رفتن به مطلب

راهنمای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰

mojtabapes
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام راهنمایی میخواستم برای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰ برای یکی از دوستان 

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

---------------

90% کولرخوب ... بستگی به جایی داره که قراره استفاده بشه !

واسه کجا میخوایین ؟!

مثلا ... واسه منطقه ما ( لارستان جنوب استان فارس با گرمایی سوزان 45 درجه ! )

هیچ چیزی بهتر از اوجرنال (موتور حاره ای گرمسیر) جواب نمیده ! و برعکس مثلا واسه شیراز (هوا معتدل)

هیچ چیز بهتر از Gree نیس !

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

---------------

واسه کجا میخوایین ؟!

هیچ چیزی بهتر از اوجرنال (موتور حاره ای گرمسیر) جواب نمیده ! و برعکس مثلا واسه شیراز (هوا معتدل)

بنده مشهد هستم اسم گری هم به گوشم خورده اما تشخیص اصل بودن و نبودن کولر گری سخته

ویرایش شده توسط mojtabapes
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mojtabapes گفته است :

بنده مشهد هستم اسم گری هم به گوشم خورده اما تشخیص اصل بودن و نبودن کولر گری سخته

اگه دنبال یه کولری که از همه لحاظ ارزش داشته باشه ! از من که میشنویی دنبال اوجرنال باش !

--------------------------------------------------------------------

گری اصل و غیر اصل نداره همش بنجله از نظر من ! ( کلا واسه 70% مناطق ایران بدرد نمیخوره ! )

با پانوسونیک هم موافق ام ! البته سری قدیمی هاش جدیدا" نمیدونم کارخونه کم کاری میکنه یا تو منتاژ ... یخورده بد شده ! ولی در کل چیزه خوبیه !

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

سلام

کولر پنجره‌ای نیاز دارین یا به اصطلاح اسپلیت؟

در صورتی‌که پنجره‌ای نیاز دارین و وسعت منزل هم زیاد هست بدون شک تراست بهترین گزینه هست براتون، هم پرتاب باد فوق‌العاده‌ای داره و هم خنک‌کنندگی خوبی ...

در درجه‌ی دوم برین سراغ OGeneral که البته پرتاب باد زیادی نداره ولی خنک‌کنندگی مناسبی داره

دنبال مارک‌های متفرقه هم نباشین چون اکثرا در کشورهای جنوب خلیج پارس سرهم میشن و اعتبار آنچنانی ندارن...

البته مشهد آنچنان نیازی به کولرگازی نداره، برای ما که خوزستان هستیم و دمای هوا همین الان دقیقا 63 درجه هست (طبق گزارش دو دماسنج موجود در سایه و با ارتفاع 2 متری از زمین) + شرجی فراوان نیاز مبرم به دو یا سه کولر در منزل هست که البته خیلی‌ها ندارن و یک کولر تهیه کردن که اون هم جواب نمیده و بالاجبار همگی جلوی کولر مجبورن بشینن، استراحت کنن یا بخوابن...، کولر اسپلیت و ایستاده هم که قیمتش در راستای آرمان‌ها سر به فلک گذاشته...

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

سلام و درود

به قول دوستمون تراست هم گزینه ی خوبی هستش.

ولی بنده  از گالانز استفاده میکنم راضی هستم.

ویرایش شده توسط FakhaR
لینک به دیدگاه

برای راهنمایی دوستان :

راهنمای خرید کولر گازی بسته به شرایط آب و هوایی منطقه: 
💯💯👇👇👇👇
آب و هوایی منطقه ای که شما در آن زندگی می‌کنید بسیار گرم است یا خنک و شرجی؟ هر یک از مدل های کولر گازی برای ناحیه های مختلفی کاربرد دارند. اکثر مدل ها را می‌توان در دمای حدود -10 ° C تا حدود 45 ° C یا بیشتر مورد استفاده قرار داد. این محدوده ی دما برای بیشتر استان های کشور مناسب است اما بهتر است قبل از خرید محدوده عملیاتی سیستم تهویه مطبوعتان را به خوبی بررسی کنید. در هنگام خرید کولر گازی باید توجه ویژه ای به شرایط آب و هوایی تان داشته باشید. 
هر کولر گازی در لیست مشخصاتش 👈🏿👈🏿با ناحیه هایT1 (معتدل)،T2 (خنک) وT3 (تروپیکال) مشخص شده‌اند.👈👈 اگر محیط زندگی تان معتدل، مرطوب و شرجی است، بهتر است کولر گازی های T1 را انتخاب کنید که تا دمای 43 درجه سانتی گراد کاربرد دارند، همچنین افرادی که آب و هوای زندگی شان گرم و حاره ای است و دمای هوا به بالای 60 درجه هم میرسد، می‌توانند کولر گازی های T3 را برگزینند. اگر هم از افرادی هستید که در منطقه ای سرد و کوهستانی زندگی می‌کنید، کولر گازی T2 بهترین انتخاب است

متراژ اندازه گیری کولر برحسب نیاز محیط 

12000BTU: مناسب برای محیط ۲۰تا ۴۰ متر
18000BTU: مناسب برای محیط ۴۰ تا۶۰ متر
24000BTU: مناسب برای محیط ۶۰ تا ۱۰۰ متر
30000BTU: مناسب برای محیط ۱۰۰تا ۱۳۰متر
36000BTU: مناسب برای  محیط۱۳۰تا ۲۰۰ متر

لینک به دیدگاه

بنده اهواز هستم .پدرم توی کار کولر دو تیکه هست(تعمیر  و نصب و از این جور صحبتها) . خودمون حدود ده ساله کولر Gree داریم . تا حالا خراب نشده. تابستونها 24/7 روشنه اهواز هم میدونی که 6 ماه تابستون داره . گفتم بگم شاید بدردتون خورد

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

---------------

واسه کجا میخوایین ؟!

اینایی که گفتی چی هستن اصلا؟برند هایی که به عمرم نشنیدم

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اینایی که گفتی چی هستن اصلا؟برند هایی که به عمرم نشنیدم

ما شمالی ها نیازی به کولرهای خاصی نداریم ..گری .جنرال.هایسنس.اجنرال.مدیا.سام.تراست و.....همشون خوب هستن خودم  18000 لبخندجنرال رو 4 سالی میشه استفاده میگنم برا رفیقم 24000 گولدشو گرفتم و راضیه امابرای یکی از دوستان خواستم همونو بگیرم گفت  گری میخوام ..گری گرفتیم بعد نصب و تست متوجه قدرت کم سرمایش و پرتاب باد اون شدم و چیزی نگفتم

البته فشار برق مساحت خونه و بالا و نشتی در و دیوار هم در درست سرد نکردن کولر نقش داره و نصب درست

تمام 10 12 کولری که تا الان برای دور و وری ها گرفتم بدون گارانتی (بانه ای) بودن

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

ما شمالی ها نیازی به کولرهای خاصی نداریم ..گری .جنرال.هایسنس.اجنرال.مدیا.سام.تراست و.....همشون خوب هستن خودم  18000 لبخندجنرال رو 4 سالی میشه استفاده میگنم برا رفیقم 24000 گولدشو گرفتم و راضیه امابرای یکی از دوستان خواستم همونو بگیرم گفت  گری میخوام ..گری گرفتیم بعد نصب و تست متوجه قدرت کم سرمایش و پرتاب باد اون شدم و چیزی نگفتم

البته فشار برق مساحت خونه و بالا و نشتی در و دیوار هم در درست سرد نکردن کولر نقش داره و نصب درست

منم شمالم کولر24هزار سامسونگ اینورتر دار داریم اون موقع چیزی حالیمون نمیشد اینو خریدیم،الانم نشتی داره یبارم دادم نشتی رو بگیرن بازم مشکل داره

جالبه قیمت دیجیکالا از قیمت فروشنده های شمال بهتر !

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

منم شمالم کولر24هزار سامسونگ اینورتر دار داریم اون موقع چیزی حالیمون نمیشد اینو خریدیم،الانم نشتی داره یبارم دادم نشتی رو بگیرن بازم مشکل داره

جالبه قیمت دیجیکالا از قیمت فروشنده های شمال بهتر !

کولر گازی در محیطهای مرطوب مثلا شرجی خوزستان رطوبت هوا رو توسط رادیاتور تبدیل به اب میکنه و توسط شیلنگ نازکی که تعبیه شده به بیرون هدایت میشه. این کاملا طبیعیه و دلیل بر خرابی کولر نیست.کولرهای سامسونگ کولرهای خوبی هستند. من تا الان نمیدونستم شمالیها هم به کولر گازی نیاز دارن فکر میکردم کولر ابی کارشون رو راه میندازه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

همین دیگه کوار lg با ضمانت گلدیران 10 میلیون گفتن به ما اما کولر 24 هزار دیگه lg گفتن 7.5 میلیون با ضمانت یه شرکت دیگه حالا ما نمیدونیم این کولرها دقیقا یکیه یانه؟

لینک به دیدگاه

سلام 

فقط با ضمانت اصلی خرید کنید برندهای مطرح مثل اجنرال و ال جی و غیره را اگر خواستید از این گارانتی های شرکتی بگیری همون بدون گارانتی مثل جنرال مکس و گری معمولی بگیر چون دیگه الکی پول برند و اینا رو ازت نمیگیرن آخه همشون یک مارک هستند و درجه چندم چینی فقط مارک برند مطرح رو میزنن روشون بعضی وقت ها هم به اشتباه و به علت عدم دانایی برچسب تکنولوژی یه شرکت رو میزنن با برند یک شرکت دیگه مثلا اینورتر وی مال ال‌جی هست میزنن با برند اجنرال 😂😅

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

کولر گازی در محیطهای مرطوب مثلا شرجی خوزستان رطوبت هوا رو توسط رادیاتور تبدیل به اب میکنه و توسط شیلنگ نازکی که تعبیه شده به بیرون هدایت میشه. این کاملا طبیعیه و دلیل بر خرابی کولر نیست.کولرهای سامسونگ کولرهای خوبی هستند. من تا الان نمیدونستم شمالیها هم به کولر گازی نیاز دارن فکر میکردم کولر ابی کارشون رو راه میندازه

شمال هم شمال قدیم .گاهی رطوبت کرمش میگیره میری بیرون انگار رفتی وسط حموم بخار...کولر ابی فقط بدرد مناطق خشک میخوره.شمال 1 هفته کولر ابی مصرف کنی باید قید لوازم الکتزونیکی و خودتون رو بزنید .کولر ابی قطره های اب رو روی پوشال میریزه با مکش فن رطوبت از پوشال به درون خونه میفرسته.شمال اینکاره کنی انگار یکی داره روت آب میریزه!

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirreza گفته است :

سلام 

فقط با ضمانت اصلی خرید کنید برندهای مطرح مثل اجنرال و ال جی و غیره را اگر خواستید از این گارانتی های شرکتی بگیری همون بدون گارانتی مثل جنرال مکس و گری معمولی بگیر چون دیگه الکی پول برند و اینا رو ازت نمیگیرن آخه همشون یک مارک هستند و درجه چندم چینی فقط مارک برند مطرح رو میزنن روشون بعضی وقت ها هم به اشتباه و به علت عدم دانایی برچسب تکنولوژی یه شرکت رو میزنن با برند یک شرکت دیگه مثلا اینورتر وی مال ال‌جی هست میزنن با برند اجنرال 1f602.png1f605.png

وقتی جیبت خالیه مجبوری بری سمت جنس قاچاق..البته همین بدون گارانتی ها خیلی بهتر از اونهاییه که فقط پول برندشون رو میگیرن نه کارایی

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Mantel گفته است :

عزیز کولر گازی رطوبت رو به سرما تبدیل میکنه هوای اینجا هم 80درصد شرجیه رطوبتیه

کولر آبی به چه در ااینجا میخوره یه نفرم ندیدم کولر آبی اینجا استفاده کنه شما برعکس گفتی،کولرآبی برای منطقه خشک مثل شهر قم

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

وقتی جیبت خالیه مجبوری بری سمت جنس قاچاق..البته همین بدون گارانتی ها خیلی بهتر از اونهاییه که فقط پول برندشون رو میگیرن نه کارایی

درست متوجه پست من نشدید، منظورم این هست که اصل بودن جنس قاچاق را نمیشه به راحتی تشخیص داد و 90 درصد تقلبی هستند پس به نظر من یا اصلی با گارانتی اصلی بگیرید که مطمن باشید اصلی هست یا همون جنس رده پایین بدون برند معتبر رو بگیرید تا ارزون بیوفته نه جنس رده پایین با برند معروف که الکی پول چاپ یکسری اسم و برند رو بدید روی همون جنس رده پایین

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

عزیز کولر گازی رطوبت رو به سرما تبدیل میکنه هوای اینجا هم 80درصد شرجیه رطوبتیه

کولر آبی به چه در ااینجا میخوره یه نفرم ندیدم کولر آبی اینجا استفاده کنه شما برعکس گفتی،کولرآبی برای منطقه خشک مثل شهر قم

آره واقعا کولر آبی تو شمال ظلمه منظورم همون پنکه بود 😂

ولی دیگه جایی نگو کولر گازی رطوبت هوارو به سرما تبدیل میکنه اینجا همه خودی هستن اشکال نداره 😂

در 12 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

شمال هم شمال قدیم .گاهی رطوبت کرمش میگیره میری بیرون انگار رفتی وسط حموم بخار...کولر ابی فقط بدرد مناطق خشک میخوره.شمال 1 هفته کولر ابی مصرف کنی باید قید لوازم الکتزونیکی و خودتون رو بزنید .کولر ابی قطره های اب رو روی پوشال میریزه با مکش فن رطوبت از پوشال به درون خونه میفرسته.شمال اینکاره کنی انگار یکی داره روت آب میریزه!

منظورم از کولر آبی این بود که فکر میکردم شمال تابستوناش خنک باشه و نیاز به کولر گازی نداشته باشین نهایت همون پنکه . تا حالا تابستون شمال نیومدم

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

آره واقعا کولر آبی تو شمال ظلمه منظورم همون پنکه بود 1f602.png

ولی دیگه جایی نگو کولر گازی رطوبت هوارو به سرما تبدیل میکنه اینجا همه خودی هستن اشکال نداره 1f602.png

منظورم از کولر آبی این بود که فکر میکردم شمال تابستوناش خنک باشه و نیاز به کولر گازی نداشته باشین نهایت همون پنکه . تا حالا تابستون شمال نیومدم

دوست گرام شما بار اول که اشتباه گفتید الانم داری مسخره میکنی در صورتی که بازم داری اشتباه میگی 🤔بله کولر گازی رطوبت و گرمای هوا رو میگیره و در نهایت به سرما تبدیلش میکنه حتی میتونه فقط رطوبت رو بگیره و هوا رو هم خنک نکنه،کولر گازی برای هوای شرجی مناسب و کولر آبی برای هوای خشک

کولر گازی چگونه رطوبت را کم می‌کند؟

https://tehrancooler.com/air-conditioner-dehumidifiers

با کارکرد کولر گازی در محیط رطوبت نیز از هوا جدا شده و بر روی لوله‌های شبکه اواپراتور در پنل جمع می‌شود. با جمع شدن رطوبت در پنل کولر گازی، رطوبت محیط کم خواهد شد ولی به خاطر قرار گیری پنل در داخل محیط این رطوبت در داخل جمع می‌شود. در هر پنل کولر، منبعی برای جمع آوری آب تعبیه شده و در انتهای آن، محل قرار گیری لوله تخلیه آب (درین) قرار دارد. کولر گازی دستگاهی است که رطوبت هوای داخل را کاهش می‌دهد.

کولر گازی می‌تواند بدون این که هوا را خنک کند، فقط رطوبت را از هوا بگیرد. در این حالت کمپرسور روشن شده و فن پنل داخلی با سرعت بسیار کم کار می‌کند. تا زمانی که رطوبت در محیط داخل وجود داشته باشد، فن هوا را با جریان کم از روی شبکه‌های اواپراتور پنل عبور می‌دهد. در حالت رطوبت گیر کولر گازی هوا را خنک نمی‌کند و فقط رطوبت محیط را کم می‌کند.

شمال هم دما 32 هست و رطوبتش 78 ،معنی شرجی بودن رو اگه بخوای برات توضیح میدم یا شایدم بازم تخصص در این زمینه دارید ما رو آگاه کنید،شرجی یعنی هوا حالتی خفگی داره و قطرات آب روی هوا معلق هست 🙄

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Mantel گفته است :

اتفاقا برعکس شما تو شمال نباید کولر آبی مصرف کنید(ظاهرا رماتیسم رو افزایش میده)

برعکس ما الان یه ۲۲ هزار سامسونگ داریم که اصلا از کارکردش راضی نیستم مثلا میخواد خنک کنه اول یه ۱−۲ دقیقه‌ای فک میکنه بعد خنک میکنه!(این تهرانه زمانی که کولر آبی جواب نمیده مورد استفاده قرار میگیره)

راستی کسی از این کولر ابی های سلولزی اطلاع داره چطورین؟ خوبن؟ بدن؟ چون کولر آبی که فعلا داریم بعضا جواب نمیده تو فکرم تعویضش کنم!

شمال یه کولر داریم که مدلشو نمیدونم(برندش آشنا نبوده برام) ولی سرمایش خوبی با توجه به متراژ خونه داره!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

دوست گرام شما بار اول که اشتباه گفتید الانم داری مسخره میکنی در صورتی که بازم داری اشتباه میگی 1f914.pngبله کولر گازی رطوبت و گرمای هوا رو میگیره و در نهایت به سرما تبدیلش میکنه حتی میتونه فقط رطوبت رو بگیره و هوا رو هم خنک نکنه،کولر گازی برای هوای شرجی مناسب و کولر آبی برای هوای خشک

1f644.png

نه بابا مسخره چیه . خواستم خودمونی باشم ولی شما به خودت گرفتی . 

این که کولر گازی رطوبت هوارو میگیره طبیعیه به خاطره عبور هوا از رادیاتوره. ولی ربطی به سرمایش کولر نداره (شاید به خاطر وجود بخار کولر بهتر خنک کنه) اما در کل مکانیسم خنک کنندگی کولز گازی ربطی به وجود بخار و اب یا رطوبت اصلا نداره

سرمای کولر گازی مربوط به گاز  فرئونه که توسط کمپرسور فشرده  میشه و از رایاتور جلوی (همون پنل داخلی) کولر عبور میکنه

مکانیزم کولر آبی این چیزیه که شما کفتی یعنی خنک کردم هوا توسط رطوبت یا آب

در 14 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اتفاقا برعکس شما تو شمال نباید کولر آبی مصرف کنید(ظاهرا رماتیسم رو افزایش میده)

آره ببخشید منظورم پنکه بود . رماتیسم و نمیدونم ولی ویروس و باکتری توی هوای شرجی و مرطوب خیلی زیاد میشه .

لینک به دیدگاه

استفاده از کولر گازی توی هوای گرم و خشک هم مشکلات به بار میاره برای سلامتی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...