رفتن به مطلب

دلیل افزایش قیمت بی سابقه کیس های گرین در بازار چیست ؟

Recommended Posts

اگر اشتباه نکنم بیشتر از 90% پاور های دنیا طراحی و تولید چین هست ( اون هایی که مصرف خانگی اداری دارن رو میگم نه  نظامی و....)

یعنی همون شرکت چینی طراحی میکنه تولید میکنه این وسط یه شرکتی مثل EVGA میاد با  شرکت Superflower چینی هماهنگ میکنه که این طرح از X وات تا Y وات رو با برچسب من بزن X تعداد.

اون ها هم تولید میکنن و  میدن به EVGA اون هم میفروشه.

به این کار میگن برندینگ

گرین هم همین کار رو انجام میده ، البته یک سری پاور ها رو هم به صورت  CKD و SKD میزنه

یعنی قطعه های برد جدا جدا میاد این جا تو کارخونه سرهم میکنن یا روی بورد سوار میکنن و میفروشن.

وقتی هم که ارزش پول پایین میاد و تحریم میشم و... اینا همش رو قیمت اون مواد اولیه تاثیر داره که نتیجش هم میشه گرون شدن قطعات

• لایک 2
لینک به دیدگاه

9 minutes ago, ATER said:

اگر اشتباه نکنم بیشتر از 90% پاور های دنیا طراحی و تولید چین هست ( اون هایی که مصرف خانگی اداری دارن رو میگم نه  نظامی و....)

یعنی همون شرکت چینی طراحی میکنه تولید میکنه این وسط یه شرکتی مثل EVGA میاد با  شرکت Superflower چینی هماهنگ میکنه که این طرح از X وات تا Y وات رو با برچسب من بزن X تعداد.

اون ها هم تولید میکنن و  میدن به EVGA اون هم میفروشه.

به این کار میگن برندینگ

گرین هم همین کار رو انجام میده ، البته یک سری پاور ها رو هم به صورت  CKD و SKD میزنه

یعنی قطعه های برد جدا جدا میاد این جا تو کارخونه سرهم میکنن یا روی بورد سوار میکنن و میفروشن.

وقتی هم که ارزش پول پایین میاد و تحریم میشم و... اینا همش رو قیمت اون مواد اولیه تاثیر داره که نتیجش هم میشه گرون شدن قطعات

حرف شما در مورد تولید در چین متین هست دوست عزیز و لی هیچ وقت نمیتونید یه برند مثل Evga رو با گرین مقایسه کنید به 

قطعات استفاده شده در محصول نهایی ملاک هست وگرنه الان گرین صادرات هم داشت چون قطعاتی که استفاده میکنه عمرا اون قطعاتی باشه که برندهای معتبر استفاده میکنن. 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برادر کالای ایرانی اسمش ایرانیه، قطعاتش وارداتیه. 1f605.png

نفرمایید 

الان نماینده گیرین ببینه قطع همکاری میکنه باهاتون

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mَd گفته است :

نفرمایید 

الان نماینده گیرین ببینه قطع همکاری میکنه باهاتون

اینی که گفتم تعریف بود از گرین، وگرنه کیس ایرانی هم داریم، همینهایی که با حلبی روغن بهار دهه 60 تولید میشن. حالا اسم نمیبرم ولی از قیمت هاش مشخصه.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ATER گفته است :

90% پاور های دنیا طراحی و تولید چین هس

تولیدش چینه چون کارگر مفته

ولی طراحیش نه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به قول یکی از پست ها نمیدونم کجا دیدم این طوری ما بیشتر یاد خدا میکنیم

خدا رو شکر کیس خریدم

خدا رو شکر تلویزیون خریدم

خدا رو شکر مانیتور خریدم

خدا رو شکر فعلا چیزی لازم ندارم

..... 😂

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hadi mp گفته است :

دوست عزیز بهترین راه نخریدنه. من  مدتیه هیچ چیزی از گرین نمیخرم.

اصلا چیزی موجود هست که نخوای بخری؟ دیجی کالا یه دونه کیس گرین نداره،

تخم کیس ازتیاک رو خوردن هیج جا موجود نیست

همین فروشگاه لیون فقط 7 تا کیس گرین داره، 3 تاش رکمونته واسه سرور، یه دونه اش هم MiniITX هست، یعنی فقط 3 مدل باقی مونده.

نخریدن برای کشوری کار می کنه که از یه قلم جنس فت و فراوون تو بازار باشه، انواع کیس ها از سرو کول مغازه ها بالا بره بعد مردم تصمیم بگیرن نخرن، اونجا جواب میده. نه در ایران که با تحریم ها و قحطی و دلار افزایشی و ممنوعیت واردات و هزار  دردسر دیگه روبه رو هستیم.

It does not work here

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، marisaba گفته است :

حرف شما در مورد تولید در چین متین هست دوست عزیز و لی هیچ وقت نمیتونید یه برند مثل Evga رو با گرین مقایسه کنید به 

قطعات استفاده شده در محصول نهایی ملاک هست وگرنه الان گرین صادرات هم داشت چون قطعاتی که استفاده میکنه عمرا اون قطعاتی باشه که برندهای معتبر استفاده میکنن. 

من مقایسه نکردم مثال زدم و توضیح دادم که برندینگ چی هست

ملاک شما برای یه قطعه خوب چی ؟

من خود از وقتی یادمه محصولات گرین خریدم 14 سال پیش که اولین  سیستم رو خریدم پاور 330A گرین روش بود 12 سال بدون کوچک ترین مشکلی کار کرد  بعد از 12 سال خازن های استنبای مشکل پیدا کرد بردم گارانتی با 45 تومن برای تعمیر کردن هنوز  هم داره کار میکنه. 6 سال دست من بود اون سیستم بعد از اون هم تا الان دست پسرخالمه.

بعد از اون  پاور 580ES  داشتم ، الان هم 700Hp-plus دارم هر دو بدون مشکل  کار کردن.

کیس های گرین هم Pars و  Z4  وX3  داشتم و الان هم Z8 دارم  بجز اون ها برای کسی سیستم بستم از Coolermaster و Corsair گرفته تا Xigmatek رو هم اسمبل  کردم (البته این موضوع برای قبل از زمانی هست که قیمت دلار بالای 4500 بره)  به طور کل قیمت نسبت به کارای در محصولات گرین خیلی بیشتر از بقیه بوده.

من قبل از خرید کیسم Cougar Panzer max/Green Z8 کامل نقدی که Techpowerup ازش گذاشته بود کامل خوندم  و بعد از خرید مقایسه کردم ،  تفاوتی که Green Z8 وCougar Panzer max با هم داشتن یک لوگوی پنل جلویی بود که گرین داشت ولی درب هایی کناری بود که برای پد گذاشته بودن لق نزنه.

سایت  Techpowerup اون زمان نمره میداد به قطعات بعد از نقد به این کیس 9.5 داده بود از 10 و  خودم تا حالا کیسی دستم نیومده که به این اندازه  کیفیت خوبی داشته باشه.

من نمیگم گرین بهترین هست بلاخره هر شرکتی محصول خوب و بد داره ولی فقط تمرکز کردن روی نکات منفی و بی انصافی کردن در مورد یه برند منطقی نیست.

• لایک 4
لینک به دیدگاه

یه حلب روغن خیار شور میخاد و یه جوشکار هنرمند،کاری نداره،بیخود شلوغش کردین 

والا:)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از دوستان
ولی در آخر تکلیف مصرف کننده نهایی  چی میشه
چه راه حلی پیشنهاد میدین

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، mَd گفته است :

ولی طراحیش نه 

بحث چیز دیگه ای بود . صحت سر اینه که اگر گرین قطعه میخره EVGA هم میخره .

...........................

...........................

اساسا ما چند مدل هارد و SSD و پاور بیشتر نداریم !!!

اما هزارتا برند براشون داریم . الان ای ام دی SSD می زنه اینتل هم میزنه . فناوری اینتل مال خودشه فناوری AMD نه .

سوپر فلاور پاور میزنه EVGA هم میزنه . سوپر فلاور مال خودشه EVGA نه .

توی بازار HHD هم همین شرایطه .

At least 221 companies were hard disk drive manufacturers in the past.[1] Most of that industry has vanished through bankruptcy or mergers and acquisitions. None of the first four entrants continue in the industry today.[2] As shown in the graphic surviving manufacturers are Seagate, Toshiba and Western Digital (WD) all of whom grew at least in part through mergers and acquisitions.

منبع :

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_defunct_hard_disk_manufacturers

800px-Diagram_of_Hard_Disk_Drive_Manufacturer_Consolidation_svg.thumb.png.0e2b85e016844a5f593858bd75de518a.png

.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mَd گفته است :

ولی طراحیش نه 

ربطی به اون نداره کارگر ایرانی  ارزون تر از کارگر چینی هست در حال حاضر 

موضوع قیمت مواد اولیه هست ، وقتی از پلاستیک گرفته تا طلا گرون شده دقیقا روی چه حسابی اون کیس یا پاور یا هرچیز دیگه ای نباید قیمتش بره بالا

حالا همه جا به طور عامیانه میگیم  دلار گرون شده ولی درستش اینه که ارزش پول میلی کم تر از  یک سوم شده توی  این یک سال و نیم  گذشته .

اصلا 0 تا 100 هم  قرار بود داخل تولید بشه با مواد اولیه داخلی (که نیست) باز هم باید افزایش قیمت میداشت.

چیزی بوده گرون نشده باشه تو این دو سال؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

این کیس قبل گرونی  240 تومن بوده

الان 700 تومن

کم تر از 3 برابر افزایش قیمت

افزایش قیمتش منطقی هست

ویرایش شده توسط ATER
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

ممنون از دوستان
چه راه حلی پیشنهاد میدین

اگه میتونی کشورت رو عوض کن.

(مثل زمانی که مشاوره میدیم -  مثلا فلان قطعه ات مشکل داره عوضش کن)

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

ممنون از دوستان
چه راه حلی پیشنهاد میدین

تکلیف مصرف کننده با تولید کننده و وارد کننده نیست با مملکت هست با وضعیت حال و حاضر کشور  که زندگی کردن هم دیگه نمیصرفه

6 ماه کارکردم پول  جمع کردم تازه تونستم یه کارت میان رده 2060 بخرم :|

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سکوت بره ها
ترس بره ها
طمع بره ها
نادانی و حماقت بره ها
پوست اندازی بره ها و تبدیل شدنشان به گرگ
در جوامع انسانی در اصل گرگی وجود ندارد!
این بره ها هستند که در سیر تکاملی رو به عقب و اضمحلالی گرگ ها را زاده و بره ها را بره می کنند
و اگر ترس و طمع تو را وادار به سکوت کند یا گرگ خواهی شد یا دریده
و این است که می گویند ترس بزرگترین گناهان است

تکلیف در جامعه امروز ما این است که بره ها به جای دریده و یا گرگ شدن سکوت را شکسته و در پی احقاق حق خود باشند

ویرایش شده توسط (Naughty boy)
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

یا خرید از همین موارد

یا

طراحی دقیق نقشه با الگوبرداری از کیس‌های موفق، تهیه ورق فلزهای مورد نظر + اکریلیک و مواد لازم دیگر از جمله بورد کیس و ...، برش cnc و دقیق سپس مادینگ ساده با یکی دو اسپری رنگ خاص+ نصب تعدادی فن

لینک به دیدگاه

من تقریبا دو ماه پیش بین 3تا کیس زد3 کریستال و استرایکر و جگوار مردد بودم یکی رو انتخاب کنم (به خاطر 3 فن بودنشون)خود کریستال از بقیه گرونتر بود(از استرایکر حدود 20هزارتومن و از جگوار شاید 150هزارتومن)الان این کریستال قیمتش تغییر خاصی نکرده فقط اون 2تا گرون شدن.جگوار 2 ماه پیش زیر 500 هزارتومن بود الان شده 750هزار و استرایکر زیر 600 هزارتومن،الان شده 1 میلیون.

الان کریستال قمیتش خوبه و زیاد نشده نسبت به بقیه حدود 650 هزارتومن. اون 2تا که گرون شدن شاید به خاطر عرضه و تقاضا بوده و احتمالا کمیاب شدن.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

من تقریبا دو ماه پیش بین 3تا کیس زد3 کریستال و استرایکر و جگوار مردد بودم یکی رو انتخاب کنم (به خاطر 3 فن بودنشون)خود کریستال از بقیه گرونتر بود(از استرایکر حدود 20هزارتومن و از جگوار شاید 150هزارتومن)الان این کریستال قیمتش تغییر خاصی نکرده فقط اون 2تا گرون شدن.جگوار 2 ماه پیش زیر 500 هزارتومن بود الان شده 750هزار و استرایکر زیر 600 هزارتومن،الان شده 1 میلیون.

الان کریستال قمیتش خوبه و زیاد نشده نسبت به بقیه حدود 650 هزارتومن. اون 2تا که گرون شدن شاید به خاطر عرضه و تقاضا بوده و احتمالا کمیاب شدن.

من هم همین مطلب رو میگم  ولی دوستان وارد فاز های عجیب تولید و واردات و تحریم و ... میشن
بهتر نیست گرین هم مثل ماتریکس فروشگاه اینترنتی بزنه تا از اینگونه نوسانات جلوگیری
این قیمت ها فقط به ضرر مشتری هست و این وسط هم بعید میدونم چیزی جز بد نامی خود گرین در اذهان بمونه

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان عزیز

اگه این متن رو تا آخر بخونید بی شک برای شما دوستان خالی از لطف نخواهد بود؟!

اینکه موجودی کمه در واقع اینه که موجودی کم نیست بلکه این یه سیاست برای گرون کردن کیسه و یا دیگر قطعاته! یه شرکت هست X و یه فروشنده هست Y ، خب شرکت X لطف میکنه و بازار رو ارزیابی میکنه و میبینه که راه برای افزایش قیمت بازه و داره بازتر هم میشه و یه زنگ میزنه فروشنده اش Y و میگه موجودی ها رو صفر کن و بزار بخوابه و یه مدت دیگه با قیمت هایی که میگیم موجود کن و این وسط تولید کننده جنس با قیمتی قبلی رو که داره با قیمت جدید و بالاتر میفروشه و سود بیشتری دریافت میکنه و فروشنده اش هم به طبع درصدی که سود میکنه سودش بیشتر میشه و این وسط کلاه میره سر مصرف کننده ، به همین راحتی!

این قضیه بالا رو طبق مراوداتی که با چند تا از فروشندگان بی انصاف کله گنده داشتم  تونستم کاملا لمس کنم و بفهمم...این واقعیه!!

جملاتی از قبیل موار اولیه گرون شده ، ارز بالا رفته ، جنس ها تو گمرک هست ، مالیات رو اضافه کردن ، تحریم شدیم و خشتکمون پاره شده و این دست اشعار و حرف های صد من یه غاز این شرکت های حریص ، مال موقعی بود که بازار ارز داغ بود و مثلا تو اوج تحریم های خود ساخته بالایی ها بودیم ، ولی الان دیگه این حرف ها ارزشی نداره و به قول گفتنی آب از سر ما گذشته و اینا دیگه چرت و پرت هست...

ما ملت با فهم بی عرضه نمیدونیم قسم حضرت عباس بالایی ها رو قبول کنیم یا دم خروسشون رو... از این ور آمریکا میگه ایران تحریمه و پشممون رو هم بهش نمیدیم بعد از اون ور میبینی چین واردات سویا از آمریکا رو صفر کرده و از این طرف ایران واردات سویا از آمریکا رو 10 برابر افزایش داده؟؟؟؟!!!!! تمام این چیزهایی که این روزها تو رسانه های میلی داخلی و خارجی می بینید و می شنوید چیزی نیست جز بازی دولت ها که برای بقای خودشون و بر مسند قدرت ماندنشون بر سر مردم در میارن و هممون دسته جمعی سر کاریم ...

این نمیخریم تا ارزون بشه و و نمیدونم چرا گرون کردید مگه تولید داخل نیست و از این دست حرف ها رو هم بیخیال بشید چون فقط سر خودمون رو درمیاریم و تولید کننده و فروشنده به پشمشون هم نیست چون اون ها خیلی وقته دُم ما ملت همیشه در صحنه رو وجب کردند و میدوند چطوری باید با ما رفتار کنند و این ماییم که نمیدونیم چطوری با اونها باید رفتار کنیم؟! تجربه نه به خرید کارت گرافیک که دوستان گفتن رو خیلی هامون داریم و کارت های 2 -3 تومنی رو آخر سر به ناچار 8 - 9 تومن خریدیم؟!!

یه مثال شاید مرتبط یا غیر مرتبط براتون بزنم  ، برای آگاهیتون بد نیست؟!

امسال میزان کشت گوجه و خیار در تمامی مناطقی که در کشور امکان کشتشون وجود داشت به طور فاجعه باری بالا رفت که شخصا از اول بهار فاتحه تمام این عزیزانی که به نام بوستان کار هم معروفند رو خوندم و میدونستم که بیچاره میشن و حتی به آشنایانی که قصد انجام اینکار رو داشتن بارها اعلام کردم که اینکار رو نکنید چون متضرر میشید ولی گوش ندادند و با طناب پوسیده طمعشون در چاه افتادند و خلاصه بعد از کلی هزینه و زحمت زیاد الان زمینهای گوجه و خیارشون رو در حالی که زیر بار هستند، نیمه کاره رها کردن و در حال گاز گرفتن پشت دست هاشون هستن و ... ما گفتیم و اونها گوش نکردند و پشیمان شدند ... خب این کار باعث شد که قیمت گوجه و خیار به پایین ترین حد خودش برسه و به جایی رسید که اکثر اونهایی که  امکان پخت داشتند خودشون گوجه خریدند و به صورت خانگی اقدام به پخت رب گوجه فرنگی کردند... در مورد خیار هم برای خیارشور این اتفاق افتاد ولی خب چون میزان کشت گوجه بیشتر بود بیشتر گوجه تحت تاثیر قرار گرفت و... خب این تا اینجا و حالا از اینجا به بعدش جالب میشه!

شرکت های حریص و بی انصاف تولید کننده مواد غذایی آشغال که رب هم گل سر سبد تولیداتشون هست و پارسال هر قوطی رب گوجه فرنگی 800 گرمی 4000 الی 5000 هزارتومنی رو تا مرز 20000 هزارتومن کشوندن ، دیدن که امسال قضیه فرق میکنه چون هم گوجه ارزون شده و هم ملت خودشون دست به کار شدن و رب گوجه فرنگی میپزن ، اومدن و رب گوجه های 18 -20 هزارتومنیشون رو با تخفیفات ویژه و با همکاری فروشگاه های هم خط خودشون و همراه با اشعاری از قبیل :استقبال زیاد بود، خیلی زود همه رو خریدن و موجودیمون داره تموم میشه و جا نمونید و ... و به دیگر ترفندها ، محصولاتشون رو به ملت قالب میکنند چون اگه بمونه نه دیگه براحتی فروخته میشه و نه میتونن به اون قیمت های کذایی به ملت بفروشند پس اومدن و مقداری از اون سود ناحق پارسالشون رو تخفیف دادن و با بازار گرمی و فریب مردم دارن آبشون میکنند؟!

جالبی این قضیه اینه که ملت بدون هیچ اتحادی ، بدون هیچ نه گفتن به فروشنده هایی و بدون اینکه حتی خودشون هم بدونن ،با اینکار ( خرید گوجه و تولید رب گوجه فرنگی و حتی خیارشور ) تونستن کاری کنند که شرکت های تولید کننده قیمت هاشون رو کاهش بدن و به التماس بیفتن...!نتیجه گیری از  این قضیه میتونه برای همه قابل تأمل باشه؟!!

شرمنده زیاد نوشتم ولی خواستم نمونه بارز و قابل لمسی رو براتون مثال بزنم تا دستتون بیاد که این شرکت ها حالا از رب گوجه فرنگی گرفته تا قطعات الکتریکی  ، چطوری دارن خون مردم بی عرضه رو میمکند ولی همین مردم اگه همت کنند میتونن جلوشون وایسن فقط کمی همت و اراده میخواد...

برای هممون آگاهی و بیداری رو آرزو دارم:x

• لایک 6
لینک به دیدگاه

درود

بنده تقریبا مدت یک سال هست دنبال کیس پدر مادر دار هستم واقعا قحطیه! هیچی نیس یا اگه هست مزخرف قیمت خدا تومن

همه جا هم شده MasterTech !!! 

.....

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود بر دوستان عزیز

اگه این متن رو تا آخر بخونید بی شک برای شما دوستان خالی از لطف نخواهد بود؟!

دقیقا !

چکیدش اینه یه سری که به سودهای کذایی ناشی از سفره تحریم عادت کردن و از اونجا که ترک عادت موجب مرضه هر روز به بهانه های واهی سعی در زدن جیب ملت دارن ! ملت هم چون دلشون نمیخاد هیچ صحنه ای رو خالی کنن به ساز اقایون میرقصن! به همین راحتی به همین خوشمزگی .

ویرایش شده توسط Hosein Amiri
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

از وقتی ارزش پهن ملی (همون پول ملی) یک سوم شده همه قیمت ها سه برابر شده

این کیس ها هم بین 2.8 تا 3.2 برابر شدن

این چیش عجیب هست و غیر منطقی هست که شما این همه کشش میدید من توش موندم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ATER گفته است :

ربطی به اون نداره کارگر ایرانی  ارزون تر از کارگر چینی هست در حال حاضر 

موضوع قیمت مواد اولیه هست ، وقتی از پلاستیک گرفته تا طلا گرون شده دقیقا روی چه حسابی اون کیس یا پاور یا هرچیز دیگه ای نباید قیمتش بره بالا

حالا همه جا به طور عامیانه میگیم  دلار گرون شده ولی درستش اینه که ارزش پول میلی کم تر از  یک سوم شده توی  این یک سال و نیم  گذشته .

اصلا 0 تا 100 هم  قرار بود داخل تولید بشه با مواد اولیه داخلی (که نیست) باز هم باید افزایش قیمت میداشت.

چیزی بوده گرون نشده باشه تو این دو سال؟

خوب مگه من گفتم گرون شده؟ منم گفتم ارزش پول ملی کم شده!

ولی اینکه پاور گیرین اندازه پاور گام دیاس قیمت بخوره این دیگه زور داره چون تا قبل گرونی قیمتش برابر با رقبا نبود همچنین قیمتش با کولر مستر یکی شه!

سو استفاده یه چیزه ارزش پول ملی یه چیز دیگه! حالا کار به کیفیت ندارم ! ولی حتی در کیفیت برابر هم پاور وارداتی باید گرونتر دربیاد چون قیمت اسمبل شدش به قیمت اون کشوره وچون ارزش پول ملی ما کمه هزینه اسمبل اونجا با اینجا باید فرق داشته باشه مگه کارگرای گیرین اندازه اونا حقوق میگیرن که قیمتاش برابره؟!!!!!!!!

• لایک 4
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...