رفتن به مطلب

مشاوره برای لینوکس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت همه دوستان بخیر

کدوم نسخه از لینوکس برا کارای نرم افزاری خوبه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز:

kali  light  xfce

نصب آسان حجم کم سبک.

همه چیز هم توش نصب میشه البته باید یکسری پیشنیاز براش نصب کنی.

بیس پلتفورم دبیان هست.طیف وسیعی از برنامه های ubuntu و debian روش نصب میشه و شبکه شخصی انتقال داده پر سرعت رایگان داره با ضریب امنیت بالا به نام torghost  رو  خط ما بین ۵۰۰ کیلوبایت تا دو مگ ریسیو داره که برای تلگرام هم مناسبه.

---

این توزیع فاقد ابزار اسکن و آسیب پذیری هست (فقط یکی دو تا)

هر برنامه ای که تو ویندوز برای کار نصب میکنی اینجا هم میشه بصورت آنلاین نصب کرد.(به جز بازی)

Screenshot from 2019-10-02 12-48-03.png

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، tsd137 گفته است :

سلام دوست عزیز:

kali  light  xfce

نصب آسان حجم کم سبک.

همه چیز هم توش نصب میشه البته باید یکسری پیشنیاز براش نصب کنی.

بیس پلتفورم دبیان هست.طیف وسیعی از برنامه های ubuntu و debian روش نصب میشه و شبکه شخصی انتقال داده پر سرعت رایگان داره با ضریب امنیت بالا به نام torghost  رو  خط ما بین ۵۰۰ کیلوبایت تا دو مگ ریسیو داره که برای تلگرام هم مناسبه.

---

این توزیع فاقد ابزار اسکن و آسیب پذیری هست (فقط یکی دو تا)

هر برنامه ای که تو ویندوز برای کار نصب میکنی اینجا هم میشه بصورت آنلاین نصب کرد.(به جز بازی)

مرسی از توضیحات شما.

با اجازه از استارتر یه سوال داشتم جناب tsd

بنده سیستم  اصلیم مشکل داره مدتی با یه سیستم ddr 2 دو هسته ای دارم میام نت .

ویندوز 7 نصب کردم ولی باز هم نسبتا سنگینه. میخواستم ببینم این نرم افزارهایی که توی عکس هستن روی لینوکس هم نصب میشن بدون مشکل ؟

4545.thumb.png.d8a228eb84b1c42cb4133b4f1a87b0eb.png

منظورتون به صورت انلاین چی بود؟ یعنی یه چیزی توی مایه های windows store در ویندوز 10 ؟

(به جز بازی)  هیچ نوع بازی نصب نمیشه ؟ حتی dota 1 ؟

ایا لینک دانلودی از این لینوکسی که فرمودین دارید ؟  و ایا به صورت bootable از روی فلاش قابل نصبه یا روش خاصی داره ؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، SHAKIB گفته است :

درود

برای کار با چه نرم افزاری؟ کلا مورد استفاده چی هست.

سلام
blender

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

این شبکه انتقال کارش مث تورنت هست؟

تو یوتیوب که مقایسه هارو دیدم برا نرم افزار بلندر linuxmint cinnamon رو پیشنهاد میدادن ..ubuntu رو هم تعریف میکردن

حالا کدوم نصب کنم؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

مرسی از توضیحات شما.

ویندوز 7 نصب کردم ولی باز هم نسبتا سنگینه. میخواستم ببینم این نرم افزارهایی که توی عکس هستن روی لینوکس هم نصب میشن بدون مشکل ؟

منظورتون به صورت انلاین چی بود؟ یعنی یه چیزی توی مایه های windows store در ویندوز 10 ؟

ایا لینک دانلودی از این لینوکسی که فرمودین دارید ؟  و ایا به صورت bootable از روی فلاش قابل نصبه یا روش خاصی داره ؟

حتما و حتما لینوکس نصب کن..سرعتش خیلی فرق داره..تو همین بلندری که من کار میکنم بعضی جاها تا 4 برابر سرعت میگیری!بدون کوچیکترین هزینه ای!مث اینکه سیستمتو ارتقا دادی اما هزینه ای نکردی!

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

حتما و حتما لینوکس نصب کن..سرعتش خیلی فرق داره..تو همین بلندری که من کار میکنم بعضی جاها تا 4 برابر سرعت میگیری!بدون کوچیکترین هزینه ای!مث اینکه سیستمتو ارتقا دادی اما هزینه ای نکردی!

مرسی داداش رفتم تو کارش . فقط تلگرام دسکتاپ و اینستاگرام دسکتاپ نصب میشن روش؟

اگه دوتا 1 هم اجرا بشه که دیگه محشره. نشد هم نشد. تلگراو و اینستا مهم هستن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

مرسی از توضیحات شما.

سلام دوست عزیز:

منظور از برنامه firefox  و download manager (کپی idm ) هست و تلگرام و برنامه های کاربردی مشابهی مثلا به جای فتوشاب من از gimp یا krita استفاده میکنم

در ضمن ف ی ل ترشکن tor رو هم روش نصب میشه که قابلیت امنیت بالایی داره

لینوکس چون بر پایه directx نیست زیاد برای بازی جالب نیست هر چند بازیهای تحت open gl رو میتونید روش اجرا کنید

البته یک ابزار به نام wine وجود داره که میشه بازی یا برنامه های خود ویندوز رو توش اجرا کرد شبیه کاری که virtual machine ها انجام میدن که من توصیه نمیکنم

بهتره از ابزارهای مشابه استفاده کنید

**سیستم بنده تک هسته ای پنتیوم یا ۳ گیگ رم هست البته 64 emulate 🤕  که به راحتی نسخه ۶۴ بیت همین سیستم روش نصبه و برای کار مشکلی ندارم زمان بوت و خاموش شدن بسیار پایین و سریع

شما میتونید از سایت kali.org دانلود کنید

فقط سیستم کاری هست نه برای بازی!!!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

سلام دوست عزیز:

منظور از برنامه firefox  و download manager (کپی idm ) هست و تلگرام و برنامه های کاربردی مشابهی مثلا به جای فتوشاب من از gimp یا krita استفاده میکنم

در ضمن ف ی ل ترشکن tor رو هم روش نصب میشه که قابلیت امنیت بالایی داره

لینوکس چون بر پایه directx نیست زیاد برای بازی جالب نیست هر چند بازیهای تحت open gl رو میتونید روش اجرا کنید

البته یک ابزار به نام wine وجود داره که میشه بازی یا برنامه های خود ویندوز رو توش اجرا کرد شبیه کاری که virtual machine ها انجام میدن که من توصیه نمیکنم

بهتره از ابزارهای مشابه استفاده کنید

**سیستم بنده تک هسته ای پنتیوم یا ۳ گیگ رم هست البته 64 emulate 🤕  که به راحتی نسخه ۶۴ بیت همین سیستم روش نصبه و برای کار مشکلی ندارم زمان بوت و خاموش شدن بسیار پایین و سریع

شما میتونید از سایت kali.org دانلود کنید

فقط سیستم کاری هست نه برای بازی!!!

مرسی عزیز دمت گرم.

پس خوبه چون دوتا 1 خودش تحت opengl اجرا میشه توی ویندوز.

دمت گرم حساب کار دستم اومد چی به چیه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

برای شروع کار با لینوکس توزیع های mint و manjaro خوبه.

برای توسعه دهنده های نرم افزار و برنامه نویس ها این توزیع ها debian و‌ fedora و redhat و arch و open suse و‌ centos پیشنهاد میشه.

برای نصب برنامه ها میشه از  استور اختصاصی استفاده کرد ، دستور ترمینال ، دانلود فایل نصبی از اینترنت ، دانلود سورس کد و کامپایل اون 

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

آقا شمامبتدی نیستیا÷÷÷÷÷÷  ☺️

آره دو تا  بازی کن.

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

سلام دوست عزیز

برای توسعه دهنده های نرم افزار و برنامه نویس ها این توزیع ها debian و‌ fedora و redhat و arch و open suse و‌ centos پیشنهاد میشه.

برای نصب برنامه ها از میشه استور اختصاصی استفاده کرد ، دستور ترمینال ، دانلود فایل نصبی از اینترنت ، دانلود سورس کد و کامپایل اون 

خیلی ممنون دوست عزیز

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

آقا شمامبتدی نیستیا÷÷÷÷÷÷  263a.png

آره دو تا  بازی کن.

میتونم کنار ویندوز نصبش کنم؟

لینک به دیدگاه

روی فلش با  حجم حداقل هشت گیگ با نرم افزار روفوس یه فلش بوت بساز ، به صورت لایو بوت کن

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

سلام دوست عزیز

برای نصب برنامه ها میشه از  استور اختصاصی استفاده کرد ، دستور ترمینال ، دانلود فایل نصبی از اینترنت ، دانلود سورس کد و کامپایل اون 

از شما هم ممنون بابت توضیح

وقتی اسم لینوکس میاد چرا اینقدر همه چیز پیچیده میشه? این چیزایی که گفتی رو بنده سر در نمیارم . الان این رو گذاشتم توی لیست دانلود ببین خوبه ؟

linux kali 64bit

https://quantum-mirror.hu/mirrors/pub/kali-images/kali-2019.3/kali-linux-2019.3-amd64.iso

سیستمی که میخوام لینوکس نصب کنم روش اینه:

RAM:  2GB DDR2

cpu - athlon 2 cores

graphic HD5450- 1GB

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

روی فلش با  حجم حداقل هشت گیگ با نرم افزار روفوس یه فلش بوت بساز ، به صورت لایو بوت کن

میتونم از هارد استفاده کنم؟فایلامم توش هست

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

از شما هم ممنون بابت توضیح

وقتی اسم لینوکس میاد چرا اینقدر همه چیز پیچیده میشه? این چیزایی که گفتی رو بنده سر در نمیارم . الان این رو گذاشتم توی لیست دانلود ببین خوبه ؟

linux kali 64bit

https://quantum-mirror.hu/mirrors/pub/kali-images/kali-2019.3/kali-linux-2019.3-amd64.iso

سیستمی که میخوام لینوکس نصب کنم روش اینه:

RAM:  2GB DDR2

cpu - athlon 2 cores

graphic HD5450- 1GB

اره خوبه ، کالی بیشتر بدرد متخصصان امنیت شبکه و هکر ها میخوره ، البته کاربر عادی میتونه استفاده کنه

سیستم اوکیه ، کالی با 1 گیگ رم بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.

https://docs.kali.org/installation/kali-linux-hard-disk-install

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

میتونم از هارد استفاده کنم؟فایلامم توش هست

از هارد میشه استفاده کرد. فلش بوتیبل برای تست توزیع های لینوکس خوبه ، هارد برای نصب و استفاده از توزیع ها

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، irajshop گفته است :

اره خوبه ، کالی بیشتر بدرد متخصصان امنیت شبکه و هکر ها میخوره ، البته کاربر عادی میتونه استفاده کنه

سیستم اوکیه ، کالی با 1 گیگ رم بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.

https://docs.kali.org/installation/kali-linux-hard-disk-install

مرسی داداش . امتیاز مثبت هام تمام شده شرمنده . فردا میدم حتما

لینک به دیدگاه

در در 8 مهر 1398 در 18:54، H.Salimi96 گفته است :

سلام وقت همه دوستان بخیر

کدوم نسخه از لینوکس برا کارای نرم افزاری خوبه؟

صحبتتون خیلی ابتداییه

برای شروع مینت و اوبونتو خوب هستن (بیشتر از همه ابونتو به دلیل اینکه فروم ایرانی داره )

توزیع هایی مثل کالی و ارچ و غیره اصلا بدرد کاربر عادی نمیخورن و افراد متخصص ازش استفاده میکنن شما که کاربر عادی هستید بهتره نصب نکنید این توزیع هارو 

برنامه های این سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس معمولا در حوزه های امنیتی و نفوذ و کدینگ به کار میان نه حوزه های 3d (رندر  و این داستانا البته بلندر خیلی پیشرفت کرده ولی خوب بازم مونده تا برسه)

برنامه های جایگزین افیس و فتوشاپ و ادیت فیلم و ... در این سیستم عامل های مبتنی برلینوکس وجود داره ولی به قدرت برنامه های ویندوزی نمیرسه و تعدادشونم کمه و بعضیاش اصلا دیگه اپدیت نشده

از لحاظ ف-شکن هم تور داره که قویه ولی به دلیل معماری شبکه ای که داره سرعت کند هست ولی کار راه اندازه

جدا ازین ها  کلا  دسترسی خیلی زیادی بهتون میده و بهره مند شدن ازین دسترسی ها هم نیاز به دانش داره پس اگه چیزی نمیدونید بهتره یه دوره بگذرونید تا با دستورات و ... اشنا بشید و بهتر بتونید توزیع مورد استفاده خودتونو انتخاب کنید اینم بگم اینقدی که لینوکس توزیع داره اصلا مختون سوت میکشه از توزیع های پولی بگیر تا توزیع های رایگان و دستکاری شده و ...

ولی تعداد معروف ها یا به عبارتی اونایی که جامع کاربری زیادی دارن اندازه انگشتان دست هستن و راحت میشه بینشون انتخاب کرد

به نظرم شما یا با مینت شروع کن یا با ابونتو جفتشون مشتق شده از دبیان هستن و پکیج های زیادی براشون موجوده (فرمت deb) 

در 4 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

دادا داری قیمه هارو میریزی رو ماستا  این جمله غلطه سیستم عامل که نمیتونه برپایه api باشه!  کلا هیچ کدومشون برپایه چیزی نیستن فقط میشه درستشو گفت اینکهapi directx فقط توسط ویندوز پشتیبانی میشه (و کنسول)

api های گرافیکی معروف که کراس پلت فرم هستن ولکان و opengl هستن که به راحتی در این سیستم عامل ها میشه ازشون استفاده کرد و بازی هایی هم تحت این api ها هستن ولی خوب پولین دیگه ! کرک وجود نداره براشون.

البته یه پروژه به اسم واین هست که میشه بازی های ویندوز رو بدون شبیه سازی بازی کرد حتی خیلی از برنامه های ویندوز رو راحت باز کرد(کارکرد این برنامه رو نمیدونم ولی میدونم که شبیه ساز نیست  ولی خوب به دلیل اینکه یه سری کارهای اضافه انجام میده سرعتش یه ذره پایین تر از ویندوزه ولی با سیپیو های الان به چشم نمیاد حتی بازی هاییم که نصب میشه ازین طریق  فریم برابر و حتی بهتری نسبت به ویندوز داشتن )

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

میتونم کنار ویندوز نصبش کنم؟

بله بعد نصب ویندوز

البته اگر مبتدی هستید باید کمک بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، mَd گفته است :

صحبتتون خیلی ابتداییه

برای شروع مینت و اوبونتو خوب هستن (بیشتر از همه ابونتو به دلیل اینکه فروم ایرانی داره )

توزیع هایی مثل کالی و ارچ و غیره اصلا بدرد کاربر عادی نمیخورن و افراد متخصص ازش استفاده میکنن شما که کاربر عادی هستید بهتره نصب نکنید این توزیع هارو 

برنامه های این سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس معمولا در حوزه های امنیتی و نفوذ و کدینگ به کار میان نه حوزه های 3d (رندر  و این داستانا البته بلندر خیلی پیشرفت کرده ولی خوب بازم مونده تا برسه)

برنامه های جایگزین افیس و فتوشاپ و ادیت فیلم و ... در این سیستم عامل های مبتنی برلینوکس وجود داره ولی به قدرت برنامه های ویندوزی نمیرسه و تعدادشونم کمه و بعضیاش اصلا دیگه اپدیت نشده

از لحاظ ف-شکن هم تور داره که قویه ولی به دلیل معماری شبکه ای که داره سرعت کند هست ولی کار راه اندازه

جدا ازین ها  کلا  دسترسی خیلی زیادی بهتون میده و بهره مند شدن ازین دسترسی ها هم نیاز به دانش داره پس اگه چیزی نمیدونید بهتره یه دوره بگذرونید تا با دستورات و ... اشنا بشید و بهتر بتونید توزیع مورد استفاده خودتونو انتخاب کنید اینم بگم اینقدی که لینوکس توزیع داره اصلا مختون سوت میکشه از توزیع های پولی بگیر تا توزیع های رایگان و دستکاری شده و ...

ولی تعداد معروف ها یا به عبارتی اونایی که جامع کاربری زیادی دارن اندازه انگشتان دست هستن و راحت میشه بینشون انتخاب کرد

به نظرم شما یا با مینت شروع کن یا با ابونتو جفتشون مشتق شده از دبیان هستن و پکیج های زیادی براشون موجوده (فرمت deb) 

دادا داری قیمه هارو میریزی رو ماستا  این جمله غلطه سیستم عامل که نمیتونه برپایه api باشه!  کلا هیچ کدومشون برپایه چیزی نیستن فقط میشه درستشو گفت اینکهapi directx فقط توسط ویندوز پشتیبانی میشه (و کنسول)

api های گرافیکی معروف که کراس پلت فرم هستن ولکان و opengl هستن که به راحتی در این سیستم عامل ها میشه ازشون استفاده کرد و بازی هایی هم تحت این api ها هستن ولی خوب پولین دیگه ! کرک وجود نداره براشون.

البته یه پروژه به اسم واین هست که میشه بازی های ویندوز رو بدون شبیه سازی بازی کرد حتی خیلی از برنامه های ویندوز رو راحت باز کرد(کارکرد این برنامه رو نمیدونم ولی میدونم که شبیه ساز نیست  ولی خوب به دلیل اینکه یه سری کارهای اضافه انجام میده سرعتش یه ذره پایین تر از ویندوزه ولی با سیپیو های الان به چشم نمیاد حتی بازی هاییم که نصب میشه ازین طریق  فریم برابر و حتی بهتری نسبت به ویندوز داشتن )

آره جمله بندیم اشتباه بوده .منظورم هعمون بود اشتباه گفتم بر پایه!

منظورم اینه اپلیکیش مبتنی بر دایرکس در لیونکس اجرا نمیشه حالا اگر درست گفته باشم

خب به جای واین خود لینوکیس میشه virtual machine نصب کرد و ویندوز ریخت توش! ولی سوال اینه چه کاریه خب

بهتره یک سیستم dual boot داشته باشیم هم ویندوز هم لینوکس برای مثل من مبتدی تا بتونم یادبگیرم

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

آره جمله بندیم اشتباه بوده .منظورم هعمون بود اشتباه گفتم بر پایه!

منظورم اینه اپلیکیش مبتنی بر دایرکس در لیونکس اجرا نمیشه حالا اگر درست گفته باشم

خب به جای واین خود لینوکیس میشه virtual machine نصب کرد و ویندوز ریخت توش! ولی سوال اینه چه کاریه خب

بهتره یک سیستم dual boot داشته باشیم هم ویندوز هم لینوکس برای مثل من مبتدی تا بتونم یادبگیرم

اره اینم خوبه ولی برا کسی که نمیخواد کلا دیگه سمت ویندوز بره پروژه واین چیز خوبیه بازیاشم خیلی زیاد شده 

و اینکه نمیدونم چرا تایم ویندوز در حالت دوال بوت یهو تغیر میکنه برا خودش و یه ذره اذیت میکنه باید هی اپدیت کنی تایمو 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...