رفتن به مطلب

بهترین cpu برای بازی چیه؟

Recommended Posts

لطفا راهنمایی کنید و قیمت هم بدید.

یکی از اعضا e 8400 را معرفی کرد نطرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

لطفا راهنمایی کنید و قیمت هم بدید.

یکی از اعضا e 8400 را معرفی کرد نطرتون چیه؟

سلام دوست من فعلان ٍ8400 خوبه برای بازی E8500 هم بهتر :)

من خودم E8400 دارم الان روی سیستم وصله ولی نمی تونم بگم تویه بازی چطوری چون هنوز کارت گرافیک خریداری نکردمو کارت گرافیکم قدیمی هست

ولی سرعتش که فعلان خوبه:eek:

البته برای بازی رم و کارت گرافیک هم مهمه + مینبورد و :Dهارد

لینک به دیدگاه

خب حق با آقا سیناست

من e8400 رو به q6600 واسه بازی ترجیح میدم و اگه هم پول بیشتری داری می تونی همون e8500 رو بخری که قابلیت اورکلاک خیلی بالایی رو داره

لینک به دیدگاه

خب حق با آقا سیناست

من e8400 رو به q6600 واسه بازی ترجیح میدم و اگه هم پول بیشتری داری می تونی همون e8500 رو بخری که قابلیت اورکلاک خیلی بالایی رو داره

از هر دوی شما ممنونم

پس من cpu : e8400 رو میخرم

main رو چی پیشنهاد می دید؟

لینک به دیدگاه

از هر دوی شما ممنونم

پس

cpu : e8400

q6600 عزیز

بستگی داره منظورت از بازی چی باشه ولی اگه بازی هایی رو که تو راه و در اینده میاد رو میگی 6600 خیلی بهتر چون این بازی ها بر پایه ی 4 هسته ای هست حتی تو بازی های که الان هست هم بهتر بوده

4 هسته ای هستش . sinaset جان شما چون 8400 داری رو این cpu تعصب داری :)

لینک به دیدگاه

سی پی یو های amd هم برای بازی بسیار مناسبند . بستگی دارد چقدر بخواهین هزینه کنید .

لینک به دیدگاه

درود

متاسفانه ویرایش جدید پردازنده های دو هسته ای ای ام دی فقط از 6000 به بالا دارای دو مگابایت کش سطح دوم هستند.در صورتی که سابقا از سرعت 5200 دو مگ کش سطح دوم داشتند:).

لینک به دیدگاه

q6600 عزیز

بستگی داره منظورت از بازی چی باشه ولی اگه بازی هایی رو که تو راه و در اینده میاد رو میگی 6600 خیلی بهتر چون این بازی ها بر پایه ی 4 هسته ای هست حتی تو بازی های که الان هست هم بهتر بوده

4 هسته ای هستش . sinaset جان شما چون 8400 داری رو این cpu تعصب داری :)

I-man عزبز اگه تو q6600 رو بخاطر اینکه چهار هسته ای است قبول داری من حرفی ندارم

اما نظر بقه مهمه.

لینک به دیدگاه

برای بازی تو رزولیشن بالا cpu هیچ کاره هست

تو رزولیشن پایین حداقل 2.6 Ghz نیار دارید

بهترین انتخاب Q6600 با 15% اور کلاک هست با توجه به قیمت 170 هزار تومانیش

لینک به دیدگاه

برای بازی تو رزولیشن بالا cpu هیچ کاره هست

تو رزولیشن پایین حداقل 2.6 Ghz نیار دارید

بهترین انتخاب Q6600 با 15% اور کلاک هست با توجه به قیمت 170 هزار تومانیش

kakihot عزیز از شما هم ممنون

لینک به دیدگاه

درود

متاسفانه ویرایش جدید پردازنده های دو هسته ای ای ام دی فقط از 6000 به بالا دارای دو گیگابایت کش سطح دوم هستند.در صورتی که سابقا از سرعت 5200 دو مگ کش سطح دوم داشتند:).

2MB فکر کنم منظورتون بود .

درسته اما ای ام دی هم میتونه تو این رقابت باشه .

هرچند بهتره بیشتر روی گرافیک و رم کار کنید . با یه سی پی یو قوی و یک گرافیک ضعیف کاری از پیش نمی برید .

لینک به دیدگاه

درود

بله همکار عزیز.منظورم دو مگ بود که اشتباها در قسمت اول دو گیگ نوشتم.

چه کنیم دیگه این زندگی پیر کرده مارو . ذهن انسان هم که حسابی ارور پذیر هست.:)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بارها این مطلب گفته شوده که Q6600 خریدش اصلان به صرفه نیست و از نظر من حتا ایند نگری هم نیست تا بخواد بازی ها 4 هسته باید معلوم نیست کی بیاد سی پی یو های 4 هسته بهتر و ارزون تری نسبت به Q6600 امده

الان Q6600 حدود 10% ضعیفتر از E8400 است ولی در اینده ( که معلوم هم نیست کی هست)

حدود 40% بهتر از E8400 می شه

در حال حاضر فکر نکونم بازی باشه که سی پی یو های 4 هسته رو ساپورت کنه

در کل سی پی یو E8400 چتذ برتری نسبت به Q6600 داره

fsb 1333 ولی Q6600 fsb 1066 دوم سرعت E8400 که سرعت هر هسته 3 گیگ هست ولی Q6600 2.6 هست . سوم از فناوری 65 نانو استفاده می کنند که E8400 از 45nm ( گرمایی کمتری تولید می کند )

در کل از نظر من Q6600 از همین الان از رده خارج شوده درسته که سی پی یو E8400 هم از رده خارج شوده ولی معلوم نیست کی ولی هر چی باشه فعلان بهتر از Q6600 است

از نظر من Q6600 نه الان حرفی برای گفتن داره نه زمانی که بازی هایی 4 هسته امدن چون تو ان موقعه شما مطمعان باشید سی پی یو ها بهتر و با امکانات بالا و سرعت بالا و قیمت پایین تر امدن

Q6600 جزو سی پی یو هایی اولیه هستن

در ضمن قیمت این سی پی یو حدود 230 هزارتومان هست ( که دوستان بدون فنش رو گفتن)

قیمت E8400 حدود 180 تومان ( قیمت جهانیش هم یه چیزی تو همین مایه ها هست)

تصمیم نهایی با شماست

خدا حافظ

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بارها این مطلب گفته شوده که Q6600 خریدش اصلان به صرفه نیست و از نظر من حتا ایند نگری هم نیست تا بخواد بازی ها 4 هسته باید معلوم نیست کی بیاد سی پی یو های 4 هسته بهتر و ارزون تری نسبت به Q6600 امده

الان Q6600 حدود 10% ضعیفتر از E8400 است ولی در اینده ( که معلوم هم نیست کی هست)

حدود 40% بهتر از E8400 می شه

در حال حاضر فکر نکونم بازی باشه که سی پی یو های 4 هسته رو ساپورت کنه

در کل سی پی یو E8400 چتذ برتری نسبت به Q6600 داره

fsb 1333 ولی Q6600 fsb 1066 دوم سرعت E8400 که سرعت هر هسته 3 گیگ هست ولی Q6600 2.6 هست . سوم از فناوری 65 نانو استفاده می کنند که E8400 از 45nm ( گرمایی کمتری تولید می کند )

در کل از نظر من Q6600 از همین الان از رده خارج شوده درسته که سی پی یو E8400 هم از رده خارج شوده ولی معلوم نیست کی ولی هر چی باشه فعلان بهتر از Q6600 است

از نظر من Q6600 نه الان حرفی برای گفتن داره نه زمانی که بازی هایی 4 هسته امدن چون تو ان موقعه شما مطمعان باشید سی پی یو ها بهتر و با امکانات بالا و سرعت بالا و قیمت پایین تر امدن

Q6600 جزو سی پی یو هایی اولیه هستن

در ضمن قیمت این سی پی یو حدود 230 هزارتومان هست ( که دوستان بدون فنش رو گفتن)

قیمت E8400 حدود 180 تومان ( قیمت جهانیش هم یه چیزی تو همین مایه ها هست)

تصمیم نهایی با شماست

خدا حافظ

درود

سينا جان ممنون

e8500 تو بازار هست؟

نظرت چيه؟ قيمت بده

لینک به دیدگاه

درود

سينا جان ممنون

e8500 تو بازار هست؟

نظرت چيه؟ قيمت بده

سلام دوست

راست تنها اختلاف E8400 , E8500 تویه این که

E8400 سرعتش : 3.0است

ولی E8500 سرعتش 3.15 است

قیمتش حدود 280 تومان است

راستش من نمی دونم این دوتا چه فرق با هم دارن که این هم اختلاف قیمت دارند

به نظر من همون E8400 بخریی باقی پولت رو بزاری برای رم و کارت گرافیک خوب می شه

من الان خودم سی پی یومE8400 است ولی فکر کنم تویه پست قبلیم گفتم

هنوز نمی دونم تویه بازی چه جوری چون هنوز کارت گرافیک ندارم ( درست حسابی)

این کارت گرافیک قدیمی هست

وقتی 4870 رو به امید خدا نداختم روش بهتون می گم

ولی احساس می کنم سیستم اخر سرعت هست:)

چون یه رم توپ انداختم روش

CORSAIR- Dual Channel 2GB - 800-(2x1GB)XMS2 DHX

ممنون و خدا حافظ

لینک به دیدگاه

سینا جان فکر کنم فرقشون تو اورکلاک معلوم میشه :eek:

سلام دوست من

فکر کنم فرقشون فقط تویه اور باشه:)

من یه جایی دیم که سی پی یو E8400 تا 4.2 اور می شه ولی E.8500 رو نمی دونم

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از نظر همه دوستان

راجع به اینکه E8400 یا E8500 و یا q6600 توی تمام تستها هم نشون داده شده که CPU Q6600 برتر از دو سی پی دیگه است

وهمینطور اید به این نکته توجه داشت که قدرت و کیفیت پردازندگی CPU تاثیر مستقیم در پردازندگی VGA و 3D Preview داره که این مطلب در تستهایی که در مورد یه VGA در دوسیستم با دو CPU مختلف به وضوح مشخص شده

در این محدوده قیمت به نظر من بهترین انتخاب Q6600 هست

موفق باشید

لینک به دیدگاه

تفاوت E8400 و E8500 دقیقا مثل تفاوت q9450 , q9550 هست که اولی 2.66 و دومی 2.83 هست ولی اختلاف قیمت بالایی داره(220 تومن) به نظر من اینجور موارد همیشه اونکه پایین تره خیلی به صرفه تره .فقط تو اوور تفاوت دارن

لینک به دیدگاه

به نظر من هم E8500 اختلاف قيمت نا معقولي داره.ما كه خودمون همين E8400 رو راحت و بدون هيچ افزايش ولتاژ و بدون هيچ خنك كننده اضافي تا 3/5 Ghz اور كرديم.به نظر شما فعلا به بالاتر از اين فركانس نياز هست؟ منظورم براي نرم افزارهاي امروزي و بازي هاي امروزي ؟من كه فكر نميكنم به بيشتر از اين فركانس احتياج باشه.پس عقل و منطق ميگه E8400 بهترين گزينه است.البته به نظر من.q6600 هم خوب خيلي خوبه ولي به نظر اين حقير توي كارهايي كه ما به طور روزانه با كامپيوتر انجام ميديم فعلا فرق چنداني بين 4 هسته اي و 2 هسته اي نيست.چون بيشتر نرم افزارها هنوز براي كار با 4 هسته اي ها بهينه سازي نشدند.اميدوارم كه كمكي كرده باشم.ولي خوب وسواس رو هيچ وقت نميشه كاريش كرد.عقل يه چيزي ميگه.دل يه چيز ديگه.

موفق باشيد.

لینک به دیدگاه

به نظر من هم E8500 اختلاف قيمت نا معقولي داره.ما كه خودمون همين E8400 رو راحت و بدون هيچ افزايش ولتاژ و بدون هيچ خنك كننده اضافي تا 3/5 Ghz اور كرديم.به نظر شما فعلا به بالاتر از اين فركانس نياز هست؟ منظورم براي نرم افزارهاي امروزي و بازي هاي امروزي ؟من كه فكر نميكنم به بيشتر از اين فركانس احتياج باشه.پس عقل و منطق ميگه E8400 بهترين گزينه است.البته به نظر من.q6600 هم خوب خيلي خوبه ولي به نظر اين حقير توي كارهايي كه ما به طور روزانه با كامپيوتر انجام ميديم فعلا فرق چنداني بين 4 هسته اي و 2 هسته اي نيست.چون بيشتر نرم افزارها هنوز براي كار با 4 هسته اي ها بهينه سازي نشدند.اميدوارم كه كمكي كرده باشم.ولي خوب وسواس رو هيچ وقت نميشه كاريش كرد.عقل يه چيزي ميگه.دل يه چيز ديگه.

موفق باشيد.

سلام دوست من

حرف شما تا حدود تایید می کنم

من خودم E8400 دارم ولی فعلان دماش بالا هست و تا اون حدی که شما گفتید رو نمی تونم اورکلاک کنم ( البته فکر اشکال از خمیر سیلیکون هست)

در مورد Q6600 من می گم خرید این سی پی یو به صرفه نیست

هم این که برنامه ها براش بهینه نشود و دوم این که هنوز امکانت این سی پی یو چهار هسته پایین هست

از قبیل فناوری 65nm و FSb 1066

در کل به نظر من فعلان خرید Q6600 به صرفه نیست و همچنین امکاناتش هم پایینه

ممنون و خدا حافظ

:)

لینک به دیدگاه

درود

من با دوستمون azby موافقم . خیلی از مصرف کننده ها فقط بر طبق تبلیغات خرید میکنن . و در مورد خیلی از قطعاتی که برای خودشون میخرن تمام و کمال ازش کار نمی کشن .و خیلی افراد رو من دیدم که همون روزهای وال یه سری کارها انجام میدن و بعد دیگه سیستم میره برای انترنت و امسال این کارها .

در کل در مورد این CPU ها باید هم کارایی رو چک و مقایسه کرد و هم قیمت رو . قیمت توی انتخاب قطعات تاثیر زیادی داره . و خیلی وقتها شده یک قطعه ای 10 درصد قویتر بوده ولی قیمتش 30 درصد بالاتر بوده و باید این کارایی و قیمت با هم همخونبی داشته باشن .

لینک به دیدگاه

سینا جان q6600 یکی از بهترینهاست . قبلا شاید به صرفه نبود ولی الان با قیمتی که پیدا کرده انتخاب بسیار خوببیه .

لینک به دیدگاه

ا سلام.

من اين مطلب رو بيشتر براي دوستاني ميگم كه ملاكشون براي خريد يك سي پي يو , كارايي به قيمت باشه نه فقط كارايي.توي يكي از مجلات معتبر كامپيوتر كشور خودمون كه نميدونم مجاز هستم اسمشو بگم يا نه خوندم كه نوشته بود در حال حاضر بهترين انتخاب براي سي پي يو كه بتونه crysis رو در حد بالا اجرا كنه از بين core 2 duo ها بايد فركانسش از 1/8 به بالا باشه و از بين athlon ها بايد از 2/8 به بالا باشه.حالا ما amd رو كار نداريم.ولي تو core 2 duo ها ميبينيم كه چقدر انتخاب با هزينه هاي بسيار معقول وجود داره.ناگفته نمونه كه q6600 بسيار خوبه و به قول معروف جوابشو پس داده.حالا كه قيمتشم پايين اومده خوب بهترم شده.ممنون.

موفق باشيد

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام .بهترین سی پی یو برای بازی تا سقف 160.000 که عمری هم باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...