رفتن به مطلب

مشکل با خنک کننده مایع گرین Green GLC240-EVO

Recommended Posts

• ارسال 98
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

واتر کولر شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m2relax گفته است :

واتر کولر شما چیه ؟

رو دو تا سیستم مختلف دارم:

Green 240 Evo

Green 360 Evo

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

رو دو تا سیستم مختلف دارم:

Green 240 Evo

Green 360 Evo

240 دور پمپت رو چنده و حداکثر دما رو چند نشون میده؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m2relax گفته است :

240 دور پمپت رو چنده و حداکثر دما رو چند نشون میده؟ 

تهش 40 - 41

ولی دیگه 51 ندیدم روش، حالا خود پشتیبانی گرین بهتر میتونه قضاوت کنه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

تهش 40 - 41

ولی دیگه 51 ندیدم روش، حالا خود پشتیبانی گرین بهتر میتونه قضاوت کنه.

این بنده خدایی که آی دی دادی بهم پشتیبانی گرین زده آخرین بازدید سال 95 !!! اصن توی فروم فعال هست؟!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در در 15 خرداد 1398 در 18:52، m2relax گفته است :

سلام دوستان من واترکولینگ evo 240 گرین دارم و سی پی یو ام هم i7 7700 هستش . گهگاهی صدای ریزی حس میکنم از سمت پمپ انگار میاد و حدس میزنم صدای پمپ باشه . همیشه نیست و دقت کردم مثلا دمای مایع کولانت که بالای 40 درجه میره و بعدش که دما بخواد بیاد پایین تر انگار این صدا بیشتر میاد . خواستم بدونم دوستانی که از سری واترکولینگ های گرین دارند یه راهنمایی بکنند ببینم مشکل خاصی هست یا نه طبیعیه . ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام. چند وقته این خنک کننده رو دارید ؟ از ابتدا اینگونه بوده یا به تازگی این مشکل پیش اومده؟

اگر از نصب صحیح خنک کننده اطمینان دارید و تنظبمات بایوس در حالت پیش فرض هست خنک کننده رو برای بررسی بیشتر به گارانتی ارسال کنید.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :

سلام. چند وقته این خنک کننده رو دارید ؟ از ابتدا اینگونه بوده یا به تازگی این مشکل پیش اومده؟

اگر از نصب صحیح خنک کننده اطمینان دارید و تنظبمات بایوس در حالت پیش فرض هست خنک کننده رو برای بررسی بیشتر به گارانتی ارسال کنید.

سلام تازه گرفتم حدود یک ماهه. تنظیمات بایوس رو والا دست نزدم باز اگر موردی هست تو بایوس بگین چک کنم. من کابل واتر پمپ رو مستقیم با تبدیل به پاور نصب کردم و دوتا فن رادیاتور رو با تبدیل دو به یک به محل اتصال فن سی پی یو نصب کردم. واتر کولر رو هم طبق دفترچه راهنمای داخل جعبه خودم نصب کردم. فقط به جای فن های استوک واترکولر از فنهای rgb گرین بال کوسه ای gf120 استفاده کردم. 

ویرایش شده توسط m2relax
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

سلام تازه گرفتم حدود یک ماهه. تنظیمات بایوس رو والا دست نزدم باز اگر موردی هست تو بایوس بگین چک کنم? من کابل واتر پمپ رو مستقیم با تبدیل به پاور نصب کردم و دوتا فن رادیاتور رو با تبدیل دو به یک به محل اتصال فن سی پی یو نصب کردم. واتر کولر رو هم طبق دفترچه راهنمای داخل جعبه خودم نصب کردم. فقط به جای فن های استوک واترکولر از فنهای rgb گرین بال کوسه ای gf120 استفاده کردم. 

؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اولش برای چند دقیقه باید پمپ سرو صدا کنه و بعد صداش محو میشه.

دمای کولانت معمولا 37 بالاتر نمیره، اتصال پمپ رو مستقیم به خود پاور بزنید و یا اگر با مادربرد کنترل میشه، ببرید روی 100 در 100

سلام ارمین جان

خوبی؟

دمای محیط تست هایی که انجام میدی حدودا چقدره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم. والا منم green 240 دارم. وقتی دور پمپ رو رو ی 100 درصد میبرم صدای پمپ واقعا زیاد میشه و اینو فرستادم گارانتی خیلی راحت گفتند قطعه مکانیکی است و مشکلی نداره صداش. متاسفانه گارانتی ها خیلی ضعیف شدند. منم دور پمپ رو معمولا رو 50 تا 75 میزارم که صداش تقریبا خیلی کمه و از نظر دما مشکلی ندارم ولی اینکه این گارانتی گرین به این راحتی از پذیرش مسئولیت سر باز زد خیلی ناراحتم کرد.توی این گرمای واقعا وحشتناک اهواز توی ماه رمضان چندین بار رفتم تا تونستم ارسالش کنم بعدش هم نتیجش شد این( حدود 17 روز هم طول کشید تا برگشت خورد بهم)... صدارو بشنوید فقط در فیلم زیر

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

ویدیو آپلود  نشد در لینک زیر گذاشتم...

http://s5.picofile.com/file/8363011192/video_2019_06_09_07_33_36.mp4.html

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، m2relax گفته است :

سلام تازه گرفتم حدود یک ماهه. تنظیمات بایوس رو والا دست نزدم باز اگر موردی هست تو بایوس بگین چک کنم. من کابل واتر پمپ رو مستقیم با تبدیل به پاور نصب کردم و دوتا فن رادیاتور رو با تبدیل دو به یک به محل اتصال فن سی پی یو نصب کردم. واتر کولر رو هم طبق دفترچه راهنمای داخل جعبه خودم نصب کردم. فقط به جای فن های استوک واترکولر از فنهای rgb گرین بال کوسه ای gf120 استفاده کردم. 

به گارانتی ارسال کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

سلام دوست خوبم. والا منم green 240 دارم. وقتی دور پمپ رو رو ی 100 درصد میبرم صدای پمپ واقعا زیاد میشه و اینو فرستادم گارانتی خیلی راحت گفتند قطعه مکانیکی است و مشکلی نداره صداش. متاسفانه گارانتی ها خیلی ضعیف شدند. منم دور پمپ رو معمولا رو 50 تا 75 میزارم که صداش تقریبا خیلی کمه و از نظر دما مشکلی ندارم ولی اینکه این گارانتی گرین به این راحتی از پذیرش مسئولیت سر باز زد خیلی ناراحتم کرد.توی این گرمای واقعا وحشتناک اهواز توی ماه رمضان چندین بار رفتم تا تونستم ارسالش کنم بعدش هم نتیجش شد این( حدود 17 روز هم طول کشید تا برگشت خورد بهم)... صدارو بشنوید 

سلام. شماره پیگیری گارانتی رو ذکر کنید بنده پیگیری می کنم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

سلام. شماره پیگیری گارانتی رو ذکر کنید بنده پیگیری می کنم.

سلام. کد پذیرش:32715 اگر هم شماره سریال گارانتی نیازه که بدم

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

سلام. کد پذیرش:32715 اگر هم شماره سریال گارانتی نیازه که بدم

می تونید جهت نصب بلاک روی سوکت رو 90 درجه به سمت برعکس عقربه های ساعت بچرخونید و دوباره تست کنید. چون همکاران بنده بدون شک وقتی خودشون تست کردن این صدا رو نشنیدن وگرنه مشکل شما رو حل می کردند. اگر مشکل حل نشد:

دستگاه رو همراه با محتویات کامل و جعبه محصول به این آدرس تیپاکس کنید: 

تهران، خیابان سمیه، بین خیابان سپهبد قرنی و خیابان استاد نجات الهی (ویلا)، جنب دادگاه شهید بهشتی، شماره 215 ساختمان سبز، طبقه اول، واحد تحقیق و توسعه (R&D)

روی جعبه بزرگ بنویسید برسد به دست آقای موسوی یا شعبانی (واحد R&D). تمامی هزینه های رفت و برگشت محصول بر عهده گرین خواهد بود و سعی می کنیم در کمترین زمان ممکن انجام وظیفه کنیم.

لطف کنید به محض ارسال از طریق پیغام خصوصی بنده رو در جریان بگذارید

بابت مشکل پیش آمده متاسفیم و امیدواریم عذرخواهی ما را بپذیرید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

به گارانتی ارسال کنید.

آدرس نمایندگی همدان رو بفرمایید

لینک به دیدگاه

سلام.

تو قم نمایندگی ندارید دیگه؟

2تا نمایندگی داشتید قبلتر. الان هیشکی نیست؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

تو قم نمایندگی ندارید دیگه؟

2تا نمایندگی داشتید قبلتر. الان هیشکی نیست؟

این لیستی که فرستادم نمایندگان خدمات پس از فروش (گارانتی) گرین هستند. نمایندگان فروش محصولات گرین با این لیست تفاوت دارد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

می تونید جهت نصب بلاک روی سوکت رو 90 درجه به سمت برعکس عقربه های ساعت بچرخونید و دوباره تست کنید. چون همکاران بنده بدون شک وقتی خودشون تست کردن این صدا رو نشنیدن وگرنه مشکل شما رو حل می کردند. اگر مشکل حل نشد:

دستگاه رو همراه با محتویات کامل و جعبه محصول به این آدرس تیپاکس کنید: 

تهران، خیابان سمیه، بین خیابان سپهبد قرنی و خیابان استاد نجات الهی (ویلا)، جنب دادگاه شهید بهشتی، شماره 215 ساختمان سبز، طبقه اول، واحد تحقیق و توسعه (R&D)

روی جعبه بزرگ بنویسید برسد به دست آقای موسوی یا شعبانی (واحد R&D). تمامی هزینه های رفت و برگشت محصول بر عهده گرین خواهد بود و سعی می کنیم در کمترین زمان ممکن انجام وظیفه کنیم.

لطف کنید به محض ارسال از طریق پیغام خصوصی بنده رو در جریان بگذارید

بابت مشکل پیش آمده متاسفیم و امیدواریم عذرخواهی ما را بپذیرید.

چشم دوباره ارسال خواهم کرد. با تشکر از پیگیری شما.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

سلام دوست خوبم. والا منم green 240 دارم. وقتی دور پمپ رو رو ی 100 درصد میبرم صدای پمپ واقعا زیاد میشه و اینو فرستادم گارانتی خیلی راحت گفتند قطعه مکانیکی است و مشکلی نداره صداش. متاسفانه گارانتی ها خیلی ضعیف شدند. منم دور پمپ رو معمولا رو 50 تا 75 میزارم که صداش تقریبا خیلی کمه و از نظر دما مشکلی ندارم ولی اینکه این گارانتی گرین به این راحتی از پذیرش مسئولیت سر باز زد خیلی ناراحتم کرد.توی این گرمای واقعا وحشتناک اهواز توی ماه رمضان چندین بار رفتم تا تونستم ارسالش کنم بعدش هم نتیجش شد این( حدود 17 روز هم طول کشید تا برگشت خورد بهم)... صدارو بشنوید فقط در فیلم زیر

شما مشکل دمای بالای کولاتت نداشتی؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، m2relax گفته است :

شما مشکل دمای بالای کولاتت نداشتی؟ 

والا ماله من از نوعی نیست که دما رو نشون بده.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

به گارانتی ارسال کنید.

دوست عزیز من امشب به ذهنم رسید که با برنامه معروف AIDA64 یه تست استرس و دمای CPU و کل سیستم رو بگیرم شاید متوجه شدیم مشکل دمای بالای کولانت واترکولر و صدای پمپش از کجاست  و سریع واترکولر رو ارسال نکنم به گارانتی چون شاید متوجه ایراد کار شدیم و نیازی به ارسال به گارانتی هم نباشد (البته ارسال به گارانتی گزینه آخر هست و نتیجه نگیرم میفرستم) .

اما نتایج تست جالب بودن چون من در دو حالت  مختلف تست رو انجام دادم حالت اول تحت استرس قرار دادن CPU و Ram بصورت لود صد در صد به مدت 25 دقیقه و حالت دوم تست تحت استرس قرار دادن CPU و GPU و RAM به صورت لود صد در صد به مدت 25 دقیقه. نتایج ثبت دماها در حالتهای مختلف تستی که گرفتم جالبه!!! (دمای اتاق در تست هر دو حالت 22 درجه بود و دور پمپ روی 2600 دور بر دقیقه بود )

**** حالت اول تست (استرس قرار دادن فقط CPU و RAM )

دمای مایع کولانت قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle برابر 36 درجه

دمای CPU قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle  برابر 40 درجه 

دمای گرافیک قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle ( درحالت اول تست /گرافیک رو تحت استرس قرار ندادم و فقط دما رو ثبت کردم ) برابر با 44 درجه

**** اما دمای های اندازه گیری شده بعد از  تست و استرس قرار دادن  فقط CPU و RAM به مدت 25 دقیقه در حالت لود صد در صد :

حد اکثر دمای مایع کولانت  برابر 42.3 درجه

حد اکثر دمای CPU  برابر 71 درجه 

حد اکثر دمای گرافیک ( درحالت اول تست / گرافیک رو تحت استرس قرار ندادم و فقط دما رو ثبت کردم ) برابر با همون دمای قبلی 44 درجه

**** حالت دوم تست (استرس قرار دادن  CPU و RAM و GPU )

دمای مایع کولانت قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle برابر37 درجه

دمای CPU قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle  برابر 41 درجه 

دمای گرافیک قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle ( درحالت اول تست /گرافیک رو تحت استرس قرار ندادم و فقط دما رو ثبت کردم ) برابر با 40 درجه

**** اما دمای های اندازه گیری شده بعد از  تست و استرس قرار دادن CPU و RAM و GPU  به مدت 25 دقیقه در حالت لود صد در صد :

حد اکثر دمای مایع کولانت  برابر 50 درجه!

حد اکثر دمای CPU  برابر 81 درجه !

حد اکثر دمای گرافیک  برابر با دمای  73 درجه

با توجه به نتایج هر دو تست من خودم حس میکنم دمای کارت گرافیکم  ( MSI RX480 GamingX 8G ) باعث افزایش دمای مایع کولانت و به طبع CPU میشه! نظر دوستان عزیز چیه ؟ (قبل از اینکه واترکولرم رو ارسال کنم به گارانتی برای بررسی)

تصاویر تست رو هم ضمیمه میکنم

تست حالت اول.png

تست حالت دوم.png

ویرایش شده توسط m2relax
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، m2relax گفته است :

دوست عزیز من امشب به ذهنم رسید که با برنامه معروف AIDA64 یه تست استرس و دمای CPU و کل سیستم رو بگیرم شاید متوجه شدیم مشکل دمای بالای کولانت واترکولر و صدای پمپش از کجاست  و سریع واترکولر رو ارسال نکنم به گارانتی چون شاید متوجه ایراد کار شدیم و نیازی به ارسال به گارانتی هم نباشد (البته ارسال به گارانتی گزینه آخر هست و نتیجه نگیرم میفرستم) .

اما نتایج تست جالب بودن چون من در دو حالت  مختلف تست رو انجام دادم حالت اول تحت استرس قرار دادن CPU و Ram بصورت لود صد در صد به مدت 25 دقیقه و حالت دوم تست تحت استرس قرار دادن CPU و GPU و RAM به صورت لود صد در صد به مدت 25 دقیقه. نتایج ثبت دماها در حالتهای مختلف تستی که گرفتم جالبه!!! (دمای اتاق در تست هر دو حالت 22 درجه بود و دور پمپ روی 2600 دور بر دقیقه بود )

**** حالت اول تست (استرس قرار دادن فقط CPU و RAM )

دمای مایع کولانت قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle برابر 36 درجه

دمای CPU قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle  برابر 40 درجه 

دمای گرافیک قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle ( درحالت اول تست /گرافیک رو تحت استرس قرار ندادم و فقط دما رو ثبت کردم ) برابر با 44 درجه

**** اما دمای های اندازه گیری شده بعد از  تست و استرس قرار دادن  فقط CPU و RAM به مدت 25 دقیقه در حالت لود صد در صد :

حد اکثر دمای مایع کولانت  برابر 42.3 درجه

حد اکثر دمای CPU  برابر 71 درجه 

حد اکثر دمای گرافیک ( درحالت اول تست / گرافیک رو تحت استرس قرار ندادم و فقط دما رو ثبت کردم ) برابر با همون دمای قبلی 44 درجه

**** حالت دوم تست (استرس قرار دادن  CPU و RAM و GPU )

دمای مایع کولانت قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle برابر37 درجه

دمای CPU قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle  برابر 41 درجه 

دمای گرافیک قبل از شروع تست در حالت بیکاری idle ( درحالت اول تست /گرافیک رو تحت استرس قرار ندادم و فقط دما رو ثبت کردم ) برابر با 40 درجه

**** اما دمای های اندازه گیری شده بعد از  تست و استرس قرار دادن CPU و RAM و GPU  به مدت 25 دقیقه در حالت لود صد در صد :

حد اکثر دمای مایع کولانت  برابر 50 درجه!

حد اکثر دمای CPU  برابر 81 درجه !

حد اکثر دمای گرافیک  برابر با دمای  73 درجه

با توجه به نتایج هر دو تست من خودم حس میکنم دمای کارت گرافیکم  ( MSI RX480 GamingX 8G ) باعث افزایش دمای مایع کولانت و به طبع CPU میشه! نظر دوستان عزیز چیه ؟ (قبل از اینکه واترکولرم رو ارسال کنم به گارانتی برای بررسی)

تصاویر تست رو هم ضمیمه میکنم

تست حالت اول.png

تست حالت دوم.png

داداش گرافیک وقتی میره زیر لود‌حرارت زیادی تولید میکنه داخل کیس چون فن هاش همه هوای گرم‌رو میدن سمت بالا و این عادی هست. ولی کلا یا کولر خراب هست و یا قدرت مناسبی نداره ، من خودم دمای کولانتم ۲۸ درجس.  الان تو اوج گرما ۳۱ ۳۲ دمای محیط هم ۲۷ ۲۸ درجس. با 8700k.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...