رفتن به مطلب

مشکل مودم یا خط؟!

Miad007
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

اینترنت من جوری شده که برا یک الی ۲ ساعت اول طبق سرعتی هست که خریدم اما بعدش افت شدید میکنه و باید مودمو خاموش روشن کنم  یا چند دقیقه خاموش بزارم بعد روشن کنم تا درست بشه

احساس میکنم وقتی فقط در حال دانلود هستم اینترنت برا مدت بیشتری تغییر سرعت نداره اما اگه ۲ کار انجام بدم مثلا هم دانلود کنم هم تو اینستا باشم سریع تر افت میکنه

به نظرتون مشکل از مودم یا خط یا isp؟(قبلا اسیاتک داشتم همینجوری بود الان پارس انلاین)

مودم هم tp-link tdw8151n به سر خط وصل و بالای ۵ سال دارمش

Screenshot_20190729-145612.thumb.png.dbb7ef02be69543bab84b3c5322f9e05.png

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

مشکل از خط چون نویز داره بعد چند ساعتی سرعتش کم میشه و در نهایت ممکنه قطعی رو هم تجربه کنی معمولا غروب ها افت سرعت به خاطر نویز بیشتر ! یکیش حتی نوسانات برق میتونه باشه میتونی خودت مقالات خارجی رو بخونی

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

مشکل از خط چون نویز داره بعد چند ساعتی سرعتش کم میشه و در نهایت ممکنه قطعی رو هم تجربه کنی معمولا غروب ها افت سرعت به خاطر نویز بیشتر ! یکیش حتی نوسانات برق میتونه باشه میتونی خودت مقالات خارجی رو بخونی

سیم اداپتور مودم از ۳ جا پاره شده با چسب درست کردم خود اداپتورم سیمش پاره شد بازش کردم درستش کردم 

ممکن به خاطر نوسان جریان اداپتورش باشه؟؟

لینک به دیدگاه

مشکـل از نویز نیســت .

نویز خطتتون نرمالـه خوبــه بالای 10 هستش . اینجور نویز ها قطع و صلی نداره پایینتر از 10 قطع وصلی داره .

مشکلتون رو با isp در جریان بزارید . پارس آنلاین برای منم همینجوری بود پشت سرهم قـطع وصل میشـد .

ولی با همون مودم و شرکت دیگه قطع و صلی ندارم .

ویرایش شده توسط Hᴀᴅɪ
لینک به دیدگاه

سلام

خطتون خیلی نویز داره.

مودمو ببرین سر خط امتحان کنید ببینین نویز چقدر تغییر میکنه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hᴀᴅɪ گفته است :

مشکـل از نویز نیســت .

نویز خطتتون نرمالـه خوبــه بالای 10 هستش . اینجور نویز ها قطع و صلی نداره پایینتر از 10 قطع وصلی داره .

مشکلتون رو با isp در جریان بزارید . پارس آنلاین برای منم همینجوری بود پشت سرهم قـطع وصل میشـد .

ولی با همون مودم و شرکت دیگه قطع و صلی ندارم .

وقتی سرعت رو ۲ مگ باشه میاد زیر ۱۰ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، arman1234 گفته است :

سلام

خطتون خیلی نویز داره.

مودمو ببرین سر خط امتحان کنید ببینین نویز چقدر تغییر میکنه

سر خط

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

وقتی سرعت رو ۲ مگ باشه میاد زیر ۱۰ 

خودشونــ دستکاری کردنــ . تا به بهونه نویز پهنای باند بالاتری بهت ندنـ .

همه شرکـت ها همین شیوه رو بکار گرفــتن . همین که بگی اشتراک منو فسـخ کنید یا جمع آوری ببین دیگه قطع وصـلی نداری .

نویز خط من زیر 10 و به همین بهونه سرعت بالاتر از 1 مگابایت بهم نمیدادنـ . میگفتن خط نمیکشه . ( اسم نمیارم )

ولی شرکت دیگه رفـتم میگه اصلا هر سرعتی دوست داری برات فعال میکنم . نویز خطمم شده بالای 15 .. یعنی عالی .

لینک به دیدگاه

نویز شما (Line Attenuation ) روی 58 دسی بل است که یک فاجعه حساب میشه و در این حالت هر ده دقیقه قطعی خواهید داشت.

از درب منزل چک کنید
اگر به جعبه تقسیم هم دسترسی دارید آنجا هم امتحان کنید
فاصله شما تا مرکز مخابرات چقدر است؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، topcd گفته است :

نویز شما (Line Attenuation ) روی 58 دسی بل است که یک فاجعه حساب میشه و در این حالت هر ده دقیقه قطعی خواهید داشت.

از درب منزل چک کنید
اگر به جعبه تقسیم هم دسترسی دارید آنجا هم امتحان کنید
فاصله شما تا مرکز مخابرات چقدر است؟

یه ۳ الی ۴ کیلومتری هست 

میدونم خطم خیلی نویز داره ولی تغییر سرعت میتونه دلیلش خط باشه؟؟ تا اونجایی که به خاطر دارم تا پارسال اینجوری نبود حدود یه سالی هست اینجوری شده ولی از اول قطعی بود

قبلا آسیاتک داشتم کارشناس اومد چک کرد تغییری نکرد

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

یه ۳ الی ۴ کیلومتری هست 

میدونم خطم خیلی نویز داره ولی تغییر سرعت میتونه دلیلش خط باشه؟؟ تا اونجایی که به خاطر دارم تا پارسال اینجوری نبود حدود یه سالی هست اینجوری شده ولی از اول قطعی بود

قبلا آسیاتک داشتم کارشناس اومد چک کرد تغییری نکرد

خب پس به دلیل فاصله زیاد تا مرکز است
ببینید Attenuation یعنی میرایی و نوع سیگنال ها به صورت موج است و این میرایی به این شکل عمل میکنه که اونقدر موج رو میرا می کنه که سیگنالی باقی نمی مونه
یعنی وقتی خط 10 مگابیت باشه قطع میشه میاد روی 8 مگابیت دوباره قطع میشه میاد روی 6 مگابیت و همینطور تا به صفر برسه
یکی از راه های کم کردن نویز این هست که زنگ بزنید بگید پهنای باند شما رو کم کنند اگر خط رو روی 10 مگ بستند بگین 4 مگ ببندن
اینطوری نویز کمتر میشه و SNR هم دو برابر میشه
Attenuation باید بیاد زیر 30 دسی بل تا قطعی کمتر بشه.
الان شما برای اینکه مطمئن بشین سیم کشی داخل تا بعد از جعبه تقسیم موردی ندارد و مشکل تنها از مخابرات است، کاری کنید :
داخل خونه  دو سر سیم مسی رو که بر روی اون اینترنت دارید لخت کنید و به مدت یک یا دو دقیقه به هم وصل کنید به طوری که خط کاملا قطع بشه (چراغ DSL روی مودم میره و تلفن هم بوق نمی خوره). با این کار تا خود مرکز مخابرات هر دستگاهی که در مسیر شما هست ریست میشه بعد از دو دقیقه سیم ها رو از هم جدا کنید و اگر خط رو از مودم جدا کردین به مودم وصل کنید.
بعد از این مراحل و موقعی که DSL برگشت از  جدول SNR  و Attenuation یه عکس جدید بذارید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، topcd گفته است :

خب پس به دلیل فاصله زیاد تا مرکز است
ببینید Attenuation یعنی میرایی و نوع سیگنال ها به صورت موج است و این میرایی به این شکل عمل میکنه که اونقدر موج رو میرا می کنه که سیگنالی باقی نمی مونه
یعنی وقتی خط 10 مگابیت باشه قطع میشه میاد روی 8 مگابیت دوباره قطع میشه میاد روی 6 مگابیت و همینطور تا به صفر برسه
یکی از راه های کم کردن نویز این هست که زنگ بزنید بگید پهنای باند شما رو کم کنند اگر خط رو روی 10 مگ بستند بگین 4 مگ ببندن
اینطوری نویز کمتر میشه و SNR هم دو برابر میشه
Attenuation باید بیاد زیر 30 دسی بل تا قطعی کمتر بشه.
الان شما برای اینکه مطمئن بشین سیم کشی داخل تا بعد از جعبه تقسیم موردی ندارد و مشکل تنها از مخابرات است، کاری کنید :
داخل خونه  دو سر سیم مسی رو که بر روی اون اینترنت دارید لخت کنید و به مدت یک یا دو دقیقه به هم وصل کنید به طوری که خط کاملا قطع بشه (چراغ DSL روی مودم میره و تلفن هم بوق نمی خوره). با این کار تا خود مرکز مخابرات هر دستگاهی که در مسیر شما هست ریست میشه بعد از دو دقیقه سیم ها رو از هم جدا کنید و اگر خط رو از مودم جدا کردین به مودم وصل کنید.
بعد از این مراحل و موقعی که DSL برگشت از  جدول SNR  و Attenuation یه عکس جدید بذارید

ممنون از کمکتون ولی با این کار تغییری متوجه نشدم

Screenshot_20190730-131709.thumb.png.ec39398f91ff75c2f75965881e15929e.png

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

خونتون رو بفروشید برید نزدیک مخابرات!

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

دیتا ریت برگشت روی ۲ مگ تقریبا ولی نویز وحشتناک بالاست 

فاصله ۴ کیلومتر بسیار زیاد است تنها راهش این است که از اینترت 4G استفاده کنید‌‌

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

خونتون رو بفروشید برید نزدیک مخابرات!

خودم تو این فکر بودم😅

در 5 ساعت قبل، topcd گفته است :

دیتا ریت برگشت روی ۲ مگ تقریبا ولی نویز وحشتناک بالاست 

فاصله ۴ کیلومتر بسیار زیاد است تنها راهش این است که از اینترت 4G استفاده کنید‌‌

راه دیگه ای نداره؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

خودم تو این فکر بودم1f605.png

راه دیگه ای نداره؟؟؟ 

فکر نمی کنم چون 4 کیلومتر خیلی زیاد است
البته این ها چون بد کابل کشی می کنند در 4 کیلومتر اینقدر نویز زیاد است.
اگر در مخابرات آشنا داشته باشید با صرف یک مبلغی از داخل مخابرات تا درب منزل رو چک می کنند که ببینند نویز از کجاست ولی چون سخت و وقت گیر است حتما باید آشنا داشته باشید، برای هرکسی انجام نمی دهند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...