رفتن به مطلب

2 خروجی از 2 کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من  یه کارت زوتاک 1080 دارم و چند سناریو دارم که میخواستم راه حلشونو بدونم توی اینترنت زیاد سرچ کردم ولی اکثرا سوالشون برای استفاده چند مانیتور به صورت widescreen و بالا بردن رزولوشن بوده.

1. سناریوی اول اینه که من یه مانیتور 144 هرتز دارم و گرافیک با کابل dvi به مانیتور وصله و خروجی hdmi کارت گرافیک به یک extender (که طبیعتا 60 هرتزی هست ) که اون سرش به تلویزیون خونه وصله. حالا مشکل اینه که وقتی اکستندرو روشن میکنم هر دو خروجی 60 هرتز میگیرن که روی مانیتورم خیلی تصویر لگ دار(خیلی زیاد در این حد که حتی یه فیلم 25 فریمی هم عجیب غریب میشه) میشه ولی رو تلویزیون کاملا نرمال  هست. حالا سوال من اینه که این مشکل اگه برطرف هم بشه بازم توی پرفرمنس روی بازی های سنگین خیلی تاثیر میذاره. میخواستم بدونم اگه یه کارت ارزان و قدیمی تر مثلا GTX 750 رو بذارم کنار این کارت (SLI منظورم نیست ) میشه یه خروجی جدید از این کارت گرفت که روی اون کارت تاثیر نذاره و دقیقا همون تصویری که کارت اول میده رو بده ؟

2. سناریوی دومم اینه که میشه اون کارت دوم رو جوری تنظیم کرد که خروجیی متفاوت بده مثلا روی کارت اول دارم گیم میزنم در همون حالت کارت دوم تصویر نرم افزار VLC رو بده (غیر از حالت Extended Display)

😄

لینک به دیدگاه

الله اکبر 

من که این سناریو های شما رو درک نمیکنم😂

دوستان با تجربه این بنده خدا رو یاری بدید

لینک به دیدگاه

الله اکبر 

من که این سناریو های شما رو درک نمیکنم😂

دوستان با تجربه این بنده خدا رو یاری بدید

لینک به دیدگاه

در در 2 خرداد 1398 در 20:29، Sam-j گفته است :

سلام

من  یه کارت زوتاک 1080 دارم و چند سناریو دارم که میخواستم راه حلشونو بدونم توی اینترنت زیاد سرچ کردم ولی اکثرا سوالشون برای استفاده چند مانیتور به صورت widescreen و بالا بردن رزولوشن بوده.

1. سناریوی اول اینه که من یه مانیتور 144 هرتز دارم و گرافیک با کابل dvi به مانیتور وصله و خروجی hdmi کارت گرافیک به یک extender (که طبیعتا 60 هرتزی هست ) که اون سرش به تلویزیون خونه وصله. حالا مشکل اینه که وقتی اکستندرو روشن میکنم هر دو خروجی 60 هرتز میگیرن که روی مانیتورم خیلی تصویر لگ دار(خیلی زیاد در این حد که حتی یه فیلم 25 فریمی هم عجیب غریب میشه) میشه ولی رو تلویزیون کاملا نرمال  هست. حالا سوال من اینه که این مشکل اگه برطرف هم بشه بازم توی پرفرمنس روی بازی های سنگین خیلی تاثیر میذاره. میخواستم بدونم اگه یه کارت ارزان و قدیمی تر مثلا GTX 750 رو بذارم کنار این کارت (SLI منظورم نیست ) میشه یه خروجی جدید از این کارت گرفت که روی اون کارت تاثیر نذاره و دقیقا همون تصویری که کارت اول میده رو بده ؟

2. سناریوی دومم اینه که میشه اون کارت دوم رو جوری تنظیم کرد که خروجیی متفاوت بده مثلا روی کارت اول دارم گیم میزنم در همون حالت کارت دوم تصویر نرم افزار VLC رو بده (غیر از حالت Extended Display)

1f604.png

سناریوی پیچیده ای شد

حالا ی سوال  با مانیتور میخای گیم بزنی و با تلویزیون میخای فیلم ببینی درسته؟ اگ اینجوریه ک با شیر کردن هارد و استریم  رو تلویزیون ب راحتی این مشکل حل میشه و کابل هم لازم نداریحتی با نرمافزار vlc هم میشه استریم کرد فقط کافیه تلوزیون و pc رو یک شبکه لن باشن

و اگ فاصله تلویزیون از سیستم زیاده و  میخای رو جفتش همزمان گیم بزنی و فیلم ببینی  باید از کابل های اکتیو استفاده کنی

لینک به دیدگاه

در در 2 خرداد 1398 در 20:29، Sam-j گفته است :

سلام

1f604.png

این سناریو نشدنیه مثل اینکه 2تا موس به کیس وصل کنی انتظار داشته باشی 2تا نشانگر ظاهر بشه

دوم اینکه sli هم نمیتونید بکنید چون باید کارت مشابه باشه و اینکه sli هم کنید فقط از 1دونه کارت تصویر میگیرید

کلا نشدنیه همچین چیزی نمیتونم به کلمه بیانش کنم ولی نمیشه

ترجیحا دنبال حل مشکل باشید چون کارت شما راحت چندتا نمایشگر رو ساپورت میکنه ولی اینکه یکی 144 باشه یکی 60 رو اطلاع ندارم باید datasheet کارتتون رو مطالعه کنید ببینید مانیتور هارو در چه هرتزی پشتیبانی میکنه

لینک به دیدگاه

۱۰۰ درصد شدنیه

حتی اگه مادبردتون خروجی تصویر آنبردم داشته باشه میتونید ازش استفاده کنید

یه سرچی در مورد virtualisation  تونت انجام بدید

حتی تو یوتیوب یه  نفر هست به اسم لاینوس تک تیپس 

تا ۸ تا گیمینگ پی سی رو از یه تاور با ۸ تا گرافیک و یه سی پی یو تصویر گرفته

ولی تنظیماتش یکم پیچیدست

و باید اول unraird رو نصب کنید بعد دوتا ویندوز

یکی که برای استریم ویدیو استفاده میشه بهش ۲ تا هسته سی پی یو و رم کم اختصاص بدین

و اون یکی که برای گیم استفاده میشه کل رم و کل سی پی یو

برای خروجی هم  اگه مادربردتون خروجی تصویر داره میتونید از همون برا تلوزیون استفاده کنید اگر هم که نه یه کارت رده پایین بخرید

برای سیستم گیمینگ هم پیشنهادم اینه حتما با hdmi یاdisplay  port وصل بشین چون dvi تو سرعت های بالا حالت blury و screen tearing داره

اینجوری هم فریم ریتتون بالا میمونه هم رو تلوزیون میتونن فیلم یا کارای سبک بکنن

اگه تو تبریز باشین من حاضرم براتون کارای نصبشو انجام بدم

لینک به دیدگاه

در در 14 خرداد 1398 در 12:08، arian97 گفته است :

سناریوی پیچیده ای شد

حالا ی سوال  با مانیتور میخای گیم بزنی و با تلویزیون میخای فیلم ببینی درسته؟ اگ اینجوریه ک با شیر کردن هارد و استریم  رو تلویزیون ب راحتی این مشکل حل میشه و کابل هم لازم نداریحتی با نرمافزار vlc هم میشه استریم کرد فقط کافیه تلوزیون و pc رو یک شبکه لن باشن 

و اگ فاصله تلویزیون از سیستم زیاده و  میخای رو جفتش همزمان گیم بزنی و فیلم ببینی  باید از کابل های اکتیو استفاده کنی

سلام دوست عزیز بله میدونم همه این راه ها رو بیشتر این میخواستم بببینم این سناریو شدنی هست یا خیر و دلایل دیگه ای که مساله رو خیلی پیچیده تر میکنه

لینک به دیدگاه

در در 14 خرداد 1398 در 19:04، o0shahin گفته است :

۱۰۰ درصد شدنیه

حتی اگه مادبردتون خروجی تصویر آنبردم داشته باشه میتونید ازش استفاده کنید

یه سرچی در مورد virtualisation  تونت انجام بدید

حتی تو یوتیوب یه  نفر هست به اسم لاینوس تک تیپس 

تا ۸ تا گیمینگ پی سی رو از یه تاور با ۸ تا گرافیک و یه سی پی یو تصویر گرفته

ولی تنظیماتش یکم پیچیدست 

و باید اول unraird رو نصب کنید بعد دوتا ویندوز

یکی که برای استریم ویدیو استفاده میشه بهش ۲ تا هسته سی پی یو و رم کم اختصاص بدین

و اون یکی که برای گیم استفاده میشه کل رم و کل سی پی یو

برای خروجی هم  اگه مادربردتون خروجی تصویر داره میتونید از همون برا تلوزیون استفاده کنید اگر هم که نه یه کارت رده پایین بخرید

برای سیستم گیمینگ هم پیشنهادم اینه حتما با hdmi یاdisplay  port وصل بشین چون dvi تو سرعت های بالا حالت blury و screen tearing داره

اینجوری هم فریم ریتتون بالا میمونه هم رو تلوزیون میتونن فیلم یا کارای سبک بکنن

اگه تو تبریز باشین من حاضرم براتون کارای نصبشو انجام بدم

سلام این کارو که من خودمم انجام دادم برای مجازی سازی ولی سوال اینجا بود که میخواستم جواب سناریوی خودم رو بدونم همه ویدیو های لاینس رو دیدم از چن سال پیش تا الانشو ولی تا جایی که میونم خروجی انبورد و گرافیک همزمان یا فقط روی چیپست های Z70 به پایین امکان پذیر بود و نسل 5 به پایین اینتل

ویرایش شده توسط Sam-j
لینک به دیدگاه

در در 14 خرداد 1398 در 15:33، memex گفته است :

این سناریو نشدنیه مثل اینکه 2تا موس به کیس وصل کنی انتظار داشته باشی 2تا نشانگر ظاهر بشه

دوم اینکه sli هم نمیتونید بکنید چون باید کارت مشابه باشه و اینکه sli هم کنید فقط از 1دونه کارت تصویر میگیرید

کلا نشدنیه همچین چیزی نمیتونم به کلمه بیانش کنم ولی نمیشه

ترجیحا دنبال حل مشکل باشید چون کارت شما راحت چندتا نمایشگر رو ساپورت میکنه ولی اینکه یکی 144 باشه یکی 60 رو اطلاع ندارم باید datasheet کارتتون رو مطالعه کنید ببینید مانیتور هارو در چه هرتزی پشتیبانی میکنه

سلام من گفتم که کاری با sli ندارم و اینکه sli اصلا ربطی به این سناریو نداره و اینکه قرار هم نیست بگیم دو تا دسکتاپ به وجود بیاد منظور اینکه خروجی نرم افزار های مختلفت در فول اسکرین بر عهده کارت دیگه باشه یا اینکه عینن کارت دیگه تصویر کات اول رو Duplicate  بکنه بدون اختلال تو کار کارت اول مثل اینکه روی کارت های غیر جی فورس با NVIDA NVLink امکان پذیر هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

عاره شما میتونید یه کارت گرافیک دیگه اضافه کنید و حتی لزوما نباید انویدیا هم باشه فقط اگر تلویزیون 4کی هست دقت کنید گرافیکش خروجی رو داشته باشه!

به راحتی ازش استفاده کنید فقط باید از کنترل پنل درایور تعیین کنید که نرم افزار مثلا پلیر فیلم با گرافیک فلان اجرا شه و بازی با گرافیک 1080

مثل قضیه لپ تاپ هست که چند حالته برای اجرا نرم افزار ها میشه

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

سلام دوست عزیز 

عاره شما میتونید یه کارت گرافیک دیگه اضافه کنید و حتی لزوما نباید انویدیا هم باشه فقط اگر تلویزیون 4کی هست دقت کنید گرافیکش خروجی رو داشته باشه!

به راحتی ازش استفاده کنید فقط باید از کنترل پنل درایور تعیین کنید که نرم افزار مثلا پلیر فیلم با گرافیک فلان اجرا شه و بازی با گرافیک 1080

مثل قضیه لپ تاپ هست که چند حالته برای اجرا نرم افزار ها میشه

سلام خیلی ممنون البته اینکه انویدا نباشه من شنیدم تو ویندوز 7 ساپورت نمیشه ولی 8 به بالا قابلیت جی پی یو با درایور های مختلفو دارن

سوال دیگه این هست که میشه  کاری کرد دوتا دسکتاپ با رزولوشن مثلا فول اچ دی  ولی جدا از هم وجود بیادکه مثل حالت اکستندد دیزپلی بشه موس رو توشون جابه جا کرد ؟

و سوال دیگه اینکه میشه کاری کرد گرافیک دوم عیننا تصویر اول رو کپی کنه بدون اینکه گرافیک اول غیر استیبل بشه یا به مشکل پرفورمنس بربخوره ؟

ویرایش شده توسط Sam-j
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

منظور اینکه خروجی نرم افزار های مختلفت در فول اسکرین بر عهده کارت دیگه باشه

این مدلی نمیدونم شاید بشه باید تست کنید

ولی به نظر من دنبال حل مشکل باشید چون میگم کارت شما برای چندتا مانیتور جواب میده ببینید مشکلش کجاست 

البته فکر کنم اگه انجام بشه 1مانیتور خاموش میمونه در حالت غیراستفاده

چون یه کارت اگه سریع پردازش کنه یکی کند تر اینجا تصویر جا میمونه و اصن منطقی نیست

توی لپتاپ ها هم هیچ کدوم از گرافیک ها همزمان کار نمیکنند ولی خروجی تصویرشون یکیه شما اینجا 2تا خروجی تصویر از 2کارت مستقل دارید من تاحالا تستش نکردم جاییم ندیدم  

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

سلام خیلی ممنون البته اینکه انویدا نباشه من شنیدم تو ویندوز 7 ساپورت نمیشه ولی 8 به بالا قابلیت جی پی یو با درایور های مختلفو دارن

سوال دیگه این هست که میشه  کاری کرد دوتا دسکتاپ با رزولوشن مثلا فول اچ دی  ولی جدا از هم وجود بیادکه مثل حالت اکستندد دیزپلی بشه موس رو توشون جابه جا کرد ؟

و سوال دیگه اینکه میشه کاری کرد گرافیک دوم عیننا تصویر اول رو کپی کنه بدون اینکه گرافیک اول غیر استیبل بشه یا به مشکل پرفورمنس بربخوره ؟

اینکه 2 سیستم شه نه برای اینکار باید سیستم عامل سرور نصب کنید و کلاینت بدید ! کار جالبی نیست

ولی اینکه تصویر سیستم گیم رو بخواد کپی کنه نمیشه چون مانیتور اصلی 144هرتز هست و بقیه ماینتور ها 60 اگر تصویر گیم رو 2 جا نیاز دارید با 60 فریم ممکنه و یکی 144 و اون یکی 60 ممکن نیست

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، memex گفته است :

ولی به نظر من دنبال حل مشکل باشید چون میگم کارت شما برای چندتا مانیتور جواب میده ببینید مشکلش کجاست 

البته فکر کنم اگه انجام بشه 1مانیتور خاموش میمونه در حالت غیراستفاده

مشکلی نیست مشکل برای بقیه هم هست اگه مانیتور 144 رو بذارم روی 60 حل میشه

در 12 ساعت قبل، memex گفته است :

چون یه کارت اگه سریع پردازش کنه یکی کند تر اینجا تصویر جا میمونه و اصن منطقی نیست

بعله چون فرض کنید مثل حالت Sli بخوان موازی کار کنن منطقی نیست ولی من میگم صرفا تصویر رو کارت دوم از کارت اول برداره یه چیزی مثل کپچر کارت حالا با تاخیر یا بی تاخیر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sam-j گفته است :

مشکلی نیست مشکل برای بقیه هم هست اگه مانیتور 144 رو بذارم روی 60 حل میشه

دیگه عزیز یا خدا رو بخواه یا خرما

اگه 60 هرتز بکنی حل میشه پس دنبال هزینه نباش

البته اگه سیستمون گرافیک داخلی داره یه گزینه تو بایوس مادربرد ها هست که نوشته میشه از گرافیک داخلی برای مانیتور دوم استفاده کرد و از گرافیک مستقل برای مانیتور اول اما اینکه تصویر به چه صورت در مانیتور ها درمیان رو اطلاع ندارم یا صفحه دسکتاپتون عریض میشه یا اینکه داپلیکیت میشه و هرکاری تو ماینتور اول بکنید تو مانیتور دوم هم اتفاق میوفته چون تست نکردم نمیدونم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، memex گفته است :

دیگه عزیز یا خدا رو بخواه یا خرما

اگه 60 هرتز بکنی حل میشه پس دنبال هزینه نباش

البته اگه سیستمون گرافیک داخلی داره یه گزینه تو بایوس مادربرد ها هست که نوشته میشه از گرافیک داخلی برای مانیتور دوم استفاده کرد و از گرافیک مستقل برای مانیتور اول اما اینکه تصویر به چه صورت در مانیتور ها درمیان رو اطلاع ندارم یا صفحه دسکتاپتون عریض میشه یا اینکه داپلیکیت میشه و هرکاری تو ماینتور اول بکنید تو مانیتور دوم هم اتفاق میوفته چون تست نکردم نمیدونم

بحث زیاده خواهی نیست الان 2 ساله من به همین صورت دارم کار میکنم و تاپیک رو هم به اسم حل سناریو شروع کردم  و الان سوال های پاسخ داده نشده این هست که میشه از یک گرافیک خروجی داپلیکیت با دو فریم ریت گرفت که یکی از دوستان گفت خیر و سوال دوم این هست که میشه با یه گرافیک ضعیف تصویر گرافیک اولو داپلیکیت کرد که نظر شما هم این بود که خیر نمیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...