رفتن به مطلب

کمک در مورد کاهش سرعت اینترنت

ooh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام

شهر من کوچیکه و فقط مخابرات ای دی اس ال ارائه میده

من خط 1 مگ با سرعت 128 کیلوبایت گرفتم بصورت نامحدود که هزینه بالای هم دارم بابتش میدم چون لازمه کارمه و باید پر سرعت باشه

البته تو شهر ما بالاترین خط همین 1 مگه و بیشتر ندارن

و کلا 3 تا خط 1 مگ دادن بقیه خطوط 512 به پایین هستن و اکثرا هم محدود هستن و باید ترافیک بخرن و مخابرات تا تونسته خط فروخته و با این کارشون

کل شهر مشکل پهنای باند داره طوری که سرعت خط من با خط 128 یکی شده شانس بیارم برسه به 30 کیلوبایت

هر چی هم میریم مخابرات فایده نداره دوتا مشنگ گذاشتن از این فسیلا هیچی سرشون نمیشه همش میگن حتما اشکال از سیستمتونه یا ویروس دارین و این اراجیف

بعد دوتا سئوال از کامپیوتر ازشون می پرسی میمونن توش

من سیستم عاملم 7 هست انتی ویروسم نود و همیشه ابدیته و ویروس هم ندارم

همونطور که گفتم به علت فروش بی حد مخابرات همه مشکل پهنای باند داریم اما ضرر رو یکی مثل من میکنه که اینترنت با سرعت بالا نیاز دارم و هزینه بالای دارم میدم

بعد هیچ فرقی با یه خط 128 نداره

میخواستم بدونم دوستان راه حل یا نرم افزاری که واقعا کاربرد داشته باشه سراغ ندارن من بتونم استفاده کنم

با اینترنت دانلود مننجر سرعن میره به 20 تا 30 کیلوبایت

لینک به دیدگاه

خود انتی ویروس هم سرعت رو محدود میکنه!

برای اسکن دیتای وارده.

یه بار آنتی ویروس رو پاک کنید و تست بگیرید.

لینک به دیدگاه

قبلا تست کردم

ربطی به اون نداشت و بین انتی ویروس ها نود کمترین تاثیر رو بر روی سرعت سیستم و اینترنت داره

لینک به دیدگاه

شما اول اطمینان حاصل کن که خطی که برای شما قرار دادند واقعاً 1 مگابایت باشد برای این کار میتوانید در مرورگر خود به آدرس 192.168.1.1 بروید و یوزرنیم و پسوررد را Admin وارد کنید بستگی به نوع مودمتون در قسمت زیر ببینید چی ذکر شده

This information reflects the current status of your DSL connection

Line Rate - Upstream (Kbps):

Line Rate - Downstream (Kbps):

اگر واقعاً یک مگابایت باشد پس میتوان گفت واقعاً تعداد یوزر های دریافتی مخابرات بالا بوده و پهنای باند آنها پاسخ گو نمیباشد

هیچ وقت هم به صحبتهای عوامل ارائه دهنده ی این گونه سرویس ها توجه نکنید به قول معروف هیچ کس نمیگه ماست من ترش است !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حتما ویروس داری!؟

شوخیدم :laughing: .توی تسک منیجر چک کن(تو قسمت Netwotking) ببین وضعیت استفاده از شبکه چطوره.از تو سنت و ریسیو قسمت کانکشن هم میشه فهمید که آیا اطلاعاتی جابجا میشه یا نه؟

برنامه هم زیاده ولی در عمل هیچ تاپیری روی پهنای باند ندارن یا حداقل من تست کردم و احساس نکردم این تاثیرات رو.

متاسفانه مشتری مداری تو کشور ما مرده.من خودم صبانت دارم که یکی از بزرگترین شرکتهای خدمات اینترنت پرسرعت در ایران هست :wacko: حدود 2 ماهه پهنای باندش رو کاهش داده در راستای افزایش ف.ی.ل.ت.ر.ی.ن.گ موفق. :D

زنگ میزنم پشتیبانی میگم اقا این خط 128Kb که به من دادید اولش 220کیلو بایت دانلود میکرد و 50کیلو بایت آپلود.حالا دانلود شده 50 و اپلود شده 12کیلو بایت.یعنی عملا دارید دزدی میکند چون حداقل اپلود من باید 16 کیلو بایت باشه .با نهایت پررویی میگه خط رو انتقال بده رو 512.میگم یعنی چقدر بیشتر هزینه کنم؟بیست هزارتومان ناقابل برای 3 ماه.میگه اگه نمیخوای زنگ بزن تهران.تهران هم که پشتیبانی بدتراز قم.کلا صبانت ضعیفترین پشتیبانی در بین شرکتهای ADSL داره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اول اطمینان حاصل کن که خطی که برای شما قرار دادند واقعاً 1 مگابایت باشد برای این کار میتوانید در مرورگر خود به آدرس 192.168.1.1 بروید و یوزرنیم و پسوررد را Admin وارد کنید بستگی به نوع مودمتون در قسمت زیر ببینید چی ذکر شده

This information reflects the current status of your DSL connection

Line Rate - Upstream (Kbps):

Line Rate - Downstream (Kbps):

اگر واقعاً یک مگابایت باشد پس میتوان گفت واقعاً تعداد یوزر های دریافتی مخابرات بالا بوده و پهنای باند آنها پاسخ گو نمیباشد

هیچ وقت هم به صحبتهای عوامل ارائه دهنده ی این گونه سرویس ها توجه نکنید به قول معروف هیچ کس نمیگه ماست من ترش است !

post-7048-0-01631100-1322229439_thumb.jpg

جالب اینه که خط من رو 2 مگ هست و آپلود رو 512 برای سرعت 128Kbps!؟

واز اون جالبتر اینا طبق قرار داد حق ندارند خطهای که ترافیک نامحدود نیستند رو بین چند نفر تقسیم کنند.تازه طبق قوانین باید سرعت قانونی در اختیار مشترکین قرار بدن یعنی برای 128Kbps تنها 16KB دانلود و آپلود که در راستای اهداف تموم کردن محدودیت گیگابایتی مشترک مظلوم.که در انتها مشترک مجبور میشه گیگابایتی 5400تومان برای هر گیگابایت ترافیک خریداری نماید.

DU Meter پهنای باند تا 6 مگ رو هم تخمین میزد ولی الان بالاتر از 900 نمیره.

بعضی وقتها(معمولا ساعت 6و 7 شب)سرعت دانلود به 7کیلو بایت میرسه که این حاکی از تقسیم شدن یک خط بین چند نفر رو داره.Shareeeeeeeeeeeee

اینا اومدن کار خودشون رو راحت کردن یه خط 2مگ دادن اینطرفا.بین 8 نفر تقسیم کردن.هی نوسان....

لینک به دیدگاه

خطم 1 مگ تعریف شده

اینو چک کردم و مطمئنم

مشکل اینه که بیش از پهنای باند در نظر گرفته شده برای شهر ما خط فروختن بعنوان مثال اگه پهنای باند شهر 2 گیگ باشه اینا نزدیک به 8 گیگ خط فروختن و فقط به فکر جیب خودشون و گور بابای کیفیت

و کل کاربرای که خط 256 به بالا دارن شاکین چون سرعت همشون شده خط 128 با سرعت 16 کیلو بایت

من چک کردم سرعت دانلودم از ساعت 8 صبح تا 12 شب بین 16 تا 30 هست از 12 شب تا 4 الی 5 صبح بین 30 تا 50 و 5 صبح تا8 صبح صرعتم بین 90 تا 156 کیلو بایته

که این نشون دهنده اینه که بیش از پهنای باند مجاز خط فروختن و به ساعاتی که گفتم دقت کنین با کم شدن تعداد کاربرا کم کم سرعت بیشتر میشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز متسفانه برنامه ای یا روشی که دستی بتونید پهنای باندتون رو افزایش بدید وجود نداره و فقط همون نرم افزارهای دانلود مثل دانلود منجر هست که خودتونم دراید استفاده میکنید و یا استفاده از TCP optimizer که کمی رو کیفیت دریافتی تاثیر مثبت داره ( نه زیاد) . وقتی اشتراک بیش از حد بالا بره بره از end user که شما باشی هیچ کاری برنمیاد و فقط باید بشینی دعا کنی که شرکت طرف حساب کمی از از کار خودش خجالت بکشه و دست از دزدی و کلاه برداری بر داره ! من خودم این مسئله رو با خیلی از شرکتها تجربه کردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز متسفانه برنامه ای یا روشی که دستی بتونید پهنای باندتون رو افزایش بدید وجود نداره و فقط همون نرم افزارهای دانلود مثل دانلود منجر هست که خودتونم دراید استفاده میکنید و یا استفاده از TCP optimizer که کمی رو کیفیت دریافتی تاثیر مثبت داره ( نه زیاد) . وقتی اشتراک بیش از حد بالا بره بره از end user که شما باشی هیچ کاری برنمیاد و فقط باید بشینی دعا کنی که شرکت طرف حساب کمی از از کار خودش خجالت بکشه و دست از دزدی و کلاه برداری بر داره ! من خودم این مسئله رو با خیلی از شرکتها تجربه کردم.

من بعضی وقتا حالم بد میشه از کیفیت اینترنتم ولی چیکار میشه کرد!؟ :daydreaming:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...