رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود بر همه دوستان عزیز

چند وقتی بود قصد داشتم این تاپیک رو بزنم که فرصت نمیشد تا الان که در خدمتتون هستم.

بنده چون شخصا روی وسایلی که دارم حساسم زمانی که میخواستم گوشی جدیدم رو بخرم برای همین قضیه شارژ کلی تحقیق و بررسی کردم از اینترت و سایت های داخلی و خارجی تا مراجعه حضوری به فروشندگان موبایل.

فروشندگان  محترم اکثرا بر خلاف اسم سنگینی که دارند متاسفانه محتوای مفید و به دردبخوری ندارند و اطلاعاتشون یا اندک یا بعضا غلطه و بدرد بخور نیست و اصولا فکرشون فقط فروش هست و فرو کردن در پاچه مبارک ملت شریف.

خب بگذریم از فروشندگان خیری نرسید و در نهایت همون نت کارم رو راه انداخت و در پایان تحقیقاتم به نتیجه زیر رسیدم که عملی انجامش دادم  و الان بعد از گذشت 1.5 سال از خرید گوشیم ( SAMSUNG J7 Pro ) با استفاده از روش زیر خوشبختانه هیچ تغییری در کیفیت باتری گوشیم احساس نکردم و کاملا راضی هستم و این روش رو به هر کدوم از دوستانم معرفی کردم و استفاده کردن واقعا راضی بودن و همین باعث شد که به فکر ایجاد چنین تاپیکی برای شما دوستان و سایر کاربران بیافتم.

دوستان گرامی چون در حال حاضر واقعا فرصت کافی برای معرفی و توضیح در مورد انواع باتری های مورد استفاده در گوشی موبایل و سایر گجت ها و همچنین توضیح  در مورد چرخه شارژ و موارد مروبط به اون و تاثیر گذار در شارژ باتری گوشی و ... رو ندارم فعلا به معرفی روش ذکر شده میپردازم و در ادامه تاپیک و فرصت پیدا کردن این موارد رو هم اضافه خواهم کرد.

خب روشی که من به نتیجه رسیدم بدین شرحه:

شما زمانی که گوشی جدیدتون رو خریداری می کنید و برای اولین بار روشنش می کنید معمولا توسط شرکت سازنده در حدود 50% شارژ اولیه داری که وقتی گوشی رو خریداری کردید و شروع به استفاده نمودید ، مقدار شارژ موجود رو تا زمانیکه به میزان 15% رسید که معمولا خود گوشی هم پیام هشدار میده ، استفاده کنید و زمانی که به 15% رسید گوشی رو خاموش کنید و شارژر رو بهش وصل کنید تا زمانی که به 100 % رسید و پس از 100% شدن حتما شارژ رو جدا کنید. خب ممکنه دوستان اینکار رو به آخر شب موکول کنند و اون موقع گوشی رو برای شارژ شدن قرار بدن که در اینصورت گوشی تو شارژ میمونه ! درسته که بعد از شارژ شدن پروسه شارژ خاتمه پیدا میکنه ولی تا جاییی که من دریافتم ظاهرا جریان بر روی مدار شارژ تا زمانیکه شارژر رو جدا نکنید باقی میمونه که این میتونه در دراز مدت به گوشی یا باتری شما آسیب بزنه؟! ( اینم وقت شد راجع بهش توضیح خواهم داد.)

در هر صورت وقتی گوشی 100% شد اون رو از شارژر جدا کنید.

خب بعد از اینکه گوشی رو مورد استفاده قرار دادید برای اینکه بتونید به بهترین شکل از باتریتون استفاده بهینه رو بکنید سعی کنید چرخه شارژ باتری گوشیتون رو بین 35 % تا 85% بزارید یعنی وقتی به 35% رسید اون رو به شارژ بزنید و وقتی شارژ به 85% رسید اون رو از شارژر جدا کنید و سعی کنید حتی الامکان این مورد رو بالا پایین نکنید و در همین محدوده رعایت کنید تا عمر باتری گوشیتون بالا بره و خب همین برای بالارفتن عمری باتری کفایت نمیکنه و شما بعد از انجام اینکار باید هر چند وقت یکبار با توجه به نوع استفادتون ( مثلا 2 الی 3 هفته یک بار یا کمتر یا بیشتر )  اجازه بدید تا شارژ گوشیتون به 15 % ( زمانی که خود گوشی هشدار میده ) برسه و در اون حالت خاموشش کنید و به شارژ بزنید تا زمانی که 100% شد و بعد از شارژر جداش کنید مثل همون کاری که اولین بار انجام دادید. البته گفته میشه که باتری رو بزارید که کاملا 0% بشه بعد اینکار رو انجام بدید که اینکار بیشتر برای کالیبره کردن باتریی که مشکل داره مورد استفاده قرار میگیره و من برای گوشی خودم تا به حال انجام ندادم؟!

یه توصیه دیگه هم برای دوستان دارم  :

شاید کمتر کسی به این مورد توجه داشته باشه که گوشی موبایل ( تلفن همراه ) هم مثل بقیه وسایل الکترونیکی که بعد از مدت معینی استفاده جهت استراحت ( جلوگیری از آسیب دیدن قطعات ) خاموش میشن و دوباره مورد استفاده قرار میگیرن ، باید بهش استراحت داد ( درسته که وقتی صفحه گوشی رو خاموش می کنید فکر می کنید دیگه در حال استراحته ولی واقعا اینطوری نیست و در این حالت صفحه نمایش خاموش میشه و تعداد پروسه های در حال اجرا  کاهش پیدا میکنه و پردازش کمترمیشه ولی باز هم گوشی شما در حال کار کردنه و پردازش هایی در حال اجراست چون اگه اینطور نبود شما هر بار که فرضا دکمه هوم گوشی رو میزدید که صفحه نمایش روشن بشه و وارد گوشی بشید باید مدت زمانی که در هنگام روشن کردن گوشی برای لود شدنش صبر می کنید رو هر بار منتظر میموندید ؟! ) پس در نهایت هر چند وقت یکبار سعی کنید آخر شب که گوشی رو تا صبح لازم ندارید و مثلا جمعه ها که سر کار هم نمیرید گوشی رو خاموش کنید و بهش استراحت بدید ، بدون شک اینکار برای گوشی شما مفید خواهد بود.

در ادامه تاپیک اگه فرصت شد مطالبی رو اضافه خواهم کرد.

موفق و پیروز باشید.:x

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم یه جور سنسور هست تو خود گوشی ها که وقتی شارژ کامل میشه جریانو قطع میکنه و شارژر فقط برق توش میمونه

در گوشیا جدید که فست شارژ هستن،از ۱۵ تا ۸۰ درصد فاز اوله که سریع ترین سرعت شارژو داره و بعضیا میگن که تو این فاصله نگه دارید شارژو ،فاز دوم بین ۸۰درصد تا ۹۰ درصده که سرعت شارژ کاهش پیدا میکنه،وفاز سوم هم ۹۰تا ۱۰۰هست که طولانی ترین زمان شارژه

استفاده از شارژر با ولتاژ بیشتر مشکلی نداره مگر اینکه شارژر قلابی باشه،مثل شارژرای سامسونگ که تو بازار میفروشن،شارژرا فست aukey و شیاومی خوبن،کابل شارژم باید با کیفیت باشه

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

جالب بود

به نظرم از هر شارژری هم نباید استفاده کرد

بیشتر باب شده میگن بار اول 8 ساعت بزنید شارژ . نمیدونم  ولی عقلانی به نظر نمیرسه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

واقیعت بستگی به این مواردی که عرض میکنم داره ...

برند گوشی / نوع گوشی / نوع باتری / نوع شارژر / دمای کارکرد / و .....

مثلا" گوشی قبلی من که Huawei P8 Lite بودش تمام این موارد رو رعایت کردم ! الان 4 سالی هستش که دارم و الانم دادم داداشم ازش استفاده میکنه !

دقیقا" عینه روز اولشه ! فقط تنها بدی که داره اینه ظرفیت باتریش کمه.....

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

بنده سال 95 اوایل سال یک عدد ایفون 6پلاس خریدم. همزمان با خرید گوشی یک عدد شارژر زمینی از برند لدنیو خریدم ک 6 پورت و مجموعا7 امپر خروجی داشت به همراه کابل هوکو 2 متری!

امروز ک داریم صحبت میکنیم میخام گوشی رو بفروشم و درصد سلامت باتری گوشی 93 درصده! دوستم ک 3 4 ماه قبل من خریده بود تا حالا 2 بار باتری عوض کرده! و باتری سومش الان 81 درصده!

میبرم مغازه باورش نمیشه باتری فابریک گوشیه و این درصد سلامتی رو داره.

دلیل اینکه باتریم خوب مونده چیه؟!

حواسم به گوشی بوده ک مشکلی براش پیش نیاد همین!

خیلی وقتا شب تا صبح تو شارژ بوده. شده 2 3 روز با زیر 20 درصد شارژ استفاده کردم ازش! تازه رسیده به 1 درصد باش خوب تا کردم ک 7 8 ساعت روشن بمونه زیر دستم.

دوستی ک میگی نباید زیر 30 درصد بیاد! ایشالا شاغل بشی و متوجه بشی ک خیلی وقتا خیلی چیزا انتخابش با تو نیست! همیشه ک ادم تو خونه نیست. همیشه ک فکرت ازاد نیست بزاری برای گوشیت!

تجربه خودم درباره مسائل برقی رو میگم خدمتتون ایشالا مفید باشه.

مهمترین پارامتر تو سرعت شارژ دستگاه امپره ن ولتاژ. الان 6پلاس من 3 ساله ک با زمان زیر 2 ساعت فول شارژ میشه! درصوتی ک این گوشی اصلا فست شارژ نیست و نرمال تایم شارژش حدود 3 ساعته.

ولتاژ بالاتر به راحتی باعث سوختن ای سی شارژ گوشی شما میشه. امپر بالاتر باعث داغ شدن بیشتر باتری شما میشه در اثر این گرما ممکنه مشکلی پیش بیاد.

هر درصدی از گوشی ک راحت پر میشه به همون راحتی هم خالی میشه و هرچی سخت تر پر شه همون قدر سخت هم خالی میشه.

گوشی های جدید باتری 4000 دارن ک با فست شارژ با حدود 1.30 ساعت فول شارژ میشن ی جورایی دیگه دیر شارژ شدن از بین رفته.

در اخر هم این رو به عنوان برادرتون میگم چیزی ک باید نگرانش باشید سلامتیتون و عزیزانتون و ایندتون باشه نه گوشی و باتریشو و ... 🌷

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

بزودی با فست شارژ 100 واتی شیائومی تو 17 دقیقه باتری 4000،  0تا100 شارژ کنید

لینک به دیدگاه

بابا گوشی رو بزنید شارژ استفاده کنید و به خودتون سختی ندید.

گوشی رو خریدید ازش لذت ببرید نه یه دغدغه ذهنی برای خودتون ایجاد کنید.

من شخصا گوشی رو معمولا شب میزنم شارژ صبح از شارژ می کشم.

دو تا گوشی دارم هم اندروید هم ای او اس هر جفتشون رو هم همین مدلی شارژ می کنم. فقط دقت می کنم از شارژر اورجینال استفاده کنم. گوشیم هم از سال ۲۰۱۶ دارم استفاده می کنم. نمی گم باتریش مثل روز اوله اما هنوزم کارم رو راه می اندازه و زمان شارژدهیش خوبه.

من نظرم اینه شارژر و کابل فیک  یا بی کیفیت استفاده نکنید و هر موقع شارژ گوشیت  اومد ده بیست درصد بزن شارژ تا صد در صد. شب هم شارژ بزن که صبح خواستی بری سرکار شارژ کامل باشه مشکل نخوری. نمیشه از ترس اینکه چند ساعت بیشتر تو شارژ باشه صبح با گوشی ای بری بیرون که شارژش مثلا ده درصد شده چرا چون شب موقع خواب نزدی شارژ یه وقت باتریش چیزیش نشه.

البته این نظر منه.

لینک به دیدگاه

در در 23 آذر 1398 در 17:36، Ali Subi گفته است :

سلام دوستان.

بنده سال 95 اوایل سال یک عدد ایفون 6پلاس خریدم. همزمان با خرید گوشی یک عدد شارژر زمینی از برند لدنیو خریدم ک 6 پورت و مجموعا7 امپر خروجی داشت به همراه کابل هوکو 2 متری!

امروز ک داریم صحبت میکنیم میخام گوشی رو بفروشم و درصد سلامت باتری گوشی 93 درصده! دوستم ک 3 4 ماه قبل من خریده بود تا حالا 2 بار باتری عوض کرده! و باتری سومش الان 81 درصده!

میبرم مغازه باورش نمیشه باتری فابریک گوشیه و این درصد سلامتی رو داره.

دلیل اینکه باتریم خوب مونده چیه؟!

حواسم به گوشی بوده ک مشکلی براش پیش نیاد همین!

خیلی وقتا شب تا صبح تو شارژ بوده. شده 2 3 روز با زیر 20 درصد شارژ استفاده کردم ازش! تازه رسیده به 1 درصد باش خوب تا کردم ک 7 8 ساعت روشن بمونه زیر دستم.

دوستی ک میگی نباید زیر 30 درصد بیاد! ایشالا شاغل بشی و متوجه بشی ک خیلی وقتا خیلی چیزا انتخابش با تو نیست! همیشه ک ادم تو خونه نیست. همیشه ک فکرت ازاد نیست بزاری برای گوشیت!

تجربه خودم درباره مسائل برقی رو میگم خدمتتون ایشالا مفید باشه.

مهمترین پارامتر تو سرعت شارژ دستگاه امپره ن ولتاژ. الان 6پلاس من 3 ساله ک با زمان زیر 2 ساعت فول شارژ میشه! درصوتی ک این گوشی اصلا فست شارژ نیست و نرمال تایم شارژش حدود 3 ساعته.

ولتاژ بالاتر به راحتی باعث سوختن ای سی شارژ گوشی شما میشه. امپر بالاتر باعث داغ شدن بیشتر باتری شما میشه در اثر این گرما ممکنه مشکلی پیش بیاد.

هر درصدی از گوشی ک راحت پر میشه به همون راحتی هم خالی میشه و هرچی سخت تر پر شه همون قدر سخت هم خالی میشه.

گوشی های جدید باتری 4000 دارن ک با فست شارژ با حدود 1.30 ساعت فول شارژ میشن ی جورایی دیگه دیر شارژ شدن از بین رفته.

در اخر هم این رو به عنوان برادرتون میگم چیزی ک باید نگرانش باشید سلامتیتون و عزیزانتون و ایندتون باشه نه گوشی و باتریشو و ... 1f337.png

موفق باشید.

درود بر شما دوست عزیز

ممنون از اینکه تجربیات مفیدتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

دوست گرامی پست اولی که بنده راجع به عنوان تاپیک دادم به خاطر اینه که همه ملت اونقدری پول ندارن که هر روز گوشی عوض کنن و بگن این نشد یکی دیگه . خیلی ها گوشی که تو دستشون هست رو با خون دل و کلی زحمت خریدن و دوست ندارن زود خراب بشه و بره برا تعمیر. قبلا باطری گوشی ها اینترنال نبود و شما اگه باطری گوشیت خراب میشد راحت یه باطری یا فابریک یا فیک میخریدی و مینداختی روش و غمی نبود ولی الآن قضیه فرق داره و اکثر گوشی ها باطریشون شده اینترنال و اگه باطریت به مشکل بخوره باید بره زیر دستان مبارک تعمیرکاران بسیار حرفه ای و با وجدان معمولا کم با انصاف که زحمت بکشن گوشی رو باز کنن و معلوم نباشه توش چی بزارن و چه بلایی سر گوشیت بیارن و آخر سر هم که بهت تحویل دادن ببینی مثلا تاچ گوشیت خوب کار نمیکنه! اون موقع متوجه میشی که چرا من میگفتم مراقب باطری گوشیتون باشید؟! در واقع این تاپیک برای قشر متوسط به پایین جامعه است که اگه چیزی خریدن و خراب شد دیگه نمیتونن دوباره به راحتی خریدش کنند و به درد قشر مرفه جامعه نمیخوره چون اهمیتی براشون نداره و میگن این نشد یکی دیگه؟!

در مورد بنده هم اشتباه فکر میفرمایید دوست گرامی . بنده هم شاغلم و هم اونقدر مشغله کاری دارم که همین جواب پست شما رو دیروز میخواستم در حین کارهام بدم که در حال تایپ کردن کاری پیش اومد و کلا فراموش شد ولی امروز گفتم حتما پستتون رو جواب بدم که الان خدمتتون رسیدم . بله دوست عزیز برای خود من پیش اومده که جایی بودم که به هیچ گونه منبع الکتریسیته ای دسترسی نداشتم و شارژ گوشیم هم به زیر 20 رسیده ولی روی Power Saving گذاشتم و تا وقتی که به برق دسترسی پیدا کردم ازش استفاده کردم ولی خب این جور موارد خیلی کم ممکنه پیش بیاد و من حقیقتا قضیه شارژ گوشی برام یه چیز عادی و جزو برنامه های روزانه ام شده و با استفاده از یه نرم افزار که در ادامه بهتون معرفی خواهم کرد این قضیه شارژ رو کاملا مدیریت میکنم و هرجا هم که باشم به همین صورت خواهد بود!

من از نرم افزار FullCharge Alarm استفاده میکنم که کار با اون خیلی راحته و شما دو تا محدوده براش مشخص میکنی یکی تو قسمت Low Battery Alarm که مثلا میزاری روی همون 35 % که وقتی به این سطح رسید بهتون هشدار بده و شما گوشی رو به شارژر متصل کنید و تو قسمت Full Battery Alarm هم مثلا همون 85%  رو تعیین می کنید که وقتی به این محدوده رسید بهتون هشدار بده و شما شارژر رو از گوشی جدا کنید. نوع هشدار ها قابل انتخابه و همچنین این نرم افزار اطلاعات مفیدی راجع به باتری گوشیتون بهتون میده ، حتما استفاده کنید.

قابل نصب از طریق Play Store , Galaxy Store می باشد و با یه سرچ ساده میتونید پیداش کنید.

در آخر هم دوست گرامی شما هم قبول کن که در کنار چیزای دیگه نگران گوشیت هم هستی ، همونطور که در اول پستتون فرمودید ؛ حواسم به گوشی بوده ک مشکلی براش پیش نیاد همین!  :D

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست عزیز

ممنون از طلف شما دوست عزیز.

منظور من این بود ک بیخیال نیستم نسبت به وسایلی ک میخرم ولی اون قدری حساس نیستم ک فکر کنم راجب شارژ گوشی و باتریشو و ... چون شما بدترین جنس رو هم بخری حداقل 3 سال بهت کار میده! بعد 3 سال تکنولوژی ان قدری پیشرفت کرده که لازم باشه گوشی رو عوض کنی.

حقیقتش من وقتی این جمله رو خوندم " هر چند وقت یکبار سعی کنید آخر شب که گوشی رو تا صبح لازم ندارید و مثلا جمعه ها که سر کار هم نمیرید گوشی رو خاموش کنید  "

متوجه شدم شغلتون به سختی شغل من و امثال من نیست ک جمعه 7 صبح هم باهاتون تماس بگیرن  بیا سر کار!

طبیعتا وقت بیشتر و فکر راحت تری دارید ک برای شارژ گوشیتون الارم گذاشتید ک متوجه شید باید شارژش کنید!

در کل اینو بدونید ک وقتی وسیله ای میخرید اون وسیله باید در اختیار شما قرار بگیره برای راحت شدن زندگی شما ، نه برعکسش.🌷

ایشالا ک هیچ وقت برای قطعاتتون مشکل پیش نیاد.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

سلام دوست عزیز
منم تقریبا در هنگام خرید مثل شما عمل می‌کنم. مواردی که فرمودید کاملا صحیح و زمانیکه 2 سال پیش برای خرید گوشی اقدام کرده بودم به همین موارد برخوردم.اما امسال شرایط که تحقیق کردم شرایط عوشض شده مثلا این موضوع که بعد از تکمیل شارژ به مدار آسیب میزنه برای همه گوشی ها صدق نمیکنه، درواقع شاید گوشی های قدیمی اینطور بود اما به صدق قاطع میتونم بگم سری های 2019 به بعد از این مشکل مستثنا هستند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...