رفتن به مطلب

نظرسنجی: آینده PC گیمینگ با شرایط پیش رو چگونه خواهد بود؟

HeX
 اشتراک گذاری

آینده PC گیمینگ با توجه به سیاست های انویدیا و AMD و همینطور اوضاع اقتصادی در ایران چطور می بینید؟  

104 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. سیاست های انویدیا و AMD چه تاثیری بر روند خرید کارتهای گرافیکی جدید از سوی طرفداران بازیهای کامپیوتری دارد؟

• همواره بی توجه به سیاست های دو شرکت از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • اگر دو شرکت پشتیبانی ازسخت افزارنسل قبل را کم کنند و یا قیمت کارتهای خود را افزایش دهند سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.
  2. 2. با توجه به شرایط اقتصادی در ایران به عنوان یک علاقه مند و بازیکن بازیهای کامپیوتری چه تصمیمی برای آینده خواهید گرفت؟

• همواره بی توجه به شرایط اقتصادی از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • با قدیمی شدن کارت گرافیک سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.

این نظرسنجی برای ارسال رای های جدید بسته شده است

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.
  • نظرسنجی در 08/08/20 - 19:30 بسته شد

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

چند روز پیش یک مورد کارت GTX1070 از برند محبوب ایسوس خریدم که با توجه به اینکه یک کارت دیگر از این مدل و برند داشتم تصمیم گرفتم بازیهای روز رو در حالت SLI تجربه کنم.

روز گذشته با راه اندازی SLI سعی بر اجرای بازیهای روز با دو کارت GTX1070 داشتم که در دو بازی Dirt Rally 2.0  و همچنین RAGE 2 متوجه شدم که هیچ کدوم از دو بازی امکان استفاده از حالت SLI رو ندارند. ضمن اینکه درایور به روزترین درایور و همینطور بازیها آخرین آپدیت می باشند. در ورود به بازی Dirt  Rally 2.0 کرش کرد و همینطور هنگام اجرای RAGE 2 تنها از قدرت یک کارت استفاده میشد.

طبق معمول جهت حل مشکل با  جستجو در گوگل متوجه شدم که بازیها امکان استفاده از SLI رو ندارند و در فروم های خود انودیا هم بهش اشاره شده.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/295088/dirt-rally-2-0-in-sli/

نکته جالب بعضی از کاربران اشاره کردند که برای ساپورت SLI باید مدت زیادی رو منتظر ماند. یک کوارتر یا نیمی از سال زمانی است که امکان دارد تا بازی جدید ساپورت بشه. حتی کاربر اشاره میکنه که در ژوئن 2017 بازی Dirt 4 ارائه شده ولی ساپورت SLI در ژانویه 2018 مقدور شده.

همچنین با توجه به عنوان Dirt  که معمولا عنوان پر سروصدایی از نظر گرافیکی نیست  توقع میرفت که در تنظیمات بالا بر روی رزولوشن 1080P حداقل 60 فریم رو با یک کارت GTX 1070 بشه گرفت ولی متاسفانه کارت GTX1070 حتی در تنظیماتی پایین تر نتوانست که به 60 فریم پایدار دست یابد.

از طرفی میشه دید که سیاست های شرکت ها در قیمت گذاری کارتهای گیمینگ جدید متفاوت شده: مثلا انویدیا قیمت کارتهای پرچمدار خودش رو در سه نسل قبل در زمان ارائه به این صورت قرار داده:

980ti = 649USD

1080TI= 699USD

2080TI= 999USD

براحتی میتوان دید که با گذشت زمان پرچمدار هر نسل بهای بیشتری یافته و شما برای دریافت بیشترین جزئیات بازیهای روز مجبور به افزایش بودجه اختصاصی برای خرید کارت گرافیک به روز هستید.

در کنار شرایط بالا اخباری از کم کاری در بهبود درایورها برای کارت های نسل قبل و یا بازنشسته کردن زودهنگام کارتهای گرافیکی از طرف هردوسازنده میشنویم که می تواند ناامید کننده باشد. مثلا هفته گذشته شنیدیم که با تولید کارتهای نسل جدید شرکت AMD سری 5700XT  کارتهای سری VEGA ,و Radeon V II دیگر تولید نخواهند شد که بیم آن می رود که این عمر کوتاه تولید، عمر پشتیبانی را نیز کاهش دهد.نتایج کارت R9 Nano  و یا سری Fury و یا حتی 980ti در اجرای بازیهای روز میتونه مصداق حرف بنده باشه!
یا مثلا مدتی مطرح میشد که انویدیا عملکرد کارتهای گرافیکی نسل قبل خود رو با درایورهای جدید کاهش می دهد.

در طرف دیگر شرایط اقتصادی داخلی همچون افزایش نرخ تورم و بیکاری و رکود اقتصادی و در کنار آن افزایش حدودا 4 برابری نرخ ارز نسبت به یکی دو سال گذشته چالش بزرگتری برای علاقمندان به بازی های کامپیوتری در ایران فراهم آورده که با کاهش توان خرید و موجودی بازار همراه شده است.

نظر شما چیه؟ برای آینده چه برنامه ای دارید؟

تقاضا می شود دوستان ضمن احترام به نظر سایرین و رعایت قوانین انجمن به تبادل نظر و گفتگو بپردازند.

با تشکر

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

با وضعیت الان pc تبدیل شده به کالای لوکس ! کالای لوکس هم مال پولداراس !

ازاون طرف واردکننده ها هم بی رحمانه دارن میچاپن.با دلار نیمایی جنس وارد میکنن با دلار 20 تومن میفروشن .امیدوارم یه روزی جواب این کاراشون رو بدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

با وضعیت الان pc تبدیل شده به کالای لوکس ! کالای لوکس هم مال پولداراس !

دقیقا.

اتفاقا چندی پیش بحثش با یکی از دوستان داخل لیون همین بود. هردو اتفاق نظر داشتیم که قطعات آینده نصیب 4 درصدی ها میشه.

شما در نظر بگیر تا دو سال پیش با 24 میلیون تومان یه خودرو میخریدی ولی الان قیمت یه  موبایل اپل یا 2080ti هست.

به نظر من حداقل کاری که برای حیات بازار سخت افزار میتونن بکنن اینکه کمی فتیله رو پایین بکشن و قیمت گذاری رو عادلانه تر کنند!

انواع و اقسام مانیتور هایی که با 200-300 دلار اونطرف میشه خرید داخل کشور 6-7 میلیون تومان قیمت میخوره.

همینطور رم. انواع رم پک 16 گیگ فرکانس 3000، 3200 شامل دو ماژل 8 گیک که در بازار ما به وفور یافت میشه اونطرف با قیمت 60-70 دلار در فروشگاههای اینترنتی عرضه میشه در صورت عدم دریافت عرض نیمایی هم 700-800 هزار تومان قیمت میخوره ولی اینجا زیر 1300-1400 نیست. میدونید که واردات رم ریسک بسیار کمی در خرابی داره ولی گارانتی رو هم تقریبا منتفی کردن شرکت ها...

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، memex گفته است :

بحث الکی  ...

جز اعصاب خوردی نتیجه ای نداره 

دوست گرامی شما در بحث شرکت نکن .

.........................

من که انیمه رو کاملا جانشین گیم کردم و راضی هستم .

نهایتا کانتر و رزیدنت اویل ( 4 و 5 ) میرم که نیازی به سیستم قوی نداره .

لینک به دیدگاه

راستی سیاستهای ای ام دی هیچ ایرادی نداشته .

وگا 56 داره از 1080 رد میشه . 580 هم خیلی وقته 1060 رو ناکار کرده .

توی پردازنده ها هم با 200 دلار پردازنده 6 هسته ای با فناوری 7 نانومتر ارائه کرده و هنوز مادربرهای قدیمی سوکت AM4 میتونن از پردازنده های بروز شده سری 3000 پشتیبانی کنن .

تازگی 3400G رو عرضه کرده که از 2400G قویتر و ارزونتره :

قرار دادن اسم AMD کنار انویدیا در مسائل مالی به نظر بنده نادرسته .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

دوست گرامی شما در بحث شرکت نکن .

.........................

من که انیمه رو کاملا جانشین گیم کردم و راضی هستم .

نهایتا کانتر و رزیدنت اویل ( 4 و 5 ) میرم که نیازی به سیستم قوی نداره .

بحث اینه اخرش میخواد به سلایق هم توهین شه یابه نظرات هم  

نتیجه ای هم نداره

نظر سنجی درقبال یه هدف برای بهبود شرایط یا روند کاری  از سوی مدیریت یا نماینده راه اندازی میشه نه صرف از کنجکاوی و یا بحث الکی،  سلیقه شخصی و نظرات شخصی هم در  این صورت به احدی ربط نداره و نیاز نیست اشتراک گذاشته بشه

لینک به دیدگاه

همینجوریش سن داره میره بالا و کمتر میتونم برای اینچیزا خرج کنم ! قصد خیلی کارا رو داشتم و چیزایی که می خواستم بخرم و در حسرتش موندم یک سال طول کشید بخوام مودم 4Gو هارد 1ترا بخرم  تا ته قضیه رو برو !

نهایتا خیلی بهم فشار بیاد اگر بشه کنسول اگر نشه هیچی

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، memex گفته است :

نتیجه ای هم نداره

نظر سنجی درقبال یه هدف برای بهبود شرایط یا روند کاری  از سوی مدیریت یا نماینده راه اندازی میشه نه صرف از کنجکاوی و یا بحث الکی،  سلیقه شخصی و نظرات شخصی هم در  این صورت به احدی ربط نداره و نیاز نیست اشتراک گذاشته بشه

خب البته این نظر شماست و محترمه .

اما در این شرایط بهتره شما کاری به کار تاپیک نداشته باشی و بزاری بقیه کارشون رو بکنن . نهایتا ناراحتی ای هم پیش بیاد شما در کنار و مصون هستی .

از دلسوزیتون هم کمال تشکر رو دارم . امیدوارم صحبتهای بنده به معنای توهین و ... در نظر گرفته نشه .

M1.gif.4e7a5faa4a4c00de7d10f4a56fb3351b.gif

.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

همینطور رم. انواع رم پک 16 گیگ فرکانس 3000، 3200 شامل دو ماژل 8 گیک که در بازار ما به وفور یافت میشه اونطرف با قیمت 60-70 دلار در فروشگاههای اینترنتی عرضه میشه در صورت عدم دریافت عرض نیمایی هم 700-800 هزار تومان قیمت میخوره ولی اینجا زیر 1300-1400 نیست. میدونید که واردات رم ریسک بسیار کمی در خرابی داره ولی گارانتی رو هم تقریبا منتفی کردن شرکت ها...

دقیقا.ازاون سالی که رم های gskill rgb وارد بازار شدن و قیمتی حدود 800 تومن داشتن من قصد خرید رم داشتم که متاسفانه یکی از دوستانم گفت نخر به همین زودی ارزون میشه.منم به حرف اون گوش کردم و نخریدم و قیمتش رفت بالا و الانم میبینید که چه قیمتی شده

حدود 2 ماه پیش داشتم تو امازون میگشتم واقعا از قیمتای رم تعجب کردم ! :| چقدر ارزون شده بودن مخصوصا سری corsair vengeance pro rgb منم دل رو زدم به دریا و سفارش دادم از امازون برام بیارن این مدل رو.که حتی تا 95 دلار هم بعد سفارش من تخفیف خورد

https://www.amazon.com/CORSAIR-Vengeance-2666MHz-Desktop-Memory/dp/B07D1XCKWW/ref=sr_1_1?keywords=corsair%2Bvengeance%2Brgb%2Bpro&qid=1565173197&s=gateway&sr=8-1&th=1

همین الانم داخل سایت ایگرید میزنم حدود 1.700 میزنه(یه زمانی از آمازون سفارش میدادی برات 2 برابر در میومد نسبت به جنس داخل ولی الان برعکس شده به وارد کننده ها هم بگی میگن قوانین گمرک تغییر کرده و این داستانا! چطور برای این سایت های وارد کننده قانون تغییر نکرده برای این واردکننده ها تغییر کرده)

اون موقه که من سفارش دادم دلار حدود 15 تومن بود و برام 1.700 در اومد ! واقعا اونجا بود که به عمق فاجعه پی بردم که این وارد کننده ها چقدر بی رحمانه دارن میچاپن.

امیدوارم دوستان حافضشون بلند باشه و این واردکننده هایی که دارن خون مردم رو تو شیشه میکنند رو یادشون باشه

البته من به جز همین رم همه قطعات سیستممو موقه ارزونی ها بستم و واقعا شانس اوردم.ولی چندتا از دوستام رو میبینم که میخوان سیستم ببندن برای شروع طراحی 3d max و بازار کار واقعا دلم براشون میسوزه :( خود من میخواستم گیم سنتر بزنم الان میبینم پول 3-4 تا سیستم درست رو هم ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، memex گفته است :

نتیجه ای هم نداره

بذارید یه جور دیگه به قضیه نگاه کنیم. اگر واقعا آینده ای برای بازار کامپیوتر متصور باشیم بدون مصرف کننده معنا پیدا نمیکنه.(چیزی که تا اینجا این نظرسنجی داره منعکس می کنه)

خب شاید لیون کامپیوتر به عنوان یکی از فعالان بزرگ بازار سخت افزار(همچنین از اولین و تخصصی ترین فروشگاههای اینترنتی سخت افزار) با روئیت موارد اینجا خواست با چندی از واردکنندگان رایزنی کنه یا شرایطی رو پیش بیاره که همه بتونن از سخت افزار بروز بیشتر استفاده کنن. کمااینکه از این طرح ها بسیار داشتند و دارند. مثل همین ارائه سخت افزار قسطی. در نظر بگیرید این در شرایطی هست که در حال حاضر تقریبا هیچ جا و هیچ صنفی نداریم که قسطی یا چکی کالایی رو ارائه کنه مگر اینکه بنجل باشه!(حوزه خدمات کمی متفاوت هست شرایطش) ولی در حوزه سخت افزار که مستقیما با نرخ ارز درگیر هست و تقریبا ناممکن به نظر میرسه این کار داره صورت میگیره...

من خودم همیشه سعی کردم یک جایگزین داشته باشم. قصد داشتم با دوتا 1070 عملکردی فراتر از 1080ti یا 2080 یا حتی 2080Super داشته باشم( از نظر عملکرد مشابه. دمای زیر 70 و مصرف حدود 300 وات).تست دوتا 1070 هم گذاشتم در تاپیک زیر:

امروز دیدم غیر از شرایط داخل واقعا سازنده ها هم دارن دست مصرف کننده رو میبندن. گفتم بالاخره هرکسی یه دیدگاه و ایده ای داره ...

لینک به دیدگاه

سلام و درود. 

کلا با این وضع به وجود اومده باید بریم منچ بازی کنیم. 

وضع بسیار بدی شده و قیمت همه چی رو به افزایش و رشد صعودی داره. 

انشالا که همه به رویاهاشون دست پیدا کنن. 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

دقیقا.ازاون سالی که رم های gskill rgb وارد بازار شدن و قیمتی حدود 800 تومن داشتن من قصد خرید رم داشتم که متاسفانه یکی از دوستانم گفت نخر به همین زودی ارزون میشه.منم به حرف اون گوش کردم و نخریدم و قیمتش رفت بالا و الانم میبینید که چه قیمتی شده

حدود 2 ماه پیش داشتم تو امازون میگشتم واقعا از قیمتای رم تعجب کردم ! :| چقدر ارزون شده بودن مخصوصا سری corsair vengeance pro rgb منم دل رو زدم به دریا و سفارش دادم از امازون برام بیارن این مدل رو.که حتی تا 95 دلار هم بعد سفارش من تخفیف خورد

https://www.amazon.com/CORSAIR-Vengeance-2666MHz-Desktop-Memory/dp/B07D1XCKWW/ref=sr_1_1?keywords=corsair%2Bvengeance%2Brgb%2Bpro&qid=1565173197&s=gateway&sr=8-1&th=1

همین الانم داخل سایت ایگرید میزنم حدود 1.700 میزنه(یه زمانی از آمازون سفارش میدادی برات 2 برابر در میومد نسبت به جنس داخل ولی الان برعکس شده به وارد کننده ها هم بگی میگن قوانین گمرک تغییر کرده و این داستانا! چطور برای این سایت های وارد کننده قانون تغییر نکرده برای این واردکننده ها تغییر کرده)

اون موقه که من سفارش دادم دلار حدود 15 تومن بود و برام 1.700 در اومد ! واقعا اونجا بود که به عمق فاجعه پی بردم که این وارد کننده ها چقدر بی رحمانه دارن میچاپن.

امیدوارم دوستان حافضشون بلند باشه و این واردکننده هایی که دارن خون مردم رو تو شیشه میکنند رو یادشون باشه

البته من به جز همین رم همه قطعات سیستممو موقه ارزونی ها بستم و واقعا شانس اوردم.ولی چندتا از دوستام رو میبینم که میخوان سیستم ببندن برای شروع طراحی 3d max و بازار کار واقعا دلم براشون میسوزه :( خود من میخواستم گیم سنتر بزنم الان میبینم پول 3-4 تا سیستم درست رو هم ندارم

سلام و درود.

دقیقا مشکل گرونی توی بخش سخت و افزار و یا حتی گوشی همین وارد کننده ها هستن که چندین برابر رو به خورد ملت میدن. 

کلا مشکل از پایه ویرانه و بحث هم واقعا نمیشه کرد چون بیفایدست و اعصاب خوردی برامون میمونه. 

لینک به دیدگاه

همون تنظیمات گرافیکیرو کم کنین تا ببینیم چی میشه،اگرم سیستم سوخت(اگه ناشی نباشه صاحبش ده سالم نمیسوزه) ،گوشی هست،با گوشی فیلم و سریال بگیرید نگاه کنید حالشو ببرید ،گوشیم ک فکر نکنم بسوزه ،نه؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

همون تنظیمات گرافیکیرو کم کنین تا ببینیم چی میشه،اگرم سیستم سوخت(اگه ناشی نباشه صاحبش ده سالم نمیسوزه) ،گوشی هست،با گوشی فیلم و سریال بگیرید نگاه کنید حالشو ببرید ،گوشیم ک فکر نکنم بسوزه ،نه؟

چقدر قانع هستین 😁

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

وگا 56 داره از 1080 رد میشه . 580 هم خیلی وقته 1060 رو ناکار کرده .

توی پردازنده ها هم با 200 دلار پردازنده 6 هسته ای با فناوری 7 نانومتر ارائه کرده و هنوز مادربرهای قدیمی سوکت AM4 میتونن از پردازنده های بروز شده سری 3000 پشتیبانی کنن .

تازگی 3400G رو عرضه کرده که از 2400G قویتر و ارزونتره :

با سلام
دوست گرامی شما ایران رو ببین کاری به خارج نداشته باش که پردازنده 200 دلاری AMD چقدره و چه کارایی میده
مهم قیمتش توی بازار ما هست و از اون مهمتر هر پردازنده نیاز به یک مین هم داره
وضعیت قیمت گذاری مین های AMD در بازار داخلی  تقریباً فاجعه بار هست و انتخاب ها بشدت محدود
 تا نسل 3 رایزن بیان داخل بازار باید صبر کرد و دید چه قیمتی براشون تعیین میشه
من الان میخوام  2قطعه اصلی رو تعویض کنم
کلاً موندم چیکار کنم
از اینطرف برداشتن  CPU های بنجل سری F اینتل رو وارد کردن میچپونن به ملت و از اونطرف همچنان خبری از ورود نسل 3 رایزن نیست در بازار
سری 8 اینتل هم که دیگه سوخته حساب میشه
کلاً وضعیت نابسامانی که قبلاً بود الان چندین برابر شده
آخه جد وآبادتون رو خدا اباد کنه آخه چرا سری F رو میارید ولی سری اصلی که گرافیک مجتمع داره رو نمیارید داخل همراهش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا این چیزارو ولش کنین بحث ما از خونه هم بیرون نمیره چه برسه به بیرون شهر ، کشور و یا انودیا ، شما خبر زیر رو بخونید آخرشو حدث بزنین که چه خواهد شد

سهم 40 میلیون تومانی سازمان استاندارد از واردات تنها یک کانتینر پرینتر!

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/24023-iran-printer-high-cost-standard-certificate

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

بذارید یه جور دیگه به قضیه نگاه کنیم. اگر واقعا آینده ای برای بازار کامپیوتر متصور باشیم بدون مصرف کننده معنا پیدا نمیکنه.(چیزی که تا اینجا این نظرسنجی داره منعکس می کنه)

خب شاید لیون کامپیوتر به عنوان یکی از فعالان بزرگ بازار سخت افزار(همچنین از اولین و تخصصی ترین فروشگاههای اینترنتی سخت افزار) با روئیت موارد اینجا خواست با چندی از واردکنندگان رایزنی کنه یا شرایطی رو پیش بیاره که همه بتونن از سخت افزار بروز بیشتر استفاده کنن. کمااینکه از این طرح ها بسیار داشتند و دارند. مثل همین ارائه سخت افزار قسطی. در نظر بگیرید این در شرایطی هست که در حال حاضر تقریبا هیچ جا و هیچ صنفی نداریم که قسطی یا چکی کالایی رو ارائه کنه مگر اینکه بنجل باشه!(حوزه خدمات کمی متفاوت هست شرایطش) ولی در حوزه سخت افزار که مستقیما با نرخ ارز درگیر هست و تقریبا ناممکن به نظر میرسه این کار داره صورت میگیره...

من خودم همیشه سعی کردم یک جایگزین داشته باشم. قصد داشتم با دوتا 1070 عملکردی فراتر از 1080ti یا 2080 یا حتی 2080Super داشته باشم( از نظر عملکرد مشابه. دمای زیر 70 و مصرف حدود 300 وات).تست دوتا 1070 هم گذاشتم در تاپیک زیر:

امروز دیدم غیر از شرایط داخل واقعا سازنده ها هم دارن دست مصرف کننده رو میبندن. گفتم بالاخره هرکسی یه دیدگاه و ایده ای داره ...

خوب شما خیلی کلی نگاه میکنی برای ارگان های خاص فروشگاه هایی هست که قسطی ارائه میدن  و از فیش حقوقی کم میکنن البته خیلیم خاص نه ارگان های دولتی معمولا ازین فروشگاها دارن مخصوصا فرهنگیان

2-اون موقع که لیون کامپیتور با تبلیغات ماینینگ سود کلان بدست اورد  فکر قشر ما نبود الان بخواد باشه؟  این بخش قسطیش هم برای مبالغ زیر 5 ملیون واقعا خوبه ولی وقتی 10یا20ملیون بخوای خرید کنی مثلا یه سیستم خوب بخوای بگیری سودش صرف اقتصادی نداره  بری محاسبه انلاینش 2 2 تا 4تاکنید قشنگ میفهمید چیمیگم پس فکر نکنید لیون یا هر فروشگاهی به فکر شماست 

3- بله شرکت سازنده هم همینطوره بلخره باید جنسش فروش بره  اگه دست sli رو برای هر بازی باز میزاشت هیچ احدی سمت rtx یا و.. نمیرفت 1کارت یا 2کارت دیگه اضافه میکرد... 

البته انحصار این محدودیت رو بیشتر میکنه در amd باز چون سهم خاصی نداره این محدودیت کمتره در پشتیبانی و ثابت هم کرده اگه قدرتی دستش بیاد عین رقبا میشه نمونش مادربرد های سری ryzen 3000 که اعلام کرد خبری از مادربرد ارزون نیست اگه نیاز به کارایی 100درصد سیپیو دارید باید نسل جدید رو بخرید... 

به نظرم شما که دنبال قدرت هستید یا 2070 تهیه کنید یا 5700xt  رو بخرید 

بازم میگم این تایپک بی نتیجست 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

همینطور که پراید 50 میلیونی بازارش بهتر از پراید 20 میلیونی شد پس برای بازار کامپیتور هم همینطوره البته یه مقدار وقت لازم که مردم کنار بیان باش ولی اولو آخر مردم میخرن و میخرن و سکوت.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام
دوست گرامی شما ایران رو ببین کاری به خارج نداشته باش که پردازنده 200 دلاری AMD چقدره و چه کارایی میده
مهم قیمتش توی بازار ما هست و از اون مهمتر هر پردازنده نیاز به یک مین هم داره
وضعیت قیمت گذاری مین های AMD در بازار داخلی  تقریباً فاجعه بار هست و انتخاب ها بشدت محدود
 تا نسل 3 رایزن بیان داخل بازار باید صبر کرد و دید چه قیمتی براشون تعیین میشه
من الان میخوام  2قطعه اصلی رو تعویض کنم
کلاً موندم چیکار کنم
از اینطرف برداشتن  CPU های بنجل سری F اینتل رو وارد کردن میچپونن به ملت و از اونطرف همچنان خبری از ورود نسل 3 رایزن نیست در بازار
سری 8 اینتل هم که دیگه سوخته حساب میشه
کلاً وضعیت نابسامانی که قبلاً بود الان چندین برابر شده
آخه جد وآبادتون رو خدا اباد کنه آخه چرا سری F رو میارید ولی سری اصلی که گرافیک مجتمع داره رو نمیارید داخل همراهش

دوست خوبم استارتر گرامی 2 تا سوال کلی پرسیدن .

اولی مربوط به سیاست های ای ام دی و انویدیا میشه دومی مربوط به بازار ایران :

1. سیاست های انویدیا و AMD چه تاثیری بر روند خرید کارتهای گرافیکی جدید از سوی طرفداران بازیهای کامپیوتری دارد؟

2. با توجه به شرایط اقتصادی در ایران به عنوان یک علاقه مند و بازیکن بازیهای کامپیوتری چه تصمیمی برای آینده خواهید گرفت؟

بنده به طور خیلی خیلی واضحی به سوال اول جواب دادم :

نقل قول

و

نقل قول

پس این که در بازار ایران چه خبره هیچ ربطی به صحبت های بنده نداشت .

...........................

سیاستهای ای ام دی موجب کاهش قیمت و راحتی گیمرها شده . سیاست های انویدیا موجب پرخرج شدن PC گیمینگ و دردسر گیمرها شده . این دوتا مثل هم نیستن که کنار هم قرارشون بدیم .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

3- بله شرکت سازنده هم همینطوره بلخره باید جنسش فروش بره  اگه دست sli رو برای هر بازی باز میزاشت هیچ احدی سمت rtx یا و.. نمیرفت 1کارت یا 2کارت دیگه اضافه میکرد... 

البته انحصار این محدودیت رو بیشتر میکنه در amd باز چون سهم خاصی نداره این محدودیت کمتره در پشتیبانی و ثابت هم کرده اگه قدرتی دستش بیاد عین رقبا میشه نمونش مادربرد های سری ryzen 3000 که اعلام کرد خبری از مادربرد ارزون نیست اگه نیاز به کارایی 100درصد سیپیو دارید باید نسل جدید رو بخرید... 

به نظرم شما که دنبال قدرت هستید یا 2070 تهیه کنید یا 5700xt  رو بخرید 

بازم میگم این تایپک بی نتیجست 

اون قسمت قرمز تکذیب میشه . ای ام دی اعلام کرده قدرت خام پردازنده های رایزن 3000 به چیپست X570 ربطی نداره . چیپست X570 صرفا بعضی از ویژگی های اضافی سری 3000 رو در دسترس کاربرها قرار میده (  از جمله PCIe4.0 )

قسمت آبی هم کاملا نادرسته . تمام مادربردهایی که چیپست B و X دارن از پردازنده های سری 3000 پشتیبانی می کنند. حتی مادربردهای سری A320 ایسوز هم از پردازنده های سری 3000 پشتیبانی می کنند .

لینک به دیدگاه

با این  شرایطی که دارم باید قید بازی شوتینگ بزنیم (لذت بازی های شوتینگ با موس و کیبورد هست) بریم سراغ کنسول (حالم از گیم پد بهم می خوره) البته نسخه کپی خور 

لینک به دیدگاه

من که از سال ۲۰۱۳ خدا رو شکر کنسول خریدم هم اکس باکس وان و هم پی اس ۴ 

درد و بلای هر دو تاش بخوره تو سر هر چی پی سی گیمینگ 

الان ۶ ساله که با خیال راحت بدون اینکه یک ذره به این مباحث مضخرف تنظیمات گرافیکی و ویندوز و کوفت و زهرمار و کرک و ... دارم بازیم رو میکنم 

یه دونه آیپد پرو هم کنارش دارم که کلیه کارهام باهاش انجام میشه

بحثم با کسی نیست که به پی سی نیاز داره برا شغلش یا یه سری برنامه به خصوص که فقط تو ویندوز وجود داره

من شخص خودم تا میتونم از سیستم عامل مضخرف میکروب سافت (ویندوز) دوری میکنم و باور کنید اعصاب ام از اون موقع آروم شده

تنها محصول مایکروسافت که دوست دارم فقط اکس باکس هستش چون انواع و اقسام سرویس ها و خدمات رو توش ارائه‌ داده و با ماهی ۱۰ دلار بیش از ۲۰۰ بازی چه از نسل قبل و چه جدید و تمام فرست پارتی های خودش رو میشه بازی کرد

پلیستیشن هم که تکلیفش معلومه، هر کی گاد اف وار و تلو و انچارتد بازی نکرده اصلا گیمر نیست

لینک به دیدگاه

من تا 2 سال قبل هیچی نداشتم جز یه تبلت که 400 فروختم .خونه همساده یکم نقاشی داشت سر جمع شد 700 تومن رفتم یه سیستم انبرد خریدم (بدون مانیتور).مانیتور سیستم همساده رو چند ماهی قرض گرفتم تا دوباره کار جور شد و مانیتور خریدم یواش یواش اومدم بالا تا 1060 خریدم(این وسط یه r9 390x سوخت!) کلا 1060 تا قبل گرونی بود و تا الان هیچی نخریدم و بعید میدونم بهش هم فکر کتم

یکی داره میخره حالشو میبره اما مایی که نداریم مجبوریم با قطعات ار رده خارج بگذرونیم 

مرگ بر عمریکا!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

همون تنظیمات گرافیکیرو کم کنین تا ببینیم چی میشه

متاسفانه روی سیستم من از اینی که هست دیگه نمیشه پایینتر اومد🤣

در 58 دقیقه قبل، Quiet گفته است :

الان ۶ ساله که با خیال راحت بدون اینکه یک ذره به این مباحث مضخرف تنظیمات گرافیکی و ویندوز و کوفت و زهرمار و کرک و ... دارم بازیم رو میکنم 

اصلا کل لذت پی سی گیمینگ به ور رفتن با تنظیمات گرافیکی و این چیزاشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...