رفتن به مطلب

چند سوال در مورد اورکلاک

amymor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و خسته نباشید
مشخصات سیستمم:
سی پی یو:
 core i3 6100
2m7j__cpu_thumb.jpg

گرافیک:
 gtx950
مدل دقیق:
https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N950WF2OC-2GD-rev-10
n4zl__gpu_gtx950_thumb.png
2ln__2018-10-03_19_51_06-directx_diagnos

رم:
 ram 8GB gskill
t6mb__ram_thumb.jpg

مادربرد:
h170 gaming 3 rev1.0
مدل دقیق:
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H170-Gaming-3-rev-10#ov
dzyw__mother_bord-cpu-z_thumb.jpg
4mw__2018-10-03_21_00_22-directx_diagnos

پاور:
huntkey GS500
https://en.huntkey.com/product/500w-power-supply/

چندتا سوال دارم:
1. این سیستم رو 3 ساله دارم، میخام بدونم عمر باقی مونده هر کدوم قطعات از تقریبا چند سال دیگه هست و اگه اورکلاک بکنم چقد کم میشه.

2.کدوم قطعات قابلیت اورکلاک دارن؟

3. هر کدوم از قطعات توی حالت نرمال (بدون اورکلاک) چه دمایی باید داشته باشن و توی حالت اورکلاک چه دمایی مطلوبه؟

4.با چه برنامه ای می تونم دمای دقیق قطعات رو ببینم

5. اگه اورکلاک کنم دمای قطعات همیشه بالاست؟ یا میشه کاری کرد که فقط وقتی بازی می کنم اورکلاک بشه و وقتی کار های سبک با سیستم انجام میدم، به حالت معمولی بر گرده؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، amymor گفته است :

چندتا سوال دارم:
1. این سیستم رو 3 ساله دارم، میخام بدونم عمر باقی مونده هر کدوم قطعات از تقریبا چند سال دیگه هست و اگه اورکلاک بکنم چقد کم میشه.

3. هر کدوم از قطعات توی حالت نرمال (بدون اورکلاک) چه دمایی باید داشته باشن و توی حالت اورکلاک چه دمایی مطلوبه؟

5. اگه اورکلاک کنم دمای قطعات همیشه بالاست؟ یا میشه کاری کرد که فقط وقتی بازی می کنم اورکلاک بشه و وقتی کار های سبک با سیستم انجام میدم، به حالت معمولی بر گرده؟

خیلی ممنون

1. عمرشون حالا حالا ها باقی است انشاالله - اورکلاک امکان پذیر نیست روی این سیستم.

2. کارت گرافیک - ولی ارزش نداره. چون اونقدری که دردسر و خطر دمای بالا داره، افزایش پرفورمنس نخواهی داشت.

3. پردازنده زیر 60، گرافیک زیر 70

4. Core Temp برای پردازنده، GPUz برای گرافیک

5. با این سیستم نمیتونی اورکلاک کنی.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

2. کارت گرافیک - ولی ارزش نداره. چون اونقدری که دردسر و خطر دمای بالا داره، افزایش پرفورمنس نخواهی داشت. 

خیلی ممنون، برای اورکلاک گرافیک چه برنامه ای رو پیشنهاد می دید؟ یه سوال دیگه هم هست: من با برنامه xtreme gaming engine که از سایت گیگابایت دانلود کردم، کارت گرافیک رو گذاشتم روی حالت oc ، یعنی الان اورکلاک شده؟ و اگه خودم دستی اورکلاک کنم بیشتر از حالت oc می تونم اورکلاک کنم یا نه؟

لینک به دیدگاه

درود

به آنچه آرمین گفته بیافزایم، برنامه‌ی open hardware monitor دمای پردازنده و گرافیک و ... را می نماید و قابلیت این را دارد که به شکل گجت جدا یا عددی روی taskbar دمای مورد نظر را همیشه ببینید.

لینک به دیدگاه

1.رم رو هم می تونم اورکلاک کنم؟

2. اگه سرعت فن های gpu رو تغییر بدم مشکلی ایجاد میشه؟

3. فن های cpu چطور؟

4.یه جا خوندم با h170 با آپدیت کردن بایوس تونستن core i3 6100 رو اورکلاک کنن؟!

ویرایش شده توسط amymor
لینک به دیدگاه

یه جا دیدم مادبرد های asrock h170 hyper از اورکلاک رم پشتیبانی می کنن، به نظرتون اگه بایوس اونا رو نصب کنم می تونم اورکلاک کنم؟ فقط ترسم اینه که بایوس خراب بشه، ولی خب بایوس دوگانه داره. احتمالش هست که طوری خراب بشه که بایوس دوگانه هم نتونه کاری بکنه؟

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، amymor گفته است :

یه جا دیدم مادبرد های asrock h170 hyper از اورکلاک رم پشتیبانی می کنن، به نظرتون اگه بایوس اونا رو نصب کنم می تونم اورکلاک کنم؟ فقط ترسم اینه که بایوس خراب بشه، ولی خب بایوس دوگانه داره. احتمالش هست که طوری خراب بشه که بایوس دوگانه هم نتونه کاری بکنه؟

سلام. اولش این که پیشنهاد می دم از این ریسک ها نکنید، به خصوص با قیمت های الان چون اگه بایوس مادربرد خراب بشه و قابل درست کردن نباشه، باید یه دونه جدید بخری.

ضمنا شما مدل دقیق رم و سرعت اونو نگفتی. الان که از عکس معلومه رم روی فرکانس 2100 استاندارد کار می کنه. اگه خود رم هم برای همین فرکانس باشه که تقریبا هیچ کاریش نمی شه کرد و شاید بشه مثلا 20-30 مگ اورکلاکش کرد که اونم ارزش نداره و ممکن عمرش رو کاهش بده چون برای این کار طراحی نشده.

اگه مثلا روی جعبه رم نوشته شده 3000 اونوقت می شه اورکلاک کرد و راه ساده اش هم اینه که در داخل تنظیم های بایوس xmp رو فعال کنی و خودش همه کارها رو می کنه.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، amir44 گفته است :

سلام. اولش این که پیشنهاد می دم از این ریسک ها نکنید، به خصوص با قیمت های الان چون اگه بایوس مادربرد خراب بشه و قابل درست کردن نباشه، باید یه دونه جدید بخری.

ضمنا شما مدل دقیق رم و سرعت اونو نگفتی. الان که از عکس معلومه رم روی فرکانس 2100 استاندارد کار می کنه. اگه خود رم هم برای همین فرکانس باشه که تقریبا هیچ کاریش نمی شه کرد و شاید بشه مثلا 20-30 مگ اورکلاکش کرد که اونم ارزش نداره و ممکن عمرش رو کاهش بده چون برای این کار طراحی نشده.

اگه مثلا روی جعبه رم نوشته شده 3000 اونوقت می شه اورکلاک کرد و راه ساده اش هم اینه که در داخل تنظیم های بایوس xmp رو فعال کنی و خودش همه کارها رو می کنه.

سلام، مدل دقیق رم:http://www.gskill.com/product/165/184/1536039764/F4-2400C15D-8GVRRipjaws-VDDR4-2400MHz-CL15-15-15-35-1.20V8GB-(2x4GB)

خود رم 2400 هست اما مثله اینکه مادربر تا 2133 فقط پشتیبانی میکنه، xmp هم روی disable بود ، و به جز این گزینه، فقط یه گزینه ی دیگه داشت به نام profile 1 که گذاشتمش روی همین. ولی فرکانس رم بازم تغییر نکرد. تنها مادبردh170  ایی که دیدم از اورکلاک رم پشتیبانی میکنه دو مدل از asrock هست که آخرشون نوشته hyper . برا همین میخاستم بایوس اونا رو نصب کنم، ولی ریسک نمی کنم.

در مورد تایمینگ هم من زیاد اطلاع ندارم ، فقط میدونم الان روی 35-15-15-15 هست (ازچپ به راست). به نظرت چه تایمینگی ست کنم که حداقل یکم بهتر بشه؟

ویرایش شده توسط amymor
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، amymor گفته است :

سلام. وقتی مادربرد پشتیبانی نمی کنه کاریش نمی شه کرد و متاسفانه دست شما بسته.

در تایمینگ بیشتر cl مهمه که هر چی کمتر باشه، سریع تره ولی اونم وابسته به فرکانس رمه.

می تونید داخل برنامه CPU-z تایمینگ های مجاز رم رو ببیند و طبق اون تغییر بدید ولی معمولا خودش مناسب ترین رو انتخاب می کنه و به دستکاری نیازی نیست.

نکته آخر هم اینه که کارایی سیستم های اینتل بر خلاف amd خیلی به سرعت رم وابسته نیست. اگه به طور مثال شما از سرعت 2133 به سرعت 3200 برید، ممکنه یه مقداری تغییر رو احساس کنید ولی اونم فقط در کارهای work station مثل رندر، ادیت و... در کارهای معمولی و گیم تغییر خیلی خیلی کمه.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، amymor گفته است :

سلام، مدل دقیق رم:http://www.gskill.com/product/165/184/1536039764/F4-2400C15D-8GVRRipjaws-VDDR4-2400MHz-CL15-15-15-35-1.20V8GB-(2x4GB)

خود رم 2400 هست اما مثله اینکه مادربر تا 2133 فقط پشتیبانی میکنه، xmp هم روی disable بود ، و به جز این گزینه، فقط یه گزینه ی دیگه داشت به نام profile 1 که گذاشتمش روی همین. ولی فرکانس رم بازم تغییر نکرد. تنها مادبردh170  ایی که دیدم از اورکلاک رم پشتیبانی میکنه دو مدل از asrock هست که آخرشون نوشته hyper . برا همین میخاستم بایوس اونا رو نصب کنم، ولی ریسک نمی کنم.

در مورد تایمینگ هم من زیاد اطلاع ندارم ، فقط میدونم الان روی 35-15-15-15 هست (ازچپ به راست). به نظرت چه تایمینگی ست کنم که حداقل یکم بهتر بشه؟

دوست گرامی استاد آرمین به شما گفت که ارزش اورکلاک نداره چرا شما انقد پیگیر هستی ؟ جسارت نباشه ولی هیچ سیستمی حتی بالارده ها با اورکلاک ابتدایی نهایتا 10% به پرفورمنسشون اضافه میشه به ریسک خرابی نمیارزه دوست عزیز لطفا انجام ندید.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، amir44 گفته است :
در 6 ساعت قبل، Slasher گفته است :

دوست گرامی استاد آرمین به شما گفت که ارزش اورکلاک نداره چرا شما انقد پیگیر هستی ؟ جسارت نباشه ولی هیچ سیستمی حتی بالارده ها با اورکلاک ابتدایی نهایتا 10% به پرفورمنسشون اضافه میشه به ریسک خرابی نمیارزه دوست عزیز لطفا انجام ندید.

1%درصد هم بهتر بشه، برا من مهمه. الان میخام کارت گرافیک رو اورکلاک کنم، فقط چندتا سوال دارم:https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/104780-درخواست-راهنمایی-برای-تست-پاور-جهت-اورکلاک-گرافیک/&do=findComment&comment=1196470

ویرایش شده توسط amymor
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، amymor گفته است :

1%درصد هم بهتر بشه، برا من مهمه. الان میخام کارت گرافیک رو اورکلاک کنم، فقط چندتا سوال دارم:https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/104780-درخواست-راهنمایی-برای-تست-پاور-جهت-اورکلاک-گرافیک/&do=findComment&comment=1196470

قطعاتی برای اورکلاک استفاده می شن که با کیفیت و گرون قیمت هستن. یعنی مثلا کارت گرافیکی که با فرکانس 1950 کار می کنه ولی خنک اش می تونه تا 2100 رو هم بدون مشکل جواب بده. اما متاسفانه قطعه های شما مثل رم، مادربرد و ... "حداقلی" هستن و فقط می تونن در حالت عادی کار کنن. برای همین هم خود سازنده ها براشون امکان اورکلاک رو نذاشتن و دوستان هم همش بهتون می گن بی خیال بشید.

حالا اگه شما بیایی به خاطر اون 1% بهشون فشار بیاری، ممکنه بهش برسی و در عوض قطعه ای که قرار بود 2-3 سال برات کار کنه عمرش می شه چند ماه. به نظر خودت ارزش داره؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir44 گفته است :

قطعاتی برای اورکلاک استفاده می شن که با کیفیت و گرون قیمت هستن. یعنی مثلا کارت گرافیکی که با فرکانس 1950 کار می کنه ولی خنک اش می تونه تا 2100 رو هم بدون مشکل جواب بده. اما متاسفانه قطعه های شما مثل رم، مادربرد و ... "حداقلی" هستن و فقط می تونن در حالت عادی کار کنن. برای همین هم خود سازنده ها براشون امکان اورکلاک رو نذاشتن و دوستان هم همش بهتون می گن بی خیال بشید.

حالا اگه شما بیایی به خاطر اون 1% بهشون فشار بیاری، ممکنه بهش برسی و در عوض قطعه ای که قرار بود 2-3 سال برات کار کنه عمرش می شه چند ماه. به نظر خودت ارزش داره؟ 

من که نمیخام همه رو اورکلاک کنم، فقط گرافیک رو. اونم تا یه حد معقول.

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، amymor گفته است :

من که نمیخام همه رو اورکلاک کنم، فقط گرافیک رو. اونم تا یه حد معقول.

حد معقول گرافیک شما همونی هست که شرکت سازنده کارت ( گیگابایت ) انجام داده .

فرکانس پایه 950 رفرنس 1024 هستش و فرکانس بوست هم 1188 هستش

کارت شما در حالت OC فرکانس پایه 1127 داره و فرکانس بوست هم 1317 هستش .

برای اور بیشتر و مانیتورینگ دما در گیم میتونید از این برنامه استفاده کنید :

هرچند توصیه نمیشه این کار رو انجام بدید .

.............................

مشخصات کارت 950 رفرنس :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-950.c2747

.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

حد معقول گرافیک شما همونی هست که شرکت سازنده کارت ( گیگابایت ) انجام داده .

فرکانس پایه 950 رفرنس 1024 هستش و فرکانس بوست هم 1188 هستش

کارت شما در حالت OC فرکانس پایه 1127 داره و فرکانس بوست هم 1317 هستش .

برای اور بیشتر و مانیتورینگ دما در گیم میتونید از این برنامه استفاده کنید :

مشخصات کارت 950 رفرنس :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gtx-950.c2747

خیلی ممنون، اینا رو میدونم، اما یه جا خوندم، فرکانس بوستی که انویدیا مطرح میکنه حداکثر نیست، و معمولا گرافیک خودکار بیشتر از اونه.حالا اینا به کنار.

من چندتا سوال دارم:

1.دمای گرافیک رو  بعد از اورکلاک روی چه عددی باید ثابت کنم؟ یکی بم گفت روی 70،توی برنامه ی gpu-z قسمت دما ، rated رو زده 80 و  maximum رو زده 95. من با برنامه occt بدون اورکلاک تست گرفتم دما تا 80 می رفت. سرعت فن ها هم روی حالت توربو نبودا، روی auto بود:

xy4o_20190731-024023-powersupply.png

2.یه جای خوندم که توی کارت های انویدیا shader clock رو هم میشه اورکلاک کرد. این برنامه خاصی میخاد؟ اصلا gpu clock و memory clock و shader clock دقیقا چی هستن و روی چه قسمت هایی از بازی تاثیر دارن؟

ویرایش شده توسط amymor
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، amymor گفته است :

خیلی ممنون، اینا رو میدونم، اما یه جا خوندم، فرکانس بوستی که انویدیا مطرح میکنه حداکثر نیست، و معمولا گرافیک خودکار بیشتر از اونه.حالا اینا به کنار.

من چندتا سوال دارم:

1.دمای گرافیک رو  بعد از اورکلاک روی چه عددی باید ثابت کنم؟ یکی بم گفت روی 70،توی برنامه ی gpu-z قسمت دما ، rated رو زده 80 و  maximum رو زده 95. من با برنامه occt بدون اورکلاک تست گرفتم دما تا 80 می رفت. سرعت فن ها هم روی حالت توربو نبودا، روی auto بود:

xy4o_20190731-024023-powersupply.png

2.یه جای خوندم که توی کارت های انویدیا shader clock رو هم میشه اورکلاک کرد. این برنامه خاصی میخاد؟ اصلا gpu clock و memory clock و shader clock دقیقا چی هستن و روی چه قسمت هایی از بازی تاثیر دارن؟

در مورد دما .

این برای هر کارتی متفاوت هستش .

کارتی مثل 290 رفرنس دماش به 95 درجه میرسه و توی این دما کار می کنه . اما 1080 دمای 86 درجه رو به عنوان دمای نهایی مرجع قرار میده . اما در مجموع هرچی دما کمتر باشه بهتره .

دما مناسب سیستم شما رو نمی دونم اما عموما سعی میشه دما همیشه زیر 80 باقی بمونه . این یعنی دمای هدف شما بایستی 75 و حتی کمتر باشه تا تحت هیچ شرایطی دما به بالای 80 درجه نرسه .

سرعت فن بستگی به دما و میزان نویز داره . بعضی از کارتها فن های کارامدتری دارن یا کلا کارتهای خنکی هستند و یه سرعت فن در حد 40 درصد براشون کافیه . تعدادی تا 70 درصد و حتی بیشتر هم لازم میشه . اما در مجموع چنانچه مشکل صدا نداشته باشید و سیستم هم تمام مدت زیر لود نباشه عموما تا 80 - 90 درصد هم مشکلی نداره . هرچند به شرط یه دمای مناسب بهتره فن رو زیاد تحت فشار قرار ندید .

توی همون برنامه ای که معرفی کرد میتونید سرعت فن رو تنظیم کنید .

.............

بین اورکلاک و میزان پرفورمنس و دما و ... باید یه رابطه عقلانی وجود داشته باشه . الان گرافیک شما به نسبت نسخه رفرنس حدودا 150 مگاهتز اور شده . اور بیشتر از این ارزشش رو نداره چون در ازای افزایش دما و مشکلات عمومی اور پرفورمنس به مقدار ناچیزی زیاد میشه . توجه کنید که اورکلاک بیشتر برای قطعات بالارده مطرح هستش . مثلا پردازنده مرکزی شما 6100 هستش و یه پردازنده پایین رده در سری خودش محسوب میشه . این پردازنده قابلیت اور نداره در عوض 6700K به خوبی اور میشه . میشه این طور گفت که به جای اور 6100 بهتره سراغ  یه پردازنده قویتر رفت .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

این یعنی دمای هدف شما بایستی 75 و حتی کمتر باشه تا تحت هیچ شرایطی دما به بالای 80 درجه نرسه

3 ساله این گرافیک رو دارم، باید خمیر حرارتیش رو عوض کنم؟ ممکنه به خاطر خمیر حرارتی باشه که دماش میره رو 80 ؟ چه نوع خمیر حرارتی رو پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، amymor گفته است :

3 ساله این گرافیک رو دارم، باید خمیر حرارتیش رو عوض کنم؟ ممکنه به خاطر خمیر حرارتی باشه که دماش میره رو 80 ؟ چه نوع خمیر حرارتی رو پیشنهاد میدید؟

همونطور که قبلا گفتم دمای مناسب سیستم شما رو نمی دونم .

توی چه تستی تا 80 رفته ؟ دور فن چقدر بوده ؟ کیستون تهویه هوای خوبی داره ؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

همونطور که قبلا گفتم دمای مناسب سیستم شما رو نمی دونم .

توی چه تستی تا 80 رفته ؟ دور فن چقدر بوده ؟ کیستون تهویه هوای خوبی داره ؟

تست power توی برنامه ی occt (مثله برنامه furmark یا passmark یا kombustor یه شیء 3 بعدی رو برای تست نشون میده) ، دور فن ها روی حالت auto بود که بالاترین سرعت ثبت شده، حدود 2250rpm  هست. توی عکسی که قبلا فرستادم همه چی معلومه:

http://uupload.ir/files/xy4o_20190731-024023-powersupply.png

در مورد تهویه هم،نمیدونم. به جز فن cpu و دوتا فن gpu و فن پاور، کولر دیگه ای نداره. درش رو هم باز گذاشتم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amymor گفته است :

تست power توی برنامه ی occt (مثله برنامه furmark یا passmark یا kombustor یه شیء 3 بعدی رو برای تست نشون میده) ، دور فن ها روی حالت auto بود که بالاترین سرعت ثبت شده، حدود 2250rpm  هست. توی عکسی که قبلا فرستادم همه چی معلومه:

http://uupload.ir/files/xy4o_20190731-024023-powersupply.png

در مورد تهویه هم،نمیدونم. به جز فن cpu و دوتا فن gpu و فن پاور، کولر دیگه ای نداره. درش رو هم باز گذاشتم.

دما در تستی مثل ( FurMark ) بالاتر از بازی ها هستش .

عکس هاتون برای من باز نمیشه . (کلا با فروم لیون مشکل دارم درست باز نمیشه )

بهتره به فکر تهویه بهتر کیستون باشید . دمای محیط هم تاثیر جدی در دمای قطعات داره .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 7 مرداد 1398 در 01:30، amymor گفته است :

سلام و خسته نباشید
مشخصات سیستمم:
سی پی یو:
 core i3 6100
2m7j__cpu_thumb.jpg

گرافیک:
 gtx950
مدل دقیق:
https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N950WF2OC-2GD-rev-10
n4zl__gpu_gtx950_thumb.png
2ln__2018-10-03_19_51_06-directx_diagnos

رم:
 ram 8GB gskill
t6mb__ram_thumb.jpg

مادربرد:
h170 gaming 3 rev1.0
مدل دقیق:
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H170-Gaming-3-rev-10#ov
dzyw__mother_bord-cpu-z_thumb.jpg
4mw__2018-10-03_21_00_22-directx_diagnos

پاور:
huntkey GS500
https://en.huntkey.com/product/500w-power-supply/

چندتا سوال دارم:

خیلی ممنون

سلام وقتت بخیر سلطان 

این قطعات تا 20 سال دیگه هم عمر دارن 

فقط مادربورد عمرش کمتره  نسبت به بقیه قطعات 

چون قطعه زیاد روشه هر کودوم ممکنه طی طول زمان خراب بشه 

مادربورد و سی پی یو شما از اورکلاک پشتیبانی نمی کنن حتی رم هم فکر نکنم بشه رو H170 اورکلاک کرد حالا دقیق اطمینان ندارم

اگه پشتیبانی می کردن اورکلاک ممکنه سی پی یویی که بخواد 40 سال عمر بکنه رو بکنه 20 سال 

تا موقعی که روی سی پی یو یا رم ولتاژ های عجیب غریب ندی دچار کاهش عمر نمی شن

حالا فرض کنیم از حد بیشتر رفتی جلو و ولتاژ داره به سی پی یو آسیب میزنه 

اون وقت اتفاقی که می اوفته اینکه بعد یه مدت بسته به میزان ولتاژی که از حد رد کردی کیفیت سلیکون سی پی یو بیاد پایین و دیگه نتونه رو اون فرکانس پایدار بمونه که زیاد هم مشکلی نیست میتونی ولتاژ و فرکانس و بیاری پایین تر که دیگه این مشکل پیش نیاد 

برای من یه بار با Pentium D که خیلی قدیمیه اتفاق افتاد 

ولتاژ و فرکانس رو بخوره کمتر کردم دیگه افت کیفیت سلیکون پیدا نکرد و در نهایت به روز بارونی رعد و برق زد و برق رو دو فاز کرد و بخواطر اشغال بودن پاورم زد مادربورد رو سوزوند 

ولی تازه کارهایی مثل شما چون می ترسن حتی به اون ولتاژ ها نزدیک هم نمی شن 

برای اکثر سی پی یو ها ولتاژ ایمن تا حدود 1.45 هست و  ترسو ها تا 1.4 میرن معمولا 

من یدونه COR2DOU E8400 دارم که از 3 گیگاهرتز به 4.2 گیگاهرتز اونم رو ولتاژ بالای 1.475 

8 ساله داره رو این اورکلاک کار می کنه یه دوره ای خیلی قیمتش بود اما الان پول یه پاکت سیگار شده قیمتش 

بسوزه هم دیگه مهم نیست

حالا که سیستم شما از اورکلاک هیچی پشتیبانی نمی کنه فقط کارت گرافیک می مونه 

با اورکلاک هم نمیشه کارت گرافیک سوزوند چون اکثرشون کنترل ولتاژ ندارن اونایی هم که دارن خیلی محدوده 

تنها خطرش برای مدل های خاص هست که از بس داغن باید به دما توجه کرد و اورکلاک کرد مثل سری 400 و 500 انویدیا 

دما هم تا 95 اوکیه

گرافیک شما هم جزو اون سری کارت های خاص که خیلی داغن نیست 

هرچقدر دوست داری با MSi afterburner اورکلاک و یه چند سال دیگه هم از سیستمت کار بکش 

فقط یاد باشه با یه بازی یا با یه بنچمارک تست پایداری بگیری 

کامل ترین نرم افزار برای دیدن دما و ولتاژ و این چیزای سیستم HWinfo هست 

میتونی تو تنظیمات MSI afterburner بری و کاری کنی که دمای سی پی یو و کارت گرافیک و مقدار مصرف سی پی یو و گرافیک و رم و کلا خیلی چیزا رو بندازی رو صفحه که وقتی بازی ای باز کردی گوشه ی بالا سمت چپ این اطلاعات رو لحظه ای بگه 

احتمالا یه 10-15 درصد دیگه بتونی از کارت گرافیکت بکشی بیرون 

از قدیم می گن کوفت باشه مفت باشه خخخخ

لینک به دیدگاه

سلطان مرد باش نترس 

همه چی بار اولش سخته

مرد باش یه اورکلاک مشتی به کارت گرافیکت بده یه 15درصد دیگه بزن تو رگ سلامتی زندانی های حبس ابد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است :

سلطان مرد باش نترس 

همه چی بار اولش سخته

مرد باش یه اورکلاک مشتی به کارت گرافیکت بده یه 15درصد دیگه بزن تو رگ سلامتی زندانی های حبس ابد

منتظری تاپیک روشن نشدن سیستم رو بزنه کلک!؟😅

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

منتظری تاپیک روشن نشدن سیستم رو بزنه کلک!؟1f605.png

خخخخخخخ

نه بابا اون برای اورکلاک سی پی یو و رمه که اونم با یه در آوردن باتری مادربورد و جا زدن درست میشه 

کارت گرافیک رو بیش تر کیفیت سلیکون اورکلاک کنی بسته مدل گرافیک و ورژن درایور ممکنه فقط درایور کرش کنه و فرکانس کارت برگرده به حالت عادی یا تو بعضی مدل ها به حالت سیف مود 

تو بدترین حالت کل سیستم کرش یا هنگ می کنه که با یه ری استارت اوکی میشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...