رفتن به مطلب

خرید و فروش قطعات کامپیوتر

M0I-I3N
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه ی دوستان گل @};-

چند وقته توی بخش خرید و فروش به نکته ی جالبی برخورد میکنم، که خواستم با شما مطرح کنم و نظر شما رو هم جویا بشم

مطلب از این قراره که وقتی من نوعی قصد فروش قطعه ای رو دارم، 4 تا سایت رو با علم به اینکه تقریبا به احتمال 99 درصد

یا قیمتهاشون درست نیست یا آپدیت نیست ملاک قرار میدم و قیمت پایه تعیین میکنم

ولی زمانیکه میخوام قطعه ای رو بخرم، میرم قیمت کف کف ته بازار تهران رو در میارم و میگم فلان جا فلان قیمت میده

پس از این قیمتی که من گرفتم فلان درصد کسر میشه و اینقدر خریدارم :wacko: ...... ( همین )

و اما نظر شما ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این واقعت انکار ناپذیر توی همه خریدوفروشها هستش دوست عزیز ...

فروشنده میخواد جنسش رو به بالاترین قیمت بفروشه اما خریدار دلش میخواد جنس رو به پائینترین قیمت خرید کنه .. ;)

با تشکر .. @};-

لینک به دیدگاه

درود

این واقعت انکار ناپذیر توی همه خریدوفروشها هستش دوست عزیز ...

فروشنده میخواد جنسش رو به بالاترین قیمت بفروشه اما خریدار دلش میخواد جنس رو به پائینترین قیمت خرید کنه .. ;)

با تشکر .. @};-

فرمایش شما کاملا متین دوست گرامی

ولی بازم من نوعی که میام و مثلا برای جنس شما که قصد فروشش رو دارید، قیمت کف بازار رو میدم چطور ممکنه که روم بشه و برای فروش قطعات خودم، لینک سایت ( بوق ) و ( بوق ) رو بدم ؟ ( این درسته یا اصلا قابل توجیه بنظر شما ؟ )

ویرایش شده توسط Phoenix
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرمایش شما کاملا متین دوست گرامی

ولی بازم من نوعی که میام و مثلا برای جنس شما که قصد فروشش رو دارید، قیمت کف بازار رو میدم چطور ممکنه که روم بشه و برای فروش قطعات خودم، لینک سایت ( بوق ) و ( بوق ) رو بدم ؟ ( این درسته یا اصلا قابل توجیه بنظر شما ؟ )

فرمایش شما هم کاملا درسته و من قبول دارم ..

اما تا حالا شما این حرکات رو از فروشنده های معتبر و قدیمی سایت که واقعا" منصف هستند ، دیدید ؟ Shame%20On%20You.gif

این حرکات رو فروشنده های تازه کار جدیدا" اختراع کردند و باید این اختراعه شون رو توی کتاب گینس ثبت کرد ... :D

با تشکر ... @};-

لینک به دیدگاه

فرمایش شما هم کاملا درسته و من قبول دارم ..

اما تا حالا شما این حرکات رو از فروشنده های معتبر و قدیمی سایت که واقعا" منصف هستند ، دیدید ؟ Shame%20On%20You.gif

این حرکات رو فروشنده های تازه کار جدیدا" اختراع کردند و باید این اختراعه شون رو توی کتاب گینس ثبت کرد ... :D

با تشکر ... @};-

از اکثر کاربرای قدیمی و منصف که نه، ولی گاهی اوقات بعضی هام بدشون نمیاد که...........

البته ما هنوز راه بسیار داریم تا منصف بودن رو یاد بگیریم و بفرمایش حضرت امیر : ( چیزی رو که برای خودمون می پسندیم برای بقیه هم بپسنیدم و چیزی رو که برای خودمون نمی پسندیم برای بقیه هم نپسندیم )

من کماکان منتظر نظرات بقیه دوستان و اساتیدم هستم .... @};-

لینک به دیدگاه

مسلما هر کسی میخواد تو معامله بیشترین سود و کمترین ضرر رو بکنه . این روش کاسبیه . اما مسئله اینجاست که اکثر کاربرهای فروم ها کاسب نیستن . بنا به نیازشون میخوان قطعه ای بفروشن و یا بخرن . اما وقتی میبینن که کاسب ها چطوری قیمت میدن ، با خودشون میگن که چرا ما ضرر کنیم . ما هم گرونتر میفروشیم و ارزونتر میخریم . به این مسئله فکر نمیکنن که قیمت بالا باعث میشه قطعه دیر فروش بره و قیمت پایین برای خرید هم باعث میشه نتونن چیزی رو که میخوان ، بخرن . الان به تاپیکهای با تجربه های فروم نگاه کنید متوجه میشید که اکثرا قیمتهاشون مناسبه . هم برای خرید و هم برای فروش . قطعه خودشون رو نگاه میکنن و قیمت رو با توجه به بازار و ظرفیت فروش تعیین میکنن . مثلا همین مادربورد که آقا پوریا گذاشته . گیگا G1 که قیمت نوی اون حدود 850 تومانه . 2 ماه کارکرده رو داره 450 میده . هر کس دیگه ای بود میگفت مثل آک میمونه و زیر 800 نمیداد . مثالش تو همین فروم هست . یا خود من یک هارد اکسترنال دست دوم میخوام . در حالیکه قیمت هارد 500 گیگ USB3 بدون آداپتور نو الان حدود 110 تومانه ، تو پیغام خصوصی دست دوم رو به من گفتن 100 تومان . مشخصه که من نمیخرمش .

لینک به دیدگاه

مسلما هر کسی میخواد تو معامله بیشترین سود و کمترین ضرر رو بکنه . این روش کاسبیه . اما مسئله اینجاست که اکثر کاربرهای فروم ها کاسب نیستن . بنا به نیازشون میخوان قطعه ای بفروشن و یا بخرن . اما وقتی میبینن که کاسب ها چطوری قیمت میدن ، با خودشون میگن که چرا ما ضرر کنیم . ما هم گرونتر میفروشیم و ارزونتر میخریم . به این مسئله فکر نمیکنن که قیمت بالا باعث میشه قطعه دیر فروش بره و قیمت پایین برای خرید هم باعث میشه نتونن چیزی رو که میخوان ، بخرن . الان به تاپیکهای با تجربه های فروم نگاه کنید متوجه میشید که اکثرا قیمتهاشون مناسبه . هم برای خرید و هم برای فروش . قطعه خودشون رو نگاه میکنن و قیمت رو با توجه به بازار و ظرفیت فروش تعیین میکنن . مثلا همین مادربورد که آقا پوریا گذاشته . گیگا G1 که قیمت نوی اون حدود 850 تومانه . 2 ماه کارکرده رو داره 450 میده . هر کس دیگه ای بود میگفت مثل آک میمونه و زیر 800 نمیداد . مثالش تو همین فروم هست . .

کاملا تائید میشه حرفهای شما

وقتی کسی منصفانه قیمت نمیده مجبور میشی موضع بگیری و هجومی کار کنی :دی

و هممینطور اینکه به نظر من هم اکثر کاربران بنا به نیازی که دارند میان و قطعه رو به فروش میزارن

و چون ضررشون رو باید ازجیب مبارکشون پرداخت کنن و نه از منبع درامدی خاص مربوط به این بخش از تجارت

دوست ندارن ضرر زیادی رو تحمل کنن

به نظر من ایشون که با این افت قیمت دارند این مینبرد رو میفروشن این ضرر رو از جای دیگه جبران میکنن اگر نه که هیچ فردی دوست نداره چنین ضرری رو متحمل بشه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دقیقا آقا پوریا بر عکسه

جنسایی که میخواد بفروشه رو میره دنبالشون میگرده

هر چی پیدا کرد پنجاه تومن کم میکنه

و بعد سی در صد کم میکنه

بعد دوباره کم میکنه

اونو میزاره قیمت پایه

لینک به دیدگاه

من دیدگاهم با بقیه فرق می کنه. کارم خرید و فروش نیست ولی حجم قطعه ای که زیر دستمم میاد زیاده.

قیمت فروشمم بستگی به شرایط داره. G1 رو تا 100 سال دیگه هم نمی تونستم بالای 700 بفروشم . بایستی قبول کرد. کسی هم نمی خرید . توی اون برحه زمانی به پول احتیاج داشتم. ولی بعضی از مواقع قیمت پایه رو جوری تعیین می کنم که اگر کسی پایه خواست وبالاتر نرفت ضرر کمی کرده باشم.

بعضی مواقع مثل کولرهای Frio چون جایزه من بود و بابتش پولی پرداخت نکرده بودم (البته سری اول جوایز که اومد 115 تومن پول DHL دادم) قیمت پایه رو 1000 می گذارم که هم حس خوبی رو بین کاربرا ایجاد کنم تا تفکرشون رو به سمتی ببرم که هر جنسی که پوریا می گذاره برای فروش قیمتش خوبه (ولی از این اعتبار سوء استفاده نخواهم کرد) این کار و خوش حسابی و ارسال سریع کالا باعث می شه تا کاربرای دیگه از معامله راضی باشن و بعدها که قیمت پایه معقول هم تعیین می کنم ، کالام خریدار خواهد داشت. خود مجید شاهده ، پیش آقای حسینی قبل از اینکه بگم چقدر به مجید جان فروختم (78000 تومن ، به دلیل عدم دقت ساعت فروم) ، خود آقای حسینی گفت 90000 مال من .

اما بیشتر قطعاتم برای فروش خاص هستش ، مثلاً همین رم های HyperX . مشتری براش سخت پیدا می شه در صورتی که واقعاً رم های خوبی هستند 135 خرید خودم بوده ، روی سیستم هم نرفته . مجبورم پایه رو 110 بگذارم که فروش بره - 20 تومن یا 25 تومن رو مجبورم ضرر بدم ولی نمی خوام که از شرشون خلاص بشم ، پس پایین تر نمیارمشون. فوقش می مونه خودم استفاده می کنم. ولی کاربر عادی نمی دونه با این قیمت Elpida که صحله powerchip بزور بهش می دن. می ره و با 120 تومن جی اسکیل پاور چیپ می خره که تایمینگ و فرکانس همین رو می زنه با 0.1 ولت بیشتر. پس من مجبورم به خاطر آگاهی پایین خریدار کالام ، قیمت رو بیارم پایین.

وقتی که هیچ توجیهی برای پایین آوردن قیمت وجود نداشته باشه ، سعیم رو می کنم همون عرف خرید و فروش بفروشم یعنی 30% پایین تر قیمت فعلی.

لینک به دیدگاه

من شاهدم. :D

کولر خوبیه آقا پوریا دستت درد نکنه تو این شرایط بازار خیلی خوب بود قیمتش. :lol:

لینک به دیدگاه

این پست بالایی پوریا جان چقدر چشمک می‌زنه :D

واقعن صحبت‌های به‌جا و کاملاً منطقی

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...