رفتن به مطلب

نظرسنجی: آینده PC گیمینگ با شرایط پیش رو چگونه خواهد بود؟

HeX
 اشتراک گذاری

آینده PC گیمینگ با توجه به سیاست های انویدیا و AMD و همینطور اوضاع اقتصادی در ایران چطور می بینید؟  

104 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. سیاست های انویدیا و AMD چه تاثیری بر روند خرید کارتهای گرافیکی جدید از سوی طرفداران بازیهای کامپیوتری دارد؟

• همواره بی توجه به سیاست های دو شرکت از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • اگر دو شرکت پشتیبانی ازسخت افزارنسل قبل را کم کنند و یا قیمت کارتهای خود را افزایش دهند سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.
  2. 2. با توجه به شرایط اقتصادی در ایران به عنوان یک علاقه مند و بازیکن بازیهای کامپیوتری چه تصمیمی برای آینده خواهید گرفت؟

• همواره بی توجه به شرایط اقتصادی از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • با قدیمی شدن کارت گرافیک سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.

این نظرسنجی برای ارسال رای های جدید بسته شده است

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.
  • نظرسنجی در 08/08/20 - 19:30 بسته شد

Recommended Posts

در 7 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

سلام

منم معتقدم دزدی مخصوصا تو ما ایرانیها کمتر نمیشه هیچ وقت

حالا چه شرایط خوب باشه چه سخت

فقط احساس امیدواری کردم

در مورد اونی هم که نداره عرض کنم که مجبور که نیست

مگه گیم جزو نیازهای اولیه هست  ؟

مشکل اینجاست شما طوری صحبت میکنید که انگار پایرسی اصلا تو خارج از ایران اتفاق نمیفته

بله قبول دارم که یه بخشی از افراد جامعه در هر حالتی حتی با درامد خوب هم باز عادت به هزینه کردن ندارند پس هیچ وقت این مقدار صفر نمیشه

جزء نیازهای اساسی نیست ولی جزء نیازهای ثانویه هست گاها راهی برای فرار از ایرادات زندگی اصلی (این از نظر روانشناسی ثابت شده است)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

منتظر بودم بگی دارن از گشنگی موش میخورن😅

:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

دیگه حالا نه در اون حد!

حرفم این بود که بعضا عادت کردیم بدون اطلاعات بگیم اونا وضع زندگیشون از ما بهتره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

یعنی از نظر شما جاده برای ماشینهای زیر 100 میلیونی نیست و خوشحال میشید تا این مثلا گداها پاشون به جاده نرسه تا شماها! راحتتر ویراژ بدید؟!

واقعا فکر میکنید کسی که فقیره ولی پول نداره نباید سمت pc گیمینگ بیاد؟ رفیقی دارم با همین طرز فکر اون با سیستم 30 میلیونیش کمتر از من با سیستم 5 میلیونیم حال میکنه

والا من خودم ماشین ندارم

ولی آرزو دارم 100 هزار دلار داشتم و باهاش ماشین دلخواهم رو میخریدم

ولی قطعا اگه پراید و پراید سوار نبود زندگی بهتر بود

در مورد سطر دوم هم دقیقا منظورم همینه

گیم برای همه ساخته نشده

اینو بفهمیم نصف مشکلات حل شده

در هم اکنون، MojArch گفته است :

مشکل اینجاست شما طوری صحبت میکنید که انگار پایرسی اصلا تو خارج از ایران اتفاق نمیفته

بله قبول دارم که یه بخشی از افراد جامعه در هر حالتی حتی با درامد خوب هم باز عادت به هزینه کردن ندارند پس هیچ وقت این مقدار صفر نمیشه

جزء نیازهای اساسی نیست ولی جزء نیازهای ثانویه هست گاها راهی برای فرار از ایرادات زندگی اصلی 

خوب من خارج نیستم که در موردش نظر بدم

بله متاسفانه افراد با درآمد خوب هم پایرسی میکنن

خوب همینکه جزو نیاز اولیه نیست میشه جایگزینش کرد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

دیگه حالا نه در اون حد!

حرفم این بود که بعضا عادت کردیم بدون اطلاعات بگیم اونا وضع زندگیشون از ما بهتره

مگه نیست؟ ببین هیچوقت تا زمانی که تو محیط نیستی نباید حرف کسی رو باور کنی..یکی اینجا با تومن در میاره وضعش خوبه فکر میکنه بره تو غربت باید همین زندگی لاکچری رو داشته باشه اما میره میخوره تو ذوقش!

دید هر کس از زندگی متفاوته

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

والا من خودم ماشین ندارم

گیم برای همه ساخته نشده

بازی آنلاین چی میزنی بیا بریم بهت معنی ساخته نشده رو نشونت بدم🥰

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

مگه نیست؟ ببین هیچوقت تا زمانی که تو محیط نیستی نباید حرف کسی رو باور کنی..یکی اینجا با تومن در میاره وضعش خوبه فکر میکنه بره تو غربت باید همین زندگی لاکچری رو داشته باشه اما میره میخوره تو ذوقش!

دید هر کس از زندگی متفاوته

اینکه دید متفاوته درش شکی نیست

اما اینکه یه راست بگیم حتما بهتره رو من قبول ندارم

به قول خودت باید تو محیط باشی تا ببینی چی به چیه نه اینکه طرف ندیده میگه اونا زندگی بهتر دارن(پس این گدا ها و خانه بدوشهاشون تقلبی و برای صحنه سازیه؟؟؟)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

والا من خودم ماشین ندارم

گیم برای همه ساخته نشده

همه؟ الان منظورت دقیقا چه قشریه؟

دختر؟ پسر؟ جوان؟ پیر؟

ادم میشناسم الان باز نشستست و داره بازی انلاین میزنه

از اونور جوون میشناسم تا حالا گیم نزده!خخخخ(این خرخون بوده ها به همین خاطر)

اینکه بخوای مرز تایین کنی فقط و فقط داری تلاش بیخود میکنی، یعنی از هر قشری و با هر طرز تفکری و با هر سطح مالی و علمی و خلاصه هر جوری فکر کنی گیمر داریم پس گیم برای شخص خاص نیست(منظور اینکه نمیتونی مرز بکشی بگی هرکی این حیطه نباشه گیمر نیست)

الان پراید و پراید سوار دقیقا چیکار کردن که نبودنشون بهتره؟ ایا همه پراید سوار ها یکسان هستند؟ ایا همه پراید سوار ها قاتل و ادم کش و دزد و فولان هستند؟ ایا تاکسی های پراید هم نبودنشون لازم الاجرا هست؟

جسارتا این سطح دیدگاه خودش گویای پایین بودن سطح تفکرتون هست.

یه شخصی تعریف میکرد دوستش از وقتی که یه خودروی شاسی بلند اونم با هزار جور قرض و وام خریده بود وقتی تو خیابون میرفتن ملتو از بالا به پایین نگاه میکرد در حالی که همین شخص وقتی میره پمپ بنزین پول نداره بیش از ۱۰ لیتر ماشینو بنزین بزنه!

دیگه شما حساب کن این الان زندگی میکنه؟ الان ایشون در ظاهر لاکچریه(به @memex لاکشری)  ولی در باطن فقیر هم نیست یه چیزی ورای و داغون تر از اونه

خلاصه اینکه از نظر من این نوع دیدگاه نه تنها درست نیست و اشتباهه بلکه ناشی از فرهنگ ایراد دار و جا افتاده کشورمونه!

شبیه همین حالت در ژاپنی ها نسبت به مهاجران چینی در دوره اشباع اقتصادی چین وجود داشت

لینک به دیدگاه

با این شرایط که دلار قیمتش میاد پایین ولی بخواطر مافیا قیمت قطعات میره بالا ادم بره معتاد بشه بهتره 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

عزیز مثل اینکه قصدت از این ....

و به نظر میرسه شما صاحب علم غیب هستید که از اهداف من آگاهی داری .

........................

همون طور که گفتم اون متن بازتاب دهنده نظرات من نبود . هدف من یک کلی گویی بود . گاو ها بسته به جایی که زندگی می کنند با هم متفاوتند اما همشون گاون .

منظور هم از گاو کسی هست که فقر عقلی داره اما خبر نداره و خودش رو علامه میدونه . دنیای پر از ایراد ما هم از همین گاو ها ناشی میشه . حالا این که من چه کسی رو گاو میدونم به خودم مربوطه و نیازی هم نیست به کسی در موردش توضیح بدم .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

و به نظر میرسه شما صاحب علم غیب هستید که از اهداف من آگاهی داری .

دوست عزیز سعی کن همیشه عفت کلام و ادب رو رعایت کنی. ما اینجا چند نفر دوستانه جمع شدیم تا در مورد اینده صنعت گیم صحبت کنیم.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، alo400 گفته است :

دوست عزیز سعی کن همیشه عفت کلام و ادب رو رعایت کنی. ما اینجا چند نفر دوستانه جمع شدیم تا در مورد اینده صنعت گیم صحبت کنیم.

الان کدوم بخش صحبت های بنده خارج از ادب بود ؟

بعد میشه نظرتون رو در مورد جمله ......... خیلی راحت تر از باور کردن حرفای شماهاس . بفرمایید ؟

الان بنده با چه کسانی جمع بسته شدم ؟ این قضاوت ناگاهانه از کجا میاد ؟ اگر علم غیب نیست چیه ؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

آینده صنعت گیم هم یه کلمه 3 حرفی هستش :

AMD

این همه بحث گاو و اینچیزا کردی بعد خودت رو یه برند خارجی که هیچ اهمیتی به ایرانیا نمیده اینقد متعصبی، اسم این حرکت رو چی میزاری؟؟؟ به نظرم سعی کن عملتو به حرفت نزدیک کنی

.....................................

در کل اینجا فروم ۳۰یا۳۰ نیس که وارد این بحثا بشیم برا اوناییم که از این اوضاع دفاع میکنن هزاران جواب هست اما افسوس نه حوصله راضی کردن اینا رو دارم و نه حاظرم با اینایی که خودشونو به خواب زدن یا جیره خورن و متاسفانه با منطق و حق و عدالت مشکل جدی دارن بحث و جدل کنم!

خوش باشید🌷

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Miad007 گفته است :

این همه بحث گاو و اینچیزا کردی بعد خودت رو یه برند خارجی که هیچ اهمیتی به ایرانیا نمیده اینقد متعصبی، اسم این حرکت رو چی میزاری؟؟؟ به نظرم سعی کن عملتو به حرفت نزدیک کنی

.....................................

خوش باشید🌷

گرچه ربطی نداشت اما این تحلیل بنده از آینده صنعت گیم هستش . 50 درصد صنعت گیم یعنی کنسول که قلب تپندش توسط ای ام دی تولید میشه و خواهد شد ( این از 50 درصدش ) الان ای ام دی درصد بالایی از بازار CPU رو در اختیار داره . با عرضه نسخه های سفارشی ناوی و عرضه چند کارت پایین رده از ناوی درصد قابل توجهی از PC گیمینگ رو صاحب میشه . بنابر این آینده صنعت گیمینگ میشه AMD .(  اینتل به زودی گرافیک تولید می کنه اما اون هم از FreeSync ای ام دی استفاده می کنه 🤣 )

............

دوست گرامی اگر منطقی برای صحبت داری ، پیغام خصوصی و ... راهشه . نه این که فقط ادعا کنید .

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

AMD

آینده و حال برخی از کاربران هم یک کلمه 3 حرفی هستش:

گاو

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Rise of Hassan گفته است :

گاو

گاوهارو نریزید تو ای ام دی هاااااا

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Rise of Hassan گفته است :

گاو

دقیقا درسته ولی این گاو رنگش فرق می کنه .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان اتفاق خاصی نیفتاده که ایران هر 6 7 سالی یه بار همه چی به هم میریزه  از لحاظ اقتصادی و مردم هر بار با استقامتشون مشتی بر دهان استکبار زدن! در مورد کنسول های نسل بعد حقیقتش تفاوت های زیادی با نسل الان وجود داره کنسولای این نسل تو شرایطی بود که سونی وضعیت چندان خوبی نداشت و رفت سمت یک کنسول اقتصادی و نسبتا ضعیف خودم ps4 دارم و کامل به مشخصاتش اگاهم پس دوستان طرفدار سونی خواهشا تعصب به خرج ندین گرافیکی که توانش در حدود 7850 بود و بدتر پردازنده های جگوار که سرطانن در نوع خودشون اتفاقا یه تبلت ویندوزی acer دارم مبتنی بر apu amd اشتباه نکنم c50 هست خداییش اون زمان amd خیلی عقب تر از رقبا بود الان زمانه برای این شرکت فرق کرده و با معماری 7 نانومتری و رایزن 2 و ناوی مطمعنا کنسول قدرتمندی وارد بازار میشه که قابل قیاس با نسل قبل نیست

نظر شخصی من برای خرید قطعات جدید این هست که شما پرفورمنس قابل توجهی در مقابل پول پرداختی بگیری ولی سال 2019 تا اینجا به جز 3 محصول میدرنج خوب به نظرم چیز خاصی نداشته یکی  پردازنده 3600 دوم rx5700 و سوم rtx 2070s  به شخصه با همین سیستمی که دارم سر می کنم و فک می کنم اخرین سیستم گیمینگ عمرم باشه چون سن به جایی رسیده که گیمینگ برام مثل سابق لذت بخش نیست و باید برم سمت علایق دیگه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام دوستان اتفاق خاصی نیفتاده که ایران هر 6 7 سالی یه بار همه چی به هم میریزه  از لحاظ اقتصادی و مردم هر بار با استقامتشون مشتی بر دهان استکبار زدن! در مورد کنسول های نسل بعد حقیقتش تفاوت های زیادی با نسل الان وجود داره کنسولای این نسل تو شرایطی بود که سونی وضعیت چندان خوبی نداشت و رفت سمت یک کنسول اقتصادی و نسبتا ضعیف خودم ps4 دارم و کامل به مشخصاتش اگاهم پس دوستان طرفدار سونی خواهشا تعصب به خرج ندین گرافیکی که توانش در حدود 7850 بود و بدتر پردازنده های جگوار که سرطانن در نوع خودشون اتفاقا یه تبلت ویندوزی acer دارم مبتنی بر apu amd اشتباه نکنم c50 هست خداییش اون زمان amd خیلی عقب تر از رقبا بود الان زمانه برای این شرکت فرق کرده و با معماری 7 نانومتری و رایزن 2 و ناوی مطمعنا کنسول قدرتمندی وارد بازار میشه که قابل قیاس با نسل قبل نیست

نظر شخصی من برای خرید قطعات جدید این هست که شما پرفورمنس قابل توجهی در مقابل پول پرداختی بگیری ولی سال 2019 تا اینجا به جز 3 محصول میدرنج خوب به نظرم چیز خاصی نداشته یکی  پردازنده 3600 دوم rx5700 و سوم rtx 2070s  به شخصه با همین سیستمی که دارم سر می کنم و فک می کنم اخرین سیستم گیمینگ عمرم باشه چون سن به جایی رسیده که گیمینگ برام مثل سابق لذت بخش نیست و باید برم سمت علایق دیگه

همین الان هم میتونه یه کنسول اقتصادی لانچ کنه .

مشکل سر اینه که عملا 4K شده یه هدف و RT هم این وسط اوضاع رو پیچیده کرده . وگرنه لانچ کنسولی با 4 برابر قدرت خام PS4 و همون قیمت قبلی مشکل نیست .  اما 4 برابر قدرت خام هم کمه . چون از کنسولی که نسخه قبلیش فول اچ دی رو کامل ساپورت نمی کرده ( 60 فریم در همه بازی ها ) انتظار میره بازی های سنگین فعلی رو در 4K ساپورت کنه که کار بسیار سختیه . اگر رزولیشن در حد همون فول اچ دی باقی می موند مشکل عملا حل میشد .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

مخالفم!

میشناسم افرادی رو که اونر هستن و مشکلات زندگی و خرج و مخارج اولیه اون(شامل همین قبض و اجاره خونه و غیره رو دارن) اینکه فقط و فقط فرض کنیم بدون اطلاع، که اونها همهچیشون خوبه اونوقت هیچ وقت به یه بحث منطقی نخواهیم رسید(درضمن این همه بیخانمان در یونان/اسپانیا/فرانسه/انگلستان خودش دلیلی بر رد نظر شما هست(دوستانم در این کشور ها زندگی میکنن))

اتفاقا یکی از دوستام که تابعیت نیمه ایرانی و نیمه امریکایی داره و خواهر ناتنیش انگلستانیه(واقعا خانواده عجیبین البته ) میگفت لندن یکی از کثیف ترین شهر های دنیاست. اینکه موش ها زیر سطح شهر در فاضلابهاشون به شدت لونه کردن و همیشه برای امنیت بهداشتی شهر تهدید هستند الان مطمئنم هستن افرادی در همین فروم که معتقدن انگلستان کشور عالی و بدون ایرادیه که..........

منظورم این نبود تیکه انداختم در واقع اروپایی ها گیر اجاره خونه و قبض اینچیزا هستن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

همین الان هم میتونه یه کنسول اقتصادی لانچ کنه .

مشکل سر اینه که عملا 4K شده یه هدف و RT هم این وسط اوضاع رو پیچیده کرده . وگرنه لانچ کنسولی با 4 برابر قدرت خام PS4 و همون قیمت قبلی مشکل نیست .  اما 4 برابر قدرت خام هم کمه . چون از کنسولی که نسخه قبلیش فول اچ دی رو کامل ساپورت نمی کرده ( 60 فریم در همه بازی ها ) انتظار میره بازی های سنگین فعلی رو در 4K ساپورت کنه که کار بسیار سختیه . اگر رزولیشن در حد همون فول اچ دی باقی می موند مشکل عملا حل میشد .

مطمعنا در کنسول از فناوری انحصاری DLSS استفاده میشه خخخ الان باز طرفدارای انویدیا عصبانی میشن شما شک نکن نهایت رزولوشن در بازی های نسل بعد 3200*1800 هست و بعد UPSCALE میشه که مورد بدیم نیست تست سایت techspot  نشون میداد با فیلتر شارپنینگ amd عملا شما تفاوتی نمی بینی وقتی رزلوشن رو 80 درصد هست

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

مطمعنا در کنسول از فناوری انحصاری DLSS استفاده میشه خخخ الان باز طرفدارای انویدیا عصبانی میشن شما شک نکن نهایت رزولوشن در بازی های نسل بعد 3200*1800 هست و بعد UPSCALE میشه که مورد بدیم نیست تست سایت techspot  نشون میداد با فیلتر شارپنینگ amd عملا شما تفاوتی نمی بینی وقتی رزلوشن رو 80 درصد هست

اصلا بشه،واقعا مهم نیست،همینکه کیفیت مناسبی داشته باشه کافیه

به خدا 1060gtx 6GBدارم عصابمو خورد کرده

Ac Odyssey very high 32 frameاونم بزور...

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

منظورم این نبود تیکه انداختم در واقع اروپایی ها گیر اجاره خونه و قبض اینچیزا هستن

اها

شرمنده من بد متوجه شدم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

AMD

مخالفم!

همین AMD هم جا داشته باشه کابرا رو میچاپه در حد تیم ملی!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اصلا بشه،واقعا مهم نیست،همینکه کیفیت مناسبی داشته باشه کافیه

به خدا 1060gtx 6GBدارم عصابمو خورد کرده

Ac Odyssey very high 32 frameاونم بزور...

این بازی کلا بازی مناسب و بهینه ای نیست بی خود نیست خارجیا میگن ubiشت🤣 یه 1070 داشتم اضافه پرشین تولز اگهی کردم بدم بره این بازیم تست کردم میزارم ببینی کلا وضع خرابه

Assassin’s Creed® Odyssey 8_4_2019 8_57_56 PM.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...