رفتن به مطلب

Polling Rate موس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان فرق بین پولینگ ریت ۵۰۰ هرتز با ۱۰۰۰ هرتز چیه؟ یعنی سرعت ارسال دستور از موس به کامپیوتر کم میشه؟ 

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

دوستان فرق بین پولینگ ریت ۵۰۰ هرتز با ۱۰۰۰ هرتز چیه؟ یعنی سرعت ارسال دستور از موس به کامپیوتر کم میشه؟ 

سلام،

وقت به خیر.

نیمه مختصر و مفید توضیح می دهم.

در سوکت PS2 وقتی کلیدی از موش یا صفحه کلید فشرده می شد، در سیگنال پردازشی متصل کننده ی مادربورد به دستگاه مورد نظر که یکسره بر قرار بود، یک قطعی-توقف رخ می داد. برای نمونه به هنگام Drag کردن با موش:"سلام--->سلا--------م"

در سوکت USB قضیه کاملا عکس آن است، یعنی در حالت پیشفرض سیگنال پردازشی 125 بار در هر ثانیه از دستگاه متصل به مادربورد می پرسد:"سلام، چطوری؟ چه کار می کنی؟" و با اندکی تغییرات نرم افزاری می توان این میزان از سلام و احوال پرسی را تا 1000Hz یا 2000Hz افزایش داد که همان Polling Rate است.

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

سلام.

دوست عزیزمون بخوبی توضیح دادن و بنده هم حالت دیگه توضیح میدم: polling rate  به بیان ساده تعداد دفعاتی(فرکانس)  هست که ماوس موقعیتش رو به کامپیوتر گزارش میده و با هرتز بیان میشه. مثلا اگر polling rate 500hz باشه یعنی ماوس شما  500 مرتبه در ثانیه یا درواقع هر 2 میلی ثانیه موقعیتش رو به کامپیوتر گزارش میده یا اگر 125 باشه میشه 125 مرتبه در ثانیه که برابر 8 میلی ثانیه هستش و 1000 میشه 1 میلی ثانیه که تشخیص تفاوت 500 و 1000 راحت نیست برای خیلی ها.

درنتیجه Polling rate بالا میتونه تاخیر بین زمانی که ماوستون رو حرکت میدین و  زمانی که حرکت ماوس روی مانیتورتون به نمایش در میاد رو کاهش بده(که بهتره بگیم Lag در حرکت ماوس رو کاهش میده)  و همچنین دقت انجام این فرایند رو هم بالاتر میبره چون به ازای حرکت ماوس شما تعداد گزارش های بیشتری ارسال میشه.

موفق باشین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان کسی نرم افزاری یا آموزشی برای افزایش پولینگ ریت داره؟ 

من توی سایت سازنده موسم نگاه کردم این عدد تا 1000 زده بود ولی هرچی تست میگیرم همش حداکثر تا 125 رو بهم نشون میده

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، arvin_393 گفته است :

دوستان کسی نرم افزاری یا آموزشی برای افزایش پولینگ ریت داره؟ 

من توی سایت سازنده موسم نگاه کردم این عدد تا 1000 زده بود ولی هرچی تست میگیرم همش حداکثر تا 125 رو بهم نشون میده

سلام دوست عزیز بستگی به موس تون داره مثلا آگه بلادی باشه باید نرم افزار بلادی رو نصب کنید و...

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

سلام دوست عزیز بستگی به موس تون داره مثلا آگه بلادی باشه باید نرم افزار بلادی رو نصب کنید و...

موسم چینیه مدل fmouse 

توی عکس سمت راست polling rate  رو زده بین 125تا 1000

برنامشو هرچی دانلود میکنم کار نمیکنه یه بار یکیش بالا اومد ولی خیلی بهم ریخته بود با اینکه زبونشو انگلیسی کردم بازم نمیشد درست باهاش کار کرد قاطی میزد نمیدونم شاید برنامش با ویندوز 10 درست سازگار نبود 

کسی تجربه کار با این برنامه هارو نداره؟ که بشه به صورت دستی زیادش کرد؟ 

Screenshot_20190429-115719~01.png

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...