رفتن به مطلب

مشکل کند شدن بازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

یه مشکلی که 2هفته دارم اینه وارد گیم که میشم اولش کیم اوکی هست اما بعد از 15 مین یا بیشتر گیم کند میشه البته منظور از کند شدن بیشتر اینه که موس رو چپ و راست میکنم کند جابه جا میشه انگار داره نشونه کش میاد !!!!

من csgo پلی میدم  رو بازی های دیگه ام تست کردم رو همه گیم ها اینطوره نشونه که چپ و راست میکنم  کند میشه  هاردی که داشتم  بد سکتور داشت عوض کردم یه هارد نو خریدم از لیون اما اوکی نشده هنوز

بازی ام که باز میکنم task manager ام نگاه کردم  10% کارت گرافیک و 50% رم و 12 الی 20 % سی پی یو استفاده میشه و هارد ام که نو گذاشتم 0% هست

تنظیمات nvidia ام استفاده کردم برای گیم که optimize بشه اما تاثیری نداشت!!!

عکس از سخت افزار های سیتم رو میزارم لطفا کمک کنید!

cpu.jpg

cpu1.jpg

gpu.jpg

gpu1.jpg

ram.jpg

لینک به دیدگاه

درود

دمای کارتتون در حالت بیکاری یه مقداری بالاست (نه خیلی) ای کاش یه تصویرم از وضعیتی قرار می‌دادید که کارت روی لود باشه و دما رو چک بکنید.

ایراد مورد نظر به سه جا برمی‌گرده:

1. هارد (که میگید تعویض کردید)

2. رم (بعیده اما ممکن هست)

3. کارت گرافیکتون بعد از یه مدت نمیتونه خوب حرارت رو دفع کنه، ضمن اینکه سری کارت شما هم از مدلهای پرمصرف هست (حدس میزنم مشکل این باشه). تهویه‌ی کیس مناسبه؟ کارت گرافیکتون گرد و خاک نداره؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sandor گفته است :

درود

دمای کارتتون در حالت بیکاری یه مقداری بالاست (نه خیلی) ای کاش یه تصویرم از وضعیتی قرار می‌دادید که کارت روی لود باشه و دما رو چک بکنید.

ایراد مورد نظر به سه جا برمی‌گرده:

1. هارد (که میگید تعویض کردید)

2. رم (بعیده اما ممکن هست)

3. کارت گرافیکتون بعد از یه مدت نمیتونه خوب حرارت رو دفع کنه، ضمن اینکه سری کارت شما هم از مدلهای پرمصرف هست (حدس میزنم مشکل این باشه). تهویه‌ی کیس مناسبه؟ کارت گرافیکتون گرد و خاک نداره؟

سلام خدمت دوست عزیز

والا امروز رفتم روی گرافیک تمرکز کردم دیدم بله قبلا حالت عادی دما 42 هست اما الان شده 46 یا 47 

تهویه کیس   والا مناسب نیست کیس ام Green X7 Cougar هست درش باز کردم چون درشو میزارم دماش بیشتر میشه و جلوی اسپلیت گذاشتم بهتر شده!

گرد و خاکم داره که تمیز کردم دستی اما جواب نداده فردا دارم دستگاه میگیرم که بتونم با باد تمیزش کنم  تا فردا باید صبر کنم 

به نظرتون چند درصد از کثیفی گرافیک هست؟

از نظر فریم اوکیه هست در حد 1060 دارم فریم میگیرم البته سی پی یو خوبی دارم در کل راضیم ازش       

لینک به دیدگاه

سلام رم سیستم یه نظرم هشت کم‌هست برا آنلاین و اینکه دما ی گرافیک‌داخل لود کامل چند هست ؟با نرم افزار msi after burnner چک‌کنید هم زمان داخل بازی و اینکه پاورتون نو و چند وات هست ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ata_hero گفته است :

فردا دارم دستگاه میگیرم که بتونم با باد تمیزش کنم  تا فردا باید صبر کنم 

دوست عزیز پیشنهاد من اینه که تحت هیچ شرایطی دستگاه باد نگیرید داخل کیس! اگه اینکارو کردید، رسما فاتحه سیستم رو بخونید.

برای گردگیری، باید سیستم  کاملا دیس اسمبل بشه یعنی دونه دونه قطعات از هم جدا بشه و دونه دونه گردگیری بشه. زمانی که قطعات به هم اسمبل شدن و باد بگیرید تمام ریزگردهایی که بعضا داخلشون فلز هم هست لای منفذهای قطعات پخش میشه و سیستمتون از اینی که هست کندتر میشه. چه خودتون و چه هر کس دیگه‌ای که قراره اینکارو براتون انجام بده، باید با حوصله قطعات رواز هم جدا کنه و جدا جدا تمیز کنه و مجددا اسمبل کنه.

در ضمن اینکه آیا مشکل صد در صد از گرافیک هست یا نه رو نمی‌تونم قطعی بگم ولی همین که بهونه شد تا سیستمتون رو گردگیری کنید، کار بی ضرری نیست. گردگیری به موقع کیس طول عمر قطعات رو بالاتر می‌بره

لینک به دیدگاه

فریم ریت رو چک کن ! ببین چه تغییری میکنه تو این بازه زمانی که میگی

هنوز منظورت از کند شدن رو درست متوجه نشدم ،

input lag بالا میره ؟ فریم میاد پایین ؟ یا واقعا سرعت حرکات تو بازی میاد پایین ( این خیلی بعیده ) ؟ شاید هم مشکل از موست باشه ولی اول باید دقیق تر متوجه بشم مشکلت 

مراقب بعضی توصیه ها هم باش ! ممکنه اشتباهی به ضررت تموم بشه 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Sandor گفته است :

دوست عزیز پیشنهاد من اینه که تحت هیچ شرایطی دستگاه باد نگیرید داخل کیس! اگه اینکارو کردید، رسما فاتحه سیستم رو بخونید.

برای گردگیری، باید سیستم  کاملا دیس اسمبل بشه یعنی دونه دونه قطعات از هم جدا بشه و دونه دونه گردگیری بشه. زمانی که قطعات به هم اسمبل شدن و باد بگیرید تمام ریزگردهایی که بعضا داخلشون فلز هم هست لای منفذهای قطعات پخش میشه و سیستمتون از اینی که هست کندتر میشه. چه خودتون و چه هر کس دیگه‌ای که قراره اینکارو براتون انجام بده، باید با حوصله قطعات رواز هم جدا کنه و جدا جدا تمیز کنه و مجددا اسمبل کنه.

در ضمن اینکه آیا مشکل صد در صد از گرافیک هست یا نه رو نمی‌تونم قطعی بگم ولی همین که بهونه شد تا سیستمتون رو گردگیری کنید، کار بی ضرری نیست. گردگیری به موقع کیس طول عمر قطعات رو بالاتر می‌بره

من قصدم فقط گردگیر ی گرافیک بود باقی  قطعات  تازه گرد گیری شده اند

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام رم سیستم یه نظرم هشت کم‌هست برا آنلاین و اینکه دما ی گرافیک‌داخل لود کامل چند هست ؟با نرم افزار msi after burnner چک‌کنید هم زمان داخل بازی و اینکه پاورتون نو و چند وات هست ؟

رم کلا توی بد ترین شرایط 50% میگیره  

الان حالت بیکار گرافیک دما 46 هست توی بازی 55 میشه و بلکه بیشتر ام و اینکه قبلا اینطور نبود با نرم افزار msi after burnner ام چک کردم

پاورمم

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP750B-OC

هست

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

فریم ریت رو چک کن ! ببین چه تغییری میکنه تو این بازه زمانی که میگی

هنوز منظورت از کند شدن رو درست متوجه نشدم ،

input lag بالا میره ؟ فریم میاد پایین ؟ یا واقعا سرعت حرکات تو بازی میاد پایین ( این خیلی بعیده ) ؟ شاید هم مشکل از موست باشه ولی اول باید دقیق تر متوجه بشم مشکلت 

مراقب بعضی توصیه ها هم باش ! ممکنه اشتباهی به ضررت تموم بشه 

fps ای که توی بازی میگیرم اوکی هست مشکلی نداره

منظور از کند شدن اینه من توی بازی هستم وقتی موس رو چپ و راست میکنم که نشونه داخل بازی جابه جا شه اهسته حرکت میکنه مثل قبل تیز نیست  سرعت حرکت موس من با سرعت صفحه یکی نیست نمیدونم چه طور توضیحش بدم سخته

موس امم logitech g402 هست از بابت کارکد مشکلی نداره نمیدونم چه طور تستش کنم؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ata_hero گفته است :

منظور از کند شدن اینه من توی بازی هستم وقتی موس رو چپ و راست میکنم که نشونه داخل بازی جابه جا شه اهسته حرکت میکنه مثل قبل تیز نیست  سرعت حرکت موس من با سرعت صفحه یکی نیست نمیدونم چه طور توضیحش بدم سخته

پس بازی کند نیست سرعت cpi موس شما پایین اومده از درایور موستون یا تنظیمات بازی

یا کنترل پنل اقدام به تغیر سرعت موس کنید

تنظیمات مربوط به motion blur هم بردارید

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Sandor گفته است :

از اسپری خشک می شه استفاده کرد ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amirjj گفته است :

از اسپری خشک می شه استفاده کرد ؟؟؟ 

ربطی به وسیله مورد استفاده نداره

قطعات باید از هم جدا بشن و دونه دونه تمیز بشن (در صورت نیاز) و کیس هم جداگونه باید تمیز بشه خصوصا که کیس معمولا کثیفتر هست. زمانی که قطعات  داخل کیس به هم بسته شدن، نباید اقدام به گردگیری کرد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

پس بازی کند نیست سرعت cpi موس شما پایین اومده از درایور موستون یا تنظیمات بازی

یا کنترل پنل اقدام به تغیر سرعت موس کنید

تنظیمات مربوط به motion blur هم بردارید

تصویر ام اهسته میشه 

motion blur ام اف بود

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ata_hero گفته است :

تصویر ام اهسته میشه 

motion blur ام اف بود

فیلم بگیرید بفرستید 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sandor گفته است :

ربطی به وسیله مورد استفاده نداره

قطعات باید از هم جدا بشن و دونه دونه تمیز بشن (در صورت نیاز) و کیس هم جداگونه باید تمیز بشه خصوصا که کیس معمولا کثیفتر هست. زمانی که قطعات  داخل کیس به هم بسته شدن، نباید اقدام به گردگیری کرد.

اقای Sandor عزیز با دستگاه گردگیری کردم دماش اومد پایین خیلی ام اومد پایین (البته این دفعه تا 44 میاد فک کنم باید خمیر بزنم درسته؟) اما هنوز مشکل کندی موس دارم

فک کنم دوستمون درست میگن مشکل از درایور موس باشه  البته رفتم اپدیت ام زدم اما نشد

من از برنامه g hub که برای شرکت لاجیتک هست استفاده میکنم  نمیدونم چی کار کنم اصلا

ویرایش شده توسط ata_hero
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، ata_hero گفته است :

اقای Sandor عزیز با دستگاه گردگیری کردم دماش اومد پایین خیلی ام اومد پایین (البته این دفعه تا 44 میاد فک کنم باید خمیر بزنم درسته؟) اما هنوز مشکل کندی موس دارم

فک کنم دوستمون درست میگن مشکل از درایور موس باشه  البته رفتم اپدیت ام زدم اما نشد

من از برنامه g hub که برای شرکت لاجیتک هست استفاده میکنم  نمیدونم چی کار کنم اصلا

دوست عزیز

مطمئن هستید که Vsync خاموشه ؟ !!!!! چون همچین حالتی با Vsync روشن پیش میاد 
این کد هم رو تو کنسول وارد کنید    fpsmax_0

لینک به دیدگاه

منظورتون اینه که موس میچرخونی سمت راست با تاخیر میچرخه؟

منم g402دارم و از درایور لاجیتک استفاده میکنم و مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

input lag بالا دارین

میتونه از vsync باشه ( ولی خب این باید از همون اول تاثیر بزاره نه وسط بازی به بعد )

میتونه از مانیتور باشه ( ولی تاثیرش اینقدی نیست که مشخص بکنه پس بعیده

میتونه مشکل نرم افزاری موس باشه

همیشه بعد از گذشت چند دقیقه این اتفاق میافته ؟

شاید نرم افزاری مزاحم شده مثل نرم افزارهای ضبط ویدیو ، gamemode ویندوز رو غیرفعال کنید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

دوست عزیز

مطمئن هستید که Vsync خاموشه ؟ !!!!! چون همچین حالتی با Vsync روشن پیش میاد 
این کد هم رو تو کنسول وارد کنید    fpsmax_0

بله خاموش هست

fps_max 0  ام سفر نکردم که به گرافیک فشار نیاد لیمیت رو 300 گذاشتم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

منظورتون اینه که موس میچرخونی سمت راست با تاخیر میچرخه؟

منم g402دارم و از درایور لاجیتک استفاده میکنم و مشکلی ندارم

منم قبلا مشکلی نداشتم اما 2هفتس داره اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، bighero7 گفته است :

input lag بالا دارین

میتونه از vsync باشه ( ولی خب این باید از همون اول تاثیر بزاره نه وسط بازی به بعد )

میتونه از مانیتور باشه ( ولی تاثیرش اینقدی نیست که مشخص بکنه پس بعیده

میتونه مشکل نرم افزاری موس باشه

همیشه بعد از گذشت چند دقیقه این اتفاق میافته ؟

شاید نرم افزاری مزاحم شده مثل نرم افزارهای ضبط ویدیو ، gamemode ویندوز رو غیرفعال کنید

دقیقا بعد از 30مین یا 50مین این اتفاق میوفته!

نرم افزار  ام چیزی باز نیست به جز استیم و تیم اسپیکو گیم

لینک به دیدگاه

یک موس دیگه (ترجیحا ساده) از دوست یا آشنا تهیه کنید، با اون شروع کنید به بازی کردن ببینید بازم همین مشکلو دارید یا خیر. اینطوری مطمئن میشید که مشکل به موس برمیگرده یا نه.

بعد از اون باید سراغ نرم گیرهای نرم افزاری برید، نصبب مجدد ویندوز، پاک کردن کامل درایور موس و ...

لینک به دیدگاه

من با سیستمی که دارم توی مپ Dust 2 بین 150 تا 180 فریم میگیرم  کیفیت 1080p و بالاترین تنظیمات

من مشکل رو درست متوجه نشدم اگر منظور شما افت فریم هست پس  ، قطعا ربطی به رم نداره

احتمال زیاد گرافیک داغ میکنه و شروع میکنه کلاک رو پایین آوردن برای خنک کردن خودش

در صورتی که سیستم تهویه مناسبی داشته باشه  ، تنها مشکلی که میشه گفت ، خمیر گرافیک هست که باید عوض کنی خود گرافیک هم اطمینان پیدا کن که فن هاش بدون مشکل کار میکنن.

لینک به دیدگاه

من با سیستمی که دارم توی مپ Dust 2 بین 150 تا 180 فریم میگیرم  کیفیت 1080p و بالاترین تنظیمات

من مشکل رو درست متوجه نشدم اگر منظور شما افت فریم هست پس  ، قطعا ربطی به رم نداره

احتمال زیاد گرافیک داغ میکنه و شروع میکنه کلاک رو پایین آوردن برای خنک کردن خودش

در صورتی که سیستم تهویه مناسبی داشته باشه  ، تنها مشکلی که میشه گفت ، خمیر گرافیک هست که باید عوض کنی خود گرافیک هم اطمینان پیدا کن که فن هاش بدون مشکل کار میکنن.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان با چند مرحله که عرض میکنم خدمتتون میتونید این مشکلو به راحتی حل کنید فقط به دقت و مرحله به مرحله جلو برید منم همین مشکل رو داشتم اول اینکه شما باید برید توی پوشه csgo و فایل های مورد نظر رو پاک کنید( cfg و لانچر بازی) و بعد از اینکار کل بازی رو ی جای دیگه کپی کنید و کل استیم رو delete کنید فکر کنم حجمش زیر 1 گیگ بشه تمام این فایل خب الان کل استیم رو از اول دانلود کنید پوشه steamapps رو بسازید بازی رو کپی کنید توش و بعد استیم رو باز کنید وارد اکانتتون بشید روی بازی کلیک راست کنید گزینه set up luncher اگر درست گفته باشم این گزینه رو بزنید و این متن رو تایپ کنید autoconfig- دقت کنید قبل از متن حتما منفی  (( - )) رو بزارید و بعد از اینکه اینکارو کردید توی یکی از همین تب ها گزینه ای به اسم  verify game files هست اون رو هم بزنید تا اون فایل هایی که قبلا دلیت کردیم فایل لانچر بازی و cfg رو دوباره شناسایی و دانلود کنه بعد که دانلود تمام شد بازی رو باز کنید و بعد که منوی بازی بالا اومد بازی رو ببندید و دوباره اون قسمت که گزینه -autoconfig رو وارد کردید این نوشته رو پاک کنید و اوکی بزنید و دوباره بازی رو باز کنید و تنظیمات video setting رو از اول ست کنید البته تنظیمات بهینه بازی توی اینترنت هست البته اگر خواستید بعدا تنظیمات خودم رو عرض میکنم خدمتتون

با این مراحل بازیتون مشکلی نباید داشته باشه اگر بازم اوکی نشد میتونید کل بازی و کل استیم رو از اول دانلود کنید و تمام اون مراحلی که عرض کردم رو از اول برید اگر باز هم فایده نداشت ویندوز رو عوض کنید و فقط آخرین دایور گرافیک رو نصب کنید چون ممکنه نرم افزار هایی مثل riva tunner static یا xbox live یا bandicam و و هر چیزی میتونه توی fps drop یا کندی بازی شما تاثیر داشته باشه

اگر بازم مشکلتون حل نشد توی تلگرام در خدمتم اینم id : yas2232

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...