رفتن به مطلب

مشاوره برای لینوکس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

ممنون داداش ولی حجمش خیلی زیاده . مگه آموزش تصویریه ؟

سلام مجدد.

لطف کردین عزیز.دیگه فقط دنبال دبین هستم .

الان برای تست ubuntu  روی سیستم ضعیفم نصب کردم با موفقیت نصب شد . 1- سرعتش زیاد جالب نیست. تو مایه ها ویندوز 10 روی سیستم قویه   2- هر کاری کردم به اینترنت وصل نشد .مدام میگه اینترنت خود را چک کنید . حتی توی تنظیمات مودم هم نمیره. profile جدید هم در network ساختم . وصل نمیشه

------------------------------

مورد بعدی :سه فایل iso که فرمودین یکیش 3.5 گیگ و دوتای باقی هر کدام 4.5 گیگ حجم دارن . اولی رو به صورت Bootable روی فلاش با refus بریزم ؟ دو iso بعدی رو توی فلاش کپی کنم ؟

میخوام یه جوری باشه که با فلاش به صورت bootable نصب کنم و بدون نیاز به اینترنت.

linux.thumb.png.64c7cd1d45d217aad907a63e3065b8bf.png

بله

دقیقا همین کارو انجام بدید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

بله

دقیقا همین کارو انجام بدید.

ممنون . پستم رو ویرایش کردم دوباره بخونید جالبه 😁

اقا مثبتهام تمام شده به خدا

image.png.0f47752a8913b1cf790ff25aeca95241.png

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

پیشنهاد من برای سیستم ضعیف = مینت

پیشنهاد من برای سیستم قوی = دبین

یعنی منکه الان سیستمم تقریبا قویه دبین بزنم؟

مینت چه چیزایی کم داره؟

لینک به دیدگاه

درود مجدد.

لینوکس اوبونتو هیچ فیلمی رو اجرا نمیکنه نه؟پیشفرض کدک نداره ؟ فقط mp3 اجرا شد. قرار بود یه قسمتی داشته باشه مثل store ویندوز10 یا microsoft app هرچی گشتم پیداش نکردم.

دوستان راهی هست linux ubunto رو با ;linux debian جایگزین کرد؟؟؟ بدون اینکه ویندوز 7 آسیب بینه ؟ منظورم اپگرید از اوبونتو به دبیانه

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

درود مجدد.

لینوکس اوبونتو هیچ فیلمی رو اجرا نمیکنه نه؟پیشفرض کدک نداره ؟ فقط mp3 اجرا شد. قرار بود یه قسمتی داشته باشه مثل store ویندوز10 یا microsoft app هرچی گشتم پیداش نکردم.

دوستان راهی هست linux ubunto رو با ;linux debian جایگزین کرد؟؟؟ بدون اینکه ویندوز 7 آسیب بینه ؟ منظورم اپگرید از اوبونتو به دبیانه

قابل جایگزین نیست ، کدک های صوتی و تصویری رو باید بعد از نصب اوبونتو ، روی سیستم نصب کنید.اوبونتو سافت ور سنتر رو سرچ کنید

https://itsfoss.com/things-to-do-after-installing-ubuntu-18-04/

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

مینت چه چیزایی کم داره؟

نه همون مینت خیلی خوبه چیزی کم وکسر نداره فقط یک سری برنامه ها و سرویس های تخصصی رو میشه اضافه کرد.

دبین رابط کاربری خیلی جذابی داره و منابع رو به نسبت مینت بیشتر مصرف میکنه. چون رو دسکتاپ نصب می کنید دبین هم خوبه.

در 8 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

درود مجدد.

شما بگردید دنبال software manager  بگردید داخل اون به کلکسیون نرم افزار دسترسی پیدا می کنید

اوبونتو نباید تو مشکلی تو پخش فایل صوتی و تصویری داشته باشه ولی بهرحال براحتی می تونید vlc رو روش نصب کنید.

نه نمیشه توزیعی رو به توزیع دیگه ای تبدیل کرد.

اگه بوت منیجر ویندوز جلو تر از grub  لینوکسه، میتونید کلا اون درایو اوبونتو رو فرمت کنید به همراه بوت و swap و مجدد توزیع دیگه ای نصب کنید.

ولی اگه برعکس باشه با پاک کردن لینوکس ِ، بوت ویندوز رو هم از دست می دید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

نه همون مینت خیلی خوبه چیزی کم وکسر نداره فقط یک سری برنامه ها و سرویس های تخصصی رو میشه اضافه کرد.

دبین رابط کاربری خیلی جذابی داره و منابع رو به نسبت مینت بیشتر مصرف میکنه. چون رو دسکتاپ نصب می کنید دبین هم خوبه.

خیلی ممنون🙏

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

عزیزم vlc نصب کن مشکلت حل میشه:

مرسی داداش .

فعلا که هر کاری میکنم به اینترنت وصل نمیشه.

لینوکس دیگه زیادی آزادی داده به کاربر. شورشو درآورده 🤣 باید ip و gateway و کلا نت روک رو دستی ست کنم.

یه خورده هوش مصنوعی هم بد نبود...!!!

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در در 12 مهر 1398 در 02:13، H.Salimi96 گفته است :

میشه این میزکار  رو توضیح بدی؟

پیشنهاد میکنم برای اشنایی با این میز کار سایت دوست خوبم جناب امیرصمیمی رو بخونی(ایشون حرفه‌ای Xfce هستند)

https://amirsamimi.ir/

در در 12 مهر 1398 در 02:15، H.Salimi96 گفته است :

اینکه تا این حد دنبالشم فقط بخاطر اون ویدئو نیس..کامنتاشم بخونی شدیدا میل به سمت لینوکس هست

الان من چیکار کنم بنظرتون؟هیچ تجربه ای هم از لینوکس ندارم..3ds max روهم میخوام

این برنامه روی لینوکس نیست(البته ظاهرا راه هایی برای نصبش هست)

اما اینکه برید روی لینوکس یا خیر رو هیچ کس بهتر از خودتون نمیتونه جواب بده

به این سوالات جواب بدید تا متوجه بشی باید برید یا خیر؟

1- برای چه علت و نیازی به لینوکس مهاجرت میکنی؟

2- ایا حوصله رفع ایراد در صورت وجود دارید؟

3- ایا حاظریت تقریبا هرچه در ویندوز یاد گرفتید رو کنار بذارید و از نو شروع کنی؟

4- ایا حوصله DIY به مفهوم Do It Yourself یعنی خودت انجامش بده رو دارید؟ شما نباید انتظار اینکه یکی دیگه مشکلتونو حل کنه رو داشته باشید(همه لینوکس کار ها داوطلبانه کمک میکنن)

5- ایا با دید باز لینوکس رو انتخاب کردی یا اینکه فقط از ملت شنیدی لینوکس خفنه گفتی برم ببینم چیه؟(اگه دومی باشه خیلی زود ازش خسته میشی)

در در 12 مهر 1398 در 02:19، Mantel گفته است :

انواع لینوکس

الان فهمیدم چی شد اینا مردم رو مسخره کردن 😅

در صورتی که اگه ویندوز 10 رو تیکه تیکه کنی از توش بالای 50تا ویندوز 10 سبک و کوچولو موچولو در میاد

الان اینها هر کدوم با هم متفاوته؟ یکیش paint داره اون یکی paint نداره در عوض +Notepad داره 😅

به نظر من همین ویندوز 10 رو service های بک گراندشو خاموش کنی سرعتش با لینوکس یکی میشه شایدم بالاتر بره

البته من تاحالا لینوکس ندیدم از نزدیک فردا تازه میخوام برم تو کارش🥺

دنبال یه لینوکس کامل و حجیم که همه چی داشته باشه میگردم برای سیستم اصلیم ryzen 1800x + 16GB ram + NVME

لینوکسی نداریم که همه چیز داشته باشه!

و همه لینوکس ها میتونن همه چیز داشته باشن!

مزیت بزرگ لینوکس اینه که مهم نیست چه توزیعی  داری همه چیز رو میتونی داشته باشی بدون مشکل!

در در 12 مهر 1398 در 08:37، tsd137 گفته است :

دوستعزیز سلام:

منظور نصب آنلاین برنامه ها تو لینوکس بود که تو بیس debian معمولا با فرمان apt  ,و  توی توزیع های redhat مثل fedora از فرمان yum استفاده میشه تا بوسیله سرورهای repository تنظیم شده  بتونیم برنامه دلخواه رو مبدا قابل اطمینانی نصب کنیم.

معمولا هر یک از بچه ها یک توزیع از این سیتم عامل رو انتخاب میکنن

من به نوبه خودم(حرفه ای نیستم) یک توزیع سبک انتخاب کردم و همه ابزارهای لازم رو توش نصب کردم تا به کار خرید و فروشم برسم.

توی عکس مشخصه:

سوالی داشتیدتلگرام در خدمتم:

09198542775

خب به این کار نصب انلاین نمیگن!

نصب با پکیج منجر هستش دوست عزیز و همیشه هم نیاز نیست انلاین نصب کنید(میشه ریپوزیتوری شخصی داشت و البته هزاران مورد دیگه)

ممنون از اینکه راه ارتباطی معرفی کردید ولی فک کنم بعد 10-12 سال استفاده از لینوکس(و بیش از 200 توزیع مختلف) دیگه بدونم چی رو باید انتخاب کنم(علی الخصوص که اصلا سمت دبین بیس ها نمیرم غیر از یه مورد خاص)

در در 12 مهر 1398 در 09:28، Mantel گفته است :

بله درست میگید . ولی باز هم برای کاربر معمولی خیلی پیچیده و گمراه کنندست . حق انتخاب برای نوع سیستم عامل خوبه ولی نه اینقدر زیاد. در کل ممنون داداش 💖

ای بابا تا حالا 3تا لینوکس دانلود کردم  هر دفعه یکی میاد میگه به درد تو نمیخوره . الان شما میگی دبین خوبه شب دانلود میکنم فردا یکی گفته فلانه بهمانه مثلا redhat خوبه . به خدا گیج شدم.3 روزه میخوام لینوکس نصب کنم تا حالا فقط درگیر دانلود نسخه مورد نظر بودم

داداش دستم به دامنت ترو هرکی میپرستی یه نسخه کامل وجود نداره ؟ حجمش مهم نیست 20 گیگ باشه اصلا . فقط قابلیت اکثر نسخه هارو داشته باشه (کاملترین نسخه لینوکس تو جهان)

ببین الان دبین این سایتشه درسته ؟ https://www.debian.org/distrib/

این هم لینک دانلودیه که گذاشتم توی لیست دانلود: https://gemmei.ftp.acc.umu.se/debian-cd/current/amd64/iso-cd/debian-10.1.0-amd64-netinst.iso

همه چیش اوکیه ؟ (محیط کاربری زیبا هم برام مهمه) بعد این چرا 300 مگابایته ؟

من این رو eoan-desktop-amd64 سه روز پیش دانلود کردم 2 گیگ و خورده ایه . (فرداش یکی گفت خوب نیست به درد تو نمیخوره)  😐

بعد یه چیزی که برام سواله تمام نسخه های لینوکس در یک چیز مشترک بودن

غیر LTS هر ۶ ماه یکبار منتشر می‌شود و نسخه ای با پشتیبانی ۹ ماهه است

LTS هر دو سال یک‌بار (در ماه چهارم سالهای زوج میلادی) منتشر می‌شود و نسخه ای با پشتیبانی ۵ ساله است

منظور از پشتیبانی 9 ماهه چیه ؟ یعنی بعد از 9 ماه باید نسخه رو عوض کنیم یا قابلیت آپگرید به نسخه ی بعدی رو هم داره ؟(بدون از دست دادن اطلاعات)

قبلا هم گفتم چیزی به اسم کاملترین لینوکس نداریم

هر توزیعی میتونه کامل باشه

این لینکی که دادی برای نصب از اینتر نت هست یعنی فقط بسته های پایه سیستم عامل و بسته های لازمه برای ساخت بسته های دیگه رو داره

اول اینکه این روند 6ماه و دوساله مربوط به اوبونتو و دبیان وتوزیع های مبتنی بر اون ها هست

دوم بعد از 9 ماه شما فقط اپدیت امنیتی میگیری دیگه باگ فیکس نمیده و البته میتونید به راحتی توزیعتون رو اپگرید کنید به نسخه بعدی(هم گرافیکی و هم به وسیله خط فرمان) و البته که بدون از دست دادن اطلاعات

توزیع های دیگه تایم انتشار متفاوت دارن و بعضی ها هم اصلا نسخه ندارن و همیشه آخرین نسخه هستن(بهشون میگن rolling release مثل آرچ و مثل تامبلوید)

در در 12 مهر 1398 در 11:54، Mantel گفته است :

ممنون داداش ولی حجمش خیلی زیاده . مگه آموزش تصویریه ؟

سلام مجدد.

لطف کردین عزیز.دیگه فقط دنبال دبین هستم .

الان برای تست ubuntu  روی سیستم ضعیفم نصب کردم با موفقیت نصب شد(واقعا شانس اوردم من تازه کار اولین باره لینوکس کنار ویندوز نصب میکنم ولی بوت هردو سالمه الان ریست کنم میتونم برم تو لینوکس) . 1- سرعتش زیاد جالب نیست. تو مایه ها ویندوز 10 روی سیستم قویه   2- هر کاری کردم به اینترنت وصل نشد .مدام میگه اینترنت خود را چک کنید . حتی توی تنظیمات مودم هم نمیره. profile جدید هم در network ساختم . وصل نمیشه

------------------------------

مورد بعدی :سه فایل iso که فرمودین یکیش 3.5 گیگ و دوتای باقی هر کدام 4.5 گیگ حجم دارن . اولی رو به صورت Bootable روی فلاش با refus بریزم ؟ دو iso بعدی رو توی فلاش کپی کنم ؟

میخوام یه جوری باشه که با فلاش به صورت bootable نصب کنم و بدون نیاز به اینترنت.

پی نوشت: اومدم 30 گیگ اختصاص بدم به ubuntu از هارد 500 گیگ که ویندوز 7 روش نصبه اشتباهی 300 گیگ شد 😂 دیگه گفتم بیخیال همون 300 گیگ رفت واسه swap . root .home  😅

این است قدرت من

اول بفرمایید اتصال با سیم دارید یا بدون سیم؟

دوم بفرمایید میزکاری که نصب کردید چیه؟(با هم یکم فرق دارن)

در مورد نصب با 3 دیسک هم اول با دیسک 1 نصب کنید و وقتی نصب تموم شد و سیستم بالا اومد میتونید به پکیج منجر ادرس دو ایزوی دیگه رو بدی(راحت ترین راه اینه که اونها رو مونت کنی و به عنوان دیسک به پکیج منجر بشناسونی) و بعدش از اونجا به کمک apt هر برنامه ای که دوست دارین نصب کنید

خخخخخ من دفعه اول که نصب کردم 1 ترا هارد رو کاملا پاک کردم(هعیییی یادش بخیر)

در در 12 مهر 1398 در 16:48، H.Salimi96 گفته است :

مینت چه چیزایی کم داره؟

مینت چیزی کم نداره

شما میتونی همون مینت رو هم روی سیستم قوی نصب کنی(برای سیستم قوی فرقی نداره)

بعدش هرچی دوست داشتی رو نگه میداری و اگه نبود نصب میکنی و هرچی دوست نداشتی رو پاک میکنی

در 17 ساعت قبل، Mantel گفته است :

درود مجدد.

نیازی نیست کافیه کدک ها رو نصب کنید(حدس میزنم موقع نصب تیک نصب کدک های اضافه رو نزدید)

اون استورش اسمش softwear بود فک کنم(آخرین بار ایکنش شبیه یه ساک دستی که روش انگار دکمه هایی هستن بود)

مجموعه کدک های gstreamer رو نصب کنید مشکلتون حل میشه

راه دیگش نصب یه پلیر که این پیش نیاز ها رو با خودش نصب کنه هست مثلا VLC!

در 6 ساعت قبل، Mantel گفته است :

مرسی داداش .

فعلا که هر کاری میکنم به اینترنت وصل نمیشه.

لینوکس دیگه زیادی آزادی داده به کاربر. شورشو درآورده 🤣 باید ip و gateway و کلا نت روک رو دستی ست کنم.

یه خورده هوش مصنوعی هم بد نبود...!!!

نیازی نیست اتفاقا خود  network manager همه کارا رو میکنه فقط شما چون بلد نیستی نمیتونی راهش بندازی

سوالی بود در خدمتم

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، MojArch گفته است :

پیشنهاد میکنم برای اشنایی با این میز کار سایت دوست خوبم جناب امیرصمیمی رو بخونی(ایشون حرفه‌ای Xfce هستند)

https://amirsamimi.ir/

لینوکسی نداریم که همه چیز داشته باشه!

و همه لینوکس ها میتونن همه چیز داشته باشن!

مزیت بزرگ لینوکس اینه که مهم نیست چه توزیعی  داری همه چیز رو میتونی داشته باشی بدون مشکل!

نصب با پکیج منجر هستش دوست عزیز و همیشه هم نیاز نیست انلاین نصب کنید(میشه ریپوزیتوری شخصی داشت و البته هزاران مورد دیگه)

اول بفرمایید اتصال با سیم دارید یا بدون سیم؟

دوم بفرمایید میزکاری که نصب کردید چیه؟(با هم یکم فرق دارن)

در مورد نصب با 3 دیسک هم اول با دیسک 1 نصب کنید و وقتی نصب تموم شد و سیستم بالا اومد میتونید به پکیج منجر ادرس دو ایزوی دیگه رو بدی(راحت ترین راه اینه که اونها رو مونت کنی و به عنوان دیسک به پکیج منجر بشناسونی) و بعدش از اونجا به کمک apt هر برنامه ای که دوست دارین نصب کنید

خخخخخ من دفعه اول که نصب کردم 1 ترا هارد رو کاملا پاک کردم(هعیییی یادش بخیر)

نیازی نیست کافیه کدک ها رو نصب کنید(حدس میزنم موقع نصب تیک نصب کدک های اضافه رو نزدید)

اون استورش اسمش softwear بود فک کنم(آخرین بار ایکنش شبیه یه ساک دستی که روش انگار دکمه هایی هستن بود)

مجموعه کدک های gstreamer رو نصب کنید مشکلتون حل میشه

نیازی نیست اتفاقا خود  network manager همه کارا رو میکنه فقط شما چون بلد نیستی نمیتونی راهش بندازی

سوالی بود در خدمتم

واقعا ممنون که وقت میزاری واسه بچه های فروم . دست مریزاد داری داداش💖

اتصال از طریق کابل لن هست.

والا میز کار رو نمیدونم . این نسخه رو نصب کردم ubuntu-eoan-19.10-desktop-amd64 فکر کنم میز کارش همون eoan باشه اگه اشتباه نکرده باشم.

حقیقتش مشکل اصلی من فعلا اتصال به اینترنته . که همونجا با فایر فاکس لینوکس بتونم بقیه مشکلاتم رو یکی یکی سرچ کنم و آموزش ببینم.

سایت دوستتون هم دیدم خیلی عالیه باید سر فرصت کتو پوشو دربیارم ( به محض کانکت شدن لینوکس به نت کل مطالبشو همونجا میخونم)

فقط دانلود منیجر پرسپولیسش زد تو ذوقم . باید یه دانلود منیجر تاج  هم بسازه ☺️

ویرایش: میز کار اینه Gnome

تصویر دسکتاپ لینوکس بنده همینه (البته این رو از گوگل گذاشتم ولی مال من هم کپی همینه)

اگر مقدوره تنظیمات رو به صورت router بگید انجام بدم bridge نباشه. منظورم اینه که کانکشنی نباشه . ممنون

Ubuntu_19_10_Development_Build_2_1_.jpg

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

جناب moj  arch عزیز یک سوال دارم خدمتتون:

من مدت زیادی بودکه از سیستم تور استفاده میکردم (torghost) سرعت خوبی هم داشت ولی چند روزی هستتقریبا یک هفته که سیستم تور قطع شده

شما برنامه رایگانی غیر این که حداقل ریسیو قابل قبولی بده سراغ دارید؟

اصلا چرا قطع شده؟

آیا bridge ها فیلتر شدن یا تنظیمات جدیدی لازمه؟

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MojArch گفته است :

این برنامه روی لینوکس نیست(البته ظاهرا راه هایی برای نصبش هست)

اما اینکه برید روی لینوکس یا خیر رو هیچ کس بهتر از خودتون نمیتونه جواب بده

به این سوالات جواب بدید تا متوجه بشی باید برید یا خیر؟

1- برای چه علت و نیازی به لینوکس مهاجرت میکنی؟

2- ایا حوصله رفع ایراد در صورت وجود دارید؟

3- ایا حاظریت تقریبا هرچه در ویندوز یاد گرفتید رو کنار بذارید و از نو شروع کنی؟

4- ایا حوصله DIY به مفهوم Do It Yourself یعنی خودت انجامش بده رو دارید؟ شما نباید انتظار اینکه یکی دیگه مشکلتونو حل کنه رو داشته باشید(همه لینوکس کار ها داوطلبانه کمک میکنن)

5- ایا با دید باز لینوکس رو انتخاب کردی یا اینکه فقط از ملت شنیدی لینوکس خفنه گفتی برم ببینم چیه؟(اگه دومی باشه خیلی زود ازش خسته میشی)

خیلی ممنون دوست عزیز..

من 2 ال ssd دارم...میشه تو یکیش ویندوز زد و تو یکی لینوکس  و هروقت نیاز به لینوکس بود فقط ssd اون نصب باشه و بلعکس؟که دوال نباشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

فقط دانلود منیجر پرسپولیسش زد تو ذوقم . باید یه دانلود منیجر تاج  هم بسازه 263a.png بازم ممنون

فقط تیراختور😎

لینک به دیدگاه

ممنون از اینکه راه ارتباطی معرفی کردید ولی فک کنم بعد 10-12 سال استفاده از لینوکس(و بیش از 200 توزیع مختلف) دیگه بدونم چی رو باید انتخاب کنم(علی الخصوص که اصلا سمت دبین بیس ها نمیرم غیر از یه مورد خاص)

از بین این همه توزیع یه دونه مناسبشو برا CG مخصوصا blender برام معرفی میکنی؟گرافیکش خوب باشه ولی سبک .. بازی و این جور چیزا هم روش نصب نمیکنم و فقط blender

اینم که از لینوکس تجربه ای ندارم و درنظر نگیر...میتونم گیلیممو از آب بیرون بکشم😁زبانم خوبه و کلا پشت سیستم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mantel گفته است :

فقط دانلود منیجر پرسپولیسش زد تو ذوقم . باید یه دانلود منیجر تاج  هم بسازه ☺️

سلام

دانلود منیجر هم xdm نصب کن، بهترینه تو لینوکس.

http://ubuntuhandbook.org/index.php/2018/02/xtreme-download-manager-2018-7-1-2-released/

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Blueman6 گفته است :

سلام

دانلود منیجر هم xdm نصب کن، بهترینه تو لینوکس.

http://ubuntuhandbook.org/index.php/2018/02/xtreme-download-manager-2018-7-1-2-released/

شما یه کاری کن من از تو لینوکس به اینترنت کانکت بشم .چشم شما هرچی بگی من نصب میکنم  ☺️

لینک به دیدگاه

دانلود منیجر idm رو با واین اجرا کن، بقیه دانلود منیجر ها کم و کسری دارن

سرویس network manager کار میکنه ؟

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Mantel گفته است :

واقعا ممنون که وقت میزاری واسه بچه های فروم . دست مریزاد داری داداش1f496.png

اتصال از طریق کابل لن هست.

والا میز کار رو نمیدونم . این نسخه رو نصب کردم ubuntu-eoan-19.10-desktop-amd64 فکر کنم میز کارش همون eoan باشه اگه اشتباه نکرده باشم.

حقیقتش مشکل اصلی من فعلا اتصال به اینترنته . که همونجا با فایر فاکس لینوکس بتونم بقیه مشکلاتم رو یکی یکی سرچ کنم و آموزش ببینم.

سایت دوستتون هم دیدم خیلی عالیه باید سر فرصت کتو پوشو دربیارم ( به محض کانکت شدن لینوکس به نت کل مطالبشو همونجا میخونم)

فقط دانلود منیجر پرسپولیسش زد تو ذوقم . باید یه دانلود منیجر تاج  هم بسازه 263a.png

ویرایش: میز کار اینه Gnome

تصویر دسکتاپ لینوکس بنده همینه (البته این رو از گوگل گذاشتم ولی مال من هم کپی همینه)

اگر مقدوره تنظیمات رو به صورت router بگید انجام بدم bridge نباشه. منظورم اینه که کانکشنی نباشه . ممنون

خب میز کار گنوم نتورک منجیر بسیار قدرتمندی داره(تقریبا همه کاری ازش بر میاد حتی تنظیم فیل شکن با حد اقل دخالت کاربر)

شما ترمینال رو باز کن بعد sudo dhcpcd رو بزن(ممکنه رمز بپرسه و وقتی رمزتو تایپ میکنی کاراکتری روی صفحه نشون داده نمیشه اما تایپ میشه :13_upside_down:) بعدش پینگ بگیر به مثلا گوگل ببین نت داری یا نه(بعدش خروجی دستور systemctl status networkmanager رو اینجا بفرست)

کلا غیر پرسپولیس مگه چیز دیگه ای هم داریم؟:71_smiling_imp:

در 13 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

جناب moj  arch عزیز یک سوال دارم خدمتتون:

من مدت زیادی بودکه از سیستم تور استفاده میکردم (torghost) سرعت خوبی هم داشت ولی چند روزی هستتقریبا یک هفته که سیستم تور قطع شده

شما برنامه رایگانی غیر این که حداقل ریسیو قابل قبولی بده سراغ دارید؟

اصلا چرا قطع شده؟

آیا bridge ها فیلتر شدن یا تنظیمات جدیدی لازمه؟

هنوز هم تور سرعت خوبی داره

معمولا پل ها رو فیلتر میکنن یا با استفاده از روش های بررسی بسته ای ترافیک اونایی که مشخصه تور دارن رو حذف میکنن(نمیتونن بفهمن از کجا میاد و به کجا میره یا چی داخلش هست فقط میتونن بگن این بسته تحت شبکه تور هستش پس حق عبور نداره) شما پل هاتو عوض کن نشد ساختار حفاظت اطلاعات تور رو عوض کن

در 11 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

خیلی ممنون دوست عزیز..

من 2 ال ssd دارم...میشه تو یکیش ویندوز زد و تو یکی لینوکس  و هروقت نیاز به لینوکس بود فقط ssd اون نصب باشه و بلعکس؟که دوال نباشه

اره مشکلی نداره از این بابت فقط باید مراقبت های سخت افزاری رو بکنید دیگه

در 11 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

از بین این همه توزیع یه دونه مناسبشو برا CG مخصوصا blender برام معرفی میکنی؟گرافیکش خوب باشه ولی سبک .. بازی و این جور چیزا هم روش نصب نمیکنم و فقط blender

اینم که از لینوکس تجربه ای ندارم و درنظر نگیر...میتونم گیلیممو از آب بیرون بکشم1f601.pngزبانم خوبه و کلا پشت سیستم

زیاد تفاوتی نمیکنه

معمولا تازه کارا رو میفرستن سمت اوبونتو(من زیاد باهاش موافق نیستم) و یا مانجارو(از اوبونتو بهتره) شما میتونی یکی از همینا یا دوست نداشتی دبین یا فدورا نصب کنی 

میز کار هم بیشتر سلیقه‌ای هست من خودم گنوم استفاده میکنم و خب تو سنگین بودن مقام دوم رو داره(ولی خیلی زیبا و راحته) شما میتونی KDE که مقام اول سنگینی رو داره نصب کنی یا بری Xfce که قبلا هم بهش اشاره شد استفاده کنی که سبکتر از اون دوتا هست

به نظرم یه سرچ بزن برای میزکار های مختلف(اسامیشونم میتونی از ویکی آرچ/دبین/جنتو/سنت اوس/فدورا در بیاری) ببین کدوم به دلت میشینه بعد برو تو کارش

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MojArch گفته است :

خب میز کار گنوم نتورک منجیر بسیار قدرتمندی داره(تقریبا همه کاری ازش بر میاد حتی تنظیم فیل شکن با حد اقل دخالت کاربر)

شما ترمینال رو باز کن بعد sudo dhcpcd رو بزن(ممکنه رمز بپرسه و وقتی رمزتو تایپ میکنی کاراکتری روی صفحه نشون داده نمیشه اما تایپ میشه :13_upside_down:) بعدش پینگ بگیر به مثلا گوگل ببین نت داری یا نه(بعدش خروجی دستور systemctl status networkmanager رو اینجا بفرست)

کلا غیر پرسپولیس مگه چیز دیگه ای هم داریم؟:71_smiling_imp:

دوتا عکس گرفتم از تنظیمات network لینوکس دو ساعت کلیک راست میزدم تو دسکتاپ که Bitmap درست کنم که عکسهارو paste کنم توش و ذخیره کنم 😐 بعد متوجه شدم عکسها اتوماتیک توی pictures رفتن 😅

1416034118_Screenshotfrom2019-10-0613-19-16.thumb.png.7963cdab3eb6508559f2c9ef1e6221da.png89898684_Screenshotfrom2019-10-0613-25-07.thumb.png.48cf59441baa49ee0e3d111023fb9cf1.png

آقا همه چیز درسته انگار . کانکشن هم روش نوشته Conected با رنگ سبز . ولی فایرفاکس چیزی باز نمیکنه . دو ساعت فکر میکنه آخر چیزی باز نمیشه. ضمن اینکه هم DNS و هم Routes روی Automatic قرار دادم قبلا فرقی نمیکرد . IPv4 هم روی Automatic(DHCP) گذاشتم  Apply کردم باز هم همونه

اگر رمز پرسید . چه رمزی باید تایپ بشه ؟ رمز اینترنت خودم ؟

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

اره مشکلی نداره از این بابت فقط باید مراقبت های سخت افزاری رو بکنید دیگه

اون موقع توی بایوس دوال نشون نمیده؟؟

لینک به دیدگاه

زیاد تفاوتی نمیکنه

معمولا تازه کارا رو میفرستن سمت اوبونتو(من زیاد باهاش موافق نیستم) و یا مانجارو(از اوبونتو بهتره) شما میتونی یکی از همینا یا دوست نداشتی دبین یا فدورا نصب کنی 

میز کار هم بیشتر سلیقه‌ای هست من خودم گنوم استفاده میکنم و خب تو سنگین بودن مقام دوم رو داره(ولی خیلی زیبا و راحته) شما میتونی KDE که مقام اول سنگینی رو داره نصب کنی یا بری Xfce که قبلا هم بهش اشاره شد استفاده کنی که سبکتر از اون دوتا هست

به نظرم یه سرچ بزن برای میزکار های مختلف(اسامیشونم میتونی از ویکی آرچ/دبین/جنتو/سنت اوس/فدورا در بیاری) ببین کدوم به دلت میشینه بعد برو تو کارش

دمت گرم

انشالله تو بازی برگشت جبران میکنیم🚜😁

لینک به دیدگاه

کلا غیر پرسپولیس مگه چیز دیگه ای هم داریم

بله داریم  xdm

به مراتب کامل تره گراب ویدیو هم داره

استارتر عزیز بهتره قبل نصب لینوکس با فلسفه توزیع های مختلف  و  پکیج منیجر اونها اشنا بشی. 

هر توزیعی طبق فلسفه ای بوجود اومده و کاربری خاصی داره مثلا یکی ماژول های غیر استفاده رو غیرفعال میکنه تا منابع استفاده نشه 

یکی مخازن داخلی خوبی داره تا برای بیلد برنامه ای فقط نیاز به سرچ اسم برنامه باشه 

کرنل همشون لینوکسن با تغیرات کم و میزکار ها هم اختیار خودتونه بیشتر مصرف منابع به خاطر میزکار هست وگرنه خود سیستم عامل و سرویس هاش مصرف پایینی دارن 

هیچکس نمیتونه به شما بگه چی نصب کن یا نکن 

اسم تک تک توزیع های مادر رو سرچ کن راجبشون تحقیق کن ببین کدوم بدردت میخوره

کدوم فلسفه نزدیک تری به روحیه شما داره

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mَd گفته است :

بله داریم  xdm

به مراتب کامل تره گراب ویدیو هم داره

استارتر عزیز بهتره قبل نصب لینوکس با فلسفه توزیع های مختلف  و  پکیج منیجر اونها اشنا بشی. 

هر توزیعی طبق فلسفه ای بوجود اومده و کاربری خاصی داره مثلا یکی ماژول های غیر استفاده رو غیرفعال میکنه تا منابع استفاده نشه 

یکی مخازن داخلی خوبی داره تا برای بیلد برنامه ای فقط نیاز به سرچ اسم برنامه باشه 

کرنل همشون لینوکسن با تغیرات کم و میزکار ها هم اختیار خودتونه بیشتر مصرف منابع به خاطر میزکار هست وگرنه خود سیستم عامل و سرویس هاش مصرف پایینی دارن 

هیچکس نمیتونه به شما بگه چی نصب کن یا نکن 

اسم تک تک توزیع های مادر رو سرچ کن راجبشون تحقیق کن ببین کدوم بدردت میخوره

کدوم فلسفه نزدیک تری به روحیه شما داره

فلسفه ی تنبلی نزدیک به روحیه منه.

میخوام کلا قسمت terminal وجود نداشته باشه یا اگر هست گرافیکی باشه. نه اینکه مثل DOS تایپ کنیم تا چیزی نصب یا پاک بشه

کلا نمیخوام چیزی تایپ کنم.  مثل ویندوز همه چی اماده باشه و گرافیکی . کدوم رو پیشنهاد میدین ؟

البته همین اوبونتو خیلی خوبه تا اینجا اگر به اینترنت وصل بشه البته .دوستمون MojArch  یک سری توضیحات دادن ولی هنوز ریستارت نکردم برم تو لینوکس انجامشون بدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...