رفتن به مطلب

روشن نشدن سیستم و عدم صدای هیچ بوقی

shir
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

چند روز پیش سیستم روشن کردم در حین بازی سیستم خاموش شد بعد که دوباره سیستم روشن کردم error read disk occurred نشون داده شد
بار دوم دیگه مانیتور هم روشن نشد و در این حالت دیگه صدای هیچ بوقی هم نمیاد
در این حالت هارد هم اصلا کار نمی کنه!
رم ها رو هم در آوردم صدای بوق داد
اما جا که می زنم دیگه هیچ صدای بوقی نمیاد و مانیتور هم روشن نمیشه و هارد کار نمی کنه؟
آیا مشکل از پاور سیستم هست؟

روی سیستم دو تا هارد دارم یکی 320 و دیگری 1 ترا

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، shir گفته است :

چند روز پیش سیستم روشن کردم در حین بازی سیستم خاموش شد بعد که دوباره سیستم روشن کردم error read disk occurred نشون داده شد
بار دوم دیگه مانیتور هم روشن نشد و در این حالت دیگه صدای هیچ بوقی هم نمیاد
در این حالت هارد هم اصلا کار نمی کنه!
رم ها رو هم در آوردم صدای بوق داد
اما جا که می زنم دیگه هیچ صدای بوقی نمیاد و مانیتور هم روشن نمیشه و هارد کار نمی کنه؟
آیا مشکل از پاور سیستم هست؟

روی سیستم دو تا هارد دارم یکی 320 و دیگری 1 ترا

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

سلام ارور error read disk occurred میتونه  مشکل از هارد یا کابل اتصال .همچنین از Ram  باشه 

احتمال زیاد مشکل از پاورتون باشه  اما قبلش یه Clear cmos  بزنید  اگه اوکی نشد با یه پاور دیگه تست گنید

قطعات سیستم دقیق بگید پردازنده گرافیک پاور

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، M0ji Skywalker گفته است :

سلام ارور error read disk occurred میتونه  مشکل از هارد یا کابل اتصال .همچنین از Ram  باشه 

احتمال زیاد مشکل از پاورتون باشه  اما قبلش یه Clear cmos  بزنید  اگه اوکی نشد با یه پاور دیگه تست گنید

قطعات سیستم دقیق بگید پردازنده گرافیک پاور

درود

آخه من دو هارد دارم حداقل وقتی یکی که ویندوز روش هست رو قطع می کنم با اون یکی حداقل باید صفحه اولیه بوت نشون داده بشه

در ضمن باتری بایوس کاملا تخلیه شده یعنی از کار افتاده

الان مشکل اینه که اصلا مانیتور هم روشن نمی کنه که صفحه بوت و بایوس نشون بده

من 4 تا رم دارم یعنی باید یکی یکی تست کنم اگه یکی از اونها هم مشکل داشته باشه ممکنه بالا نیاد؟

قطعات سیستم برسم خونه دقیق براتون میگم

سپاس

لینک به دیدگاه

تمام قطعات اضافی از جمله همه رم ها بجز یکی و هارد ها و ... رو جدا کنید . بعد سیستم رو روشن کنید .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

تمام قطعات اضافی از جمله همه رم ها بجز یکی و هارد ها و ... رو جدا کنید . بعد سیستم رو روشن کنید .

با  سلام و ادب

از راهنمایی ارزشمند شما دوست عزیزم تشکر می کنم

مشکل از رم بود سیستم 4 تا رم داشت یکی از اونها انگار مشکل پیدا کرده بود!!!

الان مثل ساعت کار می کنه

لینک به دیدگاه

حال اگه بخوام رم DDR2 باس 800 حداقل 2 گیگ بگیرم جایی پیدا میشه؟

کلا برای مادربورد من که 4 تا ماژول رم داره بهترین رم ها چه نوعی می تونه باشه DDR 2 

مدل مادربورد Asus P5LD2 Delux

طبق دفترچه زیر انگار بیش از 4 گیگ رم یعنی 4 تا ماژول 1 گیگی ساپورت نمی کنه

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5LD2 Deluxe/P5LD2_Deluxe_QVL.pdf

اینکه توی دفترچه بالا ذکر شده حداکثر  رم یک گیگ با DDR2 677 و CL5 روی هر ماژول  حالا اگه رم 2 گیگ و DDR2 و باس 800 و CL6 بزاریم مشکلی پیش میاد؟

رم های فعلی من دوتاش از یک برند گینگستون و 512 گیگ و دیگری از برند پاترویت 1 گیگابایت هست این ها هم میتونه باعث افت کارایی سیستم بشه؟

ویرایش شده توسط shir
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، shir گفته است :

با  سلام و ادب

از راهنمایی ارزشمند شما دوست عزیزم تشکر می کنم

مشکل از رم بود سیستم 4 تا رم داشت یکی از اونها انگار مشکل پیدا کرده بود!!!

الان مثل ساعت کار می کنه

خواهش می کنم .

.................

رم 2 گیگ توی همین فروم گیر میاد .

همیشه بهتره که رم های مورد استفاده مشخصات مشابه داشته باشن .

مثلا برای رم DDR2  : دو یا چهار عدد رم با این ویژگی ها باس 800 ، کلاس 5 ، حجم 2 گیگ . یا 2 یا 4 عدد رم با این ویژگی ها باس 677 با کلاس 7 و حجم 1 . ( توجه کنید که این اعداد رو مثال زدم وگرنه برتری رم 2 گیگ به 1 گیگ خیلی واضحه )

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، shir گفته است :

حال اگه بخوام رم DDR2 باس 800 حداقل 2 گیگ بگیرم جایی پیدا میشه؟

کلا برای مادربورد من که 4 تا ماژول رم داره بهترین رم ها چه نوعی می تونه باشه DDR 2 

مدل مادربورد Asus P5LD2 Delux

طبق دفترچه زیر انگار بیش از 4 گیگ رم یعنی 4 تا ماژول 1 گیگی ساپورت نمی کنه

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5LD2 Deluxe/P5LD2_Deluxe_QVL.pdf

اینکه توی دفترچه بالا ذکر شده حداکثر  رم یک گیگ با DDR2 677 و CL5 روی هر ماژول  حالا اگه رم 2 گیگ و DDR2 و باس 800 و CL6 بزاریم مشکلی پیش میاد؟

رم های فعلی من دوتاش از یک برند گینگستون و 512 گیگ و دیگری از برند پاترویت 1 گیگابایت هست این ها هم میتونه باعث افت کارایی سیستم بشه؟

سلام

@big VULTURE

میشه در مورد این پست راهنمایی بفرمایید

یعنی در کل می تونم روی سیستم 4 رم که هر کدوم 2 گیگ و باس 800 و کلاس 6 دارند بزارم

چیزی که تو دفترچه فایل بالا نوشته با این چیزی که من می گم فرق داره

با تشکر از شما

ویرایش شده توسط shir
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، shir گفته است :

سلام

@big VULTURE

میشه در مورد این پست راهنمایی بفرمایید

با تشکر از شما

در مورد قسمت آخر صحبتتون در پست قبلی توضیح دادم .

اما در مورد مقدار ساپورت مموری .

اگر شما رم 2 گیگ استفاده کنید احتمال داره که سیستم ران نشه و بالا نیاد . اما سرعت بالاتر رم عموما مشکلی ایجاد نمی کنه . مثلا استفاده از رم 800 در مادربرد شما موجب میشه که اون رم نتونه از حداکثر سرعتش استفاده کنه و سرعتش به طور خودکار روی 677 تنظیم بشه . مقدار کلاس هم هرچه پایینتر باشه رم سریعتر هستش ( البته در شرایط یکسان مثلا هر دو در باس 800 باشن ) پس وقتی مادربردی رم با کلاس 5 رو ساپورت می کنه حتما میتونه رم با کلاس بالاتر رو ساپورت کنه .

اما در مجموع پیشنهاد می کنم برای این سوکت و این مادربرد هزینه نکنید . اگر براتون ممکنه به یه سوکت بهتر مهاجرت کنید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

در مورد قسمت آخر صحبتتون در پست قبلی توضیح دادم .

اما در مورد مقدار ساپورت مموری .

اگر شما رم 2 گیگ استفاده کنید احتمال داره که سیستم ران نشه و بالا نیاد . اما سرعت بالاتر رم عموما مشکلی ایجاد نمی کنه . مثلا استفاده از رم 800 در مادربرد شما موجب میشه که اون رم نتونه از حداکثر سرعتش استفاده کنه و سرعتش به طور خودکار روی 677 تنظیم بشه . مقدار کلاس هم هرچه پایینتر باشه رم سریعتر هستش ( البته در شرایط یکسان مثلا هر دو در باس 800 باشن ) پس وقتی مادربردی رم با کلاس 5 رو ساپورت می کنه حتما میتونه رم با کلاس بالاتر رو ساپورت کنه .

اما در مجموع پیشنهاد می کنم برای این سوکت و این مادربرد هزینه نکنید . اگر براتون ممکنه به یه سوکت بهتر مهاجرت کنید .

ممنونم از راهنمایی شما

راستش من این سیستم رو برای پسرم می خوام که یه مقدار باهاش نرم افزارهای آموزشی و درسی کار کنه

پس من دو تا رم 2 گیگ باس 800 و کلاس 5 بزارم در کنار اون رم یک گیگ پاتریوت مشکلی ایجاد نمی کنه؟ یعنی هر دو رم 2 گیگ مشخصاتی مثل هم دارند فقط پاتریوت فرق داره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، shir گفته است :

ممنونم از راهنمایی شما

راستش من این سیستم رو برای پسرم می خوام که یه مقدار باهاش نرم افزارهای آموزشی و درسی کار کنه

پس من دو تا رم 2 گیگ باس 800 و کلاس 5 بزارم در کنار اون رم یک گیگ پاتریوت مشکلی ایجاد نمی کنه؟ یعنی هر دو رم 2 گیگ مشخصاتی مثل هم دارند فقط پاتریوت فرق داره

در پست قبلی گفتم با توجه به محدودیت مادربرد احتمال داره که رم 2 گیگ ران نشه و سیستم بالا نیاد .

عموما مادربردهای DDR2 میتونن 2 مدل رم رو تحمل کنند ولی در اکثر موارد با اضافه شدن نمونه سوم سیستم ران نمیشه . پس اگر مشکل 2 گیگ بودن رم ها رو در نظر نگیریم ، بله 2 رم مشابه میتونن با یه رم پاتریوت بالا بیان . البته این یه چیز 100 در 100 نیست و حتما در پرفورمنس هم میتونه تاثیر بذاره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...