رفتن به مطلب

مشکل در cpu e8500

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب به دوستان .من چنتا مشکل داشتم که تو همین لیون کامپیوتر حل کردم  واقعا دست دوستان درد نکنه چون سیستم من قدیمی هست میخام  یکمی ارتقا بدمش که هنگ نکنه حالا یه cpu e8500 3.16gh خریدم که وقتی نصبش کردم و کامپیوتر رو روشن کردم کامپیوتر روشن نشد و بوق نا منظم داد بعد از چن بار روشن خاموش اخرش روشن شد حالا نمیدونم چرا یکی از هسته هاشو کم نشون میده و سرعت کامپیوترم نسبت به قبل که cpu e5300 2.60 gh داشتم زیاد که نشده کمم شده بایوس رو هم آپدیت کردم ولی حل نشد ویندوزم 10 هستش اگه 7 نصب کنم حل میشه؟

مدل کارت گرافیک: axle nvidia geforce gt 9500 1g ddr2

ram:kingston 2+2gb 

cpu: intel core 2 duo e8500

main:gigabyte p31-es3g

Untitled.png

لینک به دیدگاه

زیر سیپیتو تمیز کن با پنبه الکلی یا دستمال الکلی. شاید کثیف بوده و نصب کردی

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام . عزیز . باید بایوس رو با برنامه @bios اپدیت کنین . ( مدل مادربورد رو بزنین و تو قصمت درایور ها تو تب ability پیداش کنین ) 

یا میتونین فایل بایوس رو بریزید تو فلش و ریست کنین برید تو ezflash یا qflash ( یه همچین چیزایی ) و بزنید اپدیت .

البته قبل از اپدیت یه سر برو تو تنظیمات بایوس تو cpu configuration ببین گذینه ای هست که ratio رو بشه زیاد کرد یا نه . معمولا عددش باید روی 15 یا 16 باشه اگه کمتر بود 15 16 کن . که دیگه نخوای اپدیت کنی

چون الان فرکانست رو 2.1 قفل شده

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام . عزیز . باید بایوس رو با برنامه @bios اپدیت کنین . ( مدل مادربورد رو بزنین و تو قصمت درایور ها تو تب ability پیداش کنین ) 

یا میتونین فایل بایوس رو بریزید تو فلش و ریست کنین برید تو ezflash یا qflash ( یه همچین چیزایی ) و بزنید اپدیت .

البته قبل از اپدیت یه سر برو تو تنظیمات بایوس تو cpu configuration ببین گذینه ای هست که ratio رو بشه زیاد کرد یا نه . معمولا عددش باید روی 15 یا 16 باشه اگه کمتر بود 15 16 کن . که دیگه نخوای اپدیت کنی

چون الان فرکانست رو 2.1 قفل شده

اگه منظورت cpu clock ratio باشه 6x هست عددش و نمیشه تغییرش داد فرکانس 2gh هست و اونو هم نمیشه تغییرش داد نوشته مکس 9 مین 6

DSC_0001.JPG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

زیر سیپیتو تمیز کن با پنبه الکلی یا دستمال الکلی. شاید کثیف بوده و نصب کردی

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ینی اگه پاک کنم حل میشه cpu هم منظم کار نمیکنه اگه از بایوس نباشه تمیز میکنم

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، scorpion8080 گفته است :

ینی اگه پاک کنم حل میشه cpu هم منظم کار نمیکنه اگه از بایوس نباشه تمیز میکنم

از این نیست

در 15 دقیقه قبل، scorpion8080 گفته است :

اگه منظورت cpu clock ratio باشه 6x هست عددش و نمیشه تغییرش داد فرکانس 2gh هست و اونو هم نمیشه تغییرش داد نوشته مکس 9 مین 6

DSC_0001.JPG

چند بار بزن رو + روی کیبورد ( سمت راست کیبورد ) تا زیاد شه

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

از این نیست

چند بار بزن رو + روی کیبورد ( سمت راست کیبورد ) تا زیاد شه

حل شد خیلی ممنون.یه سوالم دارم اینه که ایا سرعت کم کامپیوتر میتونه از هاردم باشه چون زیاد صدای خر خر میده و چراغ قرمز کیسم که فک کنم مربوط به هارده زیاد روشنه چون با این که cpu رو تغییر دادم سرعتش خیلی هم زیاد نشده

039.png

لینک به دیدگاه

Cpu خیلی نمیتونه تاثیر بزاره . ویندور 10 کلا سنگینه اونم برای هارد های قدیمی .

ویندوز 7 و 8 سبک ترن

لینک به دیدگاه

این سی پی یو ویندوز XP هم نمیتونه ساپورت کنه

یه اس اس دی بخر برادر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...