رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم amd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

حدود دو سال قبل بود که به فکر خرید سیستم افتادم اما اشتباهی که کردم این بود که نخریدم و الان قیمت ها شدید گرون شده و فکر میکنم گرون تر هم بشه متاسفانه به دلیل اینکه سیستم من خیلی قدیمیه و مال بیشتر از ده سال پیشه مجبورم الان با توجه به خرابی سیستم عوضش کنم مگرنه میدونم خریدن سیستم در گرونی کار اشتباهیه. بودجه من 5 یا 6 میلیونه اما با حسابی که خودم کردم با این پول چیزی نمیشه خرید. من سی پی یو 2400g مدنظر دارم که فعلا هزینه کارت گرافیک ندم و مادر بورد هم هنوز دقیقا تصمیم نگرفتم اما چیپست 450 به نظرم گزینه بهتری میاد با توجه به اینکه به اپدیت بایوس هم برای خوندن 2400g نیاز نداره,درباره کیس و پاور نظری ندارم اما درباره رم با توجه به اینکه کارت گرافیک استفاده نمیشه  و سی پی یو از رم سیستم استفاده میکنه رم 16 مناسب تر از رم 8 است اما از بودجه من فراتر میره!یکی از دوستان گفت خرید رم 8 هم به صرفه نیست چون بعدا بخوای اپگریت کنی باید این یکی رو بفروشی و دوتا 16 بگیری و اونموقع سر فروش این رم ممکنه به مشکل بربخوری.

من بار اولمه میخوام سیستم ببندم و تجربه ای ندارم اما داشتم فکر میکردم که اگر ممکن باشه برخی از قطعات مثل کیس پاور و رم(چون گارانتی دائم داره) رو از قبل بخرم و بعدش منتظر ورود رایزن 3000 ها باشم تا قیمت پردازنده و مادر بورد کمتر بشه(میشه؟)

لینک به دیدگاه

سلام ،هیچی که ارزون نمیشه

اما ایا مصرف اصلی شما گیم هست یا چیز دیگه،اگه گیم هست،چه بازی هایی بازی میکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجا رو ببینید به اکثر جوابهاتون میرسید

لینک به دیدگاه

سلام

پس با اومدن رایزن 3 ها و چیپست 570 امکان ارزون تر شدن رایزن 2000 و مادر بورد های چیپست 350و470و450 نیست؟مصرف اصلی من گیم نیست اما هر ازگاهی بازی میکنم و چندین عنوان هستند که بزودی منتشر میشند و علاقه دارم بتونم اونهارو تجربه کنم در حال حاضر نمیدونم چه سیستمی نیاز دارن که در پایین ترین حالت قابل اجرا باشن اما احتمالا حداقل رم مورد نیاز 8 باشه که با توجه به نداشتن کارت گرافیک رم سیستم به 6 گیگ کاهش پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

اینجا رو ببینید به اکثر جوابهاتون میرسید

ممنون از شما اینجارو دیده بودم قبل زدن این تاپیک جدا از مادربورد که فکر میکنم در اینده برای ارتقا مناسب نیست در واقع سئوال اصلی من درباره این هست که خرید جداگانه پاور و کیس و رم کار عاقلانه ای هست؟من نگران خرابی هستم چون قابلیت تستشون رو ندارم و به گارانتی هم نمیشه اعتماد داشت.اما اگر رایزن 3000 ها قیمت رو پایین تر میارن شاید ارزش ریسک داشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، zapo گفته است :

ممنون از شما اینجارو دیده بودم قبل زدن این تاپیک جدا از مادربورد که فکر میکنم در اینده برای ارتقا مناسب نیست در واقع سئوال اصلی من درباره این هست که خرید جداگانه پاور و کیس و رم کار عاقلانه ای هست؟من نگران خرابی هستم چون قابلیت تستشون رو ندارم و به گارانتی هم نمیشه اعتماد داشت.اما اگر رایزن 3000 ها قیمت رو پایین تر میارن شاید ارزش ریسک داشته باشه

مگه تو ایران زندگی نمیکنید !؟ قیمت جهانی هر کالایی هر چی باشه قیمت گذاری داخل فرق میکنه مثلا پر فروش بودن ، موجودی و غیره

قیمت جهانی اگه کاهش پیدا کنه تو ایران بعد چند ماه شاید یکمی بیاد پایین اما اگه دلار 100 تومن گرونتر بشه فوری روی کلیه اجناس کلی میکشن بالا

بهتره هر چی لازم دارید همین الان بخرید ، مگه تو این خراب شده تا حالا ارزونی دیدید که منتظرید !؟

اون بردی هم که پیشنهاد دادم 4 اسلات رم داره و تمامی پردازنده ها رو پشتیبانی میکنه مگه دیگه چی میخواین ؟ فقط رم با فرکانس بالا پشتیبانی نمیکنه که کسی با بودجه 5 تومن طرف رمهای فرکانس بالا نمیره چون گرونه ولی توی بازده گرافیک مجتمع تاثیر زیادی داره البته اگه بخواین بعدا کارت گرافیک تهیه کنین همون 2400 خوبه

لینک به دیدگاه

سلام 

حرف دوستمون Hassan.SK به نظرم کاملا درسته . قطعاتتون رو هرچه سریع تر بخرید تا بدتر از این نشده . به نظرم این 40 سال به اندازه کافی مشخصه که چیزی به اسم ارزونی تو این مملکت وجود نداره . بالای 10 سال پیش یه گرافیک hd 4670 خریدم 60 تومان . الان این گرافیک داره بالای 200 فروخته میشه واقعا مثل جوک میمونه وقتی تو این مملکت زندگی نکنی ولی ما داریم با پوست و استخون لمسش میکنیم متاسفانه . 

لینک به دیدگاه

سلام 

شما اگه قصد خرید هر چیزی دارید و پولش هم دارین بهتره هر چه زودتر تهیه کنید !

توصیه میکنم کارت گرافیک رو الان نخرید و در آینده به فکر اضافه کردن سری جدید Nvida و حداقل مدل های ارزون تر 1660 یا 1650 باشید .

5.6 PC Ryzen 2400G 8gb 3000MHz.PNG

البته شما با توجه به بودجتون میتونید به جای یک ماژول 8 گیگ با فرکانس 3000 MHz (که با توجه به نیازتون در آینده یکی دیگه اضافه کنید) دو ماژول 8 گیگ با فرکانس کمتر استفاده کنید

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/geil/geil-pristine-series-8gb-2400mhz-ddr4.html

همچنین اگه نیاز حتمی به کارت گرافیک دارید کانفیگ نزدیک به سیستم اکو لیون هم انتخاب زیاد بدی نیس البته مبتنی به اینتله !

5.8 PC intel G RX570 4gb.PNG

این پیشنهاد بندس ، دوستان با تجربه تر اگه نظر دیگه ای دارن خوشحال میشم مطرح کنن .

ویرایش شده توسط majid021
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

مگه تو ایران زندگی نمیکنید !؟ قیمت جهانی هر کالایی هر چی باشه قیمت گذاری داخل فرق میکنه مثلا پر فروش بودن ، موجودی و غیره

قیمت جهانی اگه کاهش پیدا کنه تو ایران بعد چند ماه شاید یکمی بیاد پایین اما اگه دلار 100 تومن گرونتر بشه فوری روی کلیه اجناس کلی میکشن بالا

بهتره هر چی لازم دارید همین الان بخرید ، مگه تو این خراب شده تا حالا ارزونی دیدید که منتظرید !؟

اون بردی هم که پیشنهاد دادم 4 اسلات رم داره و تمامی پردازنده ها رو پشتیبانی میکنه مگه دیگه چی میخواین ؟ فقط رم با فرکانس بالا پشتیبانی نمیکنه که کسی با بودجه 5 تومن طرف رمهای فرکانس بالا نمیره چون گرونه ولی توی بازده گرافیک مجتمع تاثیر زیادی داره البته اگه بخواین بعدا کارت گرافیک تهیه کنین همون 2400 خوبه

درست میگید.

از لحاظ فرکانس رم نگفتم از لحاظ تعویض سی پی یو در اینده منظورم بود که فک کنم برد باید عوض بشه.ممنون از شما,درباره فرکانس رم شنیدم که فرکانس 2400 برای سی پی یو های رایزن مناسبه و بالاتر ممکنه سیستم ناپایدار بشه درست شنیدم؟

در 16 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

حرف دوستمون Hassan.SK به نظرم کاملا درسته . قطعاتتون رو هرچه سریع تر بخرید تا بدتر از این نشده . به نظرم این 40 سال به اندازه کافی مشخصه که چیزی به اسم ارزونی تو این مملکت وجود نداره . بالای 10 سال پیش یه گرافیک hd 4670 خریدم 60 تومان . الان این گرافیک داره بالای 200 فروخته میشه واقعا مثل جوک میمونه وقتی تو این مملکت زندگی نکنی ولی ما داریم با پوست و استخون لمسش میکنیم متاسفانه . 

بله متاسفانه همینطوره

در 13 ساعت قبل، majid021 گفته است :

سلام 

شما اگه قصد خرید هر چیزی دارید و پولش هم دارین بهتره هر چه زودتر تهیه کنید !

توصیه میکنم کارت گرافیک رو الان نخرید و در آینده به فکر اضافه کردن سری جدید Nvida و حداقل مدل های ارزون تر 1660 یا 1650 باشید .

5.6 PC Ryzen 2400G 8gb 3000MHz.PNG

البته شما با توجه به بودجتون میتونید به جای یک ماژول 8 گیگ با فرکانس 3000 MHz (که با توجه به نیازتون در آینده یکی دیگه اضافه کنید) دو ماژول 8 گیگ با فرکانس کمتر استفاده کنید

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/geil/geil-pristine-series-8gb-2400mhz-ddr4.html

همچنین اگه نیاز حتمی به کارت گرافیک دارید کانفیگ نزدیک به سیستم اکو لیون هم انتخاب زیاد بدی نیس البته مبتنی به اینتله !

5.8 PC intel G RX570 4gb.PNG

این پیشنهاد بندس ، دوستان با تجربه تر اگه نظر دیگه ای دارن خوشحال میشم مطرح کنن .

ممنونم دوست عزیز

در 6 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

بنظرم پاور و cpu و رم رو دست دوم تهیه کنید بصرفه تر هست...

پاور دست دوم که زیاد اطمینانی بهش نیست اما درباره رم و سی پی یو درست میگین

پردازنده 2400 امکان نصب ویندوز 7 رو داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درست میگید.

از لحاظ فرکانس رم نگفتم از لحاظ تعویض سی پی یو در اینده منظورم بود که فک کنم برد باید عوض بشه.ممنون از شما,درباره فرکانس رم شنیدم که فرکانس 2400 برای سی پی یو های رایزن مناسبه و بالاتر ممکنه سیستم ناپایدار بشه درست شنیدم؟

بله متاسفانه همینطوره

ممنونم دوست عزیز

پاور دست دوم که زیاد اطمینانی بهش نیست اما درباره رم و سی پی یو درست میگین

پردازنده 2400 امکان نصب ویندوز 7 رو داره؟

اگه بخواین برای سری 3000 برد بگیرین حداقل 450 یا 470 میخواین که گرون میشه چون سری اول معلوم نیست ساپورت کنه یا نه ، سری دوم اما اگر داره !

اگه رم تو لیست ساپورت برد باشه مشکلی نداره و رایزن ها مخصوصا گرافیک مجتمع با رمهای فرکانس  بالا کارایی بهتری میدن

بهترین فرکانس هم همون 3000 هستش اما اگه بودجه کمه همون 2400 بگیرین با مقدار رم بیشتر 12 یا 16 گیگ 

توی سیستم همیشه پاور و هارد نو بگیرید که طول عمر دارن و پاور قلب سیستمه اگه به ترتر بیوفته به همه قطعات آسیب میزنه هارد هم که کل دیتا توشه و باید محافظت بشه 

ویندوز 7 هم نمیدونم بردی که میخواین بخرین توی ساپورتش نگاه کنین برد 320 هم 150 گذاشته روش در عرض چند روز ، جالبه هر چی پیشنهاد میدم فرقی نمیکنه از کدوم سایت فوری قیمتش میکشه بالا چندین بار برام تجربه شده !

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه بخواین برای سری 3000 برد بگیرین حداقل 450 یا 470 میخواین که گرون میشه چون سری اول معلوم نیست ساپورت کنه یا نه ، سری دوم اما اگر داره !

اگه رم تو لیست ساپورت برد باشه مشکلی نداره و رایزن ها مخصوصا گرافیک مجتمع با رمهای فرکانس  بالا کارایی بهتری میدن

بهترین فرکانس هم همون 3000 هستش اما اگه بودجه کمه همون 2400 بگیرین با مقدار رم بیشتر 12 یا 16 گیگ 

توی سیستم همیشه پاور و هارد نو بگیرید که طول عمر دارن و پاور قلب سیستمه اگه به ترتر بیوفته به همه قطعات آسیب میزنه هارد هم که کل دیتا توشه و باید محافظت بشه 

ویندوز 7 هم نمیدونم بردی که میخواین بخرین توی ساپورتش نگاه کنین برد 320 هم 150 گذاشته روش در عرض چند روز ، جالبه هر چی پیشنهاد میدم فرقی نمیکنه از کدوم سایت فوری قیمتش میکشه بالا چندین بار برام تجربه شده !

ممنونم بررسی کردم فرکانس های بالای 3000 کمتر از 15 درصد از فرکانس 2400  با رایزن 2400G قوی ترن.درباره ویندوز هم خوندم درایو گرافیکی رایزن این ویندوز رو ساپورت نمیکنه.

سئوال های اخر

بجای کیسی که پیشنهاد دادید میشه GREEN X2 Jagaur V2 Case  گرفت؟

بایوس برد رو از کجا میتونم اپدیت کنم؟فروشندگان انلاین مانند لیون کامپیوتر اینکار رو انجام میدن؟

و با لیست نهایی قطعاتی که بهش رسیدم میتونم مزاحم بشم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم بررسی کردم فرکانس های بالای 3000 کمتر از 15 درصد از فرکانس 2400  با رایزن 2400G قوی ترن.درباره ویندوز هم خوندم درایو گرافیکی رایزن این ویندوز رو ساپورت نمیکنه.

سئوال های اخر

بجای کیسی که پیشنهاد دادید میشه GREEN X2 Jagaur V2 Case  گرفت؟

بایوس برد رو از کجا میتونم اپدیت کنم؟فروشندگان انلاین مانند لیون کامپیوتر اینکار رو انجام میدن؟

و با لیست نهایی قطعاتی که بهش رسیدم میتونم مزاحم بشم؟

15% کم نیست ولی در وجود بودجه ، وقتی بودجه محدوده اولویتهای دیگه ای هست .

مقداری از انتخاب کیس بر میگرده به سلیقه این کیس گرونتره و 2 فن اضافه تر نسبت به کیس قبلی داره الان قیمت کیس زد گرند چک کردم شده 425 که فرق چندانی با ایکس 2 نداره و ایکس 2  صد در صد انتخاب بهتری هستش توی همون عکس زد گرند 343 هستش ! مربوط به چند روز پیش !

بایوس برد هم موقع خرید به فروشنده بگید براتون آپ کنن یا بعد خرید بدید گارانتی آپش کنه ، خودتون اگه بخواید آپدیت کنید باید پردازنده سری اول رایزن داشته باشید 

در خدمتم در حد توان کمک میکنیم ، خودتون هم اطلاعاتتون خوبه :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...