رفتن به مطلب

مشاوره برای لینوکس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 15 ساعت قبل، Mantel گفته است :

بایوس مادربرد ریست کردم ساعته سیستم برگشت روی 12 - -- بوت اوبونتو کلا خراب شده و دیگه بالا نمیاد. فقط صفحه ی بنفش اولش بالا میاد که میگه میخوایید برید توی ویندوز 7 یا اوبونتو.اوبونتو رو انتخاب میکنم مانیتور خاموش میشه صفحه سیاه میمونه 10 دقیقه هم صبر کردم اتفاقی نیوفتاد. حالا بیخیال اینها همش تسته برای آموزش و خرابکاری روی این سیستم ddr 2 - کار اصلی رو روی سیستم اصلیم با SSD انجام میدم . ولی ایندفعه اوبونتو نصب نمیکنم.13 گیگ دبیان آماده کردم روی فلاش bootable برای نصب

والا مشکل پسوردم حل شده به خدا . قبلش هم گفتم کلا 10 تا پسورد 20 رقمی دارم 15 ساله برای کل ایمیلها و اکانتهای بازی و سایت و فروم و غیره ... استفاده میکنمهر ده تارو یکی یکی زدم پسورد لینوکس پیدا شد.

نه والا .فقط کلافه شدم.

,ویرایش: از طریق ویندوز 7 و تنظیم آنلاین ساعت. اوبونتو مجدد بالا اومد.

با اجرای کدها در ترمینال کماکان به اینترنت وصل نشد. حتی با زدن ای پی 192.168.1.20 وارد تنظیمات مودم هم نمیشه

یه lspci بگیر ببین اصلا دیوایس مربوط به شبکه میبینی؟

این رفطار عجیبه تا حالا ندیدم نتورک منجر نتونه به نت وصل بشه

یه systemctl status Net......... بگیر ببین چی میگه(نتورک منجر رو کامل ننوشتم یه وقت به هوای نوشته من اسمشو اشتب نزنی)

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 7 ساعت قبل، MojArch گفته است :

یه lspci بگیر ببین اصلا دیوایس مربوط به شبکه میبینی؟

این رفطار عجیبه تا حالا ندیدم نتورک منجر نتونه به نت وصل بشه

یه systemctl status Net......... بگیر ببین چی میگه(نتورک منجر رو کامل ننوشتم یه وقت به هوای نوشته من اسمشو اشتب نزنی)

خوب من هم همینو میگم دیگه مادربرد قدیمیه DDR 2 شاید واسه همینه نمیشناسه. systemctl status networkmanager رو قبلا زدم میگه networkmanager was not found حتی بعد از اجرای اون دستورات که صفحه ی قبل نوشتم باز هم همین پیغام رو میده.

(was not Found)  sudo systemctl Status networkmanager

sudo systemctl Start networkmanager (successfully started) بعد از اجرای این دستور چند خط فرمان دیگه ظاهر میشه اخر همشون نوشته done

sudo systemctl Restart networkmanager (was not Found)

دیشب debian-10.1.0 به صورت لایو از رو فلاش اجرا کردم اونجا هم پیغام میده تنظیمات newtwork شناخته نشد آیا میخواهید manual تنظیم کنید ؟ اگه No بزنم که نت ندارم yes هم بزنم باید ای پی دستی وارد کنم.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

خوب من هم همینو میگم دیگه مادربرد قدیمیه DDR 2 شاید واسه همینه نمیشناسه. systemctl status networkmanager رو قبلا زدم میگه networkmanager was not found حتی بعد از اجرای اون دستورات که صفحه ی قبل نوشتم باز هم همین پیغام رو میده.

sudo systemctl Start networkmanager (successfully started) بعد از اجرای این دستور چند خط فرمان دیگه ظاهر میشه اخر همشون نوشته done

دیشب debian-10.1.0 به صورت لایو از رو فلاش اجرا کردم اونجا هم پیغام میده تنظیمات newtwork شناخته نشد آیا میخواهید manual تنظیم کنید ؟ اگه No بزنم که نت ندارم yes هم بزنم باید ای پی دستی وارد کنم.

با مانجارو هم یه تست بزن 

manjaro

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mَd گفته است :

با مانجارو هم یه تست بزن 

manjaro

اوکی امشب ISO شو دانلود میکنم تست میکنم.

لینک به دیدگاه

در در 17 مهر 1398 در 09:11، Mantel گفته است :

دوست عزیز نسل مموری بردتون ربطی به مشکلتون نداره

اسم سوریس نتورک منجر رو اشتباه مینویسید چک کنید توی دبین بیس اسمش دقیقا چی هست

درضمن بنده مریض بودم و بستری شرمنده دیر جواب میدم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، MojArch گفته است :

دوست عزیز نسل مموری بردتون ربطی به مشکلتون نداره

اسم سوریس نتورک منجر رو اشتباه مینویسید چک کنید توی دبین بیس اسمش دقیقا چی هست

درضمن بنده مریض بودم و بستری شرمنده دیر جواب میدم

اوکی.

حالا حالاها با لینوکس کار زیاد دارم فعلا منتظرم مادربرد از گارانتی برگرده . 6 -7 تا لینوکس مختلف دانلود کردم اماده برای تست.

ربطی به بحث نداره ولی چون دلم پره میگم: مادربرد شش روزه از تهران فرستاده شده توی نمایندگی اهوازه. ولی تحویلش نمیدن . الکی میگن بخش گارانتی رفتن مرخصی . سر یه مسئله ای کوچیک لج کردن . متاسفانه مردم لجبازی داریم.

شما هم ایشالا که سریعتر بهبودی پیدا کنی عزیز.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mantel گفته است :

اوکی.

حالا حالاها با لینوکس کار زیاد دارم فعلا منتظرم مادربرد از گارانتی برگرده . 6 -7 تا لینوکس مختلف دانلود کردم اماده برای تست.

ربطی به بحث نداره ولی چون دلم پره میگم: مادربرد شش روزه از تهران فرستاده شده توی نمایندگی اهوازه. ولی تحویلش نمیدن . الکی میگن بخش گارانتی رفتن مرخصی . سر یه مسئله ای کوچیک لج کردن . متاسفانه مردم لجبازی داریم.

شما هم ایشالا که سریعتر بهبودی پیدا کنی عزیز.

انشا الله روزگار خوبی با لینوکس داشته باشی

یعنی مردممون همینجوری منتظرن یه چیزی بشه گیر بدن

برو اتحادیه شکایت کن که برد رو تحویل گرفتن و باید طی 24 ساعت  به شما تحویل میدادن که ندادن و الان هم باید خسارت بدن بابت تاخیری که بدون دلیل بوده(کلا تو ایران تا زور بالاسر افراد و شرکت ها نباشه کار انجام نمیدون(حد اقل بیش از 70 درصد اینجوریه)

ممنون منم و این بیماری قلبی که باهامه

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، MojArch گفته است :

انشا الله روزگار خوبی با لینوکس داشته باشی

یعنی مردممون همینجوری منتظرن یه چیزی بشه گیر بدن

برو اتحادیه شکایت کن که برد رو تحویل گرفتن و باید طی 24 ساعت  به شما تحویل میدادن که ندادن و الان هم باید خسارت بدن بابت تاخیری که بدون دلیل بوده(کلا تو ایران تا زور بالاسر افراد و شرکت ها نباشه کار انجام نمیدون(حد اقل بیش از 70 درصد اینجوریه)

ممنون منم و این بیماری قلبی که باهامه

خیلی ممنون عزیز.

حقیقتا حوصله نمیکنم برم اتحادیه . ولی توی سایت گرین قسمت شکایات همه چیز رو کامل توضیح میدم. حالا اگه خواستن باهاشون برخورد میکنن. نخواستن هم به ضرر خودشونه. این شعبه به مرور زمان باعث بدنامیشون میشه.

والا من سن شمارو نمیدونم که توی چه سنی بیماری قلبی دارین و به دعا و این چیزا هم اعتقاد ندارم . ولی به انرژی مثبت شدیدا اعتقاد دارم.خیلی دیدم مشکلات بچه های فروم رو حل کردین . از ته قلبم آرزو میکنم زودتر بهبودی کامل پیدا کنید.

یه چیز جالب بگم و برم دنبال کارام :

3ساعت بعد از درددل با شما . از گارانتی زنگ زدن گفتن مادربردتون رسیده بیایین تحویل بگیرین.

با عجله رفتم گرفتمش . چند ساعت بعد سیستم رو سرهم کردم ویندوز راحت بالا اومد . در حین کار با سیستم . شاید باورت نشه SSD که ویندوز 10 حدود پنج سال روش نصب بود کلا پرید.

جلوی چشمم ناگهان تمام 50 یا 60 ایکون روی دسکتاپ پاک شدن به غیر از my computer و Recycle Bin بک گراند سیاه شد تسک بار محو شد. چشمت روز بد نبینه حجم درایو رو چک کردم دیدم نوشته

Used Space :3GB

SSD سیستم samsung Evo 120GB بود که حدود 70GB ویندوز و کلی برنامه توی این 5 سال روش نصب کرده بودم. همش پریده بود.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

من ubuntu رو نصب کردم..تو ویندوز به اینترنت با حالت بریج وصل میشدم..تو ubuntu چطوری اینکارو باید بکنم؟؟

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

من ubuntu رو نصب کردم..تو ویندوز به اینترنت با حالت بریج وصل میشدم..تو ubuntu چطوری اینکارو باید بکنم؟؟

از منوی بالا نتورک منجر اتصالتونو چک کنید ببینید وصل هست؟

قاعدتا خودش اتومات باید اوکی باشه برای اتصال با سیم

وایفای هم گزینه داره رمز وایفای رو میدی و متصل میشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

از منوی بالا نتورک منجر اتصالتونو چک کنید ببینید وصل هست؟

قاعدتا خودش اتومات باید اوکی باشه برای اتصال با سیم

وایفای هم گزینه داره رمز وایفای رو میدی و متصل میشه

خیلی اینور اونور کردم نشد حذف زدم کلاD-:

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

خیلی اینور اونور کردم نشد حذف زدم کلاD-:

:64_zipper_mouth:

لینک به دیدگاه

در در 15 مهر 1398 در 19:38، Blueman6 گفته است :

پیشنهاد من یکی از سبک ترین و در عین حال شبیه ترین توزیع ها به ویندوز، مینت هست که الان آخرین نسخش mint cinamon 19.2  هست .

در حین نصب به اینترنت وصل باشید که نرم افزارهای third party رو نصب کنه حتما تا کمترین دردسر رو داشته باشید.

حتما هم پسورد برای لاگین انتخاب کنید حالا میتونه ی پسورد خیلی ضعیف مثلا 1 باشه.

داخل سایت این سه تا ورژن رو داره ، کدوم رو دانلود کنم ؟ 32 باشه یا 64 بیت؟ میخوام تو فلش 8 گیگ نضبش کنم

2eef_001.jpg

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

داخل سایت این سه تا ورژن رو داره ، کدوم رو دانلود کنم ؟ 32 باشه یا 64 بیت؟ میخوام تو فلش 8 گیگ نضبش کنم

2eef_001.jpg

خب تفاوت اینا تو دسکتاپاشونه

سینامون دسکتاپ نسبتا سبکیه

Xfce هم فوق العاده سبکه

ماته رو دقیق نمیدونم ولی فک کنم از دوتای دیگه سنگین تر بود

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

:64_zipper_mouth:

مودممو باید یه کاریش بکنم بعد لینوکسو دوباره بریزم..بدون اینترنت سیستم معنی نداره

مودمم مشکل داشت و همه چراغا روشن میموند بردم درستش کردن ولی فقط رو حالت بریج کار میکنه

اون نتورک از بالاروهم که میگین ن وصل نبود..یه کانکت بود اونو هم میزدم باز هیچی ب هیچی و چیزی هم نشون نمیداد...یعنی اون حالت connect اصن تغییری نمیکرد

تو تنظیماتم رفتم از اونجا اوکی کنم که نتونستم

ویرایش شده توسط H.Salimi96
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...