رفتن به مطلب

بهترین SSD تا ۸۰۰ هزار تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

تیتر واضحه

ظرفیت مورد نظرم ۲۵۰ گیگ هست ولی بین چند تا مدل موندم و شک دارم البته اگه مدلی غیر اینها سراغ داشتین، خوشحال میشم اضافه کنین

کروشیالMX500

ای دیتا SU900

سن دیسک Ultra 3D

لطفا کامل نظرتون رو بگین یعنی درباره ی یعنی عمر و نوع فلش و گارانتی و ...

خیلی ممنون 

لینک به دیدگاه

خرید هیچ کدوم از این اس اس دی ها پیشنهاد نمیشه و ارزش خریدشون 0 هست در حال حاضر 

اس اس دی هایی شما مطرح کردین به هیچ عنوان برتری خاصی نسبت به اس اس دی معمولی ندارن و یه اس اس دی مثل وسترن ابی با حجم 500 به جای این اس اس دی ها پیشنهاد میشه 

نهایتا  اگر ویدئو ادیت میکنید میتونید از adata sx8200 pro بخرید که فیمتش کلا 60 تومن بیشتر و بیشتر از 2 برابر سرعت میتونه بهتون بده 

ولی غیر از اینکه شما کاری مثل ویدئو ادیت میکنید من بهتون 500 گیگ مثل وسترن ابی رو پیشنهاد میکنم و هیچ تفاوتی در بین این اس اس دی و بقیه مدل ها از نظر سرعت نمیبینید ! 

در مورد عمر هم باید بهتون بگم قبل از اینکه بتونید عمرش رو تموم کنید به 100 دلیل دیگه ممکنه اس اس دی رو بسوزونید پس به عمر اس اس دی نگاه نکنید 

لینک به دیدگاه

اگر تا 800 هزار تومن میتوانید هزینه کنید، اولویت اینه: اس اس دی سامسونگ 860EVO 500GB  به قیمت 860 هزار تومن.

اگر امکان اضافه کردن 60 هزار تومان به بودجه نیست، اولویت دوم این مدل: اس اس دی گیگابایت 480GB

اگر هدف فقط خرید اس اس دی 250 گیگابایت است اولویت سوم این مدل: اس اس دی سامسونگ 860EVO 250GB

این پیشنهادات منه.

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، The.13east گفته است :

خرید هیچ کدوم از این اس اس دی ها پیشنهاد نمیشه و ارزش خریدشون 0 هست در حال حاضر 

اس اس دی هایی شما مطرح کردین به هیچ عنوان برتری خاصی نسبت به اس اس دی معمولی ندارن و یه اس اس دی مثل وسترن ابی با حجم 500 به جای این اس اس دی ها پیشنهاد میشه 

نهایتا  اگر ویدئو ادیت میکنید میتونید از adata sx8200 pro بخرید که فیمتش کلا 60 تومن بیشتر و بیشتر از 2 برابر سرعت میتونه بهتون بده 

ولی غیر از اینکه شما کاری مثل ویدئو ادیت میکنید من بهتون 500 گیگ مثل وسترن ابی رو پیشنهاد میکنم و هیچ تفاوتی در بین این اس اس دی و بقیه مدل ها از نظر سرعت نمیبینید ! 

در مورد عمر هم باید بهتون بگم قبل از اینکه بتونید عمرش رو تموم کنید به 100 دلیل دیگه ممکنه اس اس دی رو بسوزونید پس به عمر اس اس دی نگاه نکنید 

من خیلی تجربه ی عملی کار کردن با مدل های زیاد رو نداشتم برای همین از حرف شما خیلی متعجب شدم 

یعنی واقعا اس اس دی ۸۵۰ هزارتومنی مثل اولترا۳d، با وسترن ۵۰۰ هزارتومنی از لحاظ سرعت فرقی نداره؟ :|

راستی sx8200 با Sx6000 خیلی تفاوت داره؟

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اگر تا 800 هزار تومن میتوانید هزینه کنید، اولویت اینه: اس اس دی سامسونگ 860EVO 500GB  به قیمت 860 هزار تومن.

اگر امکان اضافه کردن 60 هزار تومان به بودجه نیست، اولویت دوم این مدل: اس اس دی گیگابایت 480GB

اگر هدف فقط خرید اس اس دی 250 گیگابایت است اولویت سوم این مدل: اس اس دی سامسونگ 860EVO 250GB

این پیشنهادات منه.

شما در کل به سامسونگ خیلی تاکید دارین که این باعث میشه خیالم راحت تر باشه

حتما evo 860 رو جزو گزینه های اصلی قرار میدم.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، mahdi59 گفته است :

شما در کل به سامسونگ خیلی تاکید دارین که این باعث میشه خیالم راحت تر باشه

حتما evo 860 رو جزو گزینه های اصلی قرار میدم.

اگر میتونستی تا 970 هزار تومن هزینه کنی بهت مدل SAMSUNG EVO PLUS 970 NVME رو پیشنهاد میدادم مدل 250 گیگابایتش، ولی خوب، محدودیت بودجه داری.

لینک به دیدگاه

https://egerd.com/p/B07KGMBCKD

این اس اس دی رو با حجم 512 گیگ میتونید با قیمت اس اس دی سامسونگ 256 گیگ بخرید و همچنان از همون سرعت سامسونگ بهره مند بشید یعنی دو برابر حجم بیشتر با همون قیمت 

بسیار توصیه میکنم این مدل رو

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mahdi59 گفته است :

من خیلی تجربه ی عملی کار کردن با مدل های زیاد رو نداشتم برای همین از حرف شما خیلی متعجب شدم 

یعنی واقعا اس اس دی ۸۵۰ هزارتومنی مثل اولترا۳d، با وسترن ۵۰۰ هزارتومنی از لحاظ سرعت فرقی نداره؟ :|

راستی sx8200 با Sx6000 خیلی تفاوت داره؟

چرا فرق داره!
بیشتر SSD ها وقتی فایلهایی که جابجا میکنید از حد کششون بزرگتر بشه سرعتشون تا سرعت ناندشون کاهش پیدا میکنه.مثلا EVO860 250GB وقتی حجم فایل بیش از 12 گیگ باشه سرعتش تا سرعت ناندش که 300 مگابایت برثانیه هست کاهش پیدا میکنه و برای حجم های کمتر روی 550 مگابایت برثانیه میمونه و برای نسخه 4 ترابایتش اصلا افت سرعت نداره و سرعت ناندش همون 550 هست. تصویر زیر را مشاهده کنید:(مدل EVO PRO کلا افت نداره همون 550 مگابایت هست)

Samsung-860-EVO-Intelligent-TurboWrite-Capacity.png

اما مثلا مدل QVO که مدل ارزان قیمتی هست میزان افت اون بسیار بیشتر هست

Samsung-860-QVO-Intelligent-TurboWrite-Capacity.png

پس حتما بین SSD ها تفاوت هست

منتها در اکثر کارهای روزمره ما این تفاوت ها رو نمیبینیم همین.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

چرا فرق داره!
بیشتر SSD ها وقتی فایلهایی که جابجا میکنید از حد کششون بزرگتر بشه سرعتشون تا سرعت ناندشون کاهش پیدا میکنه.مثلا EVO860 250GB وقتی حجم فایل بیش از 12 گیگ باشه سرعتش تا سرعت ناندش که 300 مگابایت برثانیه هست کاهش پیدا میکنه و برای حجم های کمتر روی 550 مگابایت برثانیه میمونه و برای نسخه 4 ترابایتش اصلا افت سرعت نداره و سرعت ناندش همون 550 هست. تصویر زیر را مشاهده کنید:(مدل EVO PRO کلا افت نداره همون 550 مگابایت هست)

Samsung-860-EVO-Intelligent-TurboWrite-Capacity.png

اما مثلا مدل QVO که مدل ارزان قیمتی هست میزان افت اون بسیار بیشتر هست

Samsung-860-QVO-Intelligent-TurboWrite-Capacity.png

پس حتما بین SSD ها تفاوت هستمنتها در اکثر کارهای روزمره ما این تفاوت ها رو نمیبینیم همین

ssd پیشنهادی شما چیه؟

بودجه تا ۸۵۰

نظرتون راجع به ssdهام توی پست اول چیه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mahdi59 گفته است :

ssd پیشنهادی شما چیه؟

بودجه تا ۸۵۰

نظرتون راجع به ssdهام توی پست اول چیه؟

منم مثل ارمین عزیز 860 رو پیشنهاد میدم چون شخصا در حال حاضر در حال استفاده از این SSD هستم و طی 6 ماهه راضی هستم.

بعد از این اگر مدلی از برند اینتل بتونید تهیه کنید خوبه

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، MojArch گفته است :

منم مثل ارمین عزیز 860 رو پیشنهاد میدم چون شخصا در حال حاضر در حال استفاده از این SSD هستم و طی 6 ماهه راضی هستم.

بعد از این اگر مدلی از برند اینتل بتونید تهیه کنید خوبه

من قطعا برای خرید ۸۶۰ اقدام میکنم چون قبلا هم تعریفشو شنیدم و الان مطمئن شدم

ولی برام جالبه که بدونم چرا هیچکس به سن دیسک اواترا۳D واکنشی نشون نمیده

یا حتی کروشیال و su900

یعنی اینقدر معمولین؟ :|

راستی یه سوالی؛ این سامسونگا چرا اینقدر گارانتیاشون متفرقست؟

گارانتی ام آی تی :|

ویرایش شده توسط mahdi59
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahdi59 گفته است :

خدا رو شکر که متولی واحدی نداره، وگرنه مثل قیمت های مادربرد و کارت گرافیک میشد که هر کدوم  چند میلیون تومن گرونترن تا قیمت اصلیش.

گارانتی سریر، ایستا، ام آی تی، هر کدوم بود بگیر، ام آی تی و ایستا گارانتی بهتری هستند.

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خدا رو شکر که متولی واحدی نداره، وگرنه مثل قیمت های مادربرد و کارت گرافیک میشد که هر کدوم  چند میلیون تومن گرونترن تا قیمت اصلیش.

گارانتی سریر، ایستا، ام آی تی، هر کدوم بود بگیر، ام آی تی و ایستا گارانتی بهتری هستند.

البته بیشتر برام این عجیب بود که چرا اس اس دی مشهوری مثل سامسونگ(اگه نگیم مشهورترین)، مثل ای دیتا مافیا نداره و گارانتاش اینقدر متنوع و بی اسم و رسمه

اما درکل این حرف شما رو باید با آب طلا نوشت

بیاین خداروشکر کنیم اینتل، گارانتی نداره :)))

اس اس دی های کروشیال هم همینطورن

الان باید جزو گرانترین ها باشن ولی به لطف نداشتن گارانتی واحد، قیمتشون خیلی وسوسه کنندست

ویرایش شده توسط mahdi59
لینک به دیدگاه

من قطعا برای خرید ۸۶۰ اقدام میکنم چون قبلا هم تعریفشو شنیدم و الان مطمئن شدم
ولی برام جالبه که بدونم چرا هیچکس به سن دیسک اواترا۳D واکنشی نشون نمیده
یا حتی کروشیال و su900
یعنی اینقدر معمولین؟ [emoji52]
گارانتی ام آی تی [emoji52]
سامسونگ 860 evo گارانتی آواژنگ هم داره ولی قیمتش مثلاً تو حجم ۲۵۰ گیگ حدودا ۵۰ تومن گرونتره از گارانتی های شرکت های دیگه هستش.

Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان

من شاید این چند روزه یه پولی دستم بیاد که بتونم به مدل های 1 تومنی هم فکر کنم

بین این چند تا مدل 1 تومنی، کدومشون بهتره؟

XPG SX6000 

860 Pro

970 Evo Plus

ولی این M2  ها خیلی فکرمو مشغول کردن چون تا اونجایی که تجربه دارم، اس اس دی خیلی گرم میشه خصوصا این NVME ها

خب اینا نه فن میشه جلوش گذاشت نه هیت سینک

تکلیف این گرما که بعضا تا 70 هم میره، چی میشه

ویرایش شده توسط mahdi59
لینک به دیدگاه

هر بیشتر نقل قول کنین، تایپک مفید تر میشه دوستان

اگه کسی پاسخ داد، بقیه از نقل قول منصرف نشن:5_smiley:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه صاحب تاپیک
دوستان کار بلد
میخواستم بدونم 
مدل  SX8200 Pro  512 و 970 Evo Plus 500
چقدر تفاوت هست واقعاً
آیا 300 هزار تومان اضافه تر ارزشش رو داره هزینه بشه برای سامسونگ ؟ چند درصد قویتر هست مدل سامسونگ
با سپاس
این 8200 رفته رو مخم بگیرمش :D

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mahdi59 گفته است :

دوستان

من شاید این چند روزه یه پولی دستم بیاد که بتونم به مدل های 1 تومنی هم فکر کنم

بین این چند تا مدل 1 تومنی، کدومشون بهتره؟

XPG SX6000 

860 Pro

970 Evo Plus

ولی این M2  ها خیلی فکرمو مشغول کردن چون تا اونجایی که تجربه دارم، اس اس دی خیلی گرم میشه خصوصا این NVME ها

خب اینا نه فن میشه جلوش گذاشت نه هیت سینک

تکلیف این گرما که بعضا تا 70 هم میره، چی میشه

امیدوارم سر کار نباشیم.

این مدل از بقیه بهتره: اس اس دی سامسونگ 970Evo Plus 250GB

برای اس اس دی های NVMe دما تا 100 درجه هم اوکیه مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با اجازه صاحب تاپیک
دوستان کار بلد
میخواستم بدونم 
مدل  SX8200 Pro  512 و 970 Evo Plus 500
چقدر تفاوت هست واقعاً
آیا 300 هزار تومان اضافه تر ارزشش رو داره هزینه بشه برای سامسونگ ؟ چند درصد قویتر هست مدل سامسونگ
با سپاس
این 8200 رفته رو مخم بگیرمش :D

SX8200 Pro مدل 1 ترابایتش ارزش خرید داره و سرعت خوبی داره.

در حجم های پایین تر، سرعتش به سامسونگ نمیرسه بنابراین مدل 970 Evo Plus گزینه بهتریه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

SX8200 Pro مدل 1 ترابایتش ارزش خرید داره و سرعت خوبی داره.

در حجم های پایین تر، سرعتش به سامسونگ نمیرسه بنابراین مدل 970 Evo Plus گزینه بهتریه.

اخه سامسونگ خیلی گرونه :$
نمیدونم چرا نمیاد پایین قیمتش اودلار هم که فرونشسته تب و تاب ش

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

اخه سامسونگ خیلی گرونه :$

قیمت Samsung 970 Evo Plus برابر 120 دلاره، که توی ایران میدن 1.580، دلاری 13167 تومن حساب می کنند.

قیمت SX8200 Pro  برابر 70 دلاره، به قول شما 300 هزار تومن ارزونتر بدن، دلاری 18286 تومن حساب می کنند.

حالا کدوم ارزونتره؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

امیدوارم سر کار نباشیم.

این مدل از بقیه بهتره: اس اس دی سامسونگ 970Evo Plus 250GB

برای اس اس دی های NVMe دما تا 100 درجه هم اوکیه مشکلی نداره.

خیلی ممنون

راستی چرا باید اینجا کسی رو بزارم سرکار

نه سوالم جاده خاکی بود نه تایپک

توی این زمونه جوری شده که برای خرج کردن صد هزار تومن باید صد روز فکر کنی 

الانم بودجم از هشتصد هزار تومن به یک میلیون افزایش پیدا کرده

خیلی فکر نمیکنم اتفاق عجیبی باشه :|

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mahdi59 گفته است :

خیلی ممنون

راستی چرا باید اینجا کسی رو بزارم سرکار

نه سوالم جاده خاکی بود نه تایپک

توی این زمونه جوری شده که برای خرج کردن صد هزار تومن باید صد روز فکر کنی 

الانم بودجم از هشتصد هزار تومن به یک میلیون افزایش پیدا کرده

خیلی فکر نمیکنم اتفاق عجیبی باشه :|

از این جهت میگم که این دهمین پستی هست که من در رابطه با خرید اس اس دی خدمت شما میدم و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده.

هشت ساله توی فروم ها هستم تو مشاوره ها دیدم کسی که بخواد بخره، با یکی دو تا پست قانع میشه سریع می خره،

اما دوستانی که این پا و اون پا می کنند اکثرا آخرش هم نمیخرند. به هر صورت امیدوارم این همه پست هدر نرفته باشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

از این جهت میگم که این دهمین پستی هست که من در رابطه با خرید اس اس دی خدمت شما میدم و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده.

هشت ساله توی فروم ها هستم تو مشاوره ها دیدم کسی که بخواد بخره، با یکی دو تا پست قانع میشه سریع می خره،

اما دوستانی که این پا و اون پا می کنند اکثرا آخرش هم نمیخرند. به هر صورت امیدوارم این همه پست هدر نرفته باشه.

موفق باشید.

آرمین آقا

شما که در جریان هستی؛ من چند روز پیش هم در مورد کیت وای فای مزاحمت شده بودم

من روند خرید قطعاتم اینجوریه که یکی یکی انتخاب میکنم و براش بودجه میزارم کنار و یک دفعه میرم برای خرید 

الان هنوز اون کیت رو نخریدم و منتظر جمعه سیاهم اما بقیه قطعات همین طوریه که عرض کردم

وگرنه ما اینجا قصد فان یا خدای نکرده، اذیت کردن کسی رو نداریم

راستی در مورد اون قسمت حرف شکا که گفتین اگه قطعه خریده نشه، بحث به هدر میره باید عرض کنم که پاسخ های شما و دوستان و همکاران به قدری کامله که اگه این تایپک به خرید قطعه منجر نشه هم بعدا همین تایپک به درد خیلیا خواهد خورد ( اینو میگم چون خودم خیلی از سیستم سرچ سایت استفاده کردم) و خریدن یا نخریدن قطعه، تفاوتی در مفید بودن این تایپک نداره و پاسخ های شما ارزشی بیشتر از یک اس اس دی از هزاران اس اس دی تولیدی سامسونگ داره

قطعا دوباره در آینده (نه چندان دور😅) باز هم مشاوره خرید، تایپک میکنم و باز هم مزاحم شما میشم چون این سیستم خریدن ما توی این وضعیت زیبای بازار، سرِ درازی داره

ویرایش شده توسط mahdi59
کش دادن ماجرا :D
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...