رفتن به مطلب

خرید گرافیک توی بلک فرایدی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 15 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

خوب همین که قبول کردی کافیه بنده نگفتم اجبارا ln2 لازم هست تنها نتیحه ای که 5200 رو دیدم دمای منفی 60 بود با ولتاژی که روی کولر عادی فقط فرکانس 4800 رو میداد این نشون میده پردازنده تشنه ولتاژ نیست فقط دلش می خواد خنک باشه و محدودیت دمایی داره حالا فرکانس 5200 با اب بشه با این شرایط بعید هست بازم تاکید می کنم گیمرنکسوز فقط فرکانس 5050 رو زده بود می تونی بری اخر ویدیوی جیز رو ببینی اما نظر صادقانم رو در مورد برند green هم بالاتر گفتم اینکه شرایط بد هست و تنوع نیست تقصیر شرکت گرین نیست به نظرم وارد کننده بی عرضست

والا خودش که تو ویدئو گفت بالاتر هم امکان پذیر بود نزده

از این بگذریم

من با گرین هیچ مشکلی ندارم و فقط و فقط با اینکه شرکت خوب عمل نمیکنه مشکل دارم

اینکه گیر دادم به ایشون صرفا برای این بود ببینم چه رفتاری میکنه و اینه اصلا به فکر تست پاورهاشون هستن و یا اینکه حتی اطلاع دارن که کمپانی مادر خودش پاور رو تست میکنه یا نه و اینکه میگن ما پاور رو بهینه میکنیم و اسم اینو میذارن تولید خدایی خیلی زور داره.

چون تولید/منتاژ و بهینه سازی کاملا تعریف شده هست و یکی بیاد بپیچونه مضمون اون ها رو و بخواد به نفع خودش استفاده کنه تو کت من یکی حداقل نمیره!

لینک به دیدگاه

• ارسال 361
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

چیلر ۲۰۰۰ دلاری؟ کجا گفتم همچین چیزیو؟ والا در حدی که شما اغراق میکنی سابقه نداشته!

من نگفتم مونتاژکارن این حرف جناب نماینده گرین بود. اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر برندهای دیگه سفارش میدن حد اقل خودشون طراحی محصول رو انجام میدن. نه اینکه محصول یه برند دیگه رو صرفا بیان چهارتا لیبل برند خودشونو بزنن روش و بگن این محصول ما هست. درضمن ته حرف من منتاژ کاری گرین نبود چون خودشونم دقیقا نمیدونن دارن چیکار میکنن چه برسه به ما! (من دقیقا سعی داشتم همینو مشخص کنم)

بی عرضگی وارد کننده؟ عزیزم وقتی بازار به شکلی رفتار میکنه که عملا واردات پاور های دیگه غیر ممکن هست(چند وقت دیگه شاهد همین نوع رفتار برای مودم هم خواهیم بود) چه انتظاری داری؟

من نگفتم گرین همه مدلهاش مفت و مجانیه (خدایی از کجای حرفام اینو برداشت کردی نمیدونم) مشکل اصلی همون بحث گارانتی دار بودنه. موارد زیادی هست که گارانتی یا علم کافی برای تشخیص رو نداشته یا اگر هم متوجه عیب میشده میگفته نه سالمه محصول در حالی که مشکل دار بوده. بعد ایشون مورد دوستمون حسن رو میگن یه مورد خاص بوده، اوکی خاص بوده چرا اینقدر کش مکش؟ چطور نوشته به اون بزرگی  که توسط مشتری روی بسته محصول زده شده به جهت رفع مشکل سریعتر، دیده نمیشه؟ شایدم دیده میشه ولی به چیز گرفته میشه چون به فرض دوستان گارانتی کاربر چیزی بارش نیست. از اونور حرفهای ضد و نقیض نماینده گرین در اون مورد که اول میگن خیر کارت مشکل نداشته بعد میگن مشگل داشاته بایوس میزنن و رفع نمیشه بعد دوباره میگن مشکل نداره و سر آخر هم با کلی دردسر قبول میکنن که مشکل داشته رو نشونه چی میدونید؟ یا ضعف مدیریتی هست یا ضعف دانش! والا هر کسی باشه به این برند با این نوع رفتارش بدبین میشه. والا گرین تو مدلهای تاپش بد نیست ولی در مدلهای نرمال که بیشتر خرید جامعه هست هنوز مشکلات داره و نیازه اونها رو رفع کنه.

تخت جمشید کجا نمایندگی کورسیر کجا!(خیلی از این به اصطلاح نماینده های برندها در کشورمون عملا فقط و فقط یه وارد کننده هستن که با یه نمایندگی تو دوبی یا حالا یه جای دیگه قرارداد بستن که اگه محصولی مشکلی داشت براشون ببرن اونام اگه خوششون اومد پذیرش کنن نیومد پذیرش نمیکنن) تخت جمشید عملا ببنده درشو خیلی خیلی بهتر هست تا با ز بمونه

مشکل همینه بازار رقابتی نیست و از اون ور هم تولید کننده/مونتاژکار/وارد کننده هم هرجور بخواد رفتار میکنه تا کی باید این نوع رفتار دلبخواهی در زمینه قطعات رو تحمل کنیم و حرفی نزنیم؟

کل حرف من همینه

بیشتر دنبال اینم که گارانتی که ادعا میکنه ما روند گارانتی رو بررسی میکنم و امار میگیرم چرا باید همچین وضعی داشته باشه؟

خیلی از حرفات درد دله و قبولش دارم منتها اینی که به فرض corsair طراحی انجام میده اشتباه هست و یک خریدار محض مثل گرین هست به فرض پاوری که با گرین مقایسه کردم از شرکت seasonic هست روی پلتفرم prime اتفاقا seasonic بر عکس high power که بیشتر واسه دیگران پاور میسازه خودشم فروشندس و پاوراش 12 سال گارانتی دارن در این سری

ax1000.PNG

لینک به دیدگاه

دوستان گرافیک Radeon RX5700 چطوریاس ؟ 

کسی نظری نداره براش ؟

مصرف برقش چطوریاس با پاور 600 وات کفایت میکنه ؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Pooria3000 گفته است :

کسی نظری نداره براش ؟

سلام کفایت می کنه لب مرزی پاور حتما باید 80 پلاس باشه نه از این برندای متفرقه مصرفش در حالت عادی زیر 200 وات هست دقیق 198 وات در بیشترین حالت ولی در صورت امکان 750 وات تهیه کنید در ضمن پردازندتون چی هست و کلا مشخصاتتون رو بهتره بگید

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

کسی نظری نداره براش ؟

بنده 5700xt دارم با پاور 700huntkey 

مصرفش در بیشترین حالت ۲۳۰ هست 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

خیلی از حرفات درد دله و قبولش دارم منتها اینی که به فرض corsair طراحی انجام میده اشتباه هست و یک خریدار محض مثل گرین هست به فرض پاوری که با گرین مقایسه کردم از شرکت seasonic هست روی پلتفرم prime اتفاقا seasonic بر عکس high power که بیشتر واسه دیگران پاور میسازه خودشم فروشندس و پاوراش 12 سال گارانتی دارن در این سری

ax1000.PNG

اره اتفاقا پاورای seasonic هم بسیار خوش کیفیت هستند

فک کنم بسیاری از بخش های طراحی مدار و غیره رو خودکورسیر انجام میده(شاید بیس کار همون مدل پرایم باشه ولی تغییرات زیادی درش انجام میشه)

نه تنها من بلکه خیلی از دوستان دیگه بازم خوبه که بعضی از ماها امکان گفتنشو داریم خیلی از دوستان حالا به دلایل مختلف قدرتشو ندارن

در 6 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

کسی نظری نداره براش ؟

نظر از چه نظر؟ در چه شرایطی؟ کار؟ بازی؟

مصرف برقش هم خیلی نیست فک کنم با ۶۰۰ تا ۷۰۰ وات به راحتی بتونید درایوش کنید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

حالت پیش فرض بله بخوای اور کنی باید بری بالاتر از این حرفا کارت خوبیه فنش برات بچرخه

در 2 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

فک کنم بسیاری از بخش های طراحی مدار و غیره رو خودکورسیر انجام میده(شاید بیس کار همون مدل پرایم باشه ولی تغییرات زیادی درش انجام میشه)

دقیقا نتایج تستاشون هم کپی همه صرفا برچسب و استیکر میزنن کل دنیا روندش همینه و ایرادی به هیچ شرکتی وارد نیست اونا عمده فروش پاورن دیگه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

اینکه شرایط بد هست و تنوع نیست تقصیر شرکت گرین نیست به نظرم وارد کننده بی عرضست

من الان 3 ماهه پیگیر کیس های کولر مستر هستم. اواخر مهر ماه به گمرک رسیدن ولی اجازه ترخیص رو صادر نکردن تا الان.  گارانتی و وارد کنندشون هم آواژنگ هست. خوب الان تقصیر اوناست که جنسشون 2 ماهه تو گمرک مونده؟ خاهش میکنم یکم فکر کنید که این وسط کی نفع میکنه؟ برندی جز گرین و مسترتک که قیمت کیس هاشون تو سال اخیر 3 برابر شده, به ذهنتون میرسه؟ حتی اگه الانم کیس ها ترخیص بشه من باید با دلار 14 تومن پولشو بدم. ولی دو ماه پیش با دلار 11 و نیم میتونستم بخرمش.

من به دلایل مختلفی ممکنه از یه برند خوشم بیاد و طرفدارش بشم. ولی فقط یه دلیل میتونه منو نسبت به یه بند بد بین کنه و اونم انحصار طلبی هست. مشکل اینجاست که نمیدونن دارن با اینکار به خودشونم بد میکنن و میفتن تو یه دور باطل. در صورتی که فقط یه رقابت سالم میتونه نیاز به ارتقای کیفیت رو بهشون یاد آوری کنه و حتی در حدی بکشونتشون بالا که بتونن با برندای جهانی رقابت کنن و حتی محدود به بازار ایران نباشن. البته منظورم فروش محدود تحت برندای دیگه در خارج نیست بلکه تحت برند خودشون و با ذکر ساخت ایران.

اینم بگم که به نظرم اسمبل تو زمان حاظر بهترین راه برای شروع یه پیشرفته و برندی مثل ایسوس رو یکی از بهترین اسمبل کننده های دنیا میدونم چون با اینکه چیزی از خودشون ندارن ولی واقعا بلدن چجوری بهترین قطعات رو دور هم جمع کنن و با یه خط تولید محشر و تمام اتوماتیک به یه محصول فوق العاده تبدیل کنن (البته خودم طرفدار MSI هستم). و واقعا حسرت میخورم که ما تو اسمبل هم نمیتونیم خوب عمل کنیم

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

من الان 3 ماهه پیگیر کیس های کولر مستر هستم. اواخر مهر ماه به گمرک رسیدن ولی اجازه ترخیص رو صادر نکردن تا الان.  گارانتی و وارد کنندشون هم آواژنگ هست. خوب الان تقصیر اوناست که جنسشون 2 ماهه تو گمرک مونده؟ خاهش میکنم یکم فکر کنید که این وسط کی نفع میکنه؟ برندی جز گرین و مسترتک که قیمت کیس هاشون تو سال اخیر 3 برابر شده, به ذهنتون میرسه؟ حتی اگه الانم کیس ها ترخیص بشه من باید با دلار 14 تومن پولشو بدم. ولی دو ماه پیش با دلار 11 و نیم میتونستم بخرمش.

من به دلایل مختلفی ممکنه از یه برند خوشم بیاد و طرفدارش بشم. ولی فقط یه دلیل میتونه منو نسبت به یه بند بد بین کنه و اونم انحصار طلبی هست. مشکل اینجاست که نمیدونن دارن با اینکار به خودشونم بد میکنن و میفتن تو یه دور باطل. در صورتی که فقط یه رقابت سالم میتونه نیاز به ارتقای کیفیت رو بهشون یاد آوری کنه و حتی در حدی بکشونتشون بالا که بتونن با برندای جهانی رقابت کنن و حتی محدود به بازار ایران نباشن. البته منظورم فروش محدود تحت برندای دیگه در خارج نیست بلکه تحت برند خودشون و با ذکر ساخت ایران.

اینم بگم که به نظرم اسمبل تو زمان حاظر بهترین راه برای شروع یه پیشرفته و برندی مثل ایسوس رو یکی از بهترین اسمبل کننده های دنیا میدونم چون با اینکه چیزی از خودشون ندارن ولی واقعا بلدن چجوری بهترین قطعات رو دور هم جمع کنن و با یه خط تولید محشر و تمام اتوماتیک به یه محصول فوق العاده تبدیل کنن (البته خودم طرفدار MSI هستم). و واقعا حسرت میخورم که ما تو اسمبل هم نمیتونیم خوب عمل کنیم

بنده پاور رو گفتم حرفی از کیس نبود عزیز و کیس مدت هاست وارداتش ممنوع شده بیشتر به نظرم مقصر این ترابایت قالتاق هست با برند مسترفیک تا گرین اخه اینا خودشون کیسم وارد میکردن از برند کوگار چرا بیان نون خودشون رو ببرن

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام کفایت می کنه لب مرزی پاور حتما باید 80 پلاس باشه نه از این برندای متفرقه مصرفش در حالت عادی زیر 200 وات هست دقیق 198 وات در بیشترین حالت ولی در صورت امکان 750 وات تهیه کنید در ضمن پردازندتون چی هست و کلا مشخصاتتون رو بهتره بگید

فک کنم دقیقش 580 وات باشه مال گرین هس سری EU 

i3 9100f 

16gb 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

توی گیم چطوریاس ؟ 

شما مدل رفرنس دارید ؟ 

کدوم برند هست ؟ 

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

نظر از چه نظر؟ در چه شرایطی؟ کار؟ بازی؟

مصرف برقش هم خیلی نیست فک کنم با ۶۰۰ تا ۷۰۰ وات به راحتی بتونید درایوش کنید

فقط گیم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

فک کنم دقیقش 580 وات باشه مال گرین هس سری EU 

i3 9100f 

16gb 

مشکلی نداره پردازندت کم مصرفه و کلا مصرفت باید بین 350 تا 400 وات بیفته با توجه به فن و متعلقات دیگت

لینک به دیدگاه

فقط گیم

تو گیم خوبه(جدیدا بهتر هم شده نسبت به قبل)

در حد 2070 و بالاتر میشه حساب کرد

خیلی از بازیهای روز حد اقل 60 فریم

W8C98CcC6JiDSEZ4CDePmK-650-80.png

MB84sgzP2cC6BYfzFWNBsJ-650-80.png

zrvWKVWFhXu4V5xkig9azG-650-80.png

59SAE5bQoeELySSSGi6gr5-650-80.png

qHm3CRXnLGrSFnBCcsPd2W-650-80.png

دیگه فک کنم گویا باشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

تو گیم خوبه(جدیدا بهتر هم شده نسبت به قبل)

در حد 2070 و بالاتر میشه حساب کرد

خیلی از بازیهای روز حد اقل 60 فریم

دیگه فک کنم گویا باشه

ممنونم از لطفتون 

من روی فول اچ دی بازی میکنم این بنچمارک ها مال 2k هستن

لینک به دیدگاه

ممنونم از لطفتون 

خیلی ساده به تعداد فریم ها 10-20 درصد اضافه کنی میشه حدودا قدرتش تو فول اچ دی

در این حالت مشکلی نخواهی داشت از پس هر بازیی برات برمیاد

من خودم چون 2K میزنم برا همون این رزولوشن رو گذاشتم + قشنگ نقطه وسط 4K و FHD هم هست

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

ممنونم از لطفتون 

در 14 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

من خودم چون 2K میزنم برا همون این رزولوشن رو گذاشتم + قشنگ نقطه وسط 4K و FHD هم هست

به نظرتون تو 1080p پردازنده 9100f برای کارت گرافیک بالا رده 5700X گلوگاه نمیشه؟ البته اگه رفرش ریت مانیتورت 144Hz باشه ممکنه احساس بشه اگه گلوگاه شده باشه وگرنه تو 60 یا 76 قطعا مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اهااا 

این مدل 5700 که رفرنس هستن دماشون حدودا 75  هست مشکلی براشون پیش نمیاد ؟ 

و اینکه فرق قیمتی بین 5700 با 5700XT چقد هست و ارزش داره بیشتر هزینه کردن برای 15 الی 20 فریم بیشتر ؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

به نظرتون تو 1080p پردازنده 9100f برای کارت گرافیک بالا رده 5700X گلوگاه نمیشه؟ البته اگه رفرش ریت مانیتورت 144Hz باشه ممکنه احساس بشه اگه گلوگاه شده باشه وگرنه تو 60 یا 76 قطعا مشکلی نیست

اونقدری نیس که بخاد خیلی چشمگیر و اذیت کننده باشه شاید روی 2k و 144 هرتز اذیت کنه ولی 60 فریم 1080 مشکلی براش نیس 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

اگه هدف تعداد فریم بالا باشه (مثلا ۱۴۴) ممکنه کمی به مشکل بخورید البته مقدار اون زیاد نخواهد بود

در 11 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

اهااا 

این مدل 5700 که رفرنس هستن دماشون حدودا 75  هست مشکلی براشون پیش نمیاد ؟ 

و اینکه فرق قیمتی بین 5700 با 5700XT چقد هست و ارزش داره بیشتر هزینه کردن برای 15 الی 20 فریم بیشتر ؟

نه

بیشینه دمایی قابل تحملشون ۸۰-۸۵ هست

اینکه می ارزه بیشتر هزینه کنید رو کسی بهتر از خودتون نمیتونه بگه 

فرض کنید الان قصد خرید دارید و چند مورد زیر روی برای خودتون مشخص کنید خودتون متوجه میشید ارزش داره یا نه:

۱- در چه رزولوشنی بازی میکنید و با چه سرعت فریمی 

۲- ایا الان صرفا باید گرافیک را به روز کنید یا نیازمند به‌روز رسانی قطعات دیگه هم هستید؟

۳- ایا در اینده نزدیک قصد به‌روز رسانی گرافیک دارید(منظور اینکه بازه به‌روز رسانیتون چند سال یا ماه هست)

۴- ایا قصد مهاجرت به رزولوشن بالاتر و فریم بیشتر دارید؟

۵- حداکثر بودجه چقدر در نظر دارید

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اگه هدف تعداد فریم بالا باشه (مثلا ۱۴۴) ممکنه کمی به مشکل بخورید البته مقدار اون زیاد نخواهد بود

نه

بیشینه دمایی قابل تحملشون ۸۰-۸۵ هست

ایتکه می ارزه بیشتر هزینه کنید رو کسی بهتر از خودتون نمیتونه بگه 

فرض کنید الان قصد خرید دارید و چند مورد زیر روی برای خودتون مشخص کنید خودتون متوجه میشید ارزش داره یا نه:

۱- در چه رزولوشنی بازی میکنید و با چه سرعت فریمی 

۲- ایا الان صرفا باید گرافیک را به روز کنید یا نیازمند به‌روز رسانی قطعات دیگه هم هستید؟

۳- ایا در اینده نزدیک قصد به‌روز رسانی گرافیک دارید(منظور اینکه بازه به‌روز رسانیتون چند سال یا ماه هست)

۴- ایا قصد مهاجرت به رزولوشن بالاتر و فریم بیشتر دارید؟

۵- حداکثر بودجه چقدر در نظر دارید

1 -  رزولیشین 1080 با 60 فریم 

2 - فقط گرافیک 

3 - تا زمانی که بازده خودشو از دست نده نیازی به تعویض ندارم 

4 - خیر 

5 - در حد همون 5700 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، MojArch گفته است :

ممنون از توضیحاتتون اما اجازه بدید در مورد بعضی از اونها بنده قانع نشم چون جوابهاتون یا با اصل موضوع تفاوت داشت یا کلا به بحث دیگه ای پرداخته بودید.

ببینید شما میگید CKD یعنی قطعات نیمه پک شده از اونور میاد اینور سر هم میشه(درصد این سر همی متفاوت هست) بعد مدعی میشید که برند های دنیا کارخونه ندارن و این رو به صورت امتیاز برای گرین معرفی میکنید.

جسارتا بر اساس حرف شما بسیاری از شرکت های بزرگ ماننده گوگل/اپل/AMD/سامسونگ و................... رو باید به همین شکل ضعیف تر نسیت به مثلا TSMC(این تولید کننده چیپه ولی اینجا بحث سر تولید توسط خود کمپانی هست) دونست در حالی که اینچنین نیست.

بسیاری از شرکت ها بنا به شرایط و امکانات کمپانی های دیگر(مثل همین TSMC) میان کار رو برون سپاری میکنن و تنها وظیفه عرضه رو برعهده میگیرن حالا این کجاش میشه ضعف نمیدونم. مورد بعدی اینکه همه این کمپانی ها ۰ تا ۱۰۰ طراحی رو خودشون انجام میدن و تنها کار تولید رو به این شرکت ها می سپارند. اما طبق گفته شما گرین کار طراحی رو انجام نمیده(معنی منتاژ دقیقا همین هست) و صرفا محصول یه شرکت رو در ایران سر هم میکنه که رسما کاربرد انچنانی نداره و منجر به ورود تکنولوژی به کشورمون نمیشه.

بلاخره مشخص نشد شما صرف عرضه کننده هستید یا منتاژ کننده یا طراحی کننده؟

بعد شما میفرمایید:

این مورد در بیشتر کشور های دنیا مرحله اول هست مگر اینکه شما مرحله‌ای که شامل طراحی محصول میشه رو جا انداخته باشید.(یا اصلا در روال کاری شرکت شما نیست)

+ گفتید:

این یعنی عملا گرین در طراحی اون پاور نقشی نداشته(دقت کنید بهینه سازی با طراحی از پایه فرق داره که این خودش ناشی از منتاژ کار بودن گرین هست)

در مورد انحصاری نبودن بازار پاور حرف شما رو میپذیرم

خدمات پس از فروشتون رو در همین تاپیک ها میشه فهمید چقدر بررسی و تحلیل امار دارید(قبلا گفتم بازم تکرار میکنم وظیفه گارانتی و خدمات دهنده به کالا در همون ۸-۱۰ موردی که ایرادات عجیب غریب وجود داره نمود پیدا میکنه وگرنه بسیاری از کارهای سطحی رو که خود کاربر هم میتونه انجام بده)

الان یه سوال شما توپولوژی شرکت های دیگه رو در اختیار میگیرید یا خودتون اقدام به طراحی میکنید؟(از نکات مبهمه توضیحات شما)

نقل قول

ببینید شما میگید CKD یعنی قطعات نیمه پک شده از اونور میاد اینور سر هم میشه(درصد این سر همی متفاوت هست) بعد مدعی میشید که برند های دنیا کارخونه ندارن و این رو به صورت امتیاز برای گرین معرفی میکنید.

برخی پاورهای رده پایین گرین به صورت کامل در داخل کشور ساخته می شوند و تنها قطعات الکترونیکی از خارج کشور خریداری میشه. قطعاتی که تولید اونها تنها منحصر به چند کشور هستش. اینجا می تونید بخشی از فرآیند تولید پاور در شرکت گرین رو مشاهده کنید.

نقل قول

بلاخره مشخص نشد شما صرف عرضه کننده هستید یا منتاژ کننده یا طراحی کننده؟

ما هیچ وقت به این نکته که طراح پاور هستیم اشاره نکردیم. گرین هم مثل سایر برندها در دنیا طبق مراحلی که در پست های قبلی به اون اشاره کردم پلتفرم های خام مورد نظر خودش رو از OEM های شناخته شده و معتبر دریافت میکنه و اون ها رو طبق تجربه، بهینه سازی و سفارشی سازی میکنه. حال برخی مدل ها در داخل به صورت CKD، برخی مدل ها به صورت SKD  مونتاژ و برخی مدل ها نیز به صورت کامل در کمپانی مادر ساخته میشه.

شما تاکید دارید که تمامی برندهای شناخته شده پاور در دنیا، خودشون اقدام به طراحی پاور می کنند و تنها تولید در شرکت های مادر انجا میشه. بنده خدمت شما عرض می کنم که خیر در اغلب اوقات به هیچ وجه اینگونه نیست. به صورت کلی تولید پاور در دو حالت انجام میشه:

• طرح خام از طرف شرکت تولید کننده مادر برای برندها ارسال و برندها اقدام به سفارشی سازی پلتفرم های خام می کنند
  • طرح خام از طرف شرکت تولید کننده مادر برای یک برند خاص ارسال و اون برند ضمن سفارشی سازی، اون طرح رو منوپل خودش میکنه. یعنی اون طرح رو به قیمت چندصد هزار دلار میخره تا برند دیگه ای اجازه عرضه اون طرح رو نداشته باشه.

اجازه بدید برای شفافیت بیشتر برای شما چند مثال بزنم: 

- مثال شماره یک: پلتفرم Seasonic Prime

این پلتفرم جدیدترین پلتفرم پاورهای رده بالای شرکت Seasonic محسوب میشه و در سه کلاس Gold, Platinum و Titanium تولید میشه. حال این پلتفرم که بخش OEM شرکت Seasonic طراح اصلی اون هست در چه پاورهایی پیاده سازی شده: 

Seasonic Prime Ultra Titanium 1000W

2QkddYtNkmSzqC6D9k5hxf-650-80.jpg

این پاور محصول تجاری کمپانی Seasonic محسوب میشه و یکی از بهترین ها در نوع خودش محصوب میشه.

Corsair AX1000

Ric6xaVzBtV6wS78rjTJC6-650-80.jpg

این پاور رده بالاترین پاور 1000W حال حاضر Corsair محسوب میشه که دقیقا بر اساس پلتفرم Prime کمپانی Seasonic ساخته میشه. تغییرات شامل رنگ PCB و ترانسفروماتورها، تغییرات در تعداد و ظرفیت خازن های خروجی و برخی قطعات دیگه میشه. ولی طراحی پلتفرم همون Prime معروف هستش.

Asus ROG Thor 1200W

E3f2mNCkiR5KiFrfrzgf4E-650-80.jpg

گل سر سبد پاورهای جدید ASUS هم از این همین پلتفرم فوق العاده Prime استفاده میکنه. البته این مدل 1200W هست و بر خلاف دو مدل دیگه که Titanium هستند از سری  Platinum این پلتفرم بهره می بره. تغییرات در هیتسینک ها، اضافه شدن مدار مانتورینگ و نورپردازی RGB به داتر برد اصلی پاور و ظرفیت برخی خازن ها از جمله تغییرات این مدل نسبت به نمونه اصلی محسوب میشه.

مثال شماره 2: پلتفرم CST کمپانی CWT

این پلتفرم از طراحی های قدیمی (حدود 3-4 سال پیش) کمپانی CWT محسوب میشه و در زمان خودش مدرن ترین و پربازده ترین پلتفرم این شرکت مادر طراح و تولید کننده پاور محسوب می شد. حال این پلتفرم در چه پاورهایی پیاده سازی شده: 

Enermax MaxTytan 1250W

DSC_2435_S.jpg

کمپانی  Enermax زمانی خودش طراح پاور بود ولی چند سالی است که اغلب از طرح های OEM ها استفاده میکنه. در تصویر بالا رده بالاترین سری پاورهای حال حاضر این شرکت زو مشاهده می کنید که بر اساس پلتفرم CST کمپانی CWT ساخته شده.

Thermaltake Toughpower DPS G RGB 1250W

PkGxh6WAaxHtxF5pHcFytU-650-80.jpg

این پاور هم جزو رده بالاترین مدل های کمپانی قدیمی Thermaltake محسوب میشه و بر اساس همون پلتفرم CST ساخته شده. تو این رویو دقیق تر در مورد جزئیات بحث شده.

==================================================================

از این مثال ها زیاده و در مدل های میان رده و رده پایین خیلی بیشتر اتفاق میفته. 

نقل قول

خیلی خوشحال شدم یکطرفه به قاضی رفتید و من رو نادان خطاب کردید امیدوارم در جواب های بعدی هم از این لطف ها داشته باشید.

ما چنین جسارتی نکردیم. فقط عرض کردیم خدمتتون که شما از خیلی چیزها اطلاع ندارید. سوء برداشت شده.

نقل قول

خدمات پس از فروشتون رو در همین تاپیک ها میشه فهمید چقدر بررسی و تحلیل امار دارید(قبلا گفتم بازم تکرار میکنم وظیفه گارانتی و خدمات دهنده به کالا در همون ۸-۱۰ موردی که ایرادات عجیب غریب وجود داره نمود پیدا میکنه وگرنه بسیاری از کارهای سطحی رو که خود کاربر هم میتونه انجام بده)

بیش از 20 و اندی ساله که واحد خدمات پس از فروش گرین افتخار خدمت رسانی به هم وطنان ایرانی رو داره و در طول این مدت ممکنه چند مورد اشتباه هم پیش بیاد. اگر هم اشتباهی پیش اومده همواره اون رو جبران کردیم. کل فضای مجازی رو جست و جو کنید ببینید چند مورد مشابه پیدا می کنید؟ همکاران بنده هم مثل هر انسان دیگه ای ممکنه اشتباه کنند و این ممکنه در هر سازمانی پیش بیاد.

در ضمن بحث ما در مورد آنالیز آماری و فنی منابع تغذیه سوئیچینگ هست. این مورد چه ارتباطی با گارانتی محصولات دیگه داره؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

بنده قبلا هم به این مورد اشاره کردم. انحصارطلبی در بخش کیس کار گرین نیست و خود ما هم از این موردمتضرر شدیم. الان بیش از یک ساله امکان عرضه و واردات کیس هایی که به صورت کامل وارد کشور می شدند را نداریم.

کلیه کیس های با برند COUGAR مثل Z8، یا مدل های مثل X7، Z7 , X6 و SR-112 و ... که همگی از مدل ها رده بالا بودند تنها بخشی از این محصولات هستند.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :.

در ضمن بحث ما در مورد آنالیز آماری و فنی منابع تغذیه سوئیچینگ هست. این مورد چه ارتباطی با گارانتی محصولات دیگه داره؟

درود حالا که هستین بهتر هست سوالاتی که واسم پیش اومده رو از خودتون بپرسم ایا پاورهای سری oc dg برای inrush current براشون protection در نظر گرفته شده و به نظرتون این مقدار جریان کشیدن برای شروع کار پاور مناسب هست یا خیر خودم 18 ماهی هست که پاور 1200 از همین سری دستم هست و تا به حال مشکلی نبوده ولی باید بعضی چیزارو پرسید دیگه

inrush_current.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

حالت پیش فرض بله بخوای اور کنی باید بری بالاتر از این حرفا کارت خوبیه فنش برات بچرخه

دقیقا نتایج تستاشون هم کپی همه صرفا برچسب و استیکر میزنن کل دنیا روندش همینه و ایرادی به هیچ شرکتی وارد نیست اونا عمده فروش پاورن دیگه

ممنون

فعلا که نیاز به اوور نیست اینقدر قدرت داره که cod mw multi رو راحت ۲۴۰ فریم بازی میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...