رفتن به مطلب

راه حل غیرفعال کردن antialiasing در درایور amd اخرین نسخه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام  یه سوالی داشتم در مورد درایور کارت گرافیک amd  که اخرین ورژنشو دارم همون ادرنالین هست تو بازی کانتر انلاین fps مهمه این درایور هم نمیدونم چجوری anti aliasing غیر فعال میشه برای انودیا راحته بلدم ولی چون اینو گرفتم نمیدونم چجوری هستش یعنی حالتی داره که anti aliasing فقط مدلش عوض  میشه 

لینک به دیدگاه

معمولا Anti-Aliasing یا به عبارتی AA از خود اپلیکیشن یا همون تنظیمات درون بازی کنترل میشه

اگر قبلا تنظیم کردین که خود گراف براتون تنظیمات رو روی بازی اعمال کنه می تونید از راه زیر انتخاب کنید که تنظیمات رو از خود بازی کنترل می کنم و سپس داخل بازی اون رو خاموش کنید

image.png.495efd3588300c632447efae69a84b47.png

قسمت Gaming رو برید

DH-012-02.png

قسمت Global Settings
image.thumb.png.1deb3b65f716299ccbfa084f39e985a7.png

گزینه Use Application Settings رو بزنید

image.thumb.png.d05a01b3743dfc2a10ff93b7fde076e5.png

اما اگر میخواین که Radeon تنظیمات رو روی بازی اعمال کنه و داخل بازی تنظیم نکنید، گزینه Override Application Settings رو بزنید

که بعد از اون هم میشه از قسمت AA Level نوع AA رو مشخص کرد.

image.thumb.png.faf41c6c644b452687d21b0a37a383eb.png

در منوی تنظیمات بازی ( اگر منظورتون CSGO باشه) هم به صورت پیش فرض AA فعال است که باید خاموش کنید

image.thumb.png.b80ed70cb6ca0bd2d1dc39ff52bda3cf.png

ویرایش شده توسط topcd
لینک به دیدگاه

ممنون بابت توضیحاتت تو تنظیمات بازی میشه انجام داد ولی بازی کانتر 1.6 آنلاین هست همچین تنظیمی نداره تو بازی یعنی فقط میگه هرچی خود درایور بگه قبلا که انویدیا داشتم راحت غیر فعال میکردم ولی تو این درایور amd  حالتی نداره که غیر فعال بشه کلا فقط مشکلم تو همین بازی هستش خیلی حساس رو fps هست باید 100 باشه ولی میاد روی 40 حتی  گرافیک قبلیم که  1 گیگ بود fps روی 100 بود چون بازیش گرافیکی نداره تو شوتینگ حساسه ولی این گرافیکم 4 گیگه rx470 ولی fps روی 40 هست

لینک به دیدگاه

کانتر 1.6 منقرض نشد؟😄

به طور پیشفرض  AA غیرفعال است تا زمانی که یک بازی یا برنامه اون رو فعال کنه ( یعنی داخل خود برنامه ها یا بازی ها یک گزینه برای فعال یا غیرفعال کردن است)
انتخاب گزینه "Use Applications Setting" در برنامه Radeon Crimson همین کار رو می کنه و تنظیمات AA رو به خود بازی یا برنامه واگذار می کنه ( یعنی تا زمانی که برنامه یا بازی درخواست AA نکنه درایور اون رو براش ارائه نمیده)

حالا طبق چیزی که شما گفتی کانتر 1.6 تنظیمات داخل بازی برای AA نداره، یعنی تنظیمات پیشفرض AA رو اجرا میکنه (به شرطی که خودش پردازش AA رو از درایور درخواست کنه)
که این مشکل به قدیمی بودن بازی بر میگرده

بگرد ببین توی فایل ها یا کانفیگ های بازی تنظیمی برای AA به صورت دستی نیست؟

توی Radeon Settings هم بازی رو اضافه کن و با Override Application Settings زدن بهترین تنظیمات رو براش انتخاب کن، چاره ای نیست.

image.thumb.png.a663a78b6ca302a2eea17eb34ab0e66d.png

image.thumb.png.28047ca73ee7747ad85f5b43665c3ecb.png

توی بازی ببین Shader Model level نداره؟ بعضی موقع ها اگر این رو هم غیر فعال یا خیلی کم کنی، بازی GPU رو ضعیف شناسایی می کنه و AA رو براش غیرفعال می کنه

ویرایش شده توسط topcd
لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره تو تنظیمات گرافیکش هیچی نداره بازیش برای حداقل 18 سال پیشه تو انویدیا راحت aa میزاشتی کمترین حالت رحت اجرا میشد یا باید بگردم تو خود بازی تو cfg  یا فکر کنم درایور قدیمی amd  این تنظیماتو داره اونو نضب کنم خلاصه یه مدت میگردم درست کنم اگه نشد که دیگه هیچی جالب اینجاست تو سایتهای خارجی و amd رفتم همین توضیحات شمارو گفتن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...