رفتن به مطلب

هرز شدن پیچ قاب پاور در کیس استرایکر گرین

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت بخیر

من چند وقت پیش یک کیس استرایکر گرین خریدم و پس از خرید صرفا فن و ال ای دی هاشو تست کردم و مجددا گذاشتم تو جعبه تا بعدا قطعات خودم رو داخلش اسمبل کنم. بعد از چند وقت که خواستم قطعاتم رو از کیس قدیمیم انتقال بدم به این کیس، متوجه شدم که یکی از پیچهای قسمت قاب پاور هرز شده، یعنی باز نمیشه. (یعنی از همون روز اول و تو کارخونه این پیچ هرز بوده). به عبارت دیگه الان یک قاب پاور داریم که کیپ شده و هیچ رقمه جدا نمیشه. خوشبختانه پاور من 650 OCPT هست. مجبور شدم کل کابل‌های پاور روی پاور نصب کنم و از طرف پنل پشت کیس وارد قاب پاور کنم (به سختی) و کابل‌ها رو انتقال بدم به پنل رو به رو و وصل کنم به قطعات.  به همین شکل سیستم اسمبل شد. از اونجایی که ساکن شهرستان بودم و حوصله دردسر هم نداشتم، نخواستم کیس رو بفرستم گارانتی. الان هدفم از این پست اینه که آیا راهی هست که خودم بتونم این پیچ هرز شده رو یکاریش بکنم؟

تو عکس زیر اون پیچ مورد نظر رو مشخص کردم.

Striker_07.jpg

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

سلام

راحت ترین راه واسه باز کردنش اینه که

همزمانی که با پیچ گشتی دارید بازش میکنید از قسمت پشت با یه جسمی انتهای پیچ رو  فشار بدید

لینک به دیدگاه

درود

برای باز کردن پیچ هرز شده اگه از پشت جا داره همونطور که دوستمون گفتن با یه چیزی فشارش بدید و همزمان از اینور بازش کنید و اگه از پشت راه نداره بهتره که یه پیچ گوشتی دو سو از روی کار به زیر کلگی پیچ قرار بدید و اهرمش کنید که به سمت خودتون فشار بیاره و همزمان پیچ رو بچرخونید تا باز بشه.

بعد از باز کردن پیچ برای رفع این مشکل شما دو تا کار میتونید انجام بدید :

یکی اینکه از یه پیچ نو مشابه خودش استفاده کنید ببینید جواب میده یا نه و اگه نشد باید از یه پیچ بزرگتر استفاده کنید.

یه راه دیگه هم استفاده از پیچ های خودکار در سایز متناسب با سوراخ اون قسمت از کیس هست که البته ظاهر خوبی روی کیس نخواهد داشت.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mx7 گفته است :

سلام

راحت ترین راه واسه باز کردنش اینه که

همزمانی که با پیچ گشتی دارید بازش میکنید از قسمت پشت با یه جسمی انتهای پیچ رو  فشار بدید

درسته ولی این راه جواب نداد

حتی به ضربه از پشت کاور هم جواب نداد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sandor گفته است :

درسته ولی این راه جواب نداد

حتی به ضربه از پشت کاور هم جواب نداد

با سلام و درود 

آخرین و بهترین کار استفاده از مینی فرز حکاکی یا نبود معمولی هست سریع ، راحت بدون دردسر بشرطی که با دقت زده بشه تا رو کاور خطی چیزی نندازه  

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، abidi گفته است :

با سلام و درود 

آخرین و بهترین کار استفاده از مینی فرز حکاکی یا نبود معمولی هست سریع ، راحت بدون دردسر بشرطی که با دقت زده بشه تا رو کاور خطی چیزی نندازه  

موفق باشید .

شخصا میتونم انجام بدم؟ چون متوجه نشدم دستگاهی که میفرمایید چی هست یا چطور تهیه میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sandor گفته است :

شخصا میتونم انجام بدم؟ چون متوجه نشدم دستگاهی که میفرمایید چی هست یا چطور تهیه میشه

همین که نمی دونید چیه یعنی نه نمیتونید،  تهیه که نه داداش پولش اندازه یه کیس نو پات میفته ! اونم واسه یه پیچ ! 😀  ( منظورم همون فرز اما سایز کوچیکش بود چون واسه کارای حکاکی رو فلز به کار میره تمیز میشه برش زد هرچند با فرز معمولیم میشه ، توگوگل سرچ کن فرز حکاکی تا متوجه منظورم بشی )

در کل با یه جوشکار صحبت کن بهش بگو سر پیچو واست بزنه راحت درمیاد اگرم نیومد باس یه مته بزنه برات پشتش مثل باز کردن پانچ منتها بعیده سایز پیچ رو داشته باشه که اگه نداشت یدونه باس بخری فکر کنم 0.8 بخوره به پیچای کیس یادم نیست  حدود 10 تومنی هست ،  فقط خیلی سفارش کن شخمی کار نکنه که کاور خراب نشه !

موفق باشی  😉

لینک به دیدگاه

لبه چاقو یا کاردک یا پیچ گوشتی بزار زیرگل پیچ. به سمت بیرون فشار بیار همزمان بدون فشار دادن با 4سو بازش کن...میتونی از سیم مسی هم استفاده کنی 

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

لبه چاقو یا کاردک یا پیچ گوشتی بزار زیرگل پیچ. به سمت بیرون فشار بیار همزمان بدون فشار دادن با 4سو بازش کن...میتونی از سیم مسی هم استفاده کنی 

داداش این راه‌ها رو رفتم من

جواب نداده
پیچش هم بدقلقه هم حساس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...