رفتن به مطلب

سوال در مورد بد سکتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان یک سوال   الان برنامه HD Tune Pro برای من 13 تا بدسکتور شناسایی کرده

با برنامه HDD Regenerator کامل هارد رو برای تعمیر بد سکتور اسکن کردم هیچی پیدا نکرد .....!!!!!

Untitled.png

ویرایش شده توسط best2best
سیب
لینک به دیدگاه

سه تا حالت داره

1- دوستان خسته اند ... حال ندارند پاسخ بدند

2- سوال سخته جوابی براش نیست

3- سوال اینقدر مسخره هستش که کسی سمتش نمی یاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، best2best گفته است :

سه تا حالت داره

1- دوستان خسته اند ... حال ندارند پاسخ بدند

2- سوال سخته جوابی براش نیست

3- سوال اینقدر مسخره هستش که کسی سمتش نمی یاد

سلام.

شما حال نداشتین و کافی بود جستجو کنین... دلیل این وضعیت رو بنده دو سال پیش توی تاپیک های مشابه عرض کرده بودم:

اگر مشکل از این وضعیت نبود کافیه یک بار ویندوز رو عوض کنین و با "یک نرم افزار" تست کنین

نتیجه رو اعلام بفرمائین

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام.

شما حال نداشتین و کافی بود جستجو کنین... دلیل این وضعیت رو بنده دو سال پیش توی تاپیک های مشابه عرض کرده بودم:

اگر مشکل از این وضعیت نبود کافیه یک بار ویندوز رو عوض کنین و با "یک نرم افزار" تست کنین

نتیجه رو اعلام بفرمائین

سلام شرمنده زیاد جستوجو کردم ندیدم تایپ شما رو

تداخل نرم افزاری نبود همه رو پاک کردم یکی رو نصب کردم اما بازم مشکل پا بر جا بود همون راه حل نصب مجدد ویندوز رو امتحان می کنم ...

فقط یک توضیح دیگه  اینکه این وقتی من کامپیوتر رو روشن کردم رو استارتینگ اول ویندوز 3 مین زمان برد که رد شه بعد که وارد ویندوز شدم 10 تا بدسکتور دیدم امده بعد رفته رفته هر 2 روز 1 دونه بدسکتور اضافه می شه به تعداد بدسکتور ها .با خود نرم افزار Hdtune و  HDD Regenerator تست کردم هارد رو اما مشکلی نیست و بدسکتوری پیدا نمی کنه ...!!!

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، best2best گفته است :

سلام شرمنده زیاد جستوجو کردم ندیدم تایپ شما رو

تداخل نرم افزاری نبود همه رو پاک کردم یکی رو نصب کردم اما بازم مشکل پا بر جا بود همون راه حل نصب مجدد ویندوز رو امتحان می کنم ...

فقط یک توضیح دیگه  اینکه این وقتی من کامپیوتر رو روشن کردم رو استارتینگ اول ویندوز 3 مین زمان برد که رد شه بعد که وارد ویندوز شدم 10 تا بدسکتور دیدم امده بعد رفته رفته هر 2 روز 1 دونه بدسکتور اضافه می شه به تعداد بدسکتور ها .با خود نرم افزار Hdtune و  HDD Regenerator تست کردم هارد رو اما مشکلی نیست و بدسکتوری پیدا نمی کنه ...!!! 

خواهش می کنم

توضیح این ارور در منابع پارسی مختلف:

نقل قول

تعداد سکتورهای اختصاص داده شده.
موقعی که هارد دیسک خطای خواندن و نوشتن را تایید میکند سکتورهای اختصاص داده شده را علامت گذاری میکند که به این سکتورهای Remap گفته میشود این حالت در هارد دیسک های جدید وجود دارد و سکتورهای خراب شده را در سکتورهای اختصاصی مخفی نگه میدارد و باعث میشود سکتورهای آسیب دیده شناسایی نشوند که ممکن است از سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک کم شود.

نقل قول از @ARMIN عزیز:

نقل قول

Reallocated Sector Count نشان دهنده ی تعداد بدسکتور هایی است که هارد دیسک برای تداوم کارکرد خودش، از نوشتار بر روی انها خود داری میکنه. پس بدسکتور داره اما ممکنه تعدادش به حدی نباشه که نتونه تحمل کنه. باید تستش کنید. از تب Error Scan برید و تیک کنار Quick Scan رو بردارید تا به صورت دقیق هارد رو تست کنه. اگر همه ی خونه ها سبز شد، که هیچ چی هنوز میتونید به ادامه استفاده از هارد دیسک امیدوار باشید ولی اگر حتی یک خونه قرمز شد، سریع نسبت به تعویضش اقدام کنید.

اگر در تمام نرم افزارهایی که نصب داشتین (مثل HD TUNE - Hard Disk Sentinel و ... این ارور وجود داره (نصب همزمان چند ابزار مانیتورینگ هارد خودش دلیل وجود ارور هست، به تنهایی نصب و تست کنین و بعد از هر تست برای نصب نرم افزار بعدی،  بعد از پاک کردن کامل نرم افزار پیشین، ریستارت سیستم واجب هست) هارد داره بدسکتورها رو مارک می کنه و خودش اتوماتیک روی اونها چیزی نمینویسه یا نمیخونه یا حتی نمیذاره تحت کنترل ویندوز در بیاد و این مورد اگر مرتب بیشتر بشه باعث کاهش سرعت و راندمان هارد و در ادامه مرگ اون میشه...

اگر نمایشی نباشه و هر روز تست می کنین و ارور زیاد میشه باید به فکر هارد دیگه ای باشین...

البته کابل و اتصالات SATA رو هم قبل از هر کاری تست کنین و اگر نیازه کابل رو تعویض کنین و پورت اتصال هارد به مادربرد رو با یک پورت دیگه تعویض کنین

تکان دادن کیس و در نتیجه هارد، گرمای فوق العاده شدید، کمبود توان پاور و یا پاور فیک و مشکلات اتصالات مادربرد و تغذیه اون هم میتونه از دلایل افزایش تعداد این سری ارورها باشه

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

اگر در تمام نرم افزارهایی که نصب داشتین (مثل HD TUNE - Hard Disk Sentinel و ... این ارور وجود داره (نصب همزمان چند ابزار مانیتورینگ هارد خودش دلیل وجود ارور هست، به تنهایی نصب و تست کنین و بعد از هر تست برای نصب نرم افزار بعدی،  بعد از پاک کردن کامل نرم افزار پیشین، ریستارت سیستم واجب هست) هارد داره بدسکتورها رو مارک می کنه و خودش اتوماتیک روی اونها چیزی نمینویسه یا نمیخونه یا حتی نمیذاره تحت کنترل ویندوز در بیاد و این مورد اگر مرتب بیشتر بشه باعث کاهش سرعت و راندمان هارد و در ادامه مرگ اون میشه...

اگر نمایشی نباشه و هر روز تست می کنین و ارور زیاد میشه باید به فکر هارد دیگه ای باشین...

البته کابل و اتصالات SATA رو هم قبل از هر کاری تست کنین و اگر نیازه کابل رو تعویض کنین و پورت اتصال هارد به مادربرد رو با یک پورت دیگه تعویض کنین

تکان دادن کیس و در نتیجه هارد، گرمای فوق العاده شدید، کمبود توان پاور و یا پاور فیک و مشکلات اتصالات مادربرد و تغذیه اون هم میتونه از دلایل افزایش تعداد این سری ارورها باشه

ممنون از توضیحات خوبتون

در مورد ارور که پیشرفتش کاملاً مشخصه (عکس پایین)

خودم قطع امید کرده بودم از هارد بخاطر همین یک هارد دیگه کنار این هارد گذاشتم و اطلاعات مهم هارد بدسکتور دارو سریع با هارد سالم عوض کردم  الان هر دو هارد دارند با هم کار می کنند مشکلی که پیش نمی یاد ؟ چون تا اونجایی که سرچ کردم بدسکتور یک جور نرم افزاری داریم که ممکنه بر اثر ویروس یا برنامه خراب و ... به وجود بیاد یک نوع بدسکتور سخت افزاری داریم که بر اثر ضربه به دیسک تکان دادن شدید و ... به وجود بیاد ...

یکم در موردش فکر کردم شاید خنده دار باشه اما احتمالش هست که بدسکتور نرم افزاری قابل انتقال به هارد سالم باشه با توجه به اینکه هارد سالم همزمان با هارد بدسکتور دار در حال کار هستند ؟

در مورد تست با قسمت ارور اسکن هم  تیک اسکن سریع هم برداشته شد و مشکلی نبود و تا حالا هیچ گونه علائم هم نداشته بدسکتور (شاید بخاطر اینکه کم بوده)

بازم ممنون از پاسخگویتون  امیدوارم بعد نصب ویندوز درست شه وگرنه باید بلاهای دیگه سرش در بیارم ...

Untitledq.png

لینک به دیدگاه

یه تصویر از صفحه اول نرم افزار HD Sentinel قرار میدین؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

یه تصویر از صفحه اول نرم افزار HD Sentinel قرار میدین؟

بله خدمت شما

Untitledc.png

لینک به دیدگاه

آره دیگه بدسکتور داره ولی این ازون هارد های قدیمی سگ جونه، 13 تا بدسکتور داره هنوز سرپاست،

واقعیتش بدسکتور داره، چیز مهمی داخل این نریز، اگر میخوای استفاده کنی دایم چکش کن هر از گاهی اگر وضعیتش بدتر شد، اطلاعاتش رو خالی کن جای دیگه.

مشخصات سخت افزاریتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

آره دیگه بدسکتور داره ولی این ازون هارد های قدیمی سگ جونه، 13 تا بدسکتور داره هنوز سرپاست،

واقعیتش بدسکتور داره، چیز مهمی داخل این نریز، اگر میخوای استفاده کنی دایم چکش کن هر از گاهی اگر وضعیتش بدتر شد، اطلاعاتش رو خالی کن جای دیگه.

مشخصات سخت افزاریتون چیه؟

core i3 4150

Gtx 950

B85 plus

سیستمم هم به قدمت هاردمه 😅

فقط یک سوال مشکل پیش نمی یاد که همزمان با یک هارد دیگه در حال استفاده هست ؟

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، best2best گفته است :

core i3 4150

Gtx 950

B85 plus

سیستمم هم به قدمت هاردمه 1f605.png

فقط یک سوال مشکل پیش نمی یاد که همزمان با یک هارد دیگه در حال استفاده هست ؟

سیستمت قدیمی نیست.

پاورت چیه؟

نه مشکلی پیش نمیاد با هارد دیگه استفاده کنی (اگر که باعث و بانی این بدسکتور ها پاور شما نباشه)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سیستمت قدیمی نیست.

پاورت چیه؟

نه مشکلی پیش نمیاد با هارد دیگه استفاده کنی (اگر که باعث و بانی این بدسکتور ها پاور شما نباشه)

پاور 650 گرین

تست hd tune همین الان گرفتم !!!

Untitledj.png

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، best2best گفته است :

پاور 650 گرین

تست hd tune همین الان گرفتم !!!

از هاردت استفاده کن فقط هر از گاهی با همین HD Sentinel چکش کن اوضاعش بدتر نشه.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

از هاردت استفاده کن فقط هر از گاهی با همین HD Sentinel چکش کن اوضاعش بدتر نشه.

حله مرسی واقعاً پاسخ دادید فعلاً با احتیاط باهاش سر می کنم ...

لینک به دیدگاه

درود

13 تا بد سکتور داشته و اصلاح شده اند. یک ماه استفاده و باز اسکن کن، اگر بدسکتور برنگشت قابل اعتماد است.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

13 تا بد سکتور داشته و اصلاح شده اند. یک ماه استفاده و باز اسکن کن، اگر بدسکتور برنگشت قابل اعتماد است.

سلام  .

بله حتماً فقط به شرطی اینکه بد سکتور افزایش نداشته باشه می شه یقین پیدا کرد اصلاح شده اند...معمولاً هر 3 روز یک بدسکتور اضافه می شه تو این چند باری که اضافه شده ... در حال حاضر که از 13 بالاتر نرفته ...

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، best2best گفته است :

سلام  .

بله حتماً فقط به شرطی اینکه بد سکتور افزایش نداشته باشه می شه یقین پیدا کرد اصلاح شده اند...معمولاً هر 3 روز یک بدسکتور اضافه می شه تو این چند باری که اضافه شده ... در حال حاضر که از 13 بالاتر نرفته ...

اصلاح شدن به این شکل است که از دفتر نشانیها خط می خورند و بنابراین  از مجموع سکتورها مجازا حذف می شوند. معمولا اگر روی دایره های نزدیک به مرکز دیسک باشند(بلوکهای آغازین) پس از مدتی زیاد می شوند. همینطور اگر هارددیسک ایراد سخت افزاری داشته باشد، باز بد سکتوری می شود. در هر دوی این حالتها در صورت استفاده مداوم پس از مدتی ایراد خود می نماید. در غیر این صورت قابل اعتماد است.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اصلاح شدن به این شکل است که از دفتر نشانیها خط می خورند و بنابراین  از مجموع سکتورها مجازا حذف می شوند. معمولا اگر روی دایره های نزدیک به مرکز دیسک باشند(بلوکهای آغازین) پس از مدتی زیاد می شوند. همینطور اگر هارددیسک ایراد سخت افزاری داشته باشد، باز بد سکتوری می شود. در هر دوی این حالتها در صورت استفاده مداوم پس از مدتی ایراد خود می نماید. در غیر این صورت قابل اعتماد است.

اها حله

واقعاً تشکر بابت راهنمایتون ...

لینک به دیدگاه

فکر می کنم دیگه داره می رسه به نفس مصنوعی 😶

وسط بازی کانتر یک تیک زد این رو اضافه کرد

Untitled2.png

Untitled23.png

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، best2best گفته است :

فکر می کنم دیگه داره می رسه به نفس مصنوعی 1f636.png

وسط بازی کانتر یک تیک زد این رو اضافه کرد

داداش رو دیوار این هارد نمیشه یادگاری نوشت. به فکر هارد نو باش.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

داداش رو دیوار این هارد نمیشه یادگاری نوشت. به فکر هارد نو باش.

اره انگار عمره خودش رو کرده 999 روز پیر شده دیگه باهاش سر می کنم تا تموم کنه 😢

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...