش گیگابایت گفتش که یسری مادربرد خب باید بایوس اپدیت شه ولی مادربرد من گفت همینجوریه اسلات دوم فقط برا کراس کردن هستش دیگه خیالم لاقل راحت شد خراب نیست

فق پاور گرین دارم خراب شده یبار خازنش خراب شده بود عوض کردم درس شد بعد این سریم دیدم یه خازن دیگش باد کرده عوض کردم ولی این بار درس نشد.

اول گرافیک تصویر نمیداد بعد دوباره روشن کردم کلا روشن نمیشد خازنش باد کرده بود عوض کردم بازم درس نشد  یه لحظه روشن میشد بعد خاموش میشد و یوقتا روشن میشد ولی گرافیک تصویر نمیداد پاورم GREEN 885P  هسش دوستان بنظرتون درست میشه؟ و ایا خیلی هزینه داره تعمیرش؟

من ساوه هستم اگه تهران یا اطرافم یه تعمیرکار خوب برا پاور سراغ دارین بهم بگین

دوست عزیز تا به امروز همچین چیزی نشنیدم

اصلا ربطی نداره کارت گرافیک رو روی اسلات هفتم هم بذاری باید تصویر بده!

این دوستمون تو گیگا پیچونده قبول نداری اینم لینک مشخصات بردتون: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-MA790FXT-UD5P-rev-10#sp

من بودم برد رو مرجوعی میکردم و دیگه از اونجا خرید نمیکردم

درمورد درست شدن پاورتون نمیدونم اما به نظرم بهتره ریسک نکنید و عوضش کنید

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

MojArch

سلام من از نمایندگیش نخریدم که من خدمات رایانه شهرمون بعدش اون هم از خدماتی تو تهران خریده نه از نمایندگی دسته دو هسش

بعد یسری همچین چیزایی وجود داره چون من مادبرد ایسوس داشتم جفت استش هشت ایگس بود بعد تو سایتا خارجی گشتم دیدم این یه کارت داره باید بزنی تو اسلات گرافیک تا اون یکی بشه شونزده بعدش تو مشخصات حتی بردش نوشته جفتش 16 ولی 8 بییرون میداد تو سایت خارجی سرچ زدم دیدم یسریا تاپیک زدن راجب همین مشکل که نگو یه کارت داشته این طرف به من نداده بود نه چیزی راجبش گفته بود

واقعا موندم چرا اینقدر پیچیده میکنن یا شایدم کلا مشکل از خود ششرکت سازنده بوده که اونم گفته تکی کار نمیکنه ولی نماینده من حرف زدم تا مدلو گفت همینجورین یسری مادربردا گیگا !

بعدش یعنی تعمیر کنم پاور مشکل دار میشه؟

ویرایش شده توسط djbalak
لینک به دیدگاه

سلام

خب دست دوم خریدید خیلی اوضاع متفاوته

حقیقتش من تا به امروز همچین چیزی نه شنیده بودم نه دیده بودم(هستن بردهایی که تو حالت تک کارت جفت اسلات ها ۱۶ اما تو حالت دوکارت یکی یا جفت اسلات ها ۸ میشه) و اینکه یه کارت وصل کنی اون اصلات از ۸ به ۱۶ تبدیل بشه خیلی عجیبه!:50_open_mouth:O.o

مشکل دار شدن یا نشدن پاور به کیفیت تعمیر و مهارت شخص ربط داره و بعضا به قول دوستان «با اینکه پاور مشکلی نداره ولی این پاور دیگه اون پاور سابق نمیشه« به هر حال به نظرم یه براورد هزینه کنید اگر هزینه تعمیر به تعویض نزدیک بود تعویض کنید بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...