رفتن به مطلب

گزینه ای برای این مشکل

Recommended Posts

سلام یه cpu i7 9700k هست که تو بایوس min فرکانس رو زده 800 مگاهرتز و داخل ویندوز از 0.79 نه بالاتر میره نا پایینتر میاد قفل شده رو این فرکانس

خنک کننده مایع نصبه و دما اصن به 30 هم نمیرسه که اندرکلاک شه

نمیدونم چه گزینه ای باید فعال بشه

تنظیمات پاور هم بررسی شده بازم با هر تغیری همین فرکانسه

مشکل کجاست؟

لینک به دیدگاه

برنامه  CPU-Z رو بریز و در تب Bench گزینه Stress CPU رو بزن. بعد از پایین صفحه و از قسمت Tools گزینه Clocks رو بزن  و ببین فرکانس رو چند می ره.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

برنامه  CPU-Z رو بریز و در تب Bench گزینه Stress CPU رو بزن. بعد از پایین صفحه و از قسمت Tools گزینه Clocks رو بزن  و ببین فرکانس رو چند می ره.

همونه cpu ratio رو x8 میزنه bclk هم 100

لینک به دیدگاه

نمی دونم، اگه از مادربرد مناسب استفاده می کنی و می دونی که بایاس اونم دستکاری نشده ممکنه خود cpu مشکل داشته. بایوس مادربرد رو به روز کن و بعد امتحان کن، بعدش هم سیستم عامل رو تعویض کن و در آخر هم باید ببری روی یه سیستم دیگه. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

نمی دونم، اگه از مادربرد مناسب استفاده می کنی و می دونی که بایاس اونم دستکاری نشده ممکنه خود cpu مشکل داشته. بایوس مادربرد رو به روز کن و بعد امتحان کن، بعدش هم سیستم عامل رو تعویض کن و در آخر هم باید ببری روی یه سیستم دیگه. 

تو مشخصات زده تا 4.9 اینا فرکانسشه ولی انگار یه گزینه ای قفلش کرده رو 0.79

نمیدونم عجیبه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

سلام دوست عزیز

برنامه  ThrottleStop رو از سایت techpowerup دانلود کن و  اجراش کن. تو صفحه اول برنامه تیک گزینه BD PROCHOT رو  بردار همچی درست میشه.

فقط توجه داشته باش با زدن این گزینه پردازندتون دیگه در صورت گذشتن دمای خودش و بقیه قطعات از حد مجاز (100 درجه) خودکار Throttle  نمیشه  و آندرکلاک نمیشه.

این مورد یه دلیل دیگم میتونه داشته باشه. احتمالا یکی دیگر کامپوننت هاتون مثل GPU یا PSU خیلی داغ کرده و باعث شده سیگنال  PROCHOT به پردازندتون فرستاده بشه. پس حتما تا یه مدت دمای بقیه قطعاتتون رو تحت کنترل دقیق بگیرید که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد.

ویرایش شده توسط Hadi ABD
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Hadi ABD گفته است :

سلام دوست عزیز

برنامه  ThrottleStop رو از سایت techpowerup دانلود کن و  اجراش کن. تو صفحه اول برنامه تیک گزینه BD PROCHOT رو  بردار همچی درست میشه.

فقط توجه داشته باش با زدن این گزینه پردازندتون دیگه در صورت گذشتن دمای خودش و بقیه قطعات از حد مجاز (100 درجه) خودکار Throttle  نمیشه  و آندرکلاک نمیشه.

این مورد یه دلیل دیگم میتونه داشته باشه. احتمالا یکی دیگر کامپوننت هاتون مثل GPU یا PSU خیلی داغ کرده و باعث شده سیگنال  PROCHOT به پردازندتون فرستاده بشه. پس حتما تا یه مدت دمای بقیه قطعاتتون رو تحت کنترل دقیق بگیرید که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد.

دما کاملا نرمال هست

گرافیک تو تست اصن دمایی نداشت

پاور هم اکبنده 1روزم نیست گرفته شده

فعلا اقدام به اپدیت بایوس کردم

لینک به دیدگاه

یه چیزی مادربردت چیه؟ اگه z370 باشه برای اینکه بتوین روش cpu های سری 9 رو ران کنی باید حتما قبلش بایوس رو آپدیت کنی.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

کاملا درست شد ولی همه چی نرماله مشکل چیه؟

پاور 750 واته خیلیم زیاده 

واترکولینگم برای cpu بسته ‌شده

نکنه مشکل از cpu هست؟ یا برد‌؟ 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir44 گفته است :

یه چیزی مادربردت چیه؟ اگه z370 باشه برای اینکه بتوین روش cpu های سری 9 رو ران کنی باید حتما قبلش بایوس رو آپدیت کنی.

Z370 هست اخرین بایوس روش هست نمیدونم دلیل این پیام چیه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، memex گفته است :

Z370 هست اخرین بایوس روش هست نمیدونم دلیل این پیام چیه

الان مشکل حل شده یا نه؟ چون دیدم نوشته بودی حل شد. 

اگه حل شده که هیچی ولی خب اون روش دوستمون هم  ریسک داره. یعنی وقتی دمای CPU بالا بره و چیزی نباشه که جلوش رو بگیره، می سوزه برای همین باید شدید مراقب دما باشی و همیشه حواست باشه که خنک کننده سالمه  و درست کار می کنه. البته اگه من بودم دنبال یه راه حل بهتر می گشتم. 

اگر هم مشکل حل نشده و بایوس رو هم به روز کردی، ویندوز رو عوض کن و اگه بازم حل نشد، CPU رو ببر پیش دوستی، مغازه ای جایی که برات روی یه مادربرد دیگه تست کنن و ببینی واقعا مشکل از CPU هست یا چیز دیگه. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

درود

مدل دقیق مادربورد چیست؟ به چیزی روی مادربورد دست زده اید؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، memex گفته است :

کاملا درست شد ولی همه چی نرماله مشکل چیه؟

پاور 750 واته خیلیم زیاده 

واترکولینگم برای cpu بسته ‌شده

نکنه مشکل از cpu هست؟ یا برد‌؟ 

خداروشکردرست شد. اگر حتی یکی از قطعات مادربورد هم داغ کنه این اتفاق ممکنه بیافته. پس یه دلیلی داشته و بی دلیل نبوده. سعی کنید بیشتر بررسی کنید. صد صدر یچیزی دماش بیش از حد شده که این اتفاق افتاده. بررسی بیشتر ضرر نداره. ممکنه از خود مادربوردم باشه.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، amir44 گفته است :

الان مشکل حل شده یا نه؟ چون دیدم نوشته بودی حل شد. 

اگه حل شده که هیچی ولی خب اون روش دوستمون هم  ریسک داره. یعنی وقتی دمای CPU بالا بره و چیزی نباشه که جلوش رو بگیره، می سوزه برای همین باید شدید مراقب دما باشی و همیشه حواست باشه که خنک کننده سالمه  و درست کار می کنه. البته اگه من بودم دنبال یه راه حل بهتر می گشتم. 

اگر هم مشکل حل نشده و بایوس رو هم به روز کردی، ویندوز رو عوض کن و اگه بازم حل نشد، CPU رو ببر پیش دوستی، مغازه ای جایی که برات روی یه مادربرد دیگه تست کنن و ببینی واقعا مشکل از CPU هست یا چیز دیگه. 

مشکل فقط در صورت باز کردن برنامه ThrottleStop رفع میشه داخل بایوس فرکاتس 800مگاهرتزه 

دیشب که گفتم حل شد زیر تست بردمش در فرکانس 4.9 دما نزدیک 78 بود (2دقیقه تست ) خنک کننده هم مایع 120 1فنه هست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مدل دقیق مادربورد چیست؟ به چیزی روی مادربورد دست زده اید؟

سلامasus prime z370 aii 

اتفاقا دنبال سوییچ روی مادربرد بودم که شاید رو slow چیزی باشه منتهی چیزی پیدا نکردم 

خیر دست نزدم 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hadi ABD گفته است :

خداروشکردرست شد. اگر حتی یکی از قطعات مادربورد هم داغ کنه این اتفاق ممکنه بیافته. پس یه دلیلی داشته و بی دلیل نبوده. سعی کنید بیشتر بررسی کنید. صد صدر یچیزی دماش بیش از حد شده که این اتفاق افتاده. بررسی بیشتر ضرر نداره. ممکنه از خود مادربوردم باشه.

ببینید حل شده ولی فقط باید اون برنامه اجرا بشه یعنی ریستارت کنی تا اون برنامه باز نکنی 0.79 میمونه

دیشب که زیر تست بردم دمای pch تقریب 40 اینا بود دمای مادربرد 30 خورده ای خود سیپیو هم رفت رو 80 بعد که پمبپ خنک کننده فعال شد اومد رو 75 

گرافیکم که خواب 30 بود 

به نظرتون سنسور مادربرد نمیتونه مشکل داشته باشه؟ واقعا سر در نمیارم این مشکل خیلی عجیبه

یه ssd هم هست که اونم هیتسینک خود مادربرد روش پیچ شده

رم هم اول تا 2400 بود بعد که xmp فعال کردم در فرکانس خودش 3200 بدون مشکل کار کرد

بایوسو زیر و رو کردم هیچی پیدانکردم

اپدیتم کردم بازم همونه

گرافیکم تو لود دماش 63 اینا بود

جز پاور و هارد و ssd و رم بقیه قطعات دماشون چک شده 

باز نمیدونم مشکل از خود مادربرده یا مشکل از قطعه ایه

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک سری گزینه هستن تو بایوس برای کاهش مصرف انرژی

اونا رو غیر فعال کن

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

یک سری گزینه هستن تو بایوس برای کاهش مصرف انرژی

اونا رو غیر فعال کن

نه اونا نیست چک کردم همشو 

همرو بالا پایین کردم با احتیاط البته  حتی دیفالت هم کردم اصن مسخرست رو دیفالت همچین تصمیمی بگیره که رو 800 باشه 

مشکل دقیقا با سیگنال ارسالی به سیپیو و کاهندگی فرکانسه 

حالا نمیدونم سنسوری ایراد داره داره پالس اشتباه میده یا واقعا چیزی داغه یا مشکل چیز دیگست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضریب رو میتونی دستی ببری بالا

یا قفله

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

ضریب رو میتونی دستی ببری بالا

یا قفله

ratio در برنامه ai suit بازه بالا پایین میشه ولی موضوع اینه داخل  تسک منیجر رو فرکانس 0.79 قفله وقتی bd prochot رو برمیدارم ضریب رو تغیر میدم فرکانسم درجا تغیر میکنه .کلا بعد از برداشتن این گزینه مشکلی نیست

فن هم master liquid tuf هست و فکر نمیکنم مشکل از خنک کنندم باشه

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hadi ABD گفته است :

اینم اضافه کنم  در این قسمت که با خط زرد کشیدم با نوشته زرد رنگ زیر core یه چیزی نوشته بود که واقعا خوابم میومد نخوندمش

البته این سیپیو خودم هست اون سیپیو نیست ولی یادمه زیر این قسمت نوشته شده بود یه پیغامی

1116017719_Screenshot(38).thumb.png.501a386f27fb4bd917d7544cdb93ec28.png

(ادیت:پیدا کردمش نوشته بود bd prochot)

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، memex گفته است :

وقتی bd prochot رو برمیدارم ضریب رو تغیر میدم فرکانسم درجا تغیر میکنه .کلا بعد از برداشتن این گزینه مشکلی نیست

خب پس احتمالا یه بخشی از مادربرد نیم سوز شده یا در آستانه سوختنه و دماش بالا می ره و اونه که باعث فعالش شدن bd prochot می شه. 

https://www.quora.com/What-is-BD-PROCHOT-that-causes-the-CPU-to-throttle-What-can-I-do-to-permanently-disable-it

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

خب پس احتمالا یه بخشی از مادربرد نیم سوز شده یا در آستانه سوختنه و دماش بالا می ره و اونه که باعث فعالش شدن bd prochot می شه. 

https://www.quora.com/What-is-BD-PROCHOT-that-causes-the-CPU-to-throttle-What-can-I-do-to-permanently-disable-it

برد اکبند هست

اگه قرار بود بسوزه که با برداشتن گزینه زیر تست تا الان باید ذوب میشد

نمیدونم مشکل چیه وچرا اصن باید این سیکل پیام ارسال بشه متاسفانه کیس خودم نیست وگرنه از 0 اسمبل میکردمش میفهمیدم چی به چیه

حالا فرستادمش پیش کسی که اسمبلش کرده ببینه کجا خودش سوتی داده یا اینکه مشکل از کدوم قطعه هست

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستانی که اطلاعات غلط و درست دادن مشکل از cpu بود با تعویض حل شد سیپیو  رو مرجوع کرد

حالا کجای سیپیو مشکل داشت مشخص نبود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...