رفتن به مطلب

از کارت بانکیم دزدی شد!

Peacekeeper
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

متاسفانه امروز خواستم اینترنت بانک سپهم رو چک کنم دیدم که حدود 2روز پیش از حسابم حدود 1 میلیون 900 هزار تومان دزدی شده! از حساب من به فردی با نام محمد ابراهیمی که اصلا نمیشناسمش بصورت اینترنتی انقال داده شده!

وقتی اینو دیدم شوکه شدم!

آخرین خریدی هم که اینترنتی انجام دادم واسه اینترنت ایرانسل بود در تاریخ : 98/6/9 که 32ت از سایت https://cartbama.com/  خرید کرده بودم

که یعنی یک روز قبل دزدی شدن!

در تاریخ 96/6/10 ساعت 22.47 دقیقه هم دزدی شده!

الان این سایت رو چک کردم که دیدم اصلا این سایت باز نمیشه! یعنی چی؟ یعنی اینا اطلاعاتمو دزدی کردن؟

من بدبخت الان چکار کنم؟!

لینک به دیدگاه

• ارسال 91
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خوب کاری از ما ساختست؟ شما باید دقت کنی از کجا خرید میکنی مشکل اول اخر از شماست 

بهتره از طریق  فتا یا اگاهی شکایت کنید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mَd گفته است :

خوب کاری از ما ساختست؟ شما باید دقت کنی از کجا خرید میکنی مشکل اول اخر از شماست 

بهتره از طریق  فتا یا اگاهی شکایت کنید

دادا کسی نمیگه کاری بکن!دقت که میگی چندین بار اینترنتی شارژ و اینترنت خریدم از سایتها همچین چیزی پیش نیومده بود!

من فقط راهنمایی خواستم!شما نظر نده به حد کافی اعصااب داریم!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Peacekeeper گفته است :

دادا کسی نمیگه کاری بکن!دقت که میگی چندین بار اینترنتی شارژ و اینترنت خریدم از سایتها همچین چیزی پیش نیومده بود!

من فقط راهنمایی خواستم!شما نظر نده به حد کافی اعصااب داریم!

خوب راست میگه دیگه،برنامه ایرانسل من رو برا چی ساختن،شما مردم انگار دوست دارین یه بلا سرتون بیاد که بعدش آه و ناله کنین

لینک به دیدگاه

دوست گرام بنده هم موقع شارژ اینترنت شاتل دو سال پیش از درگاه کیش همین اتفاق برام افتادم رفتم شکایت کردم بعد 4 ماه پلیس پول رو ریخت به حسابم ولی 200تومن فقط از حسابم کسر شده بود

موقع پرداخت فندوق شکن فعال بود و با کیبورد رمز ها رو وارد کرده بودم

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

دوست گرام بنده هم موقع شارژ اینترنت شاتل دو سال پیش از درگاه کیش همین اتفاق برام افتادم رفتم شکایت کردم بعد 4 ماه پلیس پول رو ریخت به حسابم ولی 200تومن فقط از حسابم کسر شده بود

موقع پرداخت فندوق شکن فعال بود و با کیبورد رمز ها رو وارد کرده بودم

مشکل اینه که درگاه پول رو ازم کم نکرده! از اینتنرت بانک سپه نگاه کردم دیدم از خود سایت سپه انتقال داده شده!

ویرایش شده توسط Peacekeeper
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Peacekeeper گفته است :

مشکل اینه که درگاه پول رو ازم کم نکرده! از اینتنرت بانک سپه نگاه کردم دیدم از خود سایت سپه انتقال داده شده!

پرینتش رو بگیر برو پلیس فتا

لینک به دیدگاه

از طریق فیشینگ ازتون دزدی شده
درگاهی که ازش شارژ خریدید تقلبی بوده، اطلاعاتی که وارد کردید رو برداشته و بعدا برا خودش مبلغ رو برده...
الان هم سایت فیلتر هست
7y8t_screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۴-۲۱-۴۷-۱۵-۰۶۸_com.android.chrome_thumb.png
پس صددرصد ده ها نفر مثل شما قربانی شدند و پرونده باز شده، با فتا صحبت کنید و موضوع رو بگید تا پیگیری بشه
جالب اینجاست حتی نماد هم نداشته و نمیدونم چطور اعتماد کردید؟ :/
zaul_screenshot_۲۰۱۹-۰۹-۰۴-۲۱-۴۸-۴۴-۸۶۱_com.android.chrome_thumb.png
شارژی که خریدی نصف قیمت بوده درسته؟

فرستاده شده از Redmi 6Aِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

اخه برادر من شما چطور تونستی همین طوری خرید کنی؟همین هفته پیش بود میخواستم یه کتاب از سایتی بخرم اینقد تحقیق کردم و نماد الکترونیکش و چک کردنش تو سایت سامانه مخصوصش و بالاخره خرید کردم.برا شارژ برنامه هایی معتبر مثل اپ هم هست. که سریع می تونین خرید کنین.تنها کاری که مونده برین شکایت کنین و اون هم میخواد خیلی هزینه کنین و پیشگیرش باشین که تو این جور کار ها  فتا خیلی طول میکشه.لابد برا دفع بعدتون و بقیه دوستان یه کارت جداگونه در حد مبالق کم برای شارژ و اینا بزارین که اگه سایت فیشینگ  بود و ... نتونن  حسابتون اصلیتون رو خالی کنن. 

نمیدونم شماچطور به چنین سایتی که نماد هم نداره اطمینان کردین

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

درگاهی که ازش شارژ خریدید تقلبی بوده، اطلاعاتی که وارد کردید رو برداشته و بعدا برا خودش مبلغ رو برده...
الان هم سایت فیلتر هست
پس صددرصد ده ها نفر مثل شما قربانی شدند و پرونده باز شده، با فتا صحبت کنید و موضوع رو بگید تا پیگیری بشه

فیشینگ چیه؟ من هیچوقت اعتماد نمیکنم ولی بخاطر اینکه عجله ای بود متاسفانه یه غلطی کردیم..

چقدر طول میکشه تا پولمو بگیرم؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Peacekeeper گفته است :

فیشینگ چیه؟ من هیچوقت اعتماد نمیکنم ولی بخاطر اینکه عجله ای بود متاسفانه یه غلطی کردیم..

چقدر طول میکشه تا پولمو بگیرم؟

فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند. شبکه های اجتماعی، سایت های حراجی و درگاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از ابزار های الکترونیکی ارتباطات می باشند.

کلاهبرداری فیشینگ از طریق ایمیل ها و پیامها صورت می پذیرد و قربانیان به صورت مستقیم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سایت های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه وب سایت های سالم و قانونی می باشد وارد می نمایند. حقه ی فیشینگ یکی از تکنیک های مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران می باشد که علی‌القاعده از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام عملیات مجرمانه خود استفاده می کنند. برای اولین بار حقه ی فیشینگ در ۱۹۸۷ تعریف شد و اولین باری که واژه فیشینگ برای نام گذاری این واژه استفاده گردید، سال ۱۹۹۶ بود.

سایت لینک  بانک میزاره  و میگه اطلاعات رو برای خرید وارد کن.در حالی که این صفجه تقلبی هست و دقیقا مثل صفحه پرداخت سامانه های مثل شاپرک و ... هست.

این چور که من تو این مدت از کلاهبرداری شنیدم حدود 2 .3 ماهی باید طول بکشه
لینک به دیدگاه

خیلی متاسفم بخاطر اتفاقی که براتون افتاده و ممنونم از اینکه با ما به اشتراک گذاشتید بالاخره یه تجربه خیلی مهمی هست. 

من تو زمان خدمتم در سمنان برای یکی از کادری هامون همچین اتفاقی افتاد و حدود 11 میلیون پولش به حسابی یه شخصی تو تبریز واریز شد. حدود 6 ماه آخر خدمتم بود و تا آخرش نتوسته بود کاری کنه حالا بعدش رو نمیدونم.خود اون بنده خدا هم به شدت مریض بود نیاز شدید به این پول داشت، واقعا آدم تو کار این روزگار میمونه!! 😡

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

الان هم سایت فیلتر هست

شارژ نخریدم. اینترنت  خریدم بصورت مستقیم که هون قیمت اصلیش بود. نصف نه.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، jetalpha گفته است :

خیلی متاسفم بخاطر اتفاقی که براتون افتاده و ممنونم از اینکه با ما به اشتراک گذاشتید بالاخره یه تجربه خیلی مهمی هست. 

من تو زمان خدمتم در سمنان برای یکی از کادری هامون همچین اتفاقی افتاد و حدود 11 میلیون پولش به حسابی یه شخصی تو تبریز واریز شد. حدود 6 ماه آخر خدمتم بود و تا آخرش نتوسته بود کاری کنه حالا بعدش رو نمیدونم.خود اون بنده خدا هم به شدت مریض بود نیاز شدید به این پول داشت، واقعا آدم تو کار این روزگار میمونه!! 1f621.png

من خودم یه مریضی دارم. خرج نمیکردم که پول رو واسه دکتر و اینا نگه دارم. آخرش هم اینطوری شد.. راستش من سخت به سایت ها اطمینان میکنم ولی بخاطر اینکه عجله ای بود یه غلطی کردم و خریدم. اصلا هم نمیدونم چرا اینکارو کردم.. خدا به اون طرف دزد لعنت کنه!

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند. شبکه های اجتماعی، سایت های حراجی و درگاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از ابزار های الکترونیکی ارتباطات می باشند.

کلاهبرداری فیشینگ از طریق ایمیل ها و پیامها صورت می پذیرد و قربانیان به صورت مستقیم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سایت های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه وب سایت های سالم و قانونی می باشد وارد می نمایند. حقه ی فیشینگ یکی از تکنیک های مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران می باشد که علی‌القاعده از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام عملیات مجرمانه خود استفاده می کنند. برای اولین بار حقه ی فیشینگ در ۱۹۸۷ تعریف شد و اولین باری که واژه فیشینگ برای نام گذاری این واژه استفاده گردید، سال ۱۹۹۶ بود.

سایت لینک  بانک میزاره  و میگه اطلاعات رو برای خرید وارد کن.در حالی که این صفجه تقلبی هست و دقیقا مثل صفحه پرداخت سامانه های مثل شاپرک و ... هست.

این چور که من تو این مدت از کلاهبرداری شنیدم حدود 2 .3 ماهی باید طول بکشه

چرا 2-3 ماه؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Peacekeeper گفته است :

من خودم یه مریضی دارم. خرج نمیکردم که پول رو واسه دکتر و اینا نگه دارم. آخرش هم اینطوری شد.. راستش من سخت به سایت ها اطمینان میکنم ولی بخاطر اینکه عجله ای بود یه غلطی کردم و خریدم. اصلا هم نمیدونم چرا اینکارو کردم.. خدا به اون طرف دزد لعنت کنه!

داداش به خودت فحش نده بلاخره اتفاقه میوفته اگه پولت رو پس ندادن بجاش تجربه خوبی کسب کردی

هرچند که اگه واقعا پیگیر باشی پولت پیدا میشه

لینک به دیدگاه

همین الان که معلومه سایت فیلتر شده یعنی خیلی ها  ازشون دزدی شده.و جرائم اینترنتی طول میشکه.تو همین فروم بیش از 20 نفر اعلام کلاهبرداری کردن که شکایت کردن و بعد از مدت زیادی بعضی ها رسیدن به حقشون و بعضی ها هم نه.اما اینکه مبلغ شما 2 میلیون شاید زودتر حل بشه.هر اطلاعاتی  چیزی ئدارین بدین و بشه ایپی طرف رو ردیابی کرد شاید بشه سریع حلش کرد

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

قبل از شکایت ، حتما رمز دوم بانک (اینترنتی) رو  تغییر دهید یا رمز دوم پویا رو فعال کنید.

سایت ها چه نماد داشته باشند چه نداشته باشند، کلا قبل  از استفاده از خدمات در مورد سوابق سایت  تحقیق کنید.

لینک به دیدگاه

اصلا  باید کارت یه بار مصرف بزاری.وقتی طرف بخواد چیزی بکشه رمزش عوض شه.کسی نمیتونه اینطوری دزدی کنه

رمز به بار مصرف

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

کی این رمز یه بار مصرف لعنتی رو راه می اندازن فیشینگ کلا نسل منقرض بشه خدا می دونه.

خداییش این سطح از تنبلی از سیستم بانکی بعیده. چقدر دزدی شنیدم من.

داداش فردا اول وقت برو پلیس فتا شکایت کن. پولت برگشت داده میشه نگران نباش دوندگی داره. برام اتفاق نیوفتاده اما از دیگران شنیدم پیگیری کردن پولشون برگشت خورده. اون بدبختی هم پول رو براش ریختن مثل شما به احتمال زیاد ازش کلاه برداری شده‌.

در مورد اینترنت ایرانسل هم دیگه وقتی اپش هست واقعا موندم چرا از اینجا ها خرید می کنید. اپش رو هم از گوگل پلی دانلود کن.

در مورد درگاه های پرداخت هم حتما نگاه کن. آخر آدرس قبل اسلش ( /) حتما shaparak.ir باشه. بعدش بلافاصله هیچ چیزی غیر اسلش نباشه. نقطه یا حرفی چیزی دیگه بود درگاه جعلیه

یه نمونه از آدرس درگاه واقعی

https://sep.shaparak.ir/Payment

اگه نگاه کنی بعد shaparak.ir بلا فاصله اسلش اومده. در نتیجه درگاه واقعیه. مثلا درگاه زیر جعلی می تونه باشه.

https:// sep.shaparak.ir.com /Payment

نگاه کنی بعد shaparak.ir بجای اسلش دات کام هست. (آدرس رو از خودم زدم )

البته باز خدا می دونه هکرا چه ترفندی بزنن اما با این روش حداقل ۹۹ درصد درگاه های جعلی رو می تونی شناسایی کنی. بهترین کار اینه حتما از جای مطمئن به درگاه وصل بشی.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

همین الان که معلومه سایت فیلتر شده یعنی خیلی ها  ازشون دزدی شده.و جرائم اینترنتی طول میشکه.تو همین فروم بیش از 20 نفر اعلام کلاهبرداری کردن که شکایت کردن و بعد از مدت زیادی بعضی ها رسیدن به حقشون و بعضی ها هم نه.اما اینکه مبلغ شما 2 میلیون شاید زودتر حل بشه.هر اطلاعاتی  چیزی ئدارین بدین و بشه ایپی طرف رو ردیابی کرد شاید بشه سریع حلش کرد

شماره کارت-حساب و شبا و نام طرف رو میدونم. آیپی رو نمیدونم چطوری پیدا میکنن.

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

سلام دوست عزیز

قبل از شکایت ، حتما رمز دوم بانک (اینترنتی) رو  تغییر دهید یا رمز دوم پویا رو فعال کنید.

سایت ها چه نماد داشته باشند چه نداشته باشند، کلا قبل  از استفاده از خدمات در مورد سوابق سایت  تحقیق کنید.

بخاطر مانده در حساب عوض کنم یا چی؟ 

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

اصلا  باید کارت یه بار مصرف بزاری.وقتی طرف بخواد چیزی بکشه رمزش عوض شه.کسی نمیتونه اینطوری دزدی کنه

رمز به بار مصرف

در 16 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

کی این رمز یه بار مصرف لعنتی رو راه می اندازن فیشینگ کلا نسل منقرض بشه خدا می دونه.

خداییش این سطح از تنبلی از سیستم بانکی بعیده. چقدر دزدی شنیدم من.

داداش فردا اول وقت برو پلیس فتا شکایت کن. پولت برگشت داده میشه نگران نباش دوندگی داره. برام اتفاق نیوفتاده اما از دیگران شنیدم پیگیری کردن پولشون برگشت خورده. اون بدبختی هم پول رو براش ریختن مثل شما به احتمال زیاد ازش کلاه برداری شده‌.

در مورد اینترنت ایرانسل هم دیگه وقتی اپش هست واقعا موندم چرا از اینجا ها خرید می کنید. اپش رو هم از گوگل پلی دانلود کن.

در مورد درگاه های پرداخت هم حتما نگاه کن. آخر آدرس قبل اسلش ( /) حتما shaparak.ir باشه. بعدش بلافاصله هیچ چیزی غیر اسلش نباشه. نقطه یا حرفی چیزی دیگه بود درگاه جعلیه

یه نمونه از آدرس درگاه واقعی

https://sep.shaparak.ir/Payment

اگه نگاه کنی بعد shaparak.ir بلا فاصله اسلش اومده. در نتیجه درگاه واقعیه. مثلا درگاه زیر جعلی می تونه باشه.

https:// sep.shaparak.ir.com /Payment

نگاه کنی بعد shaparak.ir بجای اسلش دات کام هست. (آدرس رو از خودم زدم )

البته باز خدا می دونه هکرا چه ترفندی بزنن اما با این روش حداقل ۹۹ درصد درگاه های جعلی رو می تونی شناسایی کنی. بهترین کار اینه حتما از جای مطمئن به درگاه وصل بشی.

این رمز یکبار مصرف چیه؟ بله متاسفانه من هنگام پرداخت اصلا متوجه قلابی بودن نشده بودم! ضمن اینکه بعد پرداخت فورا اینترنت فعال شد تو سیمکارت. یعنی یجوری کرده بودن که شک نکنیم!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Peacekeeper گفته است :

این رمز یکبار مصرف چیه؟ بله متاسفانه من هنگام پرداخت اصلا متوجه قلابی بودن نشده بودم! ضمن اینکه بعد پرداخت فورا اینترنت فعال شد تو سیمکارت. یعنی یجوری کرده بودن که شک نکنیم!

رمز یه بار مصرف اینه برای هر پرداخت از طرف بانک یه اس ام اس میاد که یه رمزه، وارد می کنی پرداخت انجام میشه. هر دفعه هم با دفعه قبل رمز فرق داره. این مدلی رمزت رو هم بفهمن نمی تونن دزدی کنن چون این رمز فقط برای اون خرید بوده و برای خریدهای بعدی کاربرد نداره و به سیمکارتت هم دسترسی ندارن تا رمز جدید رو بگیرن.

در مورد فعال شدن اینترنتت هم اون رو نمی دونم شاید جای دیگه اشتباه کردی. اما می تونه برای رد کم کنی باشه فعال شدن بسته.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeed110 گفته است :

رمز یه بار مصرف اینه برای هر پرداخت از طرف بانک یه اس ام اس میاد که یه رمزه، وارد می کنی پرداخت انجام میشه. هر دفعه هم با دفعه قبل رمز فرق داره. این مدلی رمزت رو هم بفهمن نمی تونن دزدی کنن چون این رمز فقط برای اون خرید بوده و برای خریدهای بعدی کاربرد نداره و به سیمکارتت هم دسترسی ندارن تا رمز جدید رو بگیرن.

در مورد فعال شدن اینترنتت هم اون رو نمی دونم شاید جای دیگه اشتباه کردی. اما می تونه برای رد کم کنی باشه فعال شدن بسته.

آخه من 1 میلیون 900 رو از درگاه پرداخت نکردم که رمز دوم هم نیاز باشه. من 32ت دادم واسه 10گیگ اینترنت مستقیمم واسه ایرانسل. بعد یک روز 1.9 تومن از حسابم به اون طرف انتقال داده شد از اینتنرت بانک سپه

ویرایش شده توسط Peacekeeper
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...