رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان  عزیز

بنده قصد داشتم یه سیستم برای گیم  و همچنین کارهایی مثل مالتی تسکینگ به نحوی که همزمان گاهی ده تا نرم افزار روی سیستم باز و در حال اجرا هستش و سیستم هنگ نکنه تهیه کنم

نکته ایی که هست گیمر حرفه ایی و اینا نیستم در حد رزولوشن فول اچ دی هم بازی ها اجرا بشه حله  ولی خیلی برام مهمه که وقتی ده تا نرم افزار مثل ( آتو کد-- اندروید استودیو  -- فایرفاکس -- بلو استکس -- فتو شاپ -- مایکروسافت آفیس -- مدیا پلیر -- اینترنت دانلود منیجر -- پی دی اف منیجر )   باز هست  سیستم هنگ نکنه  حالا ممکنه همزمان همه این ها در حال پروسس و کار نباشند اما همشون باز هستند و دایما بین نرم افزار ها در حال سوییچ کردن هستم

سیستم پیشنهادی بنده اینه :

قیمت    2.9     CPU : Ryzen 5 2600X

قیمت 2.3      Mother Board : AX370-Gaming 5  

یا

قیمت  2.9      Mother Board : AX370-Gaming K7

قیمت  4    VGA GV-RX580GAMING-8GD-MI

یا

قیمت  4.15    VGA : GV-RX580AORUS-8GD

قیمت   2.6     RAM :   VULCAN 16GB 8GBX2 3200Mhz CL16

قیمت  .67  .      POWER : GP550A-UK

قیمت  1.3    S.S.D : 970Evo Plus 250GB

قیمت   .5.     CASE : DUKASE Black V3

????? FAN+COOLING

نکته ایی که هست بین دو تا مدل مادر بورد ها نمیدونم چه فرقی با هم دارند دقیقا مثل هم هستند فقط مدل K7 فرکانس  رو  زده 3600  و مدل Gaming 5 فرکانس رو زده 3200 و آیا این مورد ارزش داره 500 تومن بیشتر هزینه برای مادر بورد داد در حالی که بنده مطمینم نهایتا  رم با فرکانس 3200 استفاده خواهم کرد ؟ و واقعا موندم چرا باید 500 تومن بیشتر بدم برای چیزی که بدردم نمیخوره !!!

و همینطور بین دوتا مدل کارت گرافیک هم بد جور موندم  و هیچ اطلاعاتی در مورد هیچکدومشون ندارم و نمیدونم کدومشون بهتره

و اینکه در مورد سیستم فن و خنک کننده هم هیچ اطلاعی ندارم اگر لطف بفرمایید اونا رو هم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

و نهایتا کل تمااام بودجم  برای کیس 12 تومن هست که دیگه خودمو بکشم نهایتا 14 تومن و اینا دوستان عزیز اگر کانفیگ دیگه ایی هم مد نظرشون هست لطفا در همین محدوده قیمت باشه

از همتون هم ممنونم حتی همه اونایی که وقت گذاشتید خوندید ولی جواب ندادید  😊🙂

لینک به دیدگاه

درود

شما حداکثر هزینه رو باید بزارید برای 32 گیگ رم اونم با فراکنس بالا (3200) و همچنین یه اس اس دی جداگانه با ظرفیت بالا برای برنامه‌هایی که نام بردید. پاورتون رو هم ترجیحا OCPT بگیرید بهتره.

در خصوص پردازنده‌های ای ام دی چون خیلی تخصص ندارم دوستان دیگه بهتر می‌تونن راهنماییتون کنن

لینک به دیدگاه

Ripjaws V 16GB 8GBx2 2400Mhz CL17 DDR4

-

Core i5-8400 COFFEE LAKE

-

کیس گرین Z4 ASTIAK

-

اس اس دی سامسونگ 970Evo Plus 250GB

-

هارد اینترنال وسترن دیجیتال BLUE 1TB

-

کارت گرافیک گیگابایت N1060AORUS X-6GD REV.2

-

مادربورد ایسوس PRIME B360-PLUS

-

پاور گرین سری اورکلاکینگ اوو GP650B-OCPT

---------------------

جمع: 13.400.000 تومان

منتها اگر میتونی تا 14.5  هزینه کنی، این مادربرد رو جایگزین کن، که بهتره و سری گیمینگ هست: مادربورد ایسوس TUF H370-PRO GAMING WI-FI با این مادربرد حدود 14.5 در میاد.

با این بودجه ای که داری، خیلی نمیتوان اون حجم از کارهایی رو که گفتی همزمان انجام داد. اتوکد با بلو استکس عمله خفه کنه، حداقل 32 گیگ رم، و i7 8700 لازم داری که در اون صورت باید بودجه را تا 20 میلیون افزایش بدی.  ولی این سیستمی که معرفی کردم بدرد بازی در FHD هم میخوره.

اگر برای 2600X میشد مادربرد B450 پیدا کرد اونو پیشنهاد میدادم، ولی چون نیست، هرچند پردازنده خوبیه، ولی ترجیها ترکیبش با نسل قبلی مادربرد های AMD یه کم به نظرم جالب نیست. من خودم به شخصه، اون اینتل رو بیشتر می پسندم تا سیستم بر پایه AMD بخصوص اینکه بیشتر کارهای شما MultiMedia هستش. از نظر گیمینگ هم کارایی 8400 نزدیک i7 7700 هست که فوق العاده است در گیمینگ.

سوالی بود بپرس.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

منتها اگر میتونی تا 14.5  هزینه کنی، این مادربرد رو جایگزین کن، که بهتره و سری گیمینگ هست: مادربورد ایسوس TUF H370-PRO GAMING WI-FI با این مادربرد حدود 14.5 در میاد.

با این بودجه ای که داری، خیلی نمیتوان اون حجم از کارهایی رو که گفتی همزمان انجام داد. اتوکد با بلو استکس عمله خفه کنه، حداقل 32 گیگ رم، و i7 8700 لازم داری که در اون صورت باید بودجه را تا 20 میلیون افزایش بدی.  ولی این سیستمی که معرفی کردم بدرد بازی در FHD هم میخوره.

اگر برای 2600X میشد مادربرد B450 پیدا کرد اونو پیشنهاد میدادم، ولی چون نیست، هرچند پردازنده خوبیه، ولی ترجیها ترکیبش با نسل قبلی مادربرد های AMD یه کم به نظرم جالب نیست. من خودم به شخصه، اون اینتل رو بیشتر می پسندم تا سیستم بر پایه AMD بخصوص اینکه بیشتر کارهای شما MultiMedia هستش. از نظر گیمینگ هم کارایی 8400 نزدیک i7 7700 هست که فوق العاده است در گیمینگ.

سوالی بود بپرس.

بابت راهنماییتون خیلی خیلی ممنون

فقط سه تا سوال داشتم

اول اینکه : اینکه من هیچ اطلاعی در مورد کارت های گرافیک ندارم  میخواستم بدونم این مدل کارت گرافیکی شما پیشنهاد دادید با توجه به قیمتش که از اون دوتای دیگه هم کمتر بود چه تفاوتی با اون دو مدلی داره که خودم مد نظرم بود

دوم اینکه : در مورد  پاور میخواستم بدونم  این پاوری که لطف کردید و پیشنهاد دادید نسبت به پاوری که مد نظرم بود چه ویژگی خاصی داره که باید حدودا  350 تومن بیشتر هزینه کنم برای پاور و اینکه پاوری که مد نظر خودم بود برای این سیستم هایی که پیشنهاد بود موردی داره ؟ مشکلی داره؟

سوم اینکه  : در مورد CPU های انتل نوع حافظه رو نوشه حافظه DDR4 2666   این یعنی اگر مثلا بنده رم با فرکانس 3200 بخرم  CPU فقط تا سرعت 2666 میتونه از رم استفاده کنه و بقیه فرکانس رم بی استفاده  میمونه ؟  این مورد توی پردازنده های رایزن هم هست آیا؟   واینکه چرا روی کاغذ که حساب میکنیم مثلا  RYZEN 7  2700 همه چیش از I7 8700  اینتل بیشتره از حافظه L2 و L3 کش بگیر  تا تعداد هسته ها و تعداد رشته ها !!!! که خب اگر اینطور باشه به جای اینکه حدود 6 تومن بدم i7 8700k بگیرم  4 تومن بدم و RYZEN  7  2700 بگیرم !!!

بازم ازتون ممنونم که وقت میزارید

لطف میکنید

در 13 ساعت قبل، Sandor گفته است :

درود

شما حداکثر هزینه رو باید بزارید برای 32 گیگ رم اونم با فراکنس بالا (3200) و همچنین یه اس اس دی جداگانه با ظرفیت بالا برای برنامه‌هایی که نام بردید. پاورتون رو هم ترجیحا OCPT بگیرید بهتره.

در خصوص پردازنده‌های ای ام دی چون خیلی تخصص ندارم دوستان دیگه بهتر می‌تونن راهنماییتون کنن

ممنون لطف کردید راهنمایی کردید

فقط اینکه پاوری که خودم مد نظرم بود موردش چی بود؟

دوستان اگر بنده قید گیم رو بزنم و اصلا نخوام کارت گرافیک بگیرم  همچنین H.D.D هم نگیرم  فقط یه دونه S.D.D 250 GIG سامسونگ بگیرم

و نهایت بودجم هم 14 تومن باشه برای کیس

با توجه به کاری که با PC میخوام انجام بدم چه سیستمی پیشنهاد میدید؟

اگر امکانش هست  هم بر پایه AMD و هم بر پایه اینتل پیشنهاد بدید ممنون میشم و اگر سیستم بر پایه AMD بود یه کارت گرافیک GT معمولی دارم اونو میتونم بندازم روش چونکه فکر کنم پردازنده های رایزن گرافیک داخلی ندارند

• و اینکه یکی از دوستان پیشنهاد 32 گیگ رم رو دادند که یکم هزینش برام سنگینه
  • آیا میشه در شروع  به کار 16 گیگ رم با سرعت 3200 تهیه کنم بعدا   اگر واقعا اذیتم کرد توی سرعت و اینا چند ماه بعد یه 16 گیگ دیگه بهش اضافه کنم؟؟؟

با توجه به موارد فوق اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

و در نهایت دوستان به سیستم خنک کننده و فن و .... اشاره ایی نشد  آیا نیازی نیست فن و سیستم خنک کننده  برای CPU و .. گرفت؟

ویرایش شده توسط SEZARETA
افزودن نکته جدید
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SEZARETA گفته است :

بابت راهنماییتون خیلی خیلی ممنون

فقط سه تا سوال داشتم

اول اینکه : اینکه من هیچ اطلاعی در مورد کارت های گرافیک ندارم  میخواستم بدونم این مدل کارت گرافیکی شما پیشنهاد دادید با توجه به قیمتش که از اون دوتای دیگه هم کمتر بود چه تفاوتی با اون دو مدلی داره که خودم مد نظرم بود

ببنید هر دو کارت RX580 و GTX1060 برای بازی در FHD مناسب هستند، تقریبا یک میزان فریم میدن، تو بعضی بازی ها یکی دو فریم GTX1060 بیشتر میده توی بعضی بازی ها RX580 یکی دو فریم بیشتر میده. اصولا شما حساب کنید با هم برابر هستند، منتها RX580 مصرف بیشتری داره و 400 هزار تومن گرون تره که ارزش نداره.

از دو تا کارت گرافیکی که شما اشاره کردین، یکیش که MI هست مال Mining هست بدرد گیم نمیخوره و فقط 3 ماه گارانتی داره. اون که هیچی، اون یکی GV-RX580AORUS-8GD قیمتش 4.150 هست که نسبت به کارت 1060 که گفتم مدل Xtreme، خیلی گرون تره، نهایت یکی دو فریم ارزش 400 هزار تومن هزینه بیشتر رو نداره.

دوم اینکه : در مورد  پاور میخواستم بدونم  این پاوری که لطف کردید و پیشنهاد دادید نسبت به پاوری که مد نظرم بود چه ویژگی خاصی داره که باید حدودا  350 تومن بیشتر هزینه کنم برای پاور و اینکه پاوری که مد نظر خودم بود برای این سیستم هایی که پیشنهاد بود موردی داره ؟ مشکلی داره؟

پاوری که شما نوشتین سری UK هست که نمیتونم مشکلاتش رو بهش اشاره کنم، اما در عوض می تونم برتری های پاوری که پیشنهاد دادم رو بهش اشاره کنم که: استاندارد مصرف بهینه پلاتینیوم داره، حالت فنلس داره، کاملا ماژولار هست، از هر لحاظ پاور استاندارد تریه، و قابل اطمینانه.

سوم اینکه  : در مورد CPU های انتل نوع حافظه رو نوشه حافظه DDR4 2666   این یعنی اگر مثلا بنده رم با فرکانس 3200 بخرم  CPU فقط تا سرعت 2666 میتونه از رم استفاده کنه و بقیه فرکانس رم بی استفاده  میمونه ؟  این مورد توی پردازنده های رایزن هم هست آیا؟   واینکه چرا روی کاغذ که حساب میکنیم مثلا  RYZEN 7  2700 همه چیش از I7 8700  اینتل بیشتره از حافظه L2 و L3 کش بگیر  تا تعداد هسته ها و تعداد رشته ها !!!! که خب اگر اینطور باشه به جای اینکه حدود 6 تومن بدم i7 8700k بگیرم  4 تومن بدم و RYZEN  7  2700 بگیرم !!!

در مورد CPU های Intel شما می توانید حافظه رم با فرکانس بیشتر از 2666 استفاده کنید مشروط به اینکه مادربرد سری Z بخرید. که بودجه شما نمیرسه.

این مورد تو پردازنده های رایزن بدتره، چون حتی اگر مادربرد X470 هم تهیه کنید به سختی فرکانسشون بیش از 3400 / 3600 برسه، و مجبور هستید فرکانس های پایین مثل 3200 رو انتخاب کنید.

روی کاغذ هر جور حساب کنی AMD بهتر از اینتله، ولی توی دنیای واقعی زمین تا آسمون فرق داره. برای اینکه سوال آخر شما رو جواب بدم باید 12 صفحه مقاله بنویسم، ولی اولا 2700X قیمتش 5.5 میلیون هست، ثانیا مادربرد X470 هم که بهتره باهاش باشه در بازار نیست و مجبور هستید از مادربرد های نسل قبل ترش استفاده کنید. ولی پردازنده خوبیه - تو گیم در FHD به پای اینتل نمیرسه - اما برای رندر خوبه. شما در تاپیک نوشتین سیستم مناسب گیم، منم اینتل پیشنهاد میدم، اگر عنوان تاپیک عوض بشه، سیستم مناسب رندر، من 2700X رو پیشنهاد میدم.

بازم ازتون ممنونم که وقت میزارید

لطف میکنید

ممنون لطف کردید راهنمایی کردید

فقط اینکه پاوری که خودم مد نظرم بود موردش چی بود؟

دوستان اگر بنده قید گیم رو بزنم و اصلا نخوام کارت گرافیک بگیرم  همچنین H.D.D هم نگیرم  فقط یه دونه S.D.D 250 GIG سامسونگ بگیرم

و نهایت بودجم هم 14 تومن باشه برای کیس

با توجه به کاری که با PC میخوام انجام بدم چه سیستمی پیشنهاد میدید؟

اگر امکانش هست  هم بر پایه AMD و هم بر پایه اینتل پیشنهاد بدید ممنون میشم و اگر سیستم بر پایه AMD بود یه کارت گرافیک GT معمولی دارم اونو میتونم بندازم روش چونکه فکر کنم پردازنده های رایزن گرافیک داخلی ندارند

اس اس دی سامسونگ 970Evo Plus 250GB

-

پاور گرین سری اورکلاکینگ اوو GP650B-OCPT

-

مادربورد ایسوس TUF H370-PRO GAMING WI-FI

-

پردازنده اینتل CORE i7-8700 COFFEE LAKE

-

رم جی اسکیل Trident Z RGB 32GB 8GBx4 2400Mhz CL15 DDR4

-

کیس گرین Z4 ASTIAK

--------------------

جمع: 14.730.000

در مورد خنک کننده یه فن استوک روی این پردازنده هست، فعلا میتونید  استفاده کنید تا بعدا شاید یه سال دیگه یه فن متوسط براش بگیرین.

اگر سیستم بر پایه AMD و 2700 و 32 گیگ رم بخوام پیشنهاد بدم هزینه خیلی بالا میزنه چون باید یه گرافیک هم بخرید گرافیک 1 میلیون تومنی که اصلا ارزش نداره.

لینک به دیدگاه

سلام خوب هستید ؟

به نظر من اگر بتونید کارت گرافیک رو کارکرده تهیه کنید چون میشه با پول یه 1060 اکبند یه 1080 هشت گیگ گرفت 

باندل رو هم ببینید اگر کارکرده ی 8700 یا سری 2011 مثل 6800k رو بتونید با قیمت خوب  پیدا کنید بگیرید چون برای استفاده ای که مد نظر دارید خوبه 

تردریپر هم گزینه ی خوبی هست مثل 1900X فقط مادربرد های x399 گرونن واقعا اونم باید باندلش رو به نظر من اگر میخواید تو همین فروم بگردید شاید کسی به قیمت  مناسبی داشت

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، SEZARETA گفته است :

با سلام خدمت دوستان  عزیز

قیمت    2.9     CPU : Ryzen 5 2600X

قیمت 2.3      Mother Board : AX370-Gaming 5  

یا

قیمت  2.9      Mother Board : AX370-Gaming K7

قیمت  4    VGA GV-RX580GAMING-8GD-MI

یا

قیمت  4.15    VGA : GV-RX580AORUS-8GD

قیمت   2.6     RAM :   VULCAN 16GB 8GBX2 3200Mhz CL16

قیمت  .67  .      POWER : GP550A-UK

قیمت  1.3    S.S.D : 970Evo Plus 250GB

قیمت   .5.     CASE : DUKASE Black V3

????? FAN+COOLING

درود

اون 2 مدل مادربرد فرق انچنانی با هم ندارن فقط k7  ساپورت رم با فرکانس بالاتری داره و همچنین تعذیه ولتاژ مناسب برای اورکلاک رو داره ترجیحا اگر اهله اورکلاک نیستین سراغ k7 نرین

نکته بسیار مهم در مورد سی پی یو های رایزن اینکه هر چی فرکانس رم بالاتر باشه ب همین نسبت پرفورمنس این سی پی یو ها افزایش پیدا میکنه

2 مدل کارت گرافیکی ک شما انتخاب کردی داخل فریم دهی فرق انچنانی نمیکنن باهم اما گولینک ااوروس بهتر از گیمینگ ایکس هست و همچنین اورکلاک شده کارخانه ای هست
فن ک سیستم نیست اما شما باید کیس ک انتخاب میکنی دارای کولینگ مناسب برای  خنک نگه داشتن مابقی قطعات داشته باشه ک البته بشه چندتا فن هم روش سوار کرد و اینکه فن اختیاری هست و اینکه شما میتونی بعدا ب سیستم اضافه کنی 
خنک کننده  هم مایع داریم و هوایی بسته ب مدل کیسی ک شما انتخاب میکنی میتونی یکیو انتخاب کنی ک از برند ها  و ... مختلفی تشکیل شده

کانفیگی ک شما انتخاب کردی خوبه اما ترجیحا بهتره برین ب سمت مادربرد های سری 400 ک نیازی ب اپدیت بایوس نباشه برای بالا اومدن سی پی یو 
پاور شما برای کارت 580 کمی ضعیفه برایه کارت گرافیک بهتره بالایه 600 وات تهیه کنید

بهتره برایه شروع کاراز خریداین  اس اس دی اجناب کنید بهتره پولش ب رم به فرکانس بالاتر داده بشه یا هم مادربردی بهتر تهیه کنید یا اگر خیلی مایل ب خرید اس اس دی هستین یک 120 گیگ فقط برای ویندوز و نرم افزار تهیه کنید 
بهترین گزینه از نظر من خرید یک هارد 2 ترا وسترن بلو یا سی گیت باراکودا هستش در کنار یک اس اس دی 120 گیگ

لینک به دیدگاه

16 گیگ رم

2700x یا  i7 8700 { پیشنهاد بنده AMD هستش }

گرافیک هم اگه همون فول اچ دی میخوان میتونید 1070 دست دوم تهیه کنید راستش قیمت های 1060 و 580 اکبندش اصلا ارزش نداره با قیمت اکبندش میتونید تقریبا یه 1080 تهیه کنید

اما میرسیم به بخش اصلی یعنی اس اس دی سعی کنید حتما یک عدد M.2 سامسونگ حالا چه ایوو یا پرو تهیه کنید خیلی خیلی تاثیر داره برای اون مولتی تسکینگ شده از خیلی چیزیا مثل کیس گرون و یا مین با قابلیت های فرعی بزنید واین مورد حتما تهیه کنید

پاور هم 650 وات کافیه میتونید گرین سری OC تهیه کنید که کیفیت خیلی بالایی داره

مین هم سری  ای ام دی X370 خوبه فقط حتما به فروشنده بگین براتون اپدیت کنه بایوس تا به مشکل برنخورید و اخرین اپدیت رسمی مین هم ریخته بشه

اما در کل مورد های بسیاری هست همین باندل ها توی انجمن که دست دوم و قیمت عالی + تمیزی و گارانتی داره که قطعا با تهیه اونا سود بیشتری میکنید و میتونید گرافیک و حتی اس اس دی و یا HDD مدل بالا تر و با حجم بالا تر تهیه کنید

لینک به دیدگاه

اگه کاربری حرفه ای تو دنیای سخت افزار نیسی ترجیحا باندل intel بنداز یه i5 8400 یا i7 7700 کافیه

Ssd حتما پورت m. 2  و حجم 500 گیگ یا 250 گیگ باشه 

حتما سرعت read و write بالای 1گیگابایت باشه

پاور 600 وات باشه حداقل

گرافیک چون میخوای با کتیا وغیره کار کنی amdبنداز ترجیحا بتونی vega 56 دست دوم بگیری خیلی عالی میشه

هارد 1ترا بنفش یا بلو

رم 16گیگ حداقل باشه

درباره برند ها نظری نمیدم 

هرچی خودت حال میکنی

مادربردتم به اتصالاتش توجه کن هرکدوم کاربردی تره انتخاب کن

همینو بس

لینک به دیدگاه

با توجه به توضیحات و راهنمایی هاتون بنده دو تا کانفیگ مد نظرم هست بدون کارت گرافیک که فعلا قیدش رو زدم و همینطور رم که فعلا با 16 گیگ سر کنم تا ان شالله هروقت هزینش اوکی شد یه 16 گیگ دیگه بزارم کنارش که اگر امکانش هست یه بررسی بفرمایید ممنون میشم  اگر لطف کنید و این دوتا کانفیگ رو با هم مقایسه کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم  لطف میکنید

و یک نکته مهم اینکه بنده به هیچ وجه هیچ کدوم از قطعات سیستم رو اور کلاک نخواهم کرد

سیستم اول :
 CPU:   CORE i7-8700   قیمت 5.15

MAIN:  PRIME Z370-P  قیمت 3.1

S.SD: 970Evo Plus 250GB  قیمت 1.3

RAM : VULCAN 16GB 8GBX2 3200Mhz  قیمت 2.6

POWER : GP650B-OCPT   قیمت 1

CASE : DUKASE Black V3  قیمت 5/

سیستم دوم :

CPU:; Ryzen 2700   قیمت 4

MAIN:  Asus Prime X470-Pro  قیمت 3

S.SD: 970Evo Plus 250GB  قیمت 1.3

RAM : VULCAN 16GB 8GBX2 3200Mhz  قیمت 2.6

POWER : GP650B-OCPT   قیمت 1

CASE : DUKASE Black V3

دوتا نکته خدمتتون عرض کنم که برای سیستم AMD پیشنهادی یه کارت گرافیک دست دوم تو خونه دارم و نیازی به خرید گرافیک براش ندارم

نکته دوم اینکه اگر اختلاف فاحشی بین پردازنده RYZEN 5   2600 X  و پردازنده  RYZEN  5  2700  فرقی نداره میشه مدل 2600 ایکس گرفت اینطوری سیستم دومی 2 تومن ارزون تر در میاد

ویرایش شده توسط SEZARETA
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز در مورد  قطعات دیگه  دوستان بسیار پیشنهاد های خوبی دادن پس بنده فقط در مورد گرافیک نظر و تجربه شخصی خودم رو خدمتتون عرض میکنم ‌ چون هر دوتا مدل گرافیک رو خودم استفاده کردم.اولا تفاوت ۵۸۰ و ۱۰۶۰ یکی دو فریم نیست وحدود ۱۰ تا ۱۵ فریم هست تو بییشتر بازی ها.(تو یه تعداد خیلی محدود۱۰۶۰ بهتر عمل کرده)۵۸۰ بسیار آینده نگرانه تر هست چون ۸گیگ وی رم داره ولی ۱۰۶۰ ۶گیگ 

از همه مهمتر  الان چندین نسل هست که ثابت شده با ورود گرافیک های نسل جدید حسابی انویدیا نسل های قبلیش فراموش میکنه یعنی  واسه چند ماه آیندهبه جایی میرسه که دیگه ۱۰۶۰ به جای یک پله ضعیفتر به ۵ پله ضعیف تر از ۵۸۰ نزول پیدا میکنه.اون مدلaorus۵۸۰ واقعا فوق العاده هست (من خودم دارمش)اگر واست مقدوره حتما حتما گرافیک رو نو و با گارانتی بلند مدت تهیه کن 

لینک به دیدگاه

از همه دوستان بابت راهنمایی ها و نکاتی که گفتند خیلی خیلی ممنونم با توجه به راهنمایی های شما بنده نهایتا به دو تا کانفیگ رسیدم ( که توی پست بالایی نوشتمش👆  ) که حالا ممکنه با بررسی ها و راهنمایی های مجدد شما یه تغییراتی روش انجام بشه یا کلا عوض بشه  اگر لطف کنید یه بررسی کنید ممنون میشم

در 18 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

در 1 ساعت قبل، enshan گفته است :

در ۱ ساعت قبل، nightwolf گفته است :

در ۱ ساعت قبل، hosin گفته است :

در 20 دقیقه قبل، memex گفته است :

ویرایش شده توسط SEZARETA
لینک به دیدگاه

درود اکثرقطعاتتون را برای حمایت از سایت دوست داشتنی لیون از اینجا تهیه کنید ولی گرافیک من این مدل رو پیشنهاد میدم که بهترین 580 بازار هست با قیمت 3490 سایتش هم معتبر هست بارها ازش خرید داشتم  https://fafait.net/product/graphics-card/asus-gaming-rog-strix-rx580-o8g الان که فهمیدم قید گرافیک رو زدین من پیشنهادم برای ssd طرفیت 500 گیگ رو سری evo 860 هست واقعا مدل خوش قیمت و کاربردی هست قیمت 500 گیگش با گارانتی ایستا 1130 هست در ضمن من طرفدار سرسخت سیستم شماره 2 هستم که رایزن 2700 هست انشالا بخرید و به خوشی استفاده کنید موفق باشید

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر دوست عزیز
شما باید اولویتتون رو مشخص کنید..اولیتتون نرم افزاری هست یا گیم؟

اگه اولویت گیم هست که برین سراغ اینتل 

اگه اولویتتون نرم افزاری هست که ای ام دی تریدپیر بردارین..

وقتی میگین میخوام چندین نرم افزار کار کنم و هنگ نکنه باید سی پی یو و رم خوبی داشته باشین
با توجه بودجتون من رم فرکانس بالا 3000 رو پیشنهاد نمیدم و اگه بجاتون بودم فرکانس 2400 برمیداشتم..قیمتشم خیلی مناسبتره...تقریبا با 3 تومن 32 گیگ میتونی بخری بجاا 16 گیگ

رمت فرکانس 2400 باشه مادربورد بالایی هم نیاز نداری و ارزونترشو برمیداری

کارت گرافیکتم خوبه 

کولر green evo 240 بردار ..قیمتش تو بازار خیلی مناسبه

درکل هزینه های اضافه رو میتونی کسر کنی و رم و پردازنده بهتری بخری

لینک به دیدگاه

سلام

پاور رو 650 گرین بردار از این 10 سال گارانتی ها

برا سرعت هم دو گزینه هست یا 250 گیگ m2  حدود یک تومن

یا 500 گیگ حدود یک تومن

فن گرین نوتس 100 یا 200 هم خوب هست

رم 16 فکر کنم بس باشه فقط چک کنید ست باشه

وای اگه صبر کنید سوکت سری 3000 هم داره میاد شاید حدود دو ماه دیگه وارد بازار بشه

یک چیزی سوکت اینتل هم می تونین ببندید 

i5 8400

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8400-vs-AMD-Ryzen-5-2600/3939vs3955

ارزونتر و مچ تر هست برا برنامه ها و قدرت یکی هست

گرافیک هم 580 گزینه خنک بگیرید

لینک به دیدگاه

با سلام. راجب اون دو تا کانفیگ که نوشتید.

هزینه اش بالاتره ولی اگه توانش رو دارید به نظر من اینتل رو بگیرید چون در گیم و خیلی از برنامه ها  کارایی بهتری می ده.

برای مورد اینتل حتما نیازی نیست که رم ها سرعت 3200 داشته باشند. من پیشنهاد می دم که 2400 یا 2666 بگیرید چون توی کارایی تفاوت واقعا ناچیزیه. البته برای مورد رایزن همین سرعت مناسبه چون رایزن کارکردش به سرعت رم وابستگی بیشتری داره.

سرعت ssd  های evo970 خیلی خوبه ولی قیمتش بالاست. می تونید جای اون 500 گیک ssd معمولی بگیرید تا فضا برای ویندوز و همه برنامه ها باشه.

در مورد پرندازنده هم، i7 8700 قدرت زیادی داره و با  اینکه سری k نیست ولی کلا هر چه خنک کننده بهتری روش بزارید و دماش کمتر باشه بهتر عمل می کنه و کارایی بهتری می ده برای همین فکر خرید یه خنک کننده خوب هم باشید.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

سیستم اینتل بهتره

با ssd 500  گیگ 

البته فن خودش باید جوابگو باشه نهایت بعد تست دیدن بالاست گزینه های پایین رو بگیرید

فن هم گرین نوتس 400  یا  کول واتر گرین 240 یا 360

لینک به دیدگاه

عزیز پیشنهاد من سیستم 2 هستش و اینکه به نظرم سی پی یو Ryzen 5 2600 بردار و مین رو هم B450 بردار چون آور نمیخوای بکنی یه گرافیک هم بگیر کنارش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام این پیشنهاد بنده

البته پولی واسه اس اس دی نموند که میتونی یه 120 گیگ معمولی فعلا بخری بعد پول دستت اومد یه دونه درست حسابی میخری

اگه گرافیک هم نمیگیری میتونی با پولش اس اس دی m2 بگیری + پردازنده 2700x 

راجب گرافیک هم دوستمون پیشنهاد خوبی دادن و ایسوس استریکس خنکه با قیمت حدوی 3.5 

1.thumb.JPG.6e0a6fcb4fb83d912986c443db000bc0.JPG

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

کانفیگ اول بهتره

فقط اس اس دی رو حتما 500 گیگ مد نظر داشته باش و برنامه‌هایی که گفتی حتما توی همین اس اس دی باید نصب بشن و کار کنن. برای رم هم از برند بهتر مثل جی اسکیل خرید کنید بهتره. اگر رم دست دوم تهیه کنید براتون بهتره به لحاظ صرفه هزینه. با دو عدد رم 8 شروع کنید و بعدا 2 تا هشت دیگه اضافه کنید. در ضمن با توجه به محدودیت بودجه به نظرم مادربرد گیمینگ نخرید، همون مادربرد z370 معمولی جوابگو هست. برای گرافیک هم سراغ دسته دوم برید بهتره. فقط اگر دست دوم خرید می‌کنید حتما انویدیا باشه و اینکه مهلت تست بگیرید.

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

دوستای عزیز دو تا سوال داشتم

اول اینکه : من تصورم این بود که S.S.D  سامسونگ و با رابط M2 بخاطر سرعتش که 32 گیگ بر ثانیه هست خیلی توی سرعت لود برنامه ها و هنگ نکردن برنامه ها تاثییر داره اما یکی از دوستان بهم گفتند اگر کار های سنگین ویدیویی انجام نمیدی که نیاز به لود کردن فایل های حجیم و بزرگ در نرم افزار ها نباشه مثل افتر افکت و ....  و روی فایل های سنگین کار های پردازشی نمیکنی عملا تفاوت زیادی از لحاظ سرعت لودینگ و  مالتی تسکینگ در نرم افزار ها بین  S.S.D های  با رابط M2 و S.S.D های با رابط SATA  مشاهده نمیکنی میخواستم بدونم این مورد درسته ؟ تا چه حد؟

دوم اینکه : میخواستم بدونم بین رم با فرکانس 2400 و 3200 توی عملکرد سرعت خیلی فرق هست ؟ به نظرتون بنده برای صرف جویی  هزینه رم با فرکانس 2400 بردارم اما مین رو با قابلیت پشتیبانی با رم  های 3600 انتخاب کنم و کارم رو با 16 گیگ رم 2400 شروع کنم بعد اگر مقدار رم طوری اذیت کرد که عملا توی کارم  مشکل بوجود میاورد رم رو عوض کنم یا ارتقا بدم؟ ولی اگر فرقش در حد مثلا چند ثانیست که رم 2400 مثلا 10 ثانیه دیرتر همون کاری رو میکنه که رم 3200 برام  میکنه فکر میکنم ارزش اینو نداره دوبرابر بیشتر هزینه کنم براش !!!

نظر خودتون توی اون دوتا موردی که خدمتتون عرض کردم چیه ؟

در نهایت بازم ازتون ممنونم که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید

•  
لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من چیزی هایی که انتخاب کردی خوبه ولی سیع کن گرفیک رو Nvidia برداری 1060 یا 1070

رم این گزینه بهتری هست

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/gskill-ripjaws-v-16gb-8gbx2-3400mhz-cl16-ddr4.html

پاور هم این مورد خوبه

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp750b-ocpt-overclocking-evo-80plus-platinum-psu-130.html

و خنک کننده هم برای سی پی یو یادت نره

این مورد کافی هست

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/green-notus400-pwm-cpu-cooler.html

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...