رفتن به مطلب

بالا نیامدن Ssd

Pooria3000
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 5 آبان 1398 در 05:21، Pooria3000 گفته است :

سلام‌خدمت دوستان 

من یکدونه Ssd Adata Su650 128gb دارم 

که وقتی سیستم رو روشن کردم دیدم ویندوزم بالا نمیاد 

با ویندوز لایو و با Hiren's چک کردم نرم افزار ها نمیتونن تشخیصش بدن 

اما از توی بایوس کامل شناسایی میشه و مدلش هم مینویسه 

جالبترش اینکه یکبار تو بایوس میاد ولی ریستارت میکنم دیگه تو بایوس نمیاد

دوستان ممنون میشم کمکم کنید  

سلام. توی BIOS، تنظیمات AHCI و Raid و IDE رو تغییر نداده اید؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

منم همین SSDرو داشتم هفته پیش همین بلا سرم اومد،البته قبلش ارور صفحه آبی داد یه سرچ بزنی این مدل رو خیلی ها اینطوری شدن،سلامت SSDمن اون موقع 94درصد بود

واقعا از adata بعید بود 

کلی از کار عقب میندازه این چنین اتفاقات 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

بهترین کار تست روی سیستم دیگه هست هم هاردت هم پاور ممکنه ایراد داشته باشن. ترجیحا بایوس رو هم  یک بار بصورت دیفالت بزار و  و ssd رو روی تک تک ساتاها چک کن

سیستم دیگه ای در درسترس ام نیس متاسفانه 

تک تک ساتا و بایوس رو اپدیت کردم و دیفالت هم گذاشتم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Pooria3000 گفته است :

واقعا از adata بعید بود 

کلی از کار عقب میندازه این چنین اتفاقات 

این مدل خرابی زیاد داره خودم هنوز نفرستادم گارانتی چون این هفته که همش تعطیلیه،گارانتیش هم آونگ بیش از یکسال فرصت داره،مدل WDهم نخر چون من تازه گرفتن کلی سر و صدا داره،چند روز اول وقتی موس رو تکون میدادم از توش صدا میومد🤥

همون سامسونگ بگیر

لینک به دیدگاه

درود دوستان سعی کنن مدل evo 860 بگیرن به شخصه 2 تا evo 850 از 3 سال پیش تا الان دارم اخ نگفتن

لینک به دیدگاه

این مدل خرابی زیاد داره خودم هنوز نفرستادم گارانتی چون این هفته که همش تعطیلیه،گارانتیش هم آونگ بیش از یکسال فرصت داره،مدل WDهم نخر چون من تازه گرفتن کلی سر و صدا داره،چند روز اول وقتی موس رو تکون میدادم از توش صدا میومد[emoji1781]
همون سامسونگ بگیر
درود
بیشتر توضیح میدی من تا حالا همچین موردی نداشتم.
اگه تونستی صدا رو ضبط کن پیوست کن.

Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

درود
بیشتر توضیح میدی من تا حالا همچین موردی نداشتم.
اگه تونستی صدا رو ضبط کن پیوست کن.

Tapatalk

حوصله داریا 😕high pitch noiseبزنی تو یوتیوب مدل صداش میاد

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. توی BIOS، تنظیمات AHCI و Raid و IDE رو تغییر نداده اید؟

نه تغییری ندادم

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

این مدل خرابی زیاد داره خودم هنوز نفرستادم گارانتی چون این هفته که همش تعطیلیه،گارانتیش هم آونگ بیش از یکسال فرصت داره،مدل WDهم نخر چون من تازه گرفتن کلی سر و صدا داره،چند روز اول وقتی موس رو تکون میدادم از توش صدا میومد🤥

همون سامسونگ بگیر

سامسونگ evo حجم 120 هم داره ؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این مدل پرو خیلی گرون در میاد با قیمت 128 این میشه 256 مدل evo 860 گرفت

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، masooyan گفته است :

خیلی ممنون بابت پیوست

خدمتتون عرض کنم که خب این سری ریفر هست و انتظار زیادی هم ازش نداشته باشید بنظرم یه 3 ترا توشیبا اکبند با گارانتی ماتریس تهیه کنید حدود 800 تومن قیمتش هستش و

فایل های ضروری هر دو هاردمنتقل کنید.

پ.ن:چند سال پیش بنده خودم این سری که ریفر بود از همین انجمن تهیه کردم فقط برای اینکه میخواستم فایل های ضروری خودمو جابجا کنم(البته با ریسک بالا با تیپاکس ارسال شد) و حدودا بعد از یه ماه به همان قیمت فروختم1f609.png

چطور تشخیص دادید که ریفرهست؟

نشونه خاصی داره؟

استارتر عزیز هم هاردشونو بفرستن گارانتی 99 درصد هارد مشکل پیدا کرده

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

چطور تشخیص دادید که ریفرهست؟

نشونه خاصی داره؟

استارتر عزیز هم هاردشونو بفرستن گارانتی 99 درصد هارد مشکل پیدا کرده

انشالله بعد تعطیلات 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

850 زیادی گرونه

860 اوو پیشنهاد میشده و اگر هزینه خیلی مهمه میتونن QVO هم بگیرن که خیلی قیمتش پایین تر هست

من خودم Evo 860 دارم خواستید تست و تصویر HD sentential  رو بفرستم

لینک به دیدگاه

@ARMIN

سلام آرمین جان دیدم تاپیک هست منم دیگه تاپیک جدید باز نکردم :D 

آرمین جان من یه هارد 4 ترا وسترن بنفش خریدم !دست دو. ولی میزان حجم رو میزنه 2800 گیگ تقریبا! به نظرت درسته ؟!

تو hd tune  وHard Disk Sentinel هم اروری نشون نمیده !

البته تو hd tune drive status میزان  capacity رو میزنه 3 ترا.ولی تو سایت ک مشخصات مدل هارد رو میزنم میزنه 4 ترا !!

الان چیکار کنم به نظرت ؟! هارد قلابیه ؟ اگه قلابیه چرا تو سایت زده 4 ترا ! اگه قلابی نیس پس چرا تو hd tune drive status زده 3 ترا !

گارانتی هاردم سازگار بوده که فک کنم یکم مونده باشه از گارانتیش

1710570818_harddiskmodel.thumb.jpg.57c4f7f8a03c2c7a4c32d4bdbe740564.jpg

hard.thumb.jpg.0ca9eb103300b20d82cad997fbe07308.jpg

ویرایش شده توسط ali.king
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali.king گفته است :

@ARMIN

آرمین جان من یه هارد 4 ترا وسترن بنفش خریدم !دست دو. ولی میزان حجم رو میزنه 2800 گیگ تقریبا! به نظرت درسته ؟!

البته تو hd tune drive status میزان  capacity رو میزنه 3 ترا.ولی تو سایت ک مشخصات مدل هارد رو میزنم میزنه 4 ترا !!

الان چیکار کنم به نظرت ؟! هارد قلابیه ؟ اگه قلابیه چرا تو سایت زده 4 ترا ! اگه قلابی نیس پس چرا تو hd tune drive status زده 3 ترا !

سلام برادر

والا تا حالا به چنین موردی بر نخوردم، قبلا سوکت 775 یه مشکلی داشت هارد بیشتر از 3 ترا رو نمیخوند که باید درایور یا نرم افزار نصب می کردی، ولی سیستم شما رایزن هست و باید بتونه 4 ترا رو تشخیص بده.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali.king گفته است :

@ARMINگه قلابیه چرا تو سایت زده 4 ترا ! اگه قلابی نیس پس چرا تو hd tune drive status زده 3 ترا !

بفرمایید در بایوس هم 3ترا شناسایی میشه؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali.king گفته است :

@ARMIN

1710570818_harddiskmodel.thumb.jpg.57c4f7f8a03c2c7a4c32d4bdbe740564.jpg

hard.thumb.jpg.0ca9eb103300b20d82cad997fbe07308.jpg

یه سوال نوع پارتیشن تیبل اون هارد چی هست؟ MBR باشه نمیتونه بیشتر از۳ ترا رو تشخیص بده باید به GPT تبدیلش کنی!

درضمن وسترن بنفش برای کارکرد خونگی زیاد جالب نیست در اینده برید سراغ آبی و سبز وسترن یا برید سراغ سیگیت

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، masooyan گفته است :

بفرمایید در بایوس هم 3ترا شناسایی میشه؟

تو بایوس هم همین مقداره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MojArch گفته است :

یه سوال نوع پارتیشن تیبل اون هارد چی هست؟ MBR باشه نمیتونه بیشتر از۳ ترا رو تشخیص بده باید به GPT تبدیلش کنی!

پارتیشن هم gpt هست برادر.واقعا برام عجیبه !

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali.king گفته است :

تو بایوس هم همین مقداره

فروشنده ای که این هارد رو خریداری کردین فرد معتبری هست؟

بررسی کنید هارد پلمپ هست یا باز شده؟

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ali.king گفته است :

پارتیشن هم gpt هست برادر.واقعا برام عجیبه !

تو مدل هارد اگه دقت کنی زده WD40 که نشون دهنده ۴ ترا بودنشه اما خود هارد فیزیکی ۳ تراست.

من باشم هارد رو مرجوع میکنم چون به نظر میرسه هارد انگولک شده باشه و احتمالا برد یه هارد ۴ ترا رو زدن روی ۳ ترا

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ali.king گفته است :

تو بایوس هم همین مقداره

خیلی از هارد های با ظرفیت چند ترابایت از چند هارد ۱ یا ۲ ترابایتی تشکیل شدن و این تجمیع هاردها برای شما قابل تشخیص نیست مگر اینکه یا شرکت سازنده توی دیتیل مطرح کنه یا موقع تعمیر فیزیکی هارد دیسک متوجهش بشین...

حالا ممکنه ارتباط یکی از اون ۴ هارد به دلایلی قطع شده باشه، ممکنه کنترلر هارد به دلایلی ( تخریب، مشکلات مختلف سخت‌افزاری، I/O، مشکلات امنیتی) اون قسمت رو غیرفعال کرده یا به اصطلاح جدا کرده باشه که البته این مورد به ندرت پیش میاد و تو فصای مجازی هم دربارش صحبتی نشده...

شما اطلاعات هارد رو استخراج کنین، هارد رو بفرستین گارانتی یا تعمیرگاه بعد اگر با رجیستر دوباره Firmware و فراخوانی مجدد اسمارت حل نشد هارد نیاز به جراحی داره...

البته بهتره قبل از هر کاری رو سیستم های دیگه هم بررسیش کنین و با Hd Tune تست سلامت ازش بگیرین

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

خیلی از هارد های با ظرفیت چند ترابایت از چند هارد ۱ یا ۲ ترابایتی تشکیل شدن و این تجمیع هاردها برای شما قابل تشخیص نیست مگر اینکه یا شرکت سازنده توی دیتیل مطرح کنه یا موقع تعمیر فیزیکی هارد دیسک متوجهش بشین...

حالا ممکنه ارتباط یکی از اون ۴ هارد به دلایلی قطع شده باشه، ممکنه کنترلر هارد به دلایلی ( تخریب، مشکلات مختلف سخت‌افزاری، I/O، مشکلات امنیتی) اون قسمت رو غیرفعال کرده یا به اصطلاح جدا کرده باشه که البته این مورد به ندرت پیش میاد و تو فصای مجازی هم دربارش صحبتی نشده...

شما اطلاعات هارد رو استخراج کنین، هارد رو بفرستین گارانتی یا تعمیرگاه بعد اگر با رجیستر دوباره Firmware و فراخوانی مجدد اسمارت حل نشد هارد نیاز به جراحی داره...

البته بهتره قبل از هر کاری رو سیستم های دیگه هم بررسیش کنین و با Hd Tune تست سلامت ازش بگیرین

منظورتون پلاتر های متعدد هست؟

اگر منظورتون پلاتر هست که خب پلاتر تنها زمانی اتصالش قطع میشه که شما هارد رو باز کنی و تغییرات ایجاد کنی یعنی احتمال بالا هارد ایشون قبلا هک شده(اصطلاحیه که برای باز کردن یا همون جراحی هارد به کار میبرن)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

منظورتون پلاتر های متعدد هست؟

اگر منظورتون پلاتر هست که خب پلاتر تنها زمانی اتصالش قطع میشه که شما هارد رو باز کنی و تغییرات ایجاد کنی یعنی احتمال بالا هارد ایشون قبلا هک شده(اصطلاحیه که برای باز کردن یا همون جراحی هارد به کار میبرن)

من خیلی ساده توضیح دادم، خیلی از هاردهای ۴ ترابایت از ۴ صفحه یک‌ترابایتی یا ۵ صفحه‌ی n ترابایتی استفاده می‌کنن... صفحه، هارد داخلی، پلاتر همه‌ی اینها برای آسانی در مطالعه هارد داخلی نوشته شدن که البته درست هم هست.

دلایل زیادی رو مطرح کردم.

باید طبق همون پست بررسی بشه، اینطور با فراخوانی مجدد اسمارت توسط کنترلر مشخص میشه سخت‌افزاری هست یا مربوط به Firmware و کنترلر. توضیح پاراگراف دوم رو کامل تو پست بالاتر نوشتم اینطور دوباره نویسی میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...