رفتن به مطلب

مشکل دود کردن اسپیکر!-_-

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

بنده داشتم به آهنگ گوش میدادم که یکدفعه بوی سوختی خیلی شدیدی اومد بعد دیدم از اسپیکر داره دود میاد بیرون! یکدفعه صدا هم مثل یک بوقققققققققققق شد!سریع از برق کشیدم بیرون ولی دوباره زدم تو برق خواستم امتحان بکنم دوباره یکدفعه بوی سوختگی و دود سفیدی اومد دیگه در آوردم نزدم!

اسپیکرمو که باز کردم متوجه جایه ذوب شدگی شدم

0ap9_img_20190627_211325_thumb.jpg

مشکل از چی بوده که اینطوری شده؟ آیا قابل تعمیر شدن هست؟:|

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nobody گفته است :

سلام

بنده داشتم به آهنگ گوش میدادم که یکدفعه بوی سوختی خیلی شدیدی اومد بعد دیدم از اسپیکر داره دود میاد بیرون! یکدفعه صدا هم مثل یک بوقققققققققققق شد!سریع از برق کشیدم بیرون ولی دوباره زدم تو برق خواستم امتحان بکنم دوباره یکدفعه بوی سوختگی و دود سفیدی اومد دیگه در آوردم نزدم!

اسپیکرمو که باز کردم متوجه جایه ذوب شدگی شدم

0ap9_img_20190627_211325_thumb.jpg

مشکل از چی بوده که اینطوری شده؟ آیا قابل تعمیر شدن هست؟:|

درود

مشکل از چی بوده: احتمالا سیمهای اسپیکر اتصال کرده به هم یا بلندگو مشکل داشته

بله قابل تعمیر است.

اونکه لکه سیاهی داره ، آی سی صدا است که سوخته. شماره قطعه هم فکر کنم uln2030 باشه. البته شاید.

شما میتونی پیچش باز کنی و قطعه چندبار خم راست کنی تا از پایه بشکنه(البته بعدش باید احتیاط کنی پایه شکسته مانده بر روی برد به هم اتصال نکنه) یا اینکه با هویه و قلع کش درش بیاری.

بعد ای سی سوخنه در اوردی چک کن ببین کدوم کانال صدات کار نمیکنه.

در نهایت یک ای سی جدید بخر بنداز روش

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

درود

مشکل از چی بوده: احتمالا سیمهای اسپیکر اتصال کرده به هم یا بلندگو مشکل داشته

بله قابل تعمیر است.

اونکه لکه سیاهی داره ، آی سی صدا است که سوخته. شماره قطعه هم فکر کنم uln2030 باشه. البته شاید.

شما میتونی پیچش باز کنی و قطعه چندبار خم راست کنی تا از پایه بشکنه(البته بعدش باید احتیاط کنی پایه شکسته مانده بر روی برد به هم اتصال نکنه) یا اینکه با هویه و قلع کش درش بیاری.

بعد ای سی سوخنه در اوردی چک کن ببین کدوم کانال صدات کار نمیکنه.

در نهایت یک ای سی جدید بخر بنداز روش

تشکر بابت راهنماییتون 

پس فکر نکنم قطعه ی گرونی باشه؟چون خودم که نمی‌تونم انجام بدم باید بدم تعمیرگاه پس

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، nobody گفته است :

تشکر بابت راهنماییتون 

پس فکر نکنم قطعه ی گرونی باشه؟چون خودم که نمی‌تونم انجام بدم باید بدم تعمیرگاه پس

6hje_img_20190628_015819_thumb.jpg

الان همون‌طور که گفتید جدا کردم ای سی رو 

الان دیگه صدا بوق نمیده، فقط صدا باس میاد ولی اسپیکرا صدا نمیدن!

لینک به دیدگاه

الان که همه ی مانیتور ها اسپیکر دارن حتی مانیتور های پنج شیش سال پیشم داشتن

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، nobody گفته است :

6hje_img_20190628_015819_thumb.jpg

الان همون‌طور که گفتید جدا کردم ای سی رو 

الان دیگه صدا بوق نمیده، فقط صدا باس میاد ولی اسپیکرا صدا نمیدن!

چند تا از این آ ی سی بکار رفته ؟ تا  انجایی که یادم هست این نوع ای سی ها تک کانال هستن . پس باید سه تا از این ای سی بکار رفته باشه. یک آی سی  برای باس ، دوتا آی سی  برای صدا میدرنج.

شما میتونی دوتا  آی سی بخری (الان قیمت هر کدوم فکرکنم حدود 5 تومن باشه ) ببری پیش تعمیر کار تا برات عوض کنه.

اول از همه باید شرایط سوختن توضیح میدادی تا میشد پی به علت سوختن پی برد. مثلا ایا  به مدت طولانی صدا خیلی بلند بوده؟ یا اینکه سیم بلندگو یا خود بلندگو مشکل داشته یا دستکاری شده؟

البته هیچ موقع دوتا ایسی باهم نمیسوزه. الان باید یک کانال دیگه هم صدا داشته باشی.

نکته اخر هم اینکه احتمال داره مدار تغذیه  آی سی هم صدمه دیده باشه (شامل مقاومتهای فیوزی وخازن و  قطعات دیگه ). یعنی ای سی هم عوض کنی بازم صدا نیاد.پس اگه تعمیر کار گفت چیز دیگه هم خرابه، تعجب نکن.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

چند تا از این آ ی سی بکار رفته ؟ تا  انجایی که یادم هست این نوع ای سی ها تک کانال هستن . پس باید سه تا از این ای سی بکار رفته باشه. یک آی سی  برای باس ، دوتا آی سی  برای صدا میدرنج.

شما میتونی دوتا  آی سی بخری (الان قیمت هر کدوم فکرکنم حدود 5 تومن باشه ) ببری پیش تعمیر کار تا برات عوض کنه.

اول از همه باید شرایط سوختن توضیح میدادی تا میشد پی به علت سوختن پی برد. مثلا ایا  به مدت طولانی صدا خیلی بلند بوده؟ یا اینکه سیم بلندگو یا خود بلندگو مشکل داشته یا دستکاری شده؟

البته هیچ موقع دوتا ایسی باهم نمیسوزه. الان باید یک کانال دیگه هم صدا داشته باشی.

نکته اخر هم اینکه احتمال داره مدار تغذیه  آی سی هم صدمه دیده باشه (شامل مقاومتهای فیوزی وخازن و  قطعات دیگه ). یعنی ای سی هم عوض کنی بازم صدا نیاد.پس اگه تعمیر کار گفت چیز دیگه هم خرابه، تعجب نکن.

بله سه تا از این آی سی ها هستش که یکیشون سوخت!

معمولا همیشه صدای باس رو درجه آخر میذاشتم و صدای اسپیکر هم بلند میکردم!

بعد یک موضوع دیگه دیشب که همینطوری صدای باس فقط میومد ترانس هم خیلی داغ بود یه لحظه دستم خورد بهش سوخت دستم!

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، nobody گفته است :

بعد یک موضوع دیگه دیشب که همینطوری صدای باس فقط میومد ترانس هم خیلی داغ بود یه لحظه دستم خورد بهش سوخت دستم!

احتمالا یک ای سی دیگه هم سوخته که ترانس داره داغ میشه.

بهتره ببری پیش تعمیر کار  مجرب تا برات درست کنه. 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

احتمالا یک ای سی دیگه هم سوخته که ترانس داره داغ میشه.

بهتره ببری پیش تعمیر کار  مجرب تا برات درست کنه. 

بله همین کارو خواهم کرد

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• 5 سال بعد...

برای منم همین مشکل به وجود اومد اون موقع که دود کرد باندم روی حالت XDSS بود یعنی بیس قوی تر ولی از برق کشیدم دوباره زدم و اون حالت رو غیر فعال کردم و روی حالت استاندارد دارم آهنگ گوش میدم تا الان که نیم ساعت گذشته ولی هنوز دود نکرده خدا رو شکر صدا هیچ تغییر بدی نکرده و کیفیتش عالی هست ولی باند از این قدیمی ها که باندا جدا هست .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...