رفتن به مطلب

نقل قول های زیبا .

big VULTURE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خداوند بی همتا .

سلام خدمت دوستان خوب لیونی .

این تاپیک رو زدم تا محلی باشه برای نقل قولهایی که شنیدیم و ازش لذت بردیم و حالا با به اشتراک گذاریش این لذت رو با دوستانمون سهیم میشیم .

شما دوستان هم میتونید در این تاپیک مشارکت کنید . فقط ذکر چند نکته مهمه .

1. در نقل قول منبع رو کامل بنویسید یا حداقل اسم شخصی که ازش نقل قول می کنید رو بنویسید .

2. بهتره قبل از هر نقل قولی اطمینان پیدا کنید که این صحبت متعلق به شخصی هستش که ازش نقل قول می کنید .

3. بهتره در نقل قول از غیر فارسی زبان ها ، ترجمه و متن اصلی هر دو قرار بگیره . قرار گرفتن ترجمه برای فهم بهتر اون صحبت هستش و قرار گرفتن اصل صحبت هم برای شفاف سازی ترجمه ضرورت داره .

3.5 بهتره تا میشه از نقل قول های طنز خودداری بشه .

4. قوانین فروم رو فراموش نکنید .

5. میتونید از شخصیت های واقعی و غیر واقعی نقل قول کنید

سعی می کنم با چند مثال قوانین بالا رو توضیح بدم .

1. امام علی ( ع ) می فرمایند :

تَکَلَّمُوا فِی الْعِلْمِ تَبَیَّنَ اَقْدارُکُمْ.

عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.

2. لئوناردو داوینچی ( Leonardo da Vinci ) می گوید ( ؟ ) :

Simplicity is the ultimate sophistication

سادگی نهایت پیچیدگی است

3. هیکی گایا هاچیمان ( Hachiman Hikigaya ) از انیمه یاهاری ( Yahari Ore No Seishun Love Come Wa Machigatteiru ) می گوید :

Life is too bitter, so coffee, at least, should be sweet

زندگی بسیار تلخ است ، حداقل قهوه باید شیرین باشد .

4. امام خمینی ( ره ) می فرمایند :

جمعيتي كه پشتوانه اش خداست شكست ندارد

در مثال اول گوینده سخن مشخص بود بنابراین خیلی راحت نقل قول انجام شد . در نقل قول دوم گوینده سخن 100 در 100 مشخص نبود . درواقع این سخن منسوب به داوینچی هستش بنابر این با قرار دادن یک ؟ در پرانتز نسبت به گوینده واقعی تردید کردم . در مثال سوم گوینده سخن وجود خارجی نداره و یه کارکتر از یه انیمیشن هستش پس ضمن اسم بردن از کاراکتر اسم انیمیشن رو هم ذکر کردم . در مثال آخر هم گوینده سخن یک فارسی زبان هست و نیازی به ترجمه و ... نداره .

لینک به دیدگاه

اونودرا ( Onodera ) از انیمه Nisekoi می گوید :

I really hate it when I miss you so much and I can’t do anything about it

واقعا متنفرم از این که دلم برات تنگ میشه اما نمیتونم هیچکاری درموردش انجام بدم .

لینک به دیدگاه

خورجین شخصی را دزدیدند
مردمان بگفتند :
سوره یاسین بخوان که آن مال پیدا شود
مالباخته بگفت :
کل قرآن به یکجا درون خورجینم بود!
عبید زاکانی

لینک به دیدگاه

بازی امتداد فعالیت های بشر در یک مکان کنترول شده است

لینک به دیدگاه

شخصی از حضرت علی پرسید :

ای علی مگر این مردمان مسلمان نیستند پس چرا اینقدر گناه میکنند؟

ایشون درجواب گفتند:

مردم به حکومت خود نزدیکتر هستند تا به دینشان.

لینک به دیدگاه

آدمی ساخته ی افکار خویش هست، فردا همان خواهد شد که امروز به آن می اندیشیده است!

مواظب افکارمون باشیم... 

لینک به دیدگاه

دوتا فقیر در سر کاخ سلطان محمود گدایی می کردند یکی چاپلوس و دیگری ساکت گاهی چاپلوسه به اون فقیر ساکت می گفت خاک تو سرت امروز هیچی گیرت نیومد خوب خدا زبون بهت داده یه چیزی بگو اون هم  دائم می گفت کار خوبه خدادرست کنه سلطان محمود خر کیه ؟؟یه روز اطرافیان سلطان محمود به ایشا ن گفتند سلطان محمود شما دوتا فقیر رادر سر کاخ دیدید گفت بله یکیشون خیلی چاپلوسه و اون یکی ساکت گفتند اون که ساکته می دونیین چی می گه ؟گفت نه گفتند می گه کارخوبه خدادرست کنه سلطان محمود خر کیه ؟؟سلطان محمود گفت یه مرغ را سرش راببرید داخلش را خالی کنید و یه الماس که قیمت خیلی زیادی داشت بزارید توش  و بدید به اون فقیر چاپلوس تااون فقیر ساکت  بفهمه سلطان محمود خر کیه ؟؟ از قضا وزیر یه بوقلمون برای چاپلوسه فرستاده بود ووقتی که مرغ سلطان محمود را براش اوردند دیگه سیر بود به فقیر ساکت گفت تو امروز چه قدر کار کردی گفت 3 سکه گفت این مرغ رابگیر و 3 سکه را به من بده گفت نه نمی خوام گرونه .گفت 1 سکه گفت نمی خوام گفت اصلا مجانی اینا بگیر .فقیر ساکت همین که داشت می خورد الماس را دید .روز بعد سلطان محمود که داشت می امد کا خش دید فقیر چاپلوس اونجا هست گفت توکه هنوز داری گدایی می کنی رفیقت کجاست؟گفت امروز نیامده ؟سلطان محمود گفت من که دیروز برای تو تحفه ایی فرستادم فقیر گفت دست شما درد نکنه اما وزیر زودتر برای من بوقلمون فرستاد و من سیر بودم و اون مرغ را به رفیقم دادم . سلطان محمود دستور داد فقیر چاپلوس را به داخل کاخ بیاورید و به طناب ببندیش سلطان  محود گفت  من می گم کار خوبه خدا درست کنه سلطان محمود خر کیه ؟؟ فقیرچاپلوس که ترسیده بود چیزی نمی گفت سلطان محمود گفت اگه نگی دستور می دم بیشتر بزننت . خلاصه سلطان محمود و فقیر با هم این جمله را تکرار می کردند که کار خوبه خدادرست کنه سلطان محمود خر کیه؟؟

لینک به دیدگاه

Ruri Miyamoto از انیمه Nisekoi میگوید :

There’s no law that says you can’t go after someone just because he’s already in love with someone else

هیچ قانونی نمیگه تو نباید دنبال کسی بری چون که اون شخص ، عاشق یکی دیگس !

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

Edward Elric از انیمه کیمیاگر تمام فلزی : برادری ( Fullmetal Alchemist: Brotherhood ) می گوید :

Water, 35 liters. Carbon, 20 kilograms. Ammonia, 4 liters. Lime, 1.5 kilograms. Phosphorous, 800 grams. Salt, 250 grams. Saltpeter, 100 grams. Sulfur, 80 grams. Fluorine,  seven-point-five. Iron, five. Silicon, three grams. And trace amounts of 15 other elements ... Humans can be made rather cheap

لیتر آب، ۲۰ کیلو کربن،۴ بیتر آمونیاک، ۱٫۵ کیلو آهک، ۸۰۰ گرم فسفر، ۲۵۰ گرم نمک، ۱۰۰ گرم نیترات سدیم، ۸۰ گرم گوگرد، ۷٫۵گرم فلورید، ۵ گرم آهن، ۳ گرم سیلیسیوم ، و ۱۵ عنصر دیگه. اینا عناصر مورد نیاز برای درست کردن یک انسان بالغ متوسطه. این مواد لازم رو میشه از بازار با پول توجیبی یک بچه خرید. انسان ها خیلی ارزون ساخته شدن.

لینک به دیدگاه

کاگورا ( Kagura ) از انیمه گینتاما ( Gintama ) میگوید :

I choose my own battlefields. Not by my blood, but by my heart! I stand on the battlefield to protect what’s important to me. And if anyone stands in my way, I don’t care if it’s one of my kind, my brother or anyone else… I’ll crush them all!

من میدان نبردم را با قلبم و نه با خونم انتخاب می کنم تا از چیزهایی که برایم مهمه محافظت کنم  و اهمیتی نمیدم چه کسی در برابرم قرار بگیره یک همنوع یا حتی برادرم در انتها همه آنها را نابود می کنم .

@Ruby

گینتوکی ( Gintoki ) از انیمه گینتاما ( Gintama ) میگوید :

No matter whether you win or not, there’s no meaning to war

مهم نیست میبری یا میبازی ، جنگ بی معنیه

لینک به دیدگاه

همواره در تاریخ به زمانی برمی‌خوریم که شخصی که شهامت گفتن دو بعلاوه‌ی دو می‌شود چهار را پیدا می‌کند با مجازات مرگ مواجه شود. موضوع این نیست که این استدلال چه مجازات یا پاداشی داشته باشد. موضوع به سادگی فقط این است که آیا دو بعلاوه‌ی دو چهار می‌شود یا نه.

There always comes a time in history when the person who dares to say that 2+2=4 is punished by death. And the issue is not what reward or what punishment will be the outcome of that reasoning. The issue is simply whether or not 2+2=4

طاعون...آلبر کامو

لینک به دیدگاه

It's not your fault if you're born in the gutter but it is your fault if you die there

اگر در جوی و فاضلاب (فقر و پستی) بدنیا آمدید تقصیر شما نیست، اما مقصر شمایید اگر همانجا بمیرید.  bill gates (برگرفته از مثالی قدیمی)

از محمد علی کلی پرسیدند چند حرکت شنا میروی ، پاسخ داد : I don't start counting until it hurts . شروع به شمارش نمیکنم تا زمانی که دچار بدن درد میشم

There's no shame in failing. The only shame is not giving things your best shot.  (Robin williams)

I'd rather do something I love badly ...than feeling bad from not doing something I love .(Rocky balboa :) ) ..ترجیح میدهم کاری را که دوست دارم بد انجام دهم تا اینکه حس بدی از انجام ندادن کاری که دوست دارم داشته باشم.

the season of failure is the best time for sowing the seeds of success (paramahansa yogananda).. فصل شکست بهترین زمان برای کاشت دانه های موفقیت است.

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.”
― Albert Einstein   کسی که هرگز اشتباهی انجام نداده ،هرگز چیز جدیدی را امتحان نکرده.

همیشه سخت ترین قدم ،قدم اول است اما موفقیت نصیب کسی میشود که آخرین قدم را بردارد (نصیحت همیشگی پدرم ،منبع نامعلوم)

Dreamers need the realists to keep them from soaring too close to the sun. and the realists...? well, without the dreamers they might not ever get off the ground .. خیال پردازان به واقع گرایان نیازمندند که مانع بلند پروازی و اوج گرفتن بیش از حدشون به سمت خورشید بشن  و واقع گرایان...؟ خب ، بدون رویا پردازان آنها ممکن است هرگز از زمین بلند نشوند.

Give a man a fish and you feed him for a day
Teach a man to fish and you feed him for a lifetime. - Anne Isabella Thackeray Ritchie (1837–1919)

به یک مرد(انسان) یک ماهی بده و او را برای یک روز سیر کرده ای .. به یک انسان ماهی گرفتن را بیاموز و او را برای یک عمر سیر کرده ای

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

ریونوسکه ( Akasaka Ryuunosuke ) از انیمه  Sakurasou no Pet na Kanojo  یا به اختصار ساکوراسو ( The Pet Girl of Sakurasou )  می گوید :

Dividing an impossibly large task into smaller solvable problems, is a programmer's job

تقسیم یک مشکل بزرگ و غیر قابل حل به چند مشکل کوچکتر قابل حل ، کار یک برنامه نویسه !

لینک به دیدگاه

سرور یکتاپرستان ، امام علی ( ع ) می فرمایند :

اَلزّاهِدُ فِی الدُّنْیا مَنْ لَمْ یَغْلِبِ الْحَرامُ صَبْرَهُ، وَ لَمْ یَشْغَلِ الْحَلالُ شُکْرَهُ.

زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد.

و همچنین فرموده است :

مَا الُْمجاهِدُ الشَّهیدُ فی سَبیلِ اللّهِ بِاَعْظَمَ اَجْرًا مِمَّنْ قَدَرَ فَعَفَّ، لَکادَ الْعَفیفُ اَنْ یَکُونَ مَلَکًا مِنَ الْمَلائِکَهِ.

مُزد جهادگرِ کشته در راه خدا بیشتر نیست از مرد پارسا که ـ معصیت کردن ـ تواند ـ لیکن ـ پارسا ماند و چنان است که گویی پارسا فرشته ای است از فرشته ها.

لینک به دیدگاه

Senjougahara Hitagi از سری انیمه های Monogatari می گوید :

I am not a friend of justice. I am an enemy of evil

دوست عدالت نیستم . دشمن شر هستم .

لینک به دیدگاه

اگر بجای دین و عقاید روی انسانیت کار کرده بودیم شری وجود نداشت و شیطان هم بیکار بود

لینک به دیدگاه

Senjougahara Hitagi از سری انیمه های Monogatari می گوید :

To have something you detest is about as important as having something you love. Yet you accept everything that comes in your way. Because if you like anything and everything, they all end up being the same thing in the end

داشتن چیزی که از آن متنفر باشید به اندازه داشتن چیزی که به آن عشق بورزید اهمیت دارند . در غیر این  صورت نهایتا همه چیز مشابه هم خواهند شد .

و

?Did you know that everytime you sigh,a little bit of happiness escapes?

آیا میدانید هر زمان که آه میکشید مقداری از خوشبختی فرار می کند ؟

لینک به دیدگاه

Teresa از انیمه Claymore :

This little girl, who's not even half my size...taught me that tears can flow even from these silver eyes

این دختر بچه که نصف من هم نیست بهم نشون داد اشک از چشمان نقره ای هم جاری میشه

و

The reason is very simple: I’ve found a reason to live. From now on, I’m going to live for the girl

دلیلش خیلی سادس ، از این به بعد برای این دختر زندگی خواهم کرد .

نکته : باید این انیمه رو دیده باشید تا متوجه منظورش بشید .

لینک به دیدگاه

"ریشه تمام شر در دنیا باوری است که میگوید تنها یک حقیقت وجود دارد و آن حقیقت نزد ماست!"

مکس بورن (۱۸۸۲-۱۹۷۰) فیزیکدان و ریاضیدان آلمانی

لینک به دیدگاه

مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدست بیاورید... وگرنه مجبور خواهید بود چیزهایی را که به دست آورده اید دوست داشته باشید! 

جرج برناردشاو

ویرایش شده توسط centenario
لینک به دیدگاه

اگر جایی را که ایستاده اید نمیپسندید عوضش کنید...!

شما درخت نیستید!!! 

جیم ران

لینک به دیدگاه

در دنیا جای کافی برای همه هست

پس به جای اینکه جای دیگری رو بگیری

سعی کن جای خودت رو پیدا کنی

چالی چاپلین

لینک به دیدگاه

از فیلم اونجرز 2012 :

Steve Rogers: Stark, we need a plan of attack

Tony Stark: I have a plan: attack!

هی ! ما یه نقشه برای حمله نیاز داریم

من نقشه دارم : حمله !

لینک به دیدگاه

Hayato Hayama از انیمه یاهاری :

?When you pick the only option you have to choose from, can you really call that your own decision?

زمانی که تنها گزینه موجود رو انتخاب می کنی ، بازم میتونی بگی این انتخابم بوده ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...