رفتن به مطلب

مشاوره برای سویچ از intel به AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

فناوری RT به CPU ربطی نداره اما اگر RT روشن باشه فریم افت می کنه و اختلاف پردازنده ها از این هم کمتر میشه .

توی 80 فریم این مقدار اختلاف هستش توی 60 یا 50 فریم اختلاف از این هم کمتر میشه .

اهان همون حساسیت سیپیو به تولید فریم و به چشم اومدن اختلافات رو میگید

😅

لینک به دیدگاه

• ارسال 169
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

بزنم ب تخته  انقد بزرگ پر ادعا  اینجا داریم ک ن گوگل داره و ن توییتر ن سونی و ن مایکروسافت :42_confused:

ایتنلم هیچگونه حفره و  باگی مث  Meltdown ،Spectre ,flaw ZombieLoad, Fallout  و ... نداشته و اینا همش مال AMD بوده

نهنگا هم  پرواز میکنن:31_neutral_face:

https://www.google.com/search?q=amd+microsoft&newwindow=1&tbm=nws&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwj3yKDi14XkAhXCsKQKHb0yAXIQ_AUIDigC&biw=1360&bih=625&dpr=1

https://www.reuters.com/article/us-amd-alphabet/amd-lands-google-twitter-as-customers-with-newest-server-chip-idUSKCN1UX2KL

https://www.techradar.com/news/google-could-ditch-intels-server-cpus-for-amd-epyc

https://www.tomshardware.com/news/google-switch-intel-server-cpus-amd-epyc,40045.html

-----------------------------

از هر دو  داشتم نه Intel بده و نه AMD هر دو  استیبل بودن با این حال هر کدوم تو ی رنج  قیمت برتری های خودشونو دارن ب تست های تو سایتها هم زیاد توجه نکن،  بنچ رو فقط از  پایگاه داده بنچمارکها دنبال کن

چون میشه بنچهای همه رو دیدن صرفا اشخاص خاص

شخصا این دو تا رو ترجیح میدم . بنچ های دیگه ای هم هستن مث GFX ,USERBENCHMARK , PASSMARK, HEAVEN و... 

geekbench.com

3dmark.com

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

ایتنلم هیچگونه حفره و  باگی مث  Meltdown ،Spectre ,flaw ZombieLoad, Fallout  و ... نداشته و اینا همش مال AMD بوده

تا اونجا که میدونم amd هم بی بهره نبوده

جدا از اون بدون دسترسی فیزیکی امکان عملیاتی شدن نفوذ با این باگها امکان نداره و تا الانم 1گزارش از هک شدن با این باگ ها مشاهده نشده

اونجوری که شما حساسی به نت وصل نشو هزاران باج افزار و بدافزار و تروجان در کمین شماست چیز هایی که حتی در دیتابیس انتیویروس ها وجود نداره و الگوهای hips هم نمیتونن ردگیری کننش

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

تا اونجا که میدونم amd هم بی بهره نبوده

جدا از اون بدون دسترسی فیزیکی امکان عملیاتی شدن نفوذ با این باگها امکان نداره و تا الانم 1گزارش از هک شدن با این باگ ها مشاهده نشده

اونجوری که شما حساسی به نت وصل نشو هزاران باج افزار و بدافزار و تروجان در کمین شماست چیز هایی که حتی در دیتابیس انتیویروس ها وجود نداره و الگوهای hips هم نمیتونن ردگیری کننش

لینک به دیدگاه

تا یه جایی بحث خوب پیشرفت لکن داره به حاشیه کشیده میشه

تا الان اینو فهمیدم 

وقتی که از سیستمم راضیم نیازی به ارتقا نیست

حالا بالفرض قصد ارتقا داشته باشم کدوم رو انتخاب کنم؟؟ 

دوستان لطف کنند از تجارب بگن 

از مشکلات بگن و از ناسازگاری هاو... 

پیشنهاد ارتقای کدوم قطعه به کدوم قطعه رو میدید

مصرف خانگی و گیم 2K

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

تا الان اینو فهمیدم 

مصرف خانگی و گیم 2K

رفتن از 7600K به 2600X رو پیشنهاد نمی کنم چون ارتقا محسوب نمیشه، بیشتر شبیه درجا زدنه، اما اگر پردازنده 2700X بردارید، چرا، موافقم ارتقا حساب میشه.

مادربرد X470 Hero مادربرد خوبیه اما با توجه به ورود نسل جدید رایزن، خرید 2700X اشتباهه مگر اینکه قیمتش زیر 3 تومن باشه.

رفتن از 7600K به نسل جدید اینتل Z390 با پردازنده های نسل 9 هم بخواهید ارتقا بدین، باز هم خوبه، موافقم ارتقای خوبی حساب میشه.

دیگه تصمیمش با شماست.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

تا الان اینو فهمیدم 

مصرف خانگی و گیم 2K

CONSULT201903.thumb.JPG.a9ab866f7dadfcaa709a36fdf5ee51e9.JPG

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

نشانه های سندروم ارتقا را می بینم. اگر تاب مقاومت ندارید، خودآزاری نکنید. نهایتا تجربه تان را بنویسید تا به کار دیگر دوستان بیاید.

اینجا جسته گریخته بهش اشاره شده:

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، XPS گفته است :

اگه گیم بازی میکنین نسل 9 اینتل تهیه کنین چیزی تو مایه های 9400 . اگه رندر و تدوین همون رایزن بمونین.

b58dF9Du7rNkLGKtGpLZLg-650-80.png

پ ن : جواب فن های AMD داده نخواهد شد.

r5 3600 کجا جا میگیره؟  به نظرتون؟ 

ارزش داره از r5 2400g به 2600 ارتقا بدم؟ 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز می تونی میزان  فریم ریت بازی ها را با AMD Ryzen 5 3600 + RX 580 در لینک زیر تماشا کنی امیدوارم بتونه کمکت کنه

https://www.aparat.com/v/AwbUT

مقایسه فریم ریت بازی ها Ryzen 5 3600 + RX 5700 XT vs i5 9600K + RTX 2070 Super

https://www.aparat.com/v/6Zefw

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، sm.mosavi گفته است :

عزیزان

همین جوری تفننی و عشقی میخوام سویچ کنم

شاید هم حس کنجکاوی و تجربه جدید باشه 

سلام دوست عزیز

وقتی میگی کنجکاوی دقیقا حالتو درک میکنم.😍

من سه ساله کوچ کردم به رایزن و کاملا هم راضیم .من هم گیم میزنم و هم نرم افزار مهندسی.

سیستم شما عالیه و اگر هوس خرید رایزن دارید منتظر رایزن 3000 بمونید چراکه توی پرفورمنس از نسل قبل کاملا برتره.

اما بدون تحقیق قطعات رو نخرید.حتما ابتدا مادر برد رو انتخاب و سپس از کاتالوگ مادر برد رم رو انتخاب کنید و حتما از دوستان نظر بخواید.از نظر من مادربرد رو هم ایسوس بخرید.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

نشانه های سندروم ارتقا را می بینم. اگر تاب مقاومت ندارید، خودآزاری نکنید. نهایتا تجربه تان را بنویسید تا به کار دیگر دوستان بیاید.

اینجا جسته گریخته بهش اشاره شده:

سندرم ارتقا😂😂

تاب مقاومت 🤣🤣🤣

داداش نکنه خودت رو   یه روان پزشک فرض کردی و من  رو  روان پریش! 

خسته نباشید خدا قوت

من برم خودم را بیازارم  و در کنج خویشتن سکنی گزینم😂😂😂🤣😙

لینک به دیدگاه

داداشم من بقیه صفحه ها رو نخوندم 😅

ولی اگه سیستم الانت اینتل نسل 8 یا 9 هستش اصلا سوییچ نکن چون خوبه

ولی اگه کلا دوس داری سوییچ کنی به عنوان کسی که رایزن داره بهت پیشنهاد میدم فقط به رایزن نسل 3 سوییچ کن و به هیچ عنوان به نسل 1و2 فکر نکن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

CONSULT201903.thumb.JPG.a9ab866f7dadfcaa709a36fdf5ee51e9.JPG

مشکلات ای ام دی خیلی دقیق نیست .

مثلا مشکل ساپورت رم در نسل 2000 و 3000 کم رنگ شد .

آنچنان مشکل دما ندارن . الان پردازنده هایی مثل 3600 با کولر خودشون در تست استرس دمای 72 درجه رو ثبت کردن .

اکثرشون کارت گرافیک مجزا نیاز دارن اما بعضی نمونه ها مثل 2200G و 3400G و .... نتنها نیازی به گرافیک مجزا ندارن بلکه قدرت گرافیکشون از نمونه های اینتلی سریعتر هم هست :

untitled-23.thumb.png.c092ae4f723d21c0292a944f38a814e6.png

یا مثلا در مورد مادربرد . درسته که نمونه های اینتلی بسیار بیشتره اما در عوض در چیپست X570 ما برای اولین بار PCIe4 رو داریم . درواقع ای ام دی از این جهت از اینتل پیش افتاده . یادمه یه زمانی خود شما به ای ام دی ایراد گرفتید که من چند دلار بیشتر هزینه کردم و به جای SSD سامسونگ EVO نسخه PRO رو گرفتم تا سرعت بیشتری داشته باشم اما ای ام دی نمیتونه از این سرعت استفاده کنه ( باهاش مثل یه قطعه معمولی برخورد می کنه ) اما الان با PCIe4 ای ام دی بهترین سرعت رو ارائه داده . این یه نمونه :

....................

در مورد گیمینگ هم همین وضع هستش .

اینتل که در گیمینگ قویتره چقدر قویتره ؟ این قدرت کجا باید خودش رو نشون بده ؟

در این موارد باید نوشت در فریم بالاتر از 120 ( یا حتی 150 و بیشتر) اینتل چند درصد ناقابل سریعتر هستش .

اون هم نه در همه بازی ها و همه شرایط :

.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

داداشم من بقیه صفحه ها رو نخوندم 1f605.png

ولی اگه سیستم الانت اینتل نسل 8 یا 9 هستش اصلا سوییچ نکن چون خوبه

ولی اگه کلا دوس داری سوییچ کنی به عنوان کسی که رایزن داره بهت پیشنهاد میدم فقط به رایزن نسل 3 سوییچ کن و به هیچ عنوان به نسل 1و2 فکر نکن

بزرگوار شما از سیستم خودت راضی هستی 

به باگ یا مشکل خاصی نخوردی که؟؟؟ 

توی گیم چطور بوده؟ 

افت فریم یا لگ؟؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

بزرگوار شما از سیستم خودت راضی هستی 

به باگ یا مشکل خاصی نخوردی که؟؟؟ 

توی گیم چطور بوده؟ 

افت فریم یا لگ؟؟ 

من ک داداش واقعا راضیم.برعکس خیلی از دوستان که با رم مشکل داشتن.من کوچکترین مشکل و صفحه آبی ندیدم تو این 2 سال ک رایزن دارم

مسلما تو گیم من با رایزن 1700 ک دارم به اندازه 7700 یا حتی 6700 فریم نمیگیرم ! کلا تو گیم اینتل بهتره.ولی باز سری 3000 رایزن تو گیم واقعا پیشرفت خوبی داشته مخصوصا پردازنده 3600 که کمی عقب تر از 8700 تو گیم هستش به استناد کلیپ زیر

https://www.youtube.com/watch?v=BXRHanb-BmY

افت فریم یا لگ که تو بازی های الان یه چیز معمولی هستش ! حالا نمیدونم مشکل از گرافیکه! یا درایور nvidia یا بهینه نبودن بازی ها یا هم پردازنده

ولی من بازم تاکید میکنم اگه قصد خرید رایزن داری به هیچ عنوان سمت نسل 1و2 نرو ! فقط نسل 3

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت آقای موسوی 

بنده تا قبل اینکه نسل اول رایزن رو ببندم به هیچ عنوان(حتی برای 1دقیقه) 

با پلتفرم amdکار نکرده بودم و فقط فقط اینتل میگرفتم 

هم واس خودم و هم اهل فامیل و دوستان

الان تقریبا 9 ماه که cpu ryzen5 1600x و مادربرد b350m mortar دارم و 12 گیگ رم 2400 (اولش یه رم 8 بود و یه 4 که باورت نمیشه سیستمم اون سرعتی که باید میداد رو نمی‌داد و از وقتی کردمش 3 ماژول 4گیگ عالی شد) 

دارم و تمام نرم افزارهای سنگین و البته انواع گیم های موجود رو روش نصب  کردم 

حتی حتی حتی ثانیه ایی 

کرش

تاخیر

ناسازگاری نرم افزاری

ناسازگاری سخت افزاری

افت فریم 

و...... رو نداشتم 

حالا شما که انشالله بخوای سوئیچ کنی یا نسل دوم یا نسل سوم قرار بگیری که بی نهایت بهتر از این نسل اولی هست که من الان دارم 

تجربه بسیار شیرینی هست کوچ به رایزن

فقط اشتباه من رو نکنید و از همون ابتدا کار یه SSD پر سرعت هم بندازید 

مطمان باشید پشیمون نمیشید 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت آقای موسوی 

بنده تا قبل اینکه نسل اول رایزن رو ببندم به هیچ عنوان(حتی برای 1دقیقه) 

با پلتفرم amdکار نکرده بودم و فقط فقط اینتل میگرفتم 

هم واس خودم و هم اهل فامیل و دوستان

الان تقریبا 9 ماه که cpu ryzen5 1600x و مادربرد b350m mortar دارم و 12 گیگ رم 2400 (اولش یه رم 8 بود و یه 4 که باورت نمیشه سیستمم اون سرعتی که باید میداد رو نمی‌داد و از وقتی کردمش 3 ماژول 4گیگ عالی شد) 

دارم و تمام نرم افزارهای سنگین و البته انواع گیم های موجود رو روش نصب  کردم 

حتی حتی حتی ثانیه ایی 

کرش

تاخیر

ناسازگاری نرم افزاری

ناسازگاری سخت افزاری

افت فریم 

و...... رو نداشتم 

حالا شما که انشالله بخوای سوئیچ کنی یا نسل دوم یا نسل سوم قرار بگیری که بی نهایت بهتر از این نسل اولی هست که من الان دارم 

تجربه بسیار شیرینی هست کوچ به رایزن

فقط اشتباه من رو نکنید و از همون ابتدا کار یه SSD پر سرعت هم بندازید 

مطمان باشید پشیمون نمیشید 

سلام

از اینکه وقت گذاشتید و نظر دادید ممنونم

فقط برام یک سوال مانده

با اس اس دی که من دارم سازگاری داره؟

نسل 2 رو میگم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali.king گفته است :

من ک داداش واقعا راضیم.برعکس خیلی از دوستان که با رم مشکل داشتن.من کوچکترین مشکل و صفحه آبی ندیدم تو این 2 سال ک رایزن دارم

مسلما تو گیم من با رایزن 1700 ک دارم به اندازه 7700 یا حتی 6700 فریم نمیگیرم ! کلا تو گیم اینتل بهتره.ولی باز سری 3000 رایزن تو گیم واقعا پیشرفت خوبی داشته مخصوصا پردازنده 3600 که کمی عقب تر از 8700 تو گیم هستش به استناد کلیپ زیر

https://www.youtube.com/watch?v=BXRHanb-BmY

افت فریم یا لگ که تو بازی های الان یه چیز معمولی هستش ! حالا نمیدونم مشکل از گرافیکه! یا درایور nvidia یا بهینه نبودن بازی ها یا هم پردازنده

ولی من بازم تاکید میکنم اگه قصد خرید رایزن داری به هیچ عنوان سمت نسل 1و2 نرو ! فقط نسل 3

بزرگوار 

لگ و کرش و ......... می تونه از هر جایی باشه

لکن سوال من این بود که از سمت خود پردازنده به مشکل خوردید توی این مدت

مثلا فلان باگ یا کرش یا لگ یا ناسازگازی بخاطر پلتفرم ای ام دی یا بخاطر پردازنده است

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز 

یه سوال دیگه

این رمی که من دارم با این فرکانس برای x470 و x570 سازگار و پایدار هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 ساعت قبل، memex گفته است :

به شخصه پیشنهاد نمیکنم رایزن رو مخصوصا که ssd nvme دارید

اگه قصد ارتقا دارید سمت i7 9700 یا i5 8400 برید گرونتره ولی پایدار تره

درود

تو این زمینه توضیح میدید مشکل چیه؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

در این موارد باید نوشت در فریم بالاتر از 120 ( یا حتی 150 و بیشتر) اینتل چند درصد ناقابل سریعتر هستش .

خوب طرف بخواد با مانیتور 144 هرتز یا 120 هرتز بازی کنه این تفاوت به چشم میاد (گرافیک متناسب باشه) الان اکثر دیگه دنبال مانیتور بالای 60هرتز هستن و کسیم دنبال 4k نیست که تولید فریم پایین باشه

بحث پایداری هست  در خیلی از زمینه ها که جامع کاربری کمی دارن(نرم افزار های تخصصی و مباحث تخصصی و حتی قدیمی که پشتیبانی جدیدی نمیشن به ویژه لینوکس) این ناپایداری ها به شدت خودشونو نشون میدن چون بحث  فیدبک مطرحه مطمعنن چون جامع کاربری کمه فیدبک کمتری صورت میگیره و مشکلات تو این زمینه کمتر رسیدگی میشه بهش)

باز وضع نسل 2بهتره

در 3 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

تو این زمینه توضیح میدید مشکل چیه؟

علت رو نمیدونم ولی سرعت خواندن و نوشتن در ssd در رایزن غیر از نسل3 (چیپست های حرفه ای) به مراتب کمتر از نمونه های اینتلی هست چیزی در حدود 10-20 درصد

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، memex گفته است :

1f605.pngموردی نداره تجربه خواهید کرد

تجربه رو قطعا بیشتر از شما دارم !

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، sm.mosavi گفته است :

سندرم ارتقا1f602.png1f602.png

تاب مقاومت 🤣🤣🤣

داداش نکنه خودت رو   یه روان پزشک فرض کردی و من  رو  روان پریش! 

خسته نباشید خدا قوت

من برم خودم را بیازارم  و در کنج خویشتن سکنی گزینم1f602.png1f602.png1f602.png🤣1f619.png

در همان لینک نوشته ام که من هم از عوارض این سندروم برکنار نیستم.

شما کاربری و نیاز را بگویید بهتر می شود راهنمایی کرد. نیز این که کاستی رایانه ی کنونی چیست و چقدر بودجه دارید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...