رفتن به مطلب

آیا Hyper-Threading در بازی ها تاثیر دارد ؟

Mehrdad.93
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

تو رایزن به صورت پیش فرض غیرفعاله.

بهار سال یک هزار و سی صد و نود و هشت مبارک .

تو کلیه مادربرد ها، شامل مادربرد های رایزن، همه به صورت پیش فرض فعاله.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بهار سال یک هزار و سی صد و نود و هشت مبارک .

تو کلیه مادربرد ها، شامل مادربرد های رایزن، همه به صورت پیش فرض فعاله.

بله داداچ اشتباه از من بود. سال نوی شما هم مبارک. من با svm اشتباه گرفتم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

بله داداچ اشتباه از من بود. سال نوی شما هم مبارک. من با svm اشتباه گرفتم.

دوست عزیز اشتباه شما اینه که پیام های قبلی رو نخوندید

اگه خونده بودید میدیدید که به وضوح اعلام شده که هایپر تردینگ با هایپر وی اشتباه گرفته نشه

در 21 ساعت قبل، MojArch گفته است :

اگر Hyper v رو میفرمایید که کلا ربطی به Hyper-Threading نداره

تو بایاس بعضی بردها گزینه Hyper-Threading Technology هست که میشه با اون این تکنولوژی رو فعال و غیر فعال کرد

اینکه شما گفتید نرم‌افزار شبیه ساز(virtualizer) با فعال کردن گزینه بهتر کار میکنه همون هایپر وی و اس وی ام هست 

لینک به دیدگاه

برام جای سواله چرا اشتباه میکنن پا فشاری میکنن که باز دارن درست میگن 

خخخخخخخخخ

جدا از اون هسته مجازی نداریم از کجا دراوردید؟

بهش ترد یا نخ میگن یعنی( با پشتیبانی) سیستم عامل  برای هر هسته 2رشته محاسباتی رو زمان بندی میکنه و ادامه ماجرا

به طور کلی راندمانش بستگی به حجم و مدل محاسبات داره ولی زمان محاسبه 2ترد در 1هسته  به اندازه2ترد در 2هسته نیست

بیشتر برای اینه که هسته ها تو حالت تعلیق نرن یا کمتر معطل باشن

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، memex گفته است :

شما اگر بخش Processors رو در Device Manager رو باز کنید، تعداد 8 عدد پردازنده مثلا برای 7700K می بینید. ما میدانیم این پردازنده فقط 4 هسته فیزیکی داره، بنابراین به آن 4 هسته ی دیگر که وجود ندارند اما سیستم عامل به صورت مجازی نشان می دهد.

دقیقا واژه Virtual Core برای توصیف همین مورد در بحث Hyper Threading آمده: https://en.wikipedia.org/wiki/Hyper-threading 

بخش فارسی WikiPedia: با این فناوری، برای هر هسته پردازشی (هسته‌های واقعی) سیستم عامل به دو هستهٔ مجازی ادرس دهی می‌کند و در هنگامی که امکان داشته باشد حجم کار را بین آن‌ها تقسیم می‌کند.

لینک به دیدگاه

پس الان اون گزینه  svm که داخل بایوس خاموش هست روشن کردنش تاثیری داره؟

Ryzen5 1600x

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

خخخخخخخخخ

بهش ترد یا نخ میگن یعنی( با پشتیبانی) سیستم عامل  برای هر هسته 2رشته محاسباتی رو زمان بندی میکنه و ادامه ماجرا

به طور کلی راندمانش بستگی به حجم و مدل محاسبات داره ولی زمان محاسبه 2ترد در 1هسته  به اندازه2ترد در 2هسته نیست

بیشتر برای اینه که هسته ها تو حالت تعلیق نرن یا کمتر معطل باشن

در واقع بیش از ۲ نخ پردازش میشه!
اما بحث هسته مجازی از اونجایی نشأت میگیره که این هسته ها فیزیکی نیستن یعنی به فرض مثال ما بتونیم دای رو باز کنیم مشاهده خواهید کرده که ۴ انباشته ترانزیستور داریم که هسته های فیزیکی رو تشکیل میدن(برای درک راحت تر وگرنه ساختار اصلی اصلا مشابه این نیست) ولی سیستم عامل ۸ هسته رو میبینه و از اونها استفاده میکنه که اون ۴ هسته دیگر رو مجازی میگن(با فرض ۴ هسته و ۸ نخ بودن پردازنده)

راندمانش به صورت عمومی مثبت هست(یعنی بهتر از ۲ هسته هست) که میزان اون وابسته به نوع scheduler و نوع سیستم عامل و نوع لودکاری و میزان بهینه بودن کد و خیلی عوامل دیگه تغییر میکنه

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

پس الان اون گزینه  svm که داخل بایوس خاموش هست روشن کردنش تاثیری داره؟

Ryzen5 1600x

اگر نرم‌افزار های شبیه ساز استفاده میکنید بله وگرنه برای گیم اصلا کاربردی نداره(مگر اینکه مثل من بخواید یه بازی قدیمی مثل 1602 AD رو تو ویندوز ۹۵ تو یه ماشین مجازی استفاده کنید)

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

در واقع بیش از ۲ نخ پردازش میشه!
اما بحث هسته مجازی از اونجایی نشأت میگیره که این هسته ها فیزیکی نیستن یعنی به فرض مثال ما بتونیم دای رو باز کنیم مشاهده خواهید کرده که ۴ انباشته ترانزیستور داریم که هسته های فیزیکی رو تشکیل میدن(برای درک راحت تر وگرنه ساختار اصلی اصلا مشابه این نیست) ولی سیستم عامل ۸ هسته رو میبینه و از اونها استفاده میکنه که اون ۴ هسته دیگر رو مجازی میگن(با فرض ۴ هسته و ۸ نخ بودن پردازنده)

راندمانش به صورت عمومی مثبت هست(یعنی بهتر از ۲ هسته هست) که میزان اون وابسته به نوع scheduler و نوع سیستم عامل و نوع لودکاری و میزان بهینه بودن کد و خیلی عوامل دیگه تغییر میکنه

راندمانش مثبت هست ولی مثلا اگه 4هسته و 4ترد باشه با 2هسته و 4ترد قابل قیاس نیست 

و قطعا 4هسته قویتره

البته فک نمیکنم بیشتر از 2نخ باشه برای هر هسته چون 2تا رشته محاسباتی میشه و تو این رشته ممکنه چندتا محاسبات مختلف قرار گرفته باشن به طورپشت هم 

یعنی اگه 4ترد باشه و 2هسته برای هر هسته 2ترد درمیاد نه اینکه 1هسته 4ترد رو پردازش کنه یا 1هسته 3ترد و اونیکی هسته 1ترد

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، memex گفته است :

راندمانش مثبت هست ولی مثلا اگه 4هسته و 4ترد باشه با 2هسته و 4ترد قابل قیاس نیست 

و قطعا 4هسته قویتره

البته فک نمیکنم بیشتر از 2نخ باشه برای هر هسته چون 2تا رشته محاسباتی میشه و تو این رشته ممکنه چندتا محاسبات مختلف قرار گرفته باشن به طورپشت هم 

یعنی اگه 4ترد باشه و 2هسته برای هر هسته 2ترد درمیاد نه اینکه 1هسته 4ترد رو پردازش کنه یا 1هسته 3ترد و اونیکی هسته 1ترد

نه عزیز منظور من این که گفتید نبود

1. Instruction fetch.
  2. Instruction dispatch to an instruction queue (also called instruction buffer or reservation stations).
  3. The instruction waits in the queue until its input operands are available. The instruction is then allowed to leave the queue before earlier, older instructions.
  4. The instruction is issued to the appropriate functional unit and executed by that unit.
  5. The results are queued.
  6. Only after all older instructions have their results written back to the register file, then this result is written back to the register file. This is called the graduation or retire stage
ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MojArch گفته است :

اگر نرم‌افزار های شبیه ساز استفاده میکنید بله وگرنه برای گیم اصلا کاربردی نداره(مگر اینکه مثل من بخواید یه بازی قدیمی مثل 1602 AD رو تو ویندوز ۹۵ تو یه ماشین مجازی استفاده کنید)

متشکرم.فقط یه سوال دیگه اون گزینه hyper v تو ویندوز چیه؟(واسه من پیشفرض تیکش نخورده)

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

متشکرم.فقط یه سوال دیگه اون گزینه hyper v تو ویندوز چیه؟(واسه من پیشفرض تیکش نخورده)

اون هم برای افزایش کارایی در شبیه سازها هست

لینک به دیدگاه

سلام 

داخل مقایسه ای که خودم داشتم

همه چی ثابت فقط سی پی یو رو ارتقاء دادم

i3 3220

i5 3570

یه پله بالاتر سیستم گرافیک بازی رو اجرا می کرد

سرعت نصب نرم افزار ها و لودد افزایش چشمگیر داشت

و ارزش هزینه کردن رو داشت و راضیم

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام 

i3 3220

i5 3570

الحمدلله

مبارکت باشه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، MojArch گفته است :

اون هم برای افزایش کارایی در شبیه سازها هست

ممنون

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام 

i3 3220

i5 3570

منم به تازگی 3570 گرفتم و  ارزشش رو داره واقعا، الان توی farcry new dawn مصرف پردازنده روی 80 درصد هست که با 3470s رو 100% بود.

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، micpet گفته است :

منم به تازگی 3570 گرفتم و  ارزشش رو داره واقعا، الان توی farcry new dawn مصرف پردازنده روی 80 درصد هست که با 3470s رو 100% بود.

اره این دو تا هم نسل هستن ولی اختلاف قدرت زیادی دارن ،

الان شما مقایه کن تا نسل هفت i5  مثلا ۷۴۰۰ یا ۷۵۰۰

اختلاف قدرت آنچنان نیست که اینقدر هزینه بشه و تعویض سوکت و رم

من تو ارزونی ها  سیپی یو با مادربورد گرفتم ۵۱۰ تومن اگه اشتباه نکنم

الان راحت ۴۸۰ رو زیر لود کامل می بره مثل ماست

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، memex گفته است :

😶داداش من که اشتباهمو قبول کردم شما چی میگین این وسط

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

اره این دو تا هم نسل هستن ولی اختلاف قدرت زیادی دارن ،

الان شما مقایه کن تا نسل هفت i5  مثلا ۷۴۰۰ یا ۷۵۰۰

اختلاف قدرت آنچنان نیست که اینقدر هزینه بشه و تعویض سوکت و رم

من تو ارزونی ها  سیپی یو با مادربورد گرفتم ۵۱۰ تومن اگه اشتباه نکنم

الان راحت ۴۸۰ رو زیر لود کامل می بره مثل ماست

اصلا نسل شیش و هفت واقعا چیز بیخودیه و هیچ ارزشی ندا ره، اگر آدم بخواد دست دو بگیره نسل سه و چهار عالیه و اگر نو بخواد فقط نسل هشت یا رایزن. 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، micpet گفته است :

اصلا نسل شیش و هفت واقعا چیز بیخودیه و هیچ ارزشی ندا ره، اگر آدم بخواد دست دو بگیره نسل سه و چهار عالیه و اگر نو بخواد فقط نسل هشت یا رایزن. 

دقیقا زدی وسط خال

لا اقل یه هسته اضافه کردن

لینک به دیدگاه

چه نتیجه گیری درستی... من هم واقعا برام جای سواله چجوری افردا حاضر میشن 1300 یا 1400 بالای i3 6100 یا i3 7100 پول بدن وقتی با نصف قیمت و حتی کمتر میشه پردازنده ای گرفت که 6100 و 7100 رو درسته باهم غورت میدن.

جالبه بدونید حتی پردازنده core i7 930 رو که با 1070 تست کردن بازهم گلوگاهی برای گرافیک ایجاد نشده و پردازنده نهایت تا 90 درصد لود میشده. لینک این موضوع رو میزارم بخونید جالبه.

Gigabyte GTX 1070 G1 benchmarked on old PC (i7 930)

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال فنی

چطوری میشه توربو پردازنده ryzen5 1600x رو فعال کرد ؟.واسه من همیشه روی ۳۷۰۰ ثابت هست در صورتی که تا ۴۱۰۰ هم باید توربو بشه

اون اوایل که مادربرد خریده بودم با بایوس اصلی خودش وقتی گزینه گیمینگ مود رو روشن میکردم میرفت روی ۴۰۰۰ ولی از اونموقع که بایوس رو آپدیت کردم (چندین بایوس تست کردم)حتی وقتی گیمینگ مود هم روشن میکنم باز از ۳۸۰۰ بالاتر نمیره

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

دوستان یه سوال فنی

چطوری میشه توربو پردازنده ryzen5 1600x رو فعال کرد ؟.واسه من همیشه روی ۳۷۰۰ ثابت هست در صورتی که تا ۴۱۰۰ هم باید توربو بشه

اون اوایل که مادربرد خریده بودم با بایوس اصلی خودش وقتی گزینه گیمینگ مود رو روشن میکردم میرفت روی ۴۰۰۰ ولی از اونموقع که بایوس رو آپدیت کردم (چندین بایوس تست کردم)حتی وقتی گیمینگ مود هم روشن میکنم باز از ۳۸۰۰ بالاتر نمیره

من رایزن ندارم و دقیق اطلاع ندارم ولی ممکنه on demand باشه یعنی تا نیاز نشه نره رو اون فرکانس!

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

من رایزن ندارم و دقیق اطلاع ندارم ولی ممکنه on demand باشه یعنی تا نیاز نشه نره رو اون فرکانس!

والا نمیدونم اتفاقا منم نظرم کاملا مثل شماست 

ولی قبلا با گیم مود میرفت تا ۴۰۰۰

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...