رفتن به مطلب

RTX 2070 Super یا RX 5700 کدام یک ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

RX2070 سوپر بهتره.

از چه لحاظ ؟ تو بنچمارک  زیاد فرق ندارن شاید 5 فریم ... ولی انگار قیمت 5700 با توجع به کارایش بهتر ه .

لینک به دیدگاه

من باشم سوپر برمیدارم

بازی های بیشتری دارن به ری تریسینگ ساپورت میشن

مثل نسخه جدید کالاف ک واقعا دلم میخواد با rtx بازیش کنم و همچنین ولفن اشتاین یانگ بلاد و از همه مهم تر بازیه

The control

یه مسئله دیگه ک هست اینه که تو ایران کارت های amd به شدت محدود وارد میشن با مدل های کمتر اما انویدیا تا دلت بخواد نسخه های کاستومش از روز ریلیز شدنش پر میشن تو بازار و راحت تر میسه مورد دلخواه رو خرید

ناوی هم طبق اخرین خبرا مشخص شده کاستوم هاش به این زودیا نمیاد

81C7DB88-9EDF-41BE-8A58-272B98B32B27.png

ویرایش شده توسط 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

من باشم سوپر برمیدارم

بازی های بیشتری دارن به ری تریسینگ ساپورت میشن

مثل نسخه جدید کالاف ک واقعا دلم میخواد با rtx بازیش کنم و همچنین ولفن اشتاین یانگ بلاد و از همه مهم تر بازیه

The control

81C7DB88-9EDF-41BE-8A58-272B98B32B27.png

بنظرت 20 تا فریم تاثیر بر تصویر داره ؟

بعدش تو Battlefield V  فریم نزدکتری نسبت به 2070 داده !

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، maysamsina گفته است :

بسته به بازی داره

تو ی بازی جیفورس بهتره تو ی بازی رادئون

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

درود اگر هدفتون بازی خاصی مثل بتل 5 هست رو رفرش ریت بالا قطعا برید سراغ ناوی این معماری تو این بازی و فورزا ترکونده برای کسایی که به فریم بالا اهمیت میدن  در کل ناوی کارت خوبی هست در مدل غیر رفرنس p5sd_untitled-1.png

لینک به دیدگاه

این دو کارت از نظر قیمت همرده نیستند .

همرده 5700XT کارت 2060 سوپر هستش . این دو کارت 400 دلار قیمت دارن .

مقایسه 2060 سوپر با 5700XT هم  به طور خیلی واضحی به نفع 5700XT هستش :

.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

درود . دوستان بنظر مشا کدامیک در خریدو کارایی  بهتره  ؟

اگه تکنولوژی مهمه 2070

اگه میخوای تجربه خوبی با پولی که میدی در حد 2070 داشته باشی همون5700

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

این دو کارت از نظر قیمت همرده نیستند .

همرده 5700XT کارت 2060 سوپر هستش . این دو کارت 400 دلار قیمت دارن .

مقایسه 2060 سوپر با 5700XT هم  به طور خیلی واضحی به نفع 5700XT هستش :

.

در 9 دقیقه قبل، memex گفته است :

اگه تکنولوژی مهمه 2070

اگه میخوای تجربه خوبی با پولی که میدی در حد 2070 داشته باشی همون5700

شاید باید 5700 رو با 2060 مقایسه میکردم ... ولی اصل کار فریم و قیمته از نظر بنده ... بقیه رو نمیدونم .... سبک بازی های بنده هم کال آف و بتل فیلد اسنایپر و استراتژیکه ....

ولی بنده میکم 5700 از 2060 خیلی بصرفه تره ...

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

ولی اصل کار فریم و قیمته از نظر بنده

پس سمت rtx نرو

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

از چه لحاظ ؟ تو بنچمارک  زیاد فرق ندارن شاید 5 فریم ... ولی انگار قیمت 5700 با توجع به کارایش بهتر ه .

Ray Tracing

من خودم Metro Exodus بازی کردم با 1060، الان با 2060 دارم بازی می کنم تفاوت کیفیت زمین تا آسمونه. به طور متوسط 53 فریم هم توی FHD میگیرم با Ray Tracing High

دیگه گرافیک بدون RTX معنا نداره. هزینه بابت 5700 بی جهته، مثل خرید نسل 1000 انویدیاست.

لینک به دیدگاه

در کل فقط انویدیا

حداقل تو ایران

ای ام دی تو مبحث گیم  فعلا حرفی نداره برا گفتن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

Ray Tracing

من خودم Metro Exodus بازی کردم با 1060، الان با 2060 دارم بازی می کنم تفاوت کیفیت زمین تا آسمونه. به طور متوسط 53 فریم هم توی FHD میگیرم با Ray Tracing High

دیگه گرافیک بدون RTX معنا نداره. هزینه بابت 5700 بی جهته، مثل خرید نسل 1000 انویدیاست.

ارمین جان  تفاوت کیفیت خاصی ندارن فقط یه بازتاب نور و یه dlss فکر نمیکنم ربطی به کیفیت تکسچر و افکت ها داشته باشه😅

بعد مطمعنید با 2060 اینقدر فریم گرفتید؟ این بازی خیلی سنگینه ها

ویدیو ها رو با کیفیت بالا دیدم متاسفانه فعلا که محیط بازی در حدی نیست که با ray trace بشه تفاوت رو حس کرد (در محیط های تمیز و شفاف یا محیط های بارانی و خیس بیشتر به چشم میاد این ویژگی)

برام یه چیز جالب بود این بود که بازی quantum break از روش هایی استفاده کرده بودن که شبیه تکنیک رهگیری پرتو نور بود

خوب از همین استفاده کنن دیگه😂

http://guard3d.com/siggraph-2015-بررسی-سیستم-نور-پردازی-پیشرفته-quantum-break/

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

Ray Tracing

واقعا یعنی تا این حد تاثیر داره؟؟؟؟ 

بنده انشالا (به زوره وام و قرض و هزار بدبختی) میخواستم نسل جدید از ای ام دی بگیرم 

ولی از طرفی نهایت کیفیت وگرافیک بی نهایت واسم مهمه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

شاید باید 5700 رو با 2060 مقایسه میکردم ... ولی اصل کار فریم و قیمته از نظر بنده ... بقیه رو نمیدونم .... سبک بازی های بنده هم کال آف و بتل فیلد اسنایپر و استراتژیکه ....

ولی بنده میکم 5700 از 2060 خیلی بصرفه تره ...

همون طور که گفتم قیمت 5700XT برابر با 2060 سوپر هستش و از 2070 سوپر ارزونتره . پس مقایسه 2070 سوپر با 5700XT و 5700 مقایسه یه کارت گرون ( 2070 سوپر ) با یه کارت ارزون ( 5700 ) هستش .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

واقعا یعنی تا این حد تاثیر داره؟؟؟؟ 

بنده انشالا (به زوره وام و قرض و هزار بدبختی) میخواستم نسل جدید از ای ام دی بگیرم 

من خودم هم با زور وام و قرض گرافیک گرفتم. غیر از سری 2000 سراغ چیز دیگه نرو.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

ارمین جان  تفاوت کیفیت خاصی ندارن فقط یه بازتاب نور و یه dlss فکر نمیکنم ربطی به کیفیت تکسچر و افکت ها داشته باشه1f605.png

بعد مطمعنید با 2060 اینقدر فریم گرفتید؟ این بازی خیلی سنگینه ها

ویدیو ها رو با کیفیت بالا دیدم متاسفانه فعلا که محیط بازی در حدی نیست که با ray trace بشه تفاوت رو حس کرد (در محیط های تمیز و شفاف یا محیط های بارانی و خیس بیشتر به چشم میاد این ویژگی)

برام یه چیز جالب بود این بود که بازی quantum break از روش هایی استفاده کرده بودن که شبیه تکنیک رهگیری پرتو نور بود

خوب از همین استفاده کنن دیگه1f602.png

اون بازتاب نور در تمام آتش ها، روشنایی ها، انعکاس آب، همه تاثیر مثبت داره و دنیا رو واقعی تر نشون میده. من قبول دارم این اول راه Ray Tracing هست و تاثیر بیشتر و یا فن آوری بهتری رو باید در نسل های آینده داشته باشیم ولی اگر مقصود از خرید بهترین کارت گرافیک تجربه آخرین فن آوری روز دنیا باشه، غیر از RTX سراغ چیز دیگری نباید رفت.

فریمی که گفتم بر اساس نتیجه بنچ مارک داخلی خود بازی بوده. DLSS روشن و Ray Tracing روی High بوده.

Ray Tracing روی Ultra نمی کشه ولی همون High هم کافیه برای تجربه کیفیت بهتر.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اون بازتاب نور در تمام آتش ها، روشنایی ها، انعکاس آب، همه تاثیر مثبت داره و دنیا رو واقعی تر نشون میده. من قبول دارم این اول راه Ray Tracing هست و تاثیر بیشتر و یا فن آوری بهتری رو باید در نسل های آینده داشته باشیم ولی اگر مقصود از خرید بهترین کارت گرافیک تجربه آخرین فن آوری روز دنیا باشه، غیر از RTX سراغ چیز دیگری نباید رفت.

فریمی که گفتم بر اساس نتیجه بنچ مارک داخلی خود بازی بوده. DLSS روشن و Ray Tracing روی High بوده.

فناوری DLSS موجب کاهش کیفیت گرافیک بازی میشه و از این طریق فریم رو افزایش میده :

بازی مترو ( فعلا ) پیشرفته ترین بازی از نظر استفاده از RT هستش و بازی های دیگه در یک سطح پایینتر از این فناوری استفاده می کنند و این مقدار افزایش کیفیت در اونها وجود نداره . ضمن این که شما برای فناوری RT هزینه کرده اید اما از نهایت کیفیت ( فعلی نه واقعی ) اون بدون بهره باقی موندید !

............................

ای ام دی هم برای RT برنامه داره اما برخلاف انویدیا رفتار کرده و تلاشش در زمینه عرضه RT با قیمت مناسب هستش :

واقعیت اینه که فناوری RT به قدری سنگین هستش که استفاده از اون در یک سطح بالا و قابل توجه بازی رو خیلی خیلی سنگین می کنه . تلفیق نرم افزار و سخت افزار گرچه مثل ساخت هسته مجزا برای RT موثر نیست اما کمک می کنه تا این فناوری در یک سطح محدود و 100 البته بدون هزینه گزاف ممکن بشه . فراموش نکنیم RT یکی از زیر مجموعه های DX12 هست و برتری ای ام دی در DX12 کاملا مشهوده .

............................

در نهایت فناوری RT میتونه آینده گیمینگ رو رقم بزنه اما کارتهای سری 2000 انویدیا در برابر این فناوری خیلی زود از رده خارج میشن که البته طبیعی هستش و ایرادی به انویدیا نمیشه گرفت . اما این که فکر کنیم الان یه کارت با فناوری RT میخرم و 2 سال دیگه هم گزینه RT رو روی بازی ها روشن می کنم به نظر ممکن نباشه ( حداقل در یک سطح مناسب ) . کارتهای سری 3000 یا حتی سری 4000 که بتونن فناوری RT رو در یک سطح مناسب پشتیبانی کنن ارزش خرید خوبی خواهند داشت اما کارتهای فعلی بعیده که عمر طولانی داشته باشن . پس نهایت استفاده از فناوری RT در کارتهای سری 2000 احتمالا به بازی هایی که سال 2020 با این فناوری عرضه میشن ( اون هم در یک سطح محدود ) خلاصه میشه و برای استفاده از فناوری RT بعد از اون تاریخ خرید یک کارت از سری 3000 یا 4000 لازم میشه . حالا توی این مدت چقدر بازی با چه میزان ساپورت فناوری RT عرضه بشه رو کسی نمی دونه اما به نظر نمیرسه تعداد این بازی ها به هیچ وجه زیاد باشه .

نتیجه کلی این که من حاظر نیستم برای صرفا چندتا بازی سراغ کارتهای سری 2000 برم و هزینه کنم در واقع اگر میخواستم این کار رو بکنم یه PS4 می گرفتم و بازی های انحصاریش رو بازی می کردم !!!!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

در کل فقط انویدیا

حداقل تو ایران

ای ام دی تو مبحث گیم  فعلا حرفی نداره برا گفتن

نمیخام دفاع کنم .ولی اگه همین  amd  نبود قیمتای انودیا سر به فلک بود .... انودیا کلک بازه یادم نمیاد سر سری 7 بود که انداخت به مردم ...

در 9 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

Ray Tracing

حتی تو Metro Exodus همش 10 درصد اختلاف دارن . خودش نشون نمیده ! ملاحظخ بفرما تو فول ا چ  دی

2070 و 2070 سوپر فقط نهایت 10 تا فریم اختلاف دارن .... بنظرت تاثیر داره ؟

انودیا همیشه کارش همینه یخرده میبره کارایی رو ولی ن اینقد که معلوم بشه همیشه 10 درصد !

خدایش 2060 سوپر با 2060 و 2070 و 2070 سوپر چقد فرقشونه ؟ آیا این اختلاف  فرق تو گیم دیده میشه ؟

بنده خودم شما همه مستحضرهستید و دید برای مثال   خدای جنگ 3    برای  ps3  ,و ps4   تو فریم 30 تا اختلاف دارن ولی باز تاثیر گذاشته ولی ن اونقد که کیفیت تصویر بره بالا ....

در 29 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

من خودم هم با زور وام و قرض گرافیک گرفتم. غیر از سری 2000 سراغ چیز دیگه نرو.

رفیق یا 2060  خدای جنگ 3 و اسنشن رو با شبیه ساز   رو تست بزن بمن بکو  دمت گرم ثواب داره .ححححح    .  اول خاستم این گرافیگو بگیرم ولی وقای ای ام دی اینو زد بیرون میخام 5700 بگیرم ..

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

metro-exodus-1920-1080.png

لینک به دیدگاه

دلت به Ray خوش نکن اون دوستی که گفته همه دارند به سمت Ray میرن  الان زمانش نیستش چون این ویژگی هنوز هنوز نیاز به کار داره.

نه نرم افزارش و سخت افزارش به مرز پختگی رسیدن که آماده باشن برای اجرا سنگین به خاطر همین Ray Tracing هنوز جای کار داره و مثل یک نوزاد هستش که شدیدا باید نگه داری بشه .

چون Microsoft  سازنده اش هستند و که به Nvidia کدهای Ray میده هنوز Ray بهینه نیستش و باعث میشه قدرت کارت کم بشه .

این گفتم که بدونی  دلت به Ray خوش نکنی .

قطعا کارایی SUPER بالاتر هستش ولی در نظر داشته باش با بهینه شدن DX12 و فراگیر شدن آن SUPER ها یواش یواش کارایی خودشون از دست می دن.

لینک به دیدگاه

image.png.18fd331f1c1278f5059639960de5a840.png

image.png.790a0cd7da240b67ff9058b6ce366ca6.png

قیمت: 

2070 Super:    500$

5700 XT:    400$

2060 Super:    400$

5700:    350$

با توجه ب قیمت و بنچ معتبر 3dmark  انتخاباتون مشخصه

ویرایش شده توسط arian97
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

پرسیدن نداره برید یوتوب خیلی زیبا در کیفیت fhd نگاه کن

به نظر من که ارزش نداره

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

metro-exodus-1920-1080.png

به من چرا نشون میدی؟ من که از اول گفتم 2070 سوپر بگیر. چیزی که خودم بهت توصیه کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...