رفتن به مطلب

سوال درمورد شروع استریمینگ

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی!

برای شروع به استریم کردن که خوب باید یه سیستم گیمینگ داشته باشیم که اونش اوکیه و مشکلی نداره

ولی یه مسله ای که وجود داره داشتن اینترنت مورد قبول هست که پینگ پایین و سرعت آپلود بالا داشته باشه!

اساتید کدوم ISP و کدوم سرویس رو پیشنهاد میدید؟؟ ADSL یا P2P؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی!

برای شروع به استریم کردن که خوب باید یه سیستم گیمینگ داشته باشیم که اونش اوکیه و مشکلی نداره

ولی یه مسله ای که وجود داره داشتن اینترنت مورد قبول هست که پینگ پایین و سرعت آپلود بالا داشته باشه!

اساتید کدوم ISP و کدوم سرویس رو پیشنهاد میدید؟؟ ADSL یا P2P؟

سلام

برای استریم دور adsl  و خط بکش چون در بهترین حالتم سرعت آپلود مورد نیاز و بت نمیده

برای استریم با رزلوشن 720 و کیفیت مطلوب به حداقل آپلود 3 مگابیت نیازه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

سلام

برای استریم دور adsl  و خط بکش چون در بهترین حالتم سرعت آپلود مورد نیاز و بت نمیده

برای استریم با رزلوشن 720 و کیفیت مطلوب به حداقل آپلود 3 مگابیت نیازه

آره خوب ولی سوال اینجاست که از کجا میشه اینو تهیه کرد 😁😁

نگید نمیشه که استریمر های ایرانی کم نیستن!

لینک به دیدگاه

سلام. بهترین گزینه TDLTE هستش که شرکت های مختلفی ارائه می دن مثل ایرانسل و ... سرعت هم بستگی محل مودم داره و اگه خوب آنتن بده حله. مودم های فضای باز هم فکر خوبی هستن اگه محل شما آنتن دهی خوبی نداره.

P2P ممکنه خوب باشه ولی باید بگردی و یه مورد مناسب توی شهر خودتون پیدا کنی، البته احتمالا هزینه اش بیشتره چون آنتن  و این چیزها می خواد. 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amir44 گفته است :

سلام. بهترین گزینه TDLTE هستش که شرکت های مختلفی ارائه می دن مثل ایرانسل و ... سرعت هم بستگی محل مودم داره و اگه خوب آنتن بده حله. مودم های فضای باز هم فکر خوبی هستن اگه محل شما آنتن دهی خوبی نداره.

P2P ممکنه خوب باشه ولی باید بگردی و یه مورد مناسب توی شهر خودتون پیدا کنی، البته احتمالا هزینه اش بیشتره چون آنتن  و این چیزها می خواد. 

TDLTE  پینگ مناسبی نداره 

و تو بازی های مثل Fortnite اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

برای استریم از tdlte استفاده کن برای خود بازی از adsl  . اکثر استریمرا اینجوری کار میکنند

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Matin96D گفته است :

TDLTE  پینگ مناسبی نداره 

و تو بازی های مثل Fortnite اذیت میکنه

پینگ بستگی به فاصله شما از آنتن (کیفیت دریافت) و از اون مهم تر شلوغ بودن شرکت داره. مثلا من خودم  ایرانسل رو داشتم که موقع صبح پینگش خوب بود ولی شب ها که شلوغ می شه هم سرعت افت می کرد و هم پینگ بد می شه. البته قبول دارم Nat و این چیزها چندان جالب نبود ولی بستگی به بازی داره و اکثرا مشکلی نیست، مگه برای بازی خاصی. 

لینک به دیدگاه

خوب نمیشه برای آپلود از فور جی ایرانسل استفاده کنم؟؟ سرعت دانلودش که حدود ۵ مگی میده! آپلودو هیچوقت تست نکردم ولی تست میکنم!

برای آوردن پینگ زیر ۵۰-۶۰ چیکار کنم؟؟ الان شاتل دارم؛ مرکز هم اونور خیابونه پینگم با اروپا ۱۶۰ عه! البته پینگ داخلیم ۳۰ هست!

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

خوب نمیشه برای آپلود از فور جی ایرانسل استفاده کنم؟؟ سرعت دانلودش که حدود ۵ مگی میده! آپلودو هیچوقت تست نکردم ولی تست میکنم!

برای آوردن پینگ زیر ۵۰-۶۰ چیکار کنم؟؟ الان شاتل دارم؛ مرکز هم اونور خیابونه پینگم با اروپا ۱۶۰ عه! البته پینگ داخلیم ۳۰ هست!

بهترین حالت اینه که دو تا سیستم داشته باشی با یه کپچر کارت

برای سیستم گیمت adsl برای استریم tdlte

پینگ 50 60 که من تا حالا با سرور اروپا ندیدم ولی احتمالا اگه زنگ بزنی پشتیبانی بگی پینگ پایین برای گیم میخوام احتمالا بتونن پینگت و بیارن پایین 100

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، M-yousef گفته است :

بهترین حالت اینه که دو تا سیستم داشته باشی با یه کپچر کارت

برای سیستم گیمت adsl برای استریم tdlte

پینگ 50 60 که من تا حالا با سرور اروپا ندیدم ولی احتمالا اگه زنگ بزنی پشتیبانی بگی پینگ پایین برای گیم میخوام احتمالا بتونن پینگت و بیارن پایین 100

خوب اون که حله یه پی سی یه لپ تاپ دارم!فقط کپچر کارت باید تهیه کنم!

پینگ بالا خیلی دردسره میرم رینبو پینگ همه زیر ۱۰ (واقعا نمیدونم چطوری!! من با مودم خونه پینگ میگیرم روی وایرلس بهم پینگ ۶ میده!!)

عجیبه واقعا!

دستتم درد نکنه بابت توضیحات!

لینک به دیدگاه

البته vdsl هم هست 

کابل فیبرنوری تا سر خط میکشن خونتونم که سیم مسیه

نمیدونم چجوریه ولی اینم هست سرعت های خوبیم داره 

باید زنگ بزنی 2020 بپرسی سرعت اپلودش چقدره

Adsl که نمیشه حتی بدرد voice دادنم نمیخوره چه برسه استریم انلاین

ما بقی مثل tdltو wimax و... سرعت خوبی دارن ولی چون ارتباط بدون سیم هست ممکنه در هر شرایط اب هوایی و موانع جلوی مودم جواب نده، سرعت نوسانی باشه و پینگم بالا پایین شه

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، memex گفته است :

البته vdsl هم هست 

کابل فیبرنوری تا سر خط میکشن خونتونم که سیم مسیه

نمیدونم چجوریه ولی اینم هست سرعت های خوبیم داره 

باید زنگ بزنی 2020 بپرسی سرعت اپلودش چقدره

Adsl که نمیشه حتی بدرد voice دادنم نمیخوره چه برسه استریم انلاین

ما بقی مثل tdltو wimax و... سرعت خوبی دارن ولی چون ارتباط بدون سیم هست ممکنه در هر شرایط اب هوایی و موانع جلوی مودم سرعت نوسانی باشه

آره دیدم! گرگان فکر نمیکنم جایی ساپورت کنه!

همون ۴جی فعلا ببینم کار راه میندازه یا نه!

تشکر از همه بابت توضیحات

فقط برای کاهش پینگ اگر راهی بود خیلی خوب میشد

لینک به دیدگاه

متاسفانه پینگ هم بعضی اوقات دست شما نیست

مثلا اگه برنامه با ip مستقیم در ارتباط باشه اینجا روتر و مسیر یاب ها تعیین میکنن تاخیر رو و زیرساخت عامل تعیین هست

ولی اگه لینک باشه با dns میشه بهبود داد تا حدی که به محدودیت مسیریاب رسید 

فکر میکنم قاعدش اینطور باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چرا نمیری سراغ ftth 

سرعت فوق العاده بالا بدون قطعی

هزینش گرانترینش ماهی ۳۰۰ گیگ در میاد حدود ۱۷۰تومان البته ترافیک داخلی برای استریم در اپارات میشه ۱۲۰۰ گیگ

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mitternacht گفته است :

دوست عزیز چرا نمیری سراغ ftth 

سرعت فوق العاده بالا بدون قطعی

هزینش گرانترینش ماهی ۳۰۰ گیگ در میاد حدود ۱۷۰تومان البته ترافیک داخلی برای استریم در اپارات میشه ۱۲۰۰ گیگ

این ftth توی گرگان نیستش فکر میکنم!

از کجا میشه تهیش کرد؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

این ftth توی گرگان نیستش فکر میکنم!

از کجا میشه تهیش کرد؟؟

همه جا هست فقط باید ببینید باتوجه به فاصلتون تا مخابرات امکانش هست بهتون بدن یا نه چون بر بستر فیبر نوریه

لینک به دیدگاه

هرکاری میکنی سمت P2P نرو که وضعیت دکلها توی ایران وحشتناک خرابه. باد بیاد بارون بیاد گرم بشه سرد بشه پینگت به گ... میره. روزهای عادی هم که همه چیز خوبه یهو میبینی destination net unreachable میده.

میری توی تنظیمات رادیو میبینی دکل ناپدید شده کلا غیب شده.بعد ازچند ساعت دوباره ظاهر میشه .

هر 500 متر یه دکل زدن ولش کردن به امان خدا. وضعیت هردنبیل که باشه همین میشه مثلا اینترنت رادیویی کشورناظرکیفیت داره. خود ناظر هم هیچی حالیش نیست وگرنه این حجم از unstable بودن توی اینترنت رادیویی خیلی عجیبه

اینو از کسی میشنوی که 5 ساله P2P از شرکت پیشگامان اهواز (زیر مجموعه ی پارس آفلاین) داره. یه روز خوش نمیزارن ببینی. بعد از 5 سال به این نتیجه رسیدم که اینها مریضن کرم دارن از قصد هر چند ماه یک بار تنظیمات دکل رو دستکاری میکنن که یه جورایی از خدمات پول دربیارن - دم عیدها اوضاع بدتر هم میشه

این هم اضافه کنم توی این 5 سال حدود 6 تا شرکت مختلف رو تست کردم همشون آشغال بودن رکورد دارشون هم شرکت رفاتک اهواز بود که علانن دزدی میکرن. خوشبختانه جمعشون کردن

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

سلام

من داداشم استریمر هست و هر روز حداقل 6 ساعت استریم میکنه. برای خود بازی از adsl و برای استریم هم p2p داره که فکر میکنم 100 مگابیت یا همین حدودا سرعت داره. چون یه بار رفتم سر سیستمش و با دانلود منیجر یه فایل دانلود کردم سرعت حدود 10 مگابایت بود...

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

سلام

من داداشم استریمر هست و هر روز حداقل 6 ساعت استریم میکنه. برای خود بازی از adsl و برای استریم هم p2p داره که فکر میکنم 100 مگابیت یا همین حدودا سرعت داره. چون یه بار رفتم سر سیستمش و با دانلود منیجر یه فایل دانلود کردم سرعت حدود 10 مگابایت بود...

عه چه خوب!!

پس p2p هم بررسی میکنم ببینم گرگان چی خوبه!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

خوب اون که حله یه پی سی یه لپ تاپ دارم!فقط کپچر کارت باید تهیه کنم!

پینگ بالا خیلی دردسره میرم رینبو پینگ همه زیر ۱۰ (واقعا نمیدونم چطوری!! من با مودم خونه پینگ میگیرم روی وایرلس بهم پینگ ۶ میده!!)

عجیبه واقعا!

دستتم درد نکنه بابت توضیحات!

سلام

شما که میخوای کارت کپچر تهیه کنی الکی برای مدلهایی که کیفیت خیلی بالا میدن(مثلا خروجی ۱۰۸۰ روی ۶۰ فریم و 4K روی ۶۰ فریم) هزینه نکنید(با توجه به اینکه گفتید ۷۲۰ استریم خواهید کرد)

میتونید به جای لپتاپ از رزبری پای هم استفاده کنید(البته یکم DIY داره ولی اگه تیز باشید سریع میتونید اوکیش کنید)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام

شما که میخوای کارت کپچر تهیه کنی الکی برای مدلهایی که کیفیت خیلی بالا میدن(مثلا خروجی ۱۰۸۰ روی ۶۰ فریم و 4K روی ۶۰ فریم) هزینه نکنید(با توجه به اینکه گفتید ۷۲۰ استریم خواهید کرد)

میتونید به جای لپتاپ از رزبری پای هم استفاده کنید(البته یکم DIY داره ولی اگه تیز باشید سریع میتونید اوکیش کنید)

من که نگفتم  ۷۲۰ میخوام استریم کنم 😁😁

همون ۱۰۸۰ ولی سی فریم بیشتر که نمیشه استریم کرد!

نه یه لپ تاپ دارم با همون راحت میتونم کار کنم دیگه!

لینک به دیدگاه

همسایه طبقه پایینیمون استریم میکرد یه زمانی adsl داشت . میرفتم خونشون وسط استریم شوخی میکردم دیگه نذاشت برم پیشش 😂

اگه خواستی پوینت تو پوینت بخری میکروتک نخر . ایرانیه . آشغاله. من داشتم روی پشت بام رنگش عوض شد سفید بود . زرد شد

کلا انداختمش آشغالی هیچی بهتر از adsl نیست برای استریم به شرطی که با isp هماهنگ کنی که برای چه کاری نت میخوای . که البته تعرفه ی جداگانه تحویلت میدن که توی سایتشون نیست 😁

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال، توی Stream Labs OBS چطوری میشه کیفیت و فریم تصویر خروجی رو تنظیم کرد؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

من که نگفتم  ۷۲۰ میخوام استریم کنم 1f601.png1f601.png

همون ۱۰۸۰ ولی سی فریم بیشتر که نمیشه استریم کرد!

نه یه لپ تاپ دارم با همون راحت میتونم کار کنم دیگه!

:35_thinking:

مثل اینکه شوما نبودی!

بیش از ۳۰ فریم هم میشه(حالا اپارات نه ولی توییچ و یوتیوب بله)

رزبری رو برای جا گفتم چون میتونی بچسبونیش یه گوشه داخل کیس اینجوری روی میزت پر نمیشه و از اون ور هم کیس تمیز میمونه!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

همسایه طبقه پایینیمون استریم میکرد یه زمانی adsl داشت . میرفتم خونشون وسط استریم شوخی میکردم دیگه نذاشت برم پیشش 1f602.png

اگه خواستی پوینت تو پوینت بخری میکروتک نخر . ایرانیه . آشغاله. من داشتم روی پشت بام رنگش عوض شد سفید بود . زرد شد

کلا انداختمش آشغالی هیچی بهتر از adsl نیست برای استریم به شرطی که با isp هماهنگ کنی که برای چه کاری نت میخوای . که البته تعرفه ی جداگانه تحویلت میدن که توی سایتشون نیست 1f601.png

از کجا بفهمم چه isp هایی p2p میدن؟؟ تو سایت خیلیا اصن چیزی ننوشته! الان شاتل و داتک و چک کردم چیزی دستگیرم نشد!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...