رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم تا 2 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

فقط بنده یه مورد رو متذکر بشم خیلی روی گرافیک حساسیت به خرج ندین چون توی 3Dmax فقط سرعت Preview رو افزایش میده نه خروجی

بخاطر همین یه مدل گیمینگ هم جوابگو هست!

ممنون به نظر این کار خوبی میاد ولی باید کارت گرافیک انتخابی از لحاظ خنکی خوب باشه شما کدوم مدل رو پیشنهاد میدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه 580 Lightning Extreme رو میشه دست دوم تمیز حدود 650 گیر آورد که معقول هست!

البته این هم در نظر بگیریم که اگه شما بازی نمیکنین این کارت صرفه نداره برای شما همان کوادرو مناسب تر هست یا مدلی از فایر پرو متاسفانه بنده چند وقت توی بازار نبودم خیلی اطلاعی ندارم از گرافیک!

لینک به دیدگاه

یه 580 Lightning Extreme رو میشه دست دوم تمیز حدود 650 گیر آورد که معقول هست!

البته این هم در نظر بگیریم که اگه شما بازی نمیکنین این کارت صرفه نداره برای شما همان کوادرو مناسب تر هست یا مدلی از فایر پرو متاسفانه بنده چند وقت توی بازار نبودم خیلی اطلاعی ندارم از گرافیک!

ممنون شما خوب راهنمایی کردین منم زیاد وسواس به خرج نمیدم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام من مدت هاست که توی این سایت میام و مطالبش را میخونم تا اینکه این تاپیک را دیدم و چون دلم میخاست نظرم را بگم عضو شدم.

در مورد مانیتور من خودم مانیتور ml229 را دارم ولی ml239 را با این قیمت نمی خواد بخری چون 2 تا انتخاب جدید هست که قیمت خوبی دارن که avajang اورده

از برند viewsonic

vx2453mh-led که 24 اینچ هست 297 تومان و vx2253mh-led با قیمت 270

لینک به دیدگاه

سلام من مدت هاست که توی این سایت میام و مطالبش را میخونم تا اینکه این تاپیک را دیدم و چون دلم میخاست نظرم را بگم عضو شدم.

در مورد مانیتور من خودم مانیتور ml229 را دارم ولی ml239 را با این قیمت نمی خواد بخری چون 2 تا انتخاب جدید هست که قیمت خوبی دارن که avajang اورده

از برند viewsonic

vx2453mh-led که 24 اینچ هست 297 تومان و vx2253mh-led با قیمت 270

درود

من اطلاعات زیادی از مانیتور ها ندارم و چون تعریف این مانیتور رو شنیدم زیاد روش بحث نکردم ممنون از شرکتتون تو تایپیک

لینک به دیدگاه

مانیتور ML229H و ML239H دارای پنل IPS هستن که رنگها رو به طور خیلی دقیقی مطابق با چیزی که تو خروجی میبینی نشون میدن . برتریهای دیگه این پنل رو کار ندارم . ولی این مورد برای تمام کسانی که طراحی گرافیک میکنن مهمه . پنل های TN تو نشون دادن رنگها محدودیت دارن . برای همین خیلی از کسانی که طراحی میکنن هنوز از مانیتورهای CRT استفاده میکنن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

فقط بنده یه مورد رو متذکر بشم خیلی روی گرافیک حساسیت به خرج ندین چون توی 3Dmax فقط سرعت Preview رو افزایش میده نه خروجی

بخاطر همین یه مدل گیمینگ هم جوابگو هست!

درسته که کارتهای ورک استیشن با گیمینگ و یا حتی کارتهای ضعیفتر از نظر سرعت رندر تفاوت زیادی ندارن ، اما کارتهای ورک استیشن پایدارتر هستن و کمتر کرش میکنن و خطای کمتری دارن ، حرکت نرم تری نشون میدن و بافت ها رو بهتر نمایش میدن . اگر شما کارتون با نرم افزار های طراحی 3 بعدیه و از 3D max و یا نرم اقزارهای مشابه استفاده میکنید ، کارتهای ورک استیشن مناسبترن . ولی اگر تفریحی کار میکنید میتونید با یک کارت متوسط هم کارتون رو به خوبی انجام بدید .

لینک به دیدگاه

اینها e-ips هستند و من حاضرم شرط ببندم که برای مثال دو مانیتور ml238 و ml239 تفاوت چندانی با هم ندارند.ml239 قیمتش حدودن 200 دلار هست اینجا 400 و vx2453mh-led هم 200 دلار و اینجا 300 تومان.حرف شما در مورد مانیتورهای artwork ایسوزکه H-ips هستند درست است.

ویرایش شده توسط Omidzh
لینک به دیدگاه

E-IPS درسته که رنگها رو از H-IPS کمتر نشون میده و 100 درصد پوشش نداره ، ولی در هر صورت از مانیتورهای TN خیلی بهتره و تصویر بهتری داره . این که شما میگی تقاوتی چندانی بین 239 و 238 نیست رو قبول ندارم . در مورد قیمت vx2453mh-led و 239 هم درسته ، ولی این به دلیل بازار و اقتصاد مریض ماست . وگرنه ما باید 239 رو اینجا زیر 300 تومان میخریدیم . با این حال 239 مانیتور بهتریه ;)

لینک به دیدگاه

ولی واقعا از حق نگذریم دیزاین ml239h و 229 خیلی شیک هست و با مانیتور ویوسونیک قابل مقایسه نیست از دید من زیاد رو دیزاین کار نکردن از لحاظ کیفیت نمیگم

لینک به دیدگاه

شما با سیستم بازی هم میخوای بکنی ؟ یا فقط کار رندر 3 بعدی انجام میدی ؟

کیس X9 فول تاور هست و فضای بهتری داره .سیستم کولینگ خوبی هم داره . تمام فنها هم روش نصبه و لازم نیست دیگه فن بخری . تو ورژن جدیدش هم ارتقاء پیدا کرده و الان 2 پورت USB3 جلوی کیس داره که به بورد وصل میشن . همینطور 3 فن 23 سانتی و 2 فن 14 سانتی روش نصب شده . قبلا 2 تا 23 و 6 تا 14 بود . الان 4 تا 14 روی در کیس با یک 23 عوض شدن تا صدای کمتری ایجاد کنن .

درود اون روز رو این نوشته کم دقت کردم الان ورژن 2 x9 تو بازار هست قیمتش چنده تغییرات خوبی کرده من به تعداد فن دقت نکرده بودم اگه عکس از ورژن جدید دارید بزارید ممنون

لینک به دیدگاه

اگر از X5 خوشتون نمیاد DRAGON PRO یا Falcon از گرین هستن که 115000 تومان قیمت دارن . اما X5 هیچ مشکلی نداره . خوشحال میشم بگید مشکلش چیه . یکی از بهترین کیسهاست .

در مورد 2600K ، من 2500K رو گذاشتم چون فکر میکردم شاید قیمت بالا بزنه . ولی بعد چون عجله داشتم یادم رقت که عوضش کنم . شرمنده . 2600K رو بذارید 120000 تومان میاد روی قیمت . وقتی میخوای این پردازنده رو بذاری ، برای اینکه از تمام قدرتش استفاده کنی باید مادربورد بهتری هم بذاری . Asus P8Z68-V رو میتونی بگیری که حدود 310 تومانه . 30 تومان بیشتر . با این حساب 150000 تومان میره رو قیمت قبلی . میرنه بالای 2 میلیون . اگر کیس رو عوض کنی و یکی از دو کیسی که گفتم رو بگیری 7000 تومان هم کم میشه . در نتیجه با تعویض این قطعات قیمت حدودی سیستم میشه 2040000 تومان .

سلام دوست عزیز

در پست بالا شما فرموده بودید که در صورت انتخاب 2600k باید از مادربورد p8z68-v استفاده بشه برای اینکه از تمام قدرتش استفاده بشه.

فقط می خواستم بدونم چه تفاوتی بین مادربورد قبلی که برای 2500 معرفی کرده بودید با این مادربورد p8z68-v وجود دارد که قابلیت برای سی پوی یو 2600 پایین تر می آد.

البته خدای نکرده سوء تفاهم نشه چون من خودم این بخش را زیاد پیگیری می کنم برای آگاهی خودم این اطلاعات را می خوام.

باز هم ممنونم و عذرخواهی می کنم که وقتتون را می گیرم.

لینک به دیدگاه

درود اون روز رو این نوشته کم دقت کردم الان ورژن 2 x9 تو بازار هست قیمتش چنده تغییرات خوبی کرده من به تعداد فن دقت نکرده بودم اگه عکس از ورژن جدید دارید بزارید ممنون

این لینک X9 : http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=x-9

تو تصویر قسمت پنل جلو رو نگاه کنید ، فقط عکس اول . تغییرات پنل رو میبینید . تغییر دیگه روی تعداد و اندازه فنهاست که عرض کردم . تو بازار باید اومده باشه . قیمتش 202000 تومانه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در پست بالا شما فرموده بودید که در صورت انتخاب 2600k باید از مادربورد p8z68-v استفاده بشه برای اینکه از تمام قدرتش استفاده بشه.

فقط می خواستم بدونم چه تفاوتی بین مادربورد قبلی که برای 2500 معرفی کرده بودید با این مادربورد p8z68-v وجود دارد که قابلیت برای سی پوی یو 2600 پایین تر می آد.

البته خدای نکرده سوء تفاهم نشه چون من خودم این بخش را زیاد پیگیری می کنم برای آگاهی خودم این اطلاعات را می خوام.

باز هم ممنونم و عذرخواهی می کنم که وقتتون را می گیرم.

خواهش میکنم عزیز . مادربورد Asus P8Z68 V-LE مادربورد مناسبی برای اورکلاک نیست . چون مدار تغذیه ضعیفی داره . مدار اون 4+2 فازه . در حالی که مادربورد Asus P8Z68 V مدار 12+4 فاز داره . پردازنده 2600K ضریب بازه و برای اورکلاک خیلی عالیه . کسی که این پردازنده رو داره ، اگر اور کنه اون رو ، البته در حد نرمال ، خیلی سرعت سیستمش بهتر میشه .

همچنین Asus P8Z68 V از SLI و کراس فایر پشتیبانی میکنه و پورتهای متنوع تری داره .

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیز . مادربورد Asus P8Z68 V-LE مادربورد مناسبی برای اورکلاک نیست . چون مدار تغذیه ضعیفی داره . مدار اون 4+2 فازه . در حالی که مادربورد Asus P8Z68 V مدار 12+4 فاز داره . پردازنده 2600K ضریب بازه و برای اورکلاک خیلی عالیه . کسی که این پردازنده رو داره ، اگر اور کنه اون رو ، البته در حد نرمال ، خیلی سرعت سیستمش بهتر میشه .

همچنین Asus P8Z68 V از SLI و کراس فایر پشتیبانی میکنه و پورتهای متنوع تری داره .

ممنونم از راهنماییتون

فقط می شه در مورد اون 2+4 یا 4+12 توضیح بدید . که از کجا از روی تصویر این مادربوردها می شه به این موضوع پی برد؟

و اینکه چرا به صورت جدا جدا هستند ؟ چون شما گفتید 4+2 !!! این 2 و 4 جریانشون چی ؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید .

لینک به دیدگاه

ممنونم از راهنماییتون

فقط می شه در مورد اون 2+4 یا 4+12 توضیح بدید . که از کجا از روی تصویر این مادربوردها می شه به این موضوع پی برد؟

و اینکه چرا به صورت جدا جدا هستند ؟ چون شما گفتید 4+2 !!! این 2 و 4 جریانشون چی ؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید .

4+2 یعنی 4 فاز برای CPU و 2 فاز برای GPU ( کارت گرافیک ) . 12+4 هم همینطور . LE که 4 فاز داره برای CPU ، موقع اورکلاک پایداری کمتری داره و قدرت برق رسانی ضعیفش باعث میشه که اورکلاک به خوبی انجام نشه و اورهای بالا خطرناک باشه برای CPU .

از روی تصویر نمیشه دقیق گفت . ولی روی این نصاویر نگاه کن :

مدل V-LE

post-59-0-01284200-1325337950_thumb.jpg

از روی تعداد خازنها و مافست های ناحیه ای که مشخص کردم میشه فهمید که مدار تغذیه ضعیفی داره

مدل V

post-59-0-28765300-1325338025_thumb.jpg

میبینی که تعداد خازنهای اون بیشتره و مافستها هم زیر خنک کننده هستن .

از تو مشخصات مادربورد میشه تعداد فاز اون رو فهمید . از سایت شرکت تولیدکننده استفاده کن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

قیمت ها تو این چند روزه خیلی تغییر کرده من خودم امروز بیرون قیمت گرفتم.مثلا CPU گرون شده و پاور ارزون.

CPU : Intel Core i7 2600 ---------470000

Mainboard : ASUS P8Z68-V -------289000

RAM : Corsair 2*4GB DDR3 XMS 1600 ------------152000

Hard : WD Caviar Black 1TB SATA III 7200RPM ----------220000

SSD : ADATA S511 60GB ------------198000

ODD : Plextor PX-L890SA -------------45000

Monitor : Samsung LED S22A360H Plus ----------299000

Power : Green GP685B ----------------145000

Case : Green X5 Fusion ------------122000

Speaker : Logitech Z313 ----------78000

Mouse : GigaByte GM-M7700B3------------30000

Keyboard : Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000------------40000

لینک به دیدگاه

2600 ضریب بازش هم 25 تومن گرون تره یعنی 495 تا.

مانیتور رو هم رفیقم به تور تخصصی با تری دی مکس کار میکنه و همین مانیتور رو گرفته و کاملا ازش راضیه فقط همین مدل 2ms ش هم هست که فکر کنم 370 تا قیمتش باشه ولی بهت پیشنهاد میکنم 23 هیچوقت نگیر ، پشیمون میشی ، البته ایسوس همین مدل رو هم داره یعنی 5ms ولی 20 تا از همتای سامسونگیش گرون تره .

هارد رو هم حتما SATA 3 بگیر. البته همه میبینا روش نوشته 3.0GB میگن خوب درسته ، نه اون نرخ انتقال هستش که تو SATA 3 ، 6.0GB هستش. گفتم چون مینت هم SATA 3 داره.

پاور رو هم چون مطمئنا با این سیستم گرافیک حرفه ای هم انتخاب میکنی این مدل گرفتم.

در مورد درایو نوری هم بلوری بگیری بهتره، چون با اومدن فیلم های HD و 3D نیاز میشه ، ولی خب وقتی هارد اکسترنال و این جور چیزها هست زیاد بکارت نمیاد ، مگه اینکه بخوای سفارشی کار کنی.

کیس رو هم فکر نکنم نیازی باشه ماژولار بگیری، به نظرم پول مفت دادنه.

اسپیکر رو هم شاید گرون باشه ولی هم فوق العاده شیکه و هم کیفیت صداش فوق العادست. ( خودم تست کردم )

ماوس و کیبورد رو هم موقع خرید باید انتخاب کنی. این دو مدل بد نیستند. هم شیک هستند و هم خوش دست. هم قیمت مناسب.

کیس رو هم کولینگ X5 خیلی خوبه ، ولی اگه میخوای پول بیشتر خرج کنی عمر قطعاتت به اندازه ی اپسیلون بیشتر میشه. چون کیس گرون تر از این واسه گیمرهایی خوبه که 24 ساعته بازی میکنن، اون هم باتلفیلد یا کرایسیس.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...