رفتن به مطلب

ایده ی ساخت یک خنک کننده ی آبی برای سی پی یو

اشتراک گذاری

Recommended Posts

از اونجا که سیستم های خنک کننده ی سی پی یو قیمت زیادی دارند من تصمیم گرفتم برای سیستم آینده ی خودم از الان یک خنک کننده ی آبی درست کنم و از شما دوستان و اساتید خواهش مندم منو در این مورد راهنمایی کنید

دو تا راه به ذهنم رسید

1- استفاده از جریان همرفت آب به طوری که یک سیستم بسته به شرح عکس زیر باشد و آب توسط هوایی که توسط فن بالای خود از کیس خارج می شود در محفظه ای که در آن یک هیت سینک قرار دارد(محفظه بالای کیس چسبیده) تبخیر شود و خنک گردد سپس به خاطر جریان همرفت پایین رفته و از راه لوله به محفظه ی پلاستیکی که روی یک صفحه ی مسی قرار دارد که از چهار گوشه به مادر بورد پیچ شده برود و هیت سینک داخل آن که به صفحه ی مسی وصل شده را خنک کند. بعد از گرم شدن به بالا حرکت کند و چرخه تکرار شود

xubsmk61sfwkxc4wmts.png

2-همان سیستم قبل به طوری که آب قبل از ورود به محفظه ی سی پی یو به مخزن ذخیره برود و توسط پمپ شناور در آب به سی پی یو برود

1ztu9iy8hn3u3vx14ni.png

نکته: تمامی وسایل به جز لوله ها و صفحه ی مسی و سوکت برای تبدیل تغذیه ی پمپ کوچک از دو شاخه به اتصال پاور موجود است ولی بقیه هستند

حالا به نظرتون چی کار کنم؟

به سختی کار نصب پمپ هم توجه کنید!

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز در مورد روش اول که فکر کنم با شکست مواجه بشی زیرا در این روش گرما به کندی انقال می یابد اما در مورد دوم که تقریباً تمام خنک کننده های آبی به همین شکل عمل می کنند. برای پمپ شما می توانید از یک پمپ آکواریوم استفاده نمایید. رادیاتور هم می شود از رادیاتور بخاری اتومبیل استفاده نمایید اما مشکل اصلی شما نداشتن واتر بلاک هست (همان قسمتی که روی سی پس یو قرار می گیرد). این قست نسبتاً قیمت بالای دارد. راستش من هم تو فکر ساختن خنک کننده ابی بودم برای واتر بلاک هم تو این فکر بودم که خودم با لوله مسی بسازم اتفاقاً تو یک سایت خارجی هم به این روش برخوردم که به نظرم جالب اومد. من لینک آن سایت را این جا قرار می دهم شاید به شما کمکی بکند.

http://www.tomshardware.com/forum/261527-31-personal-mods-water-cooling-project

لینک به دیدگاه

اگر درست توجه کنید گفته شده که پمپ دارم اما سوکت وصل کردن به پاور ندارم!

که اونم باشه جورش میکنم

واتر بلاک هم گفتم که دارم فقظ یه صفحه ی فلزی میخوام

به این صورت که یه صفحه ی مسی رو روی سی پی یو میزارم که روش یه محفظه ی پلاستیکی هست که توش یه هیت سینک هست

و بهش لوله ها وصل میشن.

صفحه ی مسی هم 7*7 هست و به مادر بورد پیچ می شود.

خوبه؟اینجوری یگه همه چی ردیفه فکر کنم

اگر اوکی شه بعد از فصل امتحانا عکس های سیستم درست شدشو میزارم B)

لینک به دیدگاه

واقعاً عالیه و لذت بردم .

فقط چندتا نکته.

همون طور که دوست عزیزمون هم اشاره کردند با عمل همرفت نمی شه پردازنده رو خنک کرد چون ، دما به سرعت بالا می ره.

البته قبلاً دوستان و اساتید عزیز دیگه ای مثل Majid-OC و vivid (وحید عزیز) سیستم های مشابهی رو درست کردند. اگر اشتباه نکنم وحید عزیز توی یک ظرف آب به همراه یخ ریختند ، یک پمپ اون آب که نزدیک صفر درجه بود رو به سمت بلاک هدایت می کرد و پردازنده رو خنک می کرد. یک چیزی مثل واترچیلر بود.

عقیده من تهیه یک بلاک آماده هستش مثل OCZ یا بلاک لارک کولر که الان هم موجود هستش(اطلاعات بیشتر از آقای حسینی)

من دقیقاً طرح شما رو برای بلاک متوجه نشدم !!! بلاک بخش خیلی مهمی توی این سیستم هستش . نحوه عایق کاری هم خیلی مهم هستش . مراقب اتصالات باشید تا نشدی ندهند.

برق 12 ولت رو می تونید از یکی از شاخه های Molex (IDE) که همون سیم زرد رنگ و سیم مشکی (GND) هست تهیه کنید.

حتماً قبل از اینکه این سیستم رو روی سیستمتون بگذارید ، یک دور در حالت جداگانه تستش کنید که نشدی نده.

کمکی از دست ما بر بیاد در خدمتیم. من یک بلاک OCZ دارم که بر روی 775 و 1155 و 1156 نصب می شه . اگر با بلاکت مشکل خوردی ، بگو برات ارسال می کنم.

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود :

اگه میخواهید از خنک کننده به عنوان کولر همیشگی پردازنده استفاده کنید . به نظرم خرید یه واتر کولینگ منطقی تر باشه .

چون واتر کولینگ های موجود در بازار بادقت و بازدهی بسیار بالایی ساخته میشه که وقعا ساختن یه چیزه نزدیک به اونا کار خیلی سخت و وقت گیری هستش و ابزار های پیشرفته ای هم میخواد و در آخر هزینه کار بیشتر یه واتر کولینگ آماده است .

البته بودن بچه های فروم های دیگه واتر کولینگ دست ساز با 50 تومن هم ساختن اما کاملا نزدیک به air کولر های موجود در بازار تو همین رنج قیمت عمل کردن :(

مگه اینکه همونطور که پوریا جان هم اشاره کردن میشه از یه ظرف یخ واسه رسیدن به دمای نزدیک به صفر استفاده کنید واسه اور و ..

امیدوارم حرفهام شما رونا امید نکرده باشه ;) خواستم واقعیت های کار رو هم گفته باشیم :)

@};- @};-

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

از شما دوستان خوب متشکرم..بله مىشه در مواقع لزوم از ىخ استفاده کرداصلى ترىن مشکل بخش رادىاتور هست که من با بررسى علمى بهترىن چىزى کهدر فضاى محدود کىسم مىتونستم درست کنم گذاشتم و خرجش برام حدود ده تومن بىشتر نىست ولى از ىه سرى کار اىده گرفتم که اگر از رادىاتور کولر اتومبىل اسفاده نکنم بررسىش مىکنم که اگر در کىسم جا مىشد انجامش بدم.در مورد بلاک باىد بگم طرح ساده اى که در ذهنم بود ىک صفحه ى مسى بود که روش ىک دو عدد هىت سىنک بهم چسبىده بود که در محفظه ى پلاستىکى بودند تا با محىط تبادل نکنند و تنها با سى پى ىو تبادل کنند.فعلا در حال تدارکت ىه نقشه براى رم و گرافىک هم هستم. از دوستان به خصوص دوست عزىزى که در مورد بلاک گفتن متشکرم.و ىادتون باشه اگر از لحاظ علمى درست سنجىده بشه حتما بازده خوبى خواهد داشت

لینک به دیدگاه

اینم عکس های شماتیک از واتر بلاک سی پی یو برای اینکه خوب متوجه شید

عکس اول: از از رو به رو ی آن به صورت شماتیک (درون محفظه ی پلاستیکی هیت سینکی وجود که به صفحه ی مسی وصل هست و صفحه ی مسی نیز به مادر بورد پیچ می شود) نکته: به عکس دو توجه شود. دو هیت سینکی که به صورت شماتیک کشیده شده موجود هست و قصد دارم از اونا برای این کار استفاده کنم.نکته ی دو:در نمای شماتیک از بالا هیت سینک ها به خوبی به تصویر کشیده نشده و عکس صحیح دو می باشد و عکس بالا تنها برای آشنایی با جریان آب است

d44xf5jba7zwyt854r8e.png

عکس دوم: عکس دوم نمای سمت چپ شماتیک : در عکس زیر سی پی یو و صفحه ی مسی و محفظه ی پلاستیکی و هیت سینک هایی که استفاده می کنم کشیده شده است.نکته: متاسفانه یه تیکه ی عکس اشتباه شده و زیر محفظه باز است در حالی که اینجا بسته کشیدم یعنی هیت سینکا با صفحه در ارتباطن

na6csljky7m2dy3jqos1.png

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

طرح خوبیه .

چند تا مشکل داره . اول :

22627206242758842635.jpg

دوم اینکه :

57367086236732825400.jpg

مطلب رو رسوندم ؟

لینک به دیدگاه

نکته ی اول: به خاطر همیاری خیلی متشکرم خیلی مفید بود سوالاتون

و اما جواب ها

سطح مسی اونقدر مقاوم هست(نازک نیست!) که در مقابل مقدار کمی فشار پیچ تاب بیاره چون قرار نیست تا ته پیچ ها برن تو مادر بورد فاطله ای به اندازه ی اون قسمت پلاستیکی معمولی فن ها ی استاندارد براش در نظر می گیرم

محفظه ی پلاستیکی قراره با چسب آکواریوم به صفحه ی مسی بچسبه و طبیعتا زیرش بازه (یعنی هیت سینک به صفحه ی مسی وصله)

خوده هیت سینک ها به روش زیر متصل میشن

hdgr06wlditmheasdmqt.png

در مورد جریان آب هم کاملا صحیح می فرمایید و حرف شما کاملا صادق از من قبول دارم و من این نکته از قبل تو ذهنم بود تا لحاظ کنم اما اهمیت زیادی برام نداشت و حتی تصمیم داشتم تو عکس دو درستش کنم اما اون موقع از بقل فقط یه صفحه دیده می شد

بازم به خاطر همفکری و کمکتون ممنونم چون معمولا کم پیش میاد کسی تاپیکامو پیگگیری کنه اما شما خوشبختانه خیلی جدی دنبال میکنید و از این بایت خوشحالم (*)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در مورد روش اول که فکر کنم با شکست مواجه بشی زیرا در این روش گرما به کندی انقال می یابد اما در مورد دوم که تقریباً تمام خنک کننده های آبی به همین شکل عمل می کنند. برای پمپ شما می توانید از یک پمپ آکواریوم استفاده نمایید. رادیاتور هم می شود از رادیاتور بخاری اتومبیل استفاده نمایید اما مشکل اصلی شما نداشتن واتر بلاک هست (همان قسمتی که روی سی پس یو قرار می گیرد). این قست نسبتاً قیمت بالای دارد. راستش من هم تو فکر ساختن خنک کننده ابی بودم برای واتر بلاک هم تو این فکر بودم که خودم با لوله مسی بسازم اتفاقاً تو یک سایت خارجی هم به این روش برخوردم که به نظرم جالب اومد. من لینک آن سایت را این جا قرار می دهم شاید به شما کمکی بکند.

http://www.tomshardw...cooling-project

ممنون در پی حرفا ی شما یه سرچی تو اینترنت در مورد خنک کننده های خونگی(دست ساز) زدم و به این نتایج رسیدم:

حتما مورد یک که در یک انجمنه رو برید ببینید و تا آخرین صفحه ی تاپیک دنبال کنید کارشو و ببینید این آقا چه قدر برای ساختن این سیستم کار کرده

واقعا سیستم ساخته شدشون شایسته ی تقدیره:

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=105157

حیف که کیسم جا نداره وگر نه حتما میرفتم این یستمو البته کمی ساده ترشو درست میکردم

آدم کیف میکنه میبینه این آقا چه ها کردن برای این سیستم. رادیاتوری که ساختن عالی هست و نتیجه ی کارشون هم خیلی خوب درومده ولی فکر کنم قیمت اون سیستم زیاد شده باشه

و اما مورد دوم هم بد نیست برید ببینید

ایشون هم زحمت کشیدن ولی کار مورد قبل بهتر بود

http://webx.dk/oz2cpu/pcmod/water.htm

نظر در مورد کارشون فراموش نشه!

لینک به دیدگاه

ممنون در پی حرفا ی شما یه سرچی تو اینترنت در مورد خنک کننده های خونگی(دست ساز) زدم و به این نتایج رسیدم:

حتما مورد یک که در یک انجمنه رو برید ببینید و تا آخرین صفحه ی تاپیک دنبال کنید کارشو و ببینید این آقا چه قدر برای ساختن این سیستم کار کرده

واقعا سیستم ساخته شدشون شایسته ی تقدیره:

http://forums.bit-te...ad.php?t=105157

حیف که کیسم جا نداره وگر نه حتما میرفتم این یستمو البته کمی ساده ترشو درست میکردم

آدم کیف میکنه میبینه این آقا چه ها کردن برای این سیستم. رادیاتوری که ساختن عالی هست و نتیجه ی کارشون هم خیلی خوب درومده ولی فکر کنم قیمت اون سیستم زیاد شده باشه

و اما مورد دوم هم بد نیست برید ببینید

ایشون هم زحمت کشیدن ولی کار مورد قبل بهتر بود

http://webx.dk/oz2cpu/pcmod/water.htm

نظر در مورد کارشون فراموش نشه!

دوست عزیز بابت لینک ها ممنون. لینک اولی که واقعاً عالی بود لذت بردم. حتی پاور سیستم را هم براش بلاک ساخته بود. کار زیادی انجام داده بود البته برای اینکار وسیله ها مورد نیاز برای ساخت را نیز داشت که این کار خیلی آسون تر و لذت بخش تر می کنه.

لینک دوم هم خوب بود. اما کلاً فکر می کنم ساخت خنک کننده در این حد اگر وسیله های لازم را داشته باشیم کار لذت بخشی باشه و هزینه ساخت نیز بیاد پایین. اما اگر بخواهیم بدیم بیرون که این قطعات را بسازند دردسر زیادی داره و همین طور هزینه که در این مورد خرید یک خنک کننده آماده خیلی بهتر است(البته اگر ساخت خنک کننده صرفاً برای خنک کردن سیستم باشه نه برای یادگیری، کسب تجربه و علاقه)

به نظر من مشکل اصلی ساخت بلاک برای قسمت های مختلف است اگر می شد یک روش نسبتاً ساده و کم دردسر و کم هزینه پیدا می کردیم تقریباً 80 درصد کار حل بود.

ویرایش شده توسط S!na
لینک به دیدگاه

دوستان اینم یه سوال دیگه که بهش جواب باید بدید

البته در عکس که گذاشتم حالو و حوصله نداشتم خوب هیت سینکا رو طراحی کنم دیگه ببخشید دیگه به بزرگیتون! ولی شکلشون شبیه دفعه ی قبله خیالتون راحت

کدوم روش بهتره؟؟؟؟؟(با توحه به عکس پیوست شده جواب دهید!)

post-9773-0-78915900-1324808834_thumb.png

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

درود.

عالیه . منظورم انگیزه بالای شما برای به ثمر نشستن تفکر خوبتون.

روش اول بهتر از روش دوم هست ولی فراموش نکن برای روش اول پمپ قوی تری احتیاج دارید ، چون مقاومت در برابر گذردهی آب بیشتر می شه ولی در عوض بلاک طراحی بهتری به خودش می گیره.

یک سری دیگه از بلاک ها هم هستند که قسمت بالایشون با آکرولیک ساخته می شوند . هم زیباترند و هم اون قابلیتی که شما مد نظرتون هست رو دارند . اگر تهران تشریف دارید ، می تونم آدرس یکی از دوستانم رو که توی پامنار کار آکرولیک می کنه بهتون بدم برید پیشش. یکی دیگه از دوستان مشترکمون هم توی کار مفدول و ورق مس هستش . ایشون هم می تونند کمکتون بکنند.

EK-Supreme-LT.jpg

case_mod_crazy_pc_colored_acrylic_plexi9b.jpg

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سلام

ممنونم عزیزم! :wub:

دستت دردنکنه

خوب اگر منظورت از آکرولیک همون پلاستیکه خوب من شرایطتشو نمیدونم

ولی بدم نمیاد بدونم چه طوره

یعنی برم پیش اون آقا بعد برام قالبشو درست می کنن و میدن؟

خوب خوش حال میشم آدرس بدین که من وقتی خواستم شروع کنم برم پیششون

ورق مس هم دیگه آشنا دارید خوبه! :D

اونم بدین دستتون دردنکنه

دستتون دردنکنه

پس من این روش اول و دوم رو یه بررسی نهایی بکنم تصمیمو با توجه به نظرتون بکنم و بزارم در دست احداث!

اگر میشه بیشتر واردش بشید که اولی بهتره یا دومی

خاز نقطه نظر قشنگی بله ولی به نظرم کارایی دومی بیشتره

نظرتون چیه؟

بابات عکس ها هم متشکرم خیلی قشنگن.

راستی تا یادم نرفته یه سوال برام پیش اومده

چه طور میشه صفحه ی مسی رو مثله آینه صاف کرد؟

لینک به دیدگاه

73565305275823549773.jpg

این کروکی مغازه دوست من هستش. می رید اونجا ، پیش آقای "مسعود وزوایی" می گید از طرف شعبانی اومدم . ابعاد و طرح تون رو بهش نشون می دید. اینا روی ورق های آکرولیک یا پلکسی ، با قطر دلخواه ، زیر دستگاه لیزر برش می زنند. ترجیحاً طرحتون شبیه عکس اولی باشه که گذاشتم تا بتونه روی ورق درش بیاره. سعی کن اون عکس رو هم پیرینت بگیری نشونش بدی تا بدونه چی باید در بیاره . قطر لوله ها رو هم اندازه بگیر. یکی سایزش بایستی کوچیک تر باشه تا بعد از اینکه رزوه خورد یکم بزرگ بشه. می تونی از این تبدیل های برنجی که برای لوله های گاز هست هم استفاده کنی ولی قبل از همه چیز ، همه رو اندازه بزن . اون عکس اولی سوکتش (یونی ور سال) هست ، یعنی به همه سوکت های اینتل می خوره ، چون جای پیچ ها رو به صورت شیار در آورده.

بعد از همون آقا مسعود ، سراغ آقای عباس محمدی رو بگیر و بگو چه ابعادی مس می خوای. هزینه آکرولیک و برش لیزرش فکر نکنم از 5000 تا 10000 تومن بیشتر بشه. سعی کن مسی که می گیری گوشت دار باشه یعنی حداقل قطرش 4 میل باشه.

تا اینجاش راحت ، ارزون و بی دردسر هستش. من می گم داری کار قشنگ می کنی ، تا تهش برو . مس رو کلفت تر بگیر . بعد همون جا توی پامنار یک دستگاه CNC پیدا کن بده روش برات برش بزنه و دیگه لازم نباشه سینک بچسبونی. هم یک تیکه می شه . هم عملکردش بهتر می شه و هم قشنگ تر می شه . بازم تاکید می کنم ، ابعادت رو دقیق در بیار.

برای برق انداختنم ، یک سمباته نرم ، فکر کنم 1000 خوب باشه ، بگیر . خیسش کن ، بکش رو سطح مسیت . بعد یک کم جلاسنج یا همون پولیش بکش روش ، با پنبه تمیزش کن . می شه مثل آینه.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ایول

دستون دردنکنه

یه ذره نشستم با خودم فکر کردم یه طرح خوب واسه اون قطعه مسه پیدا کردم

خوب من خودم تصمیم دارم یه قطعه مس با ذخامت 5 میلی متر بگیرم!

بعدم فکر نکنم سی ان سی بخواد

با دریل هم میشه کارو خوب در آورد البته اگر براش وقت بزارم

سی ان سی تا جایی که میدونم فقط برش میزنه و نمیتونه قطعه مسو طوری که من میخوام در بیاره

ولی کاره قشنگی در میاد ;)

بعد از امتحانات اگر خدا بخواد و باد موافق باشه انجامش میدم B)

لینک به دیدگاه

دوستان این تاپیک واقعا عالی شده . نمی خواستم نظم تاپیک رو به هم بزنم ولی لازم دیدم از کاربر عزیز amirff1 و دوست عزیزم آقا پوریا که تجربه بسیار خوبی در این زمینه دارند ، تشکر کنم. واقعا بعضی از مطالب ارزش چندین مثبت رو داره :wub: @};- :clapping:

لینک به دیدگاه

دستتون دردنکنه خیلی ممنون نظر لطفتونه

آقا پوریا خیلی زحمت کشیدن واقعا دستشون دردنکنه

بالاخره کار علمیه دیگه

ممنون از شما دوستان عزیز منو یاری میکنید به این هدفم برسم منم به شدت پی گیری میکنم ;)

الان دارم رو مخزن قبل رادیاتور که قرار باز و بسته شه فکر میکنم

رادیاتورم قرار شد رادیاتور ماشین بزارم

خوبه؟

لینک به دیدگاه

دستتون دردنکنه خیلی ممنون نظر لطفتونه

آقا پوریا خیلی زحمت کشیدن واقعا دستشون دردنکنه

بالاخره کار علمیه دیگه

ممنون از شما دوستان عزیز منو یاری میکنید به این هدفم برسم منم به شدت پی گیری میکنم ;)

الان دارم رو مخزن قبل رادیاتور که قرار باز و بسته شه فکر میکنم

رادیاتورم قرار شد رادیاتور ماشین بزارم

خوبه؟

بله خوبه . البته خود رادیاتور ماشین خیر. رادیاتور بخاری پراید بایستی بگیرید.

لینک به دیدگاه

منظورم همون رادیاتور کولر ماشین بود

والا رفتم قیمتا رو نگاه کردم قیمت رادیاتور 206 چهل و دو تومن بود

رادیاتور کولر پراید چند در میاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون طور که آقا پوریا گفتند از رادیاتور بخاری استفاده کنید. نه کولر چون کولر رادیاتورش مسی است و الان شمش مس کیلویی بالای 9تومنه .اندازه رادیاتور بخاری پراید حدود یدونه فن14سانتی است.وجنس آلومینیوم . زیر 10تومن قیمت داره .البته شاید مسی هم تو بازار باشه .رادیاتور بزرگتر هم خواستید .رادیاتور بخاری پیکانه که من یدونه مسی را 2سال پیش خریدم 20تومن .

یک نکته هم توجه کنید که یک وقت رادیاتور آبکاری شده با مس را به اسم رادیاتور مسی بهتون نفروشند .

قطعات یدکی 206کلا گرون قیمته .اما خوب کیفیت بهتری هم داره .اگر نمی تونید زیاد هزینه کنید از همین قطعات پراید یا پیکان استفاده کنید .اگر مشکل بزرگ شدن سیستم هم ندارید میتونید حتی از خود رادیاتور اصلی پراید هم استفاده کنید

لینک به دیدگاه

جایی بهتر از اینجا واسه سوالم پیدا نکردم

دوستان این شیلنگای بی رنگ واسه Water Cooling رو از کجا میشه پیدا کرد مشخصاتش چی باید باشه ؟! من دیروز دو تا راسته بورس ابزار تو تهران رو متر کردم متاسفانه هیچکدوم نداشتن.

ممنون میشم راهنمایی کنید

یک سری مغازه هستند کارشون شلنگ و پرس شلنگ است بری تو مغازه از زمین تا سقف فقط شلنگ گذاشتند .از همون ابزار فروشها بپرس آدرس می دهند.مشخصاتش :خیلی نرم نباشه چون راحت خم میشه جلوی عبور آب را میگیره .قطر این شلنگها متفاوته متناسب با ورودی و خروجی بلاک و سایر تجهیزات باید بخرید .

ممنون دوست عزیز

ویرایش شده توسط supa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان این شیلنگای بی رنگ واسه Water Cooling رو از کجا میشه پیدا کرد مشخصاتش چی باید باشه ؟! من دیروز دو تا راسته بورس ابزار تو تهران رو متر کردم متاسفانه هیچکدوم نداشتن.

ممنون میشم راهنمایی کنید

یک سری مغازه هستند کارشون شلنگ و پرس شلنگ است بری تو مغازه از زمین تا سقف فقط شلنگ گذاشتند .از همون ابزار فروشها بپرس آدرس می دهند.مشخصاتش :خیلی نرم نباشه چون راحت خم میشه جلوی عبور آب را میگیره .قطر این شلنگها متفاوته متناسب با ورودی و خروجی بلاک و سایر تجهیزات باید بخرید .

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

ممنون میشم راهنمایی کنید

ممنون دوست عزیز

حسن آباد رو سر زدی؟ قبل از چهارراه حسن آباد (همون میدان حسن آباد سابق) از سمت توپ خانه که میای دست راست و چپ ، پر مغازه ابزار هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...