رفتن به مطلب

پریدن بی دلیل بایوس گیگابایت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یک مادربرد gigabyte ab350 gaming3 دارم دیروز سیستم رو روشن کردم بدون مشکل کارکردم شب اومدم روشن کنم دیگه سیستم نیومد بالا و بایوس پرید و کلیر سی ماس کردم کار  ساز نبود 

تقریبا یک سال پیش هم بایوس پرید رفت گارانتی پروگرام کردن ولی  اون زمان داشتم اپدیت میکردم برقا رفت ولی دیشب آپدیتی نمیکردم ولی نمیدونم چرا بایوس پرید و اصن وقتی لیر سی ماس میکنم مشکل پابرجاست 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

طلسم شدی

از طلسم هم بدتره!

بی دلیل بایوس بپره وقتی کلا سیستم هم خاموش بود حتی کلید پاور هم از پشت خاموش بود(فرضیه نوسان برق و... منتفی بشه)

ویرایش شده توسط mohammadhossein
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

سلام یک مادربرد gigabyte ab350 gaming3 دارم دیروز سیستم رو روشن کردم بدون مشکل کارکردم شب اومدم روشن کنم دیگه سیستم نیومد بالا و بایوس پرید و کلیر سی ماس کردم کار  ساز نبود 

تقریبا یک سال پیش هم بایوس پرید رفت گارانتی پروگرام کردن ولی  اون زمان داشتم اپدیت میکردم برقا رفت ولی دیشب آپدیتی نمیکردم ولی نمیدونم چرا بایوس پرید و اصن وقتی لیر سی ماس میکنم مشکل پابرجاست 

نکنه منظور از اپدیت بایوس از طریق ویندوزه؟!!!

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

نکنه منظور از اپدیت بایوس از طریق ویندوزه؟!!!

دیشب که اپدیت نمیکردم ولی من از طریق فلش و ازQ FLASH بایوس رو اپدیت میکنم معمولا داخل محیط ویندوز خیلی جالب نیست 

لینک به دیدگاه

درود.

با توجه به اینکه این مادربردها دوال Bios هستن امکانش هست که بتونین مجدد Backup Bios رو فراخوانی کنین.

روش‌های زیر رو یکی یکی تست کنین ببینین کدوم براتون کارساز هست، دقیقا روی همچین مدلی از گیگابایت (از چیپست دیگری) این روش‌ها رو تست کردم و جواب داده:

1.  سیستم رو کاملا خاموش کنین، کلید پاور + ریستارت کیس رو همزمان به مدت 10 الی 12 ثانیه بفشارید، بعد چک کنید ببینید سیستم بالا میاد یا خیر. اگر بالا اومد، در حال استفاده از Backup Bios هستین و باید خیلی مراقب باشین...

2. اگر روی برد سویچ سخت‌افزاری دوال Bios وجود داره اون رو روی حالت Backup Bios بذارین و سیستم رو روشن کنین

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود.

با توجه به اینکه این مادربردها دوال Bios هستن امکانش هست که بتونین مجدد Backup Bios رو فراخوانی کنین.

روش‌های زیر رو یکی یکی تست کنین ببینین کدوم براتون کارساز هست، دقیقا روی همچین مدلی از گیگابایت (از چیپست دیگری) این روش‌ها رو تست کردم و جواب داده:

1.  سیستم رو کاملا خاموش کنین، کلید پاور + ریستارت کیس رو همزمان به مدت 10 الی 12 ثانیه بفشارید، بعد چک کنید ببینید سیستم بالا میاد یا خیر. اگر بالا اومد، در حال استفاده از Backup Bios هستین و باید خیلی مراقب باشین...

2. اگر روی برد سویچ سخت‌افزاری دوال Bios وجود داره اون رو روی حالت Backup Bios بذارین و سیستم رو روشن کنین

سلام روش شماره 1 که گفتید در واقع یکی از سه روش بک آپ بایوس هست 

که من  انجام دادم بازم نشد 

مورد دوم هم توی مادربرد های گیگابایت حتی مدل B450 یاX370 دکمه  سخت افزاری بایوس وجود نداره تنها یک جامپر هست ولی مدل های ام اس ای تاماهاک و تیتانیوم فکر میکنم این دکمه سخت افزاری رو داره 

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

سلام روش شماره 1 که گفتید در واقع یکی از سه روش بک آپ بایوس هست 

خیر این روش (یکی از این دو کار رو انجام میده:) یا Bios سالم رو روی Bios خراب رایت می‌کنه، یا اینکه در صورت وجود مشکل در Bios اصلی روی Bios بکاپ سویچ می‌کنه... یا هر دو حالت.

در 28 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

که من  انجام دادم بازم نشد 

احتمالا Bios دوم یا همون بکاپ هم خراب شده وگرنه محاله که نشه

در 28 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

توی مادربرد های گیگابایت حتی مدل B450 یاX370 دکمه  سخت افزاری بایوس وجود نداره

بنده روی چندین مدل X370 چک کردم همگی سویچ سخت‌افزاری انتقال بین Biosها رو داشتن

تقریبا همه‌ی مدل‌های MSI دوال Bios نیستن...، اصلا MSI شرکتی نیست که Bios بنویسه، براش می‌نویسن و ...

بهتره با پشتیبانی سایت اصلی گیگا درمیون بذارین تا راهکار بدن.

در هر حال الکی و خود به خود Bios نمیپره... ممکنه از ویندوز قبل از ShutDown شما Bios آپدیت شده بوده یا ناقص آپدیت شده که این بلا سرش اومده یا اینکه تنظیمات اورکلاک و ولتاژ و موارد دیگری رو بیش از حد تغییر دادین که آسیب رسونده و برد نیاز به پروگرم Bios داره

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

خیر این روش (یکی از این دو کار رو انجام میده:) یا Bios سالم رو روی Bios خراب رایت می‌کنه، یا اینکه در صورت وجود مشکل در Bios اصلی روی Bios بکاپ سویچ می‌کنه... یا هر دو حالت.

احتمالا Bios دوم یا همون بکاپ هم خراب شده وگرنه محاله که نشه

بنده روی چندین مدل X370 چک کردم همگی سویچ سخت‌افزاری انتقال بین Biosها رو داشتن

تقریبا همه‌ی مدل‌های MSI دوال Bios نیستن...، اصلا MSI شرکتی نیست که Bios بنویسه، براش می‌نویسن و ...

بهتره با پشتیبانی سایت اصلی گیگا درمیون بذارین تا راهکار بدن.

در هر حال الکی و خود به خود Bios نمیپره... ممکنه از ویندوز قبل از ShutDown شما Bios آپدیت شده بوده یا ناقص آپدیت شده که این بلا سرش اومده یا اینکه تنظیمات اورکلاک و ولتاژ و موارد دیگری رو بیش از حد تغییر دادین که آسیب رسونده و برد نیاز به پروگرم Bios داره

بایوس که تا من نخواهم نمیتونه آپدیت بشه 

سیستم من هم کلا اورکلاک نشده 

در مورد 370 هم والا من اینو خونده بودم ولی اصولا بنظرم این دوال بایوس گیگابایت بیشتر زخمت ایجاد میکنه البته برا من که اینطور بود 

در مورد پشتیبان گیگا هم امروز زنگ زدم اواژنگ منتها گفت باید ببرم براشون و چون دفعه قبل سر یه اپدیت بایوس نزدیک 2 ماه مادربرد م گارانتی بود حتی در یک دوره زمانی هم گم شد اخر سر هم با سواری داده بودن اورده بود نمایندگی شهرمون جوری که پیچ هیت سینک افتاده بود!!!

اگر مجبور بشم ببرم گارانتی مستقیم میبرم تهران بلکه بهتر از دفعه قبل عمل کنن 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

بایوس که تا من نخواهم نمیتونه آپدیت بشه 

سیستم من هم کلا اورکلاک نشده

به هر حال مشکلی پیش اومده که اینطور شده، خود به خود نمیشه...

در مورد 370 هم والا من اینو خونده بودم ولی اصولا بنظرم این دوال بایوس گیگابایت بیشتر زخمت ایجاد میکنه البته برا من که اینطور بود 

این مدل gaming 5 هست که می‌تونین سویچ سخت‌افزاری Bios رو تو تصویرش ببینین، اتفاقا نعمتی هست که کمتر شرکتی بهش پرداخته...

gaming-5-5-1280x900.jpg

در 6 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

در مورد پشتیبان گیگا

عرض شد سایت اصلی گیگابایت، نه نمایندگی ایران!

در 7 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

چون دفعه قبل سر یه اپدیت بایوس نزدیک 2 ماه مادربرد م گارانتی بود

باید مستقیم برای خودشون پست می‌کردین تا یک هفته یا نهایت دو هفته‌ای تحویل بدن

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

به هر حال مشکلی پیش اومده که اینطور شده، خود به خود نمیشه...

این مدل gaming 5 هست که می‌تونین سویچ سخت‌افزاری Bios رو تو تصویرش ببینین، اتفاقا نعمتی هست که کمتر شرکتی بهش پرداخته...

gaming-5-5-1280x900.jpg

عرض شد سایت اصلی گیگابایت، نه نمایندگی ایران!

باید مستقیم برای خودشون پست می‌کردین تا یک هفته یا نهایت دو هفته‌ای تحویل بدن

متاسفانه نمیدونم واقعا چرا چنین دکمه ای رو گیگابایت قرار نداره روی این مدل یه دکمه که اینقدر هزینه براش نداشته!

سایت اصلی گیگابایت هم پیام بزارم به هرحال میگن بایوس بقول شما به هر دلیلی پریده و باید پروگرام شه  یا نهایت ای سی بایوس مشکل داره و...

در مورد پست هم ن دیدم قزوین نمایندگی داره و الا چه پست میکردم چه حضوری میرفتم فرقی برای من نمیکرد و نمیکنه 

لینک به دیدگاه

فقط یه احتمال الان به ذهنم الان رسید شاید بی ارتباط اشه ولی تنها احتمال که مید اینه:

ممکنه از دست گل های آدیت خود ویندوز 10 باشه بایوس پریدن چون من اپدیت ویندوز رو رو خاموش نکردم  

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

متاسفانه نمیدونم واقعا چرا چنین دکمه ای رو گیگابایت قرار نداره روی این مدل یه دکمه که اینقدر هزینه براش نداشته

از قبل میذارن فقط روی سری X یا های‌اند این ویژگی‌ها رو میذاشتن، سری ۵ رو نگاه نکردم ببینم به چه صورت هست

در 9 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

سایت اصلی گیگابایت هم پیام بزارم به هرحال میگن ایوس بقول شما به هر دلیلی پریده و باید پروگرام شه  یا نهایت ای سی بایوس مشکل داره و...

توی سایت منظورم به صورت پابلیک نیست، با خود پشتیبانی گیگابایت از طریق تیکت و بیان شفاف مشکل سوال کنین، فقط نگین که اهل ایران هستین؟

ممکنه از دست گل های آدیت خود ویندوز 10 باشه بایوس پریدن چون من اپدیت ویندوز رو رو خاموش نکردم  

هیچ ارتباطی نداره به ویندوز

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

از قبل میذارن فقط روی سری X یا های‌اند این ویژگی‌ها رو میذاشتن، سری ۵ رو نگاه نکردم ببینم به چه صورت هست

توی سایت منظورم به صورت پابلیک نیست، با خود پشتیبانی گیگابایت از طریق تیکت و بیان شفاف مشکل سوال کنین، فقط نگین که اهل ایران هستین؟

هیچ ارتباطی نداره به ویندوز

پس حتی سری B450 هم کلید سخت افزاری رو نداره؟

بله منظورتون رو متوجه شدم ولی به هرحال اونا نمیتونن کاری برای من بکنن ولی با اینحال براشون ایمیل میزنم مشکل رو مطرح میکنم درسته تحریم هستیم ولی دیگه تا اون حد بعید میدونم حتی نخوان جواب ما  رو بدن 

پس اگه از ویدوز نباشه واقعا دلیلش رو نمیدونم چون من این چند وقته حتی بایوس هم اپدیت نکردم 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

پس حتی سری B450 هم کلید سخت افزاری رو نداره؟

توی تصاویر سطح اینترنت بعضی مدل‌هاش انگار چیزی مثل سویچ دارن, ,تصاویر خوب واضح نیست تو گوشی که چک کنم... باید وقت گذاشت و چک کرد

ایمیل نزنین، تیکت ثبت کنین

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

توی تصاویر سطح اینترنت بعضی مدل‌هاش انگار چیزی مثل سویچ دارن, ,تصاویر خوب واضح نیست تو گوشی که چک کنم... باید وقت گذاشت و چک کرد

ایمیل نزنین، تیکت ثبت کنین

اوکی ممنون حالا ببینم میتونن کمکم کنن یا نه والا باید دوشنبه مین برد رو ببرم گارانتی( امیدوارم پذیرش باشن روز بین تعطیلی) که نهایت تا هفته بعد به دستم برسه 

شاید در اینده بتونم یه GIGABYTE AORUS  B450 ELITE  بگیرم شنیدم برای سی پی یو های سری X دار رایزن هم گزینه بوست فرکانس سی پی یو دارن( با این مادربردم فرکانس روی 3.6 هست و تا 4 نمیره)  

لینک به دیدگاه

رم هارو در بیارید ببینید چه شکله بوق رم دارید یا نه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

رم هارو در بیارید ببینید چه شکله بوق رم دارید یا نه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

سلام سیستم بکل بالا نمیاد که بخواد بوقی بزنه 

بعید میدونم از رم باشه ( رم ها بتازگی تعویض شدن)

چراغ بین cpu و dram هی جابه جا میشه 

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوالی داشتم اگر باتری سی ماس 1.2 ولت باشه بجای تقریبا 3 ولت ممکنه بایوس بپره یک دفعه یا بازم ربطی نداره؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mohammadhossein گفته است :

دوستان یک سوالی داشتم اگر باتری سی ماس 1.2 ولت باشه بجای تقریبا 3 ولت ممکنه بایوس بپره یک دفعه یا بازم ربطی نداره؟

%100

لینک به دیدگاه

گفتن باتری بایوس ولتاژ بجای 3 ولت 1.2 یا 1.4 اگه اشتباه نکنم بوده با خودم گفتم شاید از اون بوده 

مادربرد مشکلش رفع شد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...