رفتن به مطلب

مشاوره برای سویچ از intel به AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، sm.mosavi گفته است :

لکن سوال من این بود که از سمت خود پردازنده به مشکل خوردید توی این مدت

مثلا فلان باگ یا کرش یا لگ یا ناسازگازی بخاطر پلتفرم ای ام دی یا بخاطر پردازنده است

خیر داداش

من بیشتر فتوشاپ کار میکنم با ایلوستریتور و نهایت دریم ویور و گیم

هیچ مشکل و کرش و حتی صفحه ابی ندیدم

لینک به دیدگاه

• ارسال 169
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 27 دقیقه قبل، memex گفته است :

خوب طرف بخواد با مانیتور 144 هرتز یا 120 هرتز بازی کنه این تفاوت به چشم میاد (گرافیک متناسب باشه) الان اکثر دیگه دنبال مانیتور بالای 60هرتز هستن و کسیم دنبال 4k نیست که تولید فریم پایین باشه

تا فریم 120 که عملا هیچ تفاوتی نیست . در بسیاری از موارد تفاوت از بالای 150 فریم شروع میشه .

اما ذکر دو نکته مهمه . وقتی می نویسیم اینتل در گیم بهتره افرادی که اطلاعاتشون کافی نیست فکر می کنن کلا اینتل بهتره . نمی دونن شرایط داره .

یه جوری از فریم بالای 60 صحبت می کنید انگار هر کسی یه 2080 داره . چندتا کارت میشناسید توی بازی های روز بالا 120 فریم بدن ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 33 دقیقه قبل، memex گفته است :

علت رو نمیدونم ولی سرعت خواندن و نوشتن در ssd در رایزن غیر از نسل3 (چیپست های حرفه ای) به مراتب کمتر از نمونه های اینتلی هست چیزی در حدود 10-20 درصد

خب چطور میگید 10-20 درصد خواندن و نوشتن پایین تر هست؟ آیا خودتون آزمودیده اید؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

بنده هم با اینتل و هم با AMD سیستم‌های زیادی بستم و استفاده کردم...

هر دو عالی هستن اما با توجه به چند نکته باید تصمیم گرفت:

خیلی از دوستان گفتن که نسل اول RYZEN کلی مشکلات داشته اما مشکلاتش رو نگفتن، اگر رمی که شما دارین با این پلتفروم هماهنگ نیست دلیلش اینتل‌بیس بودن اون رم هست نه اینکه مشکل از AMD باشه، اکثر رم‌هایی که در اون زمان (و حتی به احتمال زیاد اکنون) توی بازار موجود هستن برای زمانی هست که هنوز RYZEN تولید و به بازار عرضه نشده بود، فروشنده‌ها هم همگی فقط intel می‌فروختن... همین رفتار باعث شد که مطرح بشه RYZEN با نود درصد رم‌ها همخوانی نداره، بله ولی فقط 90 درصد رم‌های موجود در ایران! که اون‌هم به واسطه‌ی واردکنندگانی که اینتل‌دوست هستن وارد شدن و میشن + عدم وارد کردن رم‌های جدید توسط واردکنندگان و تزریق به بازار، بنده رم‌های قدیم رو تست کردم روی نسل اول این پلتفروم، تا فرکانس 3000 مشکلی نداشتن ولی از اون به بعد رم های جدید مثل ساعت روی این پلتفروم کار می‌کردن، بدون هیچ مشکلی... حتی با آپدیت‌های Bios خیلی از رم‌های دیگه هم به پشتیبانی مادربردها اضافه شد...

پس قبل از اینکه از این پلتفروم خرید یا استفاده کنین، بهتر هست ببینین رم‌هاتون قدیمی هست یا خیر، اگر قدیمی هست طبق دفترچه‌ی مادربردی که قصد تهیه‌اش رو دارین عمل کنین، اگر جدید هست ممکنه واردکننده الان به بازار عرضه کرده باشه و اصلاحا "جدید" نام گرفته باشه، باز بهتره به دفترچه‌ی مادربرد یا سایت پشتیبانیش مراجعه کنید. مگر اینکه رم‌هایی که عرضه‌شون بعد از عرضه‌ی RYZEN بوده رو تهیه و تست کنین که اون هم احتمالش بسیار بسیار اندک هست که با هم ست نباشن. چیزی که توی پلتفروم اینتل هم وجود داره.

مورد دوم  الان موقع کوچ به RYZEN نیست، اون هم توی ایران، چرا؟ چون هنوز پردازنده‌های نسل سومش با قیمت واقعی راهی بازار نشدن. اگر خیلی عجله دارین بهتره مادربرد X570 که الان موجود هست رو بگیرین و یک پردازنده نسل دوم و استفاده کنین، موقعی که قیمت‌های نسل سوم نزدیک به قیمت واقعی شدن پردازنده موجود رو بفروشین و جدیدتر رو خریداری کنین.

کوچ به پلتفروم RYZEN در سری میان‌رده، حتی با نسل اول و دوم افزایش پرفورمنس چشمگیری خواهد داشت.

لیست قطعات فعلی‌تون رو باید داشته باشیم تا بتونیم بیشتر راهنمایی کنیم.

در هر حال پردازنده‌ی رویایی intel i5 2500k و پردازنده‌ی amd ryzen 1700 هر دو برای بنده لذت بخش بوده و خواهند بود (هر دو در زمان خودشون کولاک کردن و هنوز دارن بهترین کارایی رو نسبت به قیمت‌شون میدن)

انواع پردازنده‌های اینتل (از سوکت 423  تا 1151 - 9900k و amd از سوکت 462 تا am4 - نسل سوم رو روی سیستم‌های زیادی بستم و اکثر موارد بعد از سال 2005 هنوز هم در حال استفاده هستن...

برای نمونه پردازنده‌ی AMD سوکت 754 با مادربرد فوق‌العاده‌ی Epox که شاید نامش برای خیلی از شما دوستان ناشناخته باشه هنوز داره به خوبی کار می‌کنه...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

در همان لینک نوشته ام که من هم از عوارض این سندروم برکنار نیستم.

شما کاربری و نیاز را بگویید بهتر می شود راهنمایی کرد. نیز این که کاستی رایانه ی کنونی چیست و چقدر بودجه دارید.

عزیز دل

ببخشید اگر جسارت شد

استفاده بنده تماشای فیلم وب گردی آرشیو و  گیم  در حد 2K

بودجه حدود 4 تومن الی 6 تومن

ویرایش شده توسط sm.mosavi
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود دوست عزیز

بنده هم با اینتل و هم با AMD سیستم‌های زیادی بستم و استفاده کردم...

هر دو عالی هستن اما با توجه به چند نکته باید تصمیم گرفت:

خیلی از دوستان گفتن که نسل اول RYZEN کلی مشکلات داشته اما مشکلاتش رو نگفتن، اگر رمی که شما دارین با این پلتفروم هماهنگ نیست دلیلش اینتل‌بیس بودن اون رم هست نه اینکه مشکل از AMD باشه، اکثر رم‌هایی که در اون زمان (و حتی به احتمال زیاد اکنون) توی بازار موجود هستن برای زمانی هست که هنوز RYZEN تولید و به بازار عرضه نشده بود، فروشنده‌ها هم همگی فقط intel می‌فروختن... همین رفتار باعث شد که مطرح بشه RYZEN با نود درصد رم‌ها همخوانی نداره، بله ولی فقط 90 درصد رم‌های موجود در ایران! که اون‌هم به واسطه‌ی واردکنندگانی که اینتل‌دوست هستن وارد شدن و میشن + عدم وارد کردن رم‌های جدید توسط واردکنندگان و تزریق به بازار، بنده رم‌های قدیم رو تست کردم روی نسل اول این پلتفروم، تا فرکانس 3000 مشکلی نداشتن ولی از اون به بعد رم های جدید مثل ساعت روی این پلتفروم کار می‌کردن، بدون هیچ مشکلی... حتی با آپدیت‌های Bios خیلی از رم‌های دیگه هم به پشتیبانی مادربردها اضافه شد...

پس قبل از اینکه از این پلتفروم خرید یا استفاده کنین، بهتر هست ببینین رم‌هاتون قدیمی هست یا خیر، اگر قدیمی هست طبق دفترچه‌ی مادربردی که قصد تهیه‌اش رو دارین عمل کنین، اگر جدید هست ممکنه واردکننده الان به بازار عرضه کرده باشه و اصلاحا "جدید" نام گرفته باشه، باز بهتره به دفترچه‌ی مادربرد یا سایت پشتیبانیش مراجعه کنید. مگر اینکه رم‌هایی که عرضه‌شون بعد از عرضه‌ی RYZEN بوده رو تهیه و تست کنین که اون هم احتمالش بسیار بسیار اندک هست که با هم ست نباشن. چیزی که توی پلتفروم اینتل هم وجود داره.

مورد دوم  الان موقع کوچ به RYZEN نیست، اون هم توی ایران، چرا؟ چون هنوز پردازنده‌های نسل سومش با قیمت واقعی راهی بازار نشدن. اگر خیلی عجله دارین بهتره مادربرد X570 که الان موجود هست رو بگیرین و یک پردازنده نسل دوم و استفاده کنین، موقعی که قیمت‌های نسل سوم نزدیک به قیمت واقعی شدن پردازنده موجود رو بفروشین و جدیدتر رو خریداری کنین.

کوچ به پلتفروم RYZEN در سری میان‌رده، حتی با نسل اول و دوم افزایش پرفورمنس چشمگیری خواهد داشت.

لیست قطعات فعلی‌تون رو باید داشته باشیم تا بتونیم بیشتر راهنمایی کنیم.

در هر حال پردازنده‌ی رویایی intel i5 2500k و پردازنده‌ی amd ryzen 1700 هر دو برای بنده لذت بخش بوده و خواهند بود (هر دو در زمان خودشون کولاک کردن و هنوز دارن بهترین کارایی رو نسبت به قیمت‌شون میدن)

انواع پردازنده‌های اینتل (از سوکت 423  تا 1151 - 9900k و amd از سوکت 462 تا am4 - نسل سوم رو روی سیستم‌های زیادی بستم و اکثر موارد بعد از سال 2005 هنوز هم در حال استفاده هستن...

برای نمونه پردازنده‌ی AMD سوکت 754 با مادربرد فوق‌العاده‌ی Epox که شاید نامش برای خیلی از شما دوستان ناشناخته باشه هنوز داره به خوبی کار می‌کنه...

سیستم بنده توی مشخصات هست

مورد ارتقا رو اول تاپیک زدم

به نظرتون آیا ارتقا حساب میشه نسبت چیزی که الان دارم؟

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، sm.mosavi گفته است :

سیستم بنده توی مشخصات هست

مورد ارتقا رو اول تاپیک زدم 

به نظرتون آیا ارتقا حساب میشه نسبت چیزی که الان دارم؟ 

مدل‌نامبر دقیق رمتون مورد نیاز هست، اگر به همین Traident Z بسنده کنیم حدود دو یا یک سال و خورده‌ای قبل از معرفی AMD RYZEN موجود شدن. باید دفترچه مادربرد موردنظرتون رو مطالعه بفرمائین...

با توجه به وضعیت سیستم‌تون و البته ناموجود بودن نسل سوم Ryzen فعلا پیشنهاد نمیشه کوچ کنین. چون اصلا به‌صرفه نیست.

متاسفانه مانیتورتون 2K جواب نمیده، FHD اولترا واید هست. برای بازی 2K به جز سیستم، مانیتور هم شرطه...

در هر حال اگر حتما قصد تغییر پلتفروم دارین بهتره رم‌هاتون رو به کسی که این مادربرد رو داره (مادربرد مورد نظرتون) بدین و تست کنن، اگر جواب داد می‌تونین این کار رو انجام بدین

پ.ن: اگر مایل بودین برای بنده بفرستین تا حداقل روی بردهای نسل اول رایزن براتون تست کنم، چند سیستم از دوستان پیشم هستن که می‌تونم روی اون‌ها وضعیت رم‌هاتون رو چک کنم.

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AlirezaGT86 گفته است :

تجربه رو قطعا بیشتر از شما دارم !

😂حتما

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

مدل‌نامبر دقیق رمتون مورد نیاز هست، اگر به همین Traident Z بسنده کنیم حدود دو یا یک سال و خورده‌ای قبل از معرفی AMD RYZEN موجود شدن. باید دفترچه مادربرد موردنظرتون رو مطالعه بفرمائین...

با توجه به وضعیت سیستم‌تون و البته ناموجود بودن نسل سوم Ryzen فعلا پیشنهاد نمیشه کوچ کنین. چون اصلا به‌صرفه نیست.

متاسفانه مانیتورتون 2K جواب نمیده، FHD اولترا واید هست. برای بازی 2K به جز سیستم، مانیتور هم شرطه...

در هر حال اگر حتما قصد تغییر پلتفروم دارین بهتره رم‌هاتون رو به کسی که این مادربرد رو داره (مادربرد مورد نظرتون) بدین و تست کنن، اگر جواب داد می‌تونین این کار رو انجام بدین

پ.ن: اگر مایل بودین برای بنده بفرستین تا حداقل روی بردهای نسل اول رایزن براتون تست کنم، چند سیستم از دوستان پیشم هستن که می‌تونم روی اون‌ها وضعیت رم‌هاتون رو چک کنم.

مانیتور بزودی با مدل ایسوس 27 اینچ 2k تعویض میشه

ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

خب چطور میگید 10-20 درصد خواندن و نوشتن پایین تر هست؟ آیا خودتون آزمودیده اید؟

با nvme تست نکردم ولی با sata تست کردم  (البته در حد کارکردن  نه بنچمارک گیری )سرعت بوت و پاسخ گویی کمتری نسبت به اینتل داشته  رو  سیستم مشتری همدیدم این مشکل رو درصورتی که ویندوز رو هم عوض کردن بدون هیچ برنامه اضافی ای بوت ویندوز 1دقیقه بود سلامت ssd و هاردم گرفتم و مشکلی نبود جدا از اینا بنچمارک های موجود رو هم  دیدم از رو بنچمارک میگم اینجوریه 

اگه سیستم خودم بود تستش میکردم اینجا تایپکشو میزدم  ولی کارکردم با رایزن ، خوبه ولی واقعا در این حدی که تعریف میکنن هم نیست  قطعا راه درازی رو در پیش داره برای بهینه تر شدن همین الانش اینتل با این سابقه بعضی جاها لنگ میزنه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، memex گفته است :

با sata تست کردم 

درود

بنده نسل 1 و 2 و حتی سه رایزن رو  چک کردم چه با nvme و چه با Sata هیچ مشکلی نداشتن... قطعا اون سیستمی که باهاش کار کردین ایراد اساسی داشته و ربطی به پلتفروم نداشته

حتی بوت روی هارد دیسک هم 1 دقیقه طول نمی‌کشه و کمتره!

اصولا روی تمام پلتفروم‌ها در nvme سرعت لود ویندوز ممکنه چندثانیه تا چند میلی‌ثانیه کمتر باشه اونم به خاطر اینه که اول پورت‌های Sata برای بوت خونده میشن و بعد m.2 و ...

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود

بنده نسل 1 و 2 و حتی سه رایزن رو  چک کردم چه با nvme و چه با Sata هیچ مشکلی نداشتن... قطعا اون سیستمی که باهاش کار کردین ایراد اساسی داشته و ربطی به پلتفروم نداشته

حتی بوت روی هارد دیسک هم 1 دقیقه طول نمی‌کشه و کمتره!

اصولا روی تمام پلتفروم‌ها در nvme سرعت لود ویندوز ممکنه چندثانیه تا چند میلی‌ثانیه کمتر باشه اونم به خاطر اینه که اول پورت‌های Sata برای بوت خونده میشن و بعد m.2 و ...

اتفاقا در nvme سرعت بیشتره چطور میگید کمتره.  مشکل که ندارن فقط سرعت کمتری دارن دیگه اینو خودم با چشم دیدم😁 حالا شاید تا الان با درایور و وصله بهتر شده باشه

بوت روی هاردتون از لحظه زدن دکمه پاور تا صفحه لاگین ویندوز چقدره؟  

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، memex گفته است :

با nvme تست نکردم ولی با sata تست کردم  (البته در حد کارکردن  نه بنچمارک گیری )سرعت بوت و پاسخ گویی کمتری نسبت به اینتل داشته  رو  سیستم مشتری همدیدم این مشکل رو درصورتی که ویندوز رو هم عوض کردن بدون هیچ برنامه اضافی ای بوت ویندوز 1دقیقه بود سلامت ssd و هاردم گرفتم و مشکلی نبود جدا از اینا بنچمارک های موجود رو هم  دیدم از رو بنچمارک میگم اینجوریه 

اگه سیستم خودم بود تستش میکردم اینجا تایپکشو میزدم  ولی کارکردم با رایزن ، خوبه ولی واقعا در این حدی که تعریف میکنن هم نیست  قطعا راه درازی رو در پیش داره برای بهینه تر شدن همین الانش اینتل با این سابقه بعضی جاها لنگ میزنه

این بنچمارک X570 از سرعت SSD ( از نوع NVMe ) با یک مادربرد خوب :

..............

اینجا :

AMD Ryzen 9 3900X review

میتونید بنچمارک های 3900X رو مشاهده کنید . سایت مرجع میگه :

All our tests were performed on similar systems: 16GB of RAM, a fast NVMe M.2 SSD, and the monster RTX 2080 Ti for graphics. Of course, the processors and motherboards were different.

همه تست های ما روی یک سیستم مشابه انجام شده . 16 گیگ رم ، SSD با درگاه M2 و مدل NVMe به همراه 2080Ti . البته مادربرد و پردازنده متفاوت اند .

نکته ای که این وسط مهمه اینه که حتی اگر رایزن در استفاده از SSD نوع NVMe مشکل داشته باشه باز هم این موضوع در مراجعه ما به بنچمارک ها هیچ تاثیری نداره . چون بنچمارک ها با استفاده از SSD نوع NVMe گرفته شده و اگر رایزن در استفاده از این SSD ها مشکل داره این مشکل خودش رو در نمره نهایی رایزن ها نشون میده . به عبارت دیگه ، رایزن با وجود مشکل در ساپورت SSD های نوع NVMe ( اگر مشکلی وجود داشته باشه ) از محصولات همرده اینتل سریعتر هستش .

اگر تست ها روی HDD گرفته می شد می گفتم پرازنده های اینتل روی SSD بهتر از رایزن خواهند بود چون رایزن نمیتونه از سرعت SSD ها استفاده کنه . اما تست ها روی SSD ها انجام شده .

نکته بعدی این که بر فرض که ای ام دی در استفاده از 10 - 20 درصد قدرت SSD ها ناتوانه . آیا این 10 - 20 درصد ارزشش رو داره که ما بی خیال پرفورمنس بیشتر رایزن بشیم یا خیر ؟

گرچه مثالی خوبی نیست اما مثل اینه که بگیم صندلی پراید از صندلی سمند 10 - 20 درصد راحت تره یا به نسبت 10 - 20 درصد کم مصرف تره و .... پس ما بی خیال سمند بشیم و بریم پراید بخریم . ( توجه کنید که یه مثال کلی زدم . منظورم مقایسه سری 9000 با پراید نبود منظور اینه که 10 - 20 درصد پرفورمنس بیشتر فقط در یک زمینه دلیل خوبی بر ترجیح داده یک پردازنده به پردازنده دیگه نیست )

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

نکته بعدی این که بر فرض که ای ام دی در استفاده از 10 - 20 درصد قدرت SSD ها ناتوانه . آیا این 10 - 20 درصد ارزشش رو داره که ما بی خیال پرفورمنس بیشتر رایزن بشیم یا خیر ؟

البته که حرفی از نسل 3 نزدم 😅 اصلا نسل 3 رو دنبال نکردم فعلا رو نسل 2 و1 هستیم شاید نسل 3 به طور کامل مشکلات رو برطرف کرده باشه هرچند اینطور نیست

برای من پایداری هم مهمه نه فقط برتری ترد و هسته   هروقت پایداری رسید قطعا کوچ میکنم همونطور که از انویدیا به amd کوچ کردم و راضیم

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، memex گفته است :

اتفاقا در nvme سرعت بیشتره چطور میگید کمتره

یک بار دیگه متن بنده رو مطالعه بفرمائید. عرض کردم که "سرعت لود ویندوز" نه "سرعت". سرعت لود ویندوز چون برای بوت هست با سرعت کار و پرفورمنس درون ویندوز متفاوت هست. دلیلش رو هم  بالاتر عرض کردم.

شاید تا الان با درایور و وصله بهتر شده باشه 

بنده با مادربرد بدون آپدیت که هیچ‌گونه اینترنتی برای آپدیت Bios ندیده هم چک کردم، سرعت عالی بود. قطعا اون مورد تست شما مشکل داشته... بهتره بررسی کنین

بوت روی هاردتون از لحظه زدن دکمه پاور تا صفحه لاگین ویندوز چقدره؟  

بسته به نوع سیستم که کلی برنامه روش باشه (استارتاپ) یا خیر متفاوته اما برای هارد دیسک معمولا بین 20 تا 40 ثانیه، اگر هم فست‌بوت فعال باشه که حدود 8 الی 20 ثانیه

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، memex گفته است :

البته که حرفی از نسل 3 نزدم 😅 اصلا نسل 3 رو دنبال نکردم فعلا رو نسل 2 و1 هستیم شاید نسل 3 به طور کامل مشکلات رو برطرف کرده باشه هرچند اینطور نیست

برای من پایداری هم مهمه نه فقط برتری ترد و هسته   هروقت پایداری رسید قطعا کوچ میکنم همونطور که از انویدیا به amd کوچ کردم و راضیم

شما در پست اول نوشتید :

نقل قول

به شخصه پیشنهاد نمیکنم رایزن رو مخصوصا که ssd nvme دارید

اینجا نگفتید سراغ رایزن نسل اول و نسل دوم نرو گفتید سراغ رایزن نرو . البته در این مورد بحثی نداریم . چون بنده قدرت ذهن خونی ندارم و نمیتونم برای کسی هم منظور بتراشم . فقط میخواستم بگم صحبتتون کمی غلط انداز بود .

مثال من در مورد 3900X قابل تعمیم دادن به 2600 و 1600 هستش . این دو پردازنده هم از نظر پرفورمنس از رقیبهاشون پیش هستند . ( منظور رقیبهایی که همون موقع در بازار بودند ) در تست این پردازنده ها هم از SSD استفاده شده .

برای مثال :

AMD Ryzen 5 2600 CPU Review: Efficient And Affordable

و

AMD Ryzen 5 1600 CPU Review

که در اینجا هم شاهد حضور 1TB Samsung PM863 هستیم . پس اگر قرار بود به خاطر 10 - 20 درصد پرفورمنس بیشتر SSD ، اینتل از ای ام دی سریعتر باشه باید در این تست ها می دیدم .

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

مشکلات ای ام دی خیلی دقیق نیست .

مثلا مشکل ساپورت رم در نسل 2000 و 3000 کم رنگ شد .

آنچنان مشکل دما ندارن . الان پردازنده هایی مثل 3600 با کولر خودشون در تست استرس دمای 72 درجه رو ثبت کردن .

اکثرشون کارت گرافیک مجزا نیاز دارن اما بعضی نمونه ها مثل 2200G و 3400G و .... نتنها نیازی به گرافیک مجزا ندارن بلکه قدرت گرافیکشون از نمونه های اینتلی سریعتر هم هست :

یا مثلا در مورد مادربرد . درسته که نمونه های اینتلی بسیار بیشتره اما در عوض در چیپست X570 ما برای اولین بار PCIe4 رو داریم . درواقع ای ام دی از این جهت از اینتل پیش افتاده . یادمه یه زمانی خود شما به ای ام دی ایراد گرفتید که من چند دلار بیشتر هزینه کردم و به جای SSD سامسونگ EVO نسخه PRO رو گرفتم تا سرعت بیشتری داشته باشم اما ای ام دی نمیتونه از این سرعت استفاده کنه ( باهاش مثل یه قطعه معمولی برخورد می کنه ) اما الان با PCIe4 ای ام دی بهترین سرعت رو ارائه داده . این یه نمونه :

در مورد گیمینگ هم همین وضع هستش .

اینتل که در گیمینگ قویتره چقدر قویتره ؟ این قدرت کجا باید خودش رو نشون بده ؟

در این موارد باید نوشت در فریم بالاتر از 120 ( یا حتی 150 و بیشتر) اینتل چند درصد ناقابل سریعتر هستش .

اون هم نه در همه بازی ها و همه شرایط :

- ایشون در مورد ارتقا به نسل سوم صحبتی نکردند و من هم صحبتی نکردم.

- مشکل ساپورت رم در نسل 2000 هم بود. حداقل من باهاش مواجه بودم.

- در مورد مادربرد های X570 صحبتی نکردم چون طبق پست اول صحبت سر ارتقا به X470 هست، نه X570

- در مورد چقدر قوی تر بودن در بحث گیمینگ شما حساب کن 0.00000000000000000000000000000000000000001 درصد اینتل قوی تر باشه، نتیجه اینکه اینتل در گیمینگ قوی تره.

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

- ایشون در مورد ارتقا به نسل سوم صحبتی نکردند و من هم صحبتی نکردم.

- مشکل ساپورت رم در نسل 2000 هم بود. حداقل من باهاش مواجه بودم.

- در مورد مادربرد های X570 صحبتی نکردم چون طبق پست اول صحبت سر ارتقا به X470 هست، نه X570

- در مورد چقدر قوی تر بودن در بحث گیمینگ شما حساب کن 0.00000000000000000000000000000000000000001 درصد اینتل قوی تر باشه، نتیجه اینکه اینتل در گیمینگ قوی تره.

بنده اشاره کردم خیلی دقیق نیست نگفتم کاملا نادرسته .

شما یه عکس قرار دادید که روی اون نوشته نکات منفی AMD !  حتی اشاره ای به رایزن هم نکردید . به عبارت دیگه این عکس میگه همه CPU های ای ام دی مشکل در ساپورت رم دارن . درحالی که باید می نوشتید  رایزن سری 1000 و 2000 مشکل در ساپورت رم دارند . پس کار شما در بهترین حالت غیر دقیق محسوب میشه .

بنده اشاره کردم مشکلات کم رنگ شده نگفتم مرتفع شده .

در هر صورت این که بدون اشاره به مصداق ها صرفا یه نتیجه گیری کنیم اشتباه هستش . مثلا در همون گیمینگ به شرط فریم 60 پردازنده های اینتل حتی 0.000000000000000000000000000001 درصد هم قویتر نیستند .

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

شما یه عکس قرار دادید که روی اون نوشته نکات منفی AMD !  حتی اشاره ای به رایزن هم نکردید . به عبارت دیگه این عکس میگه همه CPU های ای ام دی مشکل در ساپورت رم دارن . درحالی که باید می نوشتید  رایزن سری 1000 و 2000 مشکل در ساپورت رم دارند . پس کار شما در بهترین حالت غیر دقیق محسوب میشه .

در هر صورت این که بدون اشاره به مصداق ها صرفا یه نتیجه گیری کنیم اشتباه هستش . مثلا در همون گیمینگ به شرط فریم 60 پردازنده های اینتل حتی 0.000000000000000000000000000001 درصد هم قویتر نیستند .

به زودی X570 دستم میرسه، اگر با X570 به همان میزانی که با Z270 تو بازی ها فریم گرفتم، گرفتم، میام از خدمت شما عذر خواهی می کنم. 😉

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

به زودی X570 دستم میرسه، اگر با X570 به همان میزانی که با Z270 تو بازی ها فریم گرفتم، میام از خدمت شما عذر خواهی می کنم. 1f609.png

شما فریم رو به 60 محدود کن اگر با 3600 به اندازه 9900 فریم نگرفتی بنده از شما عذر خواهی می کنم .💗

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

یک بار دیگه متن بنده رو مطالعه بفرمائید. عرض کردم که "سرعت لود ویندوز" نه "سرعت". سرعت لود ویندوز چون برای بوت هست با سرعت کار و پرفورمنس درون ویندوز متفاوت هست. دلیلش رو هم  بالاتر عرض کردم

صحیح منم لود ویندوز رو گفتم کمتر از 1ثانیه پنجره ویندوز مربوط به بوت نشون داده میشه در nvme ها ریستارت کامل زیر 10-15ثانیه 

در ssd این تایم بیشتره 

هم لپتابش رو تست کردم هم رو evo plus 

اینتل هم بودند 

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

در اینجا هم شاهد حضور 1TB Samsung PM863 هستیم . پس اگر قرار بود به خاطر 10 - 20 درصد پرفورمنس بیشتر SSD ، اینتل از ای ام دی سریعتر باشه باید در این تست ها می دیدم

ممکنه لینک مربوط به تست ssd رو قرار بدید در این 2 صفحه که فرستادید من چیزی راجب تست ssd ندیدم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، memex گفته است :

ممکنه لینک مربوط به تست ssd رو قرار بدید در این 2 صفحه که فرستادید من چیزی راجب تست ssd ندیدم

نگفتم سرعت SSD رو تست کردند . گفتم تست ها تحت یک SSD انجام شده اند .

1TB Samsung PM863

این صحبت بنده در چند پست قبلتر هستش :

نقل قول

نکته ای که این وسط مهمه اینه که حتی اگر رایزن در استفاده از SSD نوع NVMe مشکل داشته باشه باز هم این موضوع در مراجعه ما به بنچمارک ها هیچ تاثیری نداره . چون بنچمارک ها با استفاده از SSD نوع NVMe گرفته شده و اگر رایزن در استفاده از این SSD ها مشکل داره این مشکل خودش رو در نمره نهایی رایزن ها نشون میده . به عبارت دیگه ، رایزن با وجود مشکل در ساپورت SSD های نوع NVMe ( اگر مشکلی وجود داشته باشه ) از محصولات همرده اینتل سریعتر هستش . 

اگر تست ها روی HDD گرفته می شد می گفتم پرازنده های اینتل روی SSD بهتر از رایزن خواهند بود چون رایزن نمیتونه از سرعت SSD ها استفاده کنه . اما تست ها روی SSD ها انجام شده . 

.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اگه شرط فریم 60 باشه کسی اصلا سمت این پردازنده ها میره؟  مثلا طرف دیوانست 50ملیون هزینه کنه که 60 فریم بگیره؟  (به جز مصارف 4k) دیگه باید به عقل طرف شک کرد که این همه هزینه کنه بعد با fhd 60هرتزی بخواد رو 60فریم قفل کنه  در 4k هم اصلا نیاز به این پردازنده ها نیست چون گرافیک تو تولید فریم گلوگاه میکنه و سیپیو زیر لود کامل نمیره و یه میان رده کافیه 

بعد چطور شما اندک برتری رایزن رو بیان میکنید ولی اندک برتری رغیب رو لحاظ نمیکنی😅😂

یه چیزیم بگم  بنچمارک ها فقط برای قدرت نمایین نه نشون دادن کرش و مشکلات قطعا نمیشه همه چیو با بنچمارک سنجید

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، sm.mosavi گفته است :

سلام

از اینکه وقت گذاشتید و نظر دادید ممنونم

فقط برام یک سوال مانده

با اس اس دی که من دارم سازگاری داره؟

نسل 2 رو میگم

خواهش میکنم داداش گلم وظیفمه 

کاش بسیاری از دوستان که نظر میدن حداقل چند ساعت با اون پلتفرم کار میکردن بعد نظر میدادن 

آره سازگاره خیالتون راحت 

ویرایش شده توسط ultragame888
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

نگفتم سرعت SSD رو تست کردند . گفتم تست ها تحت یک SSD انجام شده اند .

من نگفتم مثلا مشکلات بلو اسکرین دارن  یا کرش با ssd دارن که گفتم مشکل سرعت دارن  این 10تا 20درصد کاهش قطعا در یه ssd باسرعت خوندن نوشتن 1تا 2گیگ برثانیه به چشم انسان نمیاد ولی به هر حال کاهش کارایی هست  همونطور که در مولتی ترد رایزن ها بهترن و کسی نیست که قبول نکنه شمام این موضوعاتو باید قبول کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...