رفتن به مطلب

راهنمای خرید موس گیمینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

قصد خرید موس گیمینگ در محدوده 300 تا 450 تومان رو دارم 

ی سری موس مد نظر خودم هست البته اگه،از اینا بهتر سراغ داشتید حتما اونا رو بگید 

Logitech G402

A4tech bloody j95

A4tech bloody j90-2-fire Rgb

A4tech bloody n50

اینم بگم عشق نورپردازیم

ممنون میشم راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

A4tech bloody  عالیه

این دوستمون نمیدونم فازش چیه من خودم ست گیمینگشو 4 ساله دارم هیچی نشده

مدل Al90 رو هم نگاه کنید موس خوب و خوش دستیه

لینک به دیدگاه

من A4tech x7 74h رو پیشنهاد می دم.

موس بادوام و خوبیه که کیفیت موس های حرفه ای  و امکاناتی مثل کلید انتخاب dpi، وزنه های قابل تنظیم و... رو داره و ضمنا قیمتش هم نسبتا مناسبه. 

a4_tech_x747h_brown_images_8685244020.jp

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

A4tech bloody  عالیه

حرف شما صحیح هست a4tech ی شرکت مطرح هست و قطعا اجناسش قابل قبوله

در ۱ ساعت قبل، amir44 گفته است :

من A4tech x7 74h رو پیشنهاد می دم.

موس بادوام و خوبیه که کیفیت موس های حرفه ای  و امکاناتی مثل کلید انتخاب dpi، وزنه های قابل تنظیم و... رو داره و ضمنا قیمتش هم نسبتا مناسبه. 

a4_tech_x747h_brown_images_8685244020.jp

فکر نکنم این مدل از نورپردازی پشتیبانی کنه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

حرف شما صحیح هست a4tech ی شرکت مطرح هست و قطعا اجناسش قابل قبوله

فکر نکنم این مدل از نورپردازی پشتیبانی کنه

خیر ولی فقط کلید وسطش باتوجه به وضعیت dpi رنگ های مختلفی داره. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

A4tech bloody  عالیه

فقط ی سوالی ک هست اینه که این قابلیت اسنایپر ک روی اکثر موس ها هست چیه ؟و اینکه من واسه گیمینگ به چ زمان پاسخ گویی نیاز دارم؟

لینک به دیدگاه

ببینید زیاد روی rgb و نور پردازی مانور ندید تو 99% استفاده نور زیر کف دستتون مخفی میشه

در 2 دقیقه قبل، Ali98 گفته است :

فقط ی سوالی ک هست اینه که این قابلیت اسنایپر ک روی اکثر موس ها هست چیه ؟و اینکه من واسه گیمینگ به چ زمان پاسخ گویی نیاز دارم؟

با نگه داشتن اون دکمه dpi به 300 سقوط میکنه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

ببینید زیاد روی rgb و نور پردازی مانور ندید تو 99% استفاده نور زیر کف دستتون مخفی میشه

چی سقوط میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

قطعا این حرفتون راجب نورپردازی درسته ولی خوب وقتی دستم روش نباشه خوبه ک قشنگ باشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali98 گفته است :

چی سقوط میکنه؟

dpiیه همون سرعت موس

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sabertooth گفته است :

dpiیه همون سرعت موس

واسه بازی باید رو چند تنظیم بشه؟از کجا میشه فهمید رو چ عددی تنظیم شده اونوقت؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali98 گفته است :

قطعا این حرفتون راجب نورپردازی درسته ولی خوب وقتی دستم روش نباشه خوبه ک قشنگ باشه

چشم تو هم چشمی؟!

در 1 دقیقه قبل، Ali98 گفته است :

از طریق نرم افزار لاجیتک تنطیم میشه

لینک به دیدگاه

100% لاجیتک

اصلا قابل قیاس با بلادی نیست

نه که بلادی بد باشه من خودم هدستش رو دارم

ولی کیفیت لاجیتک یه سرو گردن بالاتره و همچنین سنسوری که توش استفاده شده

اگه واسه کیفیت موس و دقتشو اینا میخوای لاجیتک (3  ساله g402 دارم  اخ نگفته)

ولی  RGB میخوای بلادی

لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه ای که منو شیفته موس لاجیتک کرد نداشتن پتانسیومتر مکانیکی هست..(همون غربیلک موس)جاش از سنسور حرکتی استفاده میکنه و شما چیزی به اسم خرابی غربیلک نداری تو لاجیتک

لینک به دیدگاه

سلام
Deathadder chroma دارم اگه خواستین
RGB هست

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

چشم تو هم چشمی؟!

از طریق نرم افزار لاجیتک تنطیم میشه

ن اقا 😅😂😂

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

یه چیز دیگه ای که منو شیفته موس لاجیتک کرد نداشتن پتانسیومتر مکانیکی هست..(همون غربیلک موس)جاش از سنسور حرکتی استفاده میکنه و شما چیزی به اسم خرابی غربیلک نداری تو 

اونوقت این عمرش بهتره؟

کاراییش چطوریه؟

لینک به دیدگاه

موس g402 خوبه

ولی اگه نور پردازی دوس داری یکم هزینه بیشتر کن و g pro بگیر.اون rgb هستش

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

والا ببین من الان قیمت لاجیتک نمیدونم چقدر هست اما بالاست بلادی ولی دور و بر 300-350 هست بیشتر مدل هاش نسبت به قیمتش خیلی موس های دقیق و خوبی هستن

دقت کلیک و سرعتشون خیلی بالاست به خاطر تکنولوژی لایت سوئیچ(یعنی یه نور لیزر روشن هست و وقتی شما موس رو کلیک میکنین اون لیزر توسط دکمه موس قطع میشه و پیام رو ارسال میکنه به سیستم)

دکمه اسنایپر حالا چی هست

این موس ها قابلیت تنظیم سرعت حرکت روی صفحه رو دارن یه چیزی مثل sensitivity  که داخل گیم ها میبینین اما به طور خودرکار میتونین روی موس فعال کنید که سرعت حرکتش بره بالا که خیلی به درد میخوره مخصوصا برای کار در فضا ویندوز اگه دستتون سریع باشه

اما اون دکمه اسنایپر رو وقتی فشار بدی اون سرعت حرکت موس به پایین ترین دریجه خودش میرسه که مثلا تیرت تو بازی خطا نره همین

از قابلیت های دیگه موس اینه که شما تنظیم میکنین به جای یه کلیک و یه اکشن یه کلیک و تا 5 اکشن باشه و سرعت بین این کلیک هارو مشخص میتونین کنین که بهش میگن قابلیت Headshot که خیلی خیلی به درد میخوره برای کنترل Recoil توی گیم ها مثلا توی CS میذاری روی سه کلیک و اسلحه با یه بار کلیلک شما 3 بار پشت هم شلیک میکنه که راحت میتونی ملتو بکشی ولی خب بعضی های میگن عادلانه نیست و چیت حساب میشه

اینم بگم برای اون بازی قابلیت شناسایی اینکه دارید از چه موسی استفاده میکنین نیست پس خیالت راحت باشه

من خودم مدل zl50 رو حدود 4 ساله دارم نه خراب شده توی این مدت نه قطع و وصلی پیدا کرده اینم بگم بنده در روز 6-7ساعت با PC کار میکنم!!!پس حرف دوستانی که میگن بلادی کیفیت نداره و آشغال هست رو باور نکن بعضیا کلا فن بوی هستن خدا هم بیاد بگه نه اینجوری نیست قبولشون نیست این مدل موس ها یه تکنولوژی جالب دیگه که دارن (نمیدونم لاجیتک داره یا نه) اینه که روی هر طلحی بذاریشون کار میکنه و زیر موس چراغ نمیبینی شما یه نور فرا بنفش داره حالا ایشالله اگه یکی خریدی با چشم معمولی نور زیر موس رو نمیشه دید ولی با دوربین گوشی میشه!

همین کیبورد های مکانیکی بلادی همه میگفتن آشغالن ولی باز من یکی خریدم الان بازم حدود 4 ساله هیچیش نشده الان فکر کنم با 700 اینا بشه خریدش ولی یه ایسوس بخوای بخری یا لاجیتک فول مکانیکال بالای 1500 باید هزینه کنی ....

در ضمن راجب نور پردازی مدل Al91 نور پردازیش خیلی قشنگ هست قسمت بالای موس که دستتون قرار میگره روشن هست نه زیرش اینم اضافه کنم موس بزرگی هست کوچیک نیست(آخه فکر میکنه خیلی کوچیکه توس عکس ها xD)

20180806170628_52923.png

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali.king گفته است :

موس g402 خوبه

ولی اگه نور پردازی دوس داری یکم هزینه بیشتر کن و g pro بگیر.اون rgb هستش

نور پردازی رو کاری ندارم ولی این دو موس کلا تو دو کلاس متفاوت قرار دارن

gpro یه موس سبک ( حدود 80 گرم ) با سایز کوچیک هست که از سنسور 3360 استفاده میکنه و کلید های جانبی کمتری داره

g402  یه موس بزرگ با وزن حدود 107 گرم هست که سنسور 3310 داره ( نسخه قدیمی تر 3360 ، زیاد فرقی ندارن باهم ) دارای کلید های جانبی بیشتر

کلا خود من اولین مولفه ام موقع خرید موس شکل و سایز و وزن موس هست بعدش داشتن امکانات جانبی مثل آر جی بی و کلیدهای جانبی  ( سنسور با کیفیت که نیازی نداره تو مولفه ها باشه ،  سنسور خوب جزو باید هاست )

داشتن dpi بالا هم اصلا اهمیتی نداره مهم تر از اون کیفیت سنسور و پشتیبانی از ips بالاس ( حداقل 150 ips باید باشه )  بعضی موس ها dpi بالایی دارن ولی ips پایین  ( مثل بعضی موس های بلادی ) که به درد کسی که موس پد بزرگ داره و سنس پایین بازی میکنه نمیخوره

لینک به دیدگاه

دوستان اینجور ک بوش میاد واسه قابلیت های هدشات و اسنایپر و غیره a4tech ی کد گذاشته ک باید اون کد رو ۵۰ هزار تومان خریداری کرد!

ایا لاجیتک هم اینجوریه؟واسه این قابلیت ها باید پول بیشتری هزینه کرد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...